VERENIGINGSNIEÜWS 9 r cor Midgetgolf Hengelsport j: EUTERPENIEUWS BRUKSKE WEST 1 FNV H.V. Manual oostrum Venrays lü, Mannenkoor jongerenkoor DERDE ORDE KINDERKOOR DE BANDELIEREN WIJKRAAD WIJKCOMITE St. Theobaldusgildc Venray GEZINS- EN BEJAARDENZORG VOLKSDANSEN IN WIEËNHOF VOOR 40+ERS AWCv Zondag 14 augustus grote autocross te Oirlo Stijlvolle ontvangst Duitse jongeren door Drs. Dittrich EEN BEDEVAART NAAR VILLERS NOTRE DAME! DEKENAAL ZIEKENTRIDUUM VENRAY BEDEVAART BANNEUX Verenigingsnieuws s.v.p. zo vroeg moge lijk inleveren, uiterlijk dinsdags 10 uur. A.s. donderdag 4 aug. nemen de re- petilties weer 'n aanvang. Om 19.30 voor de tenoren en om 20.00 voor gehele koor in Vlakwater. Donderdag 11 aug. repetitie om 19.30 voor de baspartijen en om 20.00 gehele koor. Voorlopig staan de volgende concer ten op het programma: 18sept. Schouwburg zondagochtend concert. 1 okt. Concert Horst Gasthoes. 5 nov. in Eindhoven als gast van E.D.M.K. 26 nov. jubileumconcert Apeldoorn b.g.v. 135-jarig bestaan van K.N.Z.V. 10 dec. Cecilia-avond in Vlakwater. Oud papier kan men weer deponeren in de container achter garage van Ham. Afmelden bij R. v. Mil, tel. 86917 of Vlakwater, tel. 82318. HARMONIE Gedurende de maand juli vakantie. Eerstvolgende repetities op donder dag 4 augustus a.s. met die avond tevens uitreiking nieuw repetitieschema voor de maanden augustus/september. In principe weer op maandag- en donder dagavond. Donderdag 4 augustus. 19.00 Uur alle houtblazers (klarinet, sexen, hobo, fluiten, fagot, basklarinet), en om 20.00 uur gehele or kest. Maandag 8 augustus 19.00 Uur geen repetitie i.v.m. kermis. Donderdag 11 augustus 19.00 uur alle koperblazers, en om 20.00 uur gehele orkest. Maandag 15 augustus. 19.00 Uur alle houtblazers en om 20.00 uur het hele orkest. Donderdag 18 augustus. 19.00 Uur alle houtblazers en om 20.00 I uur het hele orkest. AGENDA Zondag 4 september Ochtendconcert te Tegelen, 12.00 uur. Zondag 11 september. Concert te.Horst, 20.00 uur. Zondag 18 september. Gemeentelijk muziektournooi Oirlo. Zaterdag 1 oktober, generale repetitie in foyer schouwburg. Zondag 2 oktober. Deelname aan bondsconcours te Ker- krade in de Rodahal. LEERLINGENOPLEIDING Tot nadere bericht vakantie. DRUMBAND Vakantie. Eerstvolgende repetitie op zondag 14 augustus. Bardienst: hr. Verbeek. Zie verder agenda harmonie-orkest. Afmelden harmonie-orkest bij de se cretaris, tel. 80225; leerlingen bij de heer Raedts, tel. 82803 en drumband bij de heer van Els, lel. 86824. Telefoon clublokaal, 82515. Schutterij 't Zandakker Gilde St Jan Beste schutters. Na een vakantieperiode van enkele weken, volgen hier nog enkele feiten en uitslagen van het O.L.S. in Eys-Wittem, waar onze schutterij weer enkele mooie prijzen wist te behalen. De mooiste prijs was zeer zeker voor onze Sappeurs, die uit ruim honderd Sappeurs, de eerste prijs mee naar Venray mochten nemen. Een prachtige prestatie voor J. Stiphout en J. Gijs- bers. Het fluiter- en tamboerkorps behaalde ook een eerste prijs voor hun optreden. Een mooie bekroning voor het vele oefenen voor deze jeugd. Bij het solo-optreden behaalde Roos Webers, Monica Stiphout en Giel Krijnen een mooie eerste prijs. Een Nicolle Webers die voor de eerste keer optrad bij de soloklasse op een O.L.S. behaalde