Concurrentie bracht Leunse molen tot onderg Rank Xerox was weer Renkhuizen Jan Viemmix van Ons Genot uit Leunen naar NKB kampioenschap Raadsvergadering Meerlo-Wanssum NOOIT GEDACHT wordt gerestaureerd De ondergeteekende J. Leijendeckers. Qta&tasta m as en, m :43f0' vyTA/i' r-v> i ,*-• -.?•ƒ v "WiMisliftëk ~~~i* Op zondag 18 september 1983 worden in het recreatieoord „De Ber gen" te Wanroy de nationale^ kam pioenschappen van de N.K.B. voor iandelijke ruiters gehouden. In de hoogste klasse die de landelijke ruiter sport kent, de klasse Zwaar, zullen de deelnemende ruiters en amazones daar vanaf tien uur 's morgens een sportieve strijd gaan leveren in de dressuurwed- strijden voor achttallen, individuele dressuur en springen, terwijl er ook nog enkele wedstrijden voor tuigpaarden op het programma staan. Onder de deelnemers behoort ook een lid van de landelijke rijvereniging „Ons Genot" te Leunen. Via kringconcoursen en het geweste lijk kampioenschap slaagde hij er in om zijn selectie voor deze nationale titel strijd door middel van een aantal goede resultaten af te dwingen. Op grond hiervan mag ook verwacht worden, dat hij de betreffende lande lijke rijvereniging op deze N.K.B.-kam pioenschappen goed zal vertegenwoor digen. Degene, die de kleuren van „Ons Ge not" in Wanroy zal verdedigen, is: Jan Viemmix met Orex. Hoofdmoot van de raadsvergadering was hel ongegrondverklaren van het be zwaarschrift, ingediend door de heer Hermans, tegen de weigering door het college het bestemmingsplan zodanig te wijzigen dat de bezwaarde een horeca- bestemming kan geven aan zijn woning, welke ligt midden in het agrarisch ge bied. De heer Hermans wil daar een galerie annex beeldentuin exploiteren. In de vorige raadsvergadering zijn aan die wijziging reeds veel woorden ge wijd en ook nu zouden enkele leden van de raad graag zien dat én de beeldentuin én de galerie mogelijk zouden zijn. Een café vonden de raadsleden ook te veel van het goede. Maar er is geen bezwaar tegen dat de heer Hermans zijn beelden ten toon spreidt. Evenmin is verboden dat de heer Hermans aan de bezoekers een biertje weggeeft, maar tegen beta ling zal het verboden blijven. Na veel gepraat ging de raad akkoord met het voorstel van b. en w. om het bezwaar schrift ongegrond te verklaren mede omdat daar ook agrarische belenagen mee gemoeid zijn. De invoering van de wet Voorziening Gezondheidszorg bleek maar een ha merstuk te zijn, want de raad maakte daarover geen opmerkingen. OVERIGE AGENDA Het geven van vergoeding t.b.v. vak onderwijs werd met een enkele opmer king door de raad aanvaard. De terugkoop van een eerder ver kochte woning aan een huurder werd eveneens door de raad geaccepteerd. Er kunnen weer drie lichtmasten worden geplaatst in Swolgen en daar voor stelde de raad een bedrag van 4.177,beschikbaar. De voetbalvereniging TOP kreeg de grond voor hun accommodatie in erf pacht. De vragenlijst nieuwbouw en ver nieuwbouw werd aanvaard. Het is niet te zeggen wanneer de gevraagde wonin gen zullen worden gebouwd. Er werd medegedeeld dat in de gemeente 162 woningzoekenden zijn. RONDVRAAG Burgemeester Dittrich zegde toe per fiets de toestand van het fietspad langs de Venrayse- en Wanssumseweg te gaan controleren, maar hij beloofde niet terug te rijden via de Sparrendreef om te controleren hoe slecht dat fietspad is. Dat is