nmnEsiv SCHAKEN DUIVENSPORT St. ChristoDel Hondensport Bedrijfsbowling competitie VREDESBERAAD WERELDWINKEL VENRAY inTERnnnomii Ars Musica viert 1 jarig bestaan Comité zomerpostzegels bedacht Venrayse verenigingen Open dag in Venrayse Postzegelhandel wees de griep voor Jaarvergadering De Piëlhaas Liedjesmorgen Vorstenraadsbal Al uw schilderwerk ook het héél goede is fiscaal aftrekbaar Het eerste team speelde afgelopen zondag in hel Venrayse tegen Venlo 2. Op het eerste bord leek Wim Jeuken te gaan winnen, maar tuinde in een valletje. Een nul leek eraan te komen, maar door een blunder won Wim toch nog. Harrie Coolen streed een zware remise terwijl de zwaarste partijen op de borden drie en vier werden gespeeld door Gerard Kortenoeven en Wim Dok ter. Beide spelers verloren.' Jan Louwer- se was vlot klaar en had ook zijn beste dag niet. Victor Elfring redde de eer toch nog wat door vroegtijdig zijn tegenstander mat te zetten. Willy Gom- mans schatte zijn tegenstander iets te laag in of was het toeval. Een winstpunt werd via een remise een nul. Karin Jeuken kwam een kwaliteit voor te staan maar verloor dezelfde kwaliteit weer wat daarna op een verdienstelijke remise uitdraaide. Als u dis alles optelt, dan komt u op een 3-5 nederlaag. Dat is niet geweldig als u weet dat enkele goede Venlose schakers tegenwoordig in Blerick zijn gaan schaken en dat tweede team voor een groot deel uit vroegere derde en vierde teamspelers bestond. In de interne competitie zijn er van de laatste wtee weken de uitslagen blijven liggen wat tot inperking van de com mentaren leidde. Groep 1: G. Kortenoeven-W. Gommans 1-0 W. Dokter-W. Jeuken 0-1 J. Tiggeloven-J. Louwerse 1-0 Jan de Wit-P. Rouvroye remise W. Jeuken-J. Tiggeloven remise W. Gommans-W. Dokter 0-1 H. Coolen-G. Kortenoeven remise Groep 2: J. Houwen-Th. Druiven 1-0 R. Arts-H. Moss 1-0 A. Moss-R. Hendrikx 0-1 V. Elfring-Karin Jeuken 0-1 Th. Druiven-Karin Jeuken 0-1 V. Elfdring-J. Houwen 1-0 Karin Jeuken-J. Verwiel 1-0 Groep 3: B. PLeit-Sj. Smits 0-1 T. Deijkers-G. Breukers 0-1 Fr. Frederiks-E. Drabbels remise M. Koorevaar-H. Meyer 1-0 Fr. v. d. Ven-Misja Nabben 1-0 H. Meyer-Fr. v. d. Ven 1-0 G. Breukers-Fr. Frederiks 0-1 B. Pleit-Toon Deijkers 1-0 E. Drabbels-M. Koorevaar 1-0 Groep 4: Kees Krook-Rob Ewals 0-1 Kees Beeftink-Jos Bell 1-0 W. Seuren-A. v. d. Heijden 1-0 B. Swüste-P. .Windemuller 1-0 B. Swüste-Elly van Lier 1-0 P. Windemuller-W. Seuren 0-1 A. v. d. Heijden-K. Beeftink 0-1 J. Bell-K. Krook 0-1 REuwals-Hvan Gerven 1 -0 W. Seuren-K. Krook 0-1 Volgende week: uitslagen tweede en derde team. De Venrayse judoka's zijn de afgelo pen 2 weken erg succesvol geweest. Op 23 oktober hebben onze judoka's deel genomen aan de Limburgse kampioen schappen. Op deze kampioenschappen werden bij de aspiranten Robert de la Roy en Ronny Smits allebei eerste in hun categorie; een 2e plaats bereikten Eric Cup en Marcel Litjens. Bij de senioren werd kampioen van Limburg Ronny Mulder. Door deze eer volle plaatsen mochten alle 5 de judo ka's deelnemen aan de Nederlandse kampioenschappen in Haarlem op 5 en 6 november. Op deze kampioenschap pen hebben onze jongens zich erg goed gepresenteerd, t.w.: Kampioen van Nederland werd Ron ny Mulder in de klasse tot 60 kg. en t/m bruine band. Met dit resultaat is hij nu tevens gerechtigd tot hel dragen van de zwarte band le dan. Robert de la Roy boven de 70 kg en Ronny Smits t/m 58 kg kwamen allebei in hun gewichtsklasse door de voorron den heen. Maar zij moesten echter tijdens de finale hun tegenstanders tot hun meerdere er kenen, zodat ze beiden eervol 