es OUDE FOTO'S AGENDA Gemeenteraad Wedstrijdploegen en -trekken in Ysselsteyn Per trein op bedevaart naar Wittem «iSp Sterrenkundige Vredesberaad Venray springlevend AVOEDNGS BOMD FNV ITALIAANS KOOR IN VENRAY FILMNIEUWS GEVONDEN DE WETTELING ZIEKENOMROEP Programma van de Venrayse Omroep Stichting I Zondag 4 september worden in Ys- selsteyn de inmiddels bekende ploeg- J wedstrijden met paarden en oude trac toren gehouden. Het geheel staat weer onder leiding van de Rijvereniging De Peeldravers, ditmaal in samenwerking met de de Historische Trekkers- en Motorenvereniging uit Zuid Nederland. Het wedstrijdploegen begint 's mor gens al om 10.00 uur en natuurlijk zijn er weer wisselbekers beschikbaar. De echte paardeliefhebbers en degenen die de nostalgie hoog in hun vaandel heb ben geschreven, kunnen bij het ploegen met paarden hun hartje nog eens opha len, want de oude getuigen, met blin kend koper, rode kwasten en zwart le der worden weer met ere door de zware landbouwpaarden gedragen, j Zij die al gauw op de ploegwedstrij- den zijn uitgekeken kunnen terecht in de consumptietent of bij de oude am- bachten die hier weer worden uitgeoe fend. Speciale aandacht vragen daar de I houtsnijders, de imkers en de wolspin- ners. i 's Middags vanaf 13.00 uur beginnen j de wedstrijden „Trekker-Trek" een wedstrijd tussen zware traktoren in 4 (vervolg van pagina 1) WELZIJNSPOT We hebben in dit blad al uitvoerig stil j gestaan bij de besteding van de „Wel- zijnspot 1982" naar aanleiding van het behandelde in de commissie sportzaken. Men zal zich herinneren dat het ging om 23.000,— die vorig jaar niet gebruikt werden voor een geplande aanleg van een atletiekveld op het terrein van St. Anna. Voorgesteld werd dat geld te besteden voor het aanpassen van het kleedge- I bouw bij de Ysselsteynse sportvelden, j voor het onderhoud van de drainage in I 5 sportvelden te Ysselsteyn en Oirlo, en als er dan nog wat overblijft voor een afdekzeil van het hoogspringkus- Men zal zich ook herinneren, dat het de VVD-fraktie was, die bedenkingen had, omdat die van Ysselsteyn te weinig j eigen inbreng zouden aanbieden, in I vergelijking met andere kerkdorpen. Ook nu werd „te weinig zelfwerk- j zaamheid" weer door de VVD naar voren gebracht. En opnieuw moest wet houder Van Oers verklaren, dat de in breng van Ysselsteyn betrekking had op alle niet-technische werkzaamheden die daar verricht moeten worden. Geschat wordt dat er ca. 250 man-uren mee gemoeid zijn. En dat vond de VVD kennelijk wel genoeg, want men deed er i vervolgens het zwijgen toe. WONINGBOUW Aan de raad was ter kennisname aangeboden de nota „Overzicht stand van zaken woningbouw Venray 1983" c.q. vragenlijst nieuwbouw en ver nieuwbouw van het ministerie van I volkshuisvesting, ruimtelijke ordening en milieubeheer. Een hele mond vol.... En die nota beperkte zich niet lot de stand van zaken alleen, maar vermeldde ook de woningbouwprogrammering voor de periode 1984 tot en met 1986. Een 17 pagina's tellende nota, met de nodige tabellen en overzichten. Om up I to date te blijven, moest de wethouder, staande de vergadering, nog de nodige I correcties aanbrengen. En vanzelfspre- kend hadden veel raadsleden daar hun zegje over. Het onderwerp lijkt ons interessant en belangrijk genoeg om daar komende week in een apart artikel uitgebreid op I terug te komen. AFSCHEID Het was bijna half twaalf, dinsdag avond, toen burgemeester Defesche met enkele hartelijke woorden