Verkeerscirculatieplan in commissie behandeld PEEL EN MAAS UITBREIDING EN RENOVATIE SCHUTTERSVELD OPGELEVERD Nü 50,- kado Merselo is een ervaring rijker KNWU fietscross- wedstrijden in Venray S.V Venray opent overdekte tribune Voor kleine en grote drukwerken van den Munckhof b. v. Grotestraat 68 - Venray - natuurlijk mag V bellen: 82727 per man, per dag Het door de gemeente opgestelde „verkeerscirculatieplan voor het cen trum van Venray" is deze week behan deld in de commissie voor verkeer c.a. Eerder was dit plan reeds op 6 septem ber in een informatieavond voor het pu bliek behandeld. De belangstelling was toen niet zó groot, maar echte proble men werden ook niet aangedragen. De discussie was in ieder geval voor de gemeente geen aanleiding om ingrijpen- de verande.ingen in het voorliggende plan aan te brengen. Ook de discussie die deze week in de commissie gevoerd werd, geeft de ge- meente geen aanleiding om het plan te I veranderen. Hooguit kon men konklu- I deren dat er enige bezorgdheid heerst I omtrent de uiteindelijke resultaten van ;|m dat verkeerscirculatieplan VB) 941 SCHOOLSTRAAT '•li Zo verwachtte de heer Reintjes M (CDA) grote problemen op het kruis- I punt bij Ebberink, waar straaks het —3 autoverkeer uit de Schoolstraat komt en J het langzame verkeer (fietsers en brom mers) in beide richtingen mag rijden. 1 Dezelfde problemen zag hij bij Peking hoek Henseniusplein waar het autover keer uit de Schoolstraat komt en fietsers en brommers uit alle richtingen nade ren. Vanachter de bestuurstafel kon men Reintjes echter gerust stellen. Het hui- Ni Ru dige autoverkeer in de Schoolstraat komt voor 40uit de richting Over- loon in feite een doorgaande route. Straks wordt het verkeer omgedraaid en moet die 40% al over de Langeweg een goed heenkomen zoeken. In de School straat komt dan alleen nog maar auto verkeer dat uit de Jan Hensenstraat (achter de Schouwburg) komt. Ook op de hoek bij Peking wordt het veel rustiger. Er kan van daaruit geen verkeer meer de Leeuwstraat in, maar dat moet rond het Schouwburgplein naar de Merseloseweg. Om dezelfde reden kan men ook geen west-oostverbinding voor auto's maken over het Henseniusplein. Auto's kun nen daar straks het Henseniusplein niet meer bereiken. Uiteraard wel het Hen seniusplein verlaten. De heer Reintjes pleitte er ook voor, dat de brommers in de Schoolstraat niet in 2 richtingen mogen rijden. Maar dat kan men verkeerstechnisch niet waar maken. 'n Brommer wordt nog steeds gelijk gesteld met 'n fiets, ook al ver plaatst hij zich soms sneller dan een auto HENSENIUSPLEIN Een ander punt waar de commissie leden moeilijkheden verwachten is de doortrekking van het fietspad over het Henseniusplein naar de Poststraat. Ter hoogte van de Grotestraat ligt er nu een ietwat vreemde bocht in dat pad en op dat punt worden de fietsers dikwijls on verwacht geconfronteerd met auto's die uit de Patersstraat komen en het Hense niusplein willen oprijden. Daar wil de gemeente wat aan doen; namelijk het fietspad in een flauwe bocht doortrek ken naar de Poststraat. Fietsers en auto's krijgen dan meer ruimte. Neen, zeiden de commissieleden, dat is nergens voor nodig. Eerstens gaat dat veel geld kosten terwijl men de mar kering feitelijk met een witkwast zou kunnen aanbrengen (tribune). Twee- dens zijn er nog nooit ongelukken ge beurd. Men let er als fietser wel degelijk op. Zou men er in één ruk kunnen doorrijden, dan komt men ongetwijfeld in botsing met de voetgangers die vanuit de Grotestraat naar het Henseniusplein lopen. Wethouder Claessens kreeg de com missieleden niet aan zijn kant. Met de belofte dat dit punt