MANUAL VERKKNIEUWS 1M cav27mc ^-NJ N SPRINGPLANK LYCEUM'64 /*T7) Venray L.V.B. Ven rays H Mannenkoor GON8 St. Pe\^S Kinderkoor De Bandelieren jfongerenkoor Orkestvereniging KVO Overloon Geschied-en oud heidkundige kring Venray e.o. Tentoonstelling lokatie St. Anna Postzegelen voor de jeugd te Venray Info voor ouderen Bridgecursus voor beginners Reisvereniging Venray Disco Calypso Schutterij 't Zandakker Gilde St. Jan Verenigingsnieuws s.v.p. zo vroeg moge lijk inleveren, uiterlijk dinsdags 10 uur. A.s. donderdag 22 september om 19.30 uur repetitie bassen en om 20.00 uur het hele koor in Vlakwater. Donderdag 29 september om 19.30 uur repetitie tenoren en om 20.00 uur het hele koor in Vlakwater. Na afloop kwartaalioepen. Voorlopig programma. 1 okt. concert Horst. 5nov. concert Eindhoven. 26nov. jubileumconcert Apeldoorn. 10 dec. Cecilia-avond. 17 en 18 dec. kerstconcert (resp. 20.00 en 11.30 uur). Afmelden: R. v. Mil, tel. 86917 of dublokaal Vlakwater, tel. 82318. n DAMESKOOR Woensdag 28 sepl. om 19.45 uur partij-repetitie voor de sopranen; om ongeveer 20.15 uur komen dan de ande ren erbij. Zaterdag 1 okt. concert in Ysselsteyn, t.g.v. het 60 jarig bestaan van het plaat selijk koor. Woensdag 5 okt. om 19.45 uur partij- repetitie voor de mezzo-sopranen en de alten; om ongeveer 20.15 uur komen dan de sopranen erbij. Zaterdag 19 nov. concert in Goch (W. Duitsland). Als U verhinderd bent, graag uw af melding aan Mevr. v.d. Waerden, tel. 83659, of aan Mevr. v.d. Bekerom, lel. 83332. VENRAYS GEMENGDE ZANGVERENIGING ARS MUSICA Dinsdag 27 september om 19.30 uur repetitie voor de alten en om 20.00 uur repetitie voor het hele koor in de Essel, Ursulas! raat. Donderdag 29 september om 20.00 uur deelname korenavond in de feest tent te Castenray. Zaterdag 1 oktober om 12.45 uur re petitie in de kerk te Ysselsteyn. Om 13.30 uur opluistering eucharistieviering in verband met het vijfentwintigjarig huwelijk van ons lid Mevr. Teunissen- Fleurkens. Aansluitend receptie! Bij verhindering gelieve U zich af te melden bij dhr. J. Steijlen, Kolkweg 3, tel. 81221 of bij mevr. W. Manders- Weijers, Oranjestraat 7, tel. 86159. Gedurende de openingstijden van het tuincentrum Henk Smits kunt U oud papier depeneren in de loods achter het centrum. KONINKLIJKE HARMONIE (AU EUTERPE VENRAY Donderdag 22 september. 19.00 Uur alle houtblazers en om 20.00 uur gehele orkest in de foyer van de schouwburg. Maandag 26 september l.m. vrijdag 30 september (behalve dinsdagavond) elke avond: Vanaf 20.00 uur repetitie voor het gehe le orkest. Zaterdag 1 oktober. 20.00 Uur generale repetitie in de foyer van de schouwburg. Zondag 2 oktober. Deelname aan hel bondsconcours in de Rodahal te Kerkrade. Optreden aldaar is van 19.40 tot 20.30 uur. Vertrek va nuit Venray om 16.00 uur. AGENDA Zaterdag 1 oktober. generale repetitie in foyer schouwburg. Zondag 2 oktober. Deelname aan bondsconcours te Ker krade in de Rodahal. Zaterdag 19 november. Ceciliafeest. Zondag 27 november. Concert met Ars Musica in Schouw burg. LEERLINGENOPLEIDING Donderdag 22 september. Concert Schuttersveld. Bijeenkomst al daar om 19.15 uur. Donderdag 29 september, repetitie jeugdorkest van 17.30 tot 18.30 »'ir. HOFKAPEL Zaterdag 8 oktober. 