Muziek- en Majorettenshowkorps ST. PETRUS BANDEN VENRAY KAMPER TROMPETTERKORPS Muziek en show op de Grote Markt I Drumfanfare LUCTOR ET EMERGO Beuningen t Showband Harmonie FORTISSIMO Venlo ÏÖS-'- Drumband VELP-ZUID Velp TAPTOE VENUM JSEPT Zaterdagavond om negen uur zullen ongetwijfeld weer vele duizenden lief hebbers van muziek en show de Grote Markt omzomen om getuige te zijn van de negende Taptoe Venray. Evenals bij de acht voorgaande Tap toes is de organiserende vereniging M.M.S.K. St. Petrus Banden er ook nu weer in geslaagd korpsen met een klin kende naam naar Venray te halen om met elkaar het afscheid te vieren van de bijzonder mooie (èn warme) zomer 1983. Als gevolg van succesvolle optredens in Venray zijn enkele van de thans deel nemende korpsen al eens eerder in Ven ray geweest ter opluistering van de Tap toe Venray. Het zal dan een hernieuwd kennismaken zijn met korpsen, die zeer hoge ogen kunnen gooien. De deelnemende korpsen zijn: MMSK St. Petrus Banden, Venray; Drumfanfare Luctor et Emergo, Beuningen; het Kamper Trompetterkorps, Kampen; Drumband Velp-Zuid, Velp en Showband Harmonie Forissimo, Venlo. De Taptoe Venray 1983 begint zater dagavond precies op de laatste slag van negen uur en zal tegen elf uur zijn afge lopen. Na afloop gezellig samenzijn voor ie dereen in de foyer van de schouwburg. Venray en zijn Taptoe Het idee in Venray een Taptoe te houden is ontstaan in 1974 bij gelegenheid van het vijftienjarig bestaan van het organiserend korps, dat toen nog „Jacht hoornkorps St. Petrus Bandén" heette. De eerste taptoe sloeg zo gel- weldig aab dat besloten werd hiervan een jaarlijks terugkerend gebeuren te maken. En zo neemt Venray, nu voor de negende keer, op muzikale wijze afscheid van de zomer. Kennelijk laat de zomer zich dit afscheid welgevallen, want steeds kunnen de vele belangstel lenden genieten van show en mu ziek op een prachtige zomera vond. Het lijkt of het mooie weer in de organisatie is ingecalcu leerd. Slechts éénmaal heeft men tij dens een taptoe zijn toevlucht moeten nemen tot de sporthal „De Wetteling", toen een gewel dige donder- en regenbui de feestvreugde kwam verstoren. In de loop der jaren is het ac cent bij de Taptoe Venray steeds meer op de show komen te lig gen, hetgeen het bij de organisa tie van het evenement steeds moeilijker maakt gerenommeer de korpsen aan te trekken. Maar tot op heden is men hierin ten volle geslaagd. Ieder jaar voltrek ken zich uitstekende muzikale shows tegen het indrukwekkende decor van het prachtige oude raadhuis. Voor de organiserende vereni ging zelf is de deelname aan de taptoe iedere keer weer een krachttoer. Als ontvangende ver eniging wil zij in geen geval afste ken bij de andere korpsen. Van daar dat telkens weer alles in het werk wordt gesteld om zo goed mogelijk voor de dag te komen. Dat valt niet mee wanneer men weet dat St. Petrus Banden een veel gevraagd korps is, dat veel optredens moet verzorgen en hard werkt aan een zo veelzijdig mogelijk repertoire. Ongetwijfeld zal de Taptoe Venray 1983 weer een groots eve nement worden voor Venray en wijde omgeving. Opgericht in 1959 als onderdeel van het toenmalig Patronaat. Initiatiefnemers: Kapl. Heymans, van Opbergen, Teng Stevens. Instrukteur: G. Bakens. Instrumenten: Es-trompetten, Es-jacht hoorns, Es-bassen en slagwerk. Repetitielokaal: Houten barak achter het voormalige politiebureau; blaasles- sen bij G. Bakens in het horloge-atelier. Het Jachthoorn- en trompettenkorps „St. Petrus Banden" moest zich met de kermis 1960 voor het eerst op straat vertonen. Dit was een verplichting omdat anders de betaling van d; uniformen niet rond zou komen. Tot 26 augustus 1964 bestond het korps volledig als een onderdeel van het patronaat. Op deze datum werd «en eigen jeugdbestuur gekozen, doch nen bleef financieel afhankelijk van het pa tronaat. Jeugd-korpsbestuur: Geer We'ers, voorzitter; Mart Verstralen; Ton Ver stralen; Jo Verstralen, penningmeester; Loet Kusters, bibliothecaris; M. van Meyel; hulpintructeurs: G. Lamcrs en J. van Kempen; adviseur: G. Balens. Hoofdbestuur van het patonaat inclusief korps: J. van Toor, voozitter; Th. Smits, penningmeester; H. ïèeters, secretaris. De contributie bedroeg toen ".'5 cent per week (f 13,- per jaar). 