VEILIG VERKEER VENRAY 60 OUDE FOTO'S AGENDA BURGEMEESTER DRS. DITTRICH KREEG BUNDESVERDIENSTKREUZ 1E KLASSE Extra voorzieningen tegen geluidshinder Jagers strijden tegen botulisme Jaarverslag Bibliotheek GEVONDEN Hensenius op een elektrische stoel? ZIEKENOMROEP Programma van de Venrayse Omroep Stichting Dinsdag, tijdens een plechtigheid in de residentie van de Duitse Ambassa deur in Den Haag, werd door de Geschaftstrüger der Duitse Bondsrepu bliek aan burgemeester drs. Dittrich van Meerlo-Wanssum het Bundesverdienst- kreuz le klasse uitgereikt. Daarmede werd op een bijzondere wijze dank ge bracht voor het streven van drs. Dittrich zowel persoonlijk als ambtelijk de jeugd van Duitsland en Nederland nader tot elkaar te brengen, zonder daarbij het verleden te willen vergeten. Ook als voorzitter van de Culturele Raad Limburg heeft hij op voortreffe lijke wijze de culturele aspekten van beide volkeren bij elkaar gebracht. Ten aanzien van de goede verstand houding tussen de Duitse en Nederland se jeugd, werd gememoreerd hoe hij het was geweest die openlijk protest had aangetekend toen een radioverslaggever daarover een satyrisch programma meende te moeten brengen en daarbij de eerlijkheid geweld aandeed. Met dankbaarheid en vreugde reikte de Duitse representant hem de versierse len uit en de door Dr. Carstens op 12 juli 1983 getekende oorkonde. Een der eersten die hem met deze onderscheiding gelukwenste was burge meester H. Defesche van Venray. De plechtigheid in de Residentie van de Duitse Ambassadeur vond plaats ter gelegenheid van het teit, dat het 20 jaar geleden was, dat de toenmalige pastoor KOHL uit het Neder Beierse Bonbruck en pastoor Janssen uit Ysselsteyn de basis hebben gelegd voor „het werken voor de vrede, over de graven heen", op het Duitse soldatenkerkhof in Yssel steyn. Bij deze plechtigheid waren verder aanwezige pastoor v. Uden en 'n verte genwoordiging van het Duitse leger uit Budel. De groep jongeren welke nu op het kerkhof werkzaam is onder leiding van Peter Müller kreeg veel woorden van er kentelijkheid te horen. Gememoreerd werd de inbreng van de verschillende burgemeesters van Venray, Custers, Schols en Defesche, van kapitein L. Timmermans, de pasto res J. Janssen en van Uden, maar ook van onze verslaggever die het vrijwilli gerswerk van de Duitse jongeren op het soldatenkerkhof steeds in de publieke belangstelling bracht. Voor de Ge- schétstréger Horst Meincke was het een grote eer hiervoor de dank van de Duitse regering over te brengen. De nieuw benoemde Duitse ambassa deur in Den Haag, dr. Otto von der Ga- blentz, was reeds bij deze plechtigheid aanwezig. Hij verzekerde onze verslag gever, dat hij spoedig een bezoek aan Venray zal brengen. LAST VAN TAMME KAUW Kinderen van de peuterspeelzaal „Duimelot" ondervonden veel last van een tamme kauw. Ondanks verwoede pogingen van enkele politiemannen ge lukte het hen niet die kauw te vangen. Vermoedelijk gaat het hier om een kauw welke enkele weken geleden bij de eigenaar uit een vogelkooi werd ont vreemd. OORLOGSTUIG AANGETROFFEN Op de Veulenseweg werd bij het graven van een put, oorlogstuig naar boven gehaald. De mannen van de E.O.D. zullen voor de opruiming zor gen. STERKE GASLUCHT Een inwoner van Oostrum deed mededeling dat een sterke gaslucht was waar te nemen nabij het station in Oostrum. Na onderzoek bleek de gas lucht afkomstig van het LPG overslag station aldaar. Een gewaarschuwde medewerker van Polygas stelde vast dat bij het