ÏERENICINGSNffllWS N SPRINGPLANK EUTERPENIEUWS s^CLM" W.A.B. Venray Ven rays Mannenkoor jongerenkoor PEEL EN MAAS Heil der Zieken Grote vlooien markt in Oirlo Geschied- en oudheidkundige kring LVB Venray Activiteiten kalender Muziek- federatie Reumavereniging Venray e.o. QSL club de Bijenkorf Wijkcomité WEST 1 FREE WHEELIN Disco Calypso Klaverjassers opgelet! RUILBEURS Verenigingsnieuws s.v.p. zo vroeg moge lijk inleveren, uiterlijk dinsdags 10 uur. A.s. donderdag 1 september om 19.30 uur repetitie tenoren en om 20.00 uur het hele koor in Vlakwater. Donderdag 8 september om 19.30 uur repetitie bassen en om 20.00 uur het hele koor in Vlakwater. Voorlopig programma. 16 sept. opening wijkgebouw Smakter- heide (20.30 uur). 18 sept. concert schouwburg. 1 okt. concert Horst. 5 nov. concert Eindhoven. 26 nov. jubileumconcert Apeldoorn. 10 dec. Cecilia-avond. Afmelden: R. v. Mil, tel. 86917 of clublokaal Vlakwater, tel. 82318. HARMONIE Donderdag 1 september. 19.00 Uur alle houtblazers en om 20.00 uur gehele orkest. Zondag 4 september. Concert te Tegelen. Vertrek vanaf Perdstal met bussen om 10.30 uur. Na afloop concert gezamenlijke lunch in Roggel vanwaar vertrek naar Rodahal in Kerkrade voor repetitie van 17.30 tot 20.00 uur. terug in Venray ca. 21.30 uur. Uniform: wit hemd zwarte vlin derdas. Maandag 5 september 19.00 Uur alle koperblazers slagwerk en om 20.00 uur het hele orkest. Donderdag 8 september 19.00 uur alle koperblazers slagwerk en om 20.00 uur gehele orkest. AGENDA Zondag 4 september Ochtendconcert te Tegelen, 12.00 uur met aansluitend repetitie in Rodahal in Kerkrade. Zondag 11 september. Concert te Horst, 20.00 uur. Vrijdag 16 september. 19.30 Uur serenade. Zondag 18 september. Gemeentelijk muziektournooi Oirlo. Zaterdag 1 oktober, generale repetitie in foyer schouwburg. Zondag 2 oktober. Deelname aan bondsconcours te Ker krade in de Rodahal. Zondag 27 november. Concert met Ars Musica in Schouw burg. LEERLINGENOPLEIDING Donderdag 1 september. repetitie jeugdorkest van 17.30 tot 18.30 uur. Donderdag 8 september. repetitie jeugdorkest van 17.30 tot 18.30 uur. HOFKAPEL Zaterdag 3 september. 20.00 uur, zaal In den Engel. Vrijdag 16 september. 20.00 uur zaal In den Engel. DRUMBAND Zondag 4 september. GEEN repetitie. Zondag 11 september. Optreden Leunen. Vertrek vanaf Perdstal om 15.30 uur. Zie verder agenda harmonie-orkest. Afmelden harmonie-orkest bij de se cretaris, tel. 80225; leerlingen bij de heer Raedts, tel. 82803 en drumband bij de heer van Els, tel. 86824. Telefoon clublokaal, 82515. „CAPRICCIO" Zondag 4 september. 10.30 uur tenoren |p bassen bij Hans Noyens. GEEN gezamenlijke repetitie. Maandag 5 september. 19.00 Uur sopranen. 20.15 uur bestuursvergadering bij de fam. Hendriks. Dinsdag 6 september. 19.00 Uur alten. „BOJEMA" Vrijdag 2 september. Om 18.45 uur gezamenlijke orkestrepe titie. „SALTARELLO" Zaterdag 3 september. Om 16.00 uur repetitie voor alle leden. „AGÉVOLÉ" Zondag 4 september. Repetitie in Merselo om 18.45 uur. Denken jullie aan de afscheidsmis van Kapelaan van Galen. A.s. zaterdag 4 september om 19.00 uur. De koorleden en de orkestleden worden zoals gewoon lijk om 6 uur in het zaaltje verwacht. zondag 4 september zingen we de Hoogmis in de Paterskerk. Woensdag 7 september van 18.30 tot 19.30 uur repetitie in de