PEEL EN MAAS Zaterdag en zondag najaarsbraderie VVV VENRAY Zilveren jubilaris sen bij MAVO „De Kolk" PEEL EN MAAS Vervroegd uittreden Venraynaar Mark Schaeffers behaalt Europees goud met het Nationale hockeyteam Zuster Nolaska vijftig jaar in het klooster Dominee Heine gaat Venray verlaten PvdA maakt zwartboek over Rank Xerox Vandalisme Venrayse politie werd beschoten Wijkraad Noord-West gestopt In Venray drinkt men minder sterke drank Vandaag, donderdag 1 september, staat Mavo ,,De Kolk" aan de Mr. Charles Ruijsstraat, in het teken van twee zilveren jubilarissen, de heren G. Dobbelaer (Kolkweg 16) en de heer H. van de Steeg (Langstraat 120). Beide he ren werden per 1 september 1958 be noemd tot leraar aan de toen nog gehe ten R.K. Mulo-school. Als Zeeuws Vlaming van geboorte, werkte de heer Dobbelaer, na het beha len van de onderwijsakte, aan lagere scholen te St. Jansteen, Wouw en Delft. Tot, zoals gezegd, hij zich in 1958 voor goed in Venray vestigde. Hij was als leraar Nederlands be noemd, maar na hel behalen van het di ploma Engels LO (en later ook Engels MO) werd zijn taak uitgebreid met het geven van Engelse les. De laatste jaren is dat zelfs alleen het vak Engels gewor den. Het was o.a. de heer Dobbelaer die destijds de nieuwe naam ,,Mavo De Kolk" inbracht. De goegemeente bleek echter hardleers te zijn, want nog jaren lang sprak meln van ,,de Mulo" en later gewoon van Mavo. Desondanks houdt „De Kolk" de naam van de kolk, iooierij-vijver, die in de naaste omge ving van de Min. Charles Ruijsstraat - heeft gelegen, in herinnering. De heer Dobbelaer beijverde zich als een der eersten voor de totstandkoming van een avondmavo in onze gemeente, waar hij, hoe kan het ook anders, zelf lessen Engels verzorgde. Het geven van cursussen is hem trou wens niet vreemd. Zo gaf hij o.a. Ne derlands aan anderstaligen (gastarbei ders), Engels aan Nederlanders en Fran sen en Nederlands aan Engelsen. £ven- eens was hij als leraar Engels verbon den aan het bekende „Talenprak- tikum" hier in Venray. De wieg van de heer H. van de Steeg stond dichter in de buurt, nl. in Oploo. Zijn benoeming tot leraar in Venray viel praktisch samen met het behalen van de akte Wiskunde LO. Doch als jonge on derwijzer, amper 7 jaar ouder dan zijn leerlingen, bleef zijn taak vooralsnog beperkt tot aardrijkskunde en geschie denis. Van de Steeg was de tiende leraar aan de Mulo; er waren toen 300 leerlin gen. Inmiddels zijn dat er rond de 740 geworden. Bij hel heengaan van Jip van den Berg kreeg van de Steeg hel vak wiskun de toebedeeld. Hij had toen de akte Wiskunde MO reeds behaald en was tussendoor ook nog geslaagd voor Frans LO. In de beginjaren van zijn Venrayse loopbaan gaf van de Steeg ook lessen op de avondschool van de LTS, waar hij Nederlands en wiskunde doceerde. La ter vond hij nog een taak bij de Venray se Handelsavondschool als leraar Ne derlands. Naast zijn laak als leraar wiskunde bij „De Kolk" heeft hij jarenlang zorgge dragen voor het boekenfonds van de school. Een niet gemakkelijke taak om met het beschikbare budget er voor te zorgen, dat de school de juiste en vol doende leerboeken ter beschikking krijgt. Zijn aktiviteiten bleven niet beperkt tot de school alleen. Zo was hij vele ja ren secretaris van de Mavokring Venlo en de KOV (Kath. Onderwijs Vakorga nisatie). En in het voorlopige bestuur van de MR (medezeggenschapsraad van de Mavo) fungeert hij als voorzitter, in afwachting van een definitief bestuur. Zijn grote hobby is de instrumentale muziek. Sinds drieënhalf jaar is hij dan ook werkend (bestuurs)lid van Euterpe en menige Joekskapel heeft hem al eens gepolst om lid