PEEL EN MAAS ebberlnk aramis SILENE 27 Venray's Man nenkoor Lim burgs afgevaar digde op jubileumconcert Kon. Nederl. Zangersverbond Al uw schilderwerk ook het héél goede is fiscaal aftrekbaar Orkestvereniging Venray 11/2 jaar jong Zondagochtend concert Venrays bedrijf participeert in transportcentrum Boxmeer MRFUMERIE 4L (/ANftSTtq,) f f [CHANELl CLINIQUE t—r Een nieuwe school voor oude boeken Raadsvergadering Vierlingsbeek PEEL EN MAAS uw weekblad Bij gelegenheid van het 130 jarig staan van het Kon. Nederlands Zan- Isverbond vindt er op zaterdag 26 no- nber in de schouwburg Orpheus te eldoorn een groot jubileumconcert ats. eder gewest van Nederland is er met koor vertegenwoordigd. Voor het /est Limburg is deze eer te beurt ge len aan het Venray's Mannenkoor. Jemakkelijk zullen de zangers uit nray het niet hebben want in op- acht moeten er twee zware werken uit- voerd worden. Onder de bezielde lei van directeur Pièrre Gerits uil oensbroek is men al vele maanden kei- rd aan hel repeteren. De uit te voeren irken zijn: De Stad, de mens, het lied van Her- an Stralegier beslaande uit de delen: nachtstad in vogelvlucht voor gratis advies cor reijnders dr. poelsstraat 14venray telefoon; 82810 meesterschilders Wij willen graag langs deze weg U als langstellende laten weten hoe het er t de OVV voorslaat en hoe zij op dit ïment de (nabije) toekomst ziet. Zoals U wellicht weet bestaat de OVV 't Barokensemble o.l.v. Mat Stelten het symphonie-orkest o.l.v. Henrie ams. Beide gezelschappen zijn rond le verjaardag van de OVV uilvoe- id ten doop gehouden. 5 iuni il. tii- :ns het door haar verzorgde zondag- :htendconcert in de schouwburg. Hel aantal peters, meiers én maitres t bij die doop aanwezig was overtrof ze stoutste verwachtingen, waardoor j met zo mogelijk meer energie en en- ausiasme verder zijn gegaan op de in slagen weg. Het is dan ook met ge ste trots dat wij kunnen stellen dat op uitvoerend gebied wij over een agen- beschikken waarin een weliswaar be- leiden aantal data reeds zijn ingevuld, e data zijn: tarokensemble 10 december; 18.30 uur opluistering i de H. Mis in de Paterskerk, geheel Kerstsfeer. 17 december; 18.30 uur reprise van venstaand concert in de Lambertus- rk te Horst. Tijdens deze H. Missen zullen worden jevoerd: Een roze fris ontloken (er is een roos sprongen) In dulci jubilo Einleitung, Benedicamus, Dormi Je- en Pastorale uil „Die Weinac^itsge- 'ilchte" van C. Orff. Hymnes - In adventu Domini 0 Jesulein sart Wie schün lenclitet der Morgenstern Ding Dong! Merrily on high. The Nowell. mphonie-orkest. 11 december; 20.00 uur concert in 1 „Graven" te Thorn. ïjdens dit concert worden de volgen- werken ten gehore gebracht: Zwölf Contretanze - Beethoven Klarinetconcerl in FA maggiore Stamitz Weihnachtssymphonie - Hayden Canon - Pachelbel 'oor de gehele orkestvereniging 6 mei 1984; zondagochtendconcert le schouwburg van Venray. 'erder slaan er nog uitvoeringsplan- op stapel, waarvan het meest con- e is, om in het najaar van 1984 in sa- twerking met de jubilerende Zangers St. Frans, de „Missa Brevis" in G W.A. Mozart te vertolken. NIEUWE LEDEN Zoals U ziet 'zijn er aanzetten vol- tnde die de conclusie rechtvaardigen er muzikaal leven zit in de OVV uwerij. 'lannen te over bij enthousiaste leden bestuur, maar (en dat ligt aan die nnen ten grondslag) een jonge or- tvereniging dient na een uitbundige oorte en een relatief korte puberteit noodzakelijke groeistuipen, vrij volwassen te zijn, wil zij niet ten nde gaan aan haar eigen gebrek aan Rlsmatigheid. iel is daarom, dat wij muzikanten Ier U oproepen zich aan te sluiten bij serieuze orkestvereniging IN DE lerteit om haar te helpen volwassen lorden. ent U geïnteresseerd en beschikt U over een instrument dat onze goedkeu ring kan wegdragen, dan bent U van harte welkom. Voor nadere informatie kunt U terecht bij onze secretaris, de heer