GEMEENTEPRAAT v f NOTITIES EN MEDEDELINGEN VAN DE GEMEENTE VENRAY Redactie G.A. Schutte, Bureau Voorlichting (3) Parkeren in Venrays Centrum Collekte-agenda Commissie vergadering R.O. uitgesteld Commissie voor financiën en eco nomische zaken Afsluiting Heidseweg Hinderwet Hinderwet Gezinsatletiekdag Inspraakavond nota Verkeers circulatie Commissie voor Onderwijs en Cultuur Tijdens de kermis wordt verkeer in Veulen om de kom geleid Rolschaatsaktivi- teiten en straattekenen '83 Verkeersmaat regel Ysselsteyn Geen frituurvet in de riolering Wijziging ophaal dag huisvuil Langstraat Verkeersmaatregel Heide Evenementen kalender Venray 4e Kerkdorpen fietstocht Kermis Veulen Adverteerders opgelet!! Bouwvergunning verleend VRIJDAG 2 SEPTEMBER 1983 Nr. 35 Ok INIf Minder parkeerplaatsen op de rijweg en het instellen van een blauwe zone" zijn de maatregelen die in de nota „ver- keerscirculatie in het centrum van Ven- ray" voorgesteld worden met betrek king tot de parkeermogelijkheden rond hel winkelgebied van Venray. In dit laatste artikel in de serie van drie over die nota willen we de verande ringen in de parkeermogelijkheden in het centrum, zoals door b. en wworden voorgesteld, belichten. NOODZAAK Wil een stadsscentrum of winkelge bied goed kunnen funktioneren dan zijn parkeervoorzieningen noodzakelij k Van belang is niet alleen hel aantal par keerplaatsen maar ook de parkeerduur. In het centrum van Venray zijn vol doende parkeerplaatsen aanwezig. Uit een inventarisatie (1980) blijkt dat er in het centrum 1390 parkeerplaatsen voor handen zijn. Er is zelfs sprake van over capaciteit als gekeken wordt naar de omvang van het kernwinkelgebied. Ook bij een groei van het winkelapparaat met Rose Vlek en Schoolstraat wordt net aantal parkeerplaatsen voldoende geacht. Een geringe vermindering van het aantal parkeerplaatsen op de rijweg is aanvaardbaar. In de nota wordt voor gesteld om in enkele eenrichtingsstraten twee richtingen (brom)fietsverkeer mo gelijk te maken door het instellen van een parkeerverbod. Het centrum is dan niet alleen voor de automobilist goed bereikbaar, maar ook voor de andere weggebruikers (zie ook het vorige arti kel). Volgens de nota is de vermindering van parkeerplaatsen nodig in vier stra len, te weten: Marktstraat; Kempweg. Het aantal parkeer plaatsen op de rijweg wordt terug gebracht tot 15; Leeuwstraat; Schoolstraat. In het gedeelte van deze straat lussen Jan Hensen- straat en Marktstraat wordt het aantal parkeerplaatsen op de rij weg teruggebracht. BLAUWE ZONE Regelmatig wordt opgemerkt dat veel parkeerplaatsen nabij de winkels wordt bezel door langparkeerders; vaak de werknemers van de bedrijven. Zij zijn dagelijks de eersten in het centrum. Dat betekent wel dat een aantal parkeer plaatsen onnodig lang bezet zijn. Voor de bezoekers verliest het centrum een deel van zijn aantrekkelijkheid door ge brek aan parkeerplaatsen. Door het instellen van een „blauwe zone" wordt de parkeerduur in een aan tal straten beperkt. Hierdoor ontstaat een roulatie in parkeerplaatsen die de aantrekkelijkheid van het centrum ver hoogt. Men kan de auto nog eens kwijt als er snel een boodschap moet worden gedaan. In de nota wordt voorgesteld een „blauwe zone" in te stellen met een par keerduur van 1 uur voor de volgende pleinen en straten: Grote Markt, Marktstraat, Schoolstraat, Jan Henssenstraat, Hof