GEMEENTEPRAAT SPORT OVERDAG voor mensen die veel vrije tijd hebben Even langs de glasbak. Kleine moeite. Goede gewoonte. NOTITIES EN MEDEDELINGEN VAN DE GEMEENTE VENRAY Redactie G.A. Schütle, Bureau Voorlichting GLAS HET INZAMELEN WAARD. HUP IN DE GLASBAK! "JJVerhoging van Rijantal gemeente- - lijke tarieven lerkeersmaatregelen rond begraafplaats Aanbouw aan -i/oningen Polka- en Rumbastraat toegestaan Herfst-wandel oriëntatietocht Hinderwet Commissieonder- wijs en cultuur Collectekalender november 1983 Hinderwet Een plaatje en een praatje Bouwvergunning verleend Wordt donderdagavond koopavond op het Brukske VRIJDAG 28 OKTOBER 1983 Nr. 43 are» 'oa's bekend 's 'n gemeenfe- 3n i" roling 1984, mei uilzondering lingz de afvalsloffenheffing, uilge- !ls van een stijging van de tarie- mel 4%. Ook voor de honden- r* pasting is een verhoging mei 4% igehouden. De stijging van de la- enr^en mei 4% was een van de uit- gspunlen voor hei verkrijgen I een sluitende gemeenlebegro- Omdat hel ophalen van huis- I mei een geringere verhoging Jendekkend kan zijn is er van uil san, dal de afvalstoffenheffing hls mei 2®7o behoeft te stijgen. I/O p woensdag 2 november a.s. om 5 uur zal de commissie voor finan- en economische zaken zich met de- oorgenomen verhogingen bezighou- Het gaat dan over verhoging van iiarieven marktgelden, begrafenis- n ten, afvalstoffenheffing en honden- iling. oewel het kabinet, gelet op het da- e mflatielempo, het normatief pla- Ivoor 1984 heeft vastgesteld op 3%, tn b. en w. voor de tariefstijging r 1984 (met uitzondering dan van de Isloffenheffing) te handhaven op De 1% extra stijging wordt door lollege beschouwd als een versterkte assing van het profijtbeginsel. GA a f dr VOORGESTELDE TARIEVEN !flk Is de commissie hierover gunstig ad- irt dan zal aan de raad worden gesteld de volgende tarieven vast te en: Tegé- MARKTGELDEN: per dag (of elte daarvan) per vierkante of strek- Ie meter (of gedeelte daarvan) ƒ1,60 71,50); per kalepder naai per strekkende meter (of ge- e daarvan) ƒ13,80 (was ƒ12,25). BEGRAFENISRECHTEN: voor het begraven van een lijk ƒ244,— (was ƒ234,—) voor het opgraven van een lijk ƒ244,— (was 234,—) voor een huurgraf ƒ900,—(was ƒ865,—) voor het recht tot het hebben van een grafteken ƒ121,— (was ƒ116,— voor het afbreken van een grafmo nument ƒ121,—(was ƒ116,—) voor het herplaatsen van een graf monument ƒ121(was ƒ116,—) voor het gebruik van de aula 48,— (was 46,50) De verkoopprijzen van grafkruisen en -zuilen worden: kruis (groot) ƒ360,— (was ƒ345, kruis (klein) ƒ115,— (was 110, zuil (groot) ƒ140,(was ƒ135,—) zuil (klein) 73,—(was 70,—) AFVALSTOFFENHEFFING: Aangezien bij het vaststellen van het tarief voor afvalstoffenheffing (ophalen huisvuil) een kostendekkend tarief uit gangspunt is, kan genoegen worden ge nomen met een stijging van 2%. Het tarief voor 1984 wordt dan ƒ91,20,— (was 89,40,—). HONDENBELASTING Voor 1983 geldt een bedrag van 46,— per hond en maximaal 184,— voor een kennel. Bij de toepassing van een stijging met 4% zal men in 1984 (af gerond) 48,voor een hond; en 192,voor een kennel moeten beta len. ONROEREND—GOEDBELAS- TING De verhoging van de onroerend goed belasting wordt ieder jaar door de ge meenteraad vastgesteld bij de behande ling van de begroting en staat los van hei overheidstarievenbeleid. Bij het opstelllen van de begroting voor 1984 is ook rekening gehouden met een verho ging van deze belasting van 4% Als de raad met de tarieven akkoord