t homassen I" GEMEENTEPRAAT ■V^ Hoorzitting edu catieve en eman- cipatieve aktiviteiten 1984 Commissie financiële en eco nomische zaken Commissie Onderwijs en cul tuur vergadert op dinsdag 4 oktober Bouwvergunning aangevraagd Hinderwet LAATSTE KANS Venray van A tot Z 12V2 Jaar bestaan Muziekschool Venray 50 Jaar parochie Castenray. Reünie oud-Castenrayers Apparatuur in scholen beveiligd Peuterspeelzaal Landweert Zangers van St. Frans vieren 24e verjaardag PEEL EN MAAS POMp qENOEËTSChAf Gemeente bereid projectFamilie- werk" voor NOTITIES EN MEDEDELINGEN VAN DE GEMEENTE VENRAY Redactie G.A. Schutte. Bureau oorlichting Op woensdag 5 oktober wordt om 19.30 uur in het raadhuis een hoorzit ting voor alle organisaties werkzaam op het terrein van de emancipatie en educa tie gehouden. Via deze hoorzitting wil het college van b. en w. met de betrok ken organisaties de eerste voorstellen bespreken voor de wel/niet te honore ren educatieve en emancipatieve aktivi teiten 1984. Aan alle betrokken organi saties zijn deze voorstellen per brief meegedeeld. Op basis van deze bespreking zal de commissie voor onderwijs en cultuur op 11 oktober a.s. aan het college een ad vies uitbrengen over de in het jaarpro gramma specifiek welzijn 1984 op te ne men aktiviteiten. Naar aanleiding van dit advies zal het college vervolgens voorstellen doen aan de gemeenteraad, als aanvulling op het jaarprogramma. De commissie voor financiën en eco nomische zaken zal op woensdag 5 ok tober a.s. om 17.15 uur in het raadhuis een openbare vergadering houden om het college van b. en w. over een aantal zaken te adviseren. De commissieleden, en uiteraard ook de belangstellenden, zullen informatie krijgen over de arbeidsmarklsituatie in juli en augustus van dit jaar en over de automatisering. Een uitvoerige nota over de uitkering uit het gemeentefonds 1981 t.m. 1984 naar aanleiding van een circulaire van de staatssecretaris van binnenlandse za ken zal de commissieleden een dieper in zicht geven in de gemeentelijke finan ciën. Tenslotte zal de commissie zich bezig houden met de tweede driemaandelijkse aanpassing van de gemeentebegroting voor 1983. Als gevolg hiervan zal de post onvoorziene uitgaven per saldo worden verlaagd met 43.568,— en hierdoor uitkomen op 19.563, Op dinsdag 4 oktober a.s. 's middags om vijf uur komt de commissie voor on derwijs en cultuur in openbare vergade ring bijeen in kamer 127 van het raad huis. Als eerste punt staat de bespreking van het jaarverslag van de openbare bi bliotheek op het programma. Hierna zal de commissie zich bezighouden met het raadsvoorstel inzake de goedkeuring van de ontwerp-statuten van de Muziek school Venray en de benoeming van het raadslid G. Janssen als tweede raadslid in het bestuur van de Muziekschool. De commissie zal het college moeten adviseren over het verlenen van mede werking voor het aanschaffen van een kopieermachine ten behoeve van de la gere school in Heide Hetzelfde zal de commissie moeten doen over de verbouwing van de lagere Dr. Poelsschool voor de huisvesting van de kleuterschool Jerusalem in deze lage re school, waarmee de integratie kleuter/basisonderwijs is gediend. Tenslotte zal men zich bezighouden met de voorlopige vaststelling van de bedragen, die de kleuterscholen krijgen over 1982 alsmede de lagere scholen over dat jaar en de periode van 1978 t.m. 1982. Bij burgemeester en wethouders zijn de navolgende aanvragen ingekomen om, in afwijking van het geldende bestemmingsplan