nog eens nader be studeerd zal worden, moesten die echter voorlopig genoegen nemen. RECHTSAF De heer Lemmens (PvdA) vroeg spe ciale aandacht voor de fietsers, met name voor de schoolgaande jeugd die in grote getale over de kruising Leunse- weg-Zuidsingel moet rijden. Feitelijk zouden die via een tunnel over het sportpark naar het Boschveldcollege ge leid moeten worden De wethouder vond dat een prachtig idee maar het is jammer genoeg niet te verwezenlijken. De heer Lemmens pleitte nog weer eens voor rechtsafslaande fietsers. Daar waar zulks mogelijk is, moeten die niet op verkeerslichten te hoeven wachten. Dat punt is al herhaaldelijk van ge meentewege bekeken, maar dit zou slechts op 'n heel enkel punt mogelijk zijn. Op de meeste kruispunten zou de gemeente er strookjes grond voor moe ten kopen BLAUWE ZÓNE De heer van de Vorle (PvdA) vond de in te stellen blauwe zóne van 'n uur te kort. Dat zou zeker anderhalf uur moeten worden. Maar neen hoor, wet houder Claessens was pertinent tegen. De blauwe zóne komt er voor kortpar- keerders. Langparkeerders moeten een plaats zoeken op de grote parkeerterrei nen. Evenals op het Henseniusplein ko men er ook op de Grote Markt een 16- tal rijwielparkeerplaatsen. Opeen vraag van de heer van Soest (CDA) werd be vestigd dat deze parkeerplaatsen ook tijdens de markt bereikbaar blijven. V.Z.O. Schriftelijke suggesties op het ver keerscirculatieplan waren nog binnen gekomen van de VZO de Vereniging van Zelfstandige Ondernemers. Zij zou den graag eenrichtingsverkeer in de Hofstraat hebben en afsluiting van hel Kapelaanspad de verbinding tussen Grote Markt en Schoolstraat langs Van de Koppel Meubelen. Ondanks dat de VZO stelt dat in het eerste geval de attraktiviteit van de Hof straat als winkelgebied verhoogd wordt, voelen de gemeente en de aanliggende winkeliers daar niets voor. Het zou ook betekenen dat de ontsluiting van de Grote Markt in oostelijke richting komt te vervallen. Bij het afsluiten van het Kapelaans pad ligt duidelijk de bedoeling het pu bliek ,,te dwingen" van de Marktstraat gebruik te maken. Dat kan alleen maar de winkeliers van de Marktstraat ten goede komen. Afsluiting is echter een onmogelijkheid gezien de winkelbebou wing welke daar intussen heeft plaats gehad. En straks dient het Kapelaans pad als doorsteek naar de Rose Vlek.... VRIJDAG 14 OKTOBER 1983 Nr. 41 HONDERDENVIERDE JAARGANG Zoals vorige week reeds aangekon digd, worden komende week een 9-tal beelden van heiligen, gemaakt door leerlingen van de Vrije Akademie, in een etalage van boekhandel van den Munckhof tentoongesteld. Deze week zijn de inmiddels geschilderde beelden „afgelakt" en van hun laatste attribu ten (staf e.d.) voorzien. Het is de bedoe ling dat deze beelden vóór 1 november (Allerheiligen) op de voor hen bestemde plaatsen in de verschillende Venrayse wegkapellen zullen zijn geplaatst. Ook probeert de Werkgroep Kruisen en Ka pellen van Veldeke Venray, voor die da tum nog enkele wegkruizen van een nieuw corpus te voorzien. Het bejaardencentrum ,,Het Schut tersveld" in Venray, eigendom van de Woningbouwvereniging „Noord Lim burg", is gedurende het afgelopen jaar grondig gerenoveerd en met een twintig tal bewonerskamers uitgebreid. De gedeeltelijk nieuwbouw en de ver bouwing werden uitgevoerd door bouw bedrijf Verhoeven Venray B.V., Electro Martens en Feenstra Venray. OVERLAST Omdat „Het Schuttersveld" tijdens de werkzaamheden normaal bewoond is gebleven, werd van bouwer en installa teurs het uiterste gevergd om bewoners en personeel zo weinig mogelijk overlast te bezorgen. Eerst werden de werk zaamheden uitgevoerd, die nog