overladen van gas een hoeveel heid gas was ontsnapt. Door het warme weer bleef die gaslucht langer hangen dan normaal. Het leverde geen gevaar lijke situatie op. LICHTMAST OMVER Een autobestuurder kon de door hem bestuurde auto op de Watermolenstraat niet in de juiste koers houden. Hij botste tegen een lichtmast die plat ging. De auto liep schade op. Ondanks de zwaar begroeide houtwal aan de zuidkant van 't Brukske, langs de provinciale weg Deurne-Wanssum, blijken bewoner* van de aanliggende straten geluidsoverlast te hebben van het vrij drukke verkeer over deze weg. In het bijzonder de straten nabij de op en afritten van de provinciale weg naar Venlo blijken erg veel geluidsoverlast te hebben. De woningen staan daar inderdaad erg dicht bij de „grote weg". In het ver leden zijn er feitelijk nooit geen klach ten geweest, doch men meent nu te moeten constateren dat het verkeersge luid „over de houtwal heen golft". Het college van b. en w. heeft toege zegd ëen en ander te zullen onderzoe ken. Afhankelijk van de resultaten van dat onderzoek (geluidsmetingen) zal worden bezien wat er gedaan zou moeten worden om de geluidsoverlast te verminderen of tegen te gaan. Uiteraard dient men zich daarbij wel bewust te zijn van de geringe financiële middelen waarmee de gemeente moet zien rond te komen, Zelf ook aandacht besteden aan veiligheid auto Veilig Verkeer Nederland gaat auto mobilisten in de komende maanden nog eens extra onder de aandacht brengen dat zij met een goed onderhouden auto een stuk veiliger uit zijn. Hup zal duidelijk worden gemaakt hoe zij zelf malde gebreken kunnen constateren aan belangrijke zaken als banden, rem men, schokdempers, verlichting en carrosserie. „Kijk 'm na" is het motto van deze voorlichtingsaktie. Het is beslist niet de bedoeling dat de automo bilist nahet opsporen van een manke ment zelf aan zij:: wagen gaat sleutelen. Afgezien van het verwisselen van een kapot lampje zal voor reparatie of ver vanging van vitale onderdelen de vakman er aan te pas moeten komen. Dat er een verband bestaat tusen de technische staat van voertuigen en ver keersongevallen is zeker. Harde cijfers daarover ontbreken echter, mede door dat dergelijke gegevens niet in de statis tieken worden opgenomen. SCHATTINGEN In de literatuur uit de Verenigde Sta ten wördt geschat dat 3 tot 6 procent van de verkeersongevallen technische mankementen aan auto's als (mede) oorzaak heeft. Wordt die laagste schatting van 3 procent geprojecteerd op ongevallen in Nederland dan betekent dat, dat vorig jaar 1.408 van de 46.950 ongevallen met letsel die toen werden geregistreerd, mede te wijten waren aan een technische onvolkomenheid. Volgens schattingen uit andere bui tenlandse onderzoeken zou bij 11 tot 25% van het totale aantal verkeersonge vallen een technisch mankement een rol spelen. Weer omgerekend naar ongevallen in ons land, zouden van 46.950 ongeluk ken met letsel die er in 1981 gebeurden, lussen de 5.164 en 11.737 mede veroor- taakt zijn door een technisch gebrek aan het voertuig. Door de economische teruggang en de bezuiniging op het wagenonderhoud die daar het gevolg van is, wordt de kans groter dat er meer auto's met gevaarlijke gebreken op de weg ver- Khijnen. Al met al is er voor Veilig Verkeer Nederland reden genoeg om een aktie te beginnen die gericht is op de technische haat van personenauto's. KEURINGEN De voorlichtingscampagne „Kijk 'm na" wordt gevoerd in overleg met de Centrale Politie Verkeerscommissie