Laat geen gelegenheid voorbijgaan ebberink EHBO wedstrijden Openingsavond vereniging voor slechthorenden Tafeltennis- centrum voor Red Stars Introduktie- avond Bio-energetica Stijlvolle uitvaart en begrafenis van Em. Pastoor Sjef Janssen Pastoor Schmeidts-prijs ENQUÊTE BIBLIOTHEEK VENRAY Cursus bloemenschikken Brabants Land schap wil bos bij Rips kopen LEVEN VOL SPIEGELS RANK XEROX Voor de vierde maal is de bedrijfs EHBO van Rank Xerox gastheer voor het te op hun bedrijf te houden Rayon wedstrijden EHBO. Omdat ook deze keer weer de mede werking is toegezegd van de LOTUS studie kring Midden- en Noord-Lim burg kunnen de deelnemers overtuigd zijn van realistische wedstrijden welke de werkelijkheid dikwijls sterk benade ren. Naast EHBO afdelingen uit Noord en Midden-Limburg namen ook de EHBO ploegen van Rank .«Xerox uit Amsterdam, Weesp en Venray deel. Niet onvermeld mag blijven de deelna me van EHBO ploegen van het Rode Kruis van Horst en Venray. Wij kunnen uiteraard niet verklappen wat voor soort slachtoffers de EHBO- ers te behandelen krijgen, maar dat meer dan de moeite waard is te gaan kijken dat kunnen wij, gezien de erva ringen van de eerdere wedstrijden, wel verzekeren. Op zaterdag 14 januari zal om half drie de eerste ploeg van start gaan, terwijl de laatste om half zes in aktie komt. Mevr. Stierman heeft zich bereid ver klaard de bekers, prijzen en jurystaten uit te reiken. Zoals andere jaren zullen de leden van de Bedrijfszelfbescherming en de Bedrijfs EHBO van Rank Xerox zorgen voor een perfecte organisatie, terwijl een deskundige jury de prestaties zal beoordelen. Een extra wisselbeker is beschikbaar voor de beste afdeling Rayon Noord- Limburg van de Kath. Nat. Bond voor EHBO, terwijl voor de beste comman dant eveneens een bekert beschijbaar is. Venray en omstreken is een vereni ging rijker. Op donderdagavond 19 ja nuari a.s. om 20.00 uur vindt de officië le opening plaats van de afdeling Venray van de Nederlandse Vereniging voor slechthorenden, in gasteneentrum De Wieënhof te Venray. De voorbereidingen om te komen tot oprichting van een afdeling Venray e.o. en welke nu zijn afgesloten hebben acht maanden geduurd. Een kleine 60 leden is het resultaat van de inspanningen. Een goede start dus. De verwachting is, dat het aantal leden aanzienlijk zal groeien nu het bestaan van een vereni ging voor slechthorenden in Venray e.o. een feit is. De eerste laak die de NV VS zich heeft gesteld is het geven van advies en voor lichting aan slechthorenden en goedho- renden. Wij willen de goedhorenden duidelijk maken dat zij zich aan bepaal de gedragsregels moeten houden. Mensen die met slechthorenden pra ten moeten goed articuleren, met het ge zicht naar de slechthorende toe en niet met een sigaret in de mond. Het is jam mer dat veel goedhorenden zich niet aan deze regels houden. Indien aan een slechthorende in een winkel of op het postkantoor waar veel lawaai is, wordt gevraagd hoe laat het is, dit niet direct verstaat en iemand an ders de vragensteller van antwoord dient, gaat deze weg terwijl hij een ge baar maakt van „laat maar zitten". De slechthorende blijft met het probleem zitten omdat hij nog steeds niet weet wat gevraagd werd. Deze zaken kunnen ertoe leiden dat slechthorenden zich terugtrekken en vereenzamen. Natuurlijk gaat de slechthorende wel eens naar feestjes, maar heeft daar ei genlijk niets