geen in vloed hadden op het woonklimaat: een nieuwe welfare-ruimte en een uitbrei ding van de rekreatiezaal aan de buiten zijde. De rekreatiezaal kreeg een groot podium en een ruime kelder, zodat deze ruimte beter benut kan worden voor evenementen. Voor de verbouwing en uitbreiding van de vierde verdieping, waar zich nu 24 bewonerskamers en twee zaaltjes be vinden, moest het nodige sloopwerk verricht worden. Om te voorkomen dat het gehele ge bouw voor meerdere maanden in de steigers zou staan, is boven op het dak een speciale leuningsconxtructie aange bracht, waarna boven het hoofd van de bewoners de nieuwe ruimtes ontston den. Vanzelfsprekend ging dit niet ge luidloos. RENOVATIE Alle bestaande bewonerskamers zijn verder voorzien van een nieuw keuken blok. De bewoners van de tweeper soonskamers konden tijdens dit werk in hun vertrouwde omgeving blijven, maar de éénpersoonskamers moesten ont ruimd worden omdat de renovatie hier veel ingrijpender was. Behalve van een keukentje zijn deze kamers nu ook voorzien van een douche. De nieuwe Fanfare St. Oda van Merselo heeft afgelopen zaterdag in Hom deelgeno men aan het bondsconcours. Men heeft genoegen moeten nemen met een totaal beorrdeling van 283 punten. Dit betekende een tweede prijs. Het is voor het eerst, in het 65-jarig bestaan, dat men een tweede prijs heeft. Voorzitter Gerrit Hendriks: „Het is wel een eigenaardig gevoel. Dit resultaat is als een anti-climax. Met name in het afgelopen jaar hebben we systematisch toegewerkt naar het concours. Verschil lende keren hebben we ons tussentijds laten beoordelen: op het Peeltoernooi, in Doenrade (door dhr. P. Stalmeier) en onlangs nog in Oirlo door dhr. Con- jaerts. Er zat een stijgende lijn in de be oordelingen. In de laatste twee weken werden de puntjes op de i gezet. De generale repetitie was goed en over de uitvoering waren we bijzonder tevre den. Ook in de wandelgangen waren de beoordelingen van kenners gunstig in die zin, dat we wedden ingeschat op rond de 300 punten. En dan komt in eens deze uitslag. Maar we hebben het te accepteren". In de groep Uitmuntendheid trad ook een harmonie op uit Banholt. Zij kwamen met 277 punten uit de bus. Gerrit Hendriks: „Dan zie je toch wel een verschil in reaktie. Toen het gevoel van ongeloof was verdwenen, over heerste toch de nuchterheid in de trant van „het is niet anders". Opvallend was ook, dat 's avonds, toen we terug waren in Merselo, het voornemen groeide om zo snel mogelijk weer op concours te gaan. Waarschijnlijk komt dit ook door de beoordelingen. Echte missers waren door de jury-leden niet geconstateerd. Men constateerde kleine fouten en ver der viel op, dat er niet één opmerking was over wat goed ging, en dat vond iedereen toch wel gek. We zijn dit jaar op concours geweest om volgend jaar een nieuwe groep jeugdigen in te passen. Hier gaan we dan ook eerst mee door". Op zondag 16 oktober a.s., aanvang 12.00 uur organiseert de Venrayse fiets- crossclub Flying Fliess voor de 3e maal dit seizoen K.N.W.U. distrikts fiets- crosswedstrijden op de fietscrossbaan Vlakwater gelegen aan de Kempweg in Venray. Dat seizoen 1983 succesvol is verlo pen voor deze jonge Venrayse vereni ging mag wel blijken uit de prima resul taten die elke zondag op de diverse banen in het noord-limburgse en oost brabantse land worden behaald. Iedere zondag rijden 25 Venrayse jongens en meisjes in de prijzen, vele eerste prijzen werden meegenomen naar Venray. Ook op de wereldkampioen schappen die dit jaar in Nederland wer den gehouden was Venray vertegen woordigd en drong Freddy de Vries zelfs door tot in de finale. Ook op de Nederlandse