en de Verkeerscommissie Openbaar Minis terie. VVN-afdelingen zullen samen met garagebedrijf autokeuringen organise ren; ook met bandenservicebedrijven zullen afdelingen aktiviteiten ontwikke len. De aktie, die tot eind november duurt, zal worden ondersteund met een affiche, een folder, een wandkrant, een radio- en een televisiespot. Alleen maar zuinig zijn op buitenkant van auto is verkeerd Te oordelen naar de ijver die menigeen aan de dag legt om zijn auto in hoogglanzende staat te houden, heeft het er alle schijn van dat het er met de zorg voor het Nederlandse wagenpark nog niet zo somber voorstaat. Maar schijn bedriegt. Er mag inderdaad dan heel wat worden afgepoetst, zodat lak en chroom om door een ringetje te halen zijn, feit is dat nog veel mensen zich maar weinig of helemaal niet be kommeren om zaken die belangrijker zijn voor het goed voor de dag komen met hun gemotoriseerd bezit. Alleen maar zuinig zijn op de biuitenkant van de auto is verkeerde zuinigheid, die je duur kan komen te staan. Men zou er verstandiger aan doen tijdens de regel matige poetsbeurt ook eens een blik te werpen op die gedeelten van de wagen, welke rechtstreeks verband houden met de veiligheid. Want ook een leek kan bepaalde gebreken zelf wa*r- In het kader van de «.xue „Kijk 'm na" heeft Veilig Verkeer Nederland een folder uitgegeven, waarin een aantal belangrijke onderdelen van de auto wordt belicht. Het advies dat gegeven wordt, luidt: Kijk eens naar die vitale punten en ga naar de vakman als u ook maar enigszins twijfelt! REMMEN Tegenwoordig is elke auto met goede remmen uitgerust. Maar ook goede remmen moeten wprden onderhouden. Omdat schijfremmen zich in de „open lucht" bevinden, hebben water en vuil vrij spel. Remblokken en rem- tangen kunnen vast gaan zitten. De tem peratuur van de schijven kan hoog oplopen, waardoor ze kunnen vervor men. Ook door een te hoog opgelopen temperatuur kan er dampvorming in de leidingen ontstaan, waardoor het rem- systeem niet meer functioneert. Dit is het geval als het rempedaal tot de bodem kan worden ingetrapt. Als u wilt weten of de remmen niet blijven hangen, kijk dan of de auto op een lichte helling (zonder de voet op het rempedaal) uit zichzelf gaat rollen. Zo niet, dan kén er iets mis zijn. En als de auto bij normaal remmen scheef trekt, of de wielen blokkeren te snel, dan is er zeker wat aan de hand. Kijk regelmatig of het vloeistofniveau in het remoliereservoir zich tussen de minimum- en maximumaanduiding be vindt. SCHOKDEMPERS Waarschijnlijk door onwetendheid behandelen veel automobilisten de schokdempers van hun wagen nogal stiefmoederlijk. Schokdempers zijn er in de eerste plaats voor de veiligheid en niet, zoals vaak gedacht wordt, voor het comfort. Zij zorgen er voor dat het kontakt tussen de wielen en het wegdek altijd be houden blijft. Defecte schokdempers maken de auto springerig. Vooral de banden hebben dan erg te lijden, de remweg wordt langer en zelfs de veren kunnen het loodje leggen. Hoe weet u nu of de schokdempers in orde zijn? Als u daarover uitsluitsel wilt hebben, dan is een ritje naar de vakman geboden. Wanneer er olie uit een schokdemper loopt, is dat ritje zeker niet voor niets gemaakt. En als u op een spatbord drukt en de auto blijft daarna eindeloos doordeinen, dan is er ook iets fout. BANDEN Wie in de zomer weieens op blote voeten loopt, weet vast wel wat voor ge voel het is om op een klein steentje te trappen of op gloeiend heet asfalt te staan. Autobanden