GEMEENTEPRAAT prisma Familie Robins lommissie ruim telijkeordeningen (volkshuisvesting bouwvergunning aangevraagd jFoto's van Ven ray tussen 1950 r en 1970 in museum Hinderwet Bouwvergunning verleend GLAS HET INZAMELEN WAARD. HUP IN DE GLASBAK! Hinderwet VAN DE MAAND NOVEMBER WHODUNIT? WIE VERMOORDDE Nü 50,- kado Zebrapad nabij 't ziekenhuis Wedstrijden op openbare wegen Vorstenraadsbal 1983 te Leunen RIJDAG 25 NOVEMBER 1983 Nr. 47 NOTITIES EN MEDEDELINGEN AN DE GEMEENTE VENRAY Redactie G.A. Schiltte. Bureau Voorlichting Op donderdag 1 december a.s. om 1.30 uur komt de commissie voor de Ruimtelijke ordening en Volkshuis- esting in openbare vergadering bijeen t kamer 127 van het raadhuis. Deze commissie zal het college van b. n w. moeten adviseren over de bouw an een kantoortje bij het bedrijf van lermus aan de Oude Oostrumseweg. egen de voorgenomen bouw is een root aantal bezwaren ingebracht door uurtbewoners, met name tegen de aan- izigheid van het bedrijf ter plaatse. Weken is, dat het bedrijf an alle voor arden met betrekking lot geluid-, lank- en trillingsoverlast voldoet en dat e bedrijfsleiding zich bereid heeft ver- laard alle mogelijke medewerking te illen verlenen aan oplossing van even- tele concrete en gegronde bezwaren. Imdat hel college meent, dat eventuele Verlast op aanvaardbare wijze in de tnd kan worden gehouden, zou hel de Ljevraagde medewerking aan de laatste [itbreidingsmogelijkheid van Hermus lillen geven. Verder zal de commissie zich bezig- luden met een bouwplan van Eurowo- igen bv in de tweede fase van het itemmingsplan Landweert. Het gaat /er de bouw van 34 premie A en 8 pre- woningen. Bij burgemeester en wethouders zijn navolgende aanvragen ingekomen in afwijking van hel geldende itemmingsplan c.q. vooruitlopend op in voorbereiding zijnd herzienings in, bouwvergunning te verlenen voor: het bouwen van een carport aan Andantestraat 25 te Venray, t.n.v. F.G.A.M. Laurensse; het bouwen van een carport aan Andanleslraat 23 te Venray, t.n.v. M.I. v.d. Molengraf!. Burgemeester en wethouders zijn irnemens aan deze bouwplannen me- /erking te verlenen. De bouwplannen ;en met ingang van 25 november 1983 v lurende veertien dagen voor een ieder jtfr inzage bij hei bureau ruimtelijke or- ^tning en bouwzaken, kamer 201 van :l raadhuis (van 9.00 tot 12.00 uur), lurende deze termijn kunnen eventu- bezwaren schriftelijk bij burge ster en wethouders worden inge- id. Venray, 25 november 1983 De burgemeester van Venray mr. H.J.M. Defesche. dragen..? Wendt u tot de gemeentelijke voorlichter Vanaf zaterdag 26 november lot en et woensdag 28 december worden in t Venrayse Geschied- en Oudheidkun- ge Museum aan de Eindstraat een fo- tentoonstelling gehouden van Venray ssen de jaren 1950 en 1970. Het ba lmateriaal voor deze expositie bestaat een schenking, welke Gerard Kruij- destijds aan het museum heeft ge- an. De geschonken foto's worden ngevuld met een aantal dorpsgezich- van Venray in die jaren. Het ligt in de bedoeling periodiek ikken, die in de loop der jaren aan het useum zijn geschonken of in bruikleen lü)n gegeven te exposeren. De ten- onslelling van door Gerard Kruijsen schonken foto's is een eerste aanzet. ivens zullen gedurende deze periode ee door hel Bonnefantenmuseum in uikleen gegeven en intussen gerestau- :rde schilderijen van twee leraren van voormalige Venrayse Latijnse school >rden tentoongesteld. Het zijn schil- rijen van de paters P.J. en J.G. Hol- uyzen uit het jaar 1851. Geleidelijk aan zullen ook andere ikken, die in het bezit zijn