te worden Beide jubilarissen wordt heden don derdag 1 september van 17.00 tot 18.00 uur een receptie aangeboden in restau rant Vlakwater waar zij door school bestuur en collegae gehuldigd zullen worden. EEN ABONNEMENT WAARD Mensen die men bij de BV Metaalwa- renfabriek „Inalfa" tot de „oude gar de" rekent, kan men bijna op de vingers van een hand tellen. Een van hen is de heer G. Janssen, voor velen gewoon Gerrit, van de afdeling personeelszaken. Na ruim 28 jaar bij Inalfa werkzaam te zijn geweest, vindt hij de tijd geko men om vervroegd uit te treden, een punt te zetten achter zijn werk. Ter gele genheid daarvan*wordt hem heden, vrij dag 2 september door de directie van In alfa een receptie aangeboden in de grote kantine, van 16.30 tot 18.00 uur. De heer Janssen is voor zeer velen geen onbekende. Niet alleen hebben praktisch alle werknemers van Inalfa in de loop der jaren met hem te maken ge had maar ook buiten het bedrijf wist men hem te vinden. Zo is hij de eerste protestant die in de Venrayse gemeenteraad zitting nam en die ook nu nog, als lid van het CDA- Venray, de belangen van de bewoners behartigt. Als ouderling van de Protestantse Kerkengemeenschap in Venray heeft hij 20 jaren het reilen en zeilen van deze ge meenschap van zeer nabij meegemaakt. In al die jaren ging zijn speciale zorg en belangstelling uit naar het jeugdwerk; in het bijzonder de z.g. kinder- nevendienst, voorheen zondagsschool. Het is vooral dit jeugdwerk, waaraan hij, ook na zijn vervroegd uittreden, nog vele jaren hoopt te kunnen werken. Niet onvermeld mag blijven dat de heer Janssen destijds promotor was van de Protestants-Christelijke school in Venray, toen nog gevestigd in de Pr. Bernhardstraat. Tien jaar lang is hij er voorzitter van geweest De afgelopen tien dagen werd in het Wagner hockeystadion te Amstelveen de strijd gestreden om de Europese Hockeytitel voor Herenteams. Het resultaat, de beker voor ons na tionale hockeyteam, zal ieder reeds bekend zijn. In 'n van spanning zinder ende finale tegen het sterke team van de Sovjet-Unie wist_ Oranje na de verlen ging middels strafslagen de volle buit binnen te halen. Eerder werden zij eerste in hun poule en door een prach tige overwinning op aartsrivaal West- Duitsland bereikten ze de finale. Als enige Limburger maakte de jonge Venraynaar Mare Schaeffers (22) deel uit van Oranje-selectie. Het overgrote deel van het toernooi bracht hij op de bank door, geheel volgens het principe van coach Wim van Heumen „never change a winning team", maar de keren dat een beroep op Mare werd gedaan, bleken succesvol. Zo wist hij eenmaal te scoren tegen de Belgen en werd hij ge selecteerd om de beslissende strafslagen te nemen in de finalewedstrijd. Twee maal sloeg hij onder zeer zware druk koelbloedig raak. Voor een "speler met zo weinig internationale ervaring een unieke prestatie. Mare Schaeffers is zijn hockeycar- riëre begonnen, gestimuleerd door zijn oom en neven, bij de Mixed Hockey Club Venray op 9-jarige leeftijd. Zijn talent viel al snel op en spoedig verwierf hij zich een vaste plaats in het eerste team van de M.H.C. V. In verband met zijn studie aan de T.H. te Eindhoven vestigde hij zich in Eindhoven en werd lid van Nederlands grootste hockeyvereniging Oranje- Zwart. Ook hier maakte hij snel deel uit van de selectie van het eerste team dat landelijk Hoofdklasse speelt. Door zijn goede spel werd hij tevens vrij snel ge selecteerd voor het Jong Oranjeteam, waarmee hij diverse successen behaalde. Het grote werk begoh na zijn selectie voor het nationale hockeyteam voor de Wereldkampioenschappen in Kuala Lumpur die vorig jaar werden