aan. De feestvierders pra ten door elkaar, er is veel geroezemoes en veelal wordt het feestje opgevrolijkt met muziek. Dit alles heeft tot gevolg dat de slechthorende geen gesprek kan beginnen, omdat hij toch niets hoort. Als er een grappige opmerking wordt gemaakt, lacht de slechthorende als de anderen ook lachen, al weet hij niet waar het over gaat. Dit is voor de slecht horende een groot probleem. Door niet te kunnen volgen waar over wordt gepraat, worden zij achterdoch tig. Het kon wel eens over hun gaan. Door onbegrip en onwetendheid ont staan vaak spanningen en problemen, zelfs bij naaste familieleden. Natuurlijk, er is hulpapperatuur die voor de slechthorende een verlichting van de handicap geeft, maar het pro bleem niet oplost. De medewerkers van de NWS zijn geen maatschappelijk of sociaal wer kers, maar als wij de indruk hebben dat er een slechthorende problemen heeft dan gaan wij met hem of haar praten. De afdeling Venray e.o. van de NWS zal daarom alles in het werk stellen de belangen van de slechthorenden in deze regio naar vermogen te behartigen. Enkele contaktadresse: Mevr. C. Loof-de Vos, Fr. van Bijnenstraat 7, 5825 BP Overloon, tel. 04788-1669 en Dhr. P. Fransscn, Kapelstraat 22, 5861 CB Wanssum, tel. 04784-1874 Zaterdagmorgen nam Ysselsteyn on der trieste weersomstandigheden af scheid van Em. Pastoor J. Janssen, tij dens een plechtige uitvaartdienst. Deze werd verzorgd door het gemengd koor Vivace o.l.v. de heer Flinsenberg met medewerking van de fanfare en drum band De Peelklank. Aan het altaar droeg de H.E. Heer Deken Teunissen de Plechtige H. Mis van Requiem op, daarbij geassisteerd door de uit Bonbruck afkomstige Mon- signore Kohl, Vicaris Meertens en pastoor Van Uden. De gehele dienst was voortreffelijk afgestemd op het leven en werken van em. Pastoor Janssen. Deken Teunissen sprak in zijn predi katie over hel verzoenend gebaar van pastoor Janssen naar onze vroegere vij anden. Voor iemand die Dachau heeft meegemaakt en zich dan nog op een zo waardevolle wijze weet in te zetten voor de vrede, had hij alle respekt. Zoals bij de begrotingsbeschouwin gen al duidelijk werd, leeft bij de tafel tennisvereniging Red Stars al vele jaren de wens om in Venray te komen tot een eigen onderkomen en men heeft daar voor al geruime tijd geld gereserveerd. Momenteel moet de vereniging haar sport verspreid over diverse lo.katies be oefenen, terwijl zij voor 't sociale con- takt was aangewezen op een ruimte in het voormalig Lyceum aan de Leunse- weg. Nu haar de huur in dat gebouw is opgezegd, acht Red Stars de tijd geko men de bouw van een eigen tafeltennis- centrum te realiseren. Op papier heeft zij de zaak helemaal rond. Een moeilijk heid was nog hei aanwijzen van een ter rein door de gemeente, waarop Red Stars haar verenigingsgebouw zou kun nen bouwen. Hel college van b. en w. heeft thans besloten hiervoor hel terrein gelegen in Brukske tussen de Foekepot en de Henri Dunantstraat aan te wijzen. Na de bouw van het tafeltenniscentrum blijft daar nog een bescheiden speelmogelijkheid over. Wegens het ontbreken van een wijk raad in Brukske, zullen buurtbewoners hun eventuele bezwaren rechtreeks tot het gemeentebestuur kunnen richten. Voordat een en ander definitief wordt, zal eerst nog aan de commissie voor de Ruimtelijke Ordening en Volks huisvesting advies worden gevraagd. ONTDEK JEZELF Al geruime tijd