straat, Kempweg, Merseloseweg (tussen Deken Thielenstraat en Henseniusplein), Leeuwstraat, Henseni- usplein, Henseniusstraat (Noordelijk gedeelte), Patersstraat, Poststraat en Wilhejminastraat. De grote parkeerter reinen zoals aan de Julianasingel (achter muziekschool) en de Jan Hensenslraat vallen niet onder de „blauwe zone" TOEKOMST Een (winkelcentrum) is voortdurend in beweging. Een eindbeeld is niet te ge ven. In de nota wordt de verkeerscircu- latie in het centrum bekeken tot 1990, het tijdstip van realisering van de Rose Vlek. De voorgestelde maatregelen zijn hierop afgestemd. Bij het opstellen van een plan voor de verkeerscirculatie moet met de bestaan de situatie rekening worden gehouden. Een situatie die niet altijd even gewenst is. Onder het hoofdje „Wenselijke voorzieningen te realiseren na het plan- jaar" worden in de nota een aantal voorzieningen opgesomd ter verbetering van de verkeerssituati. Uit verkeersoog- punt gezien kan het centrum optimaal funktioneren als: een verbindingsweg wordt aange legd tussen Stationsweg en Eindstraat (de noordlangent); een parkeerterrein voor langpar keerders kan worden aangelegd in de zuid-oosthoek van het centrum (achter de Patersstraat en de Poststraat); een verbindingsweg tussen Lange- weg en het parkeerterrein „De Gouden Leeuw" aangelegd kan worden, waar door een direkte aan- en afvoer van ver keer naar dit terrein mogelijk wordt; een bedrijfsstraat gerealiseerd kan worden tussen Wilhelminastraat en Poststraat, ten behoeve van goederenle veranties aan de bedrijven in de Grote straat; de wegen rond de schouwburg in gericht kunnen worden als voetgangers gebied. In hoeverre de maatregelen ver keerstechnische toekomstmuziek zijn, kan alleen de tijd ons leren. (slot) Vragen...? Wendt u tot de gemeentelijke voorlichter Van 29 augustus t.m. 11 september het Koningin Wilhelminafonds (lande lijke aktie). 17 September, SVV jeugd (plaatselij ke aktie in het kader van het jeugd col lecte wezen). Van 19 september t.m. 25 september het Prinses Beatrixfonds (landelijke ak tie). Alleen voor deze akties is een collek- tevergunning verleend. Collecteren bui ten de aangegeven periode is niet toe gestaan. Collectanten en collectrices moeten hel legitimatiebewijs zichtbaar dragen. Volgens het vergaderschema zou de eerstvolgende vergadering van de com missie voor ruimtelijke ordening en volkshuisvesting worden gehouden op donderdag 1 september a.s. In verband met het ontbreken van voldoende rele vante agendapunten is deze vergadering uitgesteld tot donderdag 6 oktober a.s. Op woensdag 7 september houdt de commissie voor financiën en economi sche zaken om 17.15 uur een openbare vergadering in het raadhuis. De commissie zal het college van b. en w. moeten adviseren over het aanschaf fen van een nieuwe dienstauto. Bij de ambtelijke voorbereiding hiervan zijn allerlei mogelijkheden geopperd, die als alternatief zouden kunnen gelden. Uit eindelijk is men dan toch tot de conclu sie gekomen dat de koop van een nieuwe dienstauto de voorkeur verdient. Het tweede, en laatste, belangrijke agendapunt is de bespreking van het raadsvoorstel tot wijziging van de alge mene subsidieverordening. In verband met rioleringswerkzaam heden zal de Heidseweg tussen maandag 5 september en vrijdag 23 december a.s. tussen Droessenweg en Volen voor het doorgaande verkeer zijn afgesloten. Het plaatselijk verkeer