c.q. vooruitlopend op een in voorbereiding zijnd herzienings plan, bouwvergunning te verlenen voor: het bouwen van een carport aan de Steegse Peelweg 17 te Leunen, t.n.v. J.H.M. Houben; het verbouwen van de woning Mgr. Nolensstraat 1 te Venray, t.n.v. H. Cox, Kerkstraat 14 te Broekhuizen- vorst; het uitbreiden van het jongeren centrum ,,De Brak" aan de Leunseweg 2d te Venray, t.n.v. Gemeente Venray, Raadhuisstraat 1 te Venray; het bouwen van 128 woningwet woningen in de 2e fase Landweert te Venray, t.n.v. Woningbouwvereniging „Noord-Limburg", Plataanstraat 15 te Venray; het uitbreiden van een garage aan de Moderatostraat 8 te Venray, t.n.v. W.L.J. Crooymans; het bouwen van een open frontstal voor jongvee aan de Deumeseweg 176 te Ysselsteyn, t.n.v. J.P. van Elzakker. Burgemeester en wethouders zijn voornemens aan deze bouwplannen me dewerking te verlenen. De bouwplannen liggen met ingang van 30 september 1983 gedurende veertien dagen voor een ieder ter inzage bij het bureau ruimtelij ke ordening en bouwzaken, kamer 201 van het raadhuis (van 9.00 tot 12.00 uur). Gedurende deze termijn kunnen eventuele bezwaren schriftelijk bij bur gemeester en wethouders worden inge diend. Venray, 30 september 1983 De burgemeester van Venray mr. H.J.M. Defesche. Kennisgeving bekendmaking ontwerpbeschikking Burgemeester en wethouders van Venray, gelet op artikel 24, tweede lid, onder c, van de Wet algemene bepalin gen milieuhygiëne; maken bekend dat zij voornemens zijn om op de aanvraag van: H.C. Nabuurs, Twistweg 3 te Vredepeel-Venray, voor een vergunning ingevolge de Hinderwet voor het uit breiden en wijzigen van een rundvee houderij en varkensmesterij waarbij mest en meststoffen worden opgesla gen, gelegen aan de Twistweg 3 te Vre depeel, positief te beschikken onder voor waarden om gevaar, schade of hinder voor de omgeving te ondervangen. De ontwerp-beschikkingen, alsmede de aanvragen en andere ter zake zijnde stukken, liggen in het raadhuis, kamer 119, Raadhuisstraat 1 te Venray, ter in zage en wel tot 7 oktober 1983, elke werkdag van 9.00 tot 12.00 uur; na deze datum tot het einde van de termijn waarbinnen beroep kan worden ingesteld tegen het geven van de aange vraagde beschikking, eveneens elke werkdag van 9.00 tot 12.00 uur. De betreffende stukken kunnen tot bovengenoemde datum ook nog elke donderdag van 16.30 tot 19.30 uur wor den ingezien (na telefonische afspraak). De aanvragers, alsmede degenen die bezwaren hebben ingebracht naar aan leiding van een van de aanvragen en een ieder die aantoont, dat hij daartoe rede lijkerwijs niet in staat is geweest, kun nen tot bovengenoemde datum gemoti veerde schriftelijke bezwaren inbrengen naar aanleiding van een van de ontwerp beschikkingen. Degene, die een bezwaarschrift in dient, kan verzoeken zijn persoonlijke gegevens niet bekend te maken. Een bezwaarschrift dient gericht te worden aan ons college. Venray, 30 september 1983. Burgemeester en wethouders van Venray, namens dezen, het hoofd van algemene zaken en kabinet, A.L.G. Janssen. Op 1 januari 1984 zal een nieuwe „Venray van A-Z" verschijnen. Deze nieuwe uitgave van de gemeentegids wordt huis-aan-huis verspreid in de gemeente en worden uitgereikt aan nieuwe inwoners. VERENIGINGEN Het overzicht met de organisaties, verenigingen en instellingen op het gebied van overheid, onderwijs, religie, maatschappelijk leven, gezondheids zorg, cultuur, jongerenwerk, sport, ver keer en vervoer wordt samengesteld door het Bureau Voorlichting en