gehou den. Om dit te bereiken en je te handhaven op het niveau van een Ne derlands elftalspeler moet je als ama teur veel afzien. Driemaal per week trai nen op een centrale plaats in Nederland, dus ook veel reizen, veel oefenwedstrij den en daarbij de normale competitie. Mare Schaeffers heeft het er allemaal voor over, zeker met het vooruitzicht van deelname aan de Olympische Spelen volgend jaar in Los Angelos. Het heeft nogal wat moeite gekost, zuster Nolaska van St. Anna bereid te vinden om vrienden en bekenden de gelegenheid te geven haar geluk te wensen met haar gouden kloosterfeest. Van haar hoefde dat allemaal niet. En dat is wel verwonderlijk, want juist zij was het, die in de loop der jaren de ver schillende jubilaressen van St. Anna op de voorgrond schoof en in het zonnetje zette. Het is dan ook met veel genoegen dat wij onze lezers nu in kennis mogen stellen van dat gouden feest dat overigens in klooster en congregatie reeds is gevierd. Het was immers zuster Nolaska die in de dertiger, veertiger ja ren en vijftiger jaren een ware brugge- bouwster Is geweest tussen de gesloten gemeenschap van St. Anna en de Venrayse bevolking en als zodanig on getwijfeld veel verdiensten heeft ver worven. LATE ROEPING Zuster Nolaska is geboren en getogen in Boxmeer. Haar grootste wens was, daar op het gemeentehuis te mogen wer ken. Maar de volontair die zij op zou volgen „bleef zo lang zitten" dat naar iets anders moest worden uitgekeken. Zo kwam ze terecht bij Philips in Eind hoven, waar ze het tot directiesecreta resse bracht. Lang geen slecht baantje zou men zeggen. Maar de Boxmeerse huisarts dr. Neus wist haar ervan te overtuigen, dat het beroep van ver pleegster in St. Anna te Venray DE toe komst van elke vrouw zou zijn. En zo kwam juffrouw van Goch als leerling verpleegster op St. Anna. Twee jaar later had Onze Lieve Heer haar al geroepen, zoals ze zelf zegt, en zou ze zuster worden in de Congregatie van de Zusters van Liefde van Jezus en Maria in Gent, België. Ze was toen reeds 30 jaar en wat men noemt een late roeping. Haar oversten lieten haar al spoedig naar St. Anna in Venray terugkeren, waar haar een taak op de administratie wachtte. Met nog een collega werd daar de totale boekhouding bijgehouden. De patiënten waren toen nog in klassen in gedeeld. De eerste-klas-patiënten be taalden er 2,per dag voor volledig pension. SECRETARESSE Op advies van de toenmalige direc teur, dr. Schim van der Loeff, werd zuster Nolaska secretaresse, zodra die plaats vakant kwam. En secretaresse is ze gebleven tot de bestuurlijke verande ringen binnen St. Anna zich begonnen te voltrekken en Zuster Nolaska de pensioengerechtigde leeftijd bereikte. Maar juist in die jaren in het secreta riaat heeft ze, wellicht meer dan wie ook, het wel en wee van St. Anna aan den lijve meegemaakt. Want als secreta resse was ze overal bii betrokken: bii de gezinsverpleging; bij de opvang van de patiënten van Sancta Maria uit Noord- wijkerhout; bij de beschieting van het eigen klooster en de complete evacuatie naar Eindhoven en België; bij de terugkeer en de wederopbouw. Er kon in feite op St. Anna niet veel gebeuren of zuster Nolaska had „een vinger in de pap". Ze weet smakelijk te vertellen over de verschillende directeuren die ze meege maakt heeft: dr. Schim van der Loeff. dr. Veraart en dr. Kortmann; over de officieren van justitie mr. Rieter en mr. Willebrenninck waaraan verantwoor ding afgelegd moest worden over justitie-patiënten; over het organiseren van uitstapjes en boottochten voor de patiënten, waarbij St. Anna veel baan brekend werk verricht heeft. Ze weet ook te vertellen