PEEL EN MAAS De vlag in top bij opening nieuw wijkgebouw Federatie van Muziekgezel schappen in de gemeente Venray Gezinsfietstocht te Oostrum Deze week weer vrije verkoop Schouwburg voorstellingen ENieuwe LP van Sangers van Sint Ul Frans VRIJDAG 16 SEPTEMBER 1983 Nr. 37 HONDERDENVIERDE JAARGANG En omdat dat allemaal niet in het nieuwe wijkgebouw kan gebeuren, heeft men hopelijk voor de allerlaatste keer weer een tent opgeslagen naast het wijkgebouw. „Als we ons programma in het wijk gebouw afwerken, hebben we zondag avond geen vloerbedekking meer over... en dat is toch echt niet de bedoeling." En zó ziet dat programma er uit: Vrijdag 16 september: 20.00 uur Opening en naamgeving open huis. Muzikale omlijsting door het Venrays Mannenkoor. 21.00-24.00 uur: Gezellig samenzijn in de feesttent, met achtergrondmuziek. Zaterdag 17 september: 14.00 - 17.00 uur: Sportmiddag voor alle bewoners van 4 tot 80 jaar. Natuurlijk worden de deelnemers wel in GEMEEN TELIJK MUZIEK- TOERNOOI IN GEMEENSCHAPS HUIS OIRLO Evenals voorgaande jaren zal ook dit jaar weer door de Venrayse Muziek- federatie het gemeentelijk muziektoer- nooi gehouden worden. Het gaat hier om een onderling toer nooi van deze Federatie, waaraan wordt deelgenomen door de muziekverenigin gen, aangesloten bij de Federatie, uit de gemeente Venray. De deelname bestaat hieruit dat door elke vereniging twee werken worden uitgevoerd, van welke uitvoering door een deskundige jury een beoordeling wordt opgemaakt. Deze be oordeling wordt opgemaakt aan de hand van enkele vaste rubrieken, te we ten: zuiverheid, klankgehalte, samen spel en ritmiek, techniek en articulatie, nuancering en frasering, opvatting en tempo. De beoordeling is dit jaar in handen van de heer J. Conjaerts. Was het in het verleden zo dat dit toernooi in één dag kon worden afgewerkt, dit jaar zal voor het eerst dit toernooi gespreid worden over twee dagen. Het toernooi wordt gehouden in het nieuwe gemeenschapshuis De Linde in Oirlo op zondag 18 sept. en zaterdag 29 oktober a.s. Op zondag 18 sept. wordt deelgeno men door harmonie Euterpe Venray, Fanfare Ons Genoegen Oirlo en Fanfa re St. Oda, Merselo. Bovendien zal op deze dag een gezamenlijk optreden van Fanfare St. Oda met haar jeugdorkest te beluisteren zijn. Overigens zullen zowel Harmonie Euterpe alsook Fanfa re St. Oda beiden over enkele weken deelnemen aan het Bondsconcours van de Limburgse Muziekbond, respectieve lijk op 2 okt. in Kerkrade en 8 okt. in Posterholt. Verder zal op zondag 18 sept. muzi kale medewerking worden verleend door Drum- en Showband Venray. Het programma ziet er voor zondag 18 sept. a.s. als volgt uit: 17.30 uur: opening van het toernooi via een korte muzikale tocht van DSV door Oirlo, gevolgd door een show. 18.00.uur: Harmonie Euterpe Venray. 18.45 uur: Fanfare Ons Genoegen Oirlo 19.30 uur: Fanfare St. Oda Merselo, welk optreden voorafgegaan wordt door een gezamenlijk optreden met het jeugdorkest. Op zaterdag 29 okt. zal vanaf 19.00 uur achtereenvolgens optreden: Fanfare St. Catharina Leunen, Fanfare de Peelklank Ysselsteyn, MMSK St. Petrus Banden, Harmonie Sub Matris Tulela A.s. Zondagmiddag wordt in Oos trum de 4e en tevens latste Gezinsfiets- tocht verreden voor 1983. Vertrekpunt is cafe van Dijk Mgr. Hanssenstraat te Oostrum. Vertrektijd is tusen 13.00 en 14.00 uur. Gezien de spontane reacties van vorige tochten verwachten wij een groot aantal deelnemers van jong en oud. De leeftijden lagen verleden keer tusen de 3 en 80 jaar. Iedereen die graag op zijn gemak fietst en vooral van de rustige omgeving wil genieten, verwa- cten wij dan ook heel zeker. Voor de onkosten die hieraan verbonden zijn hoeft beslist niemand thuis te blijven want voor 2'- per persoon krijgt men een duidelijk route beschrijving, hoewel de route ook nog met duidelijk herkenbare borden