GEMEENTEPRAAT Kermis Venray m NOTITIES EN MEDEDELINGEN VAN DE GEMEENTE YENRAY Redactie G.A. Schtitte, Bureau Voorlichting Venray beraadt zich over Wet Voorziening Gezondheidszorg Venray van A tot Z Inspraak ver- keerscirculatie in het centrum Waarom men in 1983 méér onroerendgoedbelasting betaalt dan in 1982 Weekmarkt Museum gesloten Gemeente-archief Spreekuur Wethouders Taxi standplaatsen Hinderwet Sluiting raadhuis Tarieven op de Kermis Venray centrum 1983 Verklaring van geen bezwaar Geen raadsvergadering Militaire Oefening Comité recreatiesport Venray START CURSUSSEN 1983-1984 Hinderwet Politie-informatie- bus in Venray Bouwvergunning verleend Educatieve- en emancipatie- aktiviteiten Commissie vergadering Mobiel infor matiecentrum Kon. Landmacht VRIJDAG 5 AUGUSTUS 1983 Nr. 31 Binnen afzienbare lijd zal de Wel Voorzieningen Gezondheidszorg [W.V.G.] van kracht worden. Als gevolg van deze wel en de daarin opge nomen decentralisatie van bestuurlijke verantwoordelijkheid zullen de gemeen ten de beleidsverantwoordelijkheid op het gebied van de gezondheidszorg krijgen toebedeeld. Wat dit voor Venray gaat betekenen is uitgewerkt in de nota „Invoerings- projekt Wet Voorzieningen Gezond heidszorg", welke intussen naar alle be langhebbenden op het gebied van de gezondheidszorg is toegezonden. Deze nota zal worden besproken op een uitgebreide commissievergadering op woensdag 17 augustus a.s. om 17.00 uur in de raadzaal. Voor deze uitgebreide vergadering van de Commissie voor maatschappe lijke zorg zijn uitgenodigd: de gemeen teraad, de leden van de plan- en werk groep en alle belanghebbenden op het gebied van de gezondheidszorg. Uiter aard zijn ook andere belangstellenden welkom op deze vergadering waar men uitvoerig wordt geïnformeerd over de strekking van de wet en de in dat kader te treffen bestuurs-organisatorische maatregelen. De heren Pluim van de Provinciale Griffie en Linders van het Gewest Noord Limburg zullen aanwezig zijn om ■•nadere informatie te verstrekken over deW.V.G. GROTERE BEVOEGDHEDEN Volgens de nieuwe wet, die in Lim burg op 1 januari 1984 in werking zal treden, krijgen de gemeenten grotere bevoegdheden bij het plannen van voor zieningen van gezondheidszorg dan tot nu toe. Voor zover er al gepland werd, gebeurde dit door de rijksoverheid. In grote lijnen is bekend over welke voor zieningen de gemeenten planningsbe voegdheden krijgen. In de zogenaamde eerstelijnsgezond heidszorg gaat het daarbij in Venray om het Kruiswerk en het gezondheidscen trum. Voor huisartsen, apothekers, landartsen, verloskundigen e.d. zal geen gemeentelijke planning plaatsvin den. Daarvoor wordt namelijk op mi- aisterieel niveau een vestigingsbeleid in gevoerd waarin wordt aangegeven loeveel beroepsambtenaren in een be haald gebied minimaal en maximaal werkzaam kunnen zijn. Overigens zal ach in de toekomst geen huisarts e.d. in le gemeente mogen vestigen zonder dat laarvoor door de gemeente een vergun- ling is afgegeven. Na de eerstelijnszorg worden de [emeenten verantwoordelijk voor de tasisgezondheidszorg. Daarin moeten 'olgens de W.V.G. onder meer worden Op I januari 1984 zal een nieuwe Venray van A-Z" verschijnen. Deze lieuwe uitgave van de gemeentegids wordt huis-aan-huis verspreid in de jemeente en worden uitgereikt aan lieuwe inwoners. VERENIGINGEN Het overzicht met de organisaties, •erenigingen en instellingen op het jebied van overheid, onderwijs, religie, oaatschappelijk leven, gezondheids- org, cultuur, jongerenwerk, sport, ver der en vervoer wordt samengesteld toor het Bureau Voorlichting en In- praak van de gemeente. Hoewel de huidige gids eind vorig aar is samengesteld, zijn toch al veel