afscheid nam van het scheidende raadslid, de heer Truijen. Sinds 1978 is de heer Truijen i raadslid en sinds vorig jaar voorzitter van de CDA-fraktie. „Met hart en ziel", aldus de raadsvoorzitter, „heeft de heer Truijen zich op het raads- en commissiewerk geworpen". Een groot aandeel werd hem toebedacht bij de hechtheid van de CDA-fraktie, die werd samengesteld uil twee groeperingen die toch echt wel verschillende belangen meenden te hebben. Veel lof werd hem toegezwaaid voor zijn taktisch werk vóór de behandeling van de nota „Vrede en Veiligheid". De burgemeester vond het jammer dat Truijen de raad én Venray gaai ver laten. Hij wenste hem al het beste bij j zijn nieuwe werk in een nieuwe woon- plaats (Eindhoven). „Gelukkig behou den we aan hem een tastbare herinne ring", zo zei de voorzitter, „in de vorm van een kopergeslagen stembus welke de raad kreeg aangeboden toen de heer klassen: de boereklasse, de loonwer kersklasse en de speciale klasse voor traktoren van 1000 en meer pk. Deelne mers hebben zich voor deze spectaculai re wedstrijden al gemeld. Ieder zal 3 trekproeven moeten afleggen. WAT IS TREKKER-TREK? Begonnen als een attraktie tijdens het Wereldkampioenschap ploegen, is trek ker trek thans uitgegroeid tot een op zichzelfstaande sport. Trekker-trek was reeds in het begin van de jaren zeventig een veel beoefende sport in Amerika. Hoe kwam men daar op? Typernd voor de Amerikaanse bodem is de aanwezigheid van veel grote keien. Dit noodzaakt de boer tot veel extra werk: het wegslepen van deze keien met zijn trekker. Amerika zou Amerika niet zijn als men daar geen brood in zag voor Zondag 11 september zal Midden Limburg van Venray tot Susteren weer ter bedevaart trekken naar Sint Gerar- dus in Wittem. Het is de 41e keer dat de ze pelgrimage per trein ondernomen wordt. De publieke opinie gaat er zich steeds meer over verwonderen dat de bede vaarten naar Wittem in deze tijd ge woon doorgaan en geen teruggang ken nen, „alsof er niets gebeurd is". Dat is niet iets om trots op te zijn, maar eerder om dankbaar voor te zijn: dat mensen nog altijd worden aangetrokken door een man, die niet over bijzondere gaven of talenten beschikte, maar met een der gelijke vanzelfsprekendheid het evange lie van Christus heeft beleefd, dat je er door geinspireerd kunt raken en je zor gen en problemen verlicht. Het bestuur heeft dit jaar als intentie van de bedevaart aangegeven: Voor het behoud en het herstel van werk en werkgelegenheid en een mens waardig bestaan voor allen in onze sa menleving". Wij hopen dat de Bedevaart van zon dag 11 september aan velen de mogelijk heid zal bieden voor enkele uren van be zinning en gebed, en met name ook de gezondheid van het geloof ten goede zal komen. De spoorkaartjes voor de extra trein zijn niet verkrijgbaar aan de stations, maar bij de plaatselijke medewerker, P. van Mil, Mgr. Nolensstraat 20, Venray, lel. 83734. Arte en Hermine proficiat met jullie kast! Gerrie en Christ Truijen tot Prins Carnaval van Venray werd uitgeroepen". De tastbare herinnering welkeTruijen aan zijn raadslidmaatschap mocht meenemen was een fraaie sierkaars met het wapen van Venray. In zijn afscheidswoord dankte de heer Truijen de voorzitter en de raads leden voor de samenwerking die hij en zijn fraktie heeft mogen ondervinden. Uitvoerig deed hij nog eens uit de doeken welke beweegredenen hem deden besluiten zijn heil elders te gaan zoeken. En vanzelfsprekend introdu ceerde