een tweede prijs. Alle prijs winnaars proficiat namens bestuur en alle leden en aanhang. Een pluim op de hoed voor de jeugd. Op deze dag werd ook ons prachtig nieuw draagbordje aan het talrijke publiek getoond, waar we in de optocht veel applaus voor kregen. Op zondag 14 aug. gaan we weer oefenen met schieten, aanvang 11.00 uur in de Endepoel. Schutters, prettige kermisdagen. I.V.M. DE KERMIS VOLGENDE WEEK GEEN PEEL EN MAAS JONGERENKOOR „CAPRICCIO" Na deze zonnige vakantie hopen we met ons koor weer aan een nieuw seizoen te beginnen. Als je weer van de partij wilt (kunt) zijn, kom dan op maandagavond 15 augustus om 19.00 uur even langs op het Muzieklokaal 216 van het Bosch- veldcollege. Daar is dan tevens de repetitie voor de openingsvieringen op dinsdag en woensdag (Jerusalem). JONGERENORKEST „BOJEMA" Je hebt waarschijnlijk een goede en warme vakantie achter de rug en weer zin om mee te doen in het orkest. Als je weer meedoet kom dan op vrijdagavond 19 augustus om 19.00 uur om je in te schrijven. Nieuwelingen zijn natuurlijk ook wel kom. „SALTARELLO" Zaterdagmiddag 13 augustus om 16.00 uur de eerste repetitie. „AGÊVOLÉ" Zondagavond 19.00 uur repetitie in Merselo. Zondag 7 augustus: Vanwege de kermis zijn wij vrij. Woensdag 10 augustus: Geen repetitie vanwege de vakantie. Vrijdag 12 augustus: Om 14.00 zingen wij de huwelijksmis in de Paterskerk. Zondag 14 augustus: Deze zondag zijn wij vrij. Woensdag 17 augustus: Van 18.30-19.30 repetitie in de Hen- seniusschool. Onder de vakantie zingen wij wel de aangegeven H. Missen. Dan gaarne trouwe opkomst, voor wie dat kan. Bij afwezigheid s.v.p. even afmelden bij het bestuur. rióko VREDESKERK - VENRAY Op 12 augustus trouwt een van onze leden. Natuurlijk zijn we blij in deze mis van 14.15 uur te kunnen zingen. Daar de vakanties wel zo'n beetje achter de rug zijn, hopen we dat ieder aanwe zig zal zijn. Wel graag een uur van tevoren in het zaaltje, dan kunnen we met het orkest dat dan ook al wordt ver wacht, even inzingen. Een datum om even te onthouden: we zingen de afscheidsmis van kapelaan van Galen. Deze zal zijn op 4 september 11.30 uur. Agenda: Vrijdag 12 aug.: om 18.30 voor alten en sopranen om 19.15 voor tenoren en bassen Zondag 14 aug.: om 10.15 Hoogmis in de Paterskerk Maandag 15 aug.: om 18.30 alleen voor de alten Dinsdag 16 aug.: om 18.30 alleen voor de sopranen Woensdag 17 aug.: om 19.00 spelavond voor alle jongens Eventuele afmeldingen: secretariaat Langstraat 104, tel. 81690. Algemeen: De vakantieperiode is weer voorbij en voor ons koor breekt een tijd aan waar in we ons volop zullen moeten voorbe reiden op de concert-reis naar Zwitser land. Overigens zijn voor deze reis nog niet alle aanmeldingen binnen. Graag zo snel mogelijk laten weten of je al dan niet meegaat. De maandvergadering wordt gehou den woensdag 17 augustus. Half 8 Eucharistieviering. Na de koffie zal Hanneke Naus die momenteel voor een korte vakantie in Venray verblijft, ons wat vertellen over Peru, haar tweede vaderland. Over toestanden en mensen, over hun mogelijkheden en vooral ook hun on mogelijkheden. Mede dank zij „onze Olga" is Peru een ontwikkelingsland dat in onze afde ling toch wel zeer bijzondere belangstel ling geniet, vandaar dat wij meenden dat het goed zou zijn onze mensen