)DILIA OF De werk gelegenheid in Venray DURFIN TRUIEN AGENDA OUDE FOTO'S Oud-Venrays beeldje roept vraagtekens op D'R IS WHR HN HUI BIJIONMRI K/HINOIR1984 IITS HTH APARTS.. TR.ETOTTITTIIJK IR DIAITKT De werkgroep EX GEVONDEN GESLAAGD LU O O VAN OORSCHOT MODE SPORTHAL DE WETTELING jij toeval ontdekte Koos Swinkels, nrzitier van Veldeke Venray en van Werkgroep Kruisen en Kapellen, dat h in het museum „Kasteel van Nijen- is" te Heino in Overijssel, een beeldje indt van de H. Odilia. Dat beeldje afkomstig zijn uit de omgeving van nray. Verdere nasporingen en informatie rde ons dat het gaat om een eiken- uten beeldje van 48 cm hoog, gepoly- romeerd in blauw en rood. Volgens catalogus van genoemd museum is beeldje van „de Limburgse School" omstreeks 1430 gemaakt. Het beeldje mist de rechterarm en de kerhand. „Op de afgebroken arm oeg zij een vogeltje met wie zij praat- aldus de catalogus. Odilia was de dochter van Aldaric, rtog van Elsass. Zij leefde rond het r 7000 en was de stichteres van de oosters Hohenburg en Nieder- Inster, en beschermheilige van de El- s. Het beeldje is in vroegere tijden me kkeer opnieuw beschilderd. Maar na rwijdering van die verflagen is de ou- polychromie in het gelaat, op de rst en op het kleed weer vrij gaaf te- irschijn gekomen. Rond 1919 stond t beeldje bij Kunsthandel Francois n Wageningen in Den Haag. Daar rd het door Dr. H. Hannema, conser- lor van het museum in Heino aange- icht. Tot zover de gegevens die we konden hterhalen. Voor meer informatie over lilia doken we in de Katholieke ency- ipedie en we vonden daar een aantal jenstrijdigheden. Vreemd is bijvoorbeeld, dal volgens encyclopedie Sint Odilia wordt afge- eld met een boek op haar arm waarop ee ogen liggen. Zij wordt namelijk reerd als patrones tegen oog- en oor- :kten. Vreemd is ook, dat het beeld in blauw rood gepolychromeerd is, terwijl lilia een zwart-wit habijt behoort te agen. Vermoedelijk omdat zij ook ordt genoemd als de gezellin van St. rsula. Maar er is nog meer vreemd. Odilia is Venray een vrij onbekende heilige en j wordt in geen enkele kerk bijzonder reerd. De meest nabijgelegen parochie n haar toegewijd is Odiliapeel. Maar ar kan het beeld niet vandaan komen, ant dat dorp werd eerst in 1930 sticht. De Paters Kruisheren van den hadden daar de Peel ontgonnen, jj noemden de ontginning Odiliapeel ar de Patrones van hun Orde. Oor- ronkelijk zou het dorp „Terraveen" noemd worden. De bovengenoemde afwijkingen doen s vermoeden, dat het hier niet om een teld van St. Odilia gaat, maar dat het |n beeld van St. Oda is. De vogel op haar rechterarm (welke ieraard ontbreekt) zou best eens de ikende ekster van St. Oda kunnen in geweest. En het blauw-rode kleed bt eveneens bij St. Oeike, zoals ze hier I Venray ook wel genoemd wordt. Zoals bekend wordt St. Oda van idsher niet alleen in Venray vereerd, laar ook in Merselo en sinds het onl- kan van Ysselsteyn ook in dit Peel- brp. Maar er zijn ook een aantal overeen- pmsten op te noemen lussen St. Oda I St. Odilia. Zo leefde St. Oda eve- tens rond 700; zij overleed in 726 te St. denrode. Evenals Odilia was zij van :lijke afkomst. Haar ouders waren totse edellieden; die van Odlia waren Wieden uit de Elsas. En tenslotte: bei- heiligen worden aangeroepen tegen jziekten. Kunnen we een beeld van St. Odilia rgens in het Venrayse