In spraak van de gemeente. Hoewel de huidige gids eind vorig jaar is samengesteld, zijn toch al veel adressen veranderd. Aan iedere organisatie, vereniging, instelling e.d. die in de gids vermeld wil staan, het volgende: Laat ons dit weten, maar wel vóór 1 oktober 1983. Wij verzoeken alle geïnteresserden te reageren, ook als de gegevens zoals ver meld in de gids van 1983 nog juist zijn. Uw reactie bespaart ons een hoop werk. Wij zullen proberen de door u aange dragen adressen en opmerkingen e.d. op te nemen in (Je nieuwe uitgave. 1 Wekelijks weten zo'n 1400 leerlingen de weg naar de muziekschool te vinden. Vierentwintig bevoegde leerkrachten zijn belast met het lesgeven volgens de nieuwste methodieken. De Muziek school Venray is in 12V2 jaar een brui send bedrijf geworden waarvoor de Venrayse gemeenschap veel over heeft. STARTIN 1971 De allereerste IVM-cursus startte in maart 1971 met 213 leerlingen. De 1VM- afdeling is nu uitgebreid tot 20 klassen waarin zo'n 475 leerlingen de eerste be ginselen van het musiceren worden bij gebracht. Want zelf muziek maken is een van de toonaangevendste doelstel lingen. Enkele maanden later startten de eerste instrumentale cursussen met 201 leerlingen waarvan 50% Hafa-(har- monie- en fanfare-)leerlingen. Naast directeur van den Hoonaard werden voor deze leerlingen 7 docenten aangetrokken waarvan er nu nog vier aan de Muziekschool Venray lesgeven. Het vakkenpakket is sindsdien enorm uitgegroeid. Opvallend echter is dat toch enkele instrumenten onvoldoend": belangstelling kregen zoals: (kerk)orgel, harp, contrabas en mandoline. Hier voor bleek ternauwernood belangstel ling bij de Venrayse bevolking. ZONDAGOCHTENDCONCERT 2 OKTOBER a.s. Om het feit, dat de Muziekschool Venray 12'A jaar bestaat, luister bij te zetten, wordt er zondagmorgen 2 oktober a.s. een koffieconcert aan ouders en belangstellenden aangebo den. Dit feestelijk concert vindt plaats in de Schouwburg in de grote zaal en begint zoals gebruikelijk om 11.30 uur precies. Toegang gratis. Circa 200 leerlingen werken aan dit concert mee. Er zullen enkele leuke groepen musiceren, maar welke, dat wil men nog een verrassing laten zijn. Wel wil men kwijt, dat bij het samenstellen van het programma niet het werken met vaste groepen centraal heeft gestaan, maar het musiceren door speciaal voor dit concert geformeerde ensembles met de meest wonderlijke samenstellingen. Als u een plaatsje wilt hebben, adviseren wij u tijdig aanwezig te zijn. Tot a.s. zondag. U bent van harte welkom. INBRAAK IN SCHOOL Het afgelopen weekend werd inge broken in de basisschool „De Hom mel". Ontvreemd werd een video-recor der, en tuner-versterker en een pick-up. Maandagmiddag werd de tuner en de pick-up teruggevonden nabij de school. Voor het schoolbestuur wel een schade van enkele duizenden guldens. INTERIEURVERZORGING VA/ilholminnofr R \/onra>i Wilhelminaatr.6 Venray liatéma. gordijnen, kwaliteit opz'n mooist. De in het kader van de Parochiefees ten te houden reünie van oud-Casten rayers belooft een geweldige happening te worden. Zo'n 330 oud-inwoners hebben zich aangemeld voor de koffie tafel op 1 oktober. Zelfs de oudste nog levende Castenrayer zal present zijn. Bij deze 330 reünisten komt ongetwijfeld nog een groot aantal, dat niet deelneemt aan de koffietafel, maar wel aan de rest van de aktiviteiten welke op deze dag worden georganiseerd. Zo is er zaterdag 1 oktober een open dag van diverse Castenrayse bedrijven. Ook de pas verbouwde basisschool houdt open dag. In het gemeenschaps huis is een foto- en kerkschattententoon- stelling. 