hier van iets meer te laten horen. Na een mooie zonnige vakantie, star ten we weer met de repetities van het kinderkoor. Op dinsdag 16 aug. is er een gezellig weerzien met de kinderen die al lid zijn van het koortje. Dit is op de normale tijd, 18.30 uur. We spreken dan tevens alles af voor het koorreisje van zaterdag 20 augustus. Op dinsdag 23 aug. kunnen de kin deren die lid willen worden zich aanmel den vanaf 18.15 tot 19.00 uur in het pa rochiezaaltje van de Grote Kerk. Ook jullie ouders, die misschien nog wat willen vragen zijn dan welkom. Ik hoop dat we met z'n allen weer een fijn en vooral goed koorjaar tegemoet zullen gaan. Joke Halmans, Adelbertweg 25, tel. 83806 DAMESKOOR Woensdag 17 aug. a.s. beginnen we weer met onze repetities. Om 20.00 uur in de voormalige Henseniusschool. Denkt U aan de huwelijksdienst in de kapel van het St. Jozefklooster aan de Eindstraat. Deze is op vrijdag 12 aug. om 14.30 uur. Weest U s.v.p. tijdig aan wezig. Als U verhinderd bent, graag uw af melding aan Mevr. v. d. Waerden, tel. 83659, of aan Mevr. v. d. Bekerom, tel. 83332. VOLKSDANSCURSUS Volksdansvereniging Opanka start op 6 september a.s. een kursus intern, volksdansen voor beginners. Deze 15 weken durende kursus wordt op de dinsdagavond gegeven van 20.30 tot 22.00 uur in wijkgebouw Den Hoender, Ursulastraat 2 te Venray. De kosten bedragen 60, Voor de deelnemers bestaat nè het volgen van de kursus de mogelijkheid geplaatst te worden in de reeds bestaan de dansgroepen van Opanka. Belangstellenden kunnen zich nè 14 augustus opgeven bij Tiny van Gemert, Allegrostraat 50, tel. 85837. KINDER- EN TIENERGROEPEN Voor de jeugd van 6 t/m 16 jaar be staat weer de mogelijkheid om vanaf 22 augustus te gaan volksdansen in een van onze kinder- of tienergroepen. Alle lessen worden gegeven in wijkcentrum ,,'t Schöpke" in Veltum. Lestijden: klas 1 2: maandag van 16.30 tot 17.30 uur; klas 3 4: dinsdag van 16.30 tot 17.30'uur; klas 5 6: woensdag van 13.30 tot 14.30 uur; tieners van 12-14 jaar: woensdag van 17.45 tot 18.45 uur; tieners 14-16 jaar: woensdag van 19.00 tot 20.00 uur. Nieuwe leden kunnen opgegeven worden bij Tiny van Gemert of op de eerste volksdansles in bovengenoemd gebouw. De volgende openbare vergadering van de wijkraad in het Brukske is ge pland voor maandag 15 augustus a.s. om 20.15 uur in het wijkcentrum „de Kiosk". Agenda: 1Opening. 2. Ingekomen stukken en uitgaande post. 3. Notulen vorige vergadering. 4. Open dag wijkcentrum. 5. Subsidie-verordening gemeente Ven ray. 6. Toekomst wijkraad. 7. Rondvraag. 8. Sluiting. Maandag 15 augustus heeft het Wijk- comté West I weer haar eerste vergade ring na de vakantie. Dan worden alle vrijwilligers verwacht, om de komende aktiviteiten te bespreken en een agenda daarvoor op te stellen. Deze vergadering begint om 8 uur in de Henseniusschool. In verband met het niet verschijnen van Peel en Maas in de kermisweek, willen wij nu vast mededelen, dat we dinsdag 16 augustus a.s. weer gaan fiet sen met de dames die daar belangstel ling voor hebben. We vertrekken om half 2 's middags vanaf het raadhuis. Als er nog leden zijn die interesse hebben om mee te gaan op excursie naar Bauknecht op woensdag 31 augustus, kunnen zij zich nog tot 25 augustus op geven bij een van de bestuursleden. ZUILEN