plaatsen. Met h beeld van St. Oda is dat wel het ge- I. Men zal zich herinneren dat in het nd Pubben, nabij de molen in Merse- een muurkapelletje is aangebracht iteen beeldje van St. Oda. Die boer- ij werd na 1900 gebouwd, want op einde van de negentiende eeuw, ver- lelijk in 1899, brandde de daar toen ide boerderij tot de grond toe af. )k in die oude boerderij was een lurkapelletje met een beeld van St. Dat beeld werd na de brand niet ter teruggevonden. Reden waarom in het nieuwe muurkapelletje itond met een eenvoudig gipsen ildje. Is het ver gezocht, om aan te nemen I het Odabeeld van 1899 door „ie- Ind" uit de brandresten is meegeno- tn: beschadigd door vallende gevels muren? Dal meenemen kan zijn ge- ird uit pieteit, zonder dat men de tstwaarde van het beeld kon beoor en. En is het dan verwonderlijk dat I beeld, na wellicht vele omzwervin- p terecht komt bij een Haagse Kunst- ndel die het verschil niet kent tussen |Oda en St. Odilia...? Maandag 28 november a.s. is het de tstdag van St. Oda. De verering van 'x heilige heeft hier een grote bloeipe- Jde doorgemaakt. In 1926, bij het 12e iiwfeest van haar overlijden, werd er 'het huidige Gemmadal een groots jenluchtspel gehouden, waarin het le- n van St. Oda op grandioze wijze ver bet werd. En 20 jaar later, in 1947, pd opnieuw en op bijna dezelfde plek Ier een openluchtspel opgevoerd over j)da de Koningsdochter". En ook |n was het succes zeer groot. Bi. Oda werd hier o.m. aangeroepen voor de bekering van Nederland en voor genezing van oogziekten. In de oorlog was haar kapelletje een vaste plaats van gebed, om bespaard te blijven van het alles vernietigende oorlogsgeweld. Men zag in St. Oda de schutsheilige van Ven ray Opmerkelijk is, dat sinds het herstel van het Odakapelletje in de Hoen derstraat de devotie tot deze heilige weer is toegenomen. Haar feestdag is voor de Werkgroep Kruisen en Kapellen dan ook aanleiding zondag en maandag de poort van het kapelletje open te laten. Bezoekers kunnen dan het fraaie beeld, dat Piet Clephas z.g. destijds „copieër- de" met financiële medewerking van Rank Xerox, eens nader bekijken en be wonderen. En of St. Odilia uit Heino nu werke lijk St. Oda van Venray is, laten wij graag aan meer ter zake deskundigen Verkrijgbaar bij de bekende verkoopadressen Er is weer een heel bijzondere ka lender verschenen, met Venrayse mensen, Venrayse zaken, en Venray se gebeurtenissen van en van voor 1984. „Door de Koninklijke Mare- chaussée alhier werden op een zon dagavond in 1937 verschillende wiel rijders bekeurd wegens het rijden met verblindend licht" „De eigendommen van de ge meente brengen in 1951 aan huur en verpachting een kleine 45.000 in het laatje. Alleen de jacht- en visak- tes brengen dat jaar nog altijd zo'n f 2434 in de gemeentekas" Een kalender lang een greep in Venray's verleden: wetenswaardigheden, anekdotes, een 25-tal foto's en enkele historische advertenties uit Pee! en Maas. Eén jaar lang een kalender... ja ren en jaren een fijn kijk en lees boek. INBRAKEN EN DIEFSTALLEN Door vernieling van een raam werd toegang verkregen tot de MLK- school aan de Ursulastraat. Ontvreemd werden muziekapparatuur, t.w. een mengpaneel, acht speakers, drie twee ters en een hoorn met driver. De appa ratuur is eigendom van de muziekgroep IKS een heeft een waarde van enkele