's Avonds is er een voor iedereen toegankelijk Reünie-bal m.m.v. het bekende orkest "De Vrij buiters". Tijdens de reünie zal aan de heer Th. v.d. Voort het boekje „parochie Castenray 50 jaar" worden aangeboden. De heer v.d. Voort, thans wonenende in Valkenburg, was jaren in Castenray als onderwijzer werkzaam. Hij schreef in het dialect het "Casels liedje" en het verhaal" Wörum den duuvel gènne Cèselse jong ien de hel wil". Het ziet er naar uit dat het inwonertal van het dorp die dag minstens wordt verdubbeld. Oude vriendschapbanden zullen weer worden aangehaald. De vroeger uitgehaalde "streken" zullen nog eens uitvoerig de revue passeren. Menigeen zal 's avonds nog eens een dansje maken met een oude liefde uit vervlogen tijden. Het wordt beslist een drukke en gezellige dag daar in Castenray. Feestprogramma Donderdag, 29 sept. 20.00 uur KORENAVOND, m.m.v. A.M.C. zangers Horst, Gem. koor Ars Musica Venray, Jongerenkoor Horst, Dames- en Herenkoor Castenray. Tevens optre den van Volksdansgroep Udina uit Heyen. Vrijdag, 30 sept. 20.00 uur. Gezellige dans en showavond m.m.v. het bekende orkest "SPRING". Tevens Aerobicdancing demonstratie. Zaterdag 1 okt. Vanaf 10.00 open dag diverse bedrijven.Reünie oud Castenrayers. Vanaf 20.00 uur Reünie-bal m.m.v. "De Vrijbuiters". Zondag 2 okt. 10.00 - 16.00 uur Veteranen-ruiterconcours. 14.00 uur Défilé en Trekpaardenshow. 20.00 uur slotbal m.m.v. "De Sunshi nes". Openingstijden fototentoonstel ling: Zaterdag 1 okt. 11.00 - 20.00 uur. Zondag 2 okt. 14.00 -18.00 uur. De gemeente heeft een apparaat aan geschaft waardoor het voor dieven en inbrekers minder aantrekkelijk wordt video-recorders, radio's, televisies, cas setterecorders e.d. uit scholen mee te ne men. Alle apparatuur wordt van een onuit wisbaar stempel voorzien, waardoor de gestolen apparaten niet meer verhandel baar zijn en herkenbaar als van diefstal afkomstig. Bovendien zal de politie, in het kader van de crime-prevention de waardevolle materialen van de scholen in een bepaal de kleur spuiten zodat zij altijd herken baar blijven. DIEFSTALLEN Uit een bij het station van de NS te Oostrum geparkeerde personenauto werd een radio-cassetterecorder ont vreemd. Ten nadele van een inwoner van Castenray werd aan de Lollebeekweg een eigenbouw aanhanger ontvreemd. Aangifte van diefstal werd gedaan van een antenne van een aan de Adel- bertweg geparkeerde auto. Aangifte werd gedaan van diefstal van vier siervelgen van een aan de Cho- pinstraat geparkeerde personenauto. Eindelijk is het dan zover. Zaterdag 1 oktober openen wij officieel onze nieuwe peuterspeelzaal in Landweert. Tussen 15.00 en 17.00 uur kunnen belangstellenden een kijkje komen nemen in de peuterspeelzaal, die geves tigd is in de openbare school „De Landweert", Boterbloem 45 in Land weert. Vanaf maandag 3 oktober kunnen de peuters uit Landweert terecht in hun eigen peuterspeelzaal. De ouders kunnen hun peuters iedere vrijdagmorgen tussen 9.30 en 11.00 uur opgeven bij mevr. A. Janssen, Chris- toffelkruid 58. Het inschrijfgeld bedraagt 10, De ouderbijdrage per maand voor het schooljaar 1983/1984 is als volt samen gesteld: tarief 1 tarief 2 tarief 3 2 morgens 42,— ƒ33,— 18, 2 middagen ƒ34,ƒ26,ƒ14, 1 morgen ƒ21,— ƒ16,50 9,— Tarief 1bruto jaarinkomen boven de ziekenfondsgrens. Tarief 2: bruto jaarinkomen beneden de ziekenfondsgrens. Tarief 3: bruto jaarinkomen beneden het