Hensenius- school. Dinsdag 13 september gaan wij in uniform voor een ontspanningsmiddag te verzorgen van 14.30 tot 16.30 uur naar Maria Auxiliatrix te Venlo. Om kwart vóór twee is de bus om in te stap pen bij het Schuttersveld en bij de Pa terskerk. Gaarne trouwe opkomst. Bij afwezig heid s.v.p. even afmelden bij het bestuur. Agenda: Vrijdag 2 september. Om 18.30 uur voor alten en sopranen en om 19.00 uur voor alle koorleden. Zondag 4 september. Hoogmis om 10.15 uur in de Paterskerk gezongen door Coro della Cattedrale Pescara. Maandag 29 augustus. Om 18.30 uur alleen voor de sopranen. Dinsdag 30 augustus. Om 18.30 uur alleen voor de alten. Woensdag 31 augustus. Om 18.45 uur alleen voor de nieuwelin gen met aansluitend om 19.30 uur spela- vond voor alle jongens. Afmelden: Secr. Langstraat 104, tel. 81690. Algemeen: Het komend weekeinde is het koor uit Pescara te gast in Venray en zal zondag de Hoogmis zingen. Uiteraard verwach ten we veel belangstelling van onze eigen koorleden voor dit optreden. De pleeg ouders ontvangen nog een programma. De alten en sopranen dienen er reke ning mee te houden dat de repetitie van a.s. vrijdag wat langer zal duren, dit vanwege de voorbereiding op de concert-reis naar Zwitserland. «VREDESKIOKJES Vrijdag 2 september. Repetitie le stem 16.00-16.45 Repetitie 2e stem 16.45-17.30 Vrijdag 9 september. Repetitie le stem 16.00-16.45 Repetitie 2e stem 16.30-17.15 Zaterdag 10 september. We zingen de mis om 7. uur in de kerk. Fijn, dat jullie er bijna allemaal wa ren, blijf zo doorgaan. Ook vrijdag verwachten we jullie alle maal. I.v.m. het geheimpje krijgen jul lie een brief mee. Dus tot vrijdag. DAMESKOOR Zondag 4 sept. zingen we om 11.30 uur in de Vredeskerk de mis, t.g.v. het afscheid van kapelaan van Galen. In of ficiële kleding. Weest U om 11.15 uur aanwezig in het zaaltje. Aansluitend een afscheidslied tijdens de receptie. Woensdag 7 sept. om 19.45 uur partij-repetitie voor de mezzo sopranen; om ongeveer 20.15 uur ko men dan de anderen erbij. Donderdag 15 sept. concert in het Schuttersveld. Zaterdag 1 okt. concert in Ysselsteyn. Zaterdag 19 nov. concert in Goch (W. Duitsland). Als U verhinderd bent, graag uw af melding aan Mevr. v.d. Waerden, tel. 83659, of aan Mevr. v.d. Bekerom, tel. 83332. VENRAYS GEMENGDE ZANGVERENIGING ARS MUSICA Dinsdag 6 september om 19.30 uur re petitie voor de tenoren en om 20.00 uur repetitie voor het hele koor in de Essel, Ursulastraat. Bij verhindering gelieve U zich af te melden bij dhr. J. Steijlen, Kolkweg 3, tel. 81221 of bij mevr. W. Manders- Weijers, Oranjestraat 7, tel. 86159. Gedurende de openingstijden van het tuincentrum Henk Smits kunt U oud papier depeneren in de loods achter het centrum. 'n leesbare krant Lourdescomité afdeling Venray Heden donderdag (1 september) ver trekt de 98e Limburgse Bedevaart naar Lourdes. De gele trein komt heden om 19.41 uur in Venlo aan en vertrekt al daar om 20.10 uur richting Lourdes. Volgende week donderdag 8 sept. komen de pelgrims weer in Venlo aan om 9.48 uur. Wij wensen hen allen veel devotie en een fijne reis. KI N DERBEDEVAART Van 9 t/m 16 oktober a.s. vertrekt al weer de 99e Limburgse Bedevaart naar Lourdes. Dit is tevens de driejaarlijkse Kinderbedevaart. Vanuit Venray zullen een aantal kinderen deze bedevaart meemaken. Deze bedevaart is