idressen veranderd. Aan iedere organisatie, vereniging, nsielling e.d. die in de gids vermeld wil taan, het volgende: Laat ons dit weten, maar wel vóór 1 iktober 1983. Wij verzoeken alle geïnteresserden te eageren, ook als de gegevens zoals ver- neld in de gids van 1983 nog juist zijn. Jw reactie bespaart ons een hoop werk. Vij zullen proberen de door u aange- Iragen adressen en opmerkingen e.d. »p te nemen in de nieuwe uitgave. Reacties naar: Bureau Voorlichting n Inspraak, postbus 500, 5800 AM 'enray (denk aan de postzegel). ADVERTENTIES Het Venrayse bedrijfsleven kan in de lieuwe gids acte de présence geven door iet plaatsen van een advertentie, lommunikatie Service Nederland uit ^ïijk, die de produktie van de gids ver- orgt, is belast met de werving van deze dvertenties. Tussen half augustus en ind september zal een acquisiteur van it bedrijf in Venray voor dit doel 'erkzaam zijn. Ondernemers kunnen hun interesse oor een advertentie nu al bij het lureau Voorlichting en Inspraak ken- aar maken. Wij zullen dit dan oorgeven. Het gemeentebestuur heeft met geen nkel ander bedrijf afspraken gemaakt ver de samenstelling van een huis-aan- uis te verspreiden gemeentegids. ondergebracht de jeugdtandverzorging, de schoolartsendienst, gezondheids voorlichting en -opvoeding, e.d. In Noord-Limburg werken de gewest-ge meenten momenteel hard aan het opzet ten van één basisgezondheidsdienst. Ten aanzien van de ambulante geeste lijke gezondheidszorg (A.G.G.Z.) is nog een discussie gaande over de vraag of de planning daarvan een aangelegen heid van de gemeenten wordt of thuis hoort bij de provincie. De gemeenten gaan er voorlopig van uit dat zij deze bevoegdheid krijgen. GEZAMENLIJKE PLANNING Uit het voorgaande wordt duidelijk dat het in Noord-Limburg vooral regio nale en sub-regionale voorzieningen (KruiswerkBasisgezondheidsdienst A.G.G.Z.) zijn die aan de planningsbe voegdheid van de gemeenten onderwor pen zullen worden. Dit betekent dan ook dat van strikt lokale planning af gezien dient te worden en dat de colleges van burgemeester en wethouders in Noord-Limburg zich hebben uitgespro ken voor gezamenlijke planning via het Gewest Noord-Limburg. Het ministerie van Welzijn, Volksge zondheid en Cultuur zal aan de gemeenten een financiële bijdrage ver strekken in de kosten van de voorberei ding van de invoering W.V.G. Deze bij drage zal gedeeltelijk aan het Gewest beschikbaar worden gesteld en voor de rest aan de betrokken gemeenten. In een van de komende raadsverga deringen zal de gemeenteraad de nodige besluiten nemen over de invoering van de W.V.G. De nota „Verkeerscirculatie in het centrum van Venray" is een nieuwe stap opweg naar de scheiding van voet-, fiets- en autoverkeer in het winkelge bied van Venray. In de nota worden de maatregelen, zowel de tijdelijke als de definitieve, ge bundeld om tot een overzichtelijk beeld van de verkeersafwikkeling in het centrumgebied te komen. Dit beeld reikt niet verder dan tot ca. 1990; de realisatie van de rose vlek. INSPRAAKPERIODE Het college van burgemeester en wet houders heeft besloten rond deze nota een inspraakprocedure te organiseren. Tussen 15 juli en 15 september kun nen organisaties en burgers van binnen en buiten de gemeente reageren op het plan. Op 6 september wordt een informa tie-inspraakavond gehouden in de bur gerzaal van het gemeentehuis. INFORMATIE De nota is inmiddels toegezonden aan een aantal organisaties. In de weken voorafgaande aan de informatieavond zal via publicaties de aandacht worden gevestigd op de voorstellen voor de ver keerscirculatie. Wie niet zolang kan wachten, kan een exemplaar van de nota halen bij het bureau voorlichting en