gaat, dan zullen de tarieven gelden. Voor eigenaren 6,21,— (in plaats van 5,97) per 3000,— economische waarde. Voor gebruikers 4,94,— (in plaats van 4,75) per 3000,— economische waarde Dde economische waarde 1984 veran dert niet t.o.z. van 1983 ft verband met Allerzielen wordt op plag 30 oktober a.s. grote drukte ver ft bij de begraafplaats Boschhui- arom zullen evenals voorgaan- - rondom de begraafplaats Iele verkeersmaatregelen van kracht n bij het kerkhof te komen moet men vanaf de Maasheseweg de Smak- terveldweg inrijden. Dan rijdt men via de Rosmolenbaan, over het viaduct, naar de Spurkterdijk. Voor de Spurk- terdijk geldt een eenrichtingsverkeer. De parkeerplaatsen nabij de ingang van de begraafplaats zijn gereserveerd voor priesters en invaliden. eersomleiding „Allerzielenviering" raafplaats Boschhuizen i-verkeer dient gebruik te maken van de route: Maasheseweg - Smakterveldweg smolenbaan - Spurkterdijk (éénrichtingsweg) ei college van G.S. heeft op 20 ember jl. het besluit van b. en w. 24 augustus jl. goedgekeurd, udoor de derde wijziging van het emmingsplan Brukske rechtskracht f fl gekregen. f igevolge deze wijziging wordt het lijk de woningen aan de Polka- en de Rumbastraat aan de erzijde over de volle breedte uit te Jen met een aanbouw, c woningen op de vier hoeken van totale complex krijgen een extra louwmogelijkheid aan de vrijstaan- ijgevel. De tussenliggende eindwo- en hebben deze mogelijkheid niet egen, om het aaneengroeien van de i woningen te voorkomen, ij alle woningen mag achter in de een bijgebouw van ten minste 6m2 den gebouwd. Op zondag 6 november a.s. wordt een herfst-wandelorientatietocht georgani seerd door het Comité Recreatiesport Venray. De route wordt uitgezet in de mooie ballonzuilbossen, waarin enkele weken geleden de nieuwe wandelroutes zijn geopend. Men kan op diverse afstanden wandelen. Gestart kan worden tussen 10.00 en 14.30 uur. Voor iedere deelnemer/ster ligt een leuke herinnering klaar. Vragen...? Wendt u tot de gemeentelijke voorlichter Kennisgeving bekendmaking ontwerpbeschikking Burgemeester en wethouders van Venray, gelet op artikel 24, tweede lid, onder c, van de Wet algemene bepalin gen milieuhygiëne; maken bekend dat zij voornemens zijn om op de aanvraag van: J. A Meulendijks, Hemelrijkse- weg 30 te Deurne, voor een vergunning ingevolge de Hinderwet voor het ex art. 6a, uitbreiden/wijzigen van een var- kensmesterij waarbij mest en meststof fen worden opgeslagen en waar electro- motoren worden gebruikt met een geza- mellijk vermogen van meer dan 1,5 kw, gelegen aan de Timmermannsweg 60 te Ysselsteyn, J. A. Meulendijks, Hemelrijkse- weg 30 te Deurne,voor een vergunning ingevolge de Hinderwet voor het het oprichten, in werking brengen en in werking houden van een varkensmeste- rij, waarbij mest en meststoffen v "den opgeslagen en waar elektromotoren worden gebruikt met een gezamenlijk vermogen van meer dan 1,5 kW, gele gen aan Timmermansweg (ongenum merd) te Ysselsteyn-Venray R. Arts, Straat 12a te Merselo- Venray, voor een vergunning ingevolge de Hin derwet voor het uitbreiden van een var- kensmesterij en -fokkerij, waarbij mest en meststoffen worden opgeslagen, en waar elektromotoren worden gebruikt met een gezamelijk vermogen van meer dan 1,5 kw N.V. P.L.E.M., postbus 1220 te Maastricht voor een vergunning inge volge de hinderwet voor hel uitbreiden van een hoogspanningsschakelstalion, waar elektromotoren worden gebruikt met een