zijn we in Venray met deze training gestart. We hebben zeer goede ervaringen opgedaan en willen er mee doorgaan. Wat is in het kort Bio-Energetica? Bio-energetica werkt vanuit de opvatting dat we ons „beknot" voelen, door niet verwerkte emoties en opge kropte spanningen, boosheid, enz. Deze beletten ons vrij en volkomen te leven zoals we dat zouden willen. Deze opgehoopte ongenoegens hebben zich „genesteld" in ons lijf en uiten zich in allerlei klachten (nekpijn, rugklachten, hoofdpijn, lusteloosheid, zelfs impoten tie J« Door middel van specifieke oefenin gen o.a. ademhalingsoefeningen, kom je ook bij je verdriet, pijn enz. in je lichaam tegen. U leert u zelf ontdekken, en we praten over de ervaringen. We starten een nieuwe eroeD en willen een introduktie-avond hquden,, op 23 januari in het ATELIER op St. Servatius om 19.45 uur. Aan deze avond is een maximum van 12 personen verbonden. Bij voldoende deelname staat een nieuwe groep op 30 januari. De groepen worden begeleid door: L. Bertrands, Bio-energetisch therapeut tel. 04780 - 86598. K. v. Laake, co therapeut, tel. 04788- 1837. Opgave voor de introduktie-avond kunt u doen bij bovengenoemde perso nen. doch voor 21 januari 1984. Monsignore Kohl bracht openlijk dank namens de Bonbrucke- gemeenschap voor de loyale tegemoet - treding van zijn overleden vriend. Vicaris Meertens, destijds tegelijk met pastoor Janssen opgepakt en uitein delijk in Dachau terecht gekomen, sprak van de verschrikkelijke appèls in dat concentratiekamp. Het was juist pastoor Janssen geweest, die daar ook reeds als voorbeeld van verzoening stond. Vorige week vrijdag is op de Rijks universiteit te Utrecht voor de tweede maal de Pastoor Schmeitsprijs voor Sterrenkunde uitgereikt. Ditmaal aan de heer dr. J. Paradijs uit Amsterdam. Bij de prijsuitreiking waren naast astronomen uit het hele land, waaron der prof. De Jager en de vorige prijs winnaar, prof. Lamers, ook aanwezig enkele vertegenworrdigers van het gemeentebestuur van Venray. Aanleiding voor dat laatste was het feit, dat pastoor Schmeits van 1902 tot 1919 in Venray pastoor is geweest. Hij was een veelzijdig ontwikkeld en begaafd man en had grote belangstel ling voor natuurwetenschappen en met name de sterrenkunde. Kort voor zijn overlijden in 1919 richtte hij een stich ting op, die zijn naam draagt, met als doel eenmaal per drie jaar een geldprijs uit te reiken aan een astronoom, jonger dan 40 jaar, die zich op bijzondere wijze op het gebied der sterrenkunde verdien stelijk heeft gemaakt. Aangezien het startkapitaal tot enkele duizenden guldens een voorwaarde voor de eerste uitreiking was, dat het stichtingskapitaal ten minste 15.000,- moest bedragen, .heeft het tot 1980 ge duurd, voordat de eerste uitreiking van de Pastoor Smeits-prijs kon plaatsvin den. Dat was toen aan de heer Lamers, thans hoogleraar aan de Rijksuniversi teit te Utrecht. Deze keer heeft het Stichtingsbestuur, dat belast is met het beheren van het fonds, de prijs toegekend aan dr. Van Paradijs, enerzijds gelet op diens vele en belangwekkende publicaties in de afge lopen jaren, anderzijds vanwege de re sultaten van zijn onderzoek op het gebied van neutronendubbelsterren, waarbij hij onder meer gebruik maakte van zeer recente satelietwaarnemingen in het röntgenbereik. Een dubbelster is een systeem, waarin twee sterren („zonnen") om elkaar wentelen. Het onderzoek