kan nog gedeeltelijk van de Heidseweg gebruik maken. Door middel van borden zal het verkeer wor den omgeleid. De riolering zal in 3 fasen worden aangelegd, te weten: (zie tekening) Fase 1: 4 weken) Heidseweg tus sen Droessenweg en Groene- weg en Groene weg vanaf de Heidseweg tot en met de Meester Driessenstraat. Fase 2: 7 weken) Heidseweg tus sen Groeneweg en Begijnhof weg, de Spiekert vanaf de Heidseweg over een lengte van ca. 150 m en de Meester Driessenstraat. Fase 3: 4 weken) Heidseweg tus sen Begijnhofweg en Volen. De autobus (Zuid Oosler lijn 27 naar Helmond) zal tijdens de werkzaamhe den omgeleid worden via de Heidse- schoolweg. een tijdelijke bushalte zal worden geplaatst aan de Ysselsteynse- weg nabij de aansluiting met het Volen. Als het riool wordt gelegd in het kruispunt Heidseweg-Volen- Heidseschoolweg zal de bus niet door Heide maar over de Deurneseweg tussen Ysselsteyn en Venray rijden. Aan de provincie zal toestemming worden ge vraagd om dan een tijdelijke halteplaats langs de Deurneseweg te mogen inrich ten. Verwacht wordt dat eind november de werkzaamheden zover gevorderd zijn dal het riool in dit kruispunt wordt ge legd. Kennisgeving bekendmaking beschikking Burgemeester en wethouders van Venray, gelet op artikel 31 van de Wet algemene bepalingen milieuhygiëne; maken bekend, dat door hen, onder voorwaarden om gevaar, schade of hin der voor de omgeving te ondervangen, op 24 augustus 1983 vergunning is ver leend ingevolge de Hinderwet naar aan leiding van de aanvraag van: J.L.G. van Dijck, Eijkenhofweg 8 te Veulen-Venray, voor het uitbreiden en wijzigen van een pluim- en rundvee houderij, waarbij mest en meststoffen worden opgeslagen, gelegen aan de Eij kenhofweg 8 te Veulen; Gebr. Jaspers, Steegse Peelweg 143 te Ysselsteyn-Venray voor het oprichten, in werking brengen en in werking houden van een varkensmeste- rij en rundveehouderij, waarbij mest en meststoffen worden opgeslagen, gelegen aan de Steegse Peelweg 143 te Ys selsteyn; A.J.Th, van Stiphout, Lollebee- kweg 46, te Castenray-Venray voor het uitbreiden en wijzigen van een legkip- penhouderij, waai bij mest en meststof fen worden opgeslagen, gelegen aan de Lollebeekweg (ongenummerd) te Castenray; P. van Osch, Weverslo 3 te Merselo-Venray, voor het uitbreiden en wijzigen van een varkensfokkerij, waar bij mest en meststoffen worden opgesla gen, gelegen aan de Weverslo 3 te Mer- selo; Maatschap Swinkels, Am bachtstraat 4 te Venray, voor het uit breiden en wijzigen .van een rundvee- en legkippenhouderij, waarbij mest en meststoffen worden opgeslagen, gelegen aan de Ambachtstraat 4 te Venray; M. Smits, Theeuwenhofweg 6 te Leunen-Venray, voor het oprichten, in werking brengen en in werking houden van een varkensmesterij, waarbij mest en meststoffen worden opgeslagen en waar elektromotoren worden gebruikt met een gezamenlijk vermogen van meer dan 1,5 kW, gelegen aan de Theeuwenhofweg 6 te Leunen. De beschikkingen en alle ter zake zijnde stukken liggen in het raadhuis, kamer 119, raadhuisstraat 1 te Venray, ter inzage en wel van 2 september 1983 tol 2 oktober 1983 elke werkdag van 9.00 tot 12.00 uur. De betreffende stukken~kunnen gedu rende bovengenoemde periode ook nog elke donderdag van 16.30 tot 19.30 uur worden ingezien (na telefonische af spraak). Ingevolge artikel 44, tweede lid, van de Wet algemene bepalingen milieuhy giëne staat