moeten zoiets duizenden kilometers lang, jaar in jaar uit, door staan, het liefst zonder gebreken te gaan vertonen. Niet zo verwonderlijk dat dét niet altijd lukt. Door het rijden tegen stoeprander en in kuilen in het wegdek, ontstaan er gevaarlijke, maar onzichtbare beschadi gingen. Alleen daarom al is het van belang de banden regelmatig te laten controleren. Maar de banden vertonen vaak ook afwijkingen die u zelf kunt zien. Het loopvlak kan door bijvoorbeeld een slechte schokdemperwerking en onvoldoende balans onregelmatig slij ten. Ook slijten de banden soms scheef af. Is dat het geval, laat dan behalve de band ook de wieluitlijning controleren. Autobanden moeten een profieldiep te hebben van minimaal 2 millimeter om veilig te kunnen rijden. Zorg voor vol doende bandenspanning. De Koninklijke Nederlandse Jagers vereniging heeft haar leden opgeroepen aktie te ondernemen bij een uitbraak van botulisme. Zodra de kadavers worden ontdekt dienen deze zo snel mogelijk te worden verwijderd en ter destructie worden aangeboden. Het botulismebacterie is in vrijwel het gehele land in het water aanwezig. In koele zomers is botulisme nauwelijks waarneembaar. Zodra de watertempe ratuur boven de 20° C komt vormt deze bacterie een gif. Dit gif veroorzaakt ver lammingen die dood door verstikking tot gevolg hebben. In eerste instantie zijn watervogels in gevaar. Tijdens de laatste uitbraak van botulisme in 1976 moesten 50 60.000 stuks waterwild worden geraapt en ver nietigd. Naast watervogels zijn ook andere, zoals weidevogels bedreigd. Landbouwhuisdieren en in tweede instantie vis levend in besmet water kunnen eveneens worden besmet. Maatregelen ter voorkoming van botulisme kunnen zijn van waterhuis- houdkundige aard, door verhoging van de waterstand of het doorstromen te be vorderen. Hierdoor kan in een aantal gevallen worden voorkomen dat de tem- paratuur te hoog wordt. Zodra kada vers worden gesignaleerd dienen deze ten spoedigste te worden verwijderd om verdere besmetting te voorkomen. Eén gram kadavermateriaal is voldoende voor de dood van bijvoorbeeld 40 een den. Wordt verdacht materiaal (kadavers) ontdekt dan is het volgende van belang: Waarschuw de gemeente, de waterbe heerder (waterstaat, waterschap, recrea tieschap) draag laarzen en plastic hand schoenen. Nadere informatie: Koninklijke Nederlandse Jagers Vereni ging Postbus 1165 3800 BD Amersfoort (033-19841) (De heer G.A. J. de Boer) In het jaarverslag van de Openbare Bibliotheek schrijft de voorzitter, dhr. Hanssen, dat, ondanks de veel te krappe huisvesting en een sterke be knotting van de financiële middelen, de groei van het aantal uitleningen door ging. De bibliotheken in de basisscholen leverden daarin ook een belangrijke bij drage. Helaas kan het bestuur geen zeker heid geven dat dit alles zo kan blijven doorgaan wat betreft het aantal uit leenuren en de boekenaanschaf. Daarnaast zullen op korte termijn maatregelen moeten worden genomen om vernielingen en diefstal van boeken tegen te gaan. Hierover is een onderzoek gaande en het bestuur hoopt in 1983 in samenwer king met de gemeente de noodzakelijke maatregelen te kunnen treffen. De voorzitter spreekt z'n vertrouwen uit in de Gemeentelijke overheid dat, ondanks de noodzakelijke bezuinigin gen, waar ook de bibliotheek haar deel aan bijdraagt, de mogelijkheden zal weten te vinden om te voorkomen dat het personeelsbestand zal worden inge krompen. Een jaarverslag met goede resultaten maar ook met