GEMEENTEPRAAT VERGADERING GEMEENTERAAD NOTITIES EN MEDEDELINGEN VAN DE GEMEENTE VENRAY Redactie. G.A. Schutte. Bureau Voorlichting Nieuwe verkeers- circulatie rond het be winkelgebied (2) Inspraak ver keerscirculatie in het centrum Na zomerreces vergadert de gemeenteraad dinsdagavond Gemeentelijk Combi-zwembad Kermis Castenray Muziekschool Venray Hoorzitting Algemene subsi dieverordening Bouwvergunning verleend Bouwvergunning aangevraagd Informatie-avond gewestelijk struktuurplan Hinderwet Museum vraagt reacties op expo sitieprogramma Venray van A tot VRIJDAG 26 AUGUSTUS 1983 Nr. 34 )F Ruim baan voor Y1 (brom)fiets in het m centrum 780 „De automobilist zal gerichter op "weg naar het winkelgebied van Venray III moeten gaan. Voor het (brom)fietsver- u'keer zal dat gebied juist gemakkelijker 1 (bereikbaar worden". Met deze opmerkingen eindigde vori- gf ge week het artikel over de nota „Ver- Icecrscirculatie in hel centrum van Ven ray". In dit tweede artikel, uit een serie /an drie, zal aan de opmerking over het [bromjfietsverkeer meer gestalte wor den gegeven. Aan het slot van dit artikel il de plaats van de voetganger worden rEG! belicht. ONVOLDOENDE PA' in de nota wordt de huidige verkeers ast situatie voor fietsers in hel centrum als ENOzeer onvoldoende aangemerkt. Slechts fin een enkele eenrichtingsstraat is (brom)fietsverkeer in twee richtingen ,r d toegestaan. Gevolg daarvan is dat deze °f weggebruikers vaak honderden meters «ui moeten omrijden of tegen het verkeer in a v»gaan rijden, waardoor zeer gevaarlijke ugd situaties ontstaan. lalsi Eenrichtingsstraten in het centrum, div waarvoor geldt dat (brom)fietsverkeer .in twee richtingen is toegestaan, zijn Poststraat, Bontekoestraat en gedeelte- 124 'ijk de Henseniusstraat. In de nota verkeerscirculatie stellen b. en w. voor om in een groot aantal van usiide huidige eenrichtingsstraten in het jn Venrayse centrum (brom)fietsverkeer in L^twee richtingen mogelijk te maken. jonj Het college heeft hierbij rekening ge- (houden met hetgeen hiervoor in hel „Fietspadenplan" uil 1980 is gesteld. raftOm te voorkomen dat het (brom)fiets- J verkeer in conflict komt met het overige verkeer, zullen in enkele van deze een- 'Tfli richtingsstraten aanvullende ver- 2 keersmaatregelén nodig zijn. Volgens de nota kunnen de volgende 1 straten worden opengesteld voor fietsers OS('en bromfietsers in twee richtingen: riR Marktstraat, waarbij het parkeren rIll0P de rijweg tevens verboden zal wor- L Ufden; I Schoolstraat, waarbij het gedeelte el. 'tussen de Jan Henssenstraat en IMarktstraat voor bromfiets als eenrich- tingslraat zal gelden (in noordelijke richting evenals voor het autoverkeer). Het gedeelte van de Schoolstraat tussen Jan Hensenstraat en Henseniusplein zal wel voor fiets- en bromfietsverkeer in beide richtingen worden opgengesteld; Jan Henssenstraat; Patersstraat, waarbij in deze straat een fietsstrookmarkering zal wor- iyi den aangebracht voor het (brom)fiets- verkeer dat tegen de autostroom inrijdt. Op deze wijze wordt een soortgelijke si tuatie gecreëerd als in de Poststraat; Kempweg. In principe is deze M straal te smal om in twee richtingen langzaam verkeer toe te staan, wanneer 21 ook hel parkeren van auto's aan een zij- de van de straat is toegestaan. Door be- f perking van het aantal parkeerplaatsen fjop de rijweg tot 15 èn op aangegeven piaatsen, ontstaat op de overige wegge- deelten voldoende inhaalruimte; A Leeuw straat. Evenals in de Pa- u:— fielsstrook- 00 markering worden aangebracht, voor 