uitermate geschikt voor ouders die met kinderen naar Lourdes willen gaan, want nasst de gewone diensten zijn er dan ook speciale kinderdiensten. Kinderen t/m 11 jaar krijgen bovendien een reductie van 30%. U kunt zich opgeven of inlichtingen inwinnen bij dhr. G. Philipsen, Goud smidstraat 42, tel. 83575. Het Lourdescomité is nog volop bezig met de inschrijving van kinderen die een gratis reis krijgen aangeboden. We hopen dit echter in de loop van deze week rond te krijgen. STEUNKAARTEN De nieuwe steunkaarten van de Lim burgse Bedevaart naar Lourdes zijn weer binnen. Onze colporteurs en colportrices kunnen deze de komende weken tegemoet zien. Ook onze nieuwe medewerkers/sters kunnen hiermee aan de slag. Sekr. H. Beerkens Noordsingel 11, 5801 GJ Venray Tel. 04780 - 83428. NEVERS-LOURDES De Nationale Bedevaart gaat van 9 t.m. 16 oktober weer naar Lourdes en wel via Nevers waar een bezoek ge bracht wordt aan het klooster Saint Gil- dard, waar Bernadette op 29 juli 1866 als Zuster Marie-Bernard is ingetreden in de orde van de Zusters van Liefdadig heid. Wij bezoeken ook de kapel met de schrijn waarin het lichaam van Berna dette rust. Gedurende het oponthoud in Nevers zal een Eucharistieviering wor den gehouden in verband met de viering van de heilig verklaring van Bernadette. Daarna wordt er een warme maaltijd gebruikt en dan wordt de reis voortgezet naar Lourdes. Diegene die intresse heb ben en dit allemaal mee willen maken. Ook nog voor de vliegreizen van sep tember bedevaarten. Wacht dan niet te lang meer de inschrijvingen hiervoor zijn hoog. Inlichtingen bij G. Pirlo, Es doornstraat 18, 5802 CX Venray, tel. 04780-86018 of 10262. Schutterij 't Zandakker Gilde St. Jan Beste Schutters. Onder de stralende zon is zaterdag middag het begin gemaakt met het per soonlijk kampioenschap van onze vere niging. Er werd geschoten in de A, B en C klasse. De winnaars hiervan strijden dan om het persoonlijk kampioenschap 1983. Dat de strijd onderling groot was bleek wel dat na de 12e ronde de wedstrijd gestaakt moest worden v.w. de invallende duisternis. Er waren toen nog 4 schutters in de strijd die zondag morgen weer aan de wedstrijd begon nen. Na een hevige strijd tussen P. Lenssen en mevr. G. Lenssen-Dircks die vele rondes duurde wist P. Lenssen uit eindelijk de kampioen van onze Schut terij te worden. In de C klasse waren deze dag nog 2 nieuwe schutters die het bijzonder goed deden nl. Giel Krijnen en Monique Scheelings. In de B klasse was Ralf Hof- fschulz een klasse apart door als nieuwe schutter een tweede plaats te behalen in deze Klasse. De uitslag was: A klasse: 1. M. Lenssen; 2. J. Schutte B klasse: 1. P. Lenssen; 2. R. Hoff- schulz. C klasse: 1. G. Lenssen-Dircks; 2. G. Krijnen. Algemeen Kampioen 1983 1. P. Lenssen jr.; 2. Mevr. G. Lenssen- Dircks; 3. M. Lenssen. Winnaars, allen proficiat namens alle leden en aanhang. Afgelopen zondagmiddag werd de jaarlijkse terugkerende schietwedstrijd met St. Anna gehouden. Het werd een mooie strijd die tot in de avonduren duurde en die uiteindelijk door onze vereniging gewonnen werd, zij het met een minimum verschil. Bij het persoonlijk schieten met het grote geweer werd J. Krijnen winnaar. Bij deze wedstrijd was de opkomst iets minder dan andere jaren. Heden donderdag 31 augustus oefe nen schieten voor alle leden