gezamelijk vermogen van meer dan 1,5 kw. gelegen aan de Smakter veldweg 30 te Venray positief te beschikken onder voor waarden om gevaar, schade of hinder voor de omgeving te ondervangen. De ontwerp-beschikkingen, alsmede de aanvragen en andere ter zake zijnde stukken, liggen in het raadhuis, kamer 119, Raadhuisstraat 1 te Venray, ter in zage en wel tol 11 november 1983, elke werkdag van 9.00 tot 12.00 uur; na deze datum tot het einde van de termijn waarbinnen beroep kan worden ingesteld tegen het geven van de aange vraagde beschikking, eveneens elke werkdag van 9.00 tot 12.00 uur. De betreffende stukken kunnen tot bovengenoemde datum ook nog elke donderdag van 16.30 tot 19.30 uur wor den ingezien (na telefonische afspraak). De aanvragers, alsmede degenen die bezwaren hebben ingebracht naar aan leiding van een van de aanvragen én een ieder die aantoont, dat hij daartoe rede lijkerwijs niet in staat is geweest, kun nen tot bovengenoemde datum gemoti veerde schriftelijke bezwaren inbrengen naar aanleiding van een van de ontwerp beschikkingen. Degene, die een bezwaarschrift in dient, kan verzoeken zijn persoonlijke gegevens niet bekend te maken. Een bezwaarschrift dient gericht te worden aan ons college. Venray, 28 oktober 1983. Burgemeester en wethouders van Venray, namens dezen, het hoofd van algemene zaken en kabinet, A.L.G. Janssen. Op dinsdag 1 november a.s. om 17.00 uur komt de commissie voor onderwijs en cultuur in openbare vergadering bij een in kamer 127 van het raadhuis. Er is deze keer een bescheiden agenda af te werken. Op de eerste plaats zal de commissie het college moeten adviseren over het beschikbaar stellen van 1.203,voor het herstellen van door vandalisme ontstane schade aan de openbare school ,,De Flierefluit". In de afgelopen zomervakantie hebben onbe kende aan de school 2 lichtkoepels, een regenpijp en een metalen pijp voor de centrale vernield en nu moet de gemeen te voor de kosten opdraaien. Het tweede punt waarover geadviseerd moet wor den is het verlenen van medewerking voor het weizigen van de bestaande C.v. installatie t.b.v. de kleuterschool in Leunen, die verouderd is en in feite sinds 1975 nog niet behoorlijk gefuncti oneerd heeft. Het schoolbestuur is bereid 50 van de kosten voor zijn reklening te nemen met het oog op de energie besparende voorzieningen die tevens aan de c.v. in stallatie worden aangebracht. 31 oktober t/m 6 november Nationaal Jeugd Fonds (landelijke ak- tie) 12 november Jeugdopvang Gymnastiekvereniging Sint Christoffel (plaatselijke aktie in het kader van het jeugdcolleclewezen) 14 november l/m 20 november Nationaal Fonds Sport Gehandicapten (landelijke aktie) 21 november l/m 3 december Komitee Zuidelijk Africa (plaatselijke aktie) Alleen voor deze akties is een collecte vergunning verleend. Collecteren buiten de aangegeven periode is niet toe gestaan. Collectanten en Collectrices moeten het legitimatiebewijs zichtbaar dragen. Kennisgeving bekendmaking beschikking Burgemeester en wethouders van Venray, gelet op artikel 31 van de Wet algemene bepalingen milieuhygiëne; maken bekend, dat door hen, onder voorwaarden om gevaar, schade of hin der voor de omgeving te ondervangen, op 19 oktober 1983 vergunning is ver leend ingevolge de Hinderwet naar aan leiding van de aanvraag van: Gebr. J. en W. Peeters, Heidse Peelweg 60 te Ysselsteyn voor het ex art. 6a, uitbreiden/wijzigen van een varkensfokkerij, waarbij mest en meststoffen worden