Wijkgebouw Smakterheide I WEER URENLANG VERGADEREN Zangers van Sint Frans in de problemen Orgelconcert in Grote Kerk WEEKBLAD VOOR VENRAY EN OMGEVING HILHORSi! PEEL EN MAAS Culturele regiodagen voor ouderen Kindermarkt in Leunen Autoclub ELEC organiseert op 4 september de Grote Prijs van Venray VRIJDAG 2 SEPTEMBER 1983 Nr. 35 HONDERDENVIERDE JAARGANG Effl PEEL EN MAAS VOOR AL UW DRANKEN UITGAVE DRUKKERIJ VAN DEN MUNCKHOF B.V. VENRAY GROTESTRAAT 68 POSTBUS 1 TEL 82727 GIRO 1050652 VOOR AL UW DRANKEN ADVERTENTIEPRIJS 30 ct. per mm. ABONNEMENTSPRIJS PER HALFJAAR f 12,- UITSLUITEND BIJ VOORUITBETALING BUITEN DE REGIO J 16,. Nog enkele weken en dan kan een te vreden bestuur van de Wijkraad Smak terheide met enige feestelijkheden aan deOdastraat een keurig afgewerkt wijk- kebouwtje openen. Ineen half jaar tijd heeft men met ge zamenlijke inspanning zowel op fi nancieel gebied als met eigen inbreng gewezen dat zelfs een vrij kleine wijk- gemeenschap tot iets groots in staat is. j „We hebben het gebouw voor niets gekregen", aldus Frans Herens, die ons het wel en wee van deze eigenbouw ver leide. „Dat was vorig jaar, nog in de tijd van wethouder Mevr. Rutten-Tie- len. Het gebouw was onderdeel van een dependance van de LTS aan de Leunse- weg, naast De Brak. We mochten dat hebben, wel zelf slopen en alles netjes bpruimen, tot de fundamenten toe. En dan aan de Odastraat de hele zaak weer Overeind zetten. Maar toen we zover waren, dat het slopen gedaan was, waren de wethouders gewisseld en inoesten we opeens tekeningen indienen ienz. enz. Al met al was het maart voordat de fundamenten in de grond gingen. De afbraakmaterialen stonden zo lang opgeslagen in een garage van Van Ham GROTE SCHRIK Toen men dan aan de bouw kon be ginnen, sloeg menigeen de schrik om het hart als men die grote hoeveelheid i,rommel" zag liggen. Zelfs onze foto graaf die destijds een plaatje ging maken toen de fundamenten gestort Werden, zag het daar allemaal niet zitten en had nooit gedacht bovenstaande foto nog eens te kunnen maken Er waren maar weinig vakmensen die aan de opbouw hun beste krachten kon den en mochten geven. De werklozen uit de wijk kregen geen vergunning de helpende hand uit te steken Financieel gedwongen konden er geen nieuwe materialen gebruikt worden. Alles moest uit de afbraak passend ge maakt worden. Wie niet kon timmeren of metselen, moest zich maar op een indere manier verdienstelijk maken. Zo heeft iemand vier dagen lang met een hogedrukspuit de golfplaten van het dak staan schoon te spuiten.... 10.000 oude stenen werden er „gepoetst". En welgeteld 6.000 manuren waren er besteed aan de afbraak, schoonmaken en transport. Iedereen werkte mee, zo- Wel jeugdigen van 16 jaar, als bejaarden die de 70e verjaardag al achter de rug idden. Twee van die doordouwers ibben meer dan 1200 uur elk aan de ibouw besteed.... „Honderd zakken cement en 100 kilo Jpijkers zijn in het wijkgebouwtje ver- Werkt. Als men dat nog eens gaat slo pen, moet er een bulldozer aan te pas komen. En dan al die oude lagen verf, van tientallen kleuren en fabrieken; 35 kilo afbijtmiddel waren nodig om het houtwerk schoon te krijgen. Degenen, die dat in de warme zon hebben klaar espeeld, hebben een extra pluim op de ^loed verdiend." ZELFWERKZAAMHEID Vrijwel iedere wijkbewoner heeft zijn ledewerking aan de totstandkoming De verkoop van uw woning in vertrouwde handen Makelaarskantoor 04780-85958-82308 van dit nieuwe wijkgebouw gegeven. „We tellen maar 210 gezinnen. Toch brachten die samen in "n half jaar 6500,bij elkaar. Enkele bedrijven deden er nog een schepje boven op, zodat we ruim 10.000,— bijeen gekre gen hebben", aldus Frans Herens, die alles uitvoerig heeft bijgehouden. „We zijn ook een oude wijk, want we tellen bijna 70 mensen die ouder zijn dan 65 jaar. Nu komen er in plaats van de voormalige arbeiderswoningen nog 40 wooneenheden bij, waarvan ook