boekhandel vd Munekhof Samenwerkings verband Verlos kundigen Venray Foutief bericht Nederlandse Ver eniging voor Slechthorenden afd. Venray e.o. 8.90 22.50 18.90 12.50 Telefoon 82727 Speelgoed- tentoonstelling in Oostrum Routewijziging van Zuid Ooster buslijn Groot licht Vanaf 1 oktober 1983 wordt een sa menwerkingsverband aangegaan door de verloskundigen mevr. A. Stevens- Heinen, Merseloseweg 23, 58Ö1 CA Venray en mevr. A. Tiggeloven-Kuij- pers, Florishof 23, 5801 JH Venray. Dit samenwerkingsverband houdt in dat beide verloskundigen afwisselend een week dienst en een week vrij hebben. Diegene die dienst heeft, maakt de afspraken, houdt de spreekuren, en doet bevallingen en de visites. Het verdient de voorkeur om voor af spraken te bellen 's ochtends voor 9.00 uur of 's avonds na 18.00 uur. Voor de weekeinden en de vakanties zijn afspraken gemaakt waaraan even eens wordt deelgenomen door de verlos kundigen mevr. V. van Dillen uit Horst en mevr. M. Timmermans uit Broek huizen. In Peel en Maas wordt wekelijks bekend gemaakt wie de wekdienst heeft en eveneens wie in de weekeinden de dienst waarneemt. Vanaf 1 oktober zijn de spreekuren als volgt geregeld: woensdagmorgen (mogelijk elke week), 9.30-10.30 uur, Wit-Gele Kruisgebouw, Overloon; donderdagmiddag (elke week) 13.00 Groene Kruis, De clockert. Bergweg 4, Venray; donderdagavond (elke week), 19.00- 20.00 uur, Merseloseweg 23, Venray Onze excuses voor een foutief be richt, vorige week in dit blad, over een aanrijding op de kruising Langstraat- Zuidsingel. Niet de 51-jarige autorijden de dame was schuld aan de botsing maar de 13-jarige fietsende jongedame die nog gauw vóór de auto de kruising wilde oversteken. ERNSTIG GEWOND Maandagavond reed een 21 jarige au tobestuurder vanaf de Oirloseweg rechtsaf de Hulstweg op. Omdat hij de bocht te ruim nam, reed hij een aldaar rijdende fletser aan. Deze fietser, een 81 jarige man, werd ernstig gewond; zijn fiets was nagenoeg geheel vernield. Met een onderbeenfrakluur en andere ver wondingen werd de bejaarde naar het ziekenhuis overgebracht. MATERIELE SCHADE Maandagmiddag reed een auto bestuurder uit Maarheze over de Deur- neseweg en ging een voor hem rijdende personenauto uit Someren inhalen. Na de inhaalmanouvre ging hij te snel naar rechts waardoor hij de ingehaalde auto nog maar net even raakte. Stuurmans kunst zorgde ervoor dat het bij de bot sing alleen bij materiële schade bleef. Een autobestuurder uit Sevenum wilde vanaf de Leunseweg de kruising bij de Paterskerk oversteken maar ver leende geen voorrang aan een over de Paterslaan naderende personenauto. Bij de daardoor ontstane botsing bleef het bij materiële schade. De Nederlandse Vereniging voor Slechthorenden viert in 1983 het 75- jarig bestaan. Zij schaart zich daarbij in de rij van verenigingen die een eerbied waardige ouderdom bereikten omdat hun doel niet van tijdelijke aard is; zo'n vereniging zal altijd nodig blijken. De NWS is een landelijke organisatie met als doelstelling „De belangenbehar tiging" van haar leden en alle slechtho renden in Nederland in de meest uitge breide zin. Deze belangenbehartiging bestaat o.a. uit het geven van advies, voorlich ting en informatie aan slechthorenden en goedhorenden over problemen die kunnen ontstaan bij „Slechthorend heid". Dit o.a. in samenwerking met ruim 90 informateurs verspreid over het hele land. De problemen die bij slechthorend heid kunnen ontstaan zijn veel groter dan men over het algemeen denkt, zo wel voor de betrokkene als voor zijn omgeving. Het is te ingewikkeld om al les helemaal op te lossen. Daarom is er de NWS. Als man en vrouw samen door hel le ven gaan, of vriend of vriendin, wil dat zeggen elkaar opvangen. Ongetwijfeld geeft het gezinsverband de allerbeste kans op een liefdevol „inschakelen" van de slechthorendheid door 'n inten sieve aanpassing van de