van de heer van Paradijs betrof die systemen, waarbij één der beide componenten een zogenoemde neutronenster is, dat is een zeer compacte ster (die zelf overigens geen licht meer geeft) met een zeer sterk zwaartekrachtsveld, dat alles, wat bin nen haar bereik komt als het ware „op slokt". Het komt voor dat zo'n ster materie uit haar begeleider „aanzuigt". Die materie bereikt daarbij zeer hoge snelheden en zendt dan röntgenstraling uit, wat kan worden waargenomen en waaruit men de aanwezigheid van een neutronenster concludeert. De ster zélf is immer niet te zien. De verwerking van vele meetgegevens heeft dr, van Paradijs geleid tot opmer kelijke resultaten en conclusies, zoals het bestaan van twee verschillende typen neutronensterren. De prijs, die bestaat uit een geldsom, werd uitgereikt door de heer mr. Mesdag, voorzitter van de Stichting Pastoor Schmeits voor Sterrenkunde. ERGERLIJK VANDALISME Tussen 30 december en 4 januari blij ken weer aan de school „De Flierefluit" in het Brukske ergerlijke vernielingen te zijn aangericht. Een lichtkoepel, dakbe dekking en afvoerbuizen moesten het ontgelden. Voorlopige schatting van de aangerichte schade bedraagt ruim 2000 gulden. Tot nog toe heeft de politie geen daders kunnen achterhalen. De politie roept eventuele getuigen op om zich met haar in verbinding te stellen. Enige tijd geleden hield de biblio theek een enquête onder haar lezers. De bedoeling was wat beter geïnformeerd te zijn omtrent wensen en/of klachten, die er t.a.v. het reilen en zeilen in de bibliotheek bestaan. Hoewel de uitge werkte enquête voor iedereen in de bibliotheek ter inzage ligt, lijkt het ons goed ook op deze plaats een korte reaktie hierop te geven. In totaal werden 1200 formulieren uitgereikt, waarvan 345 exemplaren ingevuld terugkwamen. Er werden veel ideeën, op- en aanmerkingen aangedra gen. Heel bemoedigend is, dat van de 345 inzenders 80% tevreden is en 20% redelijk tevreden. Daarnaast is er echter ook kritiek. Enkele punten willen we graag belich ten: De openingstijden: wil men ieder een tevreden stellen, dan moet de biblio theek dagelijks van 's morgens tot 's avonds 9 uur open zijn. Vooral de zaterdag wordt belangrijk gevonden. Tegenover werken op zaterdag moet evenwel meer vrije tijd staan en die tijd kan niet gemist worden. De bibliotheek moet betaalbaar blijven. Dat is inderdaad een eerste ver eiste. De abonnementsprijs wordt ons echter voorgeschreven. 70% van de inzenders is het eens met de prijs voor het lidmaatschap. Scholieren behoren reductie te krijgen. Tot 18 jaar is het lidmaatschap geheel gratis. Wie ziet aankomen, dat het diploma dan niet behaald zal zijn, kan wat eerder aan de boekenlijst beginnen. De boetes. Voor één dag te laat is de boete even hoog als voor een hele week. Daar staat tegenover, dat u de termijn kunt laten verlengen, zelfs tele fonisch. Reserveren is te duur. U begrijpt, dat reserveren extra werk en oplettend heid vraagt; zo'n boek moet dagen, soms weken apart gehouden worden. Tot zover de financiële bezwaren. Voor een goed begrip willen wij de volgende week wat nader ingaan op de situatie van de bibliotheek. Het zal u dan duidelijk worden, dat bepaalde wensen, zeker op dit moment, niet vervuld kunnen worden. Wij danken alle mensen, die hun medewerking verleenden aan de enquête en u kunt ervan verzekerd zijn, dat de bibliotheek uw suggesties, waar