hij zijn opvolger als voorzitter van de CDA-raadsfraktie, de heer Jan Poels en zijn opvolger in de raad de heer H. Pingen. Namens de raad sprak de heer Den Brok enkele woorden van afscheid. En nu bleek dat Truijen reeds vanaf 1970 geïnteresseerd was in het raadswerk en veelvuldig optrad als adviseur van Mevr. Poels-Peters. Ook in de oprich ting van de fraktie Samenwerking in 1974, had Truijen een werkzaam aandeel. Volgens Den Brok heeft de raad het open-overleg voornamelijk aan Truijen te danken. Den Brok wenste hem veel succes in het Brabantse en bood hem namens de raad het fraaie boekwerk „Limburg in vogelvlucht" aan. Als nieuw raadslid in de gemeente raad werd aan het begin van deze ver gadering benoemd de heer H. Pingen uit Castenray, die reeds eerder als raadslid fungeerde maar bij de laatste verkiezin gen net niet aan bod kwam. In de eerst volgende raadsvergadering zal hij wor den geïnstalleerd. «.'dBii een nieuw spel. Weldra werden de keien vervangen door handzam plaat staal, verzwaard met o.a. spoorbielsen, toen het trekken van de staalplaat te makke lijk werd kwam men op de gedachte een trekwagen te maken. De ontwikkelde wagen stond bekend als de Weight Transfer Machine, bij ons beter bekend als de sleepwagen. Onder de boeren groeide dit spelletje trekken weldra uit tot een nationale sport. Voor promotie van de sport deed men veel aan wedstrijden tijdens land bouwtentoonstellingen. In 1977 kwam de Trekker-trek voor het eerst in Nederland nl. op het Flevo- hof waar duizenden genoten van een sportieve wedstrijd. Het succes van deze introduktie van Trekker-trek kreeg zijn vervolg. Naar voorbeeld van de Ameri kaanse sleepwagen bouwde Vicon land- bouwwerktuigenfabriek de eerste en iog steeds in gebruik zijnde NTTO vedstrijd-sleepwagen. En Ysselsteyn zou Ysselsteyn niet zijn, wanneer men dat spectaculaire ge beuren niet naar hun dorp zou halen. 2'ondagmiddag kan men daar volop kennis mee maken op het terrein aan de Paardekopweg. De Amsterdamse sterrenkundige dr. J.A. van Paradijs krijgt de Pastoor Schmeits-prijs voor sterrenkunde we gens zijn onderzoek aan compacte rönt- genbronnen in de melkweg, deze onder scheiding wordt om de drie jaar toege kend aan Nederlandse astronomen die jonger dan veertig jaar zijn. Dit is vorige week meegedeeld door de slichting Pastoor Schmeits voor ster renkunde, die de prijs toekent. Zij is in 1919 opgericht door de Venrayse pastoor Schmeits, een geïnteresseerde in de sterrenkunde. Dr. Paradijs is werkzaam bij het ster renkundig instituut Anton Pannekoek in amsterdam. Hij ontdekte onder meer dat bronnen die uitbarstingen vertonen, afkoelende resten van zogenoemde zwa re sterren zijn en geen zwarte gaten zo als voorheen werd aangenomen. Hét is de tweede keer dat tot uitrei king van de prijs wordt overgegaan. Drie jaar geleden ontving de Utrechtse hoogleraar prof. Dr. H. Lamers de prijs voor het eerst. Pascal Schmeits was in zijn tijd een zeer bekende pastoor. Op het kerkplein, van de St. Petrus Banden kerk, voor de ingang „onder den toren" staat sinds enige tijd zijn grafsteen met de geden kwaardige woorden „kindertjes bemint elkander". Na de interne problemen van mei van dit jaar is het Vredesberaad Venray weer springlevend. Een tiental enthousiaste mensen heeft besloten met elkaar verder te gaan in de strijd tegen de kernbewa pening. Na de vakantieperiode zijn ze begonnen met het voortzetten van het Venrayse aandeel in de zaterdagse