inspraak. Bij de taxatie van de onroerende goe deren per 1 januari 1982 is gebleken, dat de zgn. minder courante, grotere gebou wen [zoals ziekenhuzen, psychiatrische inrichtingen etc.] in vergelijking met de taxatie per 1 januari 1977 aanmerkelijk :n waarde zijn afgenomen. Door deze sterke waardedaling heeft zich een belangrijke verschuiving voor gedaan TEN NADELE van de in cou rante staat verkerende onroerende goederen. He gevolg is dat voor de minder cou rante gebouwen verhoudingsgewijs minder belasting verschuldigd is, die echter opgebracht moet worden door de courante gebouwen. Voor een nadere verduidelijking van deze verschuiving is het noodzakelijk het volgende uitstapje te maken. Bij de heffing van de onroerend- goedbelastingen speelt een aantal fakto- ren een rol, t.w.: a. de totale opbrengst van de onroe- rend-goedbelastingen: (Deze wordt voor ieder belasting- Jaar vastgesteld door de gemeente raad bij de begrotingsbrehandeling van het overeenkomstige kalender jaar). b. de som van de economische waarde van alle belastbare onroerendde goe deren: (De economische waarde wordt één maal voor een periode van vijf be lastingjaren door middel van taxatie bepaald); c. het tarief van de onroerend-goed- belastingen: (Het tarief is afhankelijk van: 1. de vastgestelde totale opbrengst van de onroerend-goedbelastingen voor een belastingjaar èn 2. de som van de economische waar de van alle belastbare onroerende goederen, die voor het betrokken belastingjaar als grondslag geldt). De genoemde drie faktoren zijn onderling van elkaar afhankelijk. Ver anderingen in een van deze faktoren heeft gevolgen voor de andere. Deze onderlinge samenhang is op een eenvou dige manier te illustreren aan de hand van de volgende formule-vorm: totale opbrengst (a) som economische waarde (b) x tarief (c). GEWIJZIGDE FAKTOREN Nu doet zich de situatie voor dat voor het belastingjaar 1983 alle aangehaalde faktoren zijn gewijzigd. De totale opbrengst van de onroe rend-goedbelastingen (faktor a) is in de begroting voor 1983 bepaald op een bedrag dag 6°7o hoger is dan de op brengst over 1982. De som van de economische waarde van alle belastbare onroerende goederen (faktor b) is gestegen omdat bij de be lastingheffing voor 1983 gebruik is ge maakt van de uitkomsten van de nieuwe taxaties per 1 januari 1982. En ondat de faktoren a en b zijn ge wijzigd is er voor 1983 een nieuw tarief uitgerold. Het voor 1983 vastgestelde tarief ligt overigens op een lager niveau dan dat voor 1982. Dat komt vooral omdat de faktor b in vergelijking met 1982 sterk is gestegen Het feit dat alle faktoren zijn veranderd heeft een enigszins verhullende werking op de effecten in de belastingdruk ten gevolge van de waardedaling van de minder courante gebouwen. Om deze verhullende werking weg te nemen dient van bepaalde veronderstel lingen te worden uitgegaan. Voor het verkrijgen van een volledig beeld moet eerst nog het volgende wor den opgemerkt. We hebben er al eerder op gewezöi dat bij de taxaties per 1 januari 1982 fe som van de economische waarde van de belastbare goederen in vergelijking met de taxaties per 1 januari 1977 aanmer kelijk is toegenomen. Als men rekening houdt met de waardedaling van de minder courante gebouwen wordt het duidelijk dat deze toename alleen voor rekening komt van de in courante staat verkerende onroe rende goederen. Terugkerend tot de kern van de zaak. Als we van de veronderstelling zou den uitgaan dat de waarde van de minder courante gebouwen in dezelfde verhouding zou zijn gestegen als de waarde van de overige onroerende goederen, dan zou dat tot gevolg hebben dat de faktor b op een hogere waarde zou zijn uitgekomen. Maar, juist