over de ver anderingen welke er binnen de Congre gatie van de Zusters van Liefde hebben plaats gehad; over het rijke roomse le ven van weleer. En dan blijkt dal ze toch wel verknocht was aan de proces sies, aan de St. Anna-kermissen, aan de serenades en aan de plechtige bezoeken van gedeputeerde staten uit Limburg, Brabant en Gelderland, die bij de ver pleging op St. Anna een hartig woordje konden meespreken Maar ook blijkt het hartelijk mede leven met de patiënten en hun familie; bij de opvang van beiden. Dag en nacht stond men daar voor klaar. Vijfduizend namen heeft ze in al die jaren „inge boekt" en toen praatte men per jaar over 'n paar honderd duizend gulden... Nu gaat alles automatisch en kost het miljoenen.... Enige weemoed kan men zuster Nolaska niet ontzeggen Toch is ze reuze blij dat ze met 38 medezusters hier in Venray een kloos tergemeenschap mag blijven vormen. Blij ook dat ze ondanks haar 80 jaren zich nog verdienstelijk kan maken met gedichtjes maken, tekenen en fijne handwerken. En dat gaat haar, ondanks dat ze het licht in een der ogen mist, nog wonderbaarlijk goed af. En dan veel wandelen en kaartspelen.... RECEPTIE En nu zal ze dan eindelijk zelf eens in het zonnetje gezet worden. Te beginnen met een plechtige eucharistieviering in de kloosterkapel van St. Anna, op vrij- Op zondag 25 september a.s. gaat do minee J.F.R. Heine, Venray verlaten, 's Middags om half drie zal er een speci ale dienst gehouden worden in de Vre- deskerk, waarna er in de koffiekamer van „Den Hoebert" aan de Westsingel gelegenheid zal zijn afscheid te nemen van dominee en mevrouw Heine. Dominee Heine is sinds 1976 in Ven ray werkzaam. Eerder was hij dominee in Weert. Het Venrayse gebied is nogal uitgestrekt. Zo behoren daartoe ook Horst en de Maasdorpen Broekhuizen en Broekhuizenvorst, en niet te vergeten Blitterswijck, de bakermat van het pro testantisme in deze streken. Die uitgestrektheid én het feit dat men hier werkt tussen diverse pro testantse Kerkgemeenschappen én het interessante dat men na 7 jaren nog er gens anders kan beginnen, hebben uil eindelijk de doorslag gegeven om Ven ray te gaan verlaten en in de Hervormde Gemeente van Nijmegen te gaan wer ken. Dat besluit is kennelijk niet van van daag op morgen genomen. „In twee jaar tijd ben ik zeker door zo'n zestig protestantse gemeenten benaderd, om elders de zielzorg te komen uitoefenen", aldus dominee Heine. „Het heeft echt lang geduurd eer we een besluit genomen hebben...". Duidelijk blijkt ons, dat, evenals in de katholieke kerk, er ook in de pro testantse kerk veel vacatures zijn die niet (direct) vervuld kunnen worden. „De Venrayse protestantse Kerkenge meenschap is echter zo dynamisch" meent de dominee, „en zo leuk en aan trekkelijk, dat zeker binnen niet al te lange tijd een opvolger gevonden zal zijn". Zijn contakten met De Kruuze wil do minee Heine zeker tot die tijd blijven onderhouden. Het zou wederzijds teveel gevraagd zijn, daar ineens een punt ach ter te zetten. De Venrayse afdeling van de PvdA is bezig met het maken van een zwartboek over het personeelsbeleid van Rank Xerox. Aanleiding daartoe zijn de vele berichten, die duidelijk maken dat de werksfeer bij dit bedrijf beneden alle peil is, aldus de PvdA. Vorige week hebben leden van de PvdA pamfletten uitgedeeld aan de poort van de Rank om het personeel op te roepen hun slechte ervaringen ken baar te maken. Die worden verzameld in een zwartboek, dat aangeboden zal worden aan directie en personeel van het bedrijf, arbeidsbureau, GAK, ge meente, vakbondenen pers. Want: „als het werkelijk allemaal zo beroerd is, als we nu van diverse kanten