20.00 uur te Well. DRUMBAND Zondag 25 september. Repetitie drumband om 10.30 uur. Bar dienst dhr. Vossen. Zie verder agenda harmonie-orkest. Afmelden harmonie-orkest bij de se cretaris, tel. 80225; leerlingen bij de heer Raedts, tel. 82803 en drumband bij de neer van Els, tel. 86824. Telefoon clublokaal, 82515. Agenda: Vrijdag 23 september. Om 18.30 uur voor alten en sopranen en om 19.15 uur voor alle koorleden. Zondag 25 september. Hoogmis in de Paterskerk om 10.15 uur. Maandag 26 september. Om 18.30 uur alleen voor de alten. Dinsdag 27 september. Om 18.30 uur alleen voor de sopranen. Woensdag 28 september. Om 18.30 uur „vrije repetitie" voor al ten en sopranen met aansluitend om 19.30 uur spelavond voor alle jongens. Afmelden: Secr. Langstraat 104, tel. 81690. Algemeen: Op zondag 2 oktober a.s. vieren we de verjaardag van het koor. Aan dat feit zullen we dan ook extra aandacht beste den d.m.v. een Hoogmis met na afloop een traktatie in de Galmhut. Uiteraard zijn we dan in uniform. Zorg ervoor tij dig uniformen te ruilen. Verder* een dringende oproep aan alle koorleden om de repetities bij te wonen. Zondag 25 september. 10.30 uur tenoren en bassen bij Hans Noyens en om 11.00 uur het hele koor. Maandag 26 september. GEEN REPETITIE. Dinsdag 27 september. GEEN REPETITIE. Zondag 2 oktober. 11.00 uur gezamenlijke repetitie. „BOJEMA" Vrijdag 23 september. Om 18.45 uur gezamenlijke repetitie tot 20.00 uur. Vrijdag 30 september. 18.45 Uur gezamenlijke repetitie. „SALTARELLO" Zaterdag 24 september. Om 16.00 repetitie alleen voor de strij kers. Maandag 26 september. Repetitie in Hegelsom voor alle strijkers om 20.15 uur. „AGÉVOLÉ" Zondag 25 september. GEEN REPETITIE. GEMENGDE ZANGVERENIGING VENRAY Zondag 25 september zijn we vrij. Woensdag 28 september van 18.30 tot 19.30 uur repetitie in de Hensenius- school. Gaarne trouwe opkomst. Bij af wezigheid s.v.p. even afmelden bij het bestuur. OMKKKOO* ^DEVREDESKlOKJESiè^ Vrijdag 23 september. Repetitie le stem 16.00-16.45 Repetitie 2e stem 16.30-17.15 Vrijdag 30 september. Repetitie le stem 16.00-16.45 Repetitie 2e stem 16.45-17.30 Zondag 2 oktober. We zingen de mis van 11.30 uur 's mor gens. Vrijdag 7 oktober. Repetitie le slem 16.00-16.45 Repetitie 2e stem 16.45-17.30 Zaterdag 8 oktober. We zingen de mis op het Schuttersveld om 19.00 uur 's avonds. Fijn dat jullie allemaal zo goed jullie best doen en dal jullie met allemaal naar de repetitie komen. Er zijn een paar me dedelingen te doen, die jullie vast heel fijn vinden. Dus zie ik jullie vrijdag weer. Tot dan. Wegens verbouwing van het JRK- lokaal starten we dit seizoen pas op 25 oktober a.s. om 18.00 uur. Dit geldt voor alle jongeren in de leeftijd van 11 t.m. 15 jaar, al dan niet in het bezit van het A-diploma. Nieuwe leden zijn dan ook welkom. Inlichtingen, mevr. Keijsers, tel. 04780-10119 Zondag 25 september zal het korps deelnemen aan een Concours in Lot- tum. Vertrek om 11.30 uur aan de LTS. Zaterdagavond is er een extra repeti tie. Repetitietijden: Miniretten. Elke woensdag van 18.30 tot 19.30 uur bij St. Vincentius en 's zondags van 10.00 tot 11.00 uur aan de LTS. Afmel den bij Mevr. Siebers, tel. 85944. Majoretten. Elke woensdag van 19.30 tot 