VERSCHIETEN De leden van het St. Theobaldusgilde zullen zaterdag 6 aug. a.s. de zuilen ver schieten waarin de namen van de over leden gildebroeders zijn gegraveerd. Met dit jaarlijks terugkerend evene ment willen de gildebroeders een ere saluut brengen aan de mensen, die op hun manier veel voor het Gilde gedaan hebben. Zo blijven ze toch nog in gedachte bij de gildebroeders. Een zuil zal er op de klos worden ver schoten, en de andere zuil zal op de wip worden verschoten. Deze zuilen zijn wisselzuilen en worden daarom ook elk jaar opnieuw onder de gildebroeders verschoten. Na het verschieten van de zuilen zullen er nog een aantal prijsjes worden verschoten. De wedstrijden vinden plaats op het schietterrein aan de Bossenhoek. De aanvang is gesteld op 19.00 uur. De prijsuitreiking zal plaatsvinden in het Gildehuis. Het spreekuur van de rechtskundige dienst FNV houdt met ingang van augustus spreekuur elke tweede en vierde donderdag van de maand van 17.00 tot 19.00 uur in het Vormingscen trum aan de Bevrijdingsweg 2a. Alvorens het spreekuur te bezoeken eerst telefonisch een afspraak maken. Tel. kantoor Tilburg 013-350315. Voor het .aanvragen van gezins- en bejaardenzorg heeft de leiding spreek uur op elke werkdag van 9.00 tot 10.00 uur in het kantoor, Westsingel 5 te Venray, tel. 04780 - 86363. Na een succesvol verlopen cursus in het voorjaar, willen wij aan de vele ver- zoeken tegemoet komen en dit najaar starten met een vaste groep. De bedoeling is om in twee leeftijs- groepen te gaan dansen en wel van 40 tot 55 jaar en van 55 tot 65 jaar. De volksdansen uit velerlei landen zullen in aangepast tempo en onder gediplomeerde leiding worden aange leerd. Wij starten op dinsdag 13 september a.s. de 40+ groep voor- en de 55 groep na de middag. Opgave en inlichtingen: Gonnie Bou ten, tel. 80362; Ans v. d. Putten, tel. 82623. „VLAKWATER" Het afgelopen weekend gehouden internationale toernooi te Eupen (Bel gië) heeft voor onze deelnemers geen ereplaatsen opgeleverd. Het belangrijk ste was echter de baan beter te leren kennen, waardoor het in de toekomst gemakkelijker moet gaan worden om de competitiewedstrijden te gaan spelen. Komende zondag wordt het toernooi te Stevensweert bezocht, hier zal het zeker mogelijk zijn om enkele goede klasseringen te laten noteren, hetzij in dividueel dan wel in teamverband. Tournooi Grathem, zaterdag 13 augustus. Meisjes pupillen, jongens pupillen, meisjes aspiranten, jongens aspiranten. Vertrek 9.00 uur vanaf Sporthal. Denk aan reserveshirt. Tournooi Raamsdonkveer, zondag 14 augustus. Dames junioren 1 en 2, heren junioren, dames senioren en heren senioren 1 en 2 Vertrek 9.00 uur vanaf Sporthal. Denk aan reserveshirt. Trainen. De trainingen starten m.i.v. donderdag 11 augustus. H.S.V. DE ROERDOMP Zaterdag op de onderlinge wedstrijd tegen Blitterswijck was de vangst matig. De vijf best geklasseerden waren als volgt: le H. Horstermans, Blittersw. 