RUKSKE en wijk zonder raad KINDH0NDENS10W PEEL EN MAAS Jr t homassen S r DE TREFFERS Bang&Olufsenni nque %j,iassique fenrayse primeur SCHOUWBURG- NIEUWS STEUNFRAUDE DIERENDAG Ambtenarij.... Samenwerkings verband Verlos kundigen Venray rs AP RG een nabeschouwing over de gebeurtenissen van de laatste jaren in de wijk brukske m EEN IS GEEN hadden we bijna ge- Kgd op de laatste vergadering van de W rijkraad Brukske, want van de ruim fcsduizend bewoners van die wijk aren er zegge en schrijve TWEE naar evergadering toegekomen De wijkraad werd di^ avond opgehe- en en een alternatief zal door de ge- itente Venray niet worden gesubsi- 'enr^Üeerd, zo deelde inspraakcoördinator Jansen mede. Het geeft toch 2 iwfclemaal wel te denken. Kort nadat de wijk Brukske geheel torn- cwoond was kwamen enkele bewoners pde gedachte een wijkraad te vormen, ij deden dit ongetwijfeld uit ideële INGj noiieven want het zou te ver gaan om te I tronderstellen dat het hun hobby was voor wijkraad te spelen. Zij iden zich in om van allerlei zaken ie in hun ogen niet deugden, verbeterd krijgen. Let wel, zij zaten er op eigen in 2 ütiatief en dat wreekte zich al spoedig. Van de bewoners van deze nieuwe ,0^ oonwijk, bestaande uit inwoners uit t Randstad, overige Nederlanders, urinamers, Turken en Marokkanen H reeg men wel respons op het genomen itiatief maar toch kennelijk niet ge- neg, althans niet genoeg naar de zin inde wijkraad. Dit tekort aan medewerking van de jjde van de bewoners (die overigens iet om oprichting van deze wijkraad idden gevraagd) en onderlinge ver- eeldheid in de wijkraad zelf, leidden Dl een crisis. Men wilde de wijkraad pheffen en toch ook weer niet, omdat Tm] tenhet nodig vond dat er een wijkraad iu zijn. Ook van de zijde van de ge- eente Venray werd er zo over gedacht, tl Om uit de impasse te geraken kwam ■M ien tot de goede gedachte om door liddel van een openbare vergadering de NRjj lening van de bewoners te vragen, int om hun „welzijn" was het toch llemaal begonnen! Op die vergadering, die tamelijk druk ezocht was, zat het toenmalige bestuur ;hler de tafel, geassisteerd door een eroepskracht in het sociale werk. Uit de bijeen gekomen bewoners wamen allerlei suggesties. Het bleek iel dat van die zijde een wijkraad wel Vorige week is bij de PTT Venray go' n begin gemaakt met het „omwisse- i" van de bekende postbestellers uni- imen tegen een geheel nieuwe uk- usting. Daarmee heeft de Venrayse 'TT de primeur in de regio Noord Lim- urg. Het ligt in de bedoeling dat in 985 alle uniformdragenden bij de PTT i het nieuw zullen zijn gestoken. De lieuwe kledij heeft weinig weg van be ende uniformen welke de postbeslel- rs tot op heden dragen. De algemene ïaktie is dan ook „te mooi om in te a. i sterken...." De samenstelling van het nieuwe unt- 1 9®! brmpakket is zodanig dat ze onder alle reersomstandigheden voldoet. Ze estaat uit sportieve pet, pantalon, verhemd met stropdas, colbert en/of Istof ilouzen, overjas of parka, trui, regen- n ileding, sjawl en handschoenen. Uni- ormschoenen en sokken moeten door i 10 lebesteller zelf aangeschaft worden.... op prijs werd gesteld. Merkwaardig was dat de suggestie om zo een wijkraad door de bewoners te laten kiezen op veel tegenstand van achter de bestuurstafel stuitte, ook van de zijde van de aan wezige beroepskracht. De secretaris, de heer B. Lord, uitte zich later in een vraaggesprek met journalisten in min of meer dezelfde zin. Wij vragen ons nu af wat voor wijk raad men zich dan gedacht had? Inderdaad, bij de verkiezingen die in 1978 werden gehouden, bleek dat er slechts een opkomst van 10% was ge weest. Ergo zou je kunnen zeggen, dat voor 90% van de bewoners een wijk raad niet zo nodig was. Of dit het geval is, valt te betwijfelen. Wellicht