P. Noten, Dakdekkerstraat 2, 5801 TK Venray, tel. 87858. Hij zal U van harte de nodige gegevens verstrekken. Het zakgeld van een in de pubertijd verkerend orkestvereniging is zoals bij alle pubers, altijd te weinig! En de vraag is zelfs gerechtvaardigd of dat ooit ge noeg zal zijn, ook in volwassen toestand. Daartoe is binnen de OVV een donateursaktie opgestart en mocht U zich willen aansluiten in de rij van be gunstigers dan is dit mogelijk door over making van een vrijwillige bijdrage op ons rekening no. 15.39.77.043 bij de Rabobank te Venray. Het Gironummer van de bank is 1068514 Uw bijdrage wordt door ons zeer op prijs gesteld en als blijk daarvan ont vangt U van ons een donateurskaart die U recht geeft op persoonlijke bezorging van berichten over het wel en wee van de OVV en uitnodigingen voor concerten die het OVV verzorgt. Mogen wij, ondanks de moeilijke tij den, die de meeste van ons doormaken, toch op uw daadwerkelijke bijdrage re kenen en wij geven U de verzekering, dat U hoe dan ook bij onze concerten welkom blijft. HEERLIJK WARM GE2DNDHEIDSONDERGOED GEMAAKT VAN ANGORA WOL. GEEFT U BESCHERMING BU KOUDEN NAT WEER hoek rparktstraac-schoolstraat JUBILEUMCONCERT T.G.V. 2E LUSTRUM ..ARS MUSICA" en ZILVEREN DIRIGENTSCHAP ROB BERBEN M.m.v. Koninklijke Harmonie Euter pe o.l.v. Pierre Sleyvers en Jean v.d. Tillaart, piano. Programma 1Vier Slovaakse volksliederen - Bartók a. Huwelijkslied uit Poniky b. Oogstlied uit Hiadel c. Danslied uit Medzibrod d. Danslied uit Poniky 2. An die Sonne - Schubert 3. Es zog manch Lied - Dvorak 4. Koorkolder - Wijnen Kon. Harmonie Euterpe 1. Gedeelten uit „Carmina Burana" - Orff 2. Cowboy-suite - Gould Ars Musica en Kon. Harmonie Euterpe 1. Psalm 150: Laudate.. - Strategier 2. Gebed en Tempeldans uit „Olav Trygvason" - Grieg 2. dagstad in de zon 3. broeder medemens 4. waar is het liet Het tweede werk is van Anton de Beer nl. een suite van volksliederen bestaan de uit: a. de slijper b. kom Jan c. Ain boer wol noar zien noaber toe... Van dit concert zal door de KRO ra dio opnames worden gemaakt. Verder heeft het Venrays Mannenkoor voor de toekomst nog grote plannen nl; enkele buitenlandse concertreizen en de viering van het 75 jarig bestaan. Bij dit jubileum is men van plan samen met het Limburgs Symphonie-orkest een groot jubileumconcert te geven in het voor jaar van 1985. De komst van een aantal Rijkswegen in het Land van Cuijk is aanleiding tot grote aktiviteiten in dit gebied. Met name de plaatsen Cuijk en Boxmeer zien hierin een goede kans om de regio nale werkgelegenheid uit te breiden. In beide plaatsen zijn al verschillende be drijven gevestigd of uitgebreid met het oog op de toekomstige aan- en afvoer- wegen. Met name de gemeente Cuijk adverteert al met de «unieke ligging aan de toekomstige autowegen. Verwacht wordt, dat op 1 september 1986 het rijkswegenplan in het Land van Cuijk gerealiseerd is. Direct al bij het opstellen van de plan nen voor de aanleg van de Rijksweg R73 en R77 tekende de gemeente Cuijk voor de vestiging van een motel met zalen complex op een terrein van 3 Vi ha. Ge sprekken hierover tussen de gemeente Cuijk en de ontwikkelingsmaatschappij „De Heem" hebben er toe geleid, dat waarschijnlijk nog dit jaar een overeen komst zal worden getekend. Het is nog niey bekend voor hoeveel mensen dit projekt werk zal opleveren. TRANSPORTCENTRUM In Boxmeer hebben enkele transport bedrijven uit Noord Brabant en Noord Limburg hun krachten gebundeld voor de oprichting van een groot transport centrum. Hierin wordt geparticipeerd door Bouwmaatschappij Janssen uit Venray. Dit transportcentrum, dat aangelegd zal worden op een inmiddels gekocht terrein van zeven ha aan de Beugense- weg in Boxmeer, is een gezamenlijke aktiviteit van de Transportondernemin gen Emons uit Milsbeek, Ewals uit Te- gelen, Van de Donk uit 's-Hertogen- bosch, Nabuurs uit Haps, Vollenberg