2870 gr. 2e B. Janssen, Venray 2270 gr. 3e JSandersVenray 1630 gr. 4e M. Grunnerts, Blitterswijck 1250 gr. Zondag op de tweede wedstrijd voor deelnemers met korte en lange hengels in zes-dorpen-verband behaalde bij de korte Hengels L. v. Grootel de eerste, M. Hermans een tweede plaats. Bij de lange hengels wist J. Ponjée met een negende plaats zich in de prijzen te vissen. Zaterdag 6 aug. jubileum wedstrijd in de visvijver te Horst. Zondag 7 aug. Venray-Oostrum voor deelnemers met korte en lange hengels. Zaterdag 13 aug. organiseert H.S.V. De Roerdomp een nationale wedstrijd in de Maas te Maashees. Nummers af halen bij café Jèger im Griinewald, Op den Bosch 3 te Maashees vanaf 12.00 uur. Er zal gevist worden van 14.00 - 16.30 uur. Zondag 14 aug. Vierlingsbeek-Ven- ray. Zondag 14 aug. eerste wedstrijd voor de dames. Er zal gevist worden in de visvijver te Tienray van 15.00 - 16.30. Bijeenkomst om 13.45 uur bij H. v. d. Heuvel. Langeweg 38, Venray. Wij verzoeken de deelnemers vriende lijk zich op te geven voor donderdags 20.00 uur bij H. v. d. Heuvel. Lange weg 38, Venray, tel. 86569. H.S.V. HET ALVERTJE OOSTRUM Zaterdag 30 juli was de tweede en laatste wedstrijd van het bootvissen om de Lelie-beker. De einduitslag is: 1 Peter Cuppen/Robby Wijnhoven 82.00 gr. 2Pieter Kunen/ToonTheeuwen 4625 3. René Wijnhoven/Hay Lenssen 3975 4. Sef. v. Haeren/Evert v. Mil 2975 5. G. v. Sinten Theo Eeren 2850 Op de zesdorpen-wedstrijd te Blitters wijck van zondag 31 juli gehouden wed strijd was het korps van Oostrum eerste met 13800 gr. De uitslag individueel is: ISjKoenenWellerlooi 6700 gr. 2. J. v. Cuyck, Vierlingsbeek 5950 gr. 3. Th. Koenen, Well 5325 gr. 4. P. Cuppen, Oostrum 4700 gr. 5. J. Groening, Blitterswijck 4000 gr. A.s. zaterdag is het jubileum koppel wedstrijd te Horst. Er wordt gevist van 14.00 tot 16.30 uur in de visvijver „de Kasteelse bossen". De nummers afha len vanaf 12.00 uur in de kasteelboer derij te Horst. Zondag 7 augustus is het Venray- Oostrum. Daar kunnen ook de korte hengels aan meedoen. De bijeenkomst is om 7.00 uur. Voor deze wedstrijden opgeven bij René Wijnhoven te Wanssum 04784 - 1628 voor a.s. donderdagavond 20.00 uur. Momenteel zijn de ritten in onze tour kalender niet zo lang, zodat ook de iets minder getrainden de ritten tot een goed einde kunnen brengen. Dat het overda dige warme weer het de fietsers danig moeilijk kan maken bewijzen wel de liters vocht die er naar binnen gespoeld worden, waar tegenover staat dat het er meteen weet uitgezweet wordt. In augustus zal er weer een „Ketting blad" verschijnen, Iedereen in onze ver eniging die er behoefte aan heeft om wat in ons clubblad te zetten, kan kopy daarvoor naar de redactie stutren, p/a H. Hermkens, Christinastraat 11, 5864 AK Meerlo. De nieuwe tricots van onze vereni ging, welke beschikbaar worden gesteld door WIELERHUIS CHRIS JEUC- KEN, zullen binnenkort officieel aan de leden overhandigd worden. De presen tatie zal plaatsvinden op 12 aug. om 19.30 uur bij de zaak van Chris aan de Merseloseweg te Venray. Alle leden van de vereniging worden daar bij voorkeur in wielertenue ver wacht. Er zal nog een schrijven rond gaan onder de leden. Het is alweer voor de vijfde maal dat A.C.C. T Veule een autocross in Oirlo organiseert, onder auspieuën van de A.S.U.Z. Dit jaar heeft de organisatie een ander terrein dat is gelegen aan de Pauwweg. Er zal in de verschillende klassen weer serieuze aanvallen gedaan worden voor het A.S.U.Z. kampioenschap, o.a. L. Bartels, T. Reynders in de 1300 cc. en T. Speycken en J. Jenneskens in de 1600 cc klasse. L. Vervoort zal het proberen bij de 