boven de 14 jaar. Aanvang 19.00 uur in de Ende poel. ST. ANNA-ZANDAKKER De uitslagen van de zondagmiddag geschoten wedstrijd tegen het Zandak ker zijn als volgt: Kampioen k.g.: H. Rongen, St. An na; erekampioen k.g.: A. v.d. Broek, St. Anna; kampioen g.g.: J. Krijnen, Zandakker; erekampioen g.g. H. Ja cobs, Zandakker; Vrije hand: 1. P. Vol- leberg, St. Anna, 2. P. v.d. Broek, St. Anna; korps: 1. Zandakker, 2. St. An na; Gelukshark: 1. H. Jacobs, Zandak ker, 2. G. Krijnen Zandakker, 3. P. Willems, St. Anna, 4. L. Savelberg, Zandakker, 5. J. v. Gerven, St. Anna, 6. R. Hoffschulz, Zandakker, 7. A. v.d. Broek, St. Anna; Vergadering Dinsdag 6 september is er in gildehuis de Peelhaas de maandelijkse ledenver gadering. De aanvang is om 20.00 uur. De boeken (Gouden Guld) zullen dan uitgereikt worden. Denk aan de geld middelen. Herfstkampioenschieten De stand na 2 van de 6 zondagen her fstkampioenschieten is als volgt: 1. Jan Willems 10 pt. 2. Herman Janssen 8 pt. Joost van Gerven 8 pt. 4. Harrie Rongen 7 pt. 5. Peter Willems sr. 6 pt. Peter Willems jr. 6 pt. Anloon v.d. Broek 6 pt. Piet Volleberg 6 pt. Pieter v.d. Broek 6 pt. Leen Willems 6 pt. Ja, we staan op de vooravond van het nieuwe competitie seizoen. Ja, eindelijk is het dan zover dat de nieuwe competi tie van de klaverjas-vereniging „De Ki osk" begint en wel op vrijdagavond 2 september. Wij hopen U allen op deze eerste avond in goede gezondheid te mo gen begroeten. Ook hopen wij dat er nieuwe gezichten bij zijn zodat wij ook deze klaverjas-vrienden mogen begroe ten. Zoals de meeste van U al weten wordt er deze competitie gespeeld om de wisselbeker. De prijs-kaartavonden zijn 16 dec., 20 april en 15 juni. Dit alles zal ook dit seizoen gebeuren in het wijkcentrum „De Kiosk" in het Brukske. Aanvang elke vrijdag om 20.00 uur. Breng vrien den en kennissen mee. Verder wensen wij U weer een gezellige competitie toe. Door muziekvereniging „Ons Genoe gen" wordt a.s. zondag 4 september we derom een grote vlooien en antiekmarkt gehouden in de loods van fa. Custers, Oirloseweg 5. er is een grote hoeveelheid oude spullen, waaronder zeer veel bruikbaar materiaal bijeengebracht, zo dat er voor de liefhebbers weker iets te vinden is, en een bezoek aan deze rom melmarkt zeker zal lonen. Er zullen ook enkele geschonken spullen bij amerikaans bod worden ge veild, waardoor de rommelmarkt een extra sfeer krijgt. De vlooienmarkt is ge opend vanaf 13.00 uur. Eveneens is va naf 13.00 uur gelegenheid tot bezichti gen van de spullen die worden geveild. De veiling is gepland om 13.30 uur. Voor de inwendige mens wordt gezorgd, zodat het voor een ieder de moeite waard is om een bezoek te brengen aan deze rommelmarkt. Op zondag 18 september gaan we op excursie naar Oldenzaal, Ootmarsum en Weerselo. Hierbij zijn natuurlijk ook weer de niet-leden welkom. Vertrokken wordt om 7.30 uur vanaf het Henseniusplein. In Oldenzaal wordt onder deskundige leiding de romaanse St. Plechelmusbasiliek bezocht en het historisch museum „Palthe huis". In Ootmarsum wordt, eveneens o.l.v. een gids, de r.k. kerk uit de 13e - 15e eeuw bezichtigd. In weerselo wordt de zeer fraai gele gen Stiftskerk o.l.v. een deskundige be zocht. De terugreis wordt over Duits land gemaakt. Een paspoort is dus noodzakelijk. Aanmelden voor 15 sep tember: Allegrostraat 