is aangegevêh, en halverwege bij de pauzeplaats zelfs nog een versnapering. Ook ditmaal is de organisatie erin geslaagd, weer een schitterende tocht uit te zetten van ongeveer 28 km waarin natuurlijk weer vele onbekende wegen in zitten waar veel mensen nog nooit geweest zijn. A.s. zondag is het tevens de dag dat de herinneringen uitereikt zullen worden aan diegene die minstens 3 maal meegefietst hebben. NEC, Sparta en Feyenoord wil in de herfstvakantie met twaalf spelers gaan werken. Van deze bezigheden wil de TROS via de camera verslag maken, hetgeen in tien televisie-uitzendingen te zien zal zijn. Voorts zullen er video-opnamen gemaakt worden, die te zijner tijd door de FIFA wereldwijd worden uitgezon den. Op vrijdagavond en zondagochtend worden speciale beursdagen gehouden voor mensen die vooraf hun schouw burgavondje willen vastleggen en voor wie een abonnement een bezwaar is. Men krijgt keuze uit alle voorstellin gen die aangeboden worden en het aan tal plaatsen dat genoem wordt is onbe perkt. Wel dient opgemerkt te worden, dat een aantal voorstellingen nagenoeg vol geboekt is, zodat het raadzaam is er tijdig bij te zijn. Als men wil lachen dan is er volop keu ze. We denken aan Jos Brink met zijn musical De Evenaar, aan de André van Duin Show, de musical De Jordaan met Carry Tefsen en De zoon van Louis Davids met Lex Goudsmit. Gelachen kan er ook worden om Paul van Vliet, Seth Gaaikema, Fons Jansen (voor het laatst in Venray, want Fons stopt ermee), Robert Paul, Adèle Bloemen- daal, Robert Long. Ook zijn er een aantal toneelvoorstel lingen waarbij de lach niet uit de lucht zal zijn. We noemen o.a. Sukses met Willem Nijholl, Stille nacht met Mary Dresselhuis, Koppen dicht met Rijk de Gooyer, Hoe versier ik een stuk met John Lanting. Bij de opera- en balletvoorstellingen noemen we de beroemde operette van Léhar Das Land des Lachelns en de al even beroemde lm Weissen Rössl. De opera's Madame Butterfly van Pucinni en Fidelio van Beethoven. Zang en dans in Brasil Tropical, Ovehi Tahiti, en de balletvoorstellin gen. Schitterend toneel in Hamlet, De Mensenhater, Richard III, Duet for one, De Huisbewaarder. Muziekavonden met het Limburgs Symphonie Orkest, Daniel Wayenberg en Theo Olof, Flairck, Het Kliekske, Maastrichts salon orkest. Er is voor elk wat wils. U kunt nu re serveren en dan weet U zeker, dat Uw plaats voor de gekozen avond gereser veerd is. Maak een of meerdere avonden van het komende jaar tot een echte feest avond en ga naar de schouwburg. Oostrum en Fanfare de Dorpsklank Caslenray.O Het toernooi is toegankelijk voor iedereen, er wordt geen entraa geheven. Muziekliefhebbers zijn van harte wel kom in het gemeenschapshuis in Oirlo. Vanzelfsprekend kwam het gesprek op de tanende belangstelling van de jeugd voor het zingen bij de Zangers van St. Frans. Enerzijds weet men dat aan grote scala van mogelijkheden welke de jeugd tegenwoordig heeft om zijn vrije tijd door te brengen; ander zijds meent men dat de Zangers van St. Frans voornamelijk liturgische gezan gen brengen, maar niets is minder waar. Het respons op krantenartikelen is nog' te weinig om er van verzekerd te kunnen zijn, dat volgend jaar het koor zijn zilveren jubileum kan vieren. Eveneens kwam ter sprake het gebrek aan een goed Venrays relatiege schenk, dat men de buitenlandse gasten die Venray bezoeken en heus niet alleen voor de Zangers kan aanbie den. Burgemeester Defesche onderken de dat gebrek en beloofde hierover informaties in te winnen. De nieuwe plaats van de Zangers én hun gebrek aan jeugdige opvolgers worden dit weekend gepromoot in het Venrayse filiaal van Albert Heijn. Als de belangstelling bij de officiële opening van het nieuwe Gemeenschaps huis „De Linde" een graadmeter is voor het toekomstig gebruik van deze accommodatie, dan zou men nu al kunnen zeggen dat het