weer 'n aantal voor bejaarden...." Het zijn in ieder geval de bejaarden die met zeer veel interesse uitkijken naar het gereedkomen van het wijkgebouw. Zij claimen er hun kaart- en praatmid dagen. Maar ook de jeugd is kennelijk blij dat ze straks „ergens" onderdak kunnen. „Zolang als er gebouwd is, is er geen ruit ingegooid, niets vernield en niets gestolen, terwijl alles toch open en bloot en heel veel voor het grijpen lag...." Een bewijs voor de wijkraad dat de jeugd zich hier wel degelijk bij het wijkgebeuren betrokken voelt. De wijk Smakterheide wordt be grensd door de Nieuwe Maasheseweg, de Metaalweg achter Rank Xerox, de Spurkt, Overloonseweg en Noordsingel. Het is een van de zeldzame wijken waar in geen café of zaal gevestigd is. Er was dus ook zelden of nooit gelegenheid iets gezamenlijk te organiseren. Gelukkig kan men zo nu en dan terecht in de kantine van garage Van Ham. VEEL MEDEWERKING Het Wijkbestuur is er trots op, dat men lot nu toe geen beroep heeft be hoeven te doen op de vrijgevigheid van bijvoorbeeld de plaatselijke midden stand. Eigen inzet heeft ontzettend veel kosten bespaard. En dan natuurlijk de medewerking van de gemeente. De grond waarop het wijkgebouw is verre zen en de daaromheen liggende speel weide, intussen al geheel puinvrij, is voor 'n tientje per jaar gepacht. De ge meente zorgde ook voor de aansluitin gen op gas, electra en riolering, waar voor de bewoners natuurlijk zelf de sleuven moesten graven. Maar toen men om enkele houten speeltoestellen vroeg, kreeg men nul op het rekest.... Die stonden er immer al aan de andere kant, ergens bij de Akkerweg. Zelfs op de zaterdagmiddagen is men druk bezig in het wijkgebouw. Enkele schilders en 'n timmerman leggen de laatste hand aan het interieur. De vloer bedekking uit de nalatenschap van Carl Freudenberg .staat al te wach ten. LEGE POT.. Maarondanks alle steun en medewerking, zit de Wijkraad toch tegen een lege „pot" aan te kijken. Het geld is op. „Misschien lukt het ons nog een of ander fonds aan te boren, waar „straks" wat uit te halen is", is het op timisme van Frans Herens, „maar stoelen en tafels zullen we in ieder geval moeten lenen, want die kunnen we nu onmogelijk betalen. En schulden maken we niet." Maar desondanks, over een paar weken gaat de vlag in top en zullen Wijkraad en alle medewerkenden met terechte trots laten zien wat men als kleine gemeenschap heeft klaar ge bokst. Met frisse moed begon dinsdag de Venrayse gemeenteraad aan de eerste vergadering na de vakantieperiode. Een 24 punten tellende agenda moest afgehandeld worden. Maar voordat men aan het eigenlijke werk kon begin nen, moest men nog even een lijst van maar liefst 28 ingekomen stukken door lopen. En het is inmiddels heel gewoon, dat ook daar uitvoerig bij wordt stilge staan. VREDESKAMP Men zal zich herinneren dat de VVD- fraktie vragen gesteld had over de financiële konsekwenties van het Vre- deskamp in Kleindorp, hoek Beekweg. Het college heeft daar intussen op geantwoord. Voor het treffen van de broodnodige voorzieningen op dat „kampeerterrein" (water, electra, toilet enz.) heeft men 4334,— moeten beta len. Daarbij komen nog de kosten van de eigen dienst gemeentewerken, zijn de 5520,en de kosten van instandhou ding van het Vredeskamp ad 131, per week wat dus ook al gauw 1000,— zal gaan bedragen. Daar tegenover staat een bedrag van circa 1500,aan inkomsten voor betaalde overnachtingen ad 2,— per persoon per nacht. De VVD had er geen behoefte aan in deze vergadering nader op deze posten terug te komen, maar behield zich dui delijk het recht voor daar straks bij de begrotingsbehandeling uitvoerig op in te gaan. WONINGISOLATIE De heer Van Soest (CDA) wees op de onrust welke er in Oostrum heerst met name in Randenrade over de slechte isolatietoestand van de wonin gen. Er zijn nu door erkende bureaus twee andersluidende rapporten uitge bracht, welke