van het iseum maar zich niet lenen voor per menie plaatsing in het museum wor- geëxposeerd. VENRAY VAN TOEN De jaren tussen 1950 en 1970 liggen in te nog vers in het geheugen maar inray is, vergeleken met toen, danig tanderd. Nu resteert b.v. alleen nog foto van de voormalige Montessori- tool in 1965. En wie weet nog hoe |tH Itum er in 1960 uit zag? Zo zijn er er van die intussen interessant gewor- foto's, zoals b.v. het kindervakan- «verk in 1960. De kinderen van toen de ouders van nu. Wie herinnert h nog de bouw van de Vredeskerk en het Schuttersveld en het zie- thuis tegen het eind van de zestiger Verder zijn er foto's van de Zin- Ie Zusters die in 1964 furore maak- de Zangers van St. Frans uit 1966, Klckkenwijding in 1966, de sloop de Heidse Molen in 1958, de konin- te bezoeken aan Venray in 1950 eri >2, de 18.000ste inwoner in 1952 en de lOOOste in 1958, de sloop van de pomp "iet rooien van de bomen op de Grote •kt enz. :ze interessante foto-expositie is 26 november t.m. 28 december te ichtigen op zaterdagen en woensdag 14,00 tot 17.00 uur. Kennisgeving bekendmaking beschikking Burgemeester en wethouders van Venray, gelet op artikel 31 van de Wet algemene bepalingen milieuhygiëne; maken bekend, dat door hen, onder voorwaarden om gevaar, schade of hin der voor de omgeving te ondervangen, op 16 november 1983 vergunning is ver leend ingevolge de Hinderwet naar aan leiding van de aanvraag van: G.van Kempen, Scheiweg 15 te Leunen-Venray, voor het oprichten, in werking brengen en in werking houden van een varkensmesterij en -fokkerij, waarbij mest en meststoffen worden op geslagen en waar elektromotoren wor den gebruikt met een gezamenlijk ver mogen van meer dan 1,5 kW, gelegen aan de Scheiweg (ongenummerd) te Leunen; G. Wismans, Pas 3 te Merselo- Venray, voor het uitbreiden van een varkensmesterij en -fokkerij, waarbij mest en meststoffen worden opgesla gen, gelegen aan de Pas 3 te Merselo; H. Kusters, Timmermannsweg 47 te Ysselsteyn-Venray, voor het uitbrei den van een varkensmesterij, waarbij mest en meststoffen worden opgesla gen, gelegen aan de Timmermannsweg 47 te Ysselsteyn. De beschikkingen en alle ter zake zijnde stukken liggen in het raadhuis, kamer 119, Raadhuisstraat 1 te Venray, ter inzage en wel van 25 november 1983 tot 25 december 1983 elke werkdag van 9.00 tot 12.00 uur. De betreffende stukken kunnen gedu rende bovengenoemde periode ook nog elke donderdag van 16.30 tot 19.30 uur worden ingezien (na telefonische af spraak). Ingevolge artikel 44, tweede lid, van de Wet algemene bepalingen milieuhy giëne staat tot 25 december 1983 beroep open bij de Kroon voor: a. de aanvrager; b. de betrokken adviseurs; c. degenen, die overeenkomstig artikel 20, 21 of 22, tweede lid, of 28, eerste lid, onder c, van de Wet algemene bepalingen milieuhygyëne bezwaren hebben ingebracht; d. enige andere belangehebbende, die aantoont dat hij redelijkerwijs niet in staat is geweest overeenkomstig artikel 20, 21 of 22, tweede lid, of 28, eerste lid, onder c, van de Wet al gemene bepalingen milieuhygiëne bezwaren in te brengen. De beschikking wordt na afloop van de beroepstermijn van kracht tenzij voor deze datum beroep is ingesteld en met toepassing van artikel 60a van de Wet op de Raad van State een verzoek wordt gedaan tot schorsing van de be schikking dan wel tot het treffen van een voorlopige voorziening. Het beroepschrift moet worden gericht aan Hare Majesteit de Koningin en wor den gezonden aan de Raad van State, afdeling voor de geschillen van bestuur, Binnenhof 