00! het langzame verkeer dat tegen de au- nt tostroom inrijdt. ü0 Ook de nieuwe eenrichtingsstraten in het centrum van Venray, Deken Thie- lenstraat, Bindstraat (gedeeltelijk) en t Hoenderstraat (gedeeltelijk) zullen voor f (brom)fietsverkeer in beide richtingen egi worden opengesteld. FIETSENSTALLING lag Als alle opgesomde maatregelen ter verbetering van de bereikbaarheid van het winkelgebied voor de (brom)fielsers zijn doorgevoerd, mag verwacht wor den, dat dit winkelgebied en het voet gangersdomein prima bereikbaar zijn. Eenmaal in het centrum moet de fiets I of bromfiets ook nog „geparkeerd" J worden. Immers in de Grotestraat hoort Nieuwe en oude eenrichtingswegen in I hel centrum nu open Ie stellen voor twee l richtingen (brom)ftelsverkeer. Nu de zomervakanties zijn afgelopen en alles zijn gewone gang weer gaat, zul len ook de maandelijkse vergaderingen van de gemeenteraad op de laatste dins dag van de maand weer worden gehou den. Dit betekent, dat de eerstvolgende raadsvergadering voor dinsdag 30 au gustus a.s., aanvang 19.00 uur op het programma staat. Zoals de goede gewoonte wil, zal aan het einde van de openbare vergadering aan de belangstellenden gelegenheid worden gegeven om met de raadsleden en het college van b. en w. te discussie ren over hetgeen deze avond is behan deld. Voor de heer J.H.M.O. Truijen, voorzitter van de CDA-fraktie in de raad, zal dit de laatste vergadering wor den i.v.m. zijn vertrek uit Venray. In de commissie voor algemene zaken heeft de heer Truijen gezegd in de raadsverga dering hierover een verklaring af te leg gen. Tot zijn opvolger, als raadslid, zal de heer H.L. Pingen worden benoemd, wiens geloofsbrief door een commissie uit de raad zal worden onderzocht. Onderwijszaken De agenda begint met een aantal on derwijszaken. Over de jaren 1976 t.m. 1980 krijgen de kleuterscholen nog een aanvulling op de gemaakte administra tiekosten. de lagere scholen van Vrede- peel en Veulen krijgen nog een aanvul- iing op de exploitatievergoeding van 1977. Bibliotheek. Voorgesteld wordt de jaarrekening 1982 van de openbare bibliotheek goed te keuren en de gemeentelijke vergoe ding voor dat jaar op 809.970,— vast te stellen. Tot 15 september loopt de inspraak periode voor de nota „Verkeerscircula tie in het centrum van Venray". in deze periode kunnen burgers en organisaties van binnen en van buiten de gemeente reageren op het plan. Op 6 september wordt over de nota een informatie - inspraakavond gehou den. Plaats van handeling is de burger zaal in hel gemeentehuis. De avond be- gini om 19.30 uur. Iedereen is van harte welkom. In een drietal artikelen (op 19, 26 au gustus en 2 september) willen wij deze nota behandelen. ae tiets eigenlijk met thuis. Daarom moet, volgens b. en w. op z'n minst een nieuwe permanente fietsenstalling wor den ingericht op het Henseniusplein. Het is de bedoeling om vier parkeer plaatsen aan de voet van Hensenius om te bouwen tot een stallingsplaats voor 100 (brom)fielsen. Tegelijk met deze herinrichtingswerkzaamheden zal het fietspad op het Henseniusplein worden doorgetrokken naar de Poststraat. In een later stadium zal nog een aantal fiet senstallingen aan de rand van het voet gangersgebied worden ingericht. VOETGANGERS Al enige jaren is er in het centrum van Venray een voetgangersgebied: Gro testraat, Passage en Schoutenstraatje. De Rose Vlek zal bij de realisatie ook worden ingericht als voetgangersgebied. We leven dan in het jaar 1990. tegen die tijd zal de Schoolstraat ook een duidelij ke winkelfunktie