een Venrayse aangelegenheid. BEGROTING Aan de raad werd de begroting voor het jaar 1984 aangeboden. Die zal op 19 oktober behandeld worden in de commissie van financiën. De raad kan in de vergadering van 31 oktober de al gemene beschouwingen houden. Op 28 november zal dan de begroting worden vastgesteld. DIEFSTALLEN Thans is gebleken dat in de maand augustus bij St. Servatius uit een ge bouw een figuurzaagmachine ont vreemd is van het merk Multicut 2. In de sporthal van het Brukske werd een z.g. sportbril ontvreemd. Het betreft een metalen montuur met kunst stof glazen. Voor de eigenaresse, een kind, een behoorlijke schadepost. IN SLOOTTERECHT Maandagavond te omstreeks half zeven geraakte een 35-jarige autobe stuurder in een bocht van de Steegse Peelweg de controle over het stuur kwijt. Hij geraakte in de wegberm en kwam van daaruit in een sloot tot stil stand. De auto werd totaal vernield. De bestuurder liep geen noemenswaardige verwondingen op. SNELHEIDSCONTROLES Zowel maandag als dinsdag hield de politie snelheidscontroles. Op de Hors- terweg te Castenray (sinds kort is daar de 50 km snelheid ingevoerd) werden 22 bestuurders bekeurd. Snelheden tussen 65 en 95 km/uur. Op de St. Jozefiaan te Smakt was het ook de moeite waard, daar werden 16 bestuurders van personenauto's, 2 be stuurders van vrachtauto's en 1 brom fietser bekeurd. Snelheden werden gemeten van 62 tot 79 km. Eindelijk en ten lange leste is men in Merselo dan begonnen aan de restau ratie van de molen Michels. Een werkgroep met 'n 6-tal vrijwilligers heeft de daad bij het woord gevoegd, nu na vele jaren wachten er nog geen uit zicht bestond op een spoedige renova tie. Eerst slopen de vrijwilligers de oude schuren en de silo van het pakhuis, welke in de loop der jaren tegen de molen aan gebouwd werden. De muren van de dan vrijstaande molen worden uitgevoegd en de ingangsboog ver nieuwd. In het inwendige van de molen komt een nieuwe zolder. De machines welke van oorsprong niet in de molen thuis horen, worden yerwijderd. Gedacht wordt, dat de vrijwilligers zo'n tweeduizend manuren aan de molen bezig zullen zijn, en dat betekent een besparing van rond 60.000,—. Als het vrijwilligerswerk zover gevor derd is als hierboven geschetst, komen vakmensen de kap en de wieken ver nieuwen en daarna wordt demaalinrich- ting hersteld. Dit „specialistenwerk" gaat 190.000,— kosten. De gemeente draagt 30.000,bij; maar waar de resterende 160.000,vandaan moe ten komen, weet nog geen mens. De Stichting Hollandse Molen heeft geen geld, maar poogt geldgevers te vinden, die de molen willen financieren. De vrijwilligers hebben gepland elke zaterdag aan de molen te kunnen werken. Mede daardoor moet men al gauw met 'n jaar of twee rekening hou den eer de restauratie voltooid is. VERNIELING Tijdens het weekend was door vau- dalen het opgerolde zonnescherm voor het winkelpand van A. in de Markt straat vernield. Met een mes was het scherm doorgesneden. SUCCESVOLLE VENRAYSE POLITIEMANNEN Op het door de gemeentepolitie van Oss georganiseerd voetbaltoernooi be haalde de Venrayse politie weer, evenals verleden jaar, een eerste prijs. In de voorronden werd gewonnen van het team van de gemeentepolitie van Veldhoven, van het team van de Kon. Marechaussee van Brabant en werd gelijk gespeeld tegen het team van Doetinchem. In de finale werd gewon