uit St. Anthonis en Weys uit Siebenge- wald en Bouwmaatschappij Janssen uit Venray. Door de opzet van dit transportcen trum zal een aantal dorpskernen, waarin deze transportbedrijven zijn gevestigd, van overlast worden bevrijd, terwijl daarnaast nieuwe aktiviteiten kunnen worden opgestart met het oog op de nabije grensovergang. Zo zullen ook diensten kunnen worden verleend aan andere transportbedrijven. Volgens de plannen zal dit nieuwe transportcentrum bestaan uit een res taurant, kantine, vergader- en kantoor ruimten, tankeiland, wasstraat, zeilma kerij, carrosseriebedrijf, garage, auto- materialenhandel, spuiterij, reparatie- werkplaats, bandenservice en overslag- loodsen. Uiteraard zullen er de nodige parkeerplaatsen bijkomen. De bedoeling is, dat dit centrum als tweede bedrijf in Nederland een 24-uurs service gaat bieden. In verband met de voorgenomen vestiging in Boxmeer wordt momenteel een haalbaarheidsonderzoek ingesteld. Wanneer over een half jaar dit onderzoek is afgerond zal ook duidelijk worden voor hoeveel mensen hier een arbeidsplaats beschikbaar zal zijn. Tenslotte komt ook in Haps extra werkgelegenheid door de aanleg van de rijkswegen, zij het op bescheiden basis. Even ten zuiden van de provinciale weg Oeffelt-Haps zijn n.l. twee nieuwe ben zinestations gepland. Tussen de rijksweg, de sporlijn Nij- megen-Venlo en de provinciale weg is de regionale stortplaats gepland en binnen kort wordt daar begonnen met de bouw van de grote waterzuiveringsinstallatie van het Waterschap „De Maaskant". boekhandel van den munckhof is ook dinsdags de gehele dag geopend GROTE MARKT 5 VENRAY* ESTEE LAUDER y PARFUM PKVLQVn) VRIJDAG 25 NOVEMBER 1983 Nr. 47 HONDERDENVIERDE JAARGANG Voor kleine en grote drukwerken van den Munckhof b. v. Grotestraat 68 - Venray - natuurlijk mag U bellen: 82727 In mei van dit jaar startte „De Win kel van Sinkel" in de Bontekoestraat met 'n aktie „2000 oude boeken is een nieuwe school in India". Pater Huub van de Sande, die zelf 20 jaar missiona ris is geweest in India, wist beter dan wie ook dat scholen in India, en vooral in arme streken van dat grote land, drin gend nodig waren. Hij koos voor de bouw van een kleuterschool in Soloer- mattam. Nu amper een half jaar later, is door die boekenaktie reeds voldoende geld overgehouden om de scholenbouw in Soloermattam te kunnen bekostieen. En met de bouw is men dan ook al weer volop aan de gang, zoals bijgaande foto duidelijk laat zien. Elke maand werd trouw door „De Winkel van Sinkel" het netto-overschot van de boekenaktie naar India overgemaakt, om de kosten van de bouwmaterialen te betalen. Het werk werd daar door eigen mensen ver zet. NIEUW PROJEKT Een zeer geslaagde aktie, mag men wel zeggen. En nog zit men in „De Win kel van Sinkel" met bergen boeken. Minstens één vrijwilliger heeft dagen werk om al die boeken te sorteren. En de toevloed houdt nog' steeds niet op. Dat is dan ook de reden, dat Pater van de Sande met zijn vrijwilligsters gezocht heeft naar een nieuw bouwprojekt in zijn voormalig missieland. De keus is ditmaal gevallen op Bandladoddi, waar dringend behoefte is aan een gemeen schapshuis met een school. Het daar voor benodigde geld bedraagt 60.000 Roepies of-te-wel ƒ17.700,-. De organi satoren hebben het volste vertrouwen in het welslagen van dit nieuwe bouwpro jekt. VRIJWILLIGSTERS Deze succesvolle boekenaktie was voor ons aanleiding eens een kijkje te gaan nemen in „De Winkel van Sinkel" aan de Bontekoestraat waar een ijverige Zuster Servaas goedmoedig de scepter zwaait over zo'n vijftig vrijwilligsters die full-tim of part-time het vele werk verzetten wat deze winkel met zich mee brengt. Want wie „De Winkel van Sin kel" betreedt, ziet op de begane grond slechts weinig van wat in het gebouw, verder op de eerste verdieping is onder- gerbracht. Vele, vele rekken vol kleding, blouses, rokken, jurken, costuums, schappen