Peel- wakes. Daarnaast is zeer intensief mee gewerkt aan het organiseren van het symbolische aan elkaar knopen van America en Siberië op zaterdag 20 au gustus jl. Sommige kranten hebben ge schreven dat deze aktie de afsluiting was van de vredesaktiviteiten in de Peel. Dit is echter beslist niet waar. Misschien werd het verward met het opheffen van het Vredeskamp en het overbrengen er van naar Woensdrecht. De Peelwakes bijvoorbeeld gaan ge woon door. Elke zaterdagmorgen om kwart voor elf bij de ingang van de vliegbasis de Peel. En op 25 september zal meegewerkt worden aan de fietstocht naar de vliegbasis Volkel. Meer informatie hierover volgt nog. Om de strijd tegen de kernbewape ning te kunnen verhevigen zijn veel mensen nodig. DOE MEE! Kom eens met ons praten. De kontaktpersoon is Wilma Jonkman, Serenadestraat 19 Venray, tel. 04780-84876. yt Na de gebruikelijke rustperiode be ginnen we a.s. maandag 5 september weer met onze informatie-avonden zo als gewoonlijk iedere le maandag van de maand bij A. Evers, Grootdorp 10 in Merselo. U kunt bij ons voor (bijna) alle probleem terecht. Wij zullen U zo goed mogelijk van dienst proberen te zijn. Ook niet leden zijn welkom vanaf 19.00 uur tot 20.30 uur. Zaterdagavond 3 september arriveert in Venray het Italiaanse koor „Coro della Cattedrale Pescara". Dit koor heeft dan een concertreis door Engeland achter de rug en maakt zijn terugreis naar Nederland, waar het zal optreden in Delft, Venray en Blitterswijck. In Delft is het koor te gast bij het jon gerenkoor „De Buddy's" en zal deelne men aan een concert dat op zaterdag middag in die stad wordt gehouden. Vervolgens reist het koor door naar Venray waar het te gast zal zijn van de „Zangers van St. Frans". Twee jaar ge leden was dit koor ook al eens in Ven ray, maar toen was er geen gelegenheid een uitvoering te geven. Nu zal dit koor van de kathedraal van Pescara op zon dag 4 september om 10.15 uur de Hoog mis in de Paterskerk zingen. Na deze Hoogmis gaat het koor dan nog even naar Blitterswijck om daar deel te ne men aan een openluchimanifestatie op het kerkplein. Maandagmorgen wordt dan de terugreis naar Italië hervat. Het Kathedrale koor van Pescara bestaat uit een 50 tal meisjes, jongens en jonge mannen en staat onder leiding van Don Rinaldo Lavezzo. GANDHI BOEIENDE SPEKT AKELPRODU KTIE Bij voorbaat stond eigenlijk al vast, dat de film Gandhi een sukses zou wor den. Dat het echter zo'n grandioos ge beuren zou worden was echter niet te voorzien, er gaat bijna geen dag voorbij of de film Gandhi staat weer in het mid delpunt van de zoveelste onderschei ding. De film kreeg 11 oscars waaronder die voor de beste film, beste regie en beste hoofdrol. De film die ruim drie uur duurt is een van de kostbaarste aangelegenheden ooit aangepakt. De film kent dan ook een van de grootste massascenes uit de filmgeschiedenis. Inmiddels hebben mil joenen mensen over de gehele wereld de film gezien. Ook in Nederland is de be langstelling overweldigend. Deze film durven wij dan ook van harte aan te be velen, wat gezien de publiciteit erom heen eigenlijk al overbodig is. Deze week in Luxor Venray te zien. Let op de speciale aanvangstijden vanwege de lengte van de film. boekhandel van den munckhof is ook dinsdags de gehele dag geopend Bastaard-herder, lichtbruin, teef, met rode halsbans Twee bankbiljetten Crême-kleurig jasje met rode strepen Blauwe trui, maat 52 Twee sleutels, een flessenopener en een