21.00 uur bij St. Vincentius en 's zondags van 10.30 tot 12.00 uur aan de LTS. Afmel den bij Mevr. Reijnders, tel. 85381. Leerling tamboers. Elke woensdag van 18.30 tot 20.00 uur aan de LTS. Afmelden bij Ton Huibers, tel. 87380. Leerling blazers. Iedere woensdag vanaf 19.00 uur in de LTS en 's zondags vanaf 10.30 uur in de LTS. Afmelden bij Ton Huibers, tel. 87380. Korps, blazers en tamboers. Indien gezamenlijk elke woensdag van 19.30 tot 21.00 uur aan de LTS. Indien niet gezamenlijk tamboers van 20.00 tot 21.30 uur eveneens aan de LTS. Verder iedere zondag van 10.30 tot 12.00 uur aan de LTS. Afmelden bij Ton Huibers, tel. 87380. Verzorging materiaal en instrumen ten, L. Kusters, tel. 86089. Verzorging uniformen W. Stoffels, tel. 88279. A.s. zondag 25 september zingen we de gezinsmis van 11.00 uur. We zijn dan om half elf in de kerk. Dinsdag 27 september, notenlezers groep om 18.15 uur. Koorrepetitie om 18.30 uur. Ik hoop jullie dan weer allemaal te zien. Kun je eens één keertje echt niet komen, laat mij dat dan op tijd weten. Tot zondag. VREDESKERK VENRAY A.s. zaterdag is er weer een jongeren mis. Alle leden worden verzocht op tijd in het zaaltje te zijn. Nieuwe leden zijn van harte welkom op de repetitie, 's woensdagsavond om 18.30 uur. Woensdag 28 september en 5 oktober, repetitie zowel voor het orkest (o.l.v. H. Adams) als voor het barokensemble (o.l.v. M. Stelten) om 20.15 uur. Repetitieruimte de M.L.K. school De Essel. Afmelden bij Pie Noten, tel. 87858. De orkestvereniging heeft dringend behoefte aan strijkers en koperblazers. Heeft U interesse? Kom eens luisteren op onze wekelijkse repetitie-avond. Voor nadere informatie kunt U te recht bij de heer P. Noten, Dakdek kerstraat 2, Venray, tel. 87858. Lourdescomité afdeling Venray Voorlichtingsavond. Maandag jl. hielden wij een voorlich tingsavond voor de a.s. kinderbede vaart, die van 9 l.m. 16 oktober de pel grimstocht naar het Maria-oord in Zuid-Frankrijk zal voeren. We begonnen de avond met een eu charistieviering, opgedragen door onze geestelijke adviseur, Kapelaan van Ga len. Zoals we van onze geestelijke leider gewend zijn, had hij de H. Mis weer een Lourdes-tintje gegeven, compleet met een korte predikatie. Na deze eucharistieviering gingen we gezamenlijk naar het parochiezaaltje van de Vredeskerk, waarin we door- VG oi'Z Mevr. van Stiphout-Pennings verwelkomd werden. Daarna was het de beurt aan dhr. G. Philipsen die op een voudige en duidelijke wijze nuttige tips aandroeg. Wegens verhindering van de heer L. Werson nam Mevr. Alards deze taak waar. Zij kon zich echter beperken tot wat nuttige tips voor de hotel- zieken, daar er dit jaar vanuit Venray geen Hospitaal-zieken meegaan. Na een korte dia-vertoning door de heer Philipsen kon Mevr. van Stiphout deze geslaagde bijeenkomst sluiten. Veertien kinderen, waarvan er velen op deze bijeenkomst aanwezig waren, gaan met volle moed op 9 oktober de Lour- desreis aanvaarden. In totaal zullen ruim 30 pelgrims uit onze regio aan deze bedevaart deelnemen, zij zullen allen lo geren in Hotel Fr. d'Assise in Lourdes. Bowlingavond. Voor een dezer dagen heeft CAV 3 bowlingbanen gereserveerd en wel op een zaterdagavond. De uiteindelijke da tum weten we nog