duizenden guldens. De politie heeft het vermoeden dat bepaalde jeugd die in braak zou hebben gepleegd. Mogelijk kunnen eventuele getuigen de politie op het spoor van de daders zetten. De inbraak werd gepleegd afgelopen zon dag na de middag. Zondagnacht werd een aan de Langstraat geplaatste roodkleurige YAMAHA bromfiets van een Venrayer ontvreemd. Een bij een flat aan de Haamma- kerstraat geplaatste zwartkleurige oma- fiets bleek verdwenen te zijn. Bij de Kiosk in Brukske verdween een damesfiets van het merk Heideman Holland. VERNIELING Achter een flat aan de Haammaker- straat werden maandagavond 2 fietsen, een dames- en een herenfiets aangetrof fen, die gedeeltelijk vernield waren. Van de herenfiets was het stuur afge broken en het frame en voorwiel be schadigd. De damesfiets was op meer dere plaatsen beschadigd. Van de damesfiets kon de eigenaresse worden achterhaald, maar de eigenaar van de herenfiets is nog niet bekend. Die kan zich in verbinding stellen met de politie. VERKEERSZIJIL VERNIELD Maandagmorgen moest een bestuur der van een vrachtauto uit Vierlings beek op de Zuidsingel, afslag Brukske, een stuurkorrektie uitvoeren wegens het hellen van de lading. Maar voordat hij die korrektie had uitgevoerd botste de auto tegen een verkeerszuil welke ver nield werd. Werkloze jongeren gaan werkervaring opdoen Het Arbeidsburo Venray/Gennep is er in de afgelopen maand oktober in geslaagd voor 24 langdurige werkloze jongeren, tijdelijke werkervaringsplaat sen in hel bedrijfsleven te werven. Een en ander gebeurde op verzoek van de provincie, die onlangs in het ka der van het provinciaal werkgelegen heidsprogramma, extra middelen voor de regio Venray-Gennep ter beschikking stelde ten behoeve van de zgn. „markt- sektor". Deze provinciale regeling is enigszins te vergelijken met de „Werk- gelegenheidsverruimènde Maatregel", zij het dat laatstgenoemde regeling al leen toegepast kan worden bij gemeen ten, stichtingen en instellingen (kwartai- re sektor). Het Arbeidsburo verwacht, dat door hei opdoen van werkervaring in het be drijfsleven de kansen voor jongeren op de arbeidsmarkt zullen toenemen. Door de tewerkstelling van de jeugdi gen mogen de bestaande arbeis- en con currentieverhoudingen niet worden ver stoord. Daarom hebben de personeelsle den of ondernemingsraden van de 16 deelnemende bedrijven, vooraf hun in stemming met de tijdelijke plaatsing moeten betuigen. Ook de aan het GAB verbonden Commissie van Advies heeft haar toestemming gegeven. Het Arbeidsburo heeft in recordtijd de bedrijven aangezocht, omdat de aan melding bij de provincie voor 31-10- 1983 binnen moesten zijn. De 24 werkloze jongeren, alsmede de 16 deelnemende bedrijven, wachten thans met ongeduld op de definitieve provinciale toezegging. Meer vacatures Sedert een aantal maanden ervaart het Arbeidsbureau Venray/Gennep dat alsmaar meer vakatures binnenkomen. Vaak doordat men van het arbeidsbu reau uit zelf op pad gaat naar en in het bedrijfsleven om vakatures te verwer ven. Van de andere kant vervaart men dat werkgevers de werving via hel GAB gaarne laten plaatsvinden om gespaard te blijven van te grote aantallen sollici tanten. Het goed uitdiepen van de vraag die het bedrijfsleven indient en de hier op volgende selektie werpt haar vruch ten af. De werkzoekende wordt hier door ook beter