veel onzekerheden voor de toekomst. van 18 t.m. 24 juli 1983 Damesbril met bruin montuur en in gebouwde gehoorapparaten Dames horloge, merk Pallas Siowa, aan smal metalen bandje, met zwarte wijzerplaat Een grijs-wit geblokt colbertjasje Klein blauw kinderjasje Paarse rib broek en zwart gestreept overhemd Een paar witte damesschoenen, maat 5 Viin plastic tas van LIMCO Huis sleutel nr. 635 Suzuki-sleutel /P Stalen sleutelhanger met 4 sleutels Bruin etui met 6 sleutels Bruine portemonnaie (sleutelhangertype) met inhoud Zilveren halsketting Zwart polstasje met 2 ritsen, inhoud: 3 zak doeken en medicijnen t.a.v. Mevr. Jacobs Draagbare radio-cassetterecor der merk Aristona, inhoudende Casset tebandje met Engelse les. Voor inlichtingen kunt u zich wenden tot de administratie van de Gemeente politie Venray, Leunseweg 4, tel. 04780-84888, toestel 227. Maandag gaat de commissie voor openbare werken een advies uitbrengen voor het plaatsen van een complete nieuwe verdeelkast in de sokkel van het Henseniusbeeld. Dit ten behoeve van de stroomvoorziening tijdens de week markt. Tegelijkertijd zal een watervoorzie ning ter plaatse worden opgenomen. De totale kosten zijn begroot op ƒ7800, St. Elisabethziekenhuis Venray te beluisteren via kanaal 4. Woensdag: Eerste woensdag van de maandvan 10.15 tot 11.15 uur het pro gramma „Van maand tot maand". Donderdag: van 10.15 tot 11.15 uur het programma „Nieuws en informa ties", daarna het verzoekplatenpro- gramma. St. Anna, Psychiatrisch Centrum Venray Maandag: van 15.00 tot 16.30 uur het programma „Non-stop lichte en veelge vraagde muziek". Dinsdag: Eerste dinsdag van de maand, van 14.00 tot 15.00 uur het pro gramma „Van maand tot maand". Vrijdag: van 10.00 tot 11.30 uur het programma „nieuws en informaties" waarin het verzoekplatenprogramma. St. Servatius, Psychiatrische Centrum Venray. Donderdag: vanaf 10.00 uur het pro gramma „nieuws en informaties", waarna het programma „Van maand tot maand" en tenslotte „Zomaar mu ziek". De Kruuze, Geriatrisch Centrum Venray. Maandag: van 14.00 tot 15.00 uur het programma „Houwen zo". Vrijdag: van 14.00 tot 15.00 uur het programma „nieuws en informaties", waarna het verzoekplatenprogramma. Bejaardencentrum, Het Schutters veld. Vrijdag: van 10.30 tot 11.30 uur een speciaal programma met en voor de be woners van Het Schuttersveld. Wilt U aan familie, vrienden en/of bekenden in een van bovenstaande in stellingen een muzikale groet brengen? Wij zijn U graag van dienst. Stuur Uw aanvraag tijdig naar de Venrayse Om roep Stichting, Postbus 320, 5800 AH Venray. VENRAYSE OMROEP STICHTING aanvraagformulier voor verzoekplaten Deze plaat is bestemd voor dhr/mevr/mej Instelling Afdeling kamer De plaat wordt aangeboden door: dhr/mej/mevr Woonplaats Reeds in 1922 - dus ruim 60 jaar geleden - was toneelvereniging De Vlasbloem uit oostrum zeer aktief op de planken. Al thans, dat doet ons deze foto vermoe den. De spelers van het toneelstuk „UITGEBOET" lieten zich op een prentje vereeuwigen. Jammer dat dat fotoprentje niet van de allerbeste kwali teit is, maar toch zijn de acteurs van toen nog duidelijk te herkennen. Bovenste rij Sjen Rutgens, Grad Martens en Sraar Poels. Onderste rij Piet Lemmens, J. Versleijen (de smid), Edmond Vandevenne, Bert Janssen, Thei van de Voort en Tinus Linders. Foto's kunnen worden nabesteld bij v.d. Putten, Westsingel 8 Venray, tele foon 89803. Hebt Uook nog een interessante ou de foto dan willen wij daarvoor graag een plaatsje