niet maar maken we volgende week bekend. Er heeft zich al een aantal leden met aanhang opgege ven. Met aanhang bedoelen wij verloof de, echtgeno(o)t(e). Vorige week had den wij gesteld: opgeven voor 23 sep tember. Het kan nog lot 26 september, voor degenen die Peel en Maas te laat le zen. Dus bel even 83115 of 85834 om je alsnog op te geven. Zal het gezellig wor den? Ja hoor en U weet, de banen wor den door CAV betaald en een natje zit er misschien ook nog wel aan. Zowiezooi Afgelopen zaterdag heeft CAV weer met succes geassisteerd op het terrein van Zowiezooi, de rose vlek. Na afloop was de organisatie tevreden over ons maar niet over de opkomst van het pu bliek, ze hadden veel meer verwacht. Nu moet worden gezegd dat het weer niet voor honderd procent meewerkte. Aan de attracties heeft het beslist niet gele gen, er was ruim voldoende te doen en te zien. Volgende keer is CAV er beslist bij met een stand, en natuurlijk weer met de draadloze verbindingen voor as sistentie. Wij wensen Zowiezooi in de toekomst veel succes. Motocross MCC Venray Ook hier waren wij vertegenwoordigd met acht personen. Ook dit werd weer zeer op prijs gesteld. De verzorging was ook hier weer optimaal van beide kan sen. Ook wensen wij MCC Venray vol gende keer veel succes en beter weer. Volgende keer kunt U weer op ons reke nen. Graag gedaan Bij deze danken wij de organisaties van Zowiezooi en MCC Venray voor het vertrouwen en hulp van onze vereni ging, en niet te vergelen onze eigen le den die hiervoor een vrij weekend heb ben opgeofferd. Clubmiddag Geruime tijd geleden hebben wij langs deze weg gevraagd of er animo was voor de clubmiddag (zaterdagmid dag). Er is tot nu toe vanwege het goede weer niet op gereageerd. Zo gauw jullie denken dat het weer slechter is en weer zin hebben in een clubmiddag, laat het dan even weten want wij komen niet zo veel buiten. Assistentie Wij hebben weer nieuwe aanvragen binnen van verenigingen die het op prijs zouden stelen om door het CAV geas sisteerd te worden. Dat wij daarvoor niet alleen zendapparatuur nodig heb ben, maar ook mensen is alom bekend. Daarom verzoeken wij onze leden zich beschikbaar te stellen voor zulke doe leinden (het een is het ander waard) of met Uw hobby helpt U een ander. Service van CAVis okee! Onlangs hield de KVO haar eerste al- gemen ledenvergadering van het seizoen en tevens jaarvergadering in het ge meenschapshuis. Na een hartelijk wel kom aan onze leden, nieuwe leden en Geestelijk Adviseur werd het jaarverslag voorgelezen, waarna het kasverslag dat sloot met een batig saldo. Vervolgens de bestuursverkiezing. Aan de beurt van aftreden en weer her kiesbaar waren mevr. A. v.d. Brand, voorzitster en mevr. J. Peeters, pen- ningmeesteresse, beiden met algehele stemmen herkozen. Vervolgens werd het niuewc programma doorgenomen en toegelicht met zijn vele aktiviteiten: degymcursus, volksdansen, boekhoud- cursus met leden van de NCB, brood- deegbakken, snoeien, de kooklessen van de HVP, sociale scholingscursus, cursus praten en luisteren, Vrouw, geloof en kerk, varkenshouderij, maar ook ont spanning werd gedacht. Zo werd de buurtschap Irenestraat, Oploseweg, Vlassertstraat en Baan- sestraat uitgeloot om de moederdagvie