nen van het team van de gemeetepolitie van Helmond. Naast de beker voor die eerste prijs kon weer voor een jaar de wisselbeker in de prijzenkast worden ge plaatst. AUTOIN BRAND In een garage aan de Molenhofweg werden laswerkzaamheden verricht aan een auto. Plotseling geraakte de auto in brand. De eigenaar kon de brandende auto nog uit de garage krijgen. De auto brandde gedeeltelijk uit, maar de garage liep geen schade op. Wel was er schade aan de smeerput in de garage. Venrays brandweerlieden kwamen in aktie en wisten uitbreiding te voorkomen. Voor de eiegnaar wel een schade daar de auto niet verzekerd was. OORLOGSSOUVENIER Tijdens ploegwerkzaamh' aen aan de Teeuwenhofweg kwam een nog op scherp staande brisantgranaat naar boven. De mannen van de EOD zullen zich wel over dat souvenier ontfermen. VERNIELING WERD LAAT GEMELD Afgelopen week kwam bij de politie een melding binnen dat voor een bedrag van 2000 gulden schade was aangericht aan de zonwering van een textielzaak in Venray. Wel Iaat, want de vernieling heeft plaatsgevonden tijdens de kermis, begin augustus. INBRAKEN Vermoedelijk hebben onbevoeg den zich in de nacht van zaterdag op zondag toegang weten te verschaffen tot het gebouw van MASJ aan de Hoender straat. Uit het kantoor werd een geld bedrag van 250 gulden gestolen. Eigen aardig was dat de daders het kleingeld lieten liggen. In het afgelopen weekend werd door forcering van een deur toegang verkregen tot een woning met kantoor ruimte aan de Lorbaan. Ontvreemd werden een Philips video-recorder en een Philips combinatie van sterio-radio- cassetterecorder-platenspeler. Door vernieling van een ruitje werd toegang verkregen tot een aan de Langstraat geparkeerde personenauto. Ontvreemd werden een grijze Alcantara colbertjas en een Rayman zonnebril. SCHUTTER MELDT ZICH BIJ DE POLITIE Een 23-jarige Helmondenaar heeft zich in gezelschap van zijn advocaat ge meld bij de politie te Roermond. Hij werd sinds 14 dagen op verzoek van Venrays politie gezocht, omdat hij werd verdacht tijdens een wilde achtervolging vanauit een achterklep van de auto gericht geschoten te hebben op een achtervolgende politieauto, waarin twee Venrayse politiemannen zaten. Later werden drie inzittenden van die auto door de Helmondse politie aangehou den; de schutter wist echter te ontko men. Hij is nu ingesloten in het Venrayse politiebureau en zal worden voorgeleid aan de officier van justitie te Roer mond. Hem zal moord, c.q. doodslag ten laste worden gelegd. Hij verklaarde niet geweten te hebben dat de achtervolgers politiemensen waren.... Voor de 12e maal organiseerde de bedrijfsbrandweer van Rank Xerox vorige week zaterdag brandweerwed- strijden in „Renkhuizen". De 11 bedrijfsbrandweerkorpsen uit Limburg, Brabant en Zeeland hebben op uitstekende wijze branden weten te blussen. Wat ze echter niet konden blussen, was het enthousiasme waar mede gestreden werd voor de begeerde trophee, want om in Renkhuizen eerste te worden, daar is heel wat voor nodig. Ger de Groot, de uitdenker van die moeilijke opdrachten, mag dan wel de snelste brandweerman zijn, maar zoals enkele juryleden ons wisten te vertellen, ook de beste brandweerman in het uit denken van objekten. Maar het moet ook eerlijk worden gezegd dat het niet alléén Gerrit de Groot is, die aan het slagen van deze wedstrijden verantwoordelijk