goedhorende. Wanneer de begeleiding in gezin of familie toch problemen blijft geven, kan via huisarts/KNO-arts een beroep wor den gedaan op een audilogisch centrum. Hier is een team van vakkundige men sen aanwezig. En beslist niet te vergelen de vakman/audiciën, alsmede logope dist^)Zij gaan dagelijks om met slechthorende mensen. De NWS is een vereniging van audi tief gehandicapten die proberen zichzelf het leven iets gemakkelijker te maken, elkander te helpen, met het doel zo goed mogelijk te kunnen funktioneren in de samenleving. Tenslotte: wilt U meer weten over „Horen" en „Er bij horen" danwel lid worden van onze afdeling, stelt U zich dan in verbinding met een van de on derstaande adressen van de afdeling Venray en Omstreken. Hr. P. Franssen, Kapelstraat 22, 5861 CB Wanssum, tel. 04784-1874. Mevr. C. Loof-de Vos, Informatrice, Fr. van Bijnenstraal 7, 5825 BP Over loon, tel. 04788-1669. q I tEBOBfl® issm Charlotte Salomon - Leven of theater Wereldberoemde picturale autobiografie. Kleurenrepro- dukties van alle 769 gou aches. Luxe, gebonden uit gave Zo lang de voorraad s,rek,! /IC van 135.00 voor fO.OO Er is meer... Over dansende tafels, klop geesten en stemmen van gene zijde. Met veel illustra ties en een grammofoonplaat met berichten uit het hierna maals.. -7 van 20.50 voor /.90 Moderne dierentuinen in Nederland en België Gevangen dieren worden tegenwoordig in een natuur lijk milieu geplaatst. De hokjesgeest is passé. De vele fraaie foto's bewijzen hoe het kan. -ï r\ van 29.50voor J.^.50 Les trés riches heures du Due de Berry De mooiste miniaturen uit een van de beroemdste middeleeuwse handschriften in kleuren gereproduceerd. Met inleiding en toelichting in de Nederlandse taal. Gebonden. Egyptische Mummies en hun geheimen Het hoe en waarom wordt op heldere wijze uit de doeken gedaan... Met vele unieke foto's. van 22.50 voor slechts Moderne Wereldatlas Niet minder dan 114 blz. superieur kaartwerk in kleu ren, een 72 blz. tellend regis ter met 95.000 aardrijks kundige namen, aangevuld met nuttige informatie over zeebodem, klimaat, voedsel bronnen, enz. Groot formaat. En tóch voor de ongelooflijke stuntprijs van <)A ^Ï7.90 Ik zag Cecilia komen Honderdvijftig bekende en minder bekende volksliede ren, compleet met blad muziek voor piano en zang. Groot formaat, 400 blz. van 69.50 voor 19 .50 Nederland van water tot land De grote inpolderingen uit het verleden en de nog te realiseren kunstmatige eilan den voor de kust. Boeiend verteld en fraai geïllustreerd. van 34.50 voor Portugal Korte, ter zake doende be schrijvingen en 225 prachtige kleurenfoto's in een grote gebonden uitgave. slechts De Wonderauto Dit is slechts één titel uit de prachtige reeks Bruna Jeugdboeken, geschreven door auteurs die kinderen serieus nemen. Stevige ge bonden uitvoering. Dit deel A van 10.95 voor f.90 I nr Meneer Ben nr. 123456789 Waarin meneer Ben een gevangenis op stelten zet. De kleintjes zullen er van smul len. Gebonden, met grappige kleurentekeningen.r- van 12.50voor D.90 Goud en zilver Glaswerk/ Porselein Een prachtige parade van antieke pronkstukken, waar mogelijk met prijsindicatie in drie fraai geïllustreerde delen p.d. van 24 50 voor Grotestraat Venray Met betrekking tot de aanschaf van kinderspeelgoed zijn de mogelijkheden zeer talrijk. Echter, het overweldigende aanbod van goed en minder goed betaalbaar en kwalitatief sterk en zwakker speelgoed roept voor velen helaas al snel het be kende beeld van het bos en de bomen op. Rekeining houdend met deze tijden èn de reeds voorzichtig gerichte blik op Sinterklaas zullen vele ouders een der gelijke aanschaf graag bewust en wel overwogen wensen te nemen. Daartoe kan de speelgoedtentoonstel ling in Oostrum een welkom steuntje in de rug betekenen. Deze tentoonstelling, gericht op de leeftijdsgroep van 0-12 jaar, wordt tot stand gebracht door