2000 cc klasse. Bij de 6 8 cylinders zal H. Verhoeven het weer eens gaan pro beren. Voor de Rodeo's zijn M. Classens, P. Pelzer en J. Roskamp wederom van de partij. Evenals voorgaande jaren zullen de Oirlose coureurs onderling de strijd aanbinden voor het Oirlose kampioen schap. Verder staat er nog een Damesrace, Winnaarsrace en de Afvalrace op het programma. Het eerste startsein zal om 13.00 uur gegeven worden. meesterschilders omdat schilderen een zaak van vertrouwen is. cor reijnders dr. poelsstraat 14 venray telefoon: 82810 Op stijlvolle wijze heeft burgemeester drs. Dittrich de tweede groep Duitse jongeren die dit jaar hun vakantie opofferen om op het Duits soldaten- kerkhof in Ysselsteyn te werken, in de raadzaal van het gemeentehuis van Meerlo-Wanssum ontvangen. In een toespraak zei hij de grootste bewondering te hebben voor die jeugd, die met idealisme zich weet in te zetten voor de vrede. Hij was ervan overtuigd dat allen die een werkzaam aandeel hebben bij de aktie „Verzoening over de graven heen", echte goede vredes apostelen zijn. Er wordt heden ten dage nogal wat negatief gedacht en gesproken over jeugd, maar met te werken voor deze aktie wordt het tegendeel bewezen. Burgemeester Dittrich rekende het als een grote eer om de jeugd te mogen ont vangen en hen te danken voor de inzet en het idealisme. Dit jaar bracht hij hulde aan de alge heel leider van groepen van dit jaar, de uit Plochingen afkomstige Peter Muller die reeds 15 jaar als algemeen leider al zijn vakantie opoffert. Omdat deze de ideale Vredesapostel is, bood hij hem gaarne een blijk van waardering aan. Voordat burgemeester Dittrich de jeugd ontving hadden deze eerst een krans gelegd op het graf van de onlangs overleden cultureel ambtenaar van de gemeente Meerlo-Wanssum de heer Dammereau om daardoor hun erkente lijkheid te betuigen voor de inzet van deze ambtenaar zonder dewelke de vriendschappelijke betrekkingen welke de Duitse jeugd met de jeugd van Meerlo-Wanssum onderhoudt, niet die gestalte heeft kunnen krijgen. De tweede krans werd gelegd bij de gedenkzuil van Hanna van de Voort in Tienray. Ook op de familie van de Voort, waarvan enkele leden de plech tigheid bijwoonden, maakte het gebaar van die Duitse jeugd diepe indruk. Al vele eeuwen onderneemt menige gelovige een bedevaart naar een heilig dom. Waarom? Om van God, op voor-spraak vaak van een bepaalde heilige, een zekre gunst te vragen. Men gaat dan met een zekere intentie een bid-tocht houden. Ook kan het zijn om je wat meer te bezinnen op je leven, je' christen zijn. Je geeft gewoon een dag (of meer dagen) meer tijd aan gebed en overweging omdat het er wel eens bij inschiet. Zeker in het kader van het heilig jaar heeft onze paus Johannes Paulus een bedevaart naar een Maria heiligdom sterk aanbevolen, om je ook met God te laten verzoenen. Ons op reis gaan is dan een teken van onze uitdrukkelijke wil daartoe. Juist in dit heilig jaar zijn daar bijzondere genaden aan verbonden. Vanuit de VREDESKERK organi seert kap. van Galen een bedevaart naar een klein Belgisch plaatsje, waar al sinds de 13e eeuw Maria Zetel der Wijsheid wordt vereerd. Het is een eendags-reis en wel op 14 augustus. Na aankomst aldaar wordt er gelegenheid gegeven zich een beetje te verfrissen. Om 11.00 uur