is, maar ook de meer dan 40 medewerkers, van bewaking tot kantine en direktie toe. Ook zonder de „gewonde" leden van de Lotusgroep zouden de wedstrijden niet het realistische karakter kunnen krijgen, want wat deden ze het weer goed! Natuurlijk hadden de juryleden nog enkele fouten ontdekt, maar ze moesten wel toegeven dat het niet gemakkelijk was, vooral voor de bevelvoerders. Want, wat moet nu het eerste gebeuren als er slachtoffers worden gemeld, ga je dan eerst naar de kelderruimte of eerst naar de machinekamer. Ook dat de aanvalsploegen nog moeten leren en dan vooral meer eigen initiatief. De EHBO-ers mogen meer aan hun veiligheid denken. Maar hoofdzaak is dat van alles kon worden geleerd, en van anderen leren was ook de opzet. Burgemeester Defesche toonde door zijn aanwezigheid ook belangstelling voor deze wedstrijden. Mevr. Stierman, beschermvrouwe van de bedrijfsbrandweer Phoenix reikte de prijzen uit in tegenwoordig heid van bedrijfsarts dr. Coenen en leden van de direktie. De bedrijfsbrandweer van PECHI- NEY uit Vlissingen bleek ook dit jaar weer de beste te zijn en kreeg de wissel- beker definitief in zijn bezit. Rank Xe rox zal voor de volgende wedstrijd voor een nieuwe trophee moeten zorgen. Pechiney werd met 785 punten de beste, gevolgd door de ploeg van OCÉ- ANDENO Venlo met 772 pnt., op de derde plaats de T.H. Eindhoven met 745 pnt. De publieksprijs ging naar de ploeg van CHV uit Veghel, de beste bevel voerder OCÉ-ANDENO Venlo, terwijl deze ploeg ook de beste aanvalsploeg was, en ook met de eer van de beste brandweertest ging strijken. De beste waterploeg was CHV Veghel. T.H. Eindhoven beschikte over de beste EHBO-en Nakomersploeg. DIEFSTAL FIETSEN Bij het zwembad werd ten nadele van een 12-jarige knaap zijn zwarte Quick-Silver herenfiets ontvreemd. Bij het station van de NS te Oostrum werd wederom een gestalde fiets ontvreemd. LICHT GEWONDEN Op de kruising Zuidsingel-West singel-Langstraat wilde de 13-jarige Tanja met haar fiets bij het groene ver keerslicht rechtdoor, maar een 51-jarige autobestuurster gaf het meisje niet de vereiste vrije doorgang. Bij de botsing bleef het gelukkig bij lichte schade. Op de kruising Paterslaan-Lang- straat-Langeweg verleende een autobe stuurder niet de vereiste voorrang aan een fietser. Bij de daardoor ontstane botsing werd de fietser licht gewond en moest naar het ziekenhuis worden ver voerd. Een vrachtautobestuurder uit Venray verleende op de kruising Al- bionstraat-Zuivelweg niet de vereiste voorrang en daardoor ontstond een botsing met een personenauto door een 24-jarige plaatsgenoot. Bij de botsing bleef het bij materiële schade. Op de splitsing Zuidsingel-rond weg Brukske ontstond een botsing tussen een personenauto door een 64- jarige inwoner uit Alkmaar en een trekker met oplegger bestuurd door een 25-jarige inwoner uit Tegelen. Hier bleef het bij lichte schade. Op de kruising Langeweg-Hoen- derstraat verleende een Venrayse auto- bestuurster geen voorrang aan een plaatsgenote. Ook bij deze botsing bleef het bij materiële schade. Een autobestuurder wilde, na op de Eindstraat geparkeerd te hebben, weer wegrijden. Hij spiegelde wel maar kennelijk niet voldoende. Toen een per sonenauto uit Vierlingsbeek hem in haalde ontstond er een botsing, met gelukkig alleen materiële schade. Een 19-jarige autobestuurster reed