tot 2 oktober 1983 beroep open bij de Kroon voor: a. de aanvrager; b. de betrokken adviseurs; c. degenen, die overeenkomstig artikel 20, 21 of 22, tweede lid, of 28, eerste lid, onder c, van de Wet algemene bepalingen milieuhygyëne bezwaren hebben ingebracht; d. enige andere belangehebbende, die aantoont dat hij redelijkerwijs niet in staat is geweest overeenkomstig artikel 20, 21 of 22, tweede lid, of 28, eerste lid, onder c, van de Wet al gemene bepalingen milieuhygiëne bezwaren in te brengen. De beschikking wordt na afloop van de beroepstermijn van kracht tenzij voor deze datum beroep is ingesteld en met toepassing van artikel 60a van de Wet op de Raad van State een verzoek wordt gedaan tot schorsing van de be schikking dan wel tot het treffen van een voorlopige voorziening. Het beroepschrift moet worden gericht aan Hare Majesteit de Koningin en wor den gezonden aan de Raad van State, afdeling voor de geschillen van bestuur, Binnenhof 1, 2513 AA 's-Gravenhage. Het verzoek tot schorsing of een voorlopige voorziening moet worden gericht aan de voorzitter van de afdeling voor de geschillen van bestuur van de Raad van State. De beschikking wordt niet van kracht voordat op dat verzoek is beslist. Venray, 2 september 1983. Burgemeester en wethouders voornoemd, namens dezen, het hoofd van algemene zaken en kabinet A.L.G. Janssen. - OHIEIVIHJ OmLljN (TFASEI f FASE 2 Kennisgeving bekendmaking aanvraag Burgemeester en wethouders van Venray, gelet op art. 12 van de Wet al gemene bepalingen milieuhygiëne; ma ken bekend: dat op 22 juli 1983 bij hen een aanvraag is ingekomen van P.J. van Dijck, Peelweg 39 te Ysselsteyn-Venray, voor een vergunning ingevolge de Hin derwet voor het uitbreiden en wijzigen van een varkensmesterij, waarbij mest en meststoffen worden opgeslagen, ge legen aan de Peelweg 39 te Ysselsteyn; dat op 5 augustus 1983 bij hen een aanvraag is ingekomen van W. Jacobs, Koepas 8 te Oirlo-Venray, voor een ver gunning ingevolge de Hinderweg voor het oprichten, in werking brengen en in werking houden van een chemisch reini- gingsbedrijf, gelegen aan de Deputé Pe tersstraat 4 te Oirlo. De aanvragen en andere ter zake zijn de stukken liggen in het raadhuis, ka mer 119, Raadhuisstraat 1 te Venray, ter inzage en wel lot 2 oktober 1983, elke werkdag van 9.00 tot 12.00 uur; Na deze datum, tot het einde van de termijn waarbinnen beroep kan worden ingesteld tegen de beschikking op de aanvraag, eveneens elke werkdag van 9.00 tot 12.00 uur. Desgewenst kan al daar een mondelinge toelichting op de stukken worden verkregen. De betreffende stukken kunnen tot bovengenoemde datum ook nog elke donderdag van 16.30 tot 19.30 uur wor den ingezien (na telefonische afspraak). Gemotiveerde bezwaren kunnen tot bovengenoemde datum schriftelijk bij ons college worden ingebracht. Degene, die een bezwaarschrift in dient, kan verzoeken zijn persoonlijke gegevens niet bekend te maken. Indien daarom telefonisch wordt ver zocht, (afd. openbare orde en veilig heid, telefoon 04780-83838, toestel 151), kunnen tot één week voor bovenge noemde datum mondeling bezwaren worden ingebracht, waarbij dan tevens gelegenheid wordt gegeven tot een ge- dachtenwisseling over de aanvraag tus sen het bevoegd gezag, de aanvrager en de overige aanwezigen. Zij vestigen er tenslotte de aandacht op, dat degenen, die bezwaren hebben ingebracht op de wijze