kampioen schappen kwamen de Venrayse crossers met diverse finaleplaatsen uitstekend voor de dag. Zo langzaam aan wordt er in Neder land geducht rekening gehouden met de F.C.C. Flying Flies. Het belooft dan zondag wederom een groot spektakel te worden. Er zal ge streden worden in de leeftijdsklassen 5/6 jarigen tot 16 jaar en ouder, zowel in junioren, experts, open en meisjes (powder puffs). Ook de ouderen zullen van de partij zijn in de cruiser klasse vanaf 18 jaar en ouder. De verwachting is dat 400 deelne mers aan de start zullen verschijnen op deze laatste wedstrijd van het crosssei zoen in Venray. DIEFSTALLEN Bij het Boschveldcollege werd een bruinkleurige Record herenfiets ont vreemd. Die fiets stond afgesloten. In het weekend werd op de camping „de Barrier" afgesloten caravan opengebroken. Voor zover kon worden nagegaan, werden er goederen ontvreemd; maar omdat de eigenaar nog niet te bereiken was, kon daarover niets naders worden medegedeeld. Onze hoofdklasser S.V. Venray zal zondag 16 oktober haar nieuwe over dekte zit- en staantribune offpieel in ge bruik nemen. De heer L. Laurensse zal na een optreden van Muziekkorps St. Petrus Banden de opening om 14.15 uur verrichten. Een kwartier later begint de wedstrijd tussen SVV en het Waalwijkse RKC dat in 1982 Landskampioen bij de amateurs was. De nieuwe tribune biedt ruimte aan ongeveer 700 voetballiefheb bers. De ongeveer 3 jaar geleden door L. van Haren georganiseerde loterij heeft S.V. Venray het basiskapitaalver- schafi voor de uitbreiding en overkap ping van de onoverdekte tribune waaro ver men reeds beschikte. Het bestuur van de vereniging heeft bij de voorberei ding van de bouw de heer Vievermans gevraagd om de Coördinatie van de bouwactiviteiten op zich te nemen. Dit was een voor de hand liggende keus wanneer men in ogenschouw neemt dat Vievermans bij zijn dagelijkse beroeps uitoefening in de bouwsector aktief is. De door Vievermans gemaakte ont- werpscheis is door architect Colsen erc- bestuurslid van S.V. Venray nader uit gewerkt en verbeterd. Het uiteindelijke ontwerp kreeg dan ook bij de gemeente Venray de vereiste instemming zodat men de bouw kon stanen. De firma Ctephas nam de vervaardiging van de staalconstructie voor haar rekening. De resterende activiteiten waren talrijk en een groot deel daarvan diende te worde11 uitbesteed. Toch werd de bouw van de tribune juist haalbaar doordat het leeu wendeel der werkzaamheden in eigen kamers op de vierde verdieping deden dienst als wisselkamers. De entree van „Het Schuttersveld", de toko (winkeltje) en de receptie wer den geheel vernieuwd, de administratie kreeg een betere werkruimte en de liften werden zodanig aangepast dat deze nu, zittend in een rolstoel, gemakkelijk te bedienen zijn. Van de gelegenheid is ook gebruik ge maakt om de keuken te verbouwen. Ge durende enkele maanden werden de maaltijden in St. Servatius gereed ge maakt. De nieuwe rekreatieruimte voor wel fare-werk tussen bewonersflat en ver zorgingsflat, gezien vanaf de tuin aan de Westsingel. VOORLICHTING Omdat de uitbreiding en renovatie voor bewoners en personeel in diverse stadia een grote invloed hadden op het dagelijks leven, is veel aandacht ge schonken aan de voorlichting. Verschei dene bijeenkomsten werden belegd om tekst en uitleg te geven, een modelka mer werd vooraf ingericht, op de mededelingenborden verschenen teke ningen en er werden tijdens de verbou wing van de vierde verdieping rondlei dingen georganiseerd. Onderdeel van de renovatie was ook het vernieuwen van buizen en leidingen, hetgeen veel boorwerk met zich mee bracht. Voor de bewoners was dat