de onderlinge samenwerking van het team van de kleuter- en lagere school, het bestuur van de Oudervereniging en de leiding van de peuterspeelzaal. Het gebeuren vindt plaats in het ge bouw van de kleuter- en lagere school in Oostrum, op zaterdag 24 en zondag 25 september a.s., beide keren van 14.00 - 17.00 uur. Een greep uit het aanbod: Speelgoed op allerlei gebied; 0-12 jr. Informatie videospelletjes en com puterspelen. Het „Speelgoed-van-het-jaar". Eigengemaakt speelgoed. Boeken. Speelgoed voor het gehandicapte kind. Informatie van de Speel-o-theek Venray, die binnenkort van start gaat. De organisatie verheugt zich er op U onder de bezoekers van deze speelgoed tentoonstelling te mogen begroeten. En brengt u kinderen mee: die kunnen zich bovendien vermaken in een kinderspeel hoek en meedoen aan een grabbelspel. BOTSINGEN MET MATERIËLE SCHADE Op de parkeerplaats tussen de Jan Hensenstraat en de Hoenderstraat botste het tussen m Venrayse personen auto en een Venlose bedrijfsauto. Oor zaak van de botsing was het slechte uit zicht ter plaatse door dicht struikgewas. Het bleef bij lichte schade. Op de Eikenlaan had een botsing plaats tussen twee personenauto's. Bij de botsing werden beide auto's aan de voorzijde beschadigd. Zaterdag verleende op de Grote Markt een automobilist uit Westerbeek geen voorrang aan een daar rijdende motor. De motorrijder trachtte door uit te wijken een botsing te voorkomen. Dat lukte, maar tijdens die uitwijk manoeuvre kwam hij ten val en raakte nog twee voetgangers. Zij bleven mét de motorrijder echter ongedeerd. De mo tor liep lichte schade op. De Zuidooster wil met ingang van dt nieuwe dienstregeling op 3 juni 1984 buslijn 28 (Overloon/Maashees - Ven ray-Well) reorganiseren. De route va; buslijn 28 zal dan gewijzigd worden ii Well-Venray-Overloon-Vierlingsbeek- Boxmeer. Het traject Venray-Maashees zal nie meer door buslijn 28 worden bediend In overleg met het buurtbuscomité is af gesproken dat de buurtbus Boxmeer Vierlingsbeek-Maashees het vervoer o; dit traject zal overnemen. De Zuidooster heeft voor deze wijó gingen toestemming gevraagd aan d; Commissie Vervoervergunningen i Den Haag. Het verzoek ligt tot en mei oktober 1983 ter inzage in de kantoret van de Rijksverkeersinspectie te Arn hem, Groningensingel 1 en te Maav tricht. Stadhuisstraat 6. Daar kan ket ook te weten komen hoe men eventuet zijn mening kenbaar kan maken ovc dit verzoek. boekhandel van den munekhof is ooit dinsdags de gehele dag geopend VERNIELINGEN Onbekenden hebben in de nachl van vrijdag op zaterdag hun lusten bot gevierd op enkele boompjes welke re centelijk geplant zijn aan de oude Oostrumseweg. Tussen zondagmiddag 12.00 uur en maandagmorgen hebben vandalen wederom 2 ruiten vernield aan de voor zijde van de school aan het Groenewolt- sepad. Het schoolbestuur kan weer op draaien voor de schade van 300 gulden. Doordat men kennelijk gepoogd heeft een auto open te breken welke aan het Berkwartier stond, is aan het linker portier schade ontstaan. DIEFSTALLEN In de nacht van zondag op maan dag heeft men van een auto welke op de Veltumse Kleffen geparkeerd stond een auto-antenne ontvreemd. Maandagmorgen werd van een parkeerplaats Blauwververstraat- Veltumse Kleffen, van een VW Golf het vuilwerings-autoscherm ontvreemd In de nacht van zondag op maan dag heeft men uit een op het Henseni- usplein geparkeerd staande personenau to een autoradio met toebehoren ter waarde van 800 gulden ontvreemd. Daarnaast was aan het dashboard door vernielingen grote schade aangericht. '^-<Bij een meubelzaak aan de Wrlhel minastraat werd zaterdag een Pers ont vreemd ter waarde van 1000 gulden. DE 28-jarige agrarisch assistent d.B. moest gisteren terecht staan, omdat hij met een 'hoestbui op wielen' in een mistbui terecht was gekomen en volgens de wettelijke voorschriften zijn grote lichten liet branden. 