als bovenom schreven en een ieder die aantoont dat hij daartoe redelijkerwijs niet in staat is geweest in de gelegenheid zullen worden gesteld bezwaren tegen de ontwerp beschikking in te dienen. Venray, 2 september 1983 Burgemeester en wethouders voornoemd, namens dezen, het hoofd van algemene zaken en kabinet A.L.G. Janssen. ZATERDAG 3 SEPTEMBER 1983 SPORTPARK DE WIEËN AANVANG 10.30 UUR Zaterdag 3 september a.s. wordt op sportpark De Wieën (ingang t.o. Bosch- veldcollege) een gezinsatletiekdag ge houden. Deze dag wordt georganiseerd door Comité R.S. Venray i.s.m. Atletiekvereniging Venray. Deelname aan een aantal onderdelen is mogelijk in gezinsverband, of indivi dueel. Deelname is in principe voor iedereen mogelijk met uitzondering van de leden van A.V. Venray. Georganiseerd wordt een z.g. vier kamp welke bestaat uit: 1 sprint van 60 80 of 100 m. afhan kelijk van leeftijd; 2 verspringen; 3 hoogspringen (jeugd), kogelstoten (senioren); 4 800 meter. Voor de jongste deelnemers is er gelegenheid tot balwerpen, terwijl bij voldoende belangstelling tevens een 3000 m loop gehouden wordt. Door deelname aan deze (gezellig- heids-)wedstrijden kunt U tesamen met uw huisgenoten op een gezellige wijze kennis maken met een aantal onderde len van de atletieksport. Kom in beweging, doe aan atletiek! Deelnamekosten bedragen: 1.50 p.p. Inschrijven is mogelijk op de dag zelf. Op dinsdag 6 september begint om 19.30 uur een inspraak-informatie avond over de nota „Verkeerscirculatie in het centrum van Venray". De bijeen komst vindt plaats in de burgerzaal van het gemeentehuis. Wethouder Claessens en enkele ambtenaren zullen dinsdag niet alleen informatie verstrekken maar ook de vragen van de bezoekers over de nota en de achtergronden te beantwoor den. U bent van harte welkom. De inspraakprocedure rond deze nota loopt tot 15 september. Tot die datum kunnen burgers en organisaties van bin nen en buiten de gemeente reageren op het plan. Op dinsdat a.s. kan mondeling gereageerd worden. Tot het eind van de inspraakperiode is schriftelijk reageren mogelijk. De reactie moet worden ge zonden aan het gemeentebestuur van Venray. Een exemplaar van de nota is gratis verkrijgbaar bij het Bureau Voorlich ting en Inspraak. De commissie voor onderwijs en cul tuur komt op dinsdag 6 september a.s. om 17.00 uur in kamer 127 van het raad huis bijeen. Door de commissie zal o.m. advies moeten worden uitgebracht aan het col lege van b. en w. over het beschikbaar stellen van gelden voor het aanschaffen van een stofzuiger ten behoeve van de openbare lagere school „De Landweert" en het verlenen van mede werking voor het herstellen van door vandalisme ontstane schade en het aan schaffen van materialen, die door in braak verloren zijn gegaan. Een en an der ten behoeve van de lagere school St. Fransiscus". Tenslotte zal het ontwerp algemene subsidieverordening specifiek welzijn Venray worden besproken. In de periode van donderdag 1 sep tember t.m. donderdag 8 september zal in Veulen in verband met de kermis het verkeer om de kom worden geleid. Daarom zal de Veulenseweg voor alle verkeer, behalve voor voetgangers, tus sen de Brugpas en de Vlies worden af gesloten. Het doorgaande verkeer zal dan via de Veulenseweg, Lorbaan en Veulensewaterweg en via de Eijkenhof weg, Jaegerhofweg, Veulensewaterweg en Lorbaan worden geleid. Uiteraard worden de ommeldingen