geholpen. De verwachting is, dat deze trend zich zal voortzetten en dat men niet behoeft te wachten tot de Wet Verplichte Vaka- turemelding een feit is. De ervaring leert ook dat de mede werkers van het GAB meer en meer be trokken worden in problemen die in het midden- en kleinbedrijf en zelfs irt de grotere bedrijven spelen t.a.b. arbeids verhoudingen. Praktisch alle bedrijven voeren heden ten dage een uitermate gereserveerd per soneelsbeleid; vaak zelfs terughoudend. Voor adviezen omtrent een nieuw aan te gaan dienstverband weet men het Ar beidsbureau ook goed te vinden, vooral als het werk voor bepaalde tijd betreft. Als verheugend wordt ervaren dat se dert januari de catagorie ingeschreven werkzoekenden fors is toegenomen. Het betreft hier personen die (nog) werk hebben, maar met het oog op een ande re baan van de diensten van het GAB gebruik wensen te maken. De Werkloosheid De poststakingen zijn er ook oorzaak van, dat er geen vergelijkende cijfers over de werkloosheid in Limburg be kend zijn gemaakt. We moeten ons dit maal dus beperken tot de cijfers die het Gewestelijk Arbeidsbureau Venray/ Gennep ter beschikking stelt. Op 1 november stonden er in Venray 2250 werklozen mannen ingeschreven. Dat is ruim 100 minder dan een maand tevoren. In Gennep daarentegen ging de werkloosheid weer iets vooruit: van 1272 per 1 oktober naar 1314 per 1 no vember. Samen telde Noord-Limburg dus 3564 werkloze mannen. Dat is een cijfer wat sinds lange tijd niet bereikt werd. Een jaar geleden was het aantal immers nog 3615. Toen steeg de werkloosheid in de maand oktober nog met 48. Nu een daling van 60. Bij de vrouwen wil het nog steeds niet goed lukken. Hun aantal werklozen steeg in oktober nog met 28 tot 1862. Opmerkelijk was dat op het Arbeidsbu reau Venray zich slechts 1 „nieuwe da me" als werkzoekende liet inschrijven. Het Arbeidsbureau Gennep moest er 27 noteren. In vergelijking met 1 november vorig jaar, toen 1614 werkloze dames stonden ingeschreven, dus een stijging van 248. Dat is gemiddeld 20 werkloze vrouwen méér per maand. VERNIELINGEN Een cafetariahouder deed aangifte van vernieling van een ruit in de toe gangsdeur van zijn bedrijf. Een en an der was gebeurd omdat een klant niet snel genoeg geholpen werd. De identiteit van die persoon is bekend en hij zal wel de rekening gepresenteerd krijgen plus een een proces verbaal. Aangifte werd gedaan dat onbe kenden een geparkeerde personenauto met verf hadden beklad. BROMFIETSER LICHT GEWOND Op de Noordsingel, ter hoogte van de Ursulastraat, had een aanrijding plaats. Hierbij kwam een 27-jarige bromfietser onder een personenauto lericht. Zowel de bromfiets als de auto reden over de Noordsingel; nabij de kruising sloeg de bromfietser plotseling links af. De auto bestuurder kon de bromfietser niet meer ontwijken. De bromfietser werd licht gewond. BERICHT NIET GEHEEL JUIST Het bericht omtrent de oplossing van een 12-tal inbraken en insluipingen waar 2 Venrayers voor werden aange houden, behoeft een aanvulling. Toen de politie bij een Venrayer goederen, van diefstal, aantrof, werd deze aange houden. Die persoon had echter niets met de inbraken te maken. Uit het ver dere onderzoek kon een andere plaats genoot worden aangehouden welke wel insluipingen en inbraken had gepleegd. Het grootste gedeelte van de buit kon worden