hebben de mensen die zich des tijds kandidaat stelden, te weinig bekendheid onder de wijkbewoners genoten; wellicht stelde men toch te weinig vertrouwen, om welke reden dan ook, in hen. Jammer is het dat die verkiezingen zo afliepen. Niettegenstaande dit alles begon de nieuwe, gekozen wijkraad vol goede moed aan haar ontegenzeggelijk zeer zware taak. Ga er maar eens aan staan als 90% van de bewoners gedesinteres seerd blijkt te zijn. Toch hield men vol, lot nu dan Je hoorde niet zo veel van de wijk raad en in het door hen uitgegeven wijk- krantje las je ook niet zo veel van wat er zich achter de schermen afspeelde. Dat moet nochtans heel wat geweest zijn! Er waren namelijk nogal wat mutaties in het bestuur. Het was allemaal zeer te leurstellend, zeker voor de bestuurs mensen die tot het laatste toe aanble ven. hoe zal het nu verder moeten? Is een wijkraad voor Brukske nodig? De mensen weten dat ze bij de ambte naren op het Raadhuis met veel van hun problemen goed terecht kunnen. Toch zou in deze tijd die vooral (maar niet alleen) op economische ge bied steeds slechter wordt, wat zijn pro blemen met zich mede brengt, een goede wijkraad die het vertrouwen heeft van het merendeel van de bewoners, wel op zijn plaats zijn. In zo een wijkraad zouden eigenlijk mensen uit alle bevol kingslagen van de wijk dienen te zitten, dus ook een afgevaardigde van de Suri naamse, en van de Trukse en van de Marokkaanse bewoners. Zij behoren er ook bij en juist in zo een gemengde wijk als de wijk Brukske zou het goed zijn als de samenstelling van de wijkraad een weerspiegeling was van de samenstelling van de bewoners. Maar hoe krijg je nu zo'n wijkraad? Misschien zou het goed zijn als de gemeente Venray, die in het verleden toch wel blijk heeft gegeven van haar belangstelling voor wat er in de wijk ge beurde, hier het initiatief nam. Zij kan dit gemakkelijk doen omdat de wijk raad een door de wet gesanctioneerde instelling is! Welnu, gemeente, plaats een oproep waarin U vraagt om nieuwe kandidaten voor nieuwe verkiezingen van een wijk raad. Plaats die oproep niet aleen in de Nederlandse taal, maar ook in de talen van de bewoners die niet uit Nederland afkomstig zijn, zoals men dat ook doet in andere gevallen. Uit de reaktie op zo een oproep zal wel vlug duidelijk worden of er werke lijk behoefte bestaat aan een nieuwe wijkraad. Laat men het woord subsidie in dit geval nu eens achterwege laten. Indien mensen samen iets willen, komt het geld er ook wel. Het dient in de eerste plaats een zaak van idealisme te zijn en iet van een jagen op een baantje in het bestuur! Daarbij komt dat het je samen inspannen om iets te bereiken voor anderen, en dat is toch eigenlijk het doel van een wijkraad, in eerste instantie niets te maken heeft met geld of subsi die. Laten we hopen dat er spoedig vanuit de bewoners genoeg goede kandidaten naar voren zullen treden die, na nieuwe verkiezingen, een hecht wijkbestuur zullen kunnen vormen, een wijkbestuur dat het vertrouwen van de bewoners heeft en dat in het belang van die bewo ners veel goed werk zal kunnen verrich ten. dinsdag 4 oktober "Duet for One" van Tom Kempinski met JOSÉE RUITER en DOLF DE VRIES De première van deze voorstelling heeft reeds plaatsgevonden en we weten dus wat ons te wachten staat. Pers en publiek zijn ronduit enthousiast. De parel der vrije produkties. N.R.C.: "Josée Ruiter speelt een schitterende rol. Toneel met allure". Leids Dagblad: "Indrukwekkend". Het Parool. "Dramatisch goed". Volkskrant: "Bijdehante gehandicapte spil van spannend stuk". vrijdag 7 oktober "Hardrose - Knalblauw" muzikaal theater rond een aanstaande vader - en zijn vrouw door GUUS PONSIOEN en LILS RENKEMA Met veel liefde en inzet voor hun werk brengen Guus Ponsioen en