opgeslagen en waar elektromotoren worden gebruikt met een gezamelijk vermogen van meer dan 1,5 kw, gelegen aan de Heidse Peel weg 60 te Ysselsteyn. W. Claessens Timmermansweg 98 te Ysselsteyn-Venray voor het oprichten, in werking brengen en in werking houden van een var- kensmesterij, waarbij mest en meststof fen worden opgeslagen, gelegen aan de Timmermansweg 98 te Ysselsteyn. M.h. en H.A, Peeters, Heidse Peelweg 47 te Ysselsteyn-Venray, voor het uitbreiden en wijzigen van een var kensfokkerij, waarbij mest en meststof fen worden opgeslagen, en waar elek tromotoren worden gebruikt met een gezamelijk vermogen van meer dan 1,5 kw, gelegen aan de Heidse Peelweg 47 te Ysselsteyn. P.M. Colbers, Blakterweg 4a te Oirlo-Venray, voor het uitbreiden/wijzigen van een pluimvee houderij, waarbij mest en meststoffen worden opgeslagen, gelegen aan de Blakterweg 4a te Oirlo-Venray; L. Hendriks, Hofstraat 6 te Ven ray voor het oprichten en in werking houden van een inrichting waar vuur werk wordt opgeslagen en verkocht, ge legen aan de Hofstraat 6 te Venray. De beschikkingen en alle ter zake zijnde stukken liggen in het raadhuis, kamer 119, Raadhuisstraat 1 te Venray, ter inzage en wel van 28 oktober 1983 tot 28 november 1983 elke werkdag van 9.00 tot 12.00 uur. De betreffende stukken kunnen gedu rende bovengenoemde periode ook nog elke donderdag van 16.30 tot 19.30 uur worden ingezien (na telefonische af spraak). Ingevolge artikel 44, tweede lid, van de Wet algemene bepalingen milieuhy giëne staat tot 28 november 1983 beroep open bij de Kroon voor: a. de aanvrager; b. de betrokken adviseurs; c. degenen, die overeenkomstig artikel 20, 21 of 22, tweede lid, of 28, eerste lid, onder c, van.de Wet algemene bepalingen milieuhygyëne bezwaren hebben ingebracht; d. enige andere belangehebbende, die aantoont dat hij redelijkerwijs niet in staat is geweest overeenkomstig artikel 20, 21 of 22, tweede lid, of 28, eerste lid, onder c, van de Wet al gemene bepalingen milieuhygiëne bezwaren in te brengen. De beschikking wordt na afloop van de beroepstermijn van kracht tenzij voor deze datum beroep is ingesteld en met toepassing van artikel 60a van de Wet op de Raad van State een verzoek wordt gedaan tot schorsing van de be schikking dan wel tol het treffen van een voorlopige voorziening. Het beroepschrift moet worden gericht aan Hare Majesteit de Koningin en wor den gezonden aan de Raad van State, afdeling voor de geschillen van bestuur, Binnenhof 1, 2513 AA 's-Gravenhage. Het vei^oek tot schorsing of een voorlopige*, voorziening moet worden gericht aan" de voorzitter van de afdeling voor de geschillen van bestuur van de Raad van State. De beschikking wordt niet van kracht voordat op dat verzoek is beslist Venray 28 oktober 1983 Burgemeester en wethouders voornoemd, namens dezen, het hoofd van algemene zaken en kabinet A.L.G. Janssen. Vervolg luistercursus van de Venrayse Muziekschool Op woensdag 2 november start in de Muziekschool Venray het 2e blok van de luistercursus 1983/1984. Nadat in het eerste blok de muziek van deze tijd cen traal stond, gaat men nu de muziek van hel Impressionisme en de Hoog- Romantiek beluisteren. Wilt U iets meer weten over de achter gronden van deze muziekperioden, over componisten en hun intensies of de mu ziek intenser leren beluisteren in vorm en klankkleur, dan bent U van harte welkom. Het 2e lesblok wordt op de volgende data gehouden: 2, 16 en 30 november en 14 december. Kosten 