achterhaald. Het onderzoek wordt nog voortgezet. Sinds zo'n kleine twee jaar bestaat de Werkgroep Ex. Zij is opgericht door en kele mensen die als cliënt te maken heb ben gehad met de psychiatrie. Momen teel werken we met 4 vrijwilligers. Iede re dinsdag hebben we een „inloop avond". De bedoeling van deze avond is mensen met elkaar in contact te bren gen. Iedereen die daar belangstelling voor heeft kan er een praatje komen maken, radio luisteren of een spelletje doen. Verder organiseren we nog allerlei an dere aktiviteiten zoals: kaartavond, voorlichtingsavond van het CAD, fil mavond, herfstwandeling, muzieka vond enz. Deze aktiviteiten vinden eens in de 2a 3 weken plaats. U bent van harte wel kom in de Hoenderstraat nr. 33 te Ven ray. tussen 14 en 20 november Een zwarte poes grijs-zwart gestreepte kat hush-puppie, reu met bandje chroomkleurig dameshorloge merk Citizen rode wollen kinderdas roodbruine portemonnaie, opschrift Venetia met inhoud gouden ring met diamantje en een kettinkje Zündapp bromfietssleutel gedeelte van een he farm van een tractor hoorapparaat. Voor inlichtingen kunt U zich wenden tot de administratie van de gemeentepo litie Venray, Leunseweg 4, tel. 04780- 84888, 1st. 227 Aan de Katholieke Universiteit te Nij megen slaagde als Meester in de rechten Peter Rambags uit Castenray. Te Nijmegen slaagde voor de M.O. A akte Pedagogie mevr. D.E. Tijman. VERLICHTINGSCONTROLES Nu de Venrayse garagebedrijven gra tis de autoverlichtingen controleerden is de Venrayse politie er toe overgegaan om streng op te treden tegen ondeugde lijke verlichting. Bij een eerste controle bleek het meer dan ergerlijk hoe vele verlichtingen van auto's eruit zien. De politie kent geen pardon en deelt on- middelijk proces verbaal uit. Met deze aktie zal de politie doorgaan. Het nieuwe veelbelovende leven van de mannentrui! Eindelijk kreatief onderdeel van 'n uitgekiende kombinatie anno '83. Kortom: uw trui van vorig jaar, die kan met meer Wat wèl kan: rekenen op ons goede advies en onze bekende service. Grotestraat 73, Venray Helmond, Roosendaal, Boxmeer, Oss, Venray. Vooreen internationaal modeprogramma ee openbare bibliotheek venray Onze aanwinsten voor de volwassenen- afdeling Banis, V.J. De vruchten van deze aar de. de lotgevallen van vier generaties van een naar de Verenigde Staten geëmi greerde Franse familie, van 1890 tot na de Eerste Wereldoorlog. Carré, John le. De lokvogel. Een jon ge Engelse toneelspeeltser wordt door Israëlische agenten getrained om een Palestijnse groep van binnenuit op te rollen. KAeser, H.J. Meer dan liefde. Het huwelijk van een Amerikaans echtpaar dreigt te stranden doordat de vrouw zich niet kan neerleggen bij hun kinder loos zijn. MET GROTE LETTER GE DRUKT! Leekley, J. Gejaard door de storm. De geschiedenis van een grote Ameri kaanse boerenfamilie, die tijdens de burgeroorlog (1861-1865) door onder linge tegenstellingen verscheurd wordt. Lessing, D. De vertegenwoordiger voor planeet 8. Een zonnige planeet ver andert als gevolg van een kosmische ramp in een ijsbal. Pressler, M. Zeg toch eindelijk eens wat. Na een zenuwinzinking komt Ka rin, dochter van een ongehuwde moe der, er met de hulp van een psychothe rapeut toe haar gevoelens te uiten. Saris, L. Kern van kristal, een lastige, niet erg geliefde jonge vrouw ontmoet op haar werk