horen, moeten we dit wanbeleid (van de Rank-direktie) aan de kaak stellen", aldus het PvdA- pamflet. Daarin wordt er op gewezen dat veel Rank-medewerkers zich verne derd voelen, in de knoei zitten. Het ziekteverzuim wordt daardoor steeds groter. Ook ziet een toenemend aantal mensen het gezinsleven in de knoei raken. „Jarenlange inzet voor het be drijf lijkt ineens allemaal nutteloos. Im mersvoor jou tien anderen", aldus het pamflet van de PvdA, die erop wijst dat werkgevers steeds brutaler optreden tegenover hun werknemers. Immers voor jou tien anderen. Nog tot 18 september kunnen mensen een steentje bijdragen aan het zwart boek en daardoor mogelijk aan een ver betering van het personeelsbeleid van de Rank. Men kan reageren, schriftelijk of tele fonisch, bij de PvdA-voorzitter Roland Zwiebel: tel. 85674, schriftelijk: Huber- tusstraat 27. Bellen liefst na 7.00 uur 's avonds. De werkgroep Anti-vandalisme, die al enkele maanden alles in het werk stelt om een eind te maken aan vernielingen in Venray, heeft helaas moeten consta teren, dat het vandalisme nog welig blijft lieren. In de nacht van maandag op dinsdag jl. moest een abri op de rondweg het weer ontgelden. Onbeken den vonden het kennelijk nodig om een van de ramen met een steen te bewer ken. Gevolg: een schadepost van ƒ450, dag 9 september a.s. om 11 uur. Daarna krijgt iedereen de gelegenheid haar in het klooster geluk te wensen met dit gouden jubileum. En allen die in de loop der jaren met zuster Nolaska kennis maakten, zullen dat zeker met alle plezier doen. VRIJDAG 2 SEPTEMBER 1983 Nr. 35 Nóg is de herinnering aan de fijn ge slaagde zomerbraderie in juli nog niet helemaal vervlogen of de winkeliers van Venray's winkelcentrum maken zich op voor de Najaarsbraderie, welke a.s. zaterdag én zondag wordt gehouden. Voor het laatst dit jaar worden de ver- koopaktiviteiten, welke normaal geno men in de winkels plaatsvinden, naar buiten verlegd in fraai uitgedoste kraampjes met wellicht speciale brade rie-aanbiedingen. Deze laatste braderie van 1983 belooft weer iets geweldigs te worden zodat verwacht mag worden, dat velen op beide dagen een wandelin getje door het winkelcentrum zullen maken om te kijken en te kopen. 'Behalve de verkoop op straat, zal er weer van alles te doen zijn op en rond de Grotestraat en de Grote Markt. Op de verschillende terrasjes zal men muzikaal worden beziggehouden met DLxylandmuziek, terwijl op zaterdag tussen 13 en 15 uur gezellig in het gehoor liggende muziek wordt gespeeld door enkele accordeonensembles en een De nieuwe VVV bon is uit! Het „nieuwe" aan deze bon is, dat hij een geheel nieuwe vormgeving heeft verkregen. De bon is nu meer afgestemd op de giro- en betaalkaarten en euroche ques en heeft niet meer de oude pons kaartvorm. Uw nieuwe WV bon bestaat voortaan uit twee delen, dit i.v.m. de automatisering. Voor de consument verandert er dus niet zoveel, maar U bent weer volledig op de hoogte van de nieuwe omwikke lingen. Wanneer U nog in het bezit bent van bonnen van het oude model! Maakt U zich geen zorgen, deze blijven even goed geldig. Uw VVV bonnen kunt U in Venray verzilveren bij de volgende winkeliers: Arts en Nooyen A S Sport Clof- fy Camps juwelier Coenen van Dooren Perzen Leo Hendriks Hen- drix speelgoed Hoedemaekers foto graaf Electro Martens Martin Cuy- pers v.d. Munckhof van Opbergen Henk Smits Modehuis Thomassen Thomassen woninginrichting Voesten inlijsterij Arno en Wilma Modehuis Ex 't Vaemke Modecentrum van Oorschot A. Verlinden De Venrayse Postzegelhandel Eeuwige Lente Cees Min Rest. „De Kooy" Tennispark „Landweert" Hotel rest. Verstrae- len Muziekhal