1, 2513 AA 's-Gravenhage. Het verzoek tot schorsing of een voorlopige voorziening moet worden gericht aan de voorzitter van de afdeling voor de geschillen van bestuur van de Raad van State. De beschikking wordt niet van kracht voordat op dat verzoek is beslist. Venray, 25 november 1983. Burgemeester en wethouders van Venray hebben in hun vergadering van 16 november 1983 voor de onderstaande bouwplannen bouwvergunning ver leend. Zij, die menen door de afgifte van een van deze vergunningen rechtstreeks in hun belang te zijn getrof fen, kunnen op grond van het bepaalde in artikel 7, lid 2, juncto artikel 13 van de Wet A.R.O.B. daartegen bij het col lege van burgemeester en wethouders van Venray een gemotiveerd bezwaar schrift indienen en wel binnen 30 dagen na de dag, waarop de bewuste vergun ning is verzonden of uitgereikt. Voordat U een bezwaarschrift indient, is het dan ook raadzaam te informeren of verzen ding of uitreiking van die vergunning heeft plaatsgevonden. Nadere inlichtin gen kunnen worden ingewonnen bij het bureau ruimtelijke ordening en bouwza ken, kamer 201 van het raadhuis, tel. 83838, toestel 354. het bouwen van een varkensstal aan de Timmermannsweg 60 te Ys selsteyn, t.n.v. J.A. Meulendijks, He- melrijkseweg 30 te Deurne; het bouwen van een mestvar- kensstal aan de Horsterweg 20b te Castenray, t.n.v. H.M. Hendriks, Veu- lenseweg 16 Veulen; het bouwen van een melkstal aan de Ontginningsweg 1 te Ysselsteyn, t.n.v. A.H.H. Tonnaer; het bouwen van een berging aan de Kruidenlaan 158 te Venray, t.n.v. P.J.G. Barents; het plaatsen van een antenne aan de Witte Vrouwenstraat 16 te Oostrum, t.n.v. B.H.M. Geurts; het bouwen van 8 premie-B wo ningen aan de randenrade 54 t.m 68 te Oostrum, t.n.v. Bouwbedrijf J. Raedts en Zn c.v. te Oostrum. Venray, 25 november 1983. De burgemeester van Venray, mr. H.J.M. Defesche. Kennisgeving bekendmaking aanvraag Burgemeester en wethouders van Venray, gelet op art. 12 van de Wet al gemene bepalingen milieuhygiëne; ma ken bekend: dat op 17 oktober 1983 bij hen een aanvraag is ingekomen van F. Jacobs, Koepas 8 te Oirlo, voor een vergunning ingevolge de Hinderwet voor het oprich ten en in werking hebben van een pro- paangasinstallatie, gelegen aan de Koe pas 8 te Oirlo; dat op 28 oktober 1983 bij hen een aanvraag is ingekomen van J.P.A. Poels, Coppelenberg 5 te Merselo- Venray, voor een vergunning ingevolge de Hinderwet voor het oprichten, in werking hebben van een varkensfokke rij, waarbij mest en meststoffen worden opgeslagen, gelegen aan de Meerselse- peel (ongenummerd) te Ysselsteyn; dat op 7 november 1983 bij hen een aanvraag is ingekomen van L.W.H. van Asten, Puttenweg 45 te Ysselsteyn- Venray, voor een vergunning ingevolge de Hinderwet voor het uitbreiden en wijzigen van een varkensmesterij en - fokkerij, waarbij mest en meststoffen worden opgeslagen, gelegen aan de Put tenweg 45 te Ysselsteyn; dat op 11 november bij hen een aanvraag is ingekomen van A.P.M. Poels, Weth. Pubbenstraat te Merselo- Venray, voor een vergunning ingevolge de Hinderwet voor het oprichten en in werking hebben van een varkensmeste rij, waarbij mest en meststoffen worden opgeslagen, gelegen aan de Hulstweg (ongenummerd) te Oostrum; De aanvragen en andere ter zake zijn de stukken liggen in het raadhuis, ka mer 119, Raadhuisstraat 1 te Venray, ter inzage en wel lot 25 december 1983, elke werkdag van 9.00 tot 12.00 uur; Na deze datum, tot het einde van de termijn waarbinnen beroep kan worden ingesteld tegen de beschikking op de aanvraag, eveneens