de man van haar leven. Shoekri, M. Hongerjaren. Een man vertelt over zijn jeugdjaren in-Marokko: hij leidde in de stad Tanger een zwer versbestaan waarbij alles was geoor loofd in de harde strijd om het bestaan. Wetering, J. van de. De kat van bri gadier De Gier. Bundel verhalen over twee Amsterdamse rechercherus, afge wisseld met verhalen met ongewone en absurde plots. Wiesental, S. Max en Helen. Tijdens zijn speurtocht naar getuigen van de oorlogsmisdaden van een nu invloedrij ke Duitser ontmoet de bekende nazi- speurder een joodse arts en diens vroe gere verloofde. Na hun verhalen ziet hij af van vervolging om hen een kans op een nieuwe toekomst te bieden. Programma van vr. 7 t.m. do. 13 okt. Vrijdag 25 november Zaalvoetbal comp. 19.30-23.30 Bekerwedstrijd Concordia-Reuver 3 Pauline 4-Reuver 2 't Huukske- SVCB 3. Zaterdag 26 november Badminton comp. 9.30-12.30 VC Rooy competitie 12.30-19.00 Jumpers basketbal comp. 19.00-21.30 Zaalvoetbal competitie 2130-2330 Venrode 3-Koetshuus De Klomp 2- Ford Oldtimer. Zondag 27 november Judotoernooi 8.30-16.30 Korfbal NDKB 16.30-20.30 FC de Klomp zaalvvr. 20.30-21.30 Old Calahan zaalv. vr. 21.30-22.30 Maandag 28 november VC Rooy tr. 18.00-21.00 Zaalv. comp. 21.00-22.00 Venrode-de Treffers De Wetteling 2-Reuver 2 De Wieën-de Wetteling 3 Dinsdag 30 november VC Rooy tr. 18.00-21.00 Badminton 21.00-23.00 Scheidsrechters 23.00-24.00 Woensdag 1 december Badminton 19.00-23.00 Donderdag 2 december Manual 18.00-21.30 VC Rooy tr. 21.30-23.00 ZVV 't Huukske zaalv. vr. 23.00-24.00 Deze week de laatste van de 5 oude „sportfoto's" welke wij van een oud- Venrayer ontvingen. Een foto gemaakt van spelers van het eerste en tweede elf tal van Servatius op hun jaarlijkse trip naar Noordwijkerhout. Dit was dan ook de laatste trip, vlak voor de oorlog. De inzender kende niet alle namen van diegenen die op de foto staan, en ook wij konden ze niet allemaal achter halen. Staande van links naar rechts. Br. Fursens, gebogen W. Stroucken, Br. Legerius, gebogen P. Swaghoven, knie lend G. Nastvogel, A. Wellens, K. Nooyen, niet bekend, Th. v.d. Laar, niet bekend, niet bekend, Fonck Zittend van links naar rechts. Br. Himerius, H. Ingenhouw, onbe kend. Foto's kunt U nabestellen bij J. v. d. Putten, Westsingel 18, tel. 89803. Hebt U ook 'n oude foto, die U graag in Peel en Maas zag geplaatst, dan kan dat. Er zijn geen kosten aan verbonden. Ook het formaat van Uw foto doet niets ter zake. Wel zorgen voor onderschrift of nadere gegevens. ZONDAGSDIENST HUISARTSEN Weekenddienst voor de patiënten van W. Bloemen, A. Francken, T. Lank- veld, H. Schraven en J. Wittgen: W. BLOEMEN Stationsweg 15, tel. 81465 Weekenddienst voor de patiënten van P. Corver, G. van Loon, F. de Muinck- Keizer, F. Schmeetz, T. van Thiel, D. Vercauteren en J. de Vocht: F. SCHMEETZ Aronskelk 76, Telefoon 85900 DOKTER KE1JZER van Beurdenweg 10, Ysselsteyn Telefoon 04785-777 Voor spoedeisende gevallen kunt u op de genoemde data bij de genoemde doktoren terecht: 's morgens van 10.00 tot 11.00 uur 's middags van 17.00 tot 18.00 uur ZIEKEN- EN ONGEVALLENVERVOER Tel. 04780-81333 WEEKEND- EN NACHTDIENST VENRAYSE APOTHEKEN Van heden vrijdagavond 18.00 uur tot volgende week vrijdag. APOTHEEK ST. ODA Passsage 1, tel. 81255 Openstelling zaterdag van 9.00 tot 13.00 uur en van 17.00 tot 18.00 uur. zondag van 10.00 tot 12.00 uur en van 17.00 tot 18.00 uur. Verder alleen voor spoedgevallen (via het nachtluikje) TANDARTSEN WEEKENDDIENST VENRAY Voor spoedeisende gevallen uitsluitend na telefonische afspraak neemt waar: O. VERHAAGEN tel. 82281 WEEKENDDIENST DIERENARTSEN DIERENARTSENPRAKTIJK W.H. Kremer en M.G.A.M. Loonen dienst op vrijdag, zaterdag en zondag W.H. KREEMER Mgr. Nolensstr. 