met huishoudelijke spullen; men kan het zo gek niet denken of het is er. Enkele zusters en dames zijn continu bezig met reparatie van binnengebrach te kleding en het sorteren op soort en maat. Zelfs een vertrekje is ingericht als schoenenmagazij n Zuster Servaas benadrukt nog eens, dat „De Winkel van Sinkel" beslist geen concurrent is van de Venrayse mid denstand. Er is niets nieuws te koop. Al les is gedragen of gebruikte spullen, waar de een niets meer mee kan dóen, maar waar een ander weer mee geholpen is. En de opbrengst gaat telkenmale naar de missie in India. Men weet dat het daar goed besteed is, en dat het geld er te bestemde plaatse komt. Daarvoor heeft Pater van de Sande de nodige rela ties bij de paters en zusters missionaris sen. PATER VAN DE SANDE Het is nu tien jaar geleden dat „De Winkel van Sinkel" werd opgericht. Pa ter Huub van der Sande, destijds nog pastor in het Brukske, ergerde zich als hij zag wat wij aan huisvuil meegeven en welke nog goed bruikbare spullen er bij het grof vuil werden neergezet. Hij ging dat aan het verzamelen, kreeg het thuis bezorgd en bezorgde het weer waar men het dringend nodig had. Op een gegeven moment werd hem dat werk toch te veel naast zijn werk als Pastor. Hij moest het ene doen en het andere laten... Zijn missionaris-hart koos voor de ar men in India. En met steun van de Klei ne Zusters van de Heilige Jozef uit Heerlen, die in Brukske een kloosterge meenschap hebben, kwam „De Winkel van Sinkel" van de grond. Ongeveer vijftig vrijwilligers helpen de zusters en Pater van de Sande met het vele werk dat daar aan de Bonte- koestraat moet worden verzet. Er wor den meer spullen binnengebracht dan er worden verkocht. Maar dat is helemaal niet erg. Kleding bijvoorbeeld, waarvan men teveel heeft, gaat naar de charita tieve instellingen zoals Oost- Priesterhulp e.d. Ook heeft men enkele malen zendingen naar Polen aangevuld met warme winterkledine. U ziet het: wat U naar „De Winkel van Sinkel" brengt gaat beslist niet ver loren. En toch, zo zegt zuster Servaas, worden er nog te veel bruikbare goede ren bij het grof vuil op straat gezet. Laat de mensen toch eerst eens informeren of wij het niet kunnen gebruiken. '•kZa-M J.T2- In de laatst gehouden raadsvergade ring van de gemeente Vierlingsbeek wer den o.m. de volgende raadsvoorstelling zonder hoofdelijke stemming aanvaard. De vestiging van zakelijk recht; nodig in verband met de aanleg van het fietspad Overloon-Venray. Voor de aanleg van een afvoerri- ool naar het gemaal aan de Staaiweg vo teerde de raad een bedrag van 429.036,-. Voor dat bedrag wil het aannemersbedrijf Th. Heijmans het werk uitvoeren. Een kleine grenswijziging was in Vortum-Mullem nodig met de gemeente Boxmeer maar had voor het aantal in woners geen verdere konsekwenties. De subsidiëring van het cultureel Centrum „De Beejekurf" te Venray werd vastgesteld voor '82-'83 op ƒ7.240,97 en voor het jaar '83-'84 7.494,40. De begroting van de regionale stichting Bejaardenwerk „Land van Cuijk" werd voor het jaar 1984 vast gesteld op 277.624,- en zal tot 1986 verminderen tot een bedrag van 259.898,-. Daarvan zal de gemeente Vierlingsbeek dan naar rato de ver deelsleutel bijdragen. Zowel de onroerend goed be lasting als de tarieven voor de reini gingsrechten werden verhoogd. Voor wat betreft de reinigingsrechten werd opgemerkt dat er nog altijd 250 gezin nen niet aan de vuilnisophaaldienst deelnemen; daarvan voeren er 70 zelf hun huisvuil af. Het college werd opge dragen te onderzoeken of de deelname niet hoger kan worden om daardoor een beter sluitende begroting van die dienst te krijgen. Het voorstel van de fractie Over- loon om de gemeentelijke tarieven maar met 2°/o te verhogen kreeg niet de meer derheid van de raad. Ook de rioolrechten werden ver hoogd volgens het voorstel. Het binnenschilderwerk van het gemeentehuis zal