2e werden van Nederland. Eric Cup en Marcel Litjens werden in de voorrondes jammer genoeg uitge schakeld. Ook werd op zondag 6 nov. deelge nomen aan een toernooi in Gilze. Aan dit toernooi werd deelgenomen door ca. 700 deelnemers. Toch wisten we echter enkele successen te bereiken, t.w.: le prijs Esther Litjens in de gewichts klasse t/m 25 kg. 3e prijs Sandra Jacobs in de gewichts klasse t/m 31 kg. 3e prijs Francois Thielen in de gewichts klasse t/m 41 kg. Al onze prijswinnaars van harte pro ficiat met nde behaalde resultaten. Ook feliciteren wij onze trainer Adri van Stokkem voor hetgeen hij met zijn pupillen heeft weten te bereiken. Dit weekend gaat hij weer met 15 judo ka's naar Saarbrücken in Duitsland om deel te nemen aan een toernooi en wij wensen hem en z'n jongens veel succes. Zij die interesse hebben in de judo- sport kunnen inlichtingen krijgen aan onze dojo in de Antoniusstraat 3 of telefonisch bij Mevr. Reijnders, tel. 82810 en Adri van Stokkem, tel. 86046. P.D.V.DE ZWALUW De voor 18 november geplande avond voor uitreiking van kampioenschappen en gewonnen ereprijzen wordt verscho ven naar vrijdag 25 november a.s. Het bestuur rekent er op dat we alle maal, incluis de dames, aanwezig zullen zijn. Houdt deze avond dus vrij In poule 1 won PCV 1 de belangrijke wedstrijd tegen J.P.A. Nelissen met 3-1. De beide koplopers na de eerste ronde gingen vanavond onderuit. P. Ja cobs zn won met 4-0 van Nestlé en PCV 2 hield Custers Hydraulica op 3-1. De Lelie won het tegen Cent./de Va- kanliewinkel niet bolwerken: 0-4. De stand: 1.PCV1 6p. 2. Cent./Vakantiewinkel 5 p. 2. Cent./de Vakantiewinkel 6 p. 3. Custers Hydraulica 5 p. 4. P. Jacobs zn. 4p. 5. Nestlé 1 4 p. 6. J.P.A. Nelissen BV 3 p. 7. PCV 2 3 p. 8. De Lelie 1 p. Programma voor 17 nov.: Cent./de Vakantiewinkel-P. Jacobs Nestlé 1-De Lelie J.P.A. Nelissen-Custers Hydraulic PCV 2-PCV 1 In poule 2 werd de stand volledig ondersteboven gegooid. Nelissen Tim merfabriek behaalde geheel onverwacht een verdiende overwinning op Bowling Bistro Venray: 3-1. Rank Xerox bleef Torro 1 duidelijk de baas eveneens 3-1. De mannen van A.M.S. verbaasden vriend en vijand en wellicht ook zichzelf door Torro 2 met 4-0 in te pakken. H. Clephas BV liet ook duidelijk weten dat men geen zin heeft om in de onderste regionen te vertoeven. Sterk spel van o.a. Chris van Ijzendoorn en Grad Willems leverde een V/i-xA overwinning op op Nestlé 2. De stand: 1Nelissen Timmerfabriek 7 p 2. RankXwerox 6p 3. H. Clephas BV 4'A p 4. Am.S. 4 p 5. Torro 1 4 p 6. Bowling Bistro Venray 4 p 7. Nestlé 2 1'Ap 8. Torro 2 1 p Programma donderdag 1 dec.: Nestlé 2-Nelissen Timmerfabriek Bowling Bistro Venray-H. Clephas BV Rank Xerox-Torro 2 A.M.S.-Torro 1 KEGELCOMPETITIE VENRAY De uitslagen van de tweede ronde zijn De Burggraaf-De Hazinnekes 1904-1744 't Gootje-Alle Negen 1524-1582 de Treffers-De Poedelaars 1695-1614 't Kegeltje-FIower Power 1617-2003 In het persoonlijke klassement van de dames heeft mevr. Overbeek met een gemiddelde van 304 hout de leiding genomen. Ze wordt echter op korte afstand gevolgd door de dames T. Janssen en T. Beerkens. De heer C. Jansen heeft in het persoonlijk klasse ment voor de heren de leiding behou den. Met geringe achterstand volgen H. v. Hoof en W. Duykers. Programma 15-11 de Burggraaf-Alle Negen 21.00 16-11 't Gootje-de Hazinnekes 19.00 16-11 deTreffers-'t Kegeltje 21.00 17-11 de Poedelaars-Flower power20.00 Alle wedstrijden worden m „The Old Calahan" gespeeld. Belangstellenden zijn welkom, zelfs kunnen enige kegelclubs nog nieuwe leden inschrij ven. Op zaterdag 12 