elke werkdag van 9.00 tot 12.00 uur. Desgewenst kan al daar een mondelinge toelichting op de stukken worden verkregen. De betreffende stukken kunnen tot bovengenoemde datum ook nog elke donderdag van 16.30 tot 19.30 uur wor den ingezien (na telefonische afspraak). Gemotiveerde bezwaren kunnen tot bovengenoemde datum schriftelijk bij ons college worden ingebracht. Degene, die een bezwaarschrift in dient, kan verzoeken zijn persoonlijke gegevens niet bekend te maken. Indien daarom telefonisch wordt ver zocht, (afd. openbare orde en veilig heid, telefoon 04780-83838, toestel 151), kunnen tot één week voor bovenge noemde datum mondeling bezwaren worden ingebracht, waarbij dan tevens gelegenheid wordt gegeven tot een ge- dachtenwisseling over de aanvraag tus sen het bevoegd gezag, de aanvrager en de overige aanwezigen. Zij vestigen er tenslotte de aandacht op, dat degenen, die bezwaren hebben ingebracht op de wijze als bovenom schreven ea een ieder die aantoont dat hij daartoe redelijkerwijs niet in staat is geweest in de gelegenheid zullen worden gesteld bezwaren tegen de ontwerp beschikking in te dienen. Venray, 25 november 1983 Burgemeester en wethouders voornoemd. Volledig- of deelstaatsexamen WVO. - HAV.O. - MAVO. en MEAO. Als u volgend jaar een volledig- of deelstaatsexamen in één of meer vakken wilt afleggen, dan moet u zich daarvoor inschrijven. Stuur vóór 1 december 1983 een brief kaart met vermelding van het soort examen: V.WO., HAVO., MAV.O. of MEAO. en uw naam, adres en telefoon nummer. Een inschrijfformulier met nadere instructies wordt u daarna toegezonden. Het examengeld voor deelname aan één van de staatsexamens voor V.W.O., HA.VO. of MAVO bedraagt f 105,- ongeacht het aantal vakken tot een maximum van een volledig examen. Het examengeld voor deelname aan het staatsexamen MEAO. bedraagt f300-. Bij deelname aan één of meer deelstaats examens is een bedrag van f 80, -verschuldigd, bene- vens f 75,- voor elk vak waarin examen wordt af gelegd, met dien verstan- i de dat het totaal de f300- niet overschrijdt jq Adres voor VWO. HAVO.. MAVO. en MEAO - staatsexamen Ministerie van Onderwi/s en Wetenschappen, Afdeling DI/VG/OÊ Sekte staatsexamens VO Postbus 967. 9700AZ GRONINGEN e van Ondeiwi/s en Wetenschappen Zondag 12 februari 1984 Ysselsteyn ,,de Piëlreuzen" Boerenbruiloft in „de Smelehof" Woensdag 15 februari 1984 Venray „de Piëlhaas" Circus Mök „Schouwburg" 20.11 u Donderdag 16 februari 1984 Castenray „de Schanseknuppels" Zitting in gemeenschapshuis Vrijdag 17 februari 1984 Castenray „de Schanseknuppels" Zitting in gemeenschapshuis Venray „de Piëlhaas" Circus Mök „Schouwburg" 20.11 u Zaterdag 18 februari 1984 Oostrum „de Karklingels" Aide Wieverbal in gemeenschapshuis Veulen ,,'t Dartele Veulen" Aide Wieverbal in zaal ,,'t Veule" Ysselsteyn „de Piëlreuzen" Aide Wieverbal in zaal „Roelanzia" Venray „de Piëlhaas" Circus Mök „Schouwburg" 20.11 u Zondag 19 februari 1984 Joekskapellenfestival aanvang 11.33 uur „Schouwburg" Vrijdag 24 februari 1984 Castenray „de Schanseknuppels" Aide Wieverbal gemeenschapshuis Zaterdag 25 februari 1984 Oostrum „de Karklingels" Receptie Prins „de Karklingels" Venray „de Piëlhaas" Vorstenhal „Schouwburg" 21.11 u Merselo „de Zagewetters" Aide Wieverbal Zondag 26 februari 1984 Zondagochtendconcert om 11.30 uur Oirlo „de Spurriemökke" Receptie Prins in „de Ruif" Maandag 27 februari 1984 Venray „de Piëlhaas" LSO Carnavalsconcert in de Schouwburg om 20.11 uur. Zaterdae 3 maart 1984 Venray „de Piëlhaas" Installatie „Gemeentehuis" 