hebben. Het autover keer zal dan uit deze straat worden ge weerd en in een later stadium ook het fietsverkeer. De Schoolstraat kan dan worden toegevoegd aan het voetgan gersgebied. Voor Marktstraat, Hofstraat, Hense niusplein en Grote Markt zal blijven gel den dat de voetganger rekening moet houden met de aanwezigheid van auto, fiets en bromfiets. (wordt vervolgd) Grondtransacties. Alsnog zal de grond met gymnastie klokaal aan de Min. Ch. Ruysstraat aan de R.K. MAVO „De Kolk", worden overgedragen. In Landweert zal de grond waarop „De Vlaswei" is ge bouwd aan de Stichting Katholiek On derwijs Venray worden overgedragen. Stukjes grond zullen verkocht worden aan gebr. van Dijck, mevr. G. Janssen- Vink en tevens aan de heer J. Drab bels. ONTEIGENING IN SMAKT GAAT NIET DOOR De raad wordt voorgesteld het raads besluit van 29 maart jl. tot onteigening van gronden van de heer Philipsen te Smakt in te trekken. De adviseur van de Raad van State heeft de gemeente nl. la ten weten, dat de kans op goedkeuring van deze onteigening door de Kroon vrijwel nihil is. De gemeente is inmiddels weer in overleg getreden met de heer Philipsen om alsnog een oplossing te vinden voor de woningbouw in Smakt. Bestemmingsplan Bergkwartier. In de loop der jaren is gebleken dat bewoners van het Bergkwartier behoefte hebben aan aangepaste bebouwingsre- gels met name t.a.v. de aan- en bij- bouwmogelijkheden. Daarom hebben b. en w. besloten de herziening van het bestemmingsplan ter hand te nemen. Het door de heer N. Neutkens ingedien de bezwaarschrift tegen deze herziening zal dan ongegrond worden verklaard. Opleiding A-diploma. Aanvangsleeftijd 5 jaar. Cursusduur 24 lessen, 2x per week. Kosten 77,25 voor kinderen tot 16 jaar, incl. entree. Lestijden: maandag en donderdag van 17.30 tot 18.00 uur voor zwemmers. dinsdag en vrijdag van 17.00 tot 17.30 uur voor niet zwemmers. dinsdag en vrijdag van 17.30 tot 18.00 uur voor zwemmers. woensdag van 16.30 tot 17.00 uur en zaterdag van 11.30 tot 12.00 uur voor zwemmers. NIEUW! NIEUW! NIEUW! Opleiding B-diploma. Voor jongens en meisjes in het bezit van het A-diploma. Cursusduur 18 lessen, 1 x per week op woensdag van 17.00 tot 17.30 uur. Kosten 58,50 incl. entree. NIEUW! NIEUW! NIEUW! Opleiding zwemvaardigheid I (C- diploma). Voor jongens en meisjes in het bezit van het A en B diploma. Cursusduur 18 lessen 1 x per week op woensdag van 17.30 tot 18.00 uur. Kosten 58,25 in cl. entree. Voor bovengenoemde opleidingen kunt u inschrijven aan de kassa van het zwembad van maandag t.m. vrijdag van 16.00 tot 18.00 uur en op zaterdag van 11.00 tot 13.00 uur. De kermis te Castenray begint op za terdag 27 augustus te 16.00 uur en duurt tot dinsdag 30 augustus te 24.00 uur. Op het kermisterrein in de Matthiasstraat worden de volgende attracties geplaatst. Autoscooter, kindervliegtuigmolen en boksbal, exploitant Boeken, Hel mond. Schietsalon, exploitant A. Regter, Langenboom. Lijntrekspel en bussensport, exploi tant J. Regter, Oss. Balco-rotor, exploitant v. Spronsen, Delft. Suikerspin Popcorn, exploitant Lut- gens. Roermond. Nougat-Suikerkraam, exploitant Camps, Horst. Viskraam, exploitant Olten, Gemert. Friture, exploitant Zegers, Castenray. De exploitanten mogen de attracties naar believen openen, maar op de vol gende uren dienen zij open te zijn: zaterdag te 17.00 uur. zondag te 13.00 uur. maandag en dinsdag te 15.00 uur. De viskraam opent telkens twee uren later. Voor de meeste attracties gelden af gesproken maximum-tarieven, te weten: autoscooter, per 