november en zondag 13 november zal St. Christoffel weer haar jaarlijkse collekte houden. Wij hopen dat alle inwoners van Venray een gulle bijdrage zullen geven. Zonder uw financiële hulp wordt het steeds moei lijker onze vereniging draaiende te houden. Bij voorbaat onze oprechte dank. P.H.V. BIJ DAG EN NACHT De bekendmaking van de uitslagen van de op 6 nov. gehouden politiehon denwedstrijd, georganiseerd door PHV Bij Dag en Nacht. Ï.L.Janssen 405 2. Huys 397 Vi 3. v. Vegchel 393 4. Wilms 389'/2 5. Thomassen 378 6. v. Bergen 366 7. Reinders 351 Vi 8. Voesten 328 Vi 9. Hendriks 306Zi SLACHTOFFERS OORLOGSGEWELD Elk jaar worden op 4 mei onze oor logsslachtoffers herdacht. Dit jaar heb ben de vredesgroepen van Noord- Limburg echter gemeend niet alleen on ze, maar alle oorlogsslachtoffers te moeten herdenken. Alleen op deze ma nier kunnen we de traditionele vijands- beelden afbreken en verbroedering lus sen de volkeren verbeteren. Daarom werd op 4 mei dit jaar een herdenking gehouden op het Duitse oorlogs kerkhof in Ysselsteyn en wel samen met de duitse Vredesgroepen van vlak over de grens. In navolging daarvan organiseren deze Duitse Vredesgroepen een Herdenkings wandeling, die voert langs een Duits-, Engels-, en Russisch Oorlogskerkhof. Een ieder die deze ware Vredesgedachle ondersteund wordt daarom ook uitge nodigd voor: Zondag 13 november Herdenkingswan- delin. Slachtoffers Oorlogsgeweld aan vang 14.00 uur vanaf Parkeerterrein Waldfriedhof Dachsberg Kamp- Lintfort. Vanuit Venry vertrekken we, ieder met eigen vervoer, vanaf de schouwburg om 12.30 uur. Voor meer Informatie, Bel 04780-84876 Vrijwilligerswerk. Hoewel wij nu met een club van zo'n tien mensen zijn kunnen we nog enkele vrijwilligers gebruiken. Er zijn ideeën genoeg om de solidariteit met de onderdrukte en vervolgde hongerige volkeren te tonen. Maar hiervoor zijn mensen nodig die dit samen met ons aanpakken! Heb je interesse of wil je meer informatie dan kun je kontakt opnemen met Joke Reijntjes, Helfrich- straat 40 (88291) of Jan Hendriks, Zuidsingel 129 (89237). Opening Wereldwinkel De Wereldwinkel Venray is geopend op vrijdagavond van 19.00 tot 21.00 uur en op zaterdagmorgen tussen 10.30 en 12.30 uur. Het adres is Marktstraat 8 te Venray. U kunt gerust binnen lopen voor informatie, brochures, koffie, thee, wijn, cashewnoten, boeken, af fiches, buttons e.d. En U kunt er óók onder het genot van een goedkoop en zuiver bakje koffie met de vrijwilligers van de Wereldwinkel praten en vragen stellen. „Maar er valt niets te vieren" Stand in de Grotestraat Amnesty International Venray doet ook mee aan de campagne „Maar er valt niets te vieren", die momenteel door veel groepen in Nederland gevoerd wordt. 10 december is het 35 jaar geledep dat in de Verenigde Naties de Universele Verklaring van de Rechten van de Mens werd aangenomen. Helaas is het nu na 35 jaar nog steeds slecht gesteld met de naleving van die rechten. Nog steeds worden er veel men sen vervolgd, gevangen genomen, ge marteld of vermoord vanwege hun poli tieke stellingname, hun relegieuze over tuiging of vanwege taal, ras of sexe, zonder dat ze geweld gebruikten. Van daar het motto: Maar er valt niets te vie ren. Onderdeel van de campagne is een grote handtekeningenaktie. De petitie is gericht aan alle regerin gen en aan de Verenigde Naties en doet een oproep tot vijlating van alle gewetensgevangenene. Deze petitie zal op 8 december 1983 worden aangebo den aan de Algemene Vergadering van de Verenigde Naties. In deze campagne wordt ook speciaal de aandacht gevraagd voor het feit dat mensen