gebouw te klein isZondag in ieder geval waren alle stoelen bezet en moesten verschillende belangstellenden genoegen nemen met een staanplaats. Voorafgaande aan de oofficiële ope ning hield stichtingsvoorzitter J. Bartels een korte toespraak, waarin hij de dorpsgemeenschap opriep mee te wer ken aan een gezonde exploitatie van De Linde. „Laten we bewijzen dat het allemaal niet voot niets is geweest". Dorpsraadvoorzitter H. Spee noemde de verwezenlijking van het nieuwe gemeenschapshuis een uitzonderlijke prestatie: Oirlo-promotion van de bo venste plank, waar Venray nog wat van kan leren. Wethouder Henk Willems sprak van „Oirlo, een dorp met toekomst". Of dat een plezierige toekomst wordt, is sterk afhankelijk van de onderlinge saamhorigheid. Hij had het grootste respect voor de iegen inbreng van de Oirlonaren: 100.000,— voor de bouw en 75.000, voor de inrichting. „De tijd is voorbij dat de gemeentelijke melkkoe volop volle melk .gaf; dat is allang magere melk geworden, en soms staat de koe al droog Daarmee zinspeelde hij op de slechte financiële situatie van onze gemeente en de meer dan noodzakelijke inbreng van de bewoners. Trouwens, wethouder Willems had nog meer beeldspraak in zijn openins- speech. Zo paste volgens hem de vorm van het Oirlose gemeenschapshuis De Linde precies bij de moeizaam verlopen voorgeschiedenis. „Het is allemaal niet van een leien dakje gegaan, dus een stroef plat dak. Voor de genomen hobbels kwam een lichtkoepel, en de grote toneelopening symboliseert het financiële gat van de beruchte ton die Oirlo zelf op tafel moest brengen. De twee verdiepingen vertegenwoordigen de twee stromingen in het dorp, waarvan er een ten onder, naar de kelder ging. De schuifwand staat voor het geschuif met de plek voor het gemeenschapshuis, waarin de tap de ideale plaats is om tot duidelijke afspra ken te komën", aldus Willems. Oirlo links en rechts van de Hoofd straat ziet zich volgens hem terug in de twee aanbouwgedeelten van De Linde, waarin „de glaswand toont hoe breek baar de toekomst is". De feitelijke opening verrichtte de wethouder samen met de 10-jarige Pim van den Broek de naamgever van De Linde. Samen onthulden zij de smeed ijzeren gevelnaam, welke ook weldra buiten aan de gevel werd bevestigd. Een muzikale omlijsting van dit hele gebeuren lag vanzelfsprekend in de ver trouwde handen van „Ons Genoegen", terwijl na de opening nog een „Oirlo's onderonsje" volgde waar de Oirlose Kelderband voor de muziek zorgde. Eindelijk is het zover. Dit weekend kan aan de St. Odastraat de vlag in top op het nieuwe„self-made-wijkgebouw" van de wijk Smakterheide. Veertien dagen geleden hebben we al uitvoerig stil gestaan bij de „wordings geschiedenis" van dit wijkgebouw, waarin naar verhouding weinig geld, maar veel zelfwerkzaamheid is gesto ken.... Maar desondanks, zo besloten wij ons artikel, kijkt men er nu tegen een lege pot" aan. Of het door dat artikel kwam, we weten het niet, maar in ieder geval kwamen er nog enkele gel delijke bijdragen binnen die het bestuur weer wat meer armslag gaven. Toch zal men bij de officiële opening op geleende stoelen moeten zitten. En hopenlijk werkt het weer wat mee, want ook een verwarming ontbreeekt nog in het gebouw,We hebben wel offer tes liggen", aldus Frans Herens, „maar we kopen niets als we het niet kunnen betalen FEESTWEEKEND Dit weekend, vrijdag, zaterdag en zondag, gaat men daar aan de Oda straat feestvieren, ter gelegenheid van de opening van het nieuwe wijkgebouw. Zondag 18 september: 11.00-11.30 uur: Frühschoppenjn de feesttent met achtergrondmuziek. 14.00-17.00 uur: Grote voetbalirstuif voor en door de bewoners van Smakter heide. Het is de bedoeling dat alle be woners meedoen, zowel heren als dames.... 