52, Venray. katholiek vrouwengilde venray Beste leden. Op MAANDAG 5 SEPTEMBER a.s. om 20.00 uur openen wij ons vereni gingsjaar met het vieren van de H. Eu charistie in de Veltumse Kapel, Hoe- bertweg. Deken L. Theunissen zal hierin voorgaan. Na afloop samenkomst in gastencen- trum „De Wieënhof" waar we een kop je koffie drinken met appelflap. Aan sluitend zal onze voorzitster Martinet Roling het nieuwe jaarprogramma pre senteren en ons het jaarthema, commu nicatie, pariticipatie, toelichten. Ook is er gelegenheid zich te laten inschrijven voor de clubs en cursussen. Tevens zal het nieuwe programmaboekje uitgereikt worden vrouwenkafee Op maandag 5 september starten we in het vrouwenkafee met een serie discussie-avonden rondom het thema „Vrouwen en de vredesstrijd". We wil len met elkaar gaan onderzoeken welke positie vrouwen hebben binnen het vre desvraagstuk. Binne de vrouwenbewe ging bestaan er verschillende meningen over dit probleem. Er zijn vrouwen die zich krachtig in zetten in de vredesstrijd en weer anderen vinden dat vrouwen niet over moeten gaan tot het zorgen en koesteren van de vrede. In Nederland zijn veel vrouwen aktief binnen groepen die zich verzetten tegen alle vormen van militairisme. Zij spreken van een duidelijke relatie tussen de mannenmaatschappij en het plaatsen van kruisraketten. Al deze verschillen in visies heeft ook tot gevolg dat vrouwen zich op andere en van elkaar verschillen de manieren verzetten en aktief worden. We organiseren in het vrouwenkafee vier achtereenvolgende discussie avonden rondom dit thema. De brochu re „Vrouwen en anti-militairisme II" zal een handleiding zijn in de aanzet tot diskussie. Deze is verkrijgbaar bij M. Peeters, Florishof 2. Dus tot maandag 5 september om 20.00 uur in het vrouwenkafee, Hoen derstraat 10 Venray. Op dinsdag 6 september gaan we weer fietsen. We vertrekken om 13.45 uur bij het gemeentehuis. Dinsdag 6 september fietsen we naar de proeftuinen in Horst-Meterik. We vertrekken om 13.15 uur vanaf het raadhuis. Om 14.00 uur worden we in Meterik verwacht. De excursie duurt 1 Zi uur.'We zijn dan ongeveer om 16.30 uur terug in Venray. 3 sept. MMSK St. Petrus Banden, Taptoe Venray 1983. 5 sept. Federatie vergadering in Mer selo. 10 en 11 sept. Fanfare St. Catharina Leunen, Muziekfeesten. 18 sept. Federatie, gemeentelijk Mu- ziektoernooi in Oirlo. 25 sept. Fanfare Dorpsklank Casten- ray, medewerking b.g.v. viering paro chiefeesten. 2 okt. Harmonie Euterpe, deelname aan concours in Kerkrade. 14 t.m. 16 okt. Harmonie Oostrum, dorpsfeesten. 29 okt. Federatie, gemeentelijk Mu- ziektoernooi in Oirlo. 28 en 29 april 1984 Federatie, So listenconcours in Ysselsteyn. De vakantietijd is voorbij, dus starten we weer met onze maandelijkse bijeen komsten. Zoals U weet elke eerste dins dag van de maand. 6 September a.s. om 19.30 uur in de kantine van de voetbal club St. Servatius. Wij hopen op een grote opkomst i.v.m. de samenstelling van het winter- programma. Iedereen is van harte wel kom, ook die, die zich nog niet als lid hebben opgegeven. Voor meer informa tie: Mevr. Reijnders tel. 82635 Dhr. Fleurkens, tel. 04785-225 Mevr. de Bruijn, tel. 83127 QSL club de „Bijenkorf viert zijn 2 jarig bestaan met een internationale meeting. Die zal plaats vinden in het wijkgebouw Den Hoender, Ursulastraat 2 