broekriem aan ring Een plastic tas inhoudende een blauwe blouse en lichtblauwe broek en vleeswaren Twee emblemen: VW en DAF Geldlade met 6 vakjes zonder in houd, vermoedelijk van kassa of geld- casette Een wieldop, zilverkleurig spaakmodel Een witte plastic wieldop. Voor inlichtingen kunt u zich wenden tot de administratie van de gemeente politie Venray, Leunseweg 4, tel. 04780-84888, tst. 227. VRIJDAG 2 SEPTEMBER VRIJDAG 2 SEPTEMBER van 2 t.m. 8 sept. 1983 Vrijdag 2 sept.: 19.39-21.30 ZVV Venrode zaalv. vr. 21.30-22.30 ZVV Koetshuus zaalv. vr Zaterdag 3 sept.: 09.00-19.00 Manual handbal Bij slecht weer 's avonds taptoe, anders: 19.00-20.00 Bowling Bistro Venray, zaalv. vr. 20.00-23.00 handbalwedstrijden Manual-Mill Zondag 4 sept.: 08.00-18.00 Jumpers basketbal-toer nooi. 18.00-19.00 Batu-Badaun zaalv. vr. 19.00-20.00 Klomp zaalv. vr. 20.00-21.00 Old Calahan zaalv. vr. 21.00-22.00 de Flaters zaalv. vr. Maandag 5 sept.: 18.00-21.00 VC rooy tr. 21.00-22.00 ZVV Venrode zaalv. vr. 22.00-23.00 ZVV SVCB zaalv. vr. Dinsdag 6 sept.: 18.00-21.00 VC Rooy tr. 21.00-23.00 Badminton Woensdag 7 sept.: 18.00-23.00 Badminton Donderdag 8 sept.: 18.00-21.30 Manual tr. 21.30-23.00 VC Rooy tr. openbare bibliotheek IA venray Keuze uit de nieuwe aanwinsten voor de jeugdafdeling: A-boeken (tot 9 jaar): Schongut, E. Speel poes. Twee poesjes spelen met een bal, blokken, een robot, pennen, een emmer met schep en een teddybeer. Hardkartonnen prenten boekje voor peuters. Vanhalewijn, M. Een mannetje dat niet kon slapen. Als Wiebe niet kan slapen, telt hij de regendruppels totdat hij met hen meegaat naar zee. Daar be gint een fantastische droomreis die eindigt in zijn eigen bed. Prentvertelling voor kleuters met zacht getinte illustra ties. Zonneveld, J. C. Piet Eekhoorn en de tovenaar. Als de tovenaar weer een nieuw akelig toverdrankje heeft gebrou wen, proberen Piet Eekhoorn en z'n vriendje Janus hem onschadelijk te maken. Maar zo gemakkelijk is het alle maal niet. B-boeken (van 9 tot 11 jaar): Groen, E. de. Jij haalt de top. Anne moet van haar moeder aan zwem wedstrijden meedoen. Verhaal in mak kelijke woorden en korte zinnen. Hagers, Freddy ps. van G. Betlem Ankie als schoolbrigadiertje. Wat voelen ze zich fantastisch, die ver- keersbrigadiertjes, als ze voor de eerste maal hun mooie uitrusting aan hebben en zelfs in de krant staan, maar eenmaal op hun post blijkt het brigadier-zijn geen spelletje. Klop, L. Zo maar wegzeilen. Ruben droomt vaak dat hij met opa in de zeilboot gewoon weg kan gaan zodat de kinderen op school hem niet meer kunnen pesten. Preussler, O. Sterke Wanja. Zeven jaar moet Wanja liggen luieren op de kachel, zeven zakken zonnepitten moet hij opeten, voordat hij de lange, gevaar lijke tocht door zeven gewesten en zeven rijken kan beginnen om de voorspelling van de oude blinde man te vervullen. Met grote letter gedrukt. C-boeken (vanaf 11 jaar): Ashley, B. Rad van avontuur: Sinds haar moeder opnieuw getrouwd is, vindt de 11-jarige Patsy het thuis niet fijn meer en loopt weg. Ze is heel tevre den met haar nieuwe leven totdat ze haar opsporingsbericht in de krant leest. Bartos-Höppner, B. Silvermoon; tussen cowboys en Comanches. De zil vergrijze hengst Silvermoon heeft zo veel indruk gemaakt op een blanke paardenhandelaar en diens Indiaanse vriend, dat zij alles in het werk zetten om te voorkomen dat het dier in handen van veedieven zal vallen. Coué, J. Ik leef! Een kreupele en lelijke