in ons blad inruimen. Er zijn geen kosten aan verbonden en de foto krijgt U onbeschadigd weder. openbare bibliotheek venray afd. voor de jeugd, Schoolstraat 32, VENRAY Tel. 81970 Keuze uit de nieuwe aanwinsten voor de jeugdafdeling: 070. Vandersteen, W. J. F. M. Plezier met Suske en Wiske; met vijf volledige verhalen: Suske en Wiske, Jerom, Bessy, Safari, Koning Arthur; vele spelletjes en raadsels. f 532.5. Rex, A. Spelen en experi menteren. Korte beschrijving van 43 eenvoudige proeven op het gebied van natuur- en scheikunde, die kunnen worden uitgevoerd met voorwerpen uit het dagelijkse leven. Vanaf ca. 10 jaar. 605.16. Werd, M. de Niks voor Kim. Een van de meisjes in het vakan tiekamp heeft suikerziekte. In het begin vinden de anderen het raar dat Kim zo gauw moe is en zichzelf spuiten geeft. 633.9. Kaasmaken op de boerde rij. 639.8. Rabe, F. w. en J. Eikema. Hengelsport voor de jeugd. Inleiding, met veel verklarende tekeningen, over de techniek van het vissen met de gewone hengel in het binnenwater. *868.7. Laurey, H. Klein beesten boek. Negen korte verhaaltjes over dieren, afgesloten met korte gedichtjes waarin de moraal van het verhaal wordt gegeven. Voorlezen vanaf ca. 5 jaar; zelf te lezen vanaf ca. 8 jaar. *879 ru. Het boek van wonder boven wonderen. Gekleurd prenten boek met vier verhalen in dichtvorm waarin dieren een grote rol spelen. Zelf te lezen vanaf ca. 9 jaar; voor te lezen aan iets jongere kinderen. eu-duit- Disney, W. De schone slaapster. Bewerking van het bekende sprookje, met grote gekleurde platen. Om voor te lezen aan kleuters, zelf te lezen vanaf ca. 9 jaar. 929.3. Het aanzien van de 32 jaren van Juliana; een „oranje" getint tijds beeld van 1948-1980. am.n-v.s-942. Crisis! Stripverhaal oven de beurskracht van 1929 in de Verenigde Staten, gevolgd door de ge schiedenis van de wereldhandel vanaf de jacht naar goud in de 16e eeuw tot het hedendaagse zakenleven. Vanaf ca. 11 jaar. -A-boeken [tot 9jaar]. Browning, R. en R. Molino. De toverfluit. Zeer verkorte bewerking van het Duitse volksverhaal „De rattenvan ger van Hameln" in een klein formaat prentenboekje. Cleemput, G. van. Een slang onder je«bed. Kim past op de slang van tante Miepje die in het circus werkt. Haar vriendje Mattijs is eerst vreselijk bang voor de slang. Maar als het dier verdwenen is, helpt hij mee om hem te zoeken. Lautenschlager, G. Voorleesboek voor kinderen van 2 tot 4 jaar. Bundel met zestien verhaaltjes die zich afspelen de ervaringswereld van een peuter. Samen of alleen. Platenboek over de gebeurtenissen op de kleuterschool met als thema iets alleen doen of iets samen doen. Door de snelle opeenvol ging van de verschillende verhaaltjes is begeleiding van ouderen gewenst. -B-boeken [van 9tot 11 jaar]: Aken, L. van. En hij schreef op het behang. Bennie verheugt zich erg op de verhuizing: een nieuwe kamer en nieuwe vrienden. Maar hij ontdekt dat het veel moeilijker is om opnieuw te be ginnen dan hij dacht. Bommelfilmboek. Heer Bommel raakt in grote problemen wanneer hij niet naar de raad van Tom Poes luistert. Herzen, Frank. Het zwaard van Brittannië. Amrin, de zoon van de ge sneuvelde leider Artos (koning Arthur) gaat in de 6e eeuw op zoek naar het zwaard Excalibur om Brittannië te be vrijden van de Saksen. Kramer, D. Lodewijk de ratten vanger. Als Lodewijk de teckel samen met zijn bezin uit logeren gaat, beleeft hij met vriend Walter vele avonturen die zijn bazin voor hem opschrijft. C-boeken [vanaf 11 