d.m.v. borden aangegeven. Het comité Rekreatiesport Venray or ganiseert i.s.m. de Pooling Rekrea- tiesportleiders alle woensdagen in sep tember a.s. rolschaatsaktiviteiten en straattekenen in enkele kerkdorpen te weten op: 14 sept, in Oostrum, Oosterthienweg; 21 sept, in Leunen, Trynestraat; 28 sept, in Oirlo/Castenray, Haalakker; Deze rolschaatsaktiviteiten zijn voor alle kinderen van de basisscholen. Aan vang der aktiviteiten om 13.30 uur tot ong. 15.30 uur. De deelnemerskosten bedragen 1,50 per persoon. Hetzelfde geldt voor het straattekenen. KUN JE ROLSCHAATSEN DOE DAN MEE!! In verband met een op zondag 4 sep tember te houden evenement aan de Paardekopweg/Moostdijk te Ys selsteyn, zal op bovengenoemde dag aan beide zijden van de Paardekopweg een stopverbod gelden. Door de dienst van gemeentewerken is bij herhaling geconstateerd, dat riole ringen verstopt raken als gevolg van het feit, dat men frituurvet via de huisaf- voeren laat weglopen, de een ontdoet zich van gebruikt frituurvet door het weg te spoelen via het toilet, een ander laat het warme vet via de aanrechtafvoer weglopen. In beide gevallen veroorzaakt het vet verstoppingen. Het opheffen van een verstopping kost geld omdat het verhaald wordt op degenen, die de ver stopping veroorzaakt. En het is toch zo gemakkelijk om zich te ontdoen van het vet waarin de frikan- dellen en de kroketten hun bruine kleur en warmte hebben gekregen. Men behoeft slechts de pan waarin het gestolde vet zich bevindt maar heel even te verwarmen waardoor het blok vet loslaat. Dan kan men het zó in de vuilniszak laten glijden. Met ingang van 12 september wordt op dinsdag geen huisvuil meer opge haald bij de panden aan de Langstraat 1 t.m. 13 en 2 t.m. 18a. Vanaf die dag zal het huisvuil in dit gedeelte van de Langstraat op donderdag worden opge haald. Op 15 september zal dit voor de eerste keer gebeuren. Gevolg van de wijziging is dat het huisvuil bij deze panden mogelijk op een vroeger tijdstip zal worden opge haald dan tot nu toe gebruikelijk. Aan de bewoners is gevraagd hiermee reke ning te houden. Voor het gedeelte van de Langstraat tussen Paterslaan en Deurneseweg blijft de dinsdag huisvuilophaaldag. Burgemeester en wethouders van Venray, maken hierbij bekend hun besluit van 31 autustus 1983, waarbij zij besloten hebben, om met ingang van 5 september tot 23 december 1983 of zo veel korter of langer als in verband met de werkzaamheden mogelijk dan wel noodzakelijk is, tot de volgende ver keersmaatregelen I. door het plaatsen van borden 11 van bijlage II van het Reglement ver keersregels en verkeerstekens geslo ten te verklaren voor alle verkeer in beide richtingen, uitgezonderd voo- etgangers: a. de Heidseweg vanaf Droesen- weg tot Volen; b. de Groenenweg vanaf de Heid seweg over een lengte van 300 m; c. de Spiekert vanaf de Heidseweg over een lengte van 150 m; d. de Meester Driessenstraat; e. Volen vanaf de Ysselsteynseweg over een lengte van 100 m. II. Ontheffingen. Eveneens is besloten tot de volgende onthef fingsmogelij kheid voor zover genoemde werkzaamhe den dit toelaten en de veiligheid van per sonen of goederen niet in gevaar wordt gebracht ontheffing te verlenen van de onder I genoemde verkeersmaatregelen ten behoeve van bestuurders van motor voertuigen op meer dan twee wielen: a. wanneer zij woonachtig zijn of hun bedrijf uitoefenen aan de onder I