jongen heeft drie dromen: wielerkampioen worden, seiner worden bij de marine en zijn vriendinnetje totdat aan alles een einde komt en hij verwordt tot een plantaardig levend mens. St. Eiisabethziekenhuis Venray te beluisteren via kanaal 4. Woensdag: Tweede woensdag van de maandvan 10.15 tot 1115 uur hel pro gramma „Onder Ons" een programma over mensen en dingen die de aandacht vragen. Deze keer zullen wij het hebben over genezende krachten uit de natuur. Donderdag: van 10.15 tot 11.15 uur het programma „Nieuws en informa ties", daarna het verzoekplatenpro- gramma. St. Anna, Psychiatrisch Centrum Venray Maandag: van 15.00 tot 16.30 uur het programma „Non-stop lichte en veelge vraagde muziek". Dinsdag: Tweede dinsdag van de maand, van 14.00 tot 15.00 uur het pro gramma „Onder Ons", een programma over mensen en dingen die de aandacht vragen. Deze keer zullen wij het hebben over genezende krachten uit de natuur. Vrijdag: van 10.00 tot 11.30 uur het programma „nieuws en informaties" waarin het verzoekplatenprogramma. St. Servatius, Psychiatrische Centrum Venray. Donderdag: vanaf 10.00 uur het pro gramma „nieuws en informaties", waarna het programma „Onder Ons", een programma over mensen en dingen die de aandacht vragen. Deze keer zul len wij het hebben over genezende krachten uit de natuur. De Kruuze, Geriatrisch Centrum Venray. Maandag: van 14.00 tot 15.00 uur het programma „Houwen zo". Vrijdag: van 14.00 tot 15.00 uur het programma „nieuws en informaties", waarna het verzoekplatenprogramma. Bejaardencentrum, Het Schutters veld. Vrijdag: van 10.30 tot 11.30 uur een speciaal programma met en voor de be woners van Het Schuttersveld. Wilt U aan familie, vrienden en/of bekenden in een van bovenstaande in stellingen een muzikale groet brengen? Wij zijn U graag van dienst. Stuur Uw aanvraag tijdig naar de Venrayse Om roep Stichting, Postbus 320, 5800 AH Venray. VENRAYSE OMROEP STICHTING aanvraagformulier voor verzoekplaten Deze plaat is bestemd voor dhr/mevr/mej Instelling Afdeling kamer De plaat wordt aangeboden door: dhr/mej/mevr. Woonplaats BOEKHANDEL van den Munckhof GROTESTRAAT 68 VENRAY In de dertiger jaren floreerden alom in den lande de christelijke verenigin gen. Niet in het minst de jongelui werden in allerlei verenigingen van het Rijke Roomse Leven ondergebracht. En natuurlijk de bokken van de schapen gescheiden Een van die vele verenigingen was de KJV. Speciaal bedoeld voor meisjes en jonge vrouwen. In Venray-kom waren die gevestigd in de huishoudschool aan de Eindstraat. De foto van deze week, nu 50 jaar geleden, toont ons een groepje van deze KJV-meisjes. Van links naar rechts: Mien van Rooij, An Dommeck, Nelly Janssen, mej. W. San- gers als hoofd-leidster. An van Rooij, Paula Janssen, Leen Janssen, Lies Dec kers en Nel Kersten. Foto's kunt U nabestellen bij J. v. d. Putten, Westsingel 18, tel. 89803. Hebt U ook 'n oude foto, die U graag in Peel en Maas zag geplaatst, dan kan dat. Er zijn geen kosten aan verbonden. Ook het formaat van Uw foto doet niets ter zake. Wel zorgen voor onderschrift of nadere gegevens. ZONDAGSDIENST HUISARTSEN Weekenddienst voor de patiënten van W. Bloemen, A. Frankcen, T. Lank- veld, H. Schraven en J. Wittgen: W. BLOEMEN Stationsweg 15, telefoon 81465 Weekenddienst voor de patiënten van P. Corver, G. van Loon, F. de Muinck- Keizer, F. Schmeetz, T. van Thiel, D. Vercauteren en J. de Vocht: G. VAN LOON Patersstraat 60, tel. 88800 DOKTER VAN