minimumloon. Tot ziens in de nieuwe peuetspeelzaal Landweert. A.s. zondag 2 oktober viert het koor „Zangers van St. Frans" zijn 24e ver jaardag. Deze viering valt nagenoeg sa men met de feestdag van St. Franciscus waarnaar het koor is vernoemd. Het is een goede gewoonte geworden, dat het koor aan de Hoogmis in de Paterskerk op die dag extra aandacht besteedt door middel van een bijzonder programma dat speciaal voor deze vie ring is samengesteld. Voor de Hoogmis op zondag 2 oktober a.s. om 10.15 uur staan op het programma: LOCUS ISTE van A. Bruckner; JUBILATE van J. v. d. Tillaart; ELI-ELI van G. Bardos; AVE MARIA van A. Bruckner en JERUSA LEM van G. Verdi. De vaste gezangen zijn uit de MISS A QUABTI TONI van da Vittoria. Voor de liefhebbers van koorzang zal er dus zeker veel te genieten vallen. Na afloop van de Hoogmis zullen zangers, dirigenten en bestuur elkaar treffen in een gezellig samenzijn in het koorhuis „De Galmhut". Op weg naar het 25-jarig jubileum maakt de leiding van het koor zich ech ter nog steeds zorgen om de aanwas van nieuwe leden (jongens in de leeftijd van 8 a 9 jaar). Weliswaar hebben de nood kreten in de pers over het voortbestaan van het koor ertoe geleid, dat zich in middels een zestal nieuwe jongens heeft aangemeld, toch is dit aantal nog niet voldoende. Het bestuur is intussen be gonnen met een aantal nieuwe aktivitei ten om leden te werven onder het motto: „Het koor moet door". 'n leesbare krant „Heel lang" hebben we gedacht, da het Pomp-Genoeëtschap, dat begii 1982 hier in Venray werd opgericht, eei carnavals*joke was, waarvan de oprich ters na de drie dolle dagen slechts nod afscheid konden nemen en zelfs zorj vuldig bleven vertroetelen.... Vorige week zaterdag moesten echter constateren dat de heren oprich ters „bloed-serieus" zijn in hun planne om op de Grote Markt weer een pom te plaatsen. Want dat was het, wat d heren Karei Janssen, Ton Nelissen, Fu Peeters, Henk Raedts en Hubei Schaeffers allereerst voor ogen staaii Dat ze als genootschap ook nog enkel andere nevendoelstellingen kennen doet hier niets ter zake.... Een selekt gezelschap van een 50-U personen was door hen uitgenodigd te nadere kennismaking en informatie o; de eerste verdieping van onze monu mentale St. Petrus Banden toren. Henl Raedts als voorzitter van het genoot schap en Koos Swinkels als voorzitle van Veldeke Venray, probeerden daar op die toch wel ongebruikelijke plaats nog eens de funktie van de diverse soori ten pompen in onze dorps- en stadsge meenschappen duidelijk te maken. Om de aanwezigen, bij gebrek aai een maquette, te laten zien hoe de situa tie op de Grote Markt momenteel is werden de dames en heren verschillend verdiepingen hoger „gestuwd", om bui ten adem ter hoogte van de klokkestor en de galmgaten te genieten van een pa noramisch uitzicht over Venray in he algemeen en over de Grote Markt in he bijzonder. Terugkerend in de „vergaderruimte1 van de toren mocht de heer Cor Janssei de koperen speld van het Pomp Genoeëtschap in ontvangst nemen, om dat hij reeds 9 jaar geleden namen Bouwmaatschappij Janssen een pom; op de Grote Markt had aangeboden Plaatsing van een pomp moest tot oj heden achterwege blijven vanwege eei nog uit te voeren reconstructie van di Grote Markt. De heren „pompgenoten" haddei die reconstructie ook al op papier geze en aan de pomp een waardige plaats toe bedacht. Dat ze op de nieuwe Grolt Markt ook een overvloed aan bomer wilden planten, maakt de beschikbar! ruimte er niet groter