die aktief zijn voor de eerbiedi ging van de mensenrechten vaak zelf ook gevangengezet worden. Amnesty heeft een aantal van deze voorvechtters voor de mensenrechten geadopteerd en in deze campagne wordt vooral gewerkt voor de vrijlating van 16 van hen. Spe ciaal hiervoor zijn er voorbedrukte kaarten gemaakt die U naar regeringen kunt schrijven. Ook in hei jaarboek van Amnesty International dat onlangs is uitgeko men en beschrijft hoe het met de nale ving van de mensenrechten gesteld is zitten 2 voorbedrukte kaarten die U kunt versturen. Wilt U ook een handtekening zetten of een kaart versturen dan kunt U terecht aan de stand op vrijdagavond 11 november van 18.30 uur tot 21.00 uur en op zaterdagmorgen 12 november van 10.00 tot 12.00 uur in de Grotestraat in Venray. Voor meer informatie kunt U terecht bij Jeanne Beeks, tel. 077-863208 Mate riaal Amnesty International is te verkrijgen bij Wolda Sclilepers, Heren- pasweg 4 in Oostrum, tel. 04780>-87386. Venrays gemengde zangvereniging „Ars Musica" viert dit jaar het tweede lustrum. Opgericht in maart 1973 groeide het ledental al snel tot bijna honderd. De laatste jaren schommelt het aantal leden rond de negentig. Een koor dat al 10 jaar op sterkte blijft heeft de leden vast veel te bieden. En dat is zeker zo. Het repertoire is zeer uitgebreid, zowel in omvang als in tijdperk. Gees telijke muziek, profane, oude en nieuwe hedendaagse muziek. Het hoofddoel van ons koor is, natuurlijk: muziek maken met elkaar, maar daarnaast is er plaats voor gezel ligheid. Elke week vindt de repetitie plaats in school „de Essel" aan de Ursulastraat. En dan zijn er de uitvoeringen waar elk muziekgezelschap naar toe leeft. In Venray denken we dan aan de zondag ochtendconcerten, advents- en kerst concerten, kerkdiensten. Wie herinnert zich niet het grootse concert ter gelegen heid van het eerste lustrum in de Grote Kerk waar samen met het Tegels Sym fonie Orkest het Te Deum van Dvorak werd uitgevoerd? Ook buiten Venray heeft het koor zich goed laten horen. In Frankrijk werd een paar maal opgetreden en on langs vonden uitwisselingsconcerten plaats met het koor uit Enningen in West-Duitsland. Het muzikale deel van het 10-jarig be staan wordt met twee hoogtepunten ge vierd. Op 17 mei van het volgend jaar vindt er weer een uitvoering plaats samen met het Tegels Symfonie Orkest. Op het programma staan o.a. het Requiem van Faurré en het Te Deum van Dvorak. Op 27 november zal in de foyer van de Schouwburg samen met de harmonie Euterpe (U weet wel van de promotie!) een zondagochtendconcert worden ge- gevénom 11.30 uur. Op het programma enkele werken speciaal voor koor en harmonie gecom poneerd t.w. Laudate van Strategier en delen uit „Olav Trygvason" van Grieg. Muziekstukken die je maar zelden kunt horen. Al vanaf de oprichting van het koor is Rob Berben dirigent. Hij begon zijn muziekstudie bij Theo Jordans in Venlo, vervolgde zijn studie in Utrecht met Kerkmuziek en behaalde in Tilburg aan het conservatorium de onderwijs akte. Geboren in Heythuysen trok hij naar Venray waar hij thans leraar is aan de scholengemeenschap Jerusalem. Rob Berben viert dit jaar een dubbel jubileum. Hij is 10 jaar dirigent van Ars Musica maar tevens is het 25 jaar ge leden dat hij voor het eerst de dirigertl- stok zwaaide. Rob Berben is vaktechnisch zeer be kwaam; hij weet hard werken met een humoristische aanpak goed te vereni gen. Ars Musica hoopt nog lang onder zijn leiding muziek te maken. Op zaterdag 19 november viert het koor feest in eigen kring. Daar zullen alle jubilea gevierd worden, want er zijn