12 Venray tel. 81000 Spreekuur kleine huisdieren: Za. en zo. van 13.30 tot 14.00 uur en volgens afspraak. DIERENARTSEN PRAKTIJK M.J. van Winden en E.M. Ruymbeek tel. 04780-81336/83829 M.J. VAN WINDEN Stationsweg 8, Venray, tel. 04780-81336 WEEKENDD. VERLOSKUNDIGEN voor de praktijken van Mevr. Dillen, Mevr. Stevens, Mevr. Tiggeloven en Mevr. Timmermans. MEVR. STEVENS Merseloseweg 23, tel. 81152 Vanaf vrijdag 12 uur tot maandag 12 uur WEEKDIENST VERLOSKUNDIGEN De weekdienst van de praktijk van Mevr. Stevens en Mevr. Tiggeloven wordt vanaf maandag 12 uur tot vrijdag 12 uur waargenomen door MEVR. STEVENS Merseloseweg 23, tel. 81152 Afspraken maken elke ochtend tussen 8 en 9 uur en 's avonds tussen 18 en 19 REGIONALE VERENIGING HET GROENE KRUIS VENRAY De dienstdoende wijkverpleegkundige voor Venray, Meerlo en Wanssum is be reikbaar via Tel. 04780-81269 Spreekuur voor Venray: Voor eventuele behandelingen door de wijkverpleegkundigen alsmede het doorgeven van boodschappen is er gele genheid van maandag t.m. vrijdag van 8.30 tot 9.00 uur. Uitleen voor Venray: Voor het afhalen en terugbrengen van uitleenartikelen kunt U terecht van maandag tot en met vrijdag van 8.30 tot 9.00 uur en van 16.00 tot 17.00 uur. In hel weekend alleen voor spoedgeval len door de wijkverpleegkundige van de weekenddienst. Eenieder wordt verzocht de artikelen na gebruik zo spoedig mogelijk terug te be zorgen. Zuigelingen-kleuterbureau en gehoorscreening: Uitsluitend op afspraak, telefoon 81269 Spreekuur Diëtiste Uitsluitend op afspraak, telefoon 81269 Zwangerschapgymnastiek: Aanmeldingen via telefoon 81269 Groene Kruis Wijkcentrum „De Kiosk" Brukske Venray: Spreekuur en uitleen door de wijkver pleegkundige van maandag tot en met vrijdag van 13.30 tot 14.00 uur. telefoon 83859 Zuigelingen- en kleuterbureau uitslui tend op afspraak. Wijkgezondheidscentrum Landweer!" Venray: Spreekuur en uitleen door de wijkver pleegkundige op maandag, woensdag en vrijdag van 8.30 tot 9.00 uur, telefoon 88273 of 85900. GEZINSZORG VENRAY Westsingel 5 Tel. 04780-86363 Spreekuur: dagelijks van 9 lot 10 uur. ONDERWIJS- EN BEROEPSKEUZE VOORLICHTING VENRAY Leunseweg 2a, lel. 10032 Openingstijden: ma. t.m. do. 8.30-12.45 uur en 13.15-17.00 uur. vr. 9.00-12.30 uur en 13.00-16.30 uur. INFO 3 Informatiecentrum van de provinciale nutsbedrijven PLEM, LIMAGASenWML Past. Wijnhovenpark I, 5801 BZ Venray lel. 04780-86333 Geopend ma. t.m. vr. van 9.00-17.00 uur ALGEM. HULPDIENST VENRAY Tel. 04780-84163 Bereikbaar elke werkdag van 9.00-11 00 en van 19.00-20.00 uur. NVIH COC afd. Venray Telefonische opvang voor homoseksuele mannen/vrouwen Postbus 316 - lel. 88809 bgg 10211 JEUGD MAATSCH. WERK KBB Hoenderstraat 33, Venray tel. 85251 open ma. t.m. vr. van 10.00-1(.30 uur. RECHTSWINKEL HORST-VENRAY Postbus 6110 Horst Schoolstraat 41 Spreekuur: vrijdag 19.00-20.00 uur Tel. 04709-3298 (alleen deze uren)

Peel en Maas | 1983 | | pagina 3