op. Om toch he voetgangersgebied van het winkelcen trum op de markt voort te zetten, heb ben de heren ontwerpers een dikki streep gehaald door „de bunker" voo het oude raadhuis en de beschikbar! parkeerruimte tot een derde terugge bracht... „Ergens" komen die plannen van he Pomp-Genoeëtschap vrij aardig overeei met de plannen welke de gemeente voo dit gebied heeft. Zelfs het tijdstip var verwezenlijking (1985) geeft niet zo hee veel verschillen. Maar het plan van dt „pompgenoten" kan desondanks nie méér zijn dan een praatpapier.... Ti veel instanties, en niet te vergeten de be woners van de Grote Markt, mogen e nog hun zegje over doen! Na een langdurige ambtelijke periodt en bestuurlijke voorbereiding heeft de gemeente Venray een geheel nieuw pro ject op het gebied van hulpverlening aan gezinnen onder de naam „Familie werk" opgezet. Nadat de commissie voor maatschap pelijke zorg in een eerder stadium over dit project heeft gediscussieerd, is de de finitieve uitwerking woensdag jl. aan deze commissie voorgelegd ter nadere advisering aan het college van b. en w. Het ligt in de bedoeling om in de raadsvergadering van oktober een prin cipe uitspraak te vragen opdat men voorbereidingen kan treffen voor een start van het werk zo vroeg mogelijk ir, 1984. Familiewerk is een proces van hulp en begeleiding voor gezinnen, waarin spra ke is van meervoudige en met elkaar sa menhangende problemen. Hierondei kan worden verstaan: financiële proble men, verstoorde gezinsrelaties, psychi sche problemen en verstoorde relaties met buurt en maatschappelijke verban den. De hulpverlening wordt bij familie- werk geheel gericht op het gezicht als ge heel en vindt plaats binnen het gezin en zijn eigen woonomgeving. Familiewerk heeft tot doel het gezin zover te krijgen, dat het intact kan blijven, zelfredzaam wordt binnen acceptabele maatschappe lijke normen en in staat is verdere hulp vragen zelf te formuleren. De hulpverlening kenmerkt zich dooi nauwe samenwerking van de direkte hulpverlener en gespecialiseerde hulp verlener, waarbij wordt uitgegaan van een 24 uurs bereikbaarheid. Deze hulpverlening vindt plaats mei uitdrukkelijk goedvinden van het gezin, in een tevoren bepaalde periode en vol gens een bepaald plan. Mede door inzet van vrijwilligers kosl deze vorm van hulpverlening weinig ii vergelijking met andere, traditionele vormen van hulpverlening. De direkte vrijwillige hulpverleners zijn uiteraan mensen met een gedegen vooropleiding Zij zullen tevoren door een begelei dingsgroep op hun kwaliteiten worden beoordeeld. In deze groep werkt de ge meente samen met het Regionaal Insti tuut voor Maatschappelijk Werk (RIM), de Gezinszorg en deskundigen, die elders met deze vorm van hulpverle ning ervaring hebben opgedaan. De Kick van Zwart/Wit Ontdek hoe boeiend zwart/wit kan zijn. De ruit, de pepita, de Prince de Galles: ze zijn overaL Als mantelpak. Als (middag) jurkje. Zelfs de city-bermuda ziet er in zo'n klassieke ruit opeens gekleed uit! En wié durft, geeft zwart/wit natuurlijk een kleur. Speelt met signaalrood. Kiest er ijskoud kobalt bij. Kom proberen. Kom kombineren. Ontdek de kick van zwart/wit nieuw najaar, een nieuwe kollek- tie Hatema gordijnen. in ongekend fraaie pasteltinten, in een scala aan stijlen en smaken. Een wel dadige lust voor 't oog, jaar in jaar uit. Er is al een Haterha gordijnstof voor f 18,90 per meter. kom bij ons de befaamde Hatema kwali teit in al z'n pracht bewonderen

Peel en Maas | 1983 | | pagina 14