en Grammo Fa. Clep- has Rob van Dijk Kado Art Shop Mooren b.v. Redage meubelen San- tecraem Nic van der Veen De Mulder Claessens Camping van Erp van de Koppel Meubelen Heffia Swaenehof Dom Melskens Hotel rest. „De Zwaan" Bistro „Aquarius" Th. Cuypers Oostrum Pouwels warenhuis P. Pijpers van Mil mode Ariaens Sport autobedrijf Van Haren Ste vens hout Rest. „Vlakwater" recrea tiepark „Leukermeer" camping en rest. „Op den Berg" Tennishal „De Schaapskooi". Behalve in Venray zijn deze bonnen natuurlijk ook geldig in diverse andere plaatsen, waar lijstjes met deelnemende zaken bij de plaatselijke VVV's ver krijgbaar zijn, evenals in Venray. De VVV mag zich verheugen in een toenemend aantal donateurs. Het dona teurschap bedraagt 75,Dit houdt geen extra reklame voor de betreffende particulieren, zaken e.d. in, maar bij tal van aktiviteiten, folders e.d. zullen zij genoemd worden, wanneer dit van toe passing is. De nieuwe fiets- en wandelroutes zul len zéér binnenkort te verkrijgen zijn aan de balie van de VVV. De exacte da tum van uitgave wordt tijdig bekend ge maakt, opdat U volop in de gelegenheid bent deze in uw bezit te krijgen want ze zijn beslist de moeite waard! Op zondag 25 september zal het Reg. UNICEF Comité Land van Cuijck zijn eerste wandeltocht „Loop voor Unicef" organiseren te Overloon. een „Loop voor Unicef" is een gesponsorde wan deltocht, waardoor gelden bij elkaar worden gebracht voor dit kinderfonds van de Ver. Naties. Onder het motto HELP EEN HANDJE MET JE VOE TEN krijgt deze wandeltocht als speci aal thema: Water, Gezondheidszorg, Onderwijs voor Bhoetan. Startplaats: Rest. Hof van Loon te Overloon, bij het Oorlogsmuseum. Starttijd tussen 11.00 en 15.00 uur. Startkaart: volwassenen ƒ2,-, kinderen tot 12 jaar 1,-. Tijdens de braderie in het komend weekend kunt U de bijna al vertrouwde VVV-stand ook weer vinden. Onze in- formatrices zullen U gaarne te woord staan en alle inlichtingen willen geven. Deze stand wordt geplaatst door de plaatselijke middenstand; een bijzonder aardige geste! De maandelijks verschijnende Lim burg Rekreatie-Infokrant gaat verdwij nen omdat het blad in de huidige vorm en opzet niet voldeed en een te kostbare zaak werd. Toch voorzag deze uitgave in volksmuziekgroep van de Venrayse muziekschool. Uiteraard spelen deze groepen voor het voormalige gemeente huis waarin de muziekschool is geves tigd. Door enkele modezaken zullen op straat modeshows worden verzorgd. De nieuwe folkloristische volksdans groep „De Hakkespits" zal het publiek laten genieten van oude volksdansen in een entourage van oude ambachten, zoals houtsnijden en mandenvlechten. Het Fitnesscentrum zal een demonstra tie weggeven met conditie-apparatuur; men kan droog-surfen en kijken naar judodemonstraties, om maar een greep te doen uit het vele, dat op beide dagen te zien en te horen is tijdens de najaars braderie. Sigarenmagazijn Jansen en Restau rant De Zwaan organiseren een sigaren rookwedstrijd waarbij het er om gaat wie de langste askegel aan zijn sigaar weet te houden. Ook Unicef, de instelling van de Ver enigde naties, die werkt in het belang Vorige week woensdagmiddag ver toefden bij De Brak aan de Leunseweg een vijftal personen, die later afkomstig bleken te zijn uit Helmond en Bakel. Er ontstond onenigheid met de betrekking tot de verkoop van verdovende midde len. Dat liep uit op een handgemeen. Een 35-jarige Venrayer werd met een mes bedreigd en van een handtas be roofd. In die tas zou een paar honderd gram Hashish gezeten hebben. Eerst 's avonds, toen het vijftal weer bij De Brak verscheen, werd de politie van het gebeurde in kennis gesteld. Die