Lils Renkema een nieuw soort muziektheater-cabaret, dat inmiddels veel sukses boekt in het land. De pers schreef: "Met leuke en pakkende teksten, die vo- kaal op een uitstekende manier werden gebracht, werd er theater gebracht A.s. zondag organiseert de kynolo- genclub „Venray en omstreken" weer haar jaarlijkse hondenshow in Venray. Op deze zondag zal de sporthal „de Wetteling" aan de Zuidsingel weer gevuld zijn met honden en hun begelei ders. Wie de sporthal kent zal meteen een indruk hebben hoe groots deze hondenshow zal zijn. Meer dan zestig verschillende rassen zijn ingeschreven, van het grootste tot het kleinste ras en de organisatie liet nu al weten dat zij zeer vele inschrijvers heeft moeten teleurstellen vanwege het feit dat er nu eenmaal 'n maximum aantal deelnemers mag worden ingeschreven voor deelna me. Er zijn verschillende klassen waaron der de puppy-jeugd-jonge honden-open kampioens- en veteranenklassen. 'n Mond vol, maar het belooft 'n spannen de dag te worden. De kynologenclub „Venray en Om streken" is een nog jonge vereniging maar telt toch al meer dan 450 leden, die allen tot doel hebben de hondenlief hebbers uit Venray en wijde omgeving tot elkaar te brengen. Op velerlei manie ren probeert men de leden te informeren over de juiste voeding, verzorging en wordt er via lezingen, film- en dia-avon den informatie verstrekt aan de honden- liefhebber om hem of haar nog dichter bij het dier te brengen. Ook organiseert de vereniging zowel in het voorjaar als in het najaar diverse gedrag- en gehoorzaamheidcursussen. Deze cursus, de naam zegt het al, is voor de baas en de hond samen be doeld. Het is geen training zoals wij die kennen bij de politiehond, maar een op leiding die gericht is op het gedrag van de hond in de maatschappij en het ge drag t.o.v. andere honden. De keuringen beginnen deze zondag om 09.30 uur en de organisatie zal het zeer op prijs stellen als de sporthal weer tot de nok gevuld is met belangstellen den, hondenliefhebbers (ook in spé!) en willen van deze gelegenheid gebruik maken de evt. inschrijvers voor de volgende hondenshow attent te maken op het feit dat er zeer tijdig moet worden ingeschreven om wederom teleurstelling te voorkomen. De kindhondenshow is niet om 1 uur, zoals staat aangegeven op de affiches, maar om 3 uur. De illustratie bij dit bericht is geno men uit het boek „Braaf" van Rien Poortvliet, dat o.m. verkrijgbaar is in boekhandel van den Munckhof. Geen serieuze hondenencyclopedie, maar een in meer dan 200 briljante olieverven en aquarellen verteld kostelijk verhaal vol anecdotes, avonturen, humor en.... honden. De Deense vormgevers van beeld en geluid Geautoriseerd Bang Olufsen Dealer: Elektro Martens b.v. VENRAY Schoolstraat 30. Tel 04780-85666 De sociale recherche van de gemeente Venray, die ook in de regio werkzaam is, heeft de afgelopen weken een 9-tal personen verdacht van steunfraude ver hoord. Deze personen hebben voor 77.600,— teveel aan uitkeringen via de sociale diensten ontvangen. Een 36-jarige inwoonster uit Venray bekende ruim 20 maanden met een man te hebben samengewoond, zonder daarvan melding te maken op de inkomstenverklaringen. Zij ontving daardoor ongeveer 20.000,— ten on rechte aan bijstandsuitkering. Ook een 45-jarige vrouw uit Ven ray, moest bekennen dat zij reeds 2 jaar samen met een man leefde, welke situa tie niet verschilde met die van ieder ander gezin. Zij ontving ook ongeveer 20.000,ten onrechte aan bijstands uitkering. Een 31-jarige man uit de gemeente Horst „vergat" op zijn inkomstenver klaring te vermelden dat zijn echtgenote werkzaamheden verrichtte. Door tijdig ingrijpen bleef het fraudebedrag be perkt tot ongeveer 500, Ook een 36-jarige vrouw uit Horst had op haar „opgaven van inkomsten" geen