worden opgedragen aan het schildersbedrijf Weijmans uit Overloon; dat bedrijf was van de drie inschrijvers het laagste voor een bedrag van 24.245,-. Medegedeeld werd dat het door de heer Schoofs ingediende schorsingsver- zoek bij de raad van State, tegen de vor dering van de gemeente om de aange bouwde serre van zijn bungalow aan de Maas te Maashees te slopen, was afge wezen. De serre werd op het laatste mo ment door de klandestine bouwer zelf verwijderd en zodoende behoefde het gemeentepersoneel niet tot afbraak over te gaan. ALGEMENE BESCHOUWINGEN Veel werk hadden de beide raadsfrac ties verzet om met een heldere algemene beschouwingen te komen. Ieder fractie lid zowel van de Overloonse als de Maaskantse fractie had een deel van de begroting voor zijn rekening genomen. Alle raadsleden waren vol lof over de begroting en ook over de nota van aan bieding. De gemeente staat er goed voor, al hadden alle raadsleden nog wensen; wensen waarvan er velen gezien de toestand de eerste jaren nog niet ver vuld worden. Natuurlijk, woningbouw heeft nog steeds prioriteit, maar ook het onderhouden van wegen, de werkloos heid en het scheppen van arbeidsplaat sen baart vele raadsleden zorg en dat geldt ook voor de sociale uitkeringen. Maar niet alles was rozengeur en sa menwerking, want het kwam tot een uit barsting van de voormalige wethouder Toon van de Pas. Hij legde zijn fractie voorzitterschap van de Overloonse frac tie neer en trad ook uit de fractie. Zijn motief was: dat hij niet kon functione ren met de wethouder Mevr. van Duijnhoven- van de Leuvert. Samen werking en samenspraak, noodzakelijk voor het goed functioneren van de frac tievoorzitter, had met de wethouder nimmer plaats gevonden. Nadat de heer van de Pas zijn uittre den uit de fractie had kenbaar gemaakt, deed dat ook de heer Kuijpers. Ook hij wenste geen deel meer uit te maken van de Overloonse fractie. Of deze twee raadsleden straks gezamenlijk zullen optreden is nog niet bekend. Door de Maaskantse fractie werd de breuk in de Overloonse fractie betreurd. Het college zal zich beraden en a.s. donderdag reeds antwoord geven op de door de raadsleden gedane algemene be schouwingen. Na schorsing van de ver gadering zullen de raadsleden dan de kans krijgen om in tweede termijn hun zegje te doen. Vast staal in ieder geval dal de finan ciële positie van de gemeente Vierlings beek gezond is; wat niet wil zeggen dat de raadsleden niet de vinger bij de pols moeten houden. Programma van de Venrayse Omroep Stichting St. Elisabethziekenhuis Venray te beluisteren via kanaal 4. Donderdag: van 10.15 tot 11.15 uur het programma „Nieuws en informa ties", daarna het verzoekplatenpro- gramma. St. Anna, Psychiatrisch Centrum Venray Maandag: van 15.00 tot 16.30 uur hel programma „Non-stop lichte en veelge vraagde muziek". Vrijdag: van 10.00 tot 11.30 uur het programma „nieuws en informaties" waarin het verzoekplatenprogramma. St. Servatius, Psychiatrische Centrum Venray. Donderdag: van 10.00 uur tot 11.30 uur het programma „nieuws en infor maties", waarna het programma „zo maar muziek" De Kruuze, Geriatrisch Centrum Venray. Maandag: van 14.00 tot 15.00 uur het programma „Houwen zo". Vrijdag: van 14.00 tot 15.00 uur het programma „nieuws en informaties", waarna het programma „houwen zo". Bejaardencentrum, Het Schutters veld. Vrijdag: van 10.30 tot 11.30 uur een speciaal programma met en voor de be woners van Hel Schuttersveld. Wilt U aan familie, vrienden en/of bekenden in een van bovenstaande in stellingen een muzikale groet brengen? Wij zijn U graag van dienst. Stuur Uw aanvraag tijdig naar de Venrayse Om roep Stichting, Postbus 320, 5800 AH Venray. VENRAYSE OMROEP STICHTING aanvraagformulier voor verzoekplaten Deze plaat is bestemd voor dhr/mevr/mej Instelling Afdeling De plaat wordt aangeboden door: dhr/mej/mevr Woonplaats

Peel en Maas | 1983 | | pagina 9