15.33 u Hofbal „Schouwburg tent" 22.30 uur. Zondag 4 maart 1984 Venray „de Piëlhaas" Sleuteloverdracht Receptie van de Prins Venray „de Hazekeutel" Kinderoptocht Receptie van de Prins Oirlo „de Spurriemökke" Vastelaovesbal in „de Ruif" Oostrum dj Karklingels" Optocht Veulen ,,'t Dartele Veulen" Boerenbruiloft Vredepeel „de Kluutetrappers" Kinderoptocht kinderbal 14.11 u Carnaval-jeugdbal 20.11 u Merselo „de Zagewetters" Optocht Maandag 5 maart 1984 Oirlo „de Spurriemökke" Vastelaovesbal in „de RuiP' Venray „de Piëlhaas" Grote optocht om 14.11 uur Dinsdag 6 maart 1984 Oirlo „de Spurriemökke" Vastelaovesbal „de Ruif' Boerenbruiloft „de RuiF' Venray „de Piëlhaas" Boerenbruiloft bal Veulen ,,'t Dartele Veulen" Kinderoptocht bal PRIJSVRAAG VOOR DOE-HET-ZELF SPEURDERS HOOFDPRIJS F5000,- WEDSTRIJD FORMULIER IN HET BOEK ALLEEN DEZE M P* MAAND JÊ f 1[ BOEKHANDEL van den Munckhof GROTESTRAAT 68 VENRAY per man, per dag winterschilders voor gratis advies cor reijnders dr. poelsstraat 14 venray telefoon: 82810 Totaalprogramma van akti- viteiten van de verenigingen aangesloten bij de VORSTENRAAD (orgaan van de Samenwerkende Vastelaovesverenigingen in de ge meente Venray) Zaterdag 26 november 1983 Castenray „de Schanseknuppels" Vorstenhal in het gemeenschapshuis. Vrijdag 6 januari 1984 Oirlo „de Spurriemökke" Bonte-avond in „de Ruif" /ll,- Zaterdag 7 januari 1984 Oirlo „de Spurriemökke" Bonte-avond in „de Ruif" ƒ11,- Ysselsteyn „de Piëlreuzen" Prinsenbal in „de Smelehof" Zaterdag 14 januari 1984 Castenray „de Schanseknuppels" Jeugd-vorstenbal in het gemeen schapshuis. Vredepeel „de Kluutetrappers" Prinsenbal in „de Kleine Loef" om 20.30 uur. Donderdag 19 januari 1984 Ysselsteyn „de Piëlreuzen" 60Bonte-avond in „de Smelehof" Vrijdag 20 januari 1984 Oostrum „de Karklingels" Zittingsavond „Gemeenschapshuis' ƒ10,- Merselo „de Zagewetters" Karmenaaj-visite Zaterdag 21 januari 1984 Merselo „de Zagewetters" Karmenaai-visite Oostrum „de Karklingels" Zittingsavond „Gemeenschapshuis" ƒ10,- Castenray „de Schanseknuppels" Prinsenbal in gemeenschapshuis Oirlo „de Spurriemökke" Prinsenbal in „de Ruif" Veulen ,,'t Dartele Veulen" Prinsenbal in zaal ,,'t Veule" Vrijdag 27 januari 1984 Ysselsteyn „de Piëlreuzen" Bonte-avond in „de Smelehof" Oostrum „de Karklingels" Carnaval op Spraeland Zaterdag 28 januari 1984 Ysselsteyn „de Piëlreuzen" Bonte-avond in „de SmelehoP' Castenray „de Schanseknuppels" Receptie v.d. prins in het gemeen schapshuis Venray „de Piëlhaas" Prinsenproklamatie in de „Schouw burg" Oostrum „de Karklingels" Jeugd-prinsenbal zaal „de Karklin- gel" Zondag 29 januari 1984 Oostrum „de Karklingels" Receptie J. Raedts 22 jaar in Raad van 11 van „de Karklingel" Zaterdag 4 februari 1984 Castenray „de Schanseknuppels" Jeugd-prinsenbal in gemeenschaps huis Oostrum „De Karklingels" Prinsenbal in gemeenschapshuis ƒ4,- Veulen ,,'t Dartele Veulen" Receptie v.d. prins in zaal ,,'t Veu le" Venray „de Hazekeutel" Jeugdzitting „Schouwburg" 18.33 u Donderdag 9 februari 1984 Castenray „de Schanseknuppels" 50 Bal in gemeenschapshuis Vrijdag 10 februari 1984 Venray „de Piëlhaas" Circus Mök „Schouwburg" 20.11 u Zaterdag 11 februari 1984 Merselo „de Zagewetters" Prinsenbal Oirlo „de Spurriemökke" Aid Wieverbal in „de Ruif" Venray „de Piëlhaas" Circus Mök „Schouwburg" 20.11 a De sluiting van het Horster zieken huis heeft tot gevolg gehad, dat het drukker is geworden in en bij het Ven rayse ziekenhuis. Ter regeling van het verkeer werden al verkeerslichten ge plaatst op het kruispunt