melding gemaakt van de samen woning met een man. Deze man die in een andere gemeente een uitkering ge noot, werkte ook nog samen met haar „zwart" bij een tuinder. Totaal fraude bedrag 1800, In Venray leefden ook een 21-ja- rige vrouw en een 25-jarige man samen onder een dak, zodat er sprake was van een gezinssituatie. Beiden maakten daar geen melding van op hun ingeleverde „opgaven van inkomsten", waardoor zij samen ongeveer 30.000,— teveel aan uitkering ontvingen. In dit geval werd door de gemeente Venray middels een deurwaarder onmiddellijk beslag gelegd op een aantal luxe gebruiksvoor werpen, welke waren verkregen uit de fraude. In de gemeente Meerlo-Wanssum deed een inwoonster het voorkomen als of zij gescheiden van haar man leefde. In werkelijkheid leefden zij al weer en kele maanden als man en vrouw samen. Door haar lage bijstandsuitkering bleef de schade beperkt tot ongeveer 1800 gulden. Een 21-jarige inwoonster van Ven ray werkte volgens haar eigen zeggen geheel pro deo een half jaar in de kantine van een bedrijf te Cuijk. Van deze werkzaamheden maakte zij geen melding op de door haar ingeleverde „opgaven van inkomsten". Door het verzwijgen van deze werkzaamheden kreeg zij ongeveer 3500,teveel aan uitkering. In verband met Wereld-dierendag zal Albert Heijn Venray maandagmiddag gratis honden- en kattenvoer verstrek ken. Tussen 16.30 en 17.30 uur zijn de jeugdige baasjes met hun dieren wel kom op het Schouwburgplein. En natuurlijk is er ook voor die baasjes 'n leuke attractie. wraak Een inwoner van Venray deed aangifte van vernieling aan zijn gloed nieuwe personenauto. Door de dader waren met een scherp voorwerp diepe krassen aangebracht. De dader was na een woordenwisseling met de eigenaar kwaad geworden en had op deze wijze zijn woede bekoeld. De politierechter zal hem straks wel de rekening aanbie den. Een andere inwoner deed aangifte van vernieling van de ruit van zijn voor deur. De dader was daarna de woning binnengegaan en had in de slaapkamer van de benadeelde gekeken. Bij het in gestelde onderzoek bleek dat een „oud zeer" aanleiding tol deze daad is ge weest. De dader kon worden aangehou den en ook hij zal straks bij de politie rechter ter verantwoording worden ge roepen. VRIJDAG 30 SEPTEMBER 1983 Nr. 39 HONDERDENVIERDE JAARGANG Voor kleine en grote drukwerkèn van den Munckhof b. v. Grotestraat 68 - Venray - natuurlijk mag U bellen: 82727 De collectie van Thomassen omvat meer dan alleen Chique Classique Fauteuils Bij Thomassen kunt u terecht voor het complete klassieke en moderne interieur. Voor alles omvattende collecties gordijnstoffen en tapijten, voor sfeerverlichting en alle andere interieursaccessoires. INTERIEURVERZORGING Wllhelminastraat 6 - Venray - 04780-82510 SV de treffers neemt ver nieuwde schietaccommodatie in gebruik De vakantietijd is weer voorbij, een periode waarin de leden van onze jonge luchtbuksschietvereniging echter niet stil gezeten hebben. Met vereende krachten is er hard gewerkt om de be staande accommodatie aan te passen. Zo werden de halfautomatische schiet banen vervangen door volautomatische, kogelvangers en elektrische installaties vernieuwd en het geheel in een nieuw kleurig jasje gestoken. Met de start van de nieuwe competitie voor de boeg beschikken de Treffers nu over een perfecte accommodatie. Om dit opmerkelijke feit in onze pril le verenigingsgeschiedenis niet zomaar voorbij te laten gaan, willen wij graag u allen de mogelijkheid bieden om de feestelijke ingebruikname van de ver nieuwde banen bij te wonen. U bent van harte welkom op zaterdag 1 oktober vanaf 17.00 uur. Adres: Café Hulsman, Henseniusplein 9, Venray. Een unieke gelegenheid voor U die al lang interesse had in deze fascinerende sport om kennis te maken met