20,voor het gehele lesblok. Aanmelding tot 31 okto ber bij de administratie van de Muziek school (tel. 85320). Accordeonspeeldag. Zondag 30 oktober zal traditiege trouw voor amateuraccordeonisten weer een speeldag worden gehouden. Het ligt in het voornemen om die dag met een optreden door de deelnemers voor ouders en belangstellenden af te sluiten. Accordeonisten die voor deze dag belangstelling hebben kunnen ver dere informatie bij docenten A. Vran- ken en J. Hoppener in de muziekschool krijgen. Blokfluildagen. De aanvankelijk in de herfstvakantie geplande blokfluildagen zijn naar hei voorjaar van 1984 veschoven. Nadere mededelingen volgen. Burgemeester en wethouders van Venray hebben in hun vergadering van 26 oktober 1983 voor de onderstaande bouwplannen bouwvergunning ver leend. Zij, die menen door de afgifte van een van deze vergunningen rechtstreeks in hun belang te zijn getrof fen, kunnen op grond van het bepaalde in artikel 7, lid 2, junclo artikel 13 van de Wet A.R.O.B. daartegen bij het col lege van burgemeester en wethouders van Venray een gemotiveerd bezwaar schrift indienen en wel binnen 30 dagen na de dag, waarop de bewuste vergun ning is verzonden of uitgereikt. Voordat U een bezwaarschrift indient, is het dan ook raadzaam te informeren of verzen ding of uitreiking van die vergunning heeft plaatsgevonden. Nadere inlichtin gen kunnen worden ingewonnen bij het bureau ruimtelijke ordening en bouwza ken, kamer 201 van het raadhuis, tel. 83838, toestel 354. het verbouwen van een kippenhok tot garage aan de Stationsweg 179 a t.n.v. Mevr. L. Kruijssen-Brand het plaatsen van een rijwielstalling aan de Leunseweg 2 t.n.v. Instituut voor Middelbaar beroepsonderwijs; het aanbouwen*van een serre aan de Hogeweg 10, t.n.v. A.J. Dijkmans; het bouwen van een carport aan de Merseloseweg 40, t.n.v. Th. Vul- lings; het uitbreiden van de werktuigen- loods aan de Past. Jacobspeel 2, t.n.v. J. Swinkels; het vernieuwen van het dak op de bestaande schuur aan de Stationsweg 86, t.n.v. H.J. Crijns; het bouwen van een loods jong veestal en het slopen van de bestaande opstallen aan de Vredeweg 10, t.n.v. J.J. v.d. Heuvel; het verbouwen van het pand Bui tenweg 2 tot 2 woningen (woningsplit sing), t.n.v. J.H. Janssen; het met baksteen ommuren van een houten woning aan de Ysselsteynse- weg 52, t.n.v. M.H.W Litjens; het plaatsen van een berging aan de Kruidenlaan 156, t.n.v. P.A.C. Ver meulen. het verbouwen en uitbreiden van de mestvarkensstal aan dae Timmer- manswg 135, t.n.v. J. Loverbos. het bouwen van 2 woningen aan de St Catharinastraat t.n.v. J.T.J. Mar tens het bouwen van een carport aan de Steegse Peelweg 17, t.n.v. J.H.M. Houben; het verbouwen/uitbreiden van de garage/stalling tot Garage/berging aan de Mgr. Nolenstraat 1 t.n.v. H. Cox Venray, 28 oktober 1983. De burgemeester van Venray, mr. H.J.M. Defesche. Cursus A.B.O./J.V.L./R.S.L.a gaat van start De Algemene Basis Opleiding vormt de start voor iedereen, die zich als vrijwilliger verder wenst te bekwamen in het leiding geven in de sport. Dit is een verantwoorde vooropleiding voor het volgen van een sportlechnische ver volgopleiding. R.S.L.