vermelde weg(en) en de woning of het bedrijf niet langs een andere weg met het door hen bestuurde motor voertuig kunnen bereiken; b. wanneer zij het motorvoertuig bestu ren in opdracht of met toestemming van de onder a vermelde personen en onder aan de personen gestelde voor waarden; c. wanneer aangetoond of aannemelijk gemaakt kan worden dat zij geduren de de tijd dat het onder I genoemde verkeerkeersmaatregel(en) gelden ge bruik moeten maken van de onder vermelde weg(en) voor het laden of lossen van goederen of voor het ver richten van noodzakelijke werk zaamheden met het door hen bestuurde motorvoertuig en deze ac tiviteiten niet of bezwaarlijk op an dere wijze kunnen verrichten. Belanghebbenden kunnen tegen dit besluit binnen dertig dagen na datum van deze bekendmaking beroep aante kenen. Het beroepschrift wordt aan de Ko ningin gericht en ingediend bij de Com missaris van de Koningin. Venray, 31 augustus 1983 Burgemeester en wethouders voornoemd, H. Defesche, burgemeester J. Poels, secretaris De werkgroep „Centrumfunktie Ven ray" gaat een evenementenkalender voor Venray bijhouden. In deze werk groep werken de winkeliers van het cen trum, de horeca ondernemers in Ven ray, de VVV en de gemeente Venray samen. Op de kalender kunnen alle gro te publiektrekkende aktiviteiten worden geplaatst. Doel van het initiatief is de organisa tor van een evenement te informeren over voorgenomen aktiviteiten van een arider. Zo kan voorkomen worden dat twee evenementen, die eikaars concur rent zijn, op dezelfde dag worden ge houden. Evenementen kunnen worden ge- menld bij het Bureau Voorlichting en Inspraak, Postbus 500, 5800 AM Ven ray. Zondag 25 september a.s. organiseert het Comité Rekreatiesport Venray i.s.m. de Pooling R.S. leiders en de ENFB de vierde kerkdorpenfietstocht. De routes zijn dit jaar tevens uitgezet langs de vele veldkapellen en veldkrui- zen die er in de omgeving van Venray staan, waardoor de routes extra aan trekkelijk worden. Starten kan men weer in elk kerkdorp: Venray, Sporthal „De Wetteling; Oostrum, kantine sportpark de Spar- rendreef; Smakt, Pelgrimshuis; Merse- lo, Café Janssen; Vredepeel, gemeen schapshuis; Ysselsteyn, Herberg „De Peel"; Heide, gemeenschapshuis; Veu len, Dancing ,,'t Veule"; Castenray, zaal Kuipers; Oirlo, Café Marjac; Leu nen, Café Mariens. Inschrijven kan vanaf 10.00 tot 12.00 uur. Om in aanmerking te komen voor een herinnering dient men evenals voor gaande jaren weer 5 kerkdorpen aan te doen. De posten zullen tot 16.00 uur be zet blijven om U ook weer uit te schrij ven want het is weer de bedoeling dat U zich afmeldt in de plaats waar U gestart bent. Hier ontvangt U tevens de herin nering. Jong en oud kunnen hieraan deelne men. Kinderen wel graag onder begelei ding van de ouders. De kosten zijn voor volwassenen ƒ3,— en beneden 14 jaar ƒ1,50. De organisatie wenst U op zon dag 25 september alvast een zonnige dag en veel fietsplezier toe. 3, 4, 5, 6 september 1983 De kermis te Veulen ay begint op za terdag 3 september te 16.00 uur en duurt tot dinsdag 6 september te 24.00 uur. Op het kermisterrein bij de kerk worden de volgende attracties geplaatst. Autoscooter, kindervliegtuigmolen en boksbal, exploitant Boeken, Hel mond. Schietsalon, exploitant A. Regter, Langenboom. Lijntrekspel en bussensport, exploi tant J. Regter, Oss. Bulldozer schuifspel, exploitant