omdat dit soort gebouwen in vergelijking met de laatste taxatie per 1 januari 1977 een forse waardedaling heeft ondergaan, komt de faktor b ver houdingsgewijs op een lager niveau uit. Omdat de totale opbrengst, die in de begroting 1983 geraamd is, toch binnen gehaald moet worden, geeft dat een opwaartse druk op de faktor c (tarief). Dat betekent dus dat, als de waarde van de minder courante gebouwen in dezelfde verhouding zou zijn gestegen als de overige in courante staat verke rende onroerende goederen, het tarief voor 1983 lager zou zijn uitgekomen dan nu het geval is. De conclusie ligt voor de hand: ten gevolge van de verlaagde waarde van de minder courante gebouwen is het tarief 1983 op een wat hoger niveau uitgeko men hetgeen uiteraard het sterkst door werkt in de belastingaanslag voor de in courante staat verkerende onroerende goederen. TOT SLOT In dit en in het vorige week geplaatste artikel is op vrij uitvoerige wijze aange geven dat de stijging van de verschul digde onroerend-goedbelasting 1983 ten opzichte van 1982 een gevolg is van een aantal faktoren. In hoeverre deze af zonderlijk van invloed zijn op de feite lijke stijging van de opgelegde belas tingaanslag, kan niet in zijn algemeen heid worden aangegeven. Dat is afhan kelijk van een aantal individuele om standigheden, die buiten het bestek van deze artikelen vallen. Wij hebben beoogd om de algemene oorzaken aan te wijzen, die verantwoor delijk gesteld kunnen worden voor de verhoging van uw belastingaanslag 1983. Als u ondanks deze uiteenzetting tóch nog meer wilt weten over onroerend- goedbelastingen, dant kunt u kontakt opnemen met de afdeling financiën en belastingen van de gemeente, Raadhuis straat 1, Venray, telefoon 83838, toestel 250. (Het eerste artikel over de onroerend goedbelasting is geplaatst in de rubriek Gemeentepraat" in Peel en Maas nr. 30 van 28 juli j.l.). Op kermismaandag (8 augustus) zal de Venrayse weekmarkt worden ver plaatst naai de Dr. Poelsstraat. De markturen zijn, zoals gewoonlijk van 9 tot 12 uur. In verband met deze verplaatsing zal het niet mogelijk zijn om vanaf zondag avond 7 augustus laat tot laat in de maandagmiddag per auto gebruik te maken van de Dr. Poelsstraat. Vanaf maandagochtend 02.00 uur mogen er geen auto's op deze weg staan. Marktbezoekers kunnen parkeren op het terrein achter de Muziekschool aan de Julianasingel of op een van de parkeerterreinen nabij het raadhuis. In verband met de kermis is a.s. woensdagmiddag het Geschied- en Oudheidkundig museum aan de Eind- straat (Freulekeshuus) gesloten. Tot 27 augustus is in het museum nog de tentoonstelling 100 jaar spoorlijn Nijmegen-Venlo te zien op woensdag en zaterdagmiddagen van 14.00 tot 17.00 uur. Zaterdag a.s. (Kermiszaterdag) zal het gemeente-archief de gehele dag gesloten zijn. Op maandag 8 augustus zullen de wethouders J. van Oers en H. Willems geen spreekuur houden. Tijdens de carnavals- en kermisdagen is het de laatste jaren georuikelijk in het centrum van Venray een aantal taxi standplaatsen in te richten. Om het taxivervoer tijdens de kermis dagen goed te kunnen laten verlopen, zullen op onderstaande lokaties stand plaatsen voor taxi's worden ingericht: Poststraat, tegenover In den Engel; Merseloseweg, tegenover de bios copen; Hofstraat, voor Pentagon en Henseniusstraat, nabij Nieuwbouw- appartementen. Kennisgeving bekendmaking ontwerpbeschikking Burgemeester en wethouders van Venray, gelet op artikel 24, tweede lid, onder c, van de Wet algemene bepalin gen milieuhygiëne; maken bekend dat zij voornemens zijn om op de aanvraag van: S. Michels, Gemmadal 17 te Ven ray, voor een vergunning ingevolge de Hinderwet voor het