ring met de ontspanningsleidsters te ver zorgen. Na de pauze werd het woord gedaan door Mevr. v.d. Hoogenhof-EIbers, die door middel van dia's ons liet zien, het leven en werken van haar zus Jacqeline Eibers, die reeds 16 jaar in Brazilië werkzaam is. Na de rondvraag bedankte onze voor zitster iedereen hartelijk voor hun komst naar deze zeer goed bezette ver gadering en wenste allen wel thuis. De le lezing in het seizoen 1983-1984 wordt georganiseerd in samenwerking met de Archeologische Vereniging Lim burg, regio Noord Limburg en wordt gehouden op dinsdag 27 september 1983 in de foyer van het Cultureel Centrum „De Beejekurf" te Venray. Aanvang 20.00 uur, tel. 82468. Op deze avond zal de heer Jean Pierre de Warrimont, archeoloog uit Geulle een lezing verzorgen over de opgravin gen in de groeve Belvédère te Maastricht-Caberg. De afgelopen 3 jaar is in de groeve Belvédère, door een team van weten schappers en amateurs archeologisch onderzoek verricht in de aan vondsten zeer rijke grind, zand en lösslagen. Dit lagenpakket met een totale dikte van meer dan 15 m wordt afgegraven ten be hoeve van de baksteenindustrie en de wegenbouw. Elk jaar vindt er op St. Anna een ten toonstelling plaats van zelfgemaakte spullen op de therapieën. Ook dit jaar is dit weer het geval. Op 5 oktober is iede reen lussen 10.00 en 16.00 uur in het restaurant van St. Anna. Tot ziens dan in het restaurant van St. Anna, St. Annalaan 5 te Venray. Op maandag 26 september a.s. wordt aan de jeugd van Venray e.o. gelegen heid geboden tot het ruilen van postze gels. De jeugdafdeling van de Venrayse postzegelvereniging i.v. Philatelica afd. Venray e.o. telt momenteel 38 leden. Deze en natuurlijk ook niet-leden zijn dan van harte welkom in de zaal van ca fé Veerhuis, Henseniusstraat 13 te Ven ray, alwaar om 18.00 uur de bijeen komst voor de jeugd begint. Enkele be- geleid(st)ers zullen aanwezig zijn om de jeugdige Filatelisten te helpen, te advise ren en informeren. De bijeenkomst duurt tot 19.30 uur. Om 20.00 uur be gint de bijeenkomst van I.V. Philatelica afd. Venray e.o. BLOEMENTENTOONSTELLING GRUBBENVORST Voor de deelnemers van de Ouderen vereniging aan het bezoek van de bloe mententoonstelling in Grubbenvorst ko men de bussen om KWART VOOR EEN (12.45 uur) bij de volgende stop plaatsen: Het Schuttersveld, de Cloc- kert, De Kruuze, Busstation Zuid ooster, Garage van Haren, Bushalte Stationsweg, Bushalte Zuidsingel. De bussen komen bijeen op het Kennedy- plein. ZORG DAT U OP TIJD KLAAR STAAT. VENRAY en |S omgeving leert bridgen Onder auspiciën van de Bridge club Venray (Secr. de Heer Simons, Engel enstraat 21 Venray Tel. 81394) zal de Heer Spee voor de 5e keer de Bridgecursus voor beginners van de Nederlndse Bridgebond organiseren. De lessen worden gegeven op maandag avond in de zaal van Fam. Veerhuis Henseniusstraat 13 te Venray en vangen aan op maandag 3 oktober a.s. om kwart voor acht. Zij worden gegeven op 12 avonden, verdeeld over de maanden oktober tm januari. Op de latste maandag van deze maandagen is er geen cursus. De kosten bedragen slechts 25,- per persoon (voor zaalhuur, verlichting, verwarming en lesmateri aal) en dienen op de eerste lesavond te worden voldaanen men dient