1966: Dhr. G. Bakens bedaikte als instructeur wegens drukke wekzaam- heden en ziekte. Hij werd vrvangen door de heer A. Schellens uit kierden, en tamboerinstructeur dhr. H.van Eyk uit Liessel. 1967: Dhr. A. Schellens weid opge volgd door de heer Hoppenbrawers uit Someren als blaasinstructeur. In de loop der jaren wordei diverse successen op concoursen behaild: 1967 Liessel le prijs; 1968 Somerer le prijs en promotie; 1969 Nieuwerhage le prijs; 1970 Oirlo le pris; 1970 deelname Limburgse Kampüenschap- pen. Veel optredens in buit<nland: 2 maal Charleroi België, Jemoid Frank rijk, Henien Lietand Frankrijk 2 dagen Menesquiville Frankrijk, 5 mal Hasselt. In 1969 werd het 2e lustrim gevierd in het Odapark. Dit feest viil letterlijk in het water omdat de weeigoden niet meewerkten. In 1972 werd de afdelingmajoretten opgericht onder leiding van le heer van Zeil, later dhr. Vrolijks met als leidster mej. M. Oomens. Optredens op taptoes in: Velp, Rhenen, Ottersum, Siebengewald, Dongen, Vierlingbeek, Bst (Betuwe) en vele andere plaatsen. In 1974 werd het 1.'-jarig bestaans- feest gevierd met o.a een tweedaags festival waaraan bekerde korpsen deel namen, zoals de kanpioen 1974 „Sï. Antonius" uit Treeteek en het jacht hoorn- en trompeterkorps Edelweiss uit Heerlen. Het feSival werd afgeslo ten met de eerst; TajStoe Venray waaraan buiten de organiserende ver enigingen meewerkten: Meester van der Zandt-vereniging Velp, Harmonie Rhe nen, Drumband „St. Michaël" Nijme gen en Harmonie Ottersum. Binnen het bestuur vonden verande ringen plaats. Secretaris werd dhr. H. v.d. Windt, penningmeester werd dhr. B. Otten en dhr. A. Peters van het in middels opgerichte Oudercomité werd aan het bestuur toegevoegd. Het uniform werd verrijkt door toe voeging van pluimen en emblemen op de baret, geschonken door de heren A. Sijbers en G. Verkoeyen. De majoretten namen voor de eerste maal deel aan een concours in Beek (L) en zagen dit gewaardeerd met een 2e prijs. Ondertussen was een nieuwe repeti tieruimte gevonden in de aula van de LTS Venray. De heer Eykhout (toenmalig tambour maïtre en instructeur van de Lucht macht Kapel) deed als instructeur zijn intrede bij de band. 1976: Overgang van Es- naar Es-des instumentarium (een ventiel). Er wer den aangeschaft: 16 Es jachthoorns, 8 Es-des trompetten, 4 Es-des alt trom petten, 2 Es-des bas trompetten, 2 sou- saphones, 8 trommen, 1 lyra, 2 Es-des tuba's. Ter waarde van 33.000,-, ge leverd door de Muziekhal Venray, van het merk Schenkelaars uit Eindhoven. Een vaandel werd geschonken door het oudercomité. 1977: Het bestuur bestond inmiddels uit: J. van Toor, voorzitter; L. Beter- ams, vice-voorzitter; H. v.d. Windt, se cretaris; P. Houba, penningmeester; mevr. Poels-Pefers; Th. Smits; A. Pe ters; B. Fijneman; B. Otten; J. van Kempen; B. van Bronkhorst, geestelijk adviseur. Na het overlijden van beschermheer Teng Stevens werd mevr. S. Stevens- Heyen bereid gevonden deze functie verder te vervullen. Leden oudercomité: G. Tissen, voor zitter; A. Peters, penningmeester; mevr. Kessels; mevr. Reynders; mevr. Kap- pel. in 1978 werd bij het concours Mont- foort met het nieuwe Es-des instrumen tarium een eerste prijs met promotie en het hoogste aantal punten van het concours in de derde divisie sectie G be haald. Dit resulteerde in een deelname aan de Limburgse kampioenschappen in Echt. Deze deelname werd gewaar deerd met de kampioenswimpel. Verder waren er optredens in Geleen en Epen. In 1979 vond alweer een instrumen tarium-wissel plaats. De Es-des instru menten werden vervangen door bes-in strumenten