ex art. 6a, uitbrei den /wijzigen van een legkippenhoude- rij, waarbij mest en meststoffen worden opgeslagen, gelegen aan de Steegse Peel- weg 73 te Leunen-Venray; Agrarisch bedrijf Houben B.V., YUsselsteynseweg 76 te Ysselsteyn- Venray, voor een vergunning ingevolge de Hinderwet voor het oprichten, in werking brengen en in werking houden van een berenstal met ruimte voor on derhoud materialen, waarbij mest en meststoffen worden opgeslagen, en waar elektromotoren worden gebruikt met een gezamenlijk vermogen van meer dan 1,5 kW, gelegen aan de Ys- selsteynseweg 65 te Ysselsteyn, positief te beschikken onder voor waarden om gevaar, schade of hinder voor de omgeving te ondervangen. De ontwerp-beschikkingen, alsmede de aanvragen en andere ter zake zijnde stukken, liggen in het raadhuis, kamer 119. Raadhuisstraat 1 te Venray, ter in zage en wel tot 19 augustus 1983, elke werkdag van 9.00 tot 12.00 uur; na deze datum tot het einde van de termijn waarbinnen beroep kan worden ingesteld tegen het geven van de aange vraagde beschikking, eveneens elke werkdag van 9.00 tot 12.00 uur. De betreffende stukken kunnen tot bovengenoemde datum ook nog elke donderdag van 16.30 tot 19.30 uur wor den ingezien (na telefonische afspraak). De aanvragers, alsmede degenen die bezwaren hebben ingebracht naar aan leiding van een van de aanvragen en een ieder die aantoont, dat hij daartoe rede lijkerwijs niet in staat is geweest, kun nen tot bovengenoemde datum gemoti veerde schriftelijke bezwaren inbrengen naar aanleiding van een van de ontwerp beschikkingen. Degene, die een bezwaarschrift in dient, kan verzoeken zijn persoonlijke gegevens niet bekend te maken. Een bezwaarschrift dient gericht te worden aan ons college. Venray, 5 augustus 1983. Burgemeester en wethouders van Venray, namens dezen, het hoofd van algemene zaken en kabinet, A.L.G. Janssen. Evenals andere jaren zal tijdens de kermis het raadhuis vanaf 12.00 uur ge sloten zijn. Dus op maandag 8, dinsdag 9 en woensdag 10 augustus kan men na het middaguur niet meer op het raadhuis te recht. Voor de meeste attrakties geldt dat een bepaald tarief niet overschreden mag worden. Er is een algemeen tarief van ten hoogste 1,50 voor de groot- vermaakzaken. Voor kinderzaken geldt een tarief van 75 cent. Eetwaren hebben een vrij tarief. In de sektor oefening- spelen is de tariefstelling verschillend. Per attraktie is het tarief als volgt. GROTE MARKT autoscooter ƒ1,50 (per 2 pers. wagen en 4 ritten voor ƒ5,-) ƒ0,75 ƒ0,75 ƒ!,- voor 4 x spelen ƒ1, voor 5 slagen ƒ2,50 ijs, pinda-popcorn, vis vrij tarief HENSENIUSPLEIN flamingo ƒ1,50 babysport ƒ0,75 schietsalon 5 x pijpjesschieten of 3 x fotoschieten ƒ2,50 ƒ0,25 en 1voor 5 x spelen 4 slagen ƒ1,— ƒ0,75 vrij tarief suikerspin, pinda-popcorn, vis, nougat- suikerkraam, grillhuis, limonade automaat, ijs vrij tarief gebakkraam 10 oliebollen ƒ5,— GOUDEN LEEUWTERREIN explorer ƒ1,50 alpen express ƒ1,50 lunapark ƒ1,50 volgende rit ƒ1,3x ƒ2,50, 10 x ƒ5,—, 25 x ƒ10,— sticker) rupsbaan ƒ1,50 polyp ƒ1,50 mini-scooter 2 pers. wagen ƒ1, bounty ƒ1,50 medusa loopspookhuis ƒ1,50 rimboeshow 20 min. show ƒ2,50 (kinderen t.m. 12 jaar ƒ1,50) kindervliegtuigmolen ƒ0,75 balco-rotor ƒ0,50 holly cranes naar keuze ƒ0,25 of ƒ0,50 rotaiet per ronde 1 spel 21 ƒ0,75 draaimolen mini-rad lijtrekspel vertier-paleis apollo jackpot kop van jut stoplichtspel boksbal grabbelton speelgoed luxe ballon Gedeputeerde Staten van Limburg hebben op 26 juli 1983 aan het gemeen tebestuur verzonden de navolgende ver klaringen van geen bezwaar, zoals be doeld in artikel 19 van de Wet op de Ruimtelijke Ordening en artikel 50, lid 8 van de Woningwet, welke zijn vereist voof