2 persoonswa gen, ƒ1,per rit, ƒ5,— voor 7 ritten en ƒ10,— voor 15 ritten. kindervliegtuigmolen, 75 cent per rit, ƒ2,50 voor vier ritten. boksbal, ƒ1,— voor 4x slaan. schietsalon, ƒ1,50 voor 3 schoten, ƒ5,— voor 12 schoten, ƒ3,50 voor 3x k leurenfotoschieten lijntrekspel, ƒ1,— per spel, ƒ2,50 per 3 x spelen. bussenspel, ƒ1,— balco-rotor, 25 en 50 cent per spel naar keuze van de speelkast. Monumentenverordenig. Ter bescherming van een aantal niet op de landelijke monumentenlijst ge plaatste monumenten zal de gemeente raad een monumentenverordening ge meente Venray moeten vaststellen. Basisgezondheidsdienst. De raad wordt voorgesteld akkoord te gaan met het instellen van de basis gezondheidsdienst Gewest Noord- Limburg. Stroom op weekmarkt. Een bedrag van 7.800,— zal nodig zijn om ten behoeve van de stroomvoor ziening op de weekmarkt de verdeelkast nabij café Hulsman aan te passen en een nieuwe verdeelkast aan te brengen in de sokkel van het Henseniusbeeld. Hierin zal tevens een watervoorziening worden aangebracht. Energiebesparing. Ten behoeve van het aanbrengen van energiebesparende maatregelen in een zestal gemeentelijke gebouwen wordt van de raad een krediet gevraagd van 95.000,—. Welzijnspot 1982. De raad wordt voorgesteld een nieu we besteding te vinden voor het geld, dat gereserveerd was voor de financie ring van de atletiekvoorziening op de terreinen van St. Anna. Het gaat hier over een bedrag van 23.000,B. en w. stellen voor hiervan 16.000,— te besteden aan het aanpassen van het kleedgebouw te Ysselsteyn, 7.000,— voor onderhoud drainage op de sport velden van Ysselsteyn en Oirlo en, als er nog geld over is, voor de aanschaf van een afdekzeil van het hoogspringkussen. Woningbouw. Vervolgens zal de raad zich bezig houden met de Nota „Overzicht stand van zaken woningbouw gemeente Ven ray", waarover al uitvoerig in dit blad is gepubliceerd. Gezondheidszorg. Als laatste punt behandelt de raad de integratie invoering Wet Voorzieningen Gezondheidszorg in Noord-Limburg. VERVOLG LUISTERCURSUS Eerder werd het vervolg van de in het voorjaar gehouden luistercursus aange kondigd. De cursus zal uit vier leslok- ken van 4 lessen bestaan. Het is moge lijk om per lesblok in te tekenen of om een abonnement op alle vier de lesblok- ken te nemen. Het cursusgeld is per les blok vastgesteld op 20,terwijl een abonnement 60,kost. Deelname is mogelijk vanaf 16 jaar. Het beloven weer gezellige en leerza me woensdagavonden te worden en wel van 19.30 tot 21.00 uur (incl. koffiepau ze). De lesblokken zijn zo gepland dat het veertiendaagse lessen zijn. Het le blok ziet er als volgt uit: 14 en 28 september, 12 en 26 oktober. Het 2e lesblok, 2, 16 en 30 november en 14 december. Het 3e blok, 25 januari, 8 en 22 fe bruari en 7 maart. Het 4e blok. 21 maart, 4 en 18 april en 2 mei. Gedurende ieder blok van 4 lessen komt een ander tijdsgebied uit de mu ziekgeschiedenis aan de orde. De eerste vier lessen de moderne en zo vervolgens de romantiek, barok/rococo en renais sance. Tot slot nog twee praktische opmer kingen: Aanmelding is bij de admi nistratie van de Muziekschool Venray mogelijk tot 1 september, event, telefo nisch (04780-85320) en het minimum aantal deelnemers is vastgesteld op 15 personen teneinde het cursusgeld zo laag mogelijk te houden. Op woensdag 31 augustus wordt een hoorzitting gehouden over de nieuwe Algemene Subsidieverordening Speci fiek Welzijn. Op deze hoorzitting, die om 19.30 uur in kamer 20 van het ge meentehuis begint, kan iedereen, vereni ging en