met vrij hoge snelheid vanaf de Jan Hensenstraat de Merseloseweg op. Door het natte wegdek slipte zijn auto en kwam op het weggedeelte voor het tegemoetkomend verkeer terecht. De bestuurder van een tegemoetkomende auto kon hem nog net ontwijken, maar door een slinger aan het stuur kwam zijn auto tegen een geparkeerde auto te recht. Het bleef bij materiële schade. Op het Henseniusplein werd een geparkeerde personenauto van de merk BMW van een Venrayer aangereden met een oranjekleurige auto. Hij reed weg zonder zijn identiteit bekend te maken. Een getuige kon jammer genoeg maar een gedeelte van dat kenteken nummer opnemen. Nu hoopt de politie op andere getuigen die wel het juiste kentekennummer kunnen geven. Diw worden verzocht zich in verbinding te stellen met de politie. De Leunsche molen is gelegen geweest aan de Molenhofweg tussen Leunen en Venray, op ongeveer 100 m. ten oosten van de zuivelfabriek Cam- pina. Alleen zij die al heel lang hun wel verdiende W.A.O. genieten, kunnen deze molen nog gekend hebben, want in juni 1918 is de molen al ten offer geval len aan het slopersgeweld. Van de acht windmolens die Venray in de loop der tijden binnen zijn gren- zenheeft gehad, is de Leunsche molen op één na de oudste geweest. Het jaar en de maand waarin de molen werd ge sloopt is nauwkeurig vastgelegd, maar over de tijd waarin hij werd gebouwd, tasten we nagenoeg geheel in het duis ter. Met zekerheid kan worden vermeld dat de molen reeds bestond in 1532, want in een hertogelijke rekening (aan wezig in het Rijksarchief voor Gelder land te Arnhem), wordt gesproken van „die moeien tot Loenen" (Loenen is de oude schrijfwijze voor Leunen). Hoe lang de molen toen al bestond is onbekend. Wel zijn er aanwijzingen dat de molen al in werking was in 1437. Rond 1560 is de molen in het bezit ge komen van de Grote Kerk te Venray. Behalve de Leunsche molen bezat de Grote Kerk ook nog de Bosschermolen, die oorspronkelijk gelegen was op de Molenklef, maar in 1889 was verplaatst naar het Molenplein, dat in 1963 werd omgedoopt in Kennedyplein. Uit de kerkrekening vqn 1682 valt op te maken, dat de kerk jaarlijks, zowel van de Leunsche molen als van de Bos schermolen, 28 malder rogge ontving. Hiervan moest zé 29 malder afdragen aan „de Koninck", zodat voor haar zelf 27 malder overbleef. COMBINATIE WINDMOLEN-ROSMOLEN Uit de kerkrekening van 1713 blijkt dat er bij de Leunsche molen ook een „rosmolen" was gelegen. Er wordt in dat jaar namelijk een uitgaaf geboekt voor de restauratie van de rosmolen (een rosmolen was een molen die werd aangedreven door een paard, in het ge val dat de windmolen stil kwam te liggen door gebrek aan wind). In 1747 werd de rosmolen verkocht en gesloopt door Jan Versleijen voor de prijs van twee harde guldens. In 1775 ging de houten windmolen (standaardmolen) door brand verloren. Het jaar daarop kreeg het kerkbestuur van de bisschop van Roermond toe stemming tot het opnemen van geld voor de wederopbouw van de molen. Opgenomen werd toen 9575 Cleefs geld tegen een rente van drie en een half procent. Molenmeester Huber Houba maakte de tekeningen en het bestek en als aan nemer werd aangewezen Ludovicus van Schaijck. In de onderaanneming nam Adof Verbeek het metselwerk voor zijn reke ning. In totaal verwerkte hij 38 zakken cement en 16150 stenen. Toen de molen klaar was bleek