zal er een plechtige Eucharistie zijn met medewer king van het jongerenkoor uit Tonge ren. Aansluitend is warm middagmaal. Wanneer dit even gezakt is, sluiten we ons aan bij een franstalige bedevaart en nemen deel aan een processie, waarbij gebeden en gezongen wordt in diverse talen. Na een kop koffie met iets erbij aan vaarden we de terugtocht. Vertrek 7.00 uur vanaf het Kennedy- plein (bij de Vredeskerk). Terug zijn om 22.00 uur. Kosten: Bus en eten: p.p. 25, Aanmeldimngen vóór maandag 8 augustus, schriftelijk: Gratenstraat 7, 5801 RX t.a.v. Bedevaart of telefonisch 87103. Wanneer op 6, 7 en 8 september het jaarlijks ziekentriduum wordt gehou den, betekent dat voor ruim honderd zieke en oudere mensen, die meestal aan hun huis of kamer gebonden zijn, een gelukkige onderbreking. De ontmoeting met bekenden, die men vaak een jaar lang niet gezien heeft, of met medemen sen, die duidelijk de last van ziekte of ouderdom moeten dragen, biedt volop stof tot praten. Daarbij genieten van een lekkere boterham of een goed verzorgde maaltijd doet erg goed en de geestelijke bemoediging in woord en vioering geeft kracht om vertrouwvol verder te gaan. Om dat alles mogelijk te maken zijn mensen nodig die een en ander organi seren en door hun inzet de onmisbare hulpverleners(sters) zijn. Tot die laatste groep kan eigenlijk iedereen behoren, al was het door een noodzakelijke bijdra ge te geven om de kosten van dat alles te dekken. In de week van 14 tot 20 augustus komt daarvoor iemand bij u aan huis om te vragen het werk van het zieken triduum te steunen. Wij hopen dat zij bij allen een welwillend gehoor zullen vinden, zodat wederom aan de zieken drie fijne dagen kunnen worden aangeboden. Het comité Ziekentriduum secretariaat Julianasingel Woensdag 24 augustus is er een Bede vaart naar Banneux O.L.V. voor be jaarden en lopende zieken. Op de terug weg is er te Maastricht een koffietafel. Aanmelden bij Mevr. Janssen, Brug straat 1 la, Wanssum, tel. 04784 -1226. DIEFSTALLEN Uil een aan de Gitaarstraat gepar keerde auto werd een twintigtal casset tebandjes ontvreemd. Vanaf de parkeerplaats bij het zwembad werd van een geparkeerde personenauto van een Venraynaar, een uitlaatsierstuk ontvreemd. Van een in de Bachstraat gepar keerde personenauto werden twee sier- ringen van de koplampen ontvreemd. Uit een fietsenstalling aan de flat aan de Bachstraat werd een voorwiel van een fiets gestolen. Een autobezitter deed aangifte van diefstal van een handtas uit zijn aan de Marktstraat onafgesloten auto. Een paspoort, betaalcheques en andere bescheiden waren in de tas aanwezig. In Venray werd aangifte gedaan van diefstal van een achterruitjalouzie van een aan het Leukermeer geparkeer de personenauto. DIEFSTAL UIT WONING Tussen 12 en 28 juli is uit een woning aan de Jurahof alwaar werkzaamheden worden verricht, waarbij ramen in de avond open bleven, een doosje met sieraden ontvreemd. Die sieraden heb ben een waarde van enkele honderden guldens. INBRAAK Bij thuiskomst ontdekte een bewoner van een woning aan de Maasheseweg dat de achterdeur geforceerd was. Zover hij kon nagaan werd er niets ver mist. Het is niet uitgesloten dat de dader in zijn werk is gestoord. INBRAAK IN SNOEPWINKELTJE Tussen zaterdag 18.00 uur en zondag 11.15 uur werd een