dan in het bezit te zijn van de boekjes Van start tot Finish", delen 1 en 2 welke verkrijgbar zijn bij Boekhandel v.d Munckhof te Venray. Er blijkt veel belangstelling te zijn voor deze cursus. Deelnemers dienen zich te melden bij de Heer Joh. Spee, De Houten Hoek 32, Venray, Tel. 04780-81105. Leden en niet-leden. We hopen dat we U allemaal weer mogen begroeten op onze eerste kiena- vond die gehouden zal worden op don derdag 29 september in café „De Volle Maan", Merseloseweg 36, Venray. Aanvang 20.00 uur. We hebben deze keer weer prachtige vleesprijzen te verkienen. De prijzen bestaan uit vleesschalen en levensmidde len. Dus komt allen naar deze avond, ook vrienden en bekenden zijn van har te welkom. U steunt hiermee onze kas. De kaarten kosten serie van 612,50 serie van 4 10, losse kaarten 2,50 Zaterdag 24 september is Disco Ca lypso weer in de Springplank en wel van 19.30 tot 22.00 uur. De entree is /1,50. Dus tot ziens in de Springplank. Schutters opgelet! Op de laatste ledenvergadering is er afgesproken dat er geen schietwedstrij den meer zijn maar dit is niet juist. Zaterdag 24 september begint nl. een wedstrijd die tezamen met kleiduiven en handboog wordt afgewerkt. Om te be ginnen gaat onze schutterij kleiduiven- schieten in Helden. De wedstrijd begint om 13.00 uur. Schutters als U een keer op een andere manier wilt schieten meldt U dan aan bij de voorzitter, Joep Krijnen, tel. 84956. Vertrek zal zijn va naf zijn huis om 12.30 uur. Hopend op een goede opkomst kan dit een leuke middag worden. Zaterdag 1 oktober gaan dan de 3 ver enigingen schieten met het groot geweer op ons schietterrein. Zondag 2 oktober gaan we dan handboogschieten. Een leuk begin voor de lange winterperiode. Ouders helpt U ons a.u.b. mee aan een goede repetitie en zorg ervoor dat de jeugd op tijd komt, zodat de instrukteur niet hoeft te wachten. katholiek vrouwengilde venray Beste leden. Hierbij nodigen wij U van harte uit voor de twee komende ledenavonden op maandag 26 september en maandag 10 oktober. Beide avonden om 20.00 uur in de Wieënhof, Leunseweg. Deze twee avonden hebben betrekking op het the ma „Het lichamelijk welzijn van de vrouw". Die kennis zal mevr. Brigit de Pree-Geerlings, arts, ons met behulp van dia's aanreiken. De eerste avond „Vrouw zijn van tie ner tot en met menopauze" wordt voor namelijk ingegaan op de specifiek vrou welijke funkties van ons lichaam, die een aanvang nemen als we tiener zijn en lopen tot en met de menopauze. Maar het hoofdaccent zal tijdens deze avond komen te liggen op de vrouw in de me nopauze! De tweede avond „Vrouwen oriënte ren zich op hun gezondheid", worde een en ander in een breed kader ge plaatst met als kernvraag, „Waarin zijn wij als vrouw extra kwetsbaar en waar ligt onze verantwoordelijkheid?". jeugdnatuurwacht Komede woensdag, 28 september vindt er in de schouwburg van St. Anna de installatie plaats van ongeveer 300 nieuwe jeugdnatuurwachters. De jeugd wordt om 13.45 uur aldaar verwacht, en wethouder Willems zal de installatie ver richten. Eveneens zullen de prijzen worden uitgereikt aan de winnaars van de Courgette-aktie. Zij worden eveneens verzocht aanwezig te zijn: gaarne met de courgette! Na afloop van de installatie