hij te hebben gekost 9881 (Cleefs geld) ofwel 6587 gulden in Hollandse munt. De rosmolen mocht dan wel in 1747 verdwenen zijn, toch betaalde in 1817 de nachter van de Leunsche molen (dat was toen Antoon Loonen) nog steeds 2,25 per jaar voor het stukje land (ge il 6-n r naamd Rosmolenkamp), waarop eens de rosmolen had gestaan. De windmolen (met twee paar molenstenen) had hij gepacht voor 709,per jaar. INVESTERINGEN In 1857 deed de kerk een paar flinke investeringen in de Leunsche molen. Er werd een olieslagmolen ingebouwd, gevolgd door een stoommachine (de eerste stoommachine in Venray). De kosten bedroegen respectievelijk 1266,48 en 4474,17 ƒ6040,65. In 1871 werd er opnieuw met de geld buidel gerammeld. Het kerkbestuur (be staande uit pastoor W. van Haeff, Phi lip Esser, H. Poels, M. Litjens en G. Arts) gaf toen haar goedkeuring voor de bouw van een looi- of schorsmolen. Wel werd als voorwaarde gesteld, dat de kosten het grote bedrag van 700, niet te boven zouden gaan. Gezien de in de gemeente aanwezige looierijen, was men van mening dat de looimolen een „beduidende" aanwinst zou opleveren. De grote investeringen hebben waar schijnlijk niet het verwachte resultaat opgeleverd, want op 7 maart 1878 werd met toestemming van de Paus en de bisschop van Roermond de stoom en wind-graan-olie en runmolen door de kerk publiek verkocht voor de prijs van 14.320,-. Kopers waren de gebroeders Antoon en Jacob Lemmens uit Venray. In de nacht van 12 op 13 augustus 1887 sloeg de rode haan weer eens toe. De molen brandde van binnen geheel uit, waarbij ook een partij granen en meel verloren ging. De schade werd grotendeels gedekt door de verzekering. Het molenaarsschap van de gebroe ders Lemmens is niet van lange duur geweest, want in 1899 deden ze de molen al weer van de hand. Eigenaar werd toen de uit Maasniel afkomstige molenaar Jan Leijen- deckers. Maar ook deze heeft kennelijk niet de wind in de zeilen gehad, want begin 1907 probeerde hij de molen weer te verkopen. De concurrentie, die toch al erg groot was, werd hem waarschijn lijk te machtig, toen er in 1904 te Heide ook nog een molen werd opgericht (St. Josephmolen). Toen bleek dat de molen bij publieke verkoop slechts 4.000,zou opbren gen, besloot het kerkbestuur van de Grote Kerk, de molen voor de prijs van 6000,—, het bedrag dat zij als hypo theek op de molen had uitstaan, weer aan te kopen. COÖPERATIEVE WINDMOLEN Ondertussen was (op 3 maart 1907) in café Martens te Leunen een vergadering belegd, die ten doel had te komen tot de oprichting van een coöperatieve wind molen. Het resultaat was, dat 43 boeren uit Leunen, zich bereid verklaar den lid te worden van de nieuwe coöpe ratie. De coöperatie werd definitief opge richt op 1 maart 1907. Blijkens de akte, opgemaakt door notaris L. Esser te Horst, traden 27 deelnemers tot de coö peratie, die de naam kreeg „De Een dracht". De namen de deelnemers waren als volgt: Peter van Rens, Frans Voermans, Willem Willems, Peter Litjens, Arnold rnatikt. liet peachle publiek vnn YKNfRAY en omstreken bekend, dut bij zicb met 1 Mei zal vestigen als Hf olcimar op den et. hoopt door eene nette en promptf bi'dict.iiig de gunst van eenieder te ve-r- werven. Steeds te bPkoruen a!!e soorffri aan coucurreeiende prijzen. Dus boeren uit den boeronstand, Of heem) uit ons dorpje, D**n bakker eene goede