moge lijk ter harte zal nemen. INBRAAK IN VOORDEELMARKT Middels inbraakalarm werd de politie galarmeerd van een inbraak in de „Voordeelmarkt C1000" op het Bruks ke. Bij aankomst van de politie waren de inbrekers verdwenen. Wel hadden zij kans gezien een hoeveelheid rookartike len, sigaretten en shag ter waarde van 3.800,- mee te nemen. WASGOED VAN WASLIJN Maandag voor de middag werd aan de achterzijde van een woning aan de Bazuinstraat van de waslijn een aantal te drogen hangende kledingstukken ont vreemd ter waarde van 600 gulden. WEER FIETSEN ONTVREEMD Bij het station van de Zuid Ooster en dat van de NS te Oostrum werden enke le fietsen ontvreemd. De Stichting Bevordering Onderwijs aan Volwassenen (SBOV) start weer met een cursus bloemschikken te Venray in de R.K. Scholengemeenschap voor Beroepsonderwijs „Marianum", Mgr. Nolensstraat 9. Aanvang maan dag 19 maart 1984. Bloemenschikken is plezier voor iedereen die van bloemen houdt. Vroeger kocht men vaak bloemen om alleen de vaas te vullen. Gelukkig denken veel mensen hier vandaag anders over. Kennis van de regels verrijkt de fantasie en creativiteit bij het bloemschikken en bepaalt het verschil tussen een vaas vullen en prachtig bloemwerk. De cursus bloemenschikken wordt door een ervaren en bevoegde leer kracht gegeven. Iedere les begint met een uitgebreide demonstratie waarbij verhouding, kleur en lijnenspel wordt aangegeven en de technieken worden besproken. Op deze wijze leert u eerst de grondbeginselen. Bij het bloemen schikken zijn er namelijk bepaalde re gels die u moet weten. Pas als u die regels beheerst, kunt u uw fantasie beter toepassen. Het is niet alleen het plezier van de lesavond, wat deze cursus bloemenschikken biedt. De bloemen, hel materiaal alsmede een cursusboekje worden u tijdens de les uitgereikt. Men neemt na iedere les een fraai bloemstuk mee naar huis, waarvan uw kennissen, familie en vrienden zeker zullen genie ten. En weet u een leuker, origineler ca deautje voor uw vrienden te bedenken dan een fraai bloemstuk. In februari start ook nog de officiële Vakopleiding Bloemenschikken en -bin den voor hen die willen voldoen aan de vestigings- en prak tij keisen van het bloemenschi kbedrij f (bloemist-winke lier). Nadere informatie over de volledig verzorgde cursus bloemenschikken en de Vakopleiding Bloemis Winkelier kunt u inwinnen bij de Stichting door een briefkaart te sturen naar: Stichting Bevordering Onderwijs aan Volwasse nen (SBOV), Sir Winston Churchillweg 2, 2251 CX Voorschoten. U kunt ook bellen, tijdens kantoor uren, tel. 01717-2010*. Mgr. Gijsen had in een persoonlijke brief zijn deelneming betuigd en ver klaard dat er weinig pastoors waren die zó aan hun roeping en aan hun paro chies trouw waren gebleven. Indrukwekkend was niet alleen de plechtige dienst in de kerk, maar vooral de uitvaart begeleidt door zowel de fan fare als de drumband, stijlvol en perfect en vooral de hoornblazer van de fanfare maakte op velen een diepe indruk. In de kerk merkten wij o.m. een ver tegenwoordiging van Bonbruck, Peter Müller uit Plochlingen namens de Volksbund Deutsche Kriegsgraberfiir- sorge, Oberst Shudekat, commandeur van de legerplaats Budel; Hon. Consul Martien uit Maastricht namens de Duit se regering en de burgemeesters van Venray en Meerlo-Wanssum. Gen. Konsul Dr. Waiblinger uil Rot terdam had vrijdagavond reeds afscheid