en prijsuitreiking zal voor allen een film worden vertoond. Dat belooft in elk ge val lachen te worden! Tevens zullen de nieuwe jeugdnatuur wachters een spreekwoordpuzzel formu lier ontvangen waarmede de eerste stem pels te verdienen zijn. Allen een fijne woensdagmiddag N.B. De schouwburg is te bereiken via de Hoofdingang van St. Anna, van af de Noordsingel. Afgelopen weekend stond er geen stukje in de Peel en Maas omdat er nie mand is die excursies wil leiden. Als ie mand er wel een wil leiden moet die me maar bellen. De week daarvoor was het Ecologiekamp te Swalmen dat een beet je verregend is. Op 26 oktober bestaat onze afdeling trouwens 5 jaar en aangezien we dan een mooie dikke Jeneverbes willen maken, wordt iedereen verzocht een mooi ver haal, een tekening of iets anders in te le veren. Deze herfstvakantie is het HEKA in Haelen en dat kost ƒ7,- per dag. Nadere informatie komt nog in de Limbo die binnenkort uitkomst. Dit weekend is er weer een excursie en wel op zaterdag om 10.00 uur o.l.v. Willy. Hij gaat naar het Schuit water. Tot dan! Groetjes Marion Informatie 04780-82413 boekhandel van den munckhof Is ook dinsdags de gehele dag geopend KRING VENRAY OOSTRUM Informatie-avond „Vrede en Veilig heid" op maandag 26 september 1983. We leven in een lijd waarin we dagelijks horen en lezen over wel of niet bew ape ning en kernraketten, waarin de Ned. bisschoppen hun mening geven door de brief „Vrede en gerechtigheid". Ook de burgemeester en wethouders voelen zich geroepen te strijden voor een kernwa pen-vrije gemeente en hebben een nota geschreven „Vrede en Veiligheid". Een tijd ook waarin vele groeperingen en sa menleving door demonstraties of andere akties uiting willen geven aan hun stre ven voor vrede. Het lijkt ons erg zinvol onze LVB- vrouw de gelegenheid te bieden om via deze informatie-avond meer inzicht te krijgen in deze zaken. Hel programma ziet er als volgt uit: Opening. Inleiding en algemene uitleg over de politieke en militaire verhoudingen in de wereld en in Nederland, door een le raar geschiedenis. Bespreking van de bisschoppelijke brief „Vrede en gerechtigheid" door Deken Theunisscn. Toelichting door burgemeester Defesche op de nota „Vrede en Veilig heid" Na de pauze willen we aan „Vrouwen voor Vrede" de gelegenheid geven om hun ideeën en wensen over vrede, cn hun streven daarvoor aan ons duidelijk te maken. Verder is er nog gelegenheid om met de inleiders van de avond in dis cussie te gaan of vragen te stellen. Aan vang om 20.00 uur in zaal v. Dijk, Mgr. Hanssenstraat 29 le Oostrum. Hallo jongelui. A.s. donderdagavond club van 18.15 tot 19.45 uur voor de jeugd van 6 tot 9 jaar. Trudy, Monique, Angelique en Jo- landa staan dan voor jullie klaar. Vrijdag zijn we open van 19.00 tot 21.00 uur voor jongens en meisjes van 9 t.m. 12 jaar. Groep 3, dus Gerard, Mia, Wiel verzorgen het programma. Zaterdagavond is discotheek Calypso weer aanwezig met heerlijke muziek van 19.30 tot 21.30 uur voor jongelui van 13 t.m. 16 jaar. Tot a.s. weekend! De leiding. Hallo luitjes. Wij willen jullie allen bedanken voor de felicitaties en kado's. We vonden het erg leuk dat jullie op onze receptie wa ren. Hartelijk bedankt Frank Hannie Uitslagen (voor