klant. Mhjr fk noemen lot een volkje; De Kuiter, nl is hij nog zoo klein. Die zal ik niet. vergeten, Ik verwacht gcnöt van groot é?n KlPift, Die voedert of laat eten. Weijs, Antoon Jenniskens, Jacobus Willems, Peter Willemsen, Jan van Maris, Antoon Rongen, Willem Jeu ken, Martinus Bom, Martinus Marcel lis, Hendrik Fleurkens, Martinus Ron gen, Martinus Loonen, Jacobus Jacobs, Gerard Wismans, Martinus Manders, Bernard Tiessen, Hendrik Nellen, Hen drik Heezen, Johannes Baltussen, Mar tinus Gellings, Johannes Manders, Ge rard Creemers en Willem Spreeuwen- berg. In de oprichtingsakte was ook bepaald, dat de coöperatie de Leunsche molen zou pachten van de Grote Kerk voor een bedrag van 275,— per jaar. Als molenaar kwam bij de coöperatie in dienst Th. F. Groothuisen, die op 22-8-1878 te Ottersum was geboren. Hij hield de molen draaiende tot 1909. LAATSTE MOLENAAR De laatste molenaar die bij de coöpe ratie in dienst is geweest (van 1911 tot 1918) was Jacobus, Hubertus Folbers, geboren 4-3-1855, die gehuwd was met Sibilla Rijvers. Bij zijn komst was de molen fraai ver sierd. Tussen de versiering viel het on derstaande opschrift te lezen. Velen zag ik komen Velen zag ik gaan En ik de oude molen 1 Kerk blijf pal hier staan Als worden mijn wieken oud Ik wordt nog steeds niet moe En ik roep mijn nieuwe meester een hartelijk welkom toe. Aan het „pal staan" van de molen kwam toch vrij spoedig een eind. Om de concurrentie te doen verminderen, kochten in 1918 vier Venrayse mole naars, te weten: J. Michels, J. Gitsels, J. Direcks (Koonings) en M. van Aarssen de molen van de Grote Kerk. In juni 1918 begonnen ze eigenhandig de molen te slopen. Hierbij deed zich een tragisch ongeval voor, waarover Peel en Maas van 22 juni 1918 het volgende be richt bevat. Maandagmiddag (17 juni) had alhier een droevig ongeluk plaats. Toen de molenaar Joh. Gitsels bij de sloop van de Leunsche molen behulpzaam was met het afkantelen van de molensteen van de molenberg, kwam hij daarbij te- vallen, met het noodlottig gevolg, dat de steenmassa hem over het lichaam rolde, waardoor de borstkas geheel werd ingedrukt. In de nabij gelegen woning van Van Maris, waar het slacht offer was binnengedragen, was spoedig geestelijke en geneeskundige hulp ter plaatse. Deze heeft echter niet mogen baten. Een half uur later was het slacht offer aan zijn verwondingen overleden. PACHTERS-MOLENAARS De beginregels van het hier voor ge noemde welkomstgedicht voor de laat ste molenaar luidden: Velen zag ik komen, velen zag ik gaan. Het zijn er inderdaad zeer velen geweest. Te veel om ze allemaal op te noemen. Toch willen we een aantal van hen niet ongenoemd laten. 1533- Jan Schuurmans (de oudst be kende pachter) 1699-1701 Paulus van Viockhoven 1718-1720 Cornelis Hoefnagels 1738-1740 Willem Hoefnagels 1742-1747 Peter Oomen 1748-1759 Ariaen Hoefnagels 1760-1765 Martinus van der Heijden 1766-1773 Jan Dirckx 1773-1776 Jan Loonen 1777-1780 Jacob Diels 1781-1785 Peter Clephas 1786-1792 Jacob Diels 1818- Anioine Loonen 1824-1829 Peter Gitzeis 1830-1839 Jan van Hees 1845-1855 Gerard Gitzeis 1862-1872 Jan van Heeswijk 1872-1878 Jacob Peeters 1878-1899 Antoon en Jacob Lemmens 1899-1907 J. Leijendeckers 1907-1909 Th. Groothuisen (in dienst coöperatie) 1911-1918 Jacobus Folbers (in dienst coöperatie) W. Willemsen

Peel en Maas | 1983 | | pagina 18