v. Spronsen, Delft. Nougat-Suikerkraam, exploitant Camps, Horst. Friture, exploitant Zegers, Castenray. De exploitanten mogen de attracties naar believen openen, maar op de vol gende uren dienen zij open te zijn: zaterdag te 17.00 uur. zondag te 13.00 uur. maandag en dinsdag te 15.00 uur. Voor de meeste attracties gelden af gesproken maximum-tarieven, te weten: autoscooter, per 2 persoonswa gen, ƒ1per rit, ƒ5,— voor 7 ritten en ƒ10,— voor 15 ritten. kindervliegtuigmolen, 75 cent per rit, ƒ2,50 voor vier ritten. boksbal, ƒ1,— voor 4x slaan. schietsalon, ƒ1,50 voor 3 schoten, ƒ5,— voor 12 schoten, ƒ3,50 voor 3x kleurenfotoschieten. lijntrekspel, ƒ1,— per spel, ƒ2,50 per 3 x spelen. bussenspel, ƒ1,— buldozer schuifspel, 25 cent per spel, 11 x voor ƒ2,50 en 25 x voor ƒ5,-. Door het Bureau Voorlichting en Inspraak van de gemeente Venray wordt momenteel ge werkt aan het samenstellen van het nieuwe boekje „Venray van A tot Z". Het redactionele ge deelte zal door de gemeente wor den verzorgd, terwijl de verdere uitvoering van deze gemeentegids is opgedragen aan Kommunikatie Service Nederland b.v. te Cuijk, die ook de advertentiewerving verzorgt. Intussen is gebleken, dat mo menteel ook andere advertentie- axquisiteurs op pad zijn. Geheel buiten de waarheid vertellen zij aspirant-adverteerders, dat zij in opdracht van het gemeente bestuur bezig zijn met het sa menstellen van een adresboek voor Venray. Om alle misverstanden uit de weg te ruimen zij meegedeeld, dat alleen KOMMUNICATIE SERVICE NEDERLAND b.V. te Cuijk toestemming heeft van het ge meentebestuur voor het werven van advertenties en dat „Venray van A tot Z" de enige gemeente- gids is, die in samenwerking met de gemeente tot stand komt. De heer Creteer van K.S.N. kan zich legitimeren en de gemeentelijke toestemming tonen. Iedere ande re acquisiteur werkt zonder toestemming en medeweten van het gemeentebestuur! Geïnteresseerden iq een adver tentie of bedrijfsreportage in de Venrayse gemeentegids kunnen contakt opnemen met K.S.N. te Cuijk, tel. 08850-18008 Burgemeester en wethouders van Venray hebben in hun vergadering van 31 augustus 1983 voor de onderstaande bouwplannen bouwvergunning ver leend. Zij, die menen door de afgifte van een van deze vergunningen rechtstreeks in hun#)elang te zijn getrof fen, kunnen op grond van het bepaalde in artikel 7, lid 2, juncto artikel 13 van de Wet A.R.O.B. daartegen bij het col lege van burgemeester en wethouders van Venray een gemotiveerd bezwaar schrift indienen en wel binnen 30 dagen na de dag, waarop de bewuste vergun ning is verzonden of uitgereikt. Voordat U een bezwaarschrift indient, is het dan ook raadzaam te informeren of verzen ding of uitreiking van die vergunning heeft plaatsgevonden. Nadere inlichtin gen kunnen worden ingewonnen bij het bureau ruimtelijke ordening en bouwza ken, kamer 201 van het raadhuis, tel. 83838, toestel 354. het bouwen van een mestvar- kensstal aan de Twistweg 15, t.n.v. P.H.C. Ermens; het maken van een overkapping aan de Plataanstraat 13, t.n.v. Feenstra Verwarming b.v.; het uitbreiden van de loods aan de Pas 1, t.n.v. M.P. Arts; het aanbrengen van luifels en bloembakken aan de kolkweg 22, t.n.v. Peel Design; het verbouwen van het winkel pand Albionstraat 45, 45a, 45b, t.n.v. G.J.A. Pijpers. Venray, 2 september 1983. De burgemeester van Venray, mr. H.J.M. Defesche.

Peel en Maas | 1983 | | pagina 15