-A, de Recreatiesportleiders- cursus is een algemene opleiding met als doel cursisten voor te bereiden op het leiding geven (begeleiden) van groepen van beperkte omvang bij aktiviteiten op het gebied van de recreatiesport in ruime zin. Aan de commissie voor financien en economische zaken wordt door het col lege van B. en W. het advies gevraagd over het instellen van de donderdaga vond als koopavond voor het winkel centrum het Brukske. In haar vergade ring van woensdag 2 november (aan vang 17.15 uur) zal deze commissie hier over praten. De winkeliersvereniging van winkel centrum het Brukske heeft het college voor haar gedurende enkele maanden bij wijze van proef, de donderdagavond als proef aan te wijzen. B. en W. hebben er geen bezwaar tegen, dal voor het Brukske deze uitzondering wordt ge maakt. Wanneer de commissie gunstig adviseert, zal een desbetreffend voorstel aan de raad worden voorgelegd. Na hel raadsbesluit wordt voor het Brukske de koopavond op donderdagavond gesteld terwijl voor de rest van de gemeente. Venray de vrijdagavond koopavond blijft Aan deze cursussen kan worden deel genomen door iedereen vanaf 16 jaar. Zij worden georganiseerd door de Stich ting Spel en Sport en staal onder leiding van Yvonne Lemmens en José Klein. De cursus wordt gehouden iedere dins dag in de sportzalen van Den Hoebert en de Judovereniging en start op dins dag 1 november en duurt ongeveer 15 weken. Aanmelden kan nog tot en met de eerste cursusdag. Laat deze kans dus niet voorbij gaan. Inlichtingen buro Sport en Recreatie Gem. Venray en hel STUW. Tel 04780-83838 tst 242 DRANK IN BESTUURDERS In de nacht van zaterdag op zon dag reed een 33-jarige autobestuurder over de Noordsingel en sloeg rechtsaf de Oostsingel op. Maar hij maakte de bocht niet volgens de regels en kwam in de berm terecht. De politie konsta- teerde dat alcoholgebruik de mogelijke oorzaak is geweest en liet hem de beken de proeven ondergaan. Met de aanzeg ging dat hem een rijverbod was opge legd en dat proces-verbaal zal worden opgemaakt werd hij huiswaarts gezon den. Een 35-jarige autobestuurder had in verband met geconstateerd alcohol gebruik van de gemeentepolitie van Deurne een rijverbod opgelegd gekre gen. Maar hij trok zich daar niets van aan en ging toch rijden. De Venrayse politie trof hem aan en nadat eerst de bekende proeven waren genomen kreeg hij opnieuw een procesverbaal aange zegd. PONY OP DE WEG Voordat er ongelukken waren ge beurd had de Venrayse politie op de Merseloseweg een uitgebroken pony weer in een weide gedreven. Hoe de pony aan de wandel is kunnen gaan kon niet worden vastgesteld. TANKEN ZONDER BETALEN Zaterdag tankte de bestuurder van een grijze Peugeot bij een Venrays tank station voor 120 gulden benzine. Hij reed weg zonder te betalen; een gedu peerde tankstationhouder achterlatend. Net als overal in Nederland staan er in onze gemeente meerdere glasbakken. Zoals u weet dienen ze om eenmalig gebruikt glas in te zamelen. Dat is belangrijk, want glas is de beste grondstof voor glas. Wanneer we van oud glas nieuw glas maken, besparen we veel grondstoffen en energie. Gebruikt glas hoort dus niet in de vuil niszak, maar moet in de glasbak. U weet 'm toch te vinden? Ver weg staat de glasbak nooit. Als u de boodschappen doet, loopt u er gewoon even langs. "Hup, in de glasbak. Dat kan alleen een sukses worden als we er met ons allen een goede gewoonte van maken, 't Is misschien even wennen, maar 't is ook gauw geleerd. Begin er vandaag al mee. Zet uw gebruikte glas op een speciale plaats. Klaar voor de glasbak. Loop er eens even langs. Laten we er in onze gemeente allemaal aan meedoen. Heel eenvoudig, even langs de glasbak. 'n Kleine moeite, maar een goede gewoonte.

Peel en Maas | 1983 | | pagina 9