organisatie uit Venray informa tie komen halen over die verordening. Verantwoordelijke wethouder mevr. Poeis-Peters en enkele ambtenaren zul len aanwezig zijn om vragen te beant woorden. Aanvankelijk was het de bedoeling de inspraak op deze verordening tot een schriftelijke te beperken. Van deze reak- tiemogelijkheid is weinig gebruik ge maakt. Wel was met de mogelijkheid van een hoorzitting steeds rekening ge houden. Ter afsluiting van het eerste deel van de inspraakprocedure wordt dus nu een hoorzitting georganiseerd. Het tweede deel van de inspraakpro cedure bestaat uit de behandeling van de subsidieverordening in de raadscommis sie voor Onderwijs en cultuur (6 sept.), de raadscommissie voor Jeugd, Sport en •Recreatie (15 sept.), de raadscommissie voor Maatschappelijke Zorg (28 sept.), en de raadscommissie voor Financiële en Economische Zaken (7 sept.). Tijdens de openbare vergaderingen van de raadscommissies kan men, door het spreekrecht, ook z'n mening uiten. Tenslotte zal in oktober de gemeente raad zich uitspreken over de Subsidieve rordening Specifiek Welzijn. Burgemeester en wethouders van Venray hebben in hun vergadering van 24 augustus 1983 voor de onderstaande bouwplannen bouwvergunning ver leend. Zij, die menen door de afgifte van een van deze vergunningen rechtstreeks in hun belang te zijn getrof fen, kunnen op grond van het bepaalde in artikel 7, lid 2, juncto artikel 13 van de Wet A.R.O.B. daartegen bij het col lege van burgemeester en wethouders van Venray een gemotiveerd bezwaar schrift indienen en wel binnen 30 dagen na de dag, waarop de bewuste vergun ning is verzonden of uitgereikt. Voordat U een bezwaarschrift indient, is het dan ook raadzaam te informeren of verzen ding of uitreiking van die vergunning heeft plaatsgevonden. Nadere inlichtin gen kunnen worden ingewonnen bij het bureau ruimtelijke ordening en bouwza ken, kamer 201 van het raadhuis, tel. 83838, toestel 354. het bouwen van een tuinhuisje asan de Mambostraat 128, t.n.v. A.J.J. Muijsers; het verbouwen van een kippenhok tot varkensstal aan de Kiek weg 21, t.n.v. M.H.H. van Ass; het bouwen van 2 sleufsilo's aan de Breevennenweg, t.n.v. Nijsen b.v.; het uitbreiden van een varkensstal aan de Moostdijk 6, t.n.v. J.L.P. Aarts; het uitbreiden van de fietsenstal ling aan station Venray, Stationsweg 213, t.n.v. N.V. Spoorwegen; het bouwen van een tuinberging aan Marjolein 11, t.n.v. A.G. Linders; het verbouwen van het winkel pand aan de Grotestraat 31, t.n.v. J.M.M. Neeteson; het bouwen van een veranda en carport aan de Wester Thienweg 7, t.n.v. P.H.F.M. Basten; het plaatsen van een macrostation voor milieumeting aan de Vredeweg 1, t.n.v. Rijksinstituut voor de volksge zondheid; het bouwen van een fokvar- kensstal aan de Pas 3, t.n.v. G.F. Wismans; het plaatsen van een loods aan de Ysselsteynseweg 92, t.n.v. Waterschap Zuiveringsschap Limburg; het bouwen van een broeikasje aan de Laagriebroekseweg 2, t.n.v. A.J. v.d. Oetelaar; het uitbreiden van de rundveestal aan de Teeuwenhoifweg 18, t.n.v. P.G.M. Cornelissen; het bouwen van een loods aan de Veulenseweg, t.n.v. H.L.M. Geurts; het bouwen van een 2e bedrijfs woning aan Loobeek 3b, t.n.v. P.L. Poels; het bouwen van een verenigings gebouw aan de Acaciastraat, t.n.v. V.R.B. Noord-Limburg; het uitbreiden van de varkensstal aan de Meerselsepeel 1, t.n.v. M.J. Meulendijks; het uitbreiden van de bedrijfs ruimte aan de Smakterweg 23, t.n.v. Speciaalwerk Venray b.v. Venray, 26 aygustus 1983. De burgemeester van Venray, mr. H.J.M. Defesche. Bij