die onrust eerder doen aanwakkeren dan afnemen. Het gevaar van doorroesten van gas- en waterlei dingbuizen onder de woningen is niet denkbeeldig. Wat gaat men daar aan doen en wanneer? En krijgen degenen die zelf tot isolatie overgaan nog sub sidie of vangen ze naast het net? Wethouder Henk Willems die deze avond bij voortduring aan hei woord kwam zag in deze aangelegenheid (voorlopig) nog geen taak voor de gemeente weggelegd. We houden de ontwikkelingen wel in de gaten, aldus de wethouder, maar verder dan overleg met de Woningbouwvereniging gaan we niet. BIBLIOTHEEK Het jaarverslag van de Venrayse bi bliotheek behoefde de goedkeuring van de raad. In feite een formaliteit. Maar verschillende raadsleden dachten daar anders over en gingen er nog eens goed voor zitten. De heer Driessen (CDA) was ge schrokken van het grote aantal diefstal len dat in de bibliotheken plaatsvindt. Ook de heer Kersten (PvdA) zette daar vraagtekens bij. Mogelijk dat controle van de bezoekers ook al is dat minder plezierig hier een oplossing biedt. Hij verwachtte wat meer financiële armslag nu de dure oliestook vervangen is door het goedkopere aardgasver warming. Het jongenskoor „De Zangers van St. Frans" slaat voor het eerst in zijn vierentwintig jarig bestaan op de drem pel van zijn ondergang. Het ziet er zelfs naar uit, dat het koor, als er niet gauw verandering in de situatie komt, op de eerste zondag van oktober van het vol gend jaar zijn zilveren bestaansfeest niet meer zal kunnen vieren. Deze trieste veronderstelling is alleen maar het ge volg van het feil, dat er in de afgelopen twee jaar vrijwel geen nieuwe leden meer zijn toegetreden tot het koor... Een jongenskoor zit nu eenmaal met het natuurlijke gegeven, dat op een be paalde leeftijd de jongensstemmen „breken". Uit de .sopraanstemmetjes van weleer groeien dan weer tenor- of basstemmen, waarmee het koor wel kan worden versterkt. Maar een jongens koor zonder sopraanstemmen is geen jongenskoor, maar een jongemannen- koor en dal is niet de bedoeling van „De Zangers van St. Frans". ÉÉN NIEUW LID.... In de afgelopen twee jaar heeft het bestuur alles in het werk gesteld om het koor met jongensstemmen te verrijken. Er werden advertenties geplaatst en be zoeken gebracht aan diverse lagere scholen om nieuwe leden te recruteren. Onlangs heeft men huis-aan-huis 4000 folders verspreid in de hoop, dat zich nieuwe jongens van acht of negen jaar zouden melden. Het resultaat was bij zonder teleurstellend, omdat deze aktie slechts één nieuw lid heeft opgeleverd... DUISTERE TOEKOMST De heer W. Buys, de volijverige direc teur van het koor, èn het bestuur zien nu de toekomst van het koor erg duister in. Als er geen nieuwe jongensstemmen bijkomen is het afgelopen met „De Zangers". „Zijn er in Venray en omge ving dan helemaal geen jongens, die wil len en kunnen zingen?" vraagt de heer Buys zich bezorgd af. Het tijdstip waarop dit jongenskoor met opheffing wordt bedreigd, komt volgens hem juist in een periode waarin dit koor andere koren in Nederland heeft gestimuleerd tot activiteiten, waardoor zij tot grote bloei komen. „Momenteel zijn in Nederland zeven tien koren, die op bijna dezelfde wijze werken en georganiseerd zijn, zowel na tionaal als internationaal, als ons koor" aldus de Heer Buys. AMBASSADEURS De directeur herinnert er aan, dat „Zangers van Sint Frans,, als echte Venrayse ambassadeurs door vele lan den van Europa zijn getrokken en met name in Loreto, Rome en tal van Franse steden grote successen hebben behaald dank zij de medewerking van de autori teiten en van de Venrayse bevolking. In de herfstvakantie zal het koor (van 15 t.m. 22 oktober a.s.) weer een concert reis naar Zwitserland maken. Maar de heer Buys vreest met grote vreze, dat dit wel eens de laatste concertreis zou kun nen zijn. Evenzo vreest hij, dat op de eerste oktober van dit jaar de viering van het