genomen. De stichting Brabants Landschap wil een deel van de Aerlese Peel in Rips aan kopen. Het gaat om een bosgebied juist buiten de Ripse kom, links van de weg Rips-Oploo. Brabants Landschap wil 855.000 gul den betalen voor die 52 ha. bos en 26 hectare grasland. De gronden sluiten aan op de Groote Slink en de Bun- thorst, die al eigendom van Brabants Landschap zijn. De stichting wil door aankoop voorkomen dat het gebied ver snipperd wordt over meerdere eigena ren."De Aerlese Peel maakt deel uit van een landgoed dat onder de Natuur- schoonwet valt. Het culluuiland is ver pacht aan landbouwers, die voor een deel al pachters van de stichting zijn. De provincie en de rijksoverheid betalen elk de helft van de inverstering. Het gebied heeft een hoge waarde als natuurgebied en ligt er gaaf bij. Ook cultuur-technisch en landschappelijk ge zien heeft het een zekere waarde. Er is een boeiende bundel (proza/ poëzie) van de jonge schrijver Thom Fraaije verschenen, getiteld: „Leven vol Spiegels". Deze fraai uitgevoerde eersteling ver dient alle aandacht. Met „Leven vol Spiegels" gaat een leven vol aan de lezer voorbij, vol dynamiek en tragiek worstelen en boven komen chaos, hernemen en opnieuw beginnen humor en tranen koude en warmte liefde en agressie alleen en samen, vol leven Dat alles draagt de schrijver met deze bundel uit en bereikt dat de lezer zelf zijn spiegel voorgehouden wordt. De dichtkunst is langzamerhand in het verdomhoekje terecht gekomen, iets wat eigenlijk jammer is. „Leven vol Spiegels" is hopelijk 'n ander lot toebe deeld. De bundel werd opgedragen aan broer Peter en vriendin Véronique, twee veel te vroeg? overleden jonge mensen, die als rode draad door het met sprekende tekeningen geïllustreerde ge heel heen lopen. Deze dichtbundel is o.a. verkrijgbaar in boekhandel van den Munckhof. De prijs bedraagt 12.90. BESTUURDER LAADSCHOP HAD GELUK Was het de lage stand van de zon, of het lawaai van zijn laadschop zodanig dat de 33-jarige bestuurder van een Ven- rays bedrijf, te laat de in de richting Oir- lo gaande personentrein opmerkte toen hij vanaf de Oirloseweg de spoorlijn over naar de Witte Venneweg wilde gaan. Op het laatste moment gaf die bestuurder nog extra gas, maar nog net te weinig. De laadschop werd door de trein nog even geraakt. Gelukkig viel hei achteraf mee, maar hel was een kwestie van centimeters. De laadschop had evenals de trein lichte schade. De bestuurder had geen letsel. Na een kort oponthoud kon de trein zijn reis vervol gen. GEWONDEN BIJ BOTSINGEN Op de kruising Langstraat- Westsingel ontstond een botsing door hel niet verlenen van vrije doorgang door een 23-jarige autobestuurder uit Grubbenvorst aan een personenauto uil Venray. Een 65-jarige dame uit Grub benvorst liep bij die botsing enkele ge broken ribben op en moest naar het zie kenhuis worden vervoerd. Beide auto's werden behoorlijk beschadigd. Op de Wanssumseweg reden twee bromfietsers achter elkaar. Door een beperkt zicht wegens sneeuwval moest de eerste bromfietser afremmen. Dat af remmen werd te laat door de tweede brommer opgemerkt. Gevolg, een bot sing. Beiden kwamen ten val en moesten naar het ziekenhuis worden vervoerd. Een van hen, afkomstig uit Meerlo- Wanssum, kon na behandeling naar huis worden vervoerd. De ander moest worden opgenomen. OP DAK VAN AUTO GEDANST Je moet er maar sport van maken om op het dak van