19.00-22.00 uur: Disco-avond, ver zorgd door „Drive-In Detroit", Vanzelfsprekend is iedereen ook niet wijkbewoners van harte wel kom. In dit weekend worden ook alle hand- werkspullen die door de bewoners zelf zijn gemaakt, verkocht. De kraampjes zijn open .op zaterdag en zondag van 14.00 tot 17.00 uur. En nu maar hopen, dat de weergoden "ons welgezind zijn.....! boekhandel van den munckhof is ook dinsdags de gehele dag geopend ONDER INVLOED In de Helfrichstraat trof de politie een 50-jarige Venrayse autobestuurder aan die teveel aan Bachus geofferd had. Na het ondergaan van de bekende proe ven en de aanzegging dat procesverBaal zal worden opgemaakt, werd hij met een rijverbod huiswaarts gezonden. Een 29-jarige autobestuurder uit Venray trok door zijn rijgedrag de aan dacht van de politie. Het bleek dat die bestuurder alcohol gedronken had. Na de blaasproef te hebben ondergaan werd hij met een rijverbod huiswaarts gezonden. Venrays brandweer kwam in aktie voor een schoorsteenbrandje aan de Etnalaan. De brandweerlieden wisten dat brandje te klaren voordat het ergere vormen had kunnen aannemen. POGING TOT INBRAAK leeftijdsgroepen ingedeeld. Er zijn zo'n 20 individuele spelen, als fietsbehendig- heidsspel, groeiende sprong, slagwip, klembal, velgrijden, poortbal, lijnspel, eierbal enz. enz. De winnaars krijgen hun prijzen op zondagmorgen uitge reikt. 20.00-24.00 uur: Feestavond met Joekskapel „Blaos un op". heeft het bestuur van de s van St. Frans een eerste exem- /an hun nieuwe langspeelplaat tidigd aan burgemeester Defe ct bijna 25-jarig bestaan van de van St. Frans is dit hun tweede Voor het grootste ge- at deze plaat kerkelijke gezan- kerstliederen en gezangen uit Week. Er zijn 600 platen en nieuwe plaat zal volgende mee op toernee gaan naar Zwit- Daar zijn nu eerst de in opkomst. De Zangers Frans maken daar een promotie- in het kader van de organisatie Cantores. Coerver, die momenteel heel de les leest met zijn kap- en is binnenkort ook vrijdag verzorgt hij namelijk demonstratie, die van zes tot acht avonds in sportpark „De Wieën" Venray wordt gehouden. Hieraan lutïmnen jongens van 10 tot 16 jaar deel- men. Coerver is mede op verzoek van ™aray-trainer Henk Rayer gestrikt. In zijn alle Noord-Limburgse letbalverenigingen aangeschreven om m jonge leden af te vaardigen. Overigens kan er voor een aantal ïtballertjes nog wat in het verschiet jen. Wiel Coerver heeft namelijk eer sessies in Limburg op stapel staan, et als doel jeugdige talenten op te toren. De oefenmeester die in het ver den onder meer werkzaam was bij Aan de Kolkweg had men getracht in te breken. Kennelijk is de dader of zijn de daders in hun werk gestoord. Het bleef nu bij een poging. De bewoner zit met een schade van 150 gulden aan ver nielingen. mevr. H. Poels-peters aan de Pastoor Gerardsstraat te Oirlo „Nelly's Stoffen- hal" geopend. Voor dit unieke gebeu ren een nieuwe winkel in een kerk dorp van Venray bestond grote be langstelling. Nelly en Hay Houwen verkopen in de stoffenhandel allerlei stoffen van de rol. Of het nu flanel is of katoen in welke kleur of kwaliteit dan ook, de huisnaai ster kan in Oirlo terecht. Dat „Nelly's Stoffenhandel" een goed initiatief is, bleek, toen Nelly en Hay de balans van twee dagen verkopen gingen opmaken. Ruim een kwart van de voorraad bleek al verkocht te zijn.... Aan de Henseniusstraat opende on langs dhr. Claassen een speciaalzaak in trofeeën, bekers, medailles, lintjes en vaantjes. Een keur van passende prijzen om prominente prestaties waardig te bekro nen. Een grote kollektie relatiegeschen ken completeren de aantrekkelijk ge- etalleerde winkel. Direkt uit voorraad leverbaar: 'n eigen „Last-Minit" graveerinrichting én een uitstekende waarborg en service zijn de pilaren waarop Claasen's sport- en rela tiegeschenken zich aanbiedt om aan 'n grote behoefte van 't Venrayse sport- en verenigingsleven te voldoen!

Peel en Maas | 1983 | | pagina 9