begon onmiddellijk met een onderzoek. Dat resulteerde in de aanhouding van twee personen, waarbij ook de man die eerder de tas met verdovende middelen had geroofd. Op zijn aanwijzing werd die tas later terug gevonden in het Defensiekanaal, op de grens van Venray en Brabant. De tas was echter leeg. Direct na de aanhouding gingen een aantal personen er met een luxe wagen vandoor. Onder hen een medeplichtige van de tasjesroof. Ze werden direct ach tervolgd door twee agenten in een burgerauto. Met grote snelheid ging het via de Westsingel de Beekweg op in de richting van Rips. Tijdens de achtervol ging werd de auto van de politie meerdere malen beschoten vanuit de achterbak van de vluchtende auto. Een kogel kwam door de voorruit en de bij rijderszetel in de achterbank van de politieauto terecht. Een wonder dat geen der inzittenden werd geraakt. Inmiddels was assistentie gevraagd van andere politiekorpsen. En later in de nacht kon de Helmondse politie twee verdachten aanhouden, die zowel bij de beroving als bij de beschieting aanwezig waren gewest. In de Ioo^. van zaterdag werd de vijfde verdaente eveneens in Helmond aangehouden. Zij werden allen ingeslo ten in het Venrayse politiebureau en voorgeleid aan de officier van justitie. Hen zal poging tot moord c.q. poging tot doodslag ten laste worden gelegd. Tijdens een huiszoeking in Helmond werd het vuurwapen aangetroffen. HUISVREDEBREUK Maandagavond hebben een viertal jongelui uit Castenray, in de leeftijd variërend van 20 tot 23 jaar, onder in vloed van alcohol gedacht hun kermis te moeten voortzetten bij een bejaard echtpaar aldaar. Het viertal was door de achterdeur binnengekomen. In de keu ken verscheen de vrouw des huizes die de knapen niet binnen wilde hebben en -verzocht hun de woning te verlaten. Zij stoorden zich daar niet aan. Een van hen pakte zelfs een tomaat en drukte die op het hoofd van de bejaarde vrouw. De politie werd ingeschakeld, maar toen die ter plekke kwam was het viertal ver dwenen. Zij werden in hun ouderlijke woningen opgezocht, maar door de hoeveelheid drank was er met hen niet te praten. Het viertal werd verzocht dinsdagmorgen op het politiebureau te komen, waar ze ook zijn verschenen. Tegen het viertal werd procesverbaal terzake huisvredebreuk opgemaakt. een behoefte die nu voorzien gaat wor den door een nieuw op te zetten kwar taalblad met diverse tekst- en adverten tiepagina's. Diverse VVV's uit de regio is de hulp gevraagd om een zo volledig mogelijke informatiekrant op de markt te kunnen brengen. Ook Venray wil daarin acte de présence geven door nogmaals een oproep te doen aan verenigingen, hore ca, middenstand, leuke of gewone za ken om evenementen door te geven aan uw plaatselijke VVV. De kopy voor de eerstvolgende uitga ve dient uiterlijk 10 september binnen te zijn bij de VVV! Reeds enkele instanties hebben ge reageerd op onze eerder oproepen maar wij zijn ervan overtuigd dat nog veel meer evenementen noemenswaardig zijn. Venray, laat ook in heel Limburg wat van je horen! Volgende week hopen wij weer een lijst van aktiviteiten en evenementen ie publiceren die U via ons theaterbesprek- buro op het VVV kantoor weer kunt reserveren of bespreken. HONDERDENVIERDE JAARGANG van kinderen zal met een demonstrate- stand vertegenwoordigd zijn. PRIJSUITREIKING Zaterdagmiddag om half drie zal op het bordes van het oude raadhuis de prijsuitreiking plaatsvinden van de kleurwedstrijd, welke tijdens de zomer braderie werd uitgeschreven door de werkgroep Anti-vandalisme. De ge kleurde prenten, waarop een prijs is ge vallen zullen tijdens de braderie van zaterdag en zondag in de verkoop- kraampjes worden opgehangen. Zie de uitslag van die wedstrijd elders in dit blad. En los van dit alles wordt op zater dagavond om negen uur op de Grote Markt tegen het decor van het verlichte oude raadhuis de traditionele Taptoe Venray 1983 gehouden. Alles bij elkaar is er aktiviteit in het winkelcentrum genoeg om twee dagen lang zondag vanaf het middaguur vriend en vreemdeling te laten zien, dat het Venrayse winkelcentrum heel wat te bieden heeft. Tijdens de wijkraadsvergadering van 22 augustus j.l. heeft de volledige wijk raad Noord-West besloten te stoppen met alle aktiviteiten en zichzelf op te heffen. De wijkraad is tot deze drastische stap gekomen omdat het voor de wijkraad onmogelijk is gemaakt te funktioneren door persoonlijke aanval len van derden op leden van de wijk raad en door grote meningsverschillen met derden. Naar wij hebben vernomen is vooral de wijze van beheer van het wijkgebouw een groot struikelblok. Het besluit van de wijkraad heeft tot gevolg dat het wijkblad de Noord-Wes- ter niet meer zal verschijnen en dat de wijkbelangen niet meer bij de gemeente worden behartigd. Ook betekent het dat voor de bewo ners van de wijk geen aktiviteiten meer worden georganiseerd zoals een disco, kaart-avonden, het koffie-uurtje op zondag, dansavonden, kienavonden e.d. Een woordvoerder van de gemeente liet ons weten dat door het gemeente bestuur voorlopig geen bemiddelings pogingen zal worden ondernomen. Ondanks het feit, dat de bevolking jaarlijks met enkele honderden toe neemt, blijkt het kwantum sterk alco holische dranken, dat men in Venray tot zich neemt, met duizenden liters te dalen. Dit blijkt uit een jaarlijkse opgave, welke slijters en kasteleins in het kader van de Drank- en Horecawet aan de gemeente moeten verstrekken. In de loop van 1981 verkochten slijters 95.071 liter sterke drank (waar onder niet wordt verstaan: wijn, bier, sherry etyc.), terwijl de kasteleins een omzet hadden van 24.320 liter. Dat maakt een totaal van 119.392 liter per jaar. In 1982 Venray telde toen 483 in woners meer zetten de slijters „slechts" 80.475 liters om, terwijl de kasteleins niet meer dan 23.020 liters hebben verschud. Samen gaat het dan over 103.495 liter sterke drank. Vergelijkt men de jaarcijfers van 1981 en 1982 met elkaar dan blijkt dat er in totaal 15.896 liter minder sterke drank in Venray is verkocht. Dat is —13,5%. MISSELIJKE GRAP De eigenaar van een personenauto, die vrijdag op de rondweg van het Brukske pech kreeg met zijn auto, liet deze daar staan. Enkele uren later kwam hij tot de ontdekking dat zijn au to verdwenen was; die bleek te zijn op gehaald door een slopersbedrijf. Met de auto was gelukkig nog niets gebeurd, zodat de eigenaar zijn auto onbescha digd terug kon krijgen. Wie het leuk heeft gevonden het slopersbedrijf te bel len om de eigenaar schade te berokke nen, hoopt de politie te kunnen oplos sen, maar misselijk was die streek in ie der geval. GROENE WOUD WEER UIT DE LUCHT Naar aanleiding van diverse klachten dat in diverse gezinnen in het Brukske geen of geen goed TV-beeld te ontvan gen was, stelde de politie maandag een onderzoek in. Dit had tot gevolg dat in de Harpstraat een illegale zender werd gelokaliseerd. De apparatuur werd in beslag genomen en de zendpiraat werd aangehouden. Na verhoor en aanzeg ging dat procesverbaal zal worden op gemaakt werd hij huiswaarts gezonden. Dinsdagmiddag assisteerden brand weerlieden bij de verwijdering van de zendmast. INBRAAK Aan de Haammakerstraat werd door forcering van een slot toegang verkre gen tot een woning. Een hoeveelheid gereedschap werd ontvreemd.

Peel en Maas | 1983 | | pagina 9