het verlenen van de gevraagde bouwvergunning voor: de uitbreiding van het café- restaurant ,,De Wieënhof" met zaal ruimte en 24 hotelkamers aan de Leun- seweg 20 te Venray, t.n.v. H.P.J. Voer- mans, Sparveld 6 te Leunen. Deze verklaringen van geen bezwaar kunnen worden ingezien bij de afdeling ruimtelijke ordening, kamer 201 in het raadhuis, geopend van 9.00 tot 12.00 uur. Zij, die menen door de afgifte van een van deze verklaringen van geen bezwaar rechtstreeks in hun belang te zijn getrof fen, kunnen op grond van de Wet A.R.O.B. een bezwarschrift indienen bij Gedeputeerde Staten van Limburg te Maastricht. De termijn, waarbinnen een eventueel bezwaarschrift bij dat college moet zijn ingediend, eindigt dertig da gen na bovengenoemde verzenddatum. Venray, 5 augustus 1983 De burgemeester van Venray, mr. H.J.M. Defesche. Het was de bedoeling, dat op dinsdag 16 augustus een vergadering van de ge meenteraad zou worden gehouden. Deze gaat niet door wegens het ontbre ken van voldoende agendapunten. De volgende raadsvergadering wordt gehouden op dinsdag 30 augustus om 19.00 uur. Op dinsdag 16 en woensdag 17 augus tus a.s. wordt in de gemeente Venray een militaire oefening gehouden door 12 Painbat. Hieraan wordt deelgenomen door 150 militairen met 17 wielvoertui gen. De oefening speelt zich af op bestaande wegen en paden. recreatiesport recreatiesport ALGEMENE BASISOPLEIDING (ABO> RECREATIESPORTLEIDER A (RSL-a) BESTUURSKADER JEUGDLEIDERCURSUSSEN (per tak van sport) jeugdatletiekleider jeugdzwemleider jeugdvoetballeider jeugdjudo-instrukteur jeugdhandballeider jeugdvolleyballeider Inlichtingen: BURO SPORTZAKEN EN RECREATIE p/a Gemeentehuis Venray Tel. 04780-83838 toestel 244 Start: bij voldoende deelname zullen de cursussen aanvang oktober worden gegeven. Kennisgeving bekendmaking beschikking Burgemeester en wethouders van Venray, gelet op artikel 31 van de Wet algemene bepalingen milieuhygiëne; maken bekend, dat door hen, onder voorwaarden om gevaar, schade of hin der voor de omgeving te ondervangen, op 27 juli 1983 vergunning is verleend ingevolge de Hinderwet naar aanleiding van de aanvraag van: J.C.M. Voesten, Merseloseweg 53b te Venray, voor het oprichten, in werking brengen en in werking houden van een boomkwekerij, waar bestrij dingsmiddelen worden opgeslagen en waar elektromotoren worden gebruikt met een gezamenlijk vermogen van meer dan 1,5 kW, gelegen aan de Ende poel lb te Merselo. De beschikkingen en alle ter zake zijnde stukken liggen in het raadhuis, kamer 119, raadhuisstraat 1 te Venray. ter inzage en wel van 5 augustus 1983 tot 5 september 1983 elke werkdag van 9.00 tot 12.00 uur. De betreffende stukken kunnen gedu rende bovengenoemde periode ook nog elke donderdag van 16.30 tot 19.30 uur worden ingezien (na telefonische af spraak). Ingevolge artikel 44, tweede lid, van de Wet algemene bepalingen milieuhy giëne staat tot 5 september 1983 beroep open bij de Kroon voor: a. de aanvrager; b. de betrokken adviseurs; c. degenen, die overeenkomstig artikel 20, 21 of 22, eede lid, of 28, eerste lid, onder c, van de Wet algemene bepalingen milieuhygyëne bezwaren hebben ingebracht; d. enige andere belangehebbende, die aantoont dat hij redelijkerwijs niet in staat is geweest overeenkomstig artikel 20, 21 of 22, tweede lid, of 28, eerste lid, onder c, van de Wet al gemene bepalingen milieuhygiëne bezwaren in te brengen. De beschikking wordt na afloop van de beroepstermijn van kracht tenzij voor deze datum beroep is ingesteld en met toepassing van artikel 60a van de Wet op de Raad van State een verzoek wordt gedaan tot schorsing van de be schikking dan wel tot het treffen van een voorlopige