'Dus ik had maar zonder licht door moeten rijden....' schamperde hij nu. 'U had in die omstandigheden helemaal niet moeten rijden' begon de politie rechter. 'Ik kon hem niet in de mist op de weg laten staan zonder verlichting. Ik moest volgens de wet verlichting voeren....' Maar er staat nergens in de wet, dat u verplicht bent andermans akku te stelen en er staat ook nergens, dat u verplicht bent in een auto te rijdenl' 'Ik reed al vóór het ging misten en wie weet, hoeveel mensen ik het leven heb gered met die akku. Anders hadden ze zich te pletter gereden op een onverlichte auto.' 'Het had anders niet veel gescheeld, of u had uzelf te pletter gereden met dat wrak. Er deugde maar heel weinig van die auto. Waar had u dat oude beestje opgeduikeld?' Het bleek, dat deze landarbeider een mooi uitziend wagentje voor een prikje op de kop had getikt bij een autosloperij. Zelf had hij er wekenlang aan geprutst om er weer enige beweging in te krijgen, maar toen de politie het karkas na de diefstal van de akku eens wat nader bekeek, vertoonde de stuurinrichting een grote speling, werkten richtingaanwijzers en claxon helemaal niet, bleken de banden te glad te zijn en spoot alleen de ruitensproeier een krachtige straal uit, maar dan in het gezicht van de verbalisant omdat de voorruit ontbrak. 'U vormde samen een groot gevaar op de weg' oordeelde de rechter, 'de auto omdat die elk ogenblik een ongeluk kon veroorzaken en u, omdat u links en rechts de onderdelen uit andere wagens pikte.' 'Ik heb alleen een akku opgezocht en die wilde ik lenen en de volgende dag terugtbrengen.' 'Jawel, maar die nieuwe auto waar u die akku uit haalde, was diezelfde dag ook beroofd van vier wielen met nieuwe banden, van een imperiaal, van een buiten spiegel, vSn een claxon en van een bermlamp.' 'Daar heb ik niks mee te maken!' stoof de agrarisch assistent op. 'Jawel,' wees de politierechter hem terecht, 'u behoort nu juist tot dat gilde autoslopers, dat er op uit is om stilstaande wagens langs de weg maar eens te ontdoen van allerlei accesoires die zij zélf goed menen te kunnen gebruiken. Die nieuwe auto was daar dezelfde dag even neergezet door iemand, die in verband met de mist liever de bus genomen had en de volgende dag zijn auto weer op kwam halen. Toen was er letterlijk niets meer over van de onderdelen die nu eenmaal noodzakelijk zijn om een auto te kunnen laten rijden.' De officier van justitie hield een vlijmscherp requisitoir, waarin hij de mentaliteit hekelde van dit soort lieden. Om zelf met hun luie lichaam in een slee te kunnen rondtuffen, brengen zij de verkeersveiligheid opzettelijk in groot gevaar door allerlei wrakken op te kalefateren en opnieuw op de weg te brengen. Bovendien rijden zij op kosten van anderen, door de benodigde onderdelen niet te kopen, maar uit andere auto's te stelen. Hoe die kostbare automobielen van anderen dan achterblijven interesseert hen helemaal niet. De officier meende, dat zulke figuren maar enige tijd uit onze samehleving moet worden verwijderd, dat hun de rijbevoegdheid voor lange tijd moet worden ontnomen en dat zo'n gevaarlijk rijdende doodkist voor altijd van de weg dient te worden verwijderd. Daarom vorderde hij een gevangenisstraf van zes maanden onvoorwaardelijk, ontzeg ging van de rijbevoegdheid voor drie jaar en inbeslagneming en vernietiging van het voertuig. 'Ik heb de akku toch terüggegevenl' riep de boerenknecht uit, 'dat was geen diefstal, ik had 'm eerlijk geléénd.' 'Oneerlijk geleend' verbeterde de rechter, want de eigenaar vond het niet goed. En dat is ook diefstal.' En hij vonniste conform de eis. 'Mag ik dan nog wat onderdelen uit de auto halen voordat die....' 'En dan zeker voor een ander wrak gebruiken.... geen sprak van.' 'Dan gaan ik in hoger beroep' zei de verdachte en draaide zich boos om.

Peel en Maas | 1983 | | pagina 12