ook nog 31 leden vanaf de oprichting lid van het koor. JATTEN VAN KRAT LEGE FLESSEN Een 4-tal knapen kon worden achter haald omdat zij ten nadele van L. een krat met lege flessen hadden weggeno men vanaf zijn opslagplaats. De jonge lui werden overgebracht naar het politiebureau en na verhoor overgege ven aan de respectievelijke ouders. Het Comité Zomerpostzegels Venray, sinds enkele jaren aktiever dan ooit, zag in een extra bijeenkomst zijn inzet be loond, omdat ze maar liefst drie Venrayse instellingen kon verrassen met een grote gift: het Gemeenschapshuis Oostrum met een bijdrage van 5.000 gulden om o.a. de keukeninstallatie te kunnen aanpassen, de Springplank te Venray een bedrag van 4.000 gulden voor de aanschaf te bekostigen van een geluidsinstallatie. Zomerpostzegels, met een toeslag ten behoeve van verenigingen met een sociaal culturele achtergrond, werd in 1937 opgericht en heeft in de loop van die jaren vele miljoenen guldens kunnen uitgeven omdat de kopers van die zegels weten dat die toeslag goed bestyeed is. De laatste jaren heeft Venray en de regio vele duizenden guldens uitgekeerd gekregen en dan denken wij o.m. aan de Venrayse Omroep Stichting, Veldeke, de Protestantse kerk te Blitterswijck, het Nationaal Oorlogsmuseum te Over- loon, enz. enz. Zowel de leden van het comité Zomerzegels als de vertegenwoordigers van stichtingen dachten dat het nog te weinig bekend is dat er een beroep op het comité kan worden gedaan. De representanten van de verenigin gen die nu hun aanvrage gehonoreerd zagen, waren erg dankbaar, men kan nu immers hun aktiviteiten ontplooien, dank zij de gift welke door mevr. Caltoit-van Haren werd uitgereikt. Jammer was, dat de verkoop wegens verbouwing dit jaar niet zou kunnen plaatsvinden in het postkan toor, maar moest worden uitgeweken naar de Rabo-bank. De verkoop toont, dankzij de inzet van de comitéleden nog steeds een stijgende lijn. Gevraagd werd reeds nu op de agenda te noteren dat ter gelegenheid van de 18e Limburgse Philatelistendag welke op 7 en 8 april in Venray wordt gehou den, een grote tentoonstelling te zien zal zijn in de Venrayse Schouwburg. UITSLAANDE BRAND IN OPSLAGPLAATS Het moet vrijwel zeker worden geacht dat de uitslaande brand in een opslag plaats van de firma V. gelegen op een terrein tussen de Zuidsingel en de Acca- siastraat opzettelijk is aangestoken. Toen de brandweer arriveerde sloe gen de vlammen al door het dak. Het knappen van de golfplaten was voor de vele aanwezigen een extra attraktie. Dankzij snelle ontdekking en inzet van de brandweer kon uitbreiding worden voorkomen. De eigenaar is tegen vbrand verze kerd. De schade bedraagt circa 15.000 gulden. DRANK IN BESTUURDERS In de nacht van zondag op maan dag werd door de politie een Venrayse autobestuurder aangehouden, die zo veel alcohol had gebruikt dat hij de bekende proeven moest ondergaan. Zijn auto werd in beslag genomen omdat die niet verzekerd was. Met de aanzegging dat van een en ander proces verbaal zal worden opgemaakt werd hij huiswaarts gezonden. In dezelfde nacht trof de piolitie een 65-jarige Venrayse autobnestuurder aan die ook te diep in het glaasje had ge keken. Ook die bestuurder kreeg een rijverbod opgelegd en de aanzegging dat procesverbaal zal worden opgemaakt. A.s. zaterdag 12 november is er in de postzegel- en muntenwinkel aan de Schoolstraat 37 een open dag, waarop klanten en belangstellenden in de gelegenheid worden gesteld om de zaak te bekijken. Natuurlijk kan men er dan ook terecht vior informatie over het verzamelen van postzegels en munten. Deze open dag wordt