Venray. Er zullen ook buitenlandse clubs aanwezig zijn o.a. uit België en Duitsland. U bent allen van harte wel kom op zaterdag 3 september a.s. om 10.00 uur. Maandag 5 sept. houdt het komité weer heer maandelijkse openbare verga dering. Agenda: opening verslag ver gadering 15 augustus ingekomen stuk ken afronding organ, rommelmarkt org. vrouwenkontakt en sjoelen rond vraag en sluiting. Afgelopen zaterdag zijn de komitèle- den de buurt ingeweest om spullen op te halen voor de rommelmarkt. Daarvoor dank aan eenieder die aan onze oproep gehoor heeft gegeven en zo het een en ander klaar had staan. Ook dank aan de sjouwers. Het is jammer dat niet iedereen geko men is die zich opgegeven had voor me dewerking aan de organisatie. We ho pen dat maandag a.s. eenieder weer pre sent kan zijn op de vergadering. Ons tuintje ligt er weer mooi bij, maar dat moet ook wel want aanstaande vrijdag hebben we ons jaarlijks TUIN FEEST. Grote trekker zal ongetwijfeld het be roemde zigeunerorkest ROMANESJ zijn. (Romanesj was twee weken gele den te zien op het Holland Art Festival in Eindhoven en spelen geregeld voor de t.v., wonnen diverse festivals én hebben enkele goed lopende lp's op hun naam staan). Vrijdag speelt Romanesj met hun vaste 5 mans bezetting; bij droog weer vindt het optreden buiten plaats, bij re gen spelen ze binnen. In de pauzes kan een ieder zich ver maken bij onze openluchtfilms, of bij de barbeque, of bij onze buitenlandse biertent, waar de meeste Belgische bie ren weer te koop zullen zijn. Toegang is gratis. De krisis moet tenslotte met vro lijkheid bestreden worden en niet met zuinigheid. Nog een paar weken en dan is het zo-1 ver, jongeren spektakeldag op zaterdag 17 september onder de naam ZOWIE-J Free Wheelin en hel RJC hebben een programma in elkaar gezet, waar je de vingers aflikt; wij rekenen er dan ook op dat de gehele Roze Vlek zwart zal zien van jongeren uit Venray en omge ving. Donderdag 15 september za! in de« krant er een speciale ZOWIEZOOI bij lage te vinden zijn; maar zorg ervoor dat je die dag geen andere verplichtin gen hebt, zodat je kunt mee gaan doen op ZOWIEZOOI. Hallo jongelui. A.s. donderdag club voor jongelui van 6 t.m. 8 jaar. We zijn open van 18.15 tot 19.45 uur. Monique, Trudy, Jolanda en Angelique staan voor jullie klaar. Vrijdagavond club voor de jeugd van 9 t.m. 12 jaar. Van 19.00 tot 21.00 uur kunnen jullie terecht bij de Spring plank. Hel programma wordt verzorgd door groep 4, Henk, Nelly, Astrid, Martin, Twan, Willy. Zaterdagavond open van 19.30 tot 21.30 uur voor jongelui van 13 t.m. 16 jaar. Vrijdagavond. Al diegenen die graag mee willen naar de receptie van Hanny en Frank in zaal „In den Engel" moeten er voor zorgen om om 19.00 uur bij de club te zijn. We gaan er gezamenlijk naar toe. Rond 20.00 uur zijri we terug. Voor de vrijdagavondgroep is er dan nog gewoon club tot 21.Q0 uur. groetjes van de leiding. Disco speciaal. Hallo meisjes en jon gens, hier zijn we dan eindelijk weer. We staan weer aan het begin van een nieuw seizoen en hopen dat jullie weer allemaal de disco's zullen bezoeken. Om te beginnen hebben we zaterdag een dis co special, met als gast Disco Duck. We beginnen zaterdag om 19.30 uur en stoppen om 22.30 uur. De entree is ƒ1,50 en de frisdrank kost ƒ1,—. Houdt zaterdagavond maar even vrij want het is weer even leuk als de slot- avond. Daarom tot ziens met al je vrien den en vriendinnen in Wijkgebouw Den Hoender op zaterdag 3 september. Zaterdag 3 september van 19.30 tot 22.00 uur en zondag 4 september van 14.00 tot 17.00 uur is Disco Calypso weer in het wijkcentrum „De Kiosk" in het Brukske, entree ƒ1,—. Programma voor september. 