vierentwiniigsjarige bestaan ook wel eens het laatste jubileumfeest zou kunnen zijn. NOODKLOK Daarom luidt het jongenskoor „De Zangers van Sint Frans" eigenlijk voor de eerste maal sedert de oprichting, de noodklok. Directie en bestuur hopen van harte, dat het niet tot opheffing van het koor zal behoeven te komen. Maar dat kan alleen warneer zich nieuwe jon gens van acht en negen jaar opgeven. Voor de ouders is het belangrijk te weten, dat niet alleen zingen primair staat bij „De Zangers". Er wordt naast muzikale vorming ook veel gedaan aan esthetische en sportieve vorming, vrije tijdsbesteding en vakantiebesteding. Het is beslist geen koor voor „bevoor rechte" jongens maar wel voor iedere jongen die kan of wil zingen. Nadere inlichtingen worden maar al te graag verstrekt door de heer G. Rem mers, Langstraat 104, tel. 04780-81690. Het koor zou zo graag 25 jaar worden. Dat kan alleen wanneer er jong bloed komt in het koor! EEN ABONNEMENT WAARD Na het succes van vorig jaar organi seert de regionale schouwburgcommis sie dit jaar weer twee culturele regioda gen in de schouwburg van Venray op dinsdag 13 en woensdag 14 september van 14.00 tot 17.30 uur. Evenals vorig jaar is de presentatie in handen van Peter Haans. Ook de prijs is hetzelfde gebleven, ƒ4,—Alleen het programma is, uiteraard, anders: weer veel zang, dans, sketches, toneel en voordrachten, alles gebracht door oude ren uit deze regio voor ouderen uit deze regio. De heer Cools (PSP PPR CPN) had geconstateerd dat het aantal jeugdleden gestegen was, de uitleen van jeugdboe ken echter minder was geworden. De toenemende uitleen aan volwassenen zag hij als een mogelijk gevolg van de werkloosheid. Het jaarverslag op zich vond hij onduidelijk, omdat er geen vergelijkende cijfers gepubliceerd wer den. Zodoende blijven er vele vragen onbeantwoord. Hij zal daar in de toekomst nog op terugkomen. De heer Den Brok (Samenwerking) had gezien dat de grote uitgaven gefi nancierd waren door minder boeken aan te kopen. Dat vond hij geen gezon de zaak. „Moet dat in de toekomst zo door blijven gaan?" zo vroeg hij zich bezorgd af. De uitgaven blijven immers maar stijgen. Volgens hem zouden ook de abonnementsprijzen onderhand aan een verhoging toe zijn. Wethouder Van Oers vond die vra- genstellenj allemaal goed en wel, maar waar het hier over gaat, is dat de raad het jaarverslag alleen maar behoeft goed te keuren. En dat kan zonder pro blemen, want de bibliotheek is mooi binnen de begroting gebleven.... Of men een ander beleid moet gaan voeren, andere maatregelen moet gaan nemen, of wat dan ook, komt ter sprake wanneer straks de nieuwe begroting van de bibliotheek wordt behandeld. Nü doet dat allemaal niets ter zake. En daarmee kon de raad het dan doen.... GYMNASTIEKLOKAAL De automatisering van de gemeente lijke administratie levert zo nu en dan kleine verrassingen op. Zo kwam men ineens tot de ontdekking dat er nog steeds geen overdracht heeft plaats ge vonden van de grond waarop de gym nastiekzaal bij de Mavo werd gebouwd. Het gymnastieklokaal is in 1960 op ge meentegrond gebouwd, op een perceel van ca. 1255 m2. De verrekening van het onroerend goed heeft destijds wel plaats gehad, maar overdracht bleef om onbekende reden achterwege. De heer Houba (VVD) was nieuws gierig hoe dan in het verleden de lasten zijn verrekend en wie de onroerend- goedbelasting heeft betaald. Wethouder Claessens kon hem daar geen antwoord op geven hij wist het gewoonweg niet. En uit het antwoord van de voorzitter werd men ook al niet wijzer. Wel, dat geen blunders of grove fouten zijn gemaakt zoals de heer Cools veronderstelde. En financieel heeft de grondoverdracht geen enkele konsekwentie. ONTEIGENING Zoals reeds eerder gemeld gaat de onteigening in Smakt van met name de gronden van Philipsen niet door. De Raad van State vindt de beschikbare bouwgrond in Smakt voor de komende jaren