deze sport alsmede onze vereniging. De aan wezige leden vertellen er u graag meer over. Voor hen die op deze dag verhinderd zijn, maar toch hun nieuwsgierigheid willen bevredigen een mogelijkheid om kennis te komen maken op onze weke lijkse trainingsavond, iedere donder dagavond. diefstallen van fietsen Een inwoner van Venray deed aangifte van diefstal van zijn in de Gro testraat gestalde Gazelle herenfiets. Een inwoonster deed aangifte van diefstal van een blauwe BMW kinder- crossfiets. Deze fiets stond voor haar woning in de Tangostraat. Een inwoonster deed aartgifte van diefstal van haar groene simplex dames fiets welke aan de Julianasingel stond. Bij de Kiosk in het Brukske werd een Batavus damesfiets ontvreemd. In onze krant van j.l. vrijdag namen we een persbericht van de Zuidooster op waarin werd aangekondigd dat deze busonderneming voornemens is om de route van de huidige lijn 28 uit te brei den. Daarbij werd ook vermeld dat het verzoekschrift van de Zuidooster ter inzage ligt bij de kantoren van de Rijks verkeersinspectie inArnhem en Maastricht! Men moet dus als geïnteresseerde buspassagier of naar Arnhem of naar Maastricht reizen om dat verzoekschrift in te kunnen zien, een dure reis. Zou het niet eenvoudiger geweest zijn indien men een fotocopie van het ver zoekschrift van de Zuidooster aan de Commissie Vervoer-vergunningen ter inzage had gelegd op de Gemeentesecre tarieën van de gemeenten die aan de huidige en toekomstige route van lijn 28 liggen? Dat zou velen een dure reis be sparen en het zou meerderen de moge lijkheid geven van die plannen kennis te nemen. Zoals de regeling nu is lijkt het er op dat men weliswaar belanghebbenden (en dat zijn in de eerste plaats toch de reizigers!) formeel de plannen wil laten inzien, maar het ze daarbij zo moeilijk maakt (doordat de plek van inzage ver van hun woonplaats ligt) dat er in feite weinig of niet van die mogelijkheid gebruik zal worden gemaakt en dat kan toch niet de bedoeling van een democra tische wetgeving zijn of vergissen we ons daarin? inbraak Zaterdag werd ontdejtt dat onbevoeg den zich toegang hadden verschaft tot een woning aan de St. Antoniusstraat. Ingebroken was middels een valse sleu tel óf via een openstaand slaapkamer raam. Ontvreemd werd een hoeveelheid geld, een horloge, een zegelring en enke le zilveren kettinkjes. Vanaf 1 oktober 1983 wordt een sa menwerkingsverband aangegaan door de verloskundigen mevr. A. Stevens- Heinen, Merseloseweg 23, 5801 CA Venray en mevr. A. Tiggeloven-Kuij- pers, Florishof 23, 5801 JH Venray. Dit samenwerkingsverband houdt in dat beide verloskundigen afwisselend een week dienst en een week vrij hebben. Diegene die dienst heeft, maakt de afspraken, houdt de spreekuren, en doet bevallingen en de visites. Het verdient de voorkeur om voor af spraken te bellen *s ochtends voor 9.00 uur of 's avonds na 18.00 uur. Voor de weekeinden en de vakanties zijn afspraken gemaakt waaraan even eens wordt deelgenomen door de verlos kundigen mevr. V. van Dillen uit Horst en mevr. M. Timmermans uit Broek huizen. In Peel en Maas wordt wekelijks bekend gemaakt wie de wekdienst heeft en eveneens wie in de weekeinden de dienst waarneemt. Vanaf 1 oktober zijn de spreekuren als volgt geregeld: woensdagmorgen (mogelijk elke week), 9.30-10.30 uur, Wit-Gele Kruisgebouw, Overloon; donderdagmiddag (elke week) 13.00 Groene Kruis, Declockert, Bergweg 4, Venray; donderdagavond (elke week), 19.00- 20.00 uur, Merseloseweg 23, Venray prullebakken in brand In de nacht van zaterdag op zondag bleken weer prullebakken in de Grote straat in brand te zijn gestoken. Door snelle ontdekking en effectief optreden van een politiepatrouille kon die brand in de kiem worden gesmoord.

Peel en Maas | 1983 | | pagina 7