jaar]: Pflanz, D. De les van mijn leven. Een jongeman ervaart de pijn als hij ontdekt dat een verhouding alleen duur zaam kan zijn als het lichamelijk en geestelijk tussen twee mensen klikt. Wersba, B. Liedjes van verlangen. Een Amerikaans schoolmeisje wil als straatmuzikante geld verdienen om een leraar, voor wie zij veel liefde voelt, de gelegenheid te geven zijn proefschrift te voltooien. ZONDAGSDIENST HUISARTSEN Weekenddienst voor de patiënten van W. Bloemen, A. Frankcen, T. Lank- veld, H. Schraven en J. Wittgen: A.FRANCKEN Ailegrostraal 43, telefoon 82824 Weekenddienst voor de patiënten van P. Corver, G. van Loon, F. de Muinck- Keizer, F. Schmeetz, T. van Thiel, D. Vercauteren en J. de Vocht: P. CORVER Oostsingel 6, telefoon 81393 DOKTER VAN DONGEN Kabroekstraat 12, America Telefoon 04764-1707 Voor spoedeisende gevallen kunt u op de genoemde data bij de genoemde doktoren terecht: 's morgens van 10.00 tot 11.00 uur 's middags van 17.00 tot 18.00 yur ZIEKEN- EN ONGEVALLENVERVOER Tel. 04780-81333 WEEKEND- EN NACHTDIENST VENRAYSE APOTHEKEN Van heden vrijdagavond 18.00 uur tot volgende week vrijdag. APOTHEEK DE MONNIKSKAP Paterslaan-hoek Patersstraat, tel. 80140 Openstelling zaterdag van 9.00 tot 13.00 uur en van 17.00 tot 18.00 uur. zondag van 10.00 tot 12.00 uur en van 17.00 tot 18.00 uur. Verder alleen voor spoedgevallen (via het nachtluikje) TANDARTSEN WEEKENDDIENST VENRAY Voor spoedeisende gevallen uitsluitend na telefonische afspraak neemt waar: C. VAN GEMERT telefoon 80700 WEEKENDDIENST DIERENARTSEN DIERENARTSENPRAKTIJK W.H. Kremer en M.G.A.M. Loonen dienst op vrijdag, zaterdag en zondag M. LOONEN Mgr. Hanssenstr. 42, Oostrum, tel. 82690 Spreekuur kleine huisdieren: Za. en zo. van 13.30 tot 14.00 uur en volgens afspraak. DIERENARTSENPRAKTIJK M.J. van Winden en E.M. Ruymbeek tel. 04780-81336/83829 E.M. RUYMBEEK Brienenlaan 5, Venray, tel. 83829 REGIONALE VERENIGING HET GROENE KRUIS VENRAY De dienstdoende wijkverpleegkundige voor Venray, Meerlo en Wanssum is be reikbaar via Tel. 04780-81269 Spreekuur voor Venray: Voor eventuele behandelingen door de wijkverpleegkundigen alsmede het doorgeven van boodschappen is er gele genheid van maandag t.m. vrijdag van 8.30 tot 9.00 uur. Uitleen voor Venray: Voor het afhalen en terugbrengen van uitleenartikelen kunt U terecht van maandag tot en met vrijdag van 8.30 tot 9.00 uur en van 16.00 tot 17.00 uur. In het weekend alleen voor spoedgeval len door de wijkverpleegkundige van de weekenddienst. Eenieder wordt verzocht de artikelen na gebruik zo spoedig mogelijk terug te be zorgen. Zuigelingen-kleuterbureau en gehoorscreening: Uitsluitend op afspraak, telefoon 81269 Spreekuur Diëtiste Uitsluitend op afspraak, telefoon 81269 Zwangerschapgymnastiek: Aanmeldingen via telefoon 81269 Groene Kruis Wijkcentrum „De Kiosk" Brukske Venray: Spreekuur en uitleen door de wijkver pleegkundige van maandag tot en met vrijdag van 13.30 tot 14.00 uur, telefoon 83859 Zuigelingen- en kleuterbureau uitslui tend op afspraak. Wijkgezondheidscentrum „Landweert" Venray: Spreekuur en uitleen door de wijkver pleegkundige op maandag, woensdag en vrijdag van 8.30 tot 9.00 uur, telefoon 88273 of 85900. ONDERWIJS- EN BEROEPSKEUZE VOORLICHTING VENRAY Leunseweg 2a, tel. 10032 Openingstijden: ma. t.m. do. 8.30-12.45 uur en 13.15-17.00 uur. vr. 9.00-12.30 uur en 13.00-16.30 uur. INFO 3 Informatiecentrum van de provinciale nutsbedrijven PLEM, LIMAGASenWML Past. Wijnhovenpark 1, 5801 BZ Venray tel. 