ruit van het winkel tje bij het zwembad verbroken. Uit het winkeltje verdwenen diverse soorten snoepgoed. ZIGEUNERVROUWEN OOK AKTIEF IN VENRAY Op donderdag 28 juli vervoegde zich een drietal zigeunervrouwen aan de woning van een 81-jarige inwoonster van Oostrum. Terwijl twee vrouwen de bewoonster bezig hielden is de derde de woning binnengegaan. Vermoedelijk kon deze derde vrouw ongemerkt binnengaan omdat deze vrouw zich onder de kleding van de twee andere heeft schuilgehouden. Een der vrouwen bleek eerst heel dik te zijn, terwijl zij later bleek te zijn afgeslankt Uit de woning verdween een geldbe drag van 1495,—. Nogmaals willen wij er onze lezers óp wijzen de grootste voorzichtigheid te betrachten als zigeunervrouwen de woning willen binnenkomen. Smoesjes voor een glaasje water zijn algemeen be kend. Wij raden onze lezers aan om direkt kontakt op te nemen met de politie, ook bij het signaleren daaryan. Niet alleen in Venray, maar in de gehele regio zijn zigeunervrouwen aktief. BESTUURDERS WAREN ONDER INVLOED In de nacht van donderdag op vrijdag reed een uit Horst afkomstige auto over de Zuidsingel en door rijge drag viel de bestuurder op. De politie liet hem de bekende proeven onder gaan. Met een rijverbod en de aanzeg ging dat procesverbaal zal worden opge maakt, werd hij huiswaarts gezonden. In dezelfde nacht kreeg een 42-jarige Venrayse autobestuurder een rijverbod opgelegd. De politie konsta- teerde alcoholgebruik maar het bleef voor die bestuurder bij „pijpje blazen". In de nacht van zaterdag op zondag viel het rijgedrag van een 25- jarige bestuurder van een personenauto op. De bekende blaastest, die niet geheel volgens de regels verliep, was toch voor de politie reden die man, omdat hij militair en in Duitsland gelegerd is, over te dragen aan de Kon. Marechaussee, voor verdere afhande ling. Diezelfde nacht werd op de Oude Oostrumseweg een personenauto aan getroffen die technisch in onvoldoende staat verkeerde. Bovendien konstateer- de de politie dat die bestuurder, een 18-jarige Amsterdammer, alcohol had genuttigd. Daarvoor moest die bestuur der de bekende proeven ondergaan. Met de aanzegging dat procesverbaal zal worden opgemaakt, werd hij huiswaarts gestuurd. De auto werd voor verder technisch onderzoek in beslag genomen. RIJDEN ONDER INVLOED EN VERZET BIJ AANHOUDING In de nacht van vrijdag op zaterdag trachtte een politiepatrouille een perso nenauto voor controle te laten stoppen. De bestuurder trachtte die controle te ontkomen door met hoge snelheid door het Brukske te rijden. Voorts werden de lichten van de auto gedoofd en werd een achter op die auto geplaatste verstraler ontstoken, waardoor voor de achter volgende politiemannen een verblinden de verlichting ontstond. De bestuurder, een 21-jarige Ven- rayer, kon desondanks tóch worden aangehouden, waarbij door hem fel ver zet werd geboden. Vervolgens bemoeide zich een inzittende van die auto, een 23-jarige inwoner van Sambeek (broer van de bestuurder), zich met de zaak en belemmerde het verdere politie-optre- den. Ook die persoon werd aangehou den. De bestuurder weigerde verder mee te werken aan de blaas- en bloedproef. Maar hij zal toch, evenals zijn broer, de nodige processenverbaal te incasseren krijgen.

Peel en Maas | 1983 | | pagina 7