gehouden een jaar nadat de zaak werd overgenomen. Dat men gedurende dat jaar niet heeft stil gezeten, blijkt wel wanneer een blik geworpen wordt op de talloze winkel- boeken waarin de zegels op catologus- nummer zijn geordend. In die tijd is overigens ook de winkel behoorlijk op geknapt. Achter in de winkel is de werk ruimte, maar ook klanten kunnen hier terecht wanneer ze op hun gemak zegels, munten of partijtjes willen be kijken. Muntenverzamelaars weten al dat de prijzen niet gebaseerd worden op de catalogus, dus: voordelige inkoop bete kent voordeel voor de klant. Vanaf nu zijn ook de zegels drastisch in prijs verlaagd. Dit is o.a. mogelijk geworden door de al eerder genoemde voordelige inkoop en de toegenomen omzet. Al is het eenjarig bestaan van de win kel een punt om even bij stil te staan, het betekent zeker niet dat verder alles blijft zoals het nu is. Vanzelfsprekend zal er verder gewerkt worden aan het uitbreiden van het assortiment zegels en munten. Steeds meer mensen wiiien in de herfst een „griepspuit" ontvangen. Om die griepvaccinatie zo goed mogelijk te doen verlopen hebben een aantal Venrayse huisartsen besloten op één of twee middagen zoveel mogelijk patiënten te vaccineren. Fondspatiënten die tot de risicogroe pen behoren kunnen op kosten van het ziekenfonds de griepinjectie krijgen, maar de eigen bijdrage zullen zij wel moeten betalen. Tijdens de groepsvaccinatie zal er iemand van Uw apotheek aanwezig zijn voor' het incasseren van de eigen bij drage en het zetten van de stempels op de kaarten. Partikuliere patiënten zullen de griep- spuiten bij de huisarts of bij de apotheek moeten afrekenen: Inmiddels hebben verschillende Ven rayse artsen al groepsvaccinatie toege past. Komende week zullen dit de vol gende artsen 'alsnog doen: Praktijk Bloemeii/Schraven Woensdag 16 nov. van 2-4 uur Praktijk Lankveld/Wittgen Woensdag 16 nov. van 2-4 uur Heeft men de groepsvaccinatie gemist dan zal men een afspraak moeten ma! .ken met de iiufsarts om de griepspuit alsnog toegediend te krijgen. BALDADIGHEID Een 4-tal baldadige knapen werd op de Kempweg aangehouden omdat zij met stenen naar een woning gooiden. Zij werden naar het politiebureau over gebracht en na verhoor overgegeven aan hun respectievelijke ouders. INKLIMMING P. deed aangifte van inklimming in zijn woning aan de Wilhelminastraat. De woning bleek op geld onderzocht te zijn, maar zover kon worden vastge steld werd er niets vermist. De andere goederen bleven onaangeroerd. Vandaag (vrijdag) den elfde van de' elfde houdt vastelaovesvereniging De Piëlhaas zijn algemene ledenvergade ring in café-restaurant Vlakwater. Aan vang 20.30 uur. Op de agenda staat o.m. naast de ge bruikelijke punten, het afscheid van Joos Verbeek als lid van de Raad v.-n Elf en de keuze van een nieuwe voorzit ter van die raad nu de heer Kienhuis om persoonlijke redenen zijn funktie neer legt. Na afloop volgt er een gezellig samenzijn. De joekskapel „Naove- nant" zal voor de nodige stemmingsmu ziek zorgen, terwijl de heer -Jac. Mar tens de video-opnamen van de uitrei king van de Orde van de Gulden Humor aan de Heer Toon Kortooms zal verto nen. Bij het naderen van de „elfde van de elfde" krijgt menigeen de neiging om aan karnaval te denken. Immers deze datum geeft aanleiding hiertoe. Soms ook dwingt deze karnavalistische datum je tot het neuriën of fluiten van een of ander vastelaovesliedje en kan je inspi reren tot het ntreffen van voorbereidin gen voor de op handen zijnde aktivi teiten voor het komende karnaval. De kommissie „Geluid en Liedje" van de Venrayse „Piëlhaas" begint in de zometmaanden al met z'n voorberei dingen, want rond de lie van de 11e moeten de nieuwe karnavalsschlagers geselekteerd worden. En zondag 13 november a.s. is het dan zover! De eindselektie van het Ven rayse karnavalslied voor het seizoen '83-'84 staat te gebeuren! Dan brengen Venrayse toon- en tekstdichters hun produkties ten gehore om het Venrayse publiek ten gehore om het Venrayse .publiek te laten uitmaken welke liedjes 'het komende karnavalsseizoen muzi kaal moeten versieren. In tegenstelling tot voorgaande jaren is er geen voorselektioe, wat inhoudt dat er zondag a.s. 'drie liedjes gekozen zullen worden uit het aanbod van tien. Voor de toehoorders van zondag a.s. moet het interessant zijn om van alle in gezonden liedjes 'n betere indruk te krijgen dankzij de voortreffelijke arran gementen van Jo van Els, Frans Verhof stad en Wiel Swaghoven. De Hofkapel, en hoe kan het anders, staat in voor 'n perfekte begeleiding en zal voor deze gelegenheid onder direktie staan van Wiel Swaghoven en Frans Verhofstad. Tijdens dit liedjesfestijn zullen inter mezzi van Jöekspalellen zorgen voor de juiste sfeer. Zoals gezegd vindt een en ander zondag a.s. 13 november plaats in de foyer van de schouwburg van Venray. Vanaf 11.00 uur kunnen de Piëlhaze en Piëlhazinnekes er terecht om de eerste aanzet tot de Vastelaovend met hun aanwezigheid en deskundigheid te ver rijken. Deentree is gratis en mogelijk is deze 13e 'n gelukkige omstandigheid voor het voorproefje wat LIEDJESFINALE heet.... dus met het hele gezin.... de Schouwburg in!!!! Jaarlijks wordt als start van het nieuwe vastenavondseizoen het vorsten raadsbal georganiseerd. Dit jaar is de eer te beurt gevallen aan de Knölleke's van Leunen. Op zaterdag 19 november is het dan zover. Alle carnavalsvereni gingen van de gemeente Venray die aangesloten zijn bij de Vorstenraad komen bijeen in het Gemeenschapshuis van Leunen om 20.30 uur. Om daar nadat zij door de vorst van Leunen ontvangen zijn, gezamenlijk hel nieuwe vastenavondseizoen 1983-1984 te beginnen. Op deze avond is het de gewoonte dat iedere vereniging gratis een kado beschikbaar stelt, wat natuur lijk met de nodige toespraken aangebo den wordt door de verschillende vorsten uit deze verenigingen. Later op de avond worden deze prijzen verloot. De opbrengst hiervan komt dan ten goede van de Vorstenraad welke daar op haar beurt de gemaakte kosten financiert. Graag willen wij alle geïnteresseerde carnavalisten uitnodigen om ook te komen. De muziek wordt tot half II verzorgd door de blaaskapel van Leunen en om half 11 neemt dc blaaskapel van Oostrum de rest van de avond voor haar rekening. De organi serende vereniging ,,'t Knölleke" Leu nen heet U allen van harte welkom. Tot ziens in het Gemeenschapshuis van Leunen. Nu het Carnavalsseizoen weer nadert stellen wij in ons blad weer graag ruimte beschikbaar voor de carnavalsagenda. Wij verzoeken de diverse secretarissen ons hun programma zo spoedig moge lijk te doen toekomen. REE AANGEREDEN Zondagmorgen stak op de Beekweg een ree de weg over en kwam in botsing met een passerende auto. Het ree is het bos ingelopen, maar moet gewond zijn geweest. Het kon jammer genoeg niet meer worden achterhaald. Misschien had de politie gebruik kunnen maken van een z.g. Bloedhond van een inwo ner van Venray. Dat soort honden is, zoals wij reeds eerder in een artikel hebben bericht, speciaal getraind in het opsporen van gewond grofwild. HOND TEGEN AUTO Maandagavond stak op de Overloon- seweg plotseling een herdershond de rij baan over en werd aangereden door een