voldoende. Het gemeentelijk argument dat vanuit stedebouwkundig oogpunt alleen maar woningwetwonin gen op het perceel Philipsen gebouwd kunnen worden is niet zó zwaar dat het een onteigening zou rechtvaardigen. Het raadslid Cools sprak over deze gang van zaken zijn vreugde uit. Hij had destijds ook al tegen het onteige- ningsbesluit gestemd. Zaterdagmiddag 3 september organi seert w.s.v. de Belhamels weer de jaar lijkse kindermarkt in Leunen. Vanaf 2 uur kunnen de kinderen weer hun spul letjes verkopen op het plein voor het ge meenschapshuis. Autoclub „ELEC" organiseert een wedstrijd voor radiografisch bestuurder electroauto's schaal 1 op 10 en 1 op 12. Iedereen die beschikt over een formule sport of terreinauto kan mee doen. „Mabuchirs 540 verplicht". Er zijn prachtige prijzen te winnen. De wedstrijd wordt verreden op het circuit bij het winkelcentrum Brukske Venray, en begint om 10 uur. ledereen is van harte welkom en de toegang is gratis. Inlichtingen voor deelname en in schrijving bij: J. Jacobs, Bazuinstraat 29 5802 JV Venray tel. 04780-88713 Autoclub „ELEC" wenst u een pret tige wedstrijd toe. Maar wethouder Claessens vond dat een afgerond bestemmingsplan jn Smakt nu niet meer zo goed mogelijk zal zijn. De heer Mulders (CDA) vroeg hoe het stond met de vorig jaar geopperde plannen om Venrayse woningen in Holthees te gaan bouwen. Wethouder Willems bevestigde inder daad met deze plannen rondgelopen te hebben. Dat was omdat men in Smakt geen bouwgrond ter beschikking had. Nu ziet het er alleszins naar uit dat men volgend jaar met een „aangepaste aan pak" toch woningen kan bouwen. Het heeft dus geen zin een bouwcontingent over te hevelen naar Holthees en dat later weer proberen terug te krijgen. Hij zou het college van Vierlingsbeek van zijn gewijzigd inzicht in kennis stellen, temeer ook omdat men daar helemaal niet gecharmeerd blijkt te zijn over de gang van zaken MONUMENTENVERORDENING Venray heeft, behalve de in dit blad reeds vermelde 27 monumenten op de landelijke monumentenlijst, talrijke andere objekten die uit oogpunt van cultuur en historie van zodanige waarde zijn, dat bewaring in de oorspronkelijke staat voor het nageslacht gewenst is. Enerzijds betreft het hier monumen ten die eigenlijk op de rijks monumen tenlijst geplaatst zouden moeten wor den. Dat gebeurt echter niet, omdat identieke panden elders in het land reeds op die lijst zijn geplaatst. Ander zijds zijn het objekten die, landelijk gezien, minder interessant zijn, maar voor de Venrayse gemeenschap een bij zondere betekenis hebben. Krachtens de Monumentenwet kan een gemeente dergelijke objecten be schermen via een eigen monumenten verordening. En die eigen monumenten verordening lag nu ter goedkeuring voor de raad. De heer Driessen betuigde de goed keuring van het CDA voor deze ver ordening. Wel vroeg hij zich af hoe die straks gaat werken: hoe moet die toegepast worden in de praktijk. Hij onderstreepte de noodzaak van een der gelijk verordening, omdat er in het ver leden te veel zaken zijn afgebroken. „Laten we het weinig historische van Venray toch vooral behouden", zo pleitte hij De heer Kersten sprak de waardering van de PvdA uit. Wel droeg hij enkele redaktionele wijzigingen aan, die echter geen afbreuk deden aan de werkelijke inhoud van deze nieuwe verordening. De heer Den B ok noemde de veror dening „een zeer goed stuk". Het aan nemen daarvan zal ongetwijfeld finan ciële konsekwenties hebben, bijvoor beeld voor herstel en renovatie van bepaalde zaken. Maar geldgebrek mag geen reden zijn deze verordening maar achterwege te laten. Meerdere raadsleden benadrukten de noodzaak om toch vooral terzake des kundigen aan te wijzen in de te forme ren Monumentencommissie. Ook de heer Houba had nog enkele opmerkingen ten aanzien van de redaktie van de verordening, maar zowel de wethouder als de voorzitter slaagden er in hem duidelijk te