burgemeester en wethouders zijn de navolgende aanvragen ingekomen om, in afwijking van het geldende bestemmingsplan c.q. vooruitlopend op een in voorbereiding zijnd herzienings plan, bouwvergunning te verlenen voor: het verbouwen van het pand Bui tenweg 2 tot twee woningen t.n.v. J. Janssen; het bouwen van een expeditiehal aan de Stationsweg 72, t.n.v. Hermus b.v.; het bouwen van een loods aan de Brienshoekweg 3 te Leunen, t.n.v. Th. Hendrix; het bouwen van een jongveestal aan de Vredeweg 20 te Vredepeel, t.n.v. H. Bol; - hei bouwen van een loods aan de Heidse Peelweg 50 te Ysselsteyn, t.n.v. Gebr. Fleurkens; het bouwen van een loods aan de Rouwkuilenweg 23 te Ysselsteyn, t.nv.v. Th. Tilleman; het plaatsen van een houten nood- winkel aan de Kruidenlaan (naast Rabo bank), t.n.v. Sperwer b.v., Postbus 21 te De Bilt; het verbouwen en uitbreiden van een mestvarkensstal aan de Timmer- mannsweg 135 te Ysselsteyn, t.n.v. J. Loverbos; het bouwen van een schapenstal aan de deurneseweg 190 te Ysselsteyn, t.n.v. L. Janssen; het uitbreiden van een werktui- genloods aan de Past. Jacobspeel 2 te Ysselsteyn, t.n.v. J. Swinkels; het bouwen van een tuinhuisje aan de Brennerlaan 13 te Venray, t.n.v. J. Lemmen; het verbouwen van een var kensstal aan de Roffert 1 te Castenray, t.n.v. J. Cremers. Burgemeester en wethouders zijn voornemens aan deze bouwplannen me dewerking te verlenen. De bouwplannen liggen met ingang van 26 augustus 1983 gedurende veertien dagen voor een ieder letjinzage bij het bureau ruimtelijke or dening en bouwzaken, kamer 201 van het raadhuis (van 9.00 tot 12.00 uur). Gedurende deze termijn kunnen eventu ele bezwaren schriftelijk bij burge meester en wethouders worden inge diend. Venray, 26 augustus 1983 De burgemeester van Venray mr. H.J.M. Defesche. Op maandagavond 29 augustus be gint om 20.00 uur in de Foyer van de Schouwburg een informatie-avond over het ontwerp gewestelijk struktuurplan. De bijeenkomst wordt georganiseerd door het Gewest Noord-Limburg. De toelichting op het plan wordt gegeven door de portefeuillehouder ruimtelijke ordening van het gewestbestuur de heer P. Peters. De bijeenkomst wordt geleid door de heer S. Werner van de Stichting Samenlevingsopbouw Noordelijk Lim burg. Komende najaar zal door het gewest Noord limburg he,t gewestelijk struk tuurplan worden vastgesteld. In het struktuurplan wordt het ruimtelijk be leid ten aanzien van wonen, verzorging werken, verkeer, recreatie etc. vastge legd. Onderwerpen die aan de orde ko men zijn: de leefbaarheid van stad en platteland; de toekomstige positie van de landbouw ook in relatie tot natuur en milieu; de woningbouw per gemeente voor de eerst komende jaren. INSPRAAKGROEPEN Het gewestbestuur wil graag de op vattingen van de o.a. de streekbevolking en instantie leren kennen, naast die van de provincie en deelnemende gemeenten in het gewest. Via de informatie-avond wordt hiermee een start gemaakt. De bedoeling van de avond is tweeledig: 1Verstrekken van informatie over het ontwerp-struktuurplan. 