met drie ventielen. De be zetting van het korps is nu: 8 Es- jachthoorns, 10 3-ventieI Bes-trompet ten; 4 3-ventiel bes-baritons; 2 3-ventiel es-sousaphones; 15 tambours; 20 ma joretten. In oktober 1979 volgde de oprichting van een eigen joekskapel „Dikke Mik". Het 20-jarig bestaan werd groots ge vierd in de LTS, met drie dagen allerlei aktiviteiten, waaronder de presentatie van de nieuw opgerichte miniretten groep. De majoretten behaalden een eerste prijs op het concours in Bergen(L).Op 10 oktober behaalden de majoretten te Lobith een eerste prijs met promotie naar de tweede divisie o.l.v. dhr. Vro lijks. Na de Taptoe Venray 1979 (eerste lustrum taptoe) werd besloten om de resterende Es-jachthoorns te vervangen, o.a. door 4 drie-ventiels bes-trombones. In 1980 werd dhr. Vrolijks door mej. B. Gielens opgevolgd als intructrice van de majoretten en miniretten. Er werd voor de tv opgetreden b.g.v. het Ste- denspel van deNCRV waaraan ook Venray deelnam. Bij het optreden in het Ponypark Slagharen, werd een goed resultaat behaald. Het korps presenteerde bij de Taptoe Venray 1980 zijn nieuw uniform. "De oude werden na twintig jaar trouwe dienst vervangen. De taptoe werd een groot succes mede doordat „St. Petrus Banden" een show bracht waar zelfs een heuse stier aan te pas kwam In 1981 volgde dhr. L. Clabbers dhr. H. van Eyk op als instructeur bij de tambours. Hij nam tevens de taak als tambour maïtre op zich. Veel optredens oogstten veel succes. Genoemcl mogen worden: een tweedaagse concertreis naar het Duitse Rommersheim, taptoe St. Antonis en taptoe Gennep. De naam van jachthoorn en trom pettenkorps „St. Petrus Banden" werd in 1981 veranderd in Muziek- en Ma jorettenshowkorps „St. Petrus Ban den". 1 Januari 1982 presenteerden de ma joretten hun nieuwe uniformen. Mej. B. Gielens werd opgevolgd door het echt paar Groenenberg-Peters uit Nijmegen als instructeurs voor de majoretten en miniretten. Een groot succes werd behaald tijdens de taptoe te Beuningen. In 1983 werd een eigen tribune ont worpen en gebouwd t.b.v. de taptoe. Tot nu toe heeft de band al verschil lende optredens achter de rug waarvan zeker niet onvermeld mogen blijven de showoptredens te Krefeld en Sevenum. Ook mag niet onvermeld blijven dat 1983 een groot succesjaar is geworden voor verschillende leden van de band die zich individueel bijzonder hebben on derscheiden. Zo hebben veel van de ma joretten en miniretten zeer mooie prij zen behaald tijdens het solistenconcours voor majoretten op 1 mei 1983. Van de muzikanten hebben Diana v.d. Munckhof en Twan Driessen het Nederlands kampioenschap behaald op resp. Lyra en Trom. Het echtpaar Groenenberg-Peters heeft afscheid genomen van de vereni ging en als nieuwe instructrice majoret ten en miniretten werd mevr. B. Hel- ligers-Gielens aangesteld. In 1962 ontstond uit de drumband van Muziekvereniging „Kunst en Vol harding" de drumband „Luctor et Emergo". Te Andel, op het eerste concours waaraan werd deelgenomen werd een eerste prijs met promotie behaald wat een zeer succesvolle start betekende. Enkele hoogtepunten zijn: driemaal de eerste prijs te Assen waardoor de wis- selprijs definitief in Beuningse handen kwam: verder de deelname aan festivals in Frankrijk, België en West-Duitsland. Na een ernstige terugval van het aan tal leden in 1975 werd besloten een an dere koers te gaan varen. Aangeschaft werden baritons, trom bones en bassen ter vervanging van de jachthoorns. Als instructeur weerd de heer Jan Eykhout aangetrokken. Te vens werd de naam veranderd in Drum fanfare „Luctor et Emergo". Groot succes werd behaald op de tap toe van Kalkar in 1980, alwaar men op trad als enige burgerkorps. de voor het eerst in 1982 georgani seerde Taptoe Beuningen, is in zijn kor te bestaan reeds een belangrijke gebeur tenis in de wijde omtrek in het Rijk van Nijmegen en het land van Maas en Waal. Dirigent: Jan Eykhout. Het „Kamper Trompetterkorps" werd