voorziening. Het beroepschrift moet worden gericht aan Hare Majesteit de Koningin en wor den gezonden aan de Raad van State, afdeling voor de geschillen van bestuur. Binnenhof 1, 2513 AA 's-Gravenhage. Het verzoek tot schorsing of een voorlopige voorziening moet worden gericht aan de voorzitter van de afdeling voor de geschillen van bestuur van de Raad van State. De beschikking wordt niet van kracht voordat op dat verzoek is beslist. Venray, 5 augustus 1983. Burgemeester en wethouders voornoemd, namens dezen, het hoofd van algemene zaken en kabinet A.L.G. Janssen. Vragen...? Wendt u tot de gemeentelijke voorlichter Op vrijdag 19 en zaterdag 20 augustus zal de politie-informatiebus op haar veertiende toernee door Nederland Venray aandoen. In overleg met de gemeentepolitie van Venray wordt de bus geplaatst op het Henseniusplein en voor het publiek toegankelijk zijn op vrijdag van 14.00 tot 21.00 uur en op zaterdag van 10.00 tot 16.00 uur. De bus heeft o.a. ten doel het publiek te informeren over het werk van de politie en gelegenheid geven tot het stellen van vragen, ook over sollicitatie en werving. Burgemeester en wethouders van Venray hebben in hun vergadering van 3 augustus 1983 voor de onderstaande bouwplannen bouwvergunning ver leend. Zij, die menen door de afgifte van een van deze vergunningen rechtstreeks in hun belang te zijn getrof fen, kunnen op grond van het bepaalde in artikel 7, lid 2, juncto artikel 13 van de Wel A.R.O.B. daartegen bij het col lege van burgemeester en wethouders van Venray een gemotiveerd bezwaar schrift indienen en wel binnen 30 dagen na de dag, waarop de bewuste vergun ning is verzonden of uitgereikt. Vooidat U een bezwaarschrift indient, is het dan ook raadzaam te informeren of verzen ding of uitreiking van die vergunning heeft plaatsgevonden. Nadere inlichtin gen kunnen worden ingewonnen bij het bureau ruimtelijke ordening en bouwza ken, kamer 201 van het raadhuis, tel. 83838, toestel 354. het bouwen van' een tuinberging aan de Goetzenhof 3 te Oostrum, t.n.v. A. Loppersum-Siekerman; het bouwen van een tuinhuisje aan de Pater Tulpstraat te Ysselsteyn, t.n.v. P.Th.A. Pouwels; het verbouwen van de woning Al legrostraat 35 te Venray, t.n.v. Ch.M.J. van Raay; het bouwen van een tuinhuisje aan de Langstraat 74 le Venray, t.n.v. J.G.M. van Leek; het bouwen van een varkensstal aan de Veulenseweg 15 te Leunen, t.n.v. C.W.C. van Tilburg; het plaatsen van een dakkapel aan de Tinnegieterstraat 13 te Venray, t.n.v. J.A.C. Emonts. Venray, 5 augustus 1983. De burgemeester van Venray, mr. H.J.M. Defesche. Groepen en organisaties, die in 1984 educatieve en/of emancipatie-activitei ten uitvoeren, gericht op de Venrayse bevolking, kunnen daarvoor bij de gemeente subsidie aanvragen, voor zover de daarvoor bestemde middelen toereikend zijn. Wie nog geen aanvraagformulier heeft ontvangen of nadere informatie wenst over de voorwaarden, kan bellen met de gemeente 04780-83838 toestel 227 of 456. De ingevulde aanvraagformulieren dienen uiterlijk 2 september in het bezit te zijn van de gemeente. I.V.M. DE KERMIS VOLGENDE WEEK GEEN PEEL EN MAAS Op donderdag 18 augustus wordt om 17.30 uur in kamer 127 van het raadhuis een openbare vergadering gehouden van de commissie voor jeugd, sport en recreatie. De agenda voor deze vergadering ligt vanaf maandag 15 augustus ter inzage in de Infotiek in de hal van het raad huis. Op dinsdag 23 augustus komt het mobiel informatiecentrum van de Ko ninklijke Luchtmacht op het Gouden Leeuwterrein. Hier zal informatie wor den verstrekt aan degenen, die vrijwillig dienst willen nemen. Hiervoor is een aantal gegadigden uitgenodigd.

Peel en Maas | 1983 | | pagina 9