2. Peilen van de interesse om in gespreksgroepen over een aantal thema's verder te discussiëren. In een dergelijke groep kan dan een verdere meningsvorming over het plan of delen daarvan plaatsvinden. Wie interesse heeft in deelname aan een dergelijke gespreksgroep maar niet maandagavond naar de informatiebij eenkomst kan komen kan zich ook tele fonisch melden bij het gewest, tel. 077- 29841. In de Infotiek in de hal van het ge meentehuis kunt U een samenvatting van het plan inzien. Kennisgeving bekendmaking beschikking Burgemeester en wethouders van Venray, gelet op artikel 31 van de Wet algemene bepalingen milieuhygiëne; maken bekend, dat door hen, onder voorwaarden om gevaar, schade of hin der voor de omgeving te ondervangen, op 17 augustus 1983 vergunning is ver leend ingevolge de Hinderwet naar aan leiding van de aanvraag van: M. v. Ass, Kiekweg 21 te Venray, voor het uitbreiden en wijzigen van een varkensfokkerij, waarbij mest en meststoffen worden opgeslagen, gelegen aan de Kiekweg 21 te Venray; J. Back"s, Meerselsepeel 8 te Ysselsteyn-Venray, voor het uitbreiden van een varkensmesterij en ligkippen- houderij, waarbij mest en meststoffen worden opgeslagen en waar propaan wordt gebruikt, gelegen aan de Meersel sepeel 8 te Ysselsteyn; Kinderen Bomm, Steegse Peelweg 38 te Leunen-Venray, voor het oprich ten, in werking brengen en in werking houden van een veehouderij, waarbij mest en meststoffen worden opgesla gen, gelegen aan de Steegse Peelweg 38 te Leunen; P. Dorresteyn, Haag 5a te Merselo-Venray, voor het ex art. 6a, uitbreiden/wijzigen van een pluimvee houderij, waarbij mest en meststoffen worden opgeslagen, gelegen aan de Haag 5a te Merselo; W. Hubers, Timmermannsweg 56 te Ysselsteyn-Venray, voor het ex art. 6a, uitbreiden/wijzigen van een legkip- penhouderij, waarbij mest en meststof fen worden opgeslagen, gelegen aan de Timmermannsweg 56 te Ysselsteyn; S.M. Nellen, Heidseweg 67 te Heide-Venray, voor het oprichten, in werking brengen en in werking houden van een legkippenhouderij, waarbij mest en meststoffen worden opgesla gen, gelegen aan de Steegse Peelweg (ongenummerd) te Ysselsteyn-Venray; P. van Vegchel, Vredeweg 17 te Vredepeel-Venray, voor het uitbreiden van een rundveehouderij en var kensmesterij, waarbij mest en meststof fen worden opgeslagen, gelegen aan de Vredeweg 17 te Vredepeel; H. Cremers, Roffert 1 le Castenray-Venray, voor hel uitbreiden van een varkensfokkerij, waarbij mest en meststoffen worden opgeslagen, ge legen aan de Roffert 1 te Castenray. De beschikkingen en alle ter zake zijnde stukken liggen in het raadhuis, kamer 119, raadhuisstraat 1 te Venray, ter inzage en wel van 26 augustus 1983 tot 26 september 1983 elke werkdag van 9.00 tot 12.00 uur. De betreffende stukken kunnen gedu rende bovengenoemde periode ook nog elke donderdag van 16.30 tot 19.30 uur worden ingezien (na telefonische af spraak). Ingevolge artikel 44, tweede lid, van de Wet algemene bepalingen milieuhy giëne staat tot 26 september 1983 beroep open bij de Kroon voor: a. de aanvrager; b. de betrokken adviseurs; c. degenen, die overeenkomstig artikel 20, 21 of 22, tweede lid, of 28, eerste lid, onder c, van de Wet algemene bepalingen milieuhygyëne bezwaren hebben ingebracht; d. enige andere belangehebbende, die aantoont dat hij redelijkerwijs niet in slaat is geweest overeenkomstig artikel 20, 21 of 22, tweede lid, of Het Venrayse museum heeft op een rijtje gezet welke tentoonstellingen de komende jaren interessant zouden zijn. Daarvan wordt hieronder een overzicht gegeven. Er zijn natuurlijk allerlei groepen, verenigingen, instellingen en particulie ren die van deze onderwerpen het nodi ge afweten, daaraan mee willen werken of misschien een voorstel voor een ande re tentoonstelling hebben. Het museum zou graag met deze mensen in contact komen om samen verder aan het ten toonstellingsprogramma te bouwen. Op het raadhuis zit de heer Frans in 't Zandt op uw reactie le wachten. Bel of schrijf eens: Postbus 500, 5800 AM Venray, tel. 04780-83838 toestel 246. Het tentoonstellingsprogramma luidt als volgt. De volgorde is willekeurig. 