maken dat de in deze verordening gebruikte tekst de meest juiste was Wethouder Van Oers wees er volle digheidshalve op dat deze verordening HET BEGON WEER GOED De eersle raadsvergadering na de „grote" vakantie begon weer goed.... Bijna vijf uur hadden de dame en heren raadsleden nodig om zich door een 24 punten tellende agenda te worstelen en afscheid te nemen van hun collega Joost Truijen. Dat daarbij de punten „inte gratie invoering wet voorzienin gen gezondheidszorg in Noord Limburg" en het „instellen van de basisgezondheidsdienst Ge west Noord Limburg" de meeste tijd voor zich opeisten, is buiten kijf. En dat, terwijl het gros van de raadsleden van de hele proble matiek niets snapten en daar ook terecht voor uitkwamen. Toch hadden enkele raads leden, met name mevr. Hoppen- reijs en de heer Theunissen, zich terdege in deze duistere materie verdiept en lieten dat ook duidelijk merken door tot in derde instantie hun vragen en op merkingen te lanceren. Een pluim op de hoed van wethouder Willems, die als vervangend wet houder van mevr. Poels-Peters wegens ziekte afwezig zich met veel flair en kennis van zaken beijverde de hem gestelde vragen te beantwoorden. Maar zelfs zijn betogen moch ten er niet in slagen de betreffen de onderwerpen in een helder daglicht te plaatsen. De belofte dat men „straks" de burger duidelijk zal gaan inlichten over wat er in feite voor hem in de gezondheidszorg gaat verande ren, geeft ons hoop dat we toch nog een zeker inzicht in de zaken zullen krijgen. Opvallend was het voor ons dat geen enkele arts door zijn aanwezigheid blijk gaf van be langstelling voor deze materie, welke toch zeer zeker ook hen zal raken.... Maar intussen hadden we er bijna vijf uur vergaderen opzit ten. En u zult onderhand wel weten dat wij daar grote tegen standers van zijn. We blijven er bij dat een vergadering van twee en 'n half uur meer dan genoeg is. Autobestuurders mogen ook niet veel langer onafgebroken rijden, omdat ze zich dan niet meer voldoende kunnen concen treren. Zou het bij gemeentebe stuurders anders zijn....? Met grote vreze zien we de komende vergaderingen, waarin o.a. de begroting voor 1984 aan de orde wordt gesteld, tegemoet. geen middel is om waardevolle Venray se monumenten te allen tijde te behou den; wél dat voorkomen kan worden dat belangrijke objekten zonder meer worden opgeruimd. En natuurlijk zal er overleg gepleegd moeten worden met de eigenaren van de objekten welke men op de Venrayse lijst wil plaatsen, e.g. op de lijst van beschermde dorps- en stadsgezichten. Even waren er nog problemen met de benoeming van de Monumentencom missie. Op voorstel van de heer Den Brok werd de bestaande Werkgroep nu in zijn totaliteit tot Commissie ver heven. Wel zal de heer Den Brok daar binnenkort om persoonlijke redenen uittreden. (vervolg zie pagina 3) Donderdag 8 september zal hel laatste orgelconcert van dit siezoen plaats vin den, georganiseerd door het Orgelcomi- té Venray. Voor U zal, in de Grote Kerk, optre den de Eindhovense organisie Dorthy de Rooy. Zij studeerde bij Albert de Klerk aan het Amsterdamse conservato rium. Zij behaalde het einddiploma so- lospel, met onderscheiding en verwierf unanimiteit van de jury de „Prijs van Uitnemendheid". De stad Eindhoven kende haar reeds in 1971 de „Prijs voor jonge kunstenaars" toe. Verder studeerde zij in Bologna en Parijs. Lij geelt veel concerten, treedt regelmatig op bij Internationale Orgel festivals en geeft „masterclasses" in Amerika. Momenteel is zij verbonden aan de Augustijnenkerk in Eindhoven en doceert hoofdvak orgel aan het con servatorium in Zwolle. Hel hier in Venray te spelen program ma is als volgt: 1. Toccata en Fuga in F. J.S. Bach 2. Prièreopus20 CêsarFranck 3. Prélude et Fugue sur le Nom d' Alain Maurice Durflé Het concert begint om 20.15 uur en is voor iedereen vrij toegankelijk.

Peel en Maas | 1983 | | pagina 1