personenauto. De hond moest dat over steken met de dood bekopen. De schade aan de auto zal door de eigenaar van de hond worden vergoed. voor gratis advies cor reijnders dr. poelsstraat 14 venray telefoon: 82810 meesterschilders Voor kleine en grote drukwerken van den Munckhof b. v. Grotestraat 68 - Venray - natuurlijk mag U bellen: 82727 AANGEBODEN Puin voor erfverharding gratis af te halen Tel. 04780-85956 GEVRAAGD Vitrine- of lab. kast Tel. 81222 Kanarie liefhebbers opgelet Nu het beste Kanariezaad van bekend merk 7 verschillende soorten zaden 25 kg voor 35,50 Kom vrijblijvend kijken en vergelijken Stoks Dierenvoeders St.Petrus-molen Bij Sportpark de Wieën Venray Tel. 81101 TE KOOP Zware kassia, winterprei wortelen, uien, knolsel derij, Tel. 82084 J. Thielen Rosmolenweg 6 TE KOOP Halfvrijst. woning met inp. garage Vraagpr. 125.000,— k.k. Serenadeslraat 5 Tel. 04780-84859 TE KOOP Antiek Meubels voor ie dere beurs, b.v. bedden vanaf 200,00 levens platte buiskachel 450,- fornuis 400,-(allesbran- der) Stoffelhoeve Stationsweg 86 Oost rum TE KOOP Zeer mooie R5 '80 25.000 km Moostdijk 9 Ysselsteyn Tel. 04932-245 TE KOOP Blauwe damesfiets Mgr. No/enstr. 20 Venray TE KOOP Diverse oudere kasten (opknappers) grote wastafels, eiken deken kisten, 20 tuinstoelen, ei ken balken. A.s zaterdag van 10.00-15.00 uur Spurkterdijk 2 Oostrum TE KOOP Halfvrijstaand woonhuis Ind: Ruime entree (toilet en gardarobe) grote L kamer (65 nv) openhaard keuken - bij keuken - berging - kelder etage: 2e toilet - 4 slaap kamers - badkamer ach tertuin op zuiden Prijs 259.000,— k.k. Dr Poelsstraat 16 Tel. 04780-84933 TE KOOP Citroen 2Cv 4 i.z.g.st. '76 zuinig Tel 04780-81263 TE KOOP V.W. Kever i.z.g.st. prijs 1500,- Tel 80144 DANSEN VOOR PAREN A.S. ZATERDAG ZAAL IN DEN ENGEL TE KOOP Vrijstaand ouder woon huis met grote garage voor en achtertuin. Fraai gelgen in het centrum van Venray, wil ook rui len tegen kleinere woning Brieven onder nr. 459 TE KOOP 4 pits Atag gasstel Fagotstraat 25 Tel. 80595 TE KOOP Renault R6 bj '75 Bungalowtent 4-6 pers. Tel. 88075 TE KOOP z.g.a.n. Dr. Böhm Ben jamin orgel Basis model Dit model is naar eigen inzicht uit te breiden tot een groot volwaardig or gel Xel. Venray-81665 TE KOOP Spitskool 10 voor 5,- bloemkool, prei, wortels, uien, aardappelen, eieren Th. Dings Veulenseweg 33 Tel. 86075 TE KOOP Audi 50 Ls i.g.st. Tel. 04785-772 TE KOOP Toyota Corona mark 2 2000 de luxe bj' 75 met L.P.G. en Sportvelgen zeer mooi Pr. N.t.o.k. Tel. 04782-401 TE KOOP Nieuwe allesbrander (voorzet) skies en schoe nen Doorstoom appa raat Tel. 04785-635 TE KOOP Witlof, spruiten, sla, wortelen, prei, knolselde rij, uien, rode- witte- savoye- en boerenkool, aardappelen M. Theunissen Horsterweg 16 Leunen Tel. 84559 Nu Cassius kattenbak korrels, altijd de betere Allen verkoop voor Venray en omgeving Stoks Dierenvoeders St. Petrus-molen Bij Sportpark de Eieën Venray Tel. 81101 TE KOOP Ford Taunus 21 z.g.a.n. St. Michaelstr 7 Wanssum Tel. 04784-2084 TE KOOP Bloemkool vanaf 0,50 per stuk ook voor Diepvr P.J.M. Verrijdt Geijsterseweg 29 Oostrum TE KOOP Voederbieten en prei De Mulder Merseloseweg 101 TE KOOP Mooie Puch Maxi Tel. 87050 TE KOOP LEUNEN fraaie halfvrijstaande woningen, ruime woon kamer, gunstige ligging OVERLOON Landhuisstijl woonhuizen in villawijk de Bergkamp Inlichtingen J. Martens Albionstraat 8 Leunen TE KOOP Radiator voor verwar ming z.g.a.n. 275 x h60 x blO Bietenkoppen 1,50 ha Tel. 81821 TE KOOP Anuek eiken eethoeken, kasten, schommelstoel, klokken Enz. De Goeystr 7 Maashees. Tel. 04782-632

Peel en Maas | 1983 | | pagina 14