in mei 1951 opgericht als drum band Jeugd Verkeers Brigade (JVB) en trad als zodanig in tal van plaatsen op. Na enige jaren Bes-instrumenten te hebben bespeeld werd overgegaan op een Es-bezetting met jachthoorns. In deze samenstelling trad het korps op met veel succes. Meermalen werd het korps eerste op showconcoursen. Ook werd het „Kamper Trompetterkorps" tweemaal eerste op het Taptoe concours te Delft en won hier de grote prijs van de stad Delft: de vergulde beeltenis van Z.K.H. Prins Bernard. In het winterseizoen 1877/1978 scha kelde het korps over op een geheel nieu we drieventiels-bezetting en werd een z.g. drumfanfare. Ook dit werd een groot succes. Met deze bezetting heeft het korps zich opgewerkt tot de top van de Nederlandse showbandwereld. Dit kwam tot uiting op het WereW Muziek Concours te Kerkrade, waar driemaal werd deelgenomen. Het „Kamper Trompetterkorps" behaalde hier brons, zilver en een gouden onderscheiding. In 1978 heeft het „Kamper Trompet terkorps" een toernee van drie weken door Canada gemaakt in de staat Alber ta. Hier werd ook meegedaan aan een groot showconcours. In de finale kwa men 6 korpsen uit, waaronder het „Kamper Trompetterkorps" die een eerste prijs in de wacht sleepte, voor 55.000 toeschouwers. In juli jl. werd door dit korps; in sa menwerking met het Groot Kamper Mannenkoor D.E.V. een bijzondere lp. op de markt gebracht, waarop een aan tal oude vaderlandse liederen en moder ne marsmuziek zijn samengebracht. Muzikaal leider: dhr. L. Torn Showinstruclie: dhr. C. Rietman Tambour-maïtre: dhr. Johan Albers VOORVERKOOPADRESSEN TAPTOE VENRAY 1983 Sigarenmagazijn Maan, Paters- straat 5a Sigarenmagazijn C. Jansen, Grote Markt 22 Sigarenmagazijn van Dijck, Langstraat 26 VVV Venray, Schoolstraat 28 (Schouwburg). PRIJS TOEGANGSKAARTEN Staanplaats4.00 Kinderen tot 12 jr. en 65 2,50 Zitplaats6,00 kinderen tot 12 jr. en 65 4,50 De vereniging werd in 1955 in de Ven- lose buurtschap Het Ven opgericht en verwierf zich sindsdien zowel in binnen- als in buitenland een klinkende naam. Hiervan getuigen de concertreizen die in de afgelopen jaren werden onderno men zoals in 1973 naar Klagenfurt, in 1978 naar Constanz en in 1980 naar Straatsburg. De showband Fortissimo speelde al in 1975 en 1980 tijdens de Taptoe Venray en het toen gebrachte heeft ook dit jaar in een verzoek onzerzijds geresulteerd. In het voorbije jaar werd de vereni ging omgebouwd naar een Showband in Amerikaanse stijl met Flag-girls, pom- pon's, ritmesektie. Kortom bewegingen en muziek voeren de boventoon in de nieuwe show. Fortissimo zal met ongeveer 70 leden aan de Taptoe Venray 1983 deelnemen. Dirigent: Jan de Jong Tambour-maïtre: Jos Crielaars Miss Majorette: Martine Raemaekers De vereniging werd opgericht op 17 oktober 1965. In zijn bijna 18 jarig bestaan heeft DVZ laten zien dat zij de Eredivisie ten volle waard is. In de voor afgaande jaren uitkomend in de derde divisie wist zij al gauw, via de eerste naar de Eredivisie op te klimmen. In veel plaatsen in Nederland hebben ze hun muziek laten horen, maar ook in België en West-Duitsland zijn ze geen onbekenden. D.V.Z geeft graag haar medewerking aan diverse instellingen. Ook zijn ze graag gehoord in concertuitvoeringen. Op concoursen en festivals is deze drumband een sportieve muziekvereni ging waar zij dan ook menige prijs heeft weten te behalen. In juni jl. nam ze de „Elster Trofee" voorgoed mee haar huis. In 1982 kwam zij voor de tweede maal in het bezit van de Rijnhaltrofee. Dit jaar nam het korps eveneens deel aan hel KRO-toernooi ie Schinveld(L), waar het van de 52 korpsen als beste showkorfis uit de bus kwamen, en twee de beste van het totale toernooi. D.V.Z. speelde reeds in 1976 op Tap toe Venray. De band staat al 12 jaar onder leiding van dirigent dhr. J. v. Wakeren. Tambour-maïtre is de heer G. v. Hagen. Hel korps beslaat uit 45 muzikanten.

Peel en Maas | 1983 | | pagina 11