andermans auto te gaan dansen. Gezien de sporen moet dat wel zijn gebeurd op een aan de Henseni- usslraat geparkeerde personenauto. De eigenaresse zit nu met een schade van 2000 gulden, óf het moet de politie ge lukken de dader(s) in de kraag te grij pen. FLINKE SCHADE Dinsdagmorgen wilde een auto bestuurder uit Engeland op de Maashe- seweg ter hoogte van de Rank Xerox linksaf slaan. Op het moment dat hij op het rijgedeelte voor het verkeer vanuit Maashees kwam, bemerkte hij een uit die richting komende auto te laat. Deze werd bestuurd door een inwoner uit Wanssum. Er ontstond een botsing met behoorlijke materiële schade. Persoon lijk letsel van betekenis werd niet gere gistreerd. AAN VERWONDINGEN OVERLEDEN In het Venrayse ziekenhuis overleed de drie jarige Sjoerd Vink, aan de ver wondingen opgelopen tijdens een ver keersongeval. Het jongetje stak op 4 ja nuari jl. de Luitstraat over en lette spe lenderwijs niet op het verkeer. Een Ven rayse autobestuurster kon de overste kende knaap niet meer ontwijken. MEISJE WERD AANGEREDEN Maandagmiddag fietste een 12-j?ng meisje over de Julianasingel. Vlak bij haar ouderlijke woning stak zij de rij baan over om naar huis te gaan. Op korte afstand naderde een personenau to, bestuurd door een inwoner uit Ven ray. Die bestuurder kon het meisje niet meer ontwijken. Het meisje werd aange reden en kwam ten val, waarbij zij hoofdverwondingen opliep. RECORD AANTAL KERSTBOMEN VOOR VERBRANDING Een record aantal kerstbomen werd door de jeugd aangeboden om op de brandstapels te worden gegooid. Het moet worden gezegd dat men flink had gesjouwd, want nimmer werd een zo groot aantal kerstbomen opgehaald. Voor de brandstapel aan de Westsingel werden maar liefst 2800 bomen aange boden en voor de brandstapel aan de Henri Dunantstraat 1800 bomen. Er waren kinderen die meer dan 30 bomen ter verbranding hadden aangeboden. Nu maar hopen dat hun sjouwen beloond wordt middels een prijsje in de loterij. Zie hiervoor de uitslag op de pagina „Gemeentepraat". BOTSINGEN MET MATERIËLE SCHADE Een autobestuurster uit Sevenum verleende op de Merseloseweg geen vrije doorgang aan een personenauto uit Venray. Bij de botsing bleef het bij materiële schade. Op de kruising bij de Paterskerk verleende een Duitse autobestuurder geen voorrang aan een personenauto uit Venray. Ook hier alleen materiële schade. Op de kruising Langstraat-West singel verleende een uit Urmond afkomstige autobestuurster geen vrije doorgang aan een tegemoetkomende personenauto uit Venray. Gelukkig bleef het bij deze botsing bij vrij be hoorlijke materiële schade, Een autobestuurder uit Geysteren lette op de Mgr. Hanssenstraat te Oos trum onvoldoende op. want toen een voor hem rijdende personenauto af remde, bemerkte hij dat te laat. Gevolg kop/staart botsing met ook hiet alleen materiële schade. - Die spaarzame hoogtepunten in uw leven. Momenten van geluk en trots Mijlpalen om nooit te vergeten. Uw verloving j. of uw huwelijk. Een persoonlijke gebeurtenis die een mooie - - kaart waard is. Een kaart uit de unieke nieuwe Kennenter Kaarten Kollektie. De meest uitgebreide v kollektie. die uw bezoek zeker waard is - Drukkerij van den Munckhof Grotestraat 68 Venray Tel. 04780-82727 S HEERLUK WARM GEZDNDHEIDSONDERGOED GEMAAKT VAN ANGORA WOL, GEEFT U BESCHERMING BU KDUDEN NAT WEER hoek marktstraat-schoolstraat

Peel en Maas | 1984 | | pagina 14