zover bekend) Dames jun. Blerick 2-Manual 2 2-7 Dames sen. Manual-Heldia 3-13 Heren jun. Manual-Blerick afgelast Heren senOspel 1 -Manual 1 6-11 Dames pup. Manual-Breeton Sp. 0-13 Dames asp. Manual-Loreal 1 12-2 Ospel 1-Manual 1 6-11 Met de nodige voorzichtigheid werd in Ospel begonnen aan het karwei tegen de plaatselijke handbalvereniging. En dit niet zonder reden. Door de uitermate gladde bal was het uiterst moeilijk spelen, waardoor de wedstrijd als kijkspel zeker niet boeiend was. In de beginfase ging de strijd gelijk op, waarbij Ospel veel meer aan de bal was. De Manual-heren konden onvol doende rust opbrengen om tot uitge speelde kansen te komen. Zodoende was halverwege de eerste helft de stand 3-3 en kon Manual slechts door 3 zeer curieuze doelpunten de stand op 3-6 brengen. In de tweede helft paste Ospel een zeer offensieve verdediging toe. Hier door kreeg Manual een aantal uitge speelde kansen, die echter werden ge mist. Doordat ook de Venrayse verdedi ging de zaak goed gesloten hield waren de doelpunten schaars. In de aanval kreeg Manual steeds meer moeite met het offensieve verdedi gen van Ospel en leed veelvuldig balver lies. Ospel kon hiervan niet profiteren, zodat de winst tenslotte toch meeging naar Venray: 6-11. Tekenend voor het sportieve verloop van de wedstrijd was, dat de scheids rechter aan geen van beide partijen een strafworp hoefde toe te kennen. Door het dubbele verlies dat Grathem in het afgelopen weekend leed, kunnen de heren van Manual a.s. zondag in de wedstrijd tehen HBS het kampioen schap behalen. Morele ondersteuning door een tal rijk publiek zou een leuke opsteker kunnen zijn. Programma zaterdag 24 sept. 1983: Heren pup. Breeton Sp.-Manual 14.00 vertrek 13.00 uur Heren asp. Manual-Heldia 14.00 scheidsr. Jose J. Programma zondag 25 sept. 1983: Dames jun. Loreal 2-Manual 1 15.00 vertrek 14.00 uur Heren jun. Enzico Swift 2-Manual 15.00 vertrek 13.30 uur Heren sen. Manual 1-HBS 1 14.00 Heren sen2a Bevo 1 -Manual 15.00 vertrek 14.00 uur Dames sen. Manual 1 -Bevo 15.15 Alegemene ledenvergadering in het BOSCHVELDCOLLEGE A.s. zaterdag 24 september, zal er een algemene ledenvergadering gehouden worden. Deze zal, in tegenstelling tot andere berichten, in het Boschveldcol- lege gehouden worden. Aanvang 10.30 uur. Tijdens deze vergadering zullen pun ten ter sprake komen die voor elk lid van Lyceum '64 van belang zijn om te weten. Zo zal er gepraat worden over allerlei Financiële zaken, het laatste nieuws over de competitie, etc. etc. We hopen dat jij ook komt. Nu kun je je mening over deze zaken eens kenbaar maken. Dus: tot zaterdag. Oefenprogramma 24 sept.: Heren 1 speelt in Gemert. Heren 2-VOHA 13.30 Heren 3-VOHA 15.15 Dames 1 speelt driekamp met SDO en Hovoc in sporthal St. Servatius, aanvang 16.30 uur Dames 3-Athos 2 17.00 Zondag 25 sept.: Zoals inmiddels traditioneel is gewor den zal ook dit jaar, één week voor de start van de competitie, een familietoer- nooi gehouden worden. Vanaf 10.00 uur zullen 20 families gaan strijden om de grote wisseltrofee. Om 16.45 uur zal de finale gespeeld worden. We hopen iedereen die Lyceum een warm hart toedraagt zondag aan te treffen in het Boschveldcollege.

Peel en Maas | 1983 | | pagina 13