1. Venray uit de vrije hand (tekeningen en schilderingen van Kusters, Van Baar, Van Bergen en Theuws). 2. Plattelandskleding anno 1910 3. Venrayse monumenten van geschie denis en kunst (monumentenzorg een kunst). 4. Venrays muziekleven 5. Oude huisvlijt in Noord-Limburg 6. Gilden en schutterijen 7. Landbouw, van os tot combine 8. Oude ambachten en industrie 9. Turfwinning in de Peel 10. Kerkelijke kunst 11. Wegkruisen en kapellen 12. Het woord in beeld (devotionalieën) 13. Gevonden in de bodem (aardewerk) 14. Betaalmiddelen (het muntwezen, munten en bankbiljetten) 15. Genealogieën 16. Ontginningen 17. Kerkdorpen 18. Noord-Limburg in prenten Op 1 januari 1984 zal een nieuwe „Venray van A-Z" verschijnen. Deze nieuwe uitgave van de gemeentegids wordt huis-aan-huis verspreid in de gemeente en worden uitgereikt aan nieuwe inwoners. VERENIGINGEN Het overzicht met de organisaties, verenigingen en instellingen op het gebied van overheid, onderwijs, religie, maatschappelijk leven, gezondheids zorg, cultuur, jongerenwerk, sport, ver keer en vervoer wordt samengesteld door het Bureau Voorlichting en In spraak van de gemeente. Hoewel de huidige gids eind vorig jaar is samengesteld, zijn toch al veel adressen veranderd. Aan iedere organisatie, vereniging, instelling e.d. die in de gids vermeld wil staan, het volgende: Laat ons dit weten, maar wel vóór 1 oktober 1983. Wij verzoeken alle geinteresserden te reageren, ook als de gegevens zoals ver meld in de gids van 1983 nog juist zijn. Uw reactie bespaart ons een hoop werk. Wij zullen proberen de door u aange dragen adressen en opmerkingen e.d. op te nemen in de nieuwe uitgave. Reacties naar: Bureau Voorlichting en Inspraak, postbus 500, 5800 AM Venray (denk aan de postzegel). ADVERTENTIEWERVING Het Venrayse bedrijfsleven kan in de nieuwe gids acte de présence geven door het plaatsen van een advertentie. Kommunikatie Service Nederland uil Cuijk, die de produktie van de gids ver zorgt, is belast met de werving van deze advertenties. De aquisitiecampagne is inmiddels van start gegaan. U het interesse in ad verteren in de gids maar de aquisileur heeft u nog niet benaderd, neem dan contakt op met Kommunicatie Service Nederland, tel. 08850-18008 (dhr. Ba- rends). Eventueel kunt u uw interesse doorge ven aan het Bureau Voorlichting en In spraak. Het gemeentebestuur heeft met geen enkel ander bedrijf afspraken gemaakt over de advertentiewerving voor de ge meentegids. 28, eerste lid, onder c, van de Wet al gemene bepalingen milieuhygiëne bezwaren in te brengen. De beschikking wordt na afloop van de beroepstermijn van kracht tenzij voor deze datum beroep is ingesteld en met toepassing van artikel 60a van de Wet op de Raad van State een verzoek wordt gedaan tot schorsing van de be schikking dan wel tot hei treffen van een voorlopige voorziening. Het beroepschrift moet worden gericht aan Hare Majesteit de Koningin en wor den gezonden aan de Raad van State, afdeling voor de geschillen van bestuur. Binnenhof 1, 2513 AA 's-Gravenhage. Het verzoek tot schorsing of een voorlopige voorziening moet worden gericht aan de voorzitter van de afdeling voor de geschillen van bestuur van de Raad van State. De beschikking wordt niet van kracht voordat op dat verzoek is beslist. Venray, 26 augustus 1983. Burgemeester en wethouders voornoemd, namens dezen, het hoofd van algemene zaken en kabinet A.L.G. Janssen.

Peel en Maas | 1983 | | pagina 13