uiter aard geen pretje. Wie al te veel last on dervond van het geluid, kon oordopjes verkrijgen die het bouwbedrijf ter beschikking stelde. Hoewel het bestuur van „Het Schut tersveld", maar ook de bouwer en in stallateurs, er aanvankelijk tegenop zagen om een bewoond bejaardencen trum te renoveren, is dit in de praktijk toch meegevallen. Bewoners en perso neel toonden begrip en de bouwers hielden rekening met de wensen van de bewoners. OPGELEVERD Vrijdag 7 oktober heeft bouwbedrijf Verhoeven Venray b.v. het gebouw for meel opgeleverd en weer overgedragen aan het bestuur. Door de grondige re novatie voldoet „Het Schuttersveld" nu weer volledig aan de eisen die gesteld worden aan een bejaardencentrum. De ruime keurige balie, centrale ont vangstruimte nabij kantoren en rekrea tiezaal. De feitelijke oplevering had een enigszins feestelijk karakter, mede omdat zoals directeur Hogeveen zei het ongemak gauw vergeten zal zijn, terwij! men dagelijks profiteert van het verworven gemak. De heer Hoogeveen kondigde aan dat nu eerst de tuin zal worden opgeknapt. De mini-golfbaan verdwijnt en daar voor in de plaats komt een kleine die rentuin. Het aannemingsbedrijf Ver hoeven stelde daarvoor al direkt een keurig nachthok ter beschikking en ook de eerste bewoner van het dierentuintje, een fraaie haan, werd aan de bewoners commissie aangeboden. beheer werden uitgevoerd. Eigen leden en supporters hebben maandenlang ge zwoegd als ging he'. om de bouw van een eigen huis. Overdag stond een en ander onder leiding van de Heren Roosen, van Schijndel en Hendriks, 's Avonds was Vievermans aanwezig. Hel is niet in woorden uit te drukken hoezeer een kleine maar constante groep van mensen zich heeft ingezet. Zelfs een af en toe toch wc) grote groep toeschou wers belette hen niet om door te gaan op de eenmaal ingeslagen weg. En deze weg was lang want na afronden van de tribu ne volgde er ook nog het een en ander. Vele reclameborden moesten van een nieuwe verflaag worden voorzien ook de dug-outs waren aan enige verbetering toe. Tenslotte werd er dankzij medewer king van juwelier Verlinden een nieuw electrpnisch scorebord geinstalleerd. SVV Proficiat met deze geweldige ac commodatie. De heer Verhoeven kon het niet laten nog eens het geluid van een in werking zijnde betonboor te laten horen als afsluiting van een jaar van lawaai en stof. Hij vond het jammer dat het afge lopen is. Maar daar waren de bewoners het helemaal niet mee eens. „Toch is het nog meegevallen", aldus de heer Ver hoeven, „er is 227 dagen aan deze klus gewerkt, dat is 6 weken korter dan be groot." De verbouwing zou veel vlugger gereed gekomen zijn als men de bewo ners had verhuisd, b.v. naar Stevens beek of op vakantie had gestuurd naar Spanje. Maar daar heeft men toch be wust van afgezien. De heer Knoet, als voorzitter van het Stichtingsbestuur, verheugde zich er op, dat deze verbouwing nog juist op tijd is kunnen beginnen. Op dit moment zou een dergelijke renovatie al niet meer mogelijk zijn, want de minister heeft de geldkraan intussen dicht gedraaid. En waar zou men die bijna 4 miljoen gulden, welke deze verbouwing gekost heeft, anders vandaan moeten halen. Venray heeft nu weer een up-to-date Schuttersveld, waar men minstens 10 jaar en misschien wel 20 jaar mee vooruit kan. Niet onvermeld mag blijven dat het aannemingsbedrijf Verhoeven als pleis ter op de wonde alle bewoners een bloemetje aanbood in hun gerenoveerde woning en bij de oplevering zorgde voor koffie en vlaai en een hartig slokje na. Het Schuttersveld met de nieuwe vier de verdieping, gezien vanaf de Bergweg.

Peel en Maas | 1983 | | pagina 7