10e in de Springplank 17e en 18e in „De Kiosk" 24e iri de Springplank Dinsdag 6 september a.s. begint de KJaverjasvereniging weer met haar tra ditionele Klaverjaswedstrijden. Het sei zoen '76/'77 startte de Klaverjasvereni- ging haar wedstrijden. Na 6 jaar Klaverjassen in de „Wiekslag", Brukske startte we in het seizoen '82/'83 in „De Kiosk". We be ginnen dinsdag dan ook in de Kiosk om 20.15 uur. De zaal is open om 19.45 uur. Nieuwe leden kunnen zich nog voor 6 september aanmelden bij dhr. Bouwmans, Vivaldistraat 35, tel. 04780- 84701 Komende zaterdag, 4 sdeptember, is er in wijkcentrum De Kiosk in hei Brukske weer een ruilbeurs. Deze duurt van 10.00 tot 13.00 uur. er kan geruild! worden in alle ruilmaterialen, zoals postzegels, munten, sigarenbandjes, etc. Hallo, aan iedereen die graag de na tuur intrekt en nog geen 24 jaar oud is' De NJN is een vereniging voor dezt mensen. Wij hier in Venray organiseren als het even kan iedere week excursies (meestal op zondag) en gaan dan vogels, plantjes, insecten en nog veel meer be kijken. Lijkt je dat wel leuk, kom dan ook eens mee op excursie. A.s. zondag gaan wè weer van stan met de eerste excursie van dit seizoen (een mooie gelegenheid om juist nu mee te gaan), We verzamelen ons oir. 10.00 uur op het schouwburgplein in hei centrum van Venray. tegenover dt hoofdingang van de schouwburg. Di excursie wordt geleidt door Egbert We ver uit Tilburg en zal zeker de moeiü waard zijn omdat we naar het gebied „De Bult" tussen Venray en DeuriK gaan. Het laatste overgebleven- stukje Peel aan deze kant van de Deurneseweg Om dit gebied te beschermen van de on dergang, evenals andere grote delen vat het vroeger zo ontoegankelijke en uil gestrkete Peelgebied gaan we onderzoe ken wat hier allemaal groeit en bloeit. Als je mee wilt, het is geheel gratis en vrijblijvend, is het verstandig om boterhammen en misschien iets te drin ken maar vooral een fiets mee te nemen omdat we altijd met de fiets op excursie gaan. Natuurlijk zijn ook leden welkom op deze excursie om dan het nieuwe sei zoen te beginnen. Als je nog informatie wilt kun je die altijd krijgen bij Marion Claessens, tel 04780-82413. Houdoe, Mariot Zaterdag hebben we het seizoen geo pend met een grootse zeskamp. Hel spektakel kende 61 deelnemers en hel was fraai om te zien met wat voor een inzet ze streden om de eerste plaatsen Deze week zijn de groepsavonden weet begonnen. Maandag: klas 2., 3, 4, Mei 18.30- 19.45; klas 2, 3. 4, Jo 19.00-20.15 Dinsdag 15, 16 jaar Mei 19.00-20.3C Woensdag 12-17 jaar Jo 19.00-20.3fl Donderdag klas 5, 6 Mei 19.00-20.3fl Vrijdag 12-17 jaar Mei 19.00-20.3C Nieuwe leden kunnen zich tijdens de; groepsavond in de blokhut „De Holle Boom", hoek Westsingel/Kempweg, aanmelden Jong Nederland is actief op het gebied an sport en spel, kreativi- teit, o.a. knutselen en toneel, en buiten leven o.a. tochten, bosspelen en kampe ren. Wilt U meer weten kom gerust eens aan. Tot dan!

Peel en Maas | 1983 | | pagina 16