Westsingel- Merseloseweg. Door de toegenomen stroom zieken huisbezoekers is ook het parkeerterrein aan de Merseloseweg nabij het zieken huis intensiever in gebruik. Mede als gevolg daarvan én vragen, gesteld tijdens het verkeersspreekuur, willen b. en w. overgaan tot het aanleggen van een oversteekvoorziening (zebrapad) tussen het parkeerterrein (voor het St. Odakloostertje) en kort voor de inrit naar de E.H.B.O. Hierover zal het advies worden ge vraagd van de commissie voor openbare werken, verkeer en agrarische zaken. In maart 1979 zijn door het college van b. en w. richtlijnen vastgesteld voor het organiseren van oriëntatieritten met motorvoertuigen op openbare wegen binnen de gemeente. Omdat de laatste tijd steeds meer wedstrijden met voertuigen op de openbare weg anders dan oriëntatie- ritten met voertuigen worden geor ganiseerd, hebben b. en w. ook dit geregeld. Daarom zijn de richtlijnen van maart 1979 ingetrokken en vervan gen door richtlijnen voor het organise ren van wedstrijden met voertuigen op voor het verkeer openstaande wegen. Dit jaar was Vorst Tien van de Zage wetters aan de beurt vanwege zijn zeer goede staat van dienst. Vorst Tien is o.a. mede-oprichter van de Zagewetters op 8-2-'58. Daarna is hij toegetreden tot de raad van elf en opende hij zijn eerste vergadering als voorzitter, als vervanger van P. Pubben. vorst Tien was van die tijd af steeds te vinden bij zijn raadsleden en dat was ik nog een gezellige tijd, want hij weet nog te vertellen dat ze een hele avond uitgingen voor zes gulden de man. Dan moest er een keer gekozen worden voor een Vorst van de Zagewet ters. Op 23 oktober 1963 werd Vorst Tien als zodanig gekozen en wel met 24 van de 25 stemmen. Als op carnavals-zaterdagmiddag ten gemeentehuize de Carnaval geopend wordt is Vorst Tien de spreekbuis voor de Kerkdorpen en dat is hem goed toe vertrouwd, want Vorst Tien kan goed uit zijn woorden komen. Tot slot Vorst Tien heeft ook een prachtig stopwoord en we hopen met z'n allen dat Vorst Tien hier een gruwe lijk mooi feest aan gehad heeft en dat hij de Orde van Verdienste die hij ten volle heeft verdiend, nog vele jaren in goede gezondheid mag dragen. Dit is de wens van de gezamenlijke Vastelaoves verenigingen uit Venray en kerkdorpen. J.M. Op zaterdag 19 november is de carna val 1983-1984 geopend voor de geza menlijke vastelaovesverenigingen in de gemeente Venray, met het Vorsten raadsbal, ditmaal gehouden in het Knollenhuus te Leunen. Er was voor gezorgd dat we op tijd konden beginnen. Nadat Vorst Jan van de Knöllekes alle carnavalsverenigingen had binnen geloodst was ons Knollen huus goed gevuld en heerste er een ge zellige drukte. Nadat Prins Rien den Urste de aanwezigen had toegesproken riep hij de voorzitter en secretaris naar boven en opende Hans Thomassen als voorzitter van de Vorstenraad dit Vorstenraads bal. Net als ieder jaar had iedere vereni ging een cadeau meegebracht en dit werd met een toepasselijk woord aan de organiserende vereniging aangeboden. Nadat dit gebeurd was werden alle vosrten naar de bühne geroepen, even als het vorstenraadsbestuur, want zoals gebruikelijk wordt er met de opening van het seizoen een orde van verdienste uitgereikt, die al eerder te beurt was gevallen aan Wim van den Munckhof als secretaris van de Vorstenraad, Grad Lemmens als vorst van de Karklingels van Oostrum, Jan Martens als vorst van de Knöllekes Leunen en Ad Hijl voor zijn bijzondere verdiensten voor de samenwerking tussen de kerkdorpen en Venray-kom.

Peel en Maas | 1983 | | pagina 15