DONGEN Kabroekstraat 12, America Telefoon 04764-1701 Voor spoedeisende gevallen kunt u op de genoemde data bij de genoemde doktoren terecht: 's morgens van 10.00 tot 11.00 uur 's middags van 17.00 tot 18.00 uur ZIEKEN- EN ONGEVALLENVERVOER Tel. 04780-81333 WEEKEND- EN NACHTDIENST VENRAYSE APOTHEKEN Van heden vrijdagavond 18.00 uur tot volgende week vrijdag. APOTHEEK ST. ODA Passage 1 tel. 81255 Openstelling zaterdag van 9.00 tot 13.00 uur en van 17.00 tot 18.00 uur. zondag van 10.00 tot 12.00 uur en van 17.00 tot 18.00 uur. Verder alleen voor spoedgevallen (via het nachtluikje) TANDARTSEN WEEKENDDIENST VENRAY Voor spoedeisende gevallen uitsluitend na telefonische afspraak neemt waar: O. VERHAEGEN, telefoon 82281 WEEKENDDIENST DIERENARTSEN DIERENARTSENPRAKTIJK W.H. Kremer en M.G.A.M. Loonen dienst op vrijdag, zaterdag en zondag W. KREMER Mgr. Nolensstr. 12 Venray tel. 81000 Spreekuur kleine huisdieren: Za. en zo. van 13.30 tot 11.00 uur en volgens afspraak. DIERENARTSENPRAKTIJK M.J. van Winden en E.M. Ruymbeek tel. 04780-81336/83829 J.M. VAN WINDEN Stationsweg 8, Venray, tel. 81336 REGIONALE VERENIGING HET GROENE KRUIS VENRAY De dienstdoende wijkverpleegkundige voor Venray, Meerlo en Wanssum is be reikbaar via Tel. 04780-81269 Spreekuur voor Venray: Voor eventuele behandelingen door de wijkverpleegkundigen alsmede het doorgeven van boodschappen is er gele genheid van maandag t.m. vrijdag van 8.30 tot 9.00 uur. Uitleen voor Venray: Voor het afhalen en terugbrengen van uitleenartikelen kunt U terecht van maandag tot en met vrijdag van 8.30 tot 9.00 uur en van 16.00 tot 17.00 uur. ïn het weekend alleen voor spoedgeval len door de wijkverpleegkundige van de weekenddienst. Eenieder wordt verzocht de artikelen na gebruik zo spoedig mogelijk terug te be zorgen. Zuigelingen-kleuterbureau en gehoorscreening: Uitsluitend op afspraak, telefoon 81269 Spreekuur Diëtiste Uitsluitend op afspraak, telefoon 81269 Zwangerschapgymnastiek: Aanmeldingen via telefoon 81269 Groene Kruis Wijkcentrum „De Kiosk" Brukske Venray: Spreekuur en uitleen door de wijkver pleegkundige van maandag tot en met vrijdag van 13.30 tot 14.00 uur, telefoon 83859 Zuigelingen- en kleulerbureau uitslui tend op afspraak. Wijkgezondheidscentrum „Landweert" Venray: Spreekuur en uitleen door de wijkver pleegkundige op maandag, woensdag en vrijdag van 8.30 tot 9.00 uur, telefoon 88273 of 85900. ONDERWIJS- EN BEROEPSKEUZE VOORLICHTING VENRAY Leunseweg 2a, tel. 10032 Openingstijden: ma. t.m. do. 8.30-12.45 uur en 13.15-17.00 uur. vr. 9.00-12.30 uur en 13.00-16.30 uur. INFO 3 Informatiecentrum van de provinciale nutsbedrijven PLEM, LIMAGASen WML Past. Wijnhovenpark 1, 5801 BZ Venray tel. 04780-86333 Geopend ma. t.m. vr. van 9.00-17.00 uur VROUWEN BELLEN VROUWEN Vrouwen luister- en informatiedienst van ma. t.m. vr. van 9-12 uur. Elke dinsdagavond van 8-11 uur. TELEFOON 04750-18000 NED. VER. VAN RHEUMA- PATIËNTEN AFD. LIMBURG Postbus 100, 6100 AC Echt Algemene informatie: tel. 04754-2054 ALGEM. HULPDIENST VENRAY Tel. 04780-84163 Bereikbaar elke werkdag van 9.00-11.00 en van 19.00-20.00 uur. NVIH COC afd. Venray Telefonische opvang voor homoseksuele mannen/vrouwen Tel. 04780-88809 MASJ/KBB Hoenderstraat 33, Venray tel. 85251 open ma. t.m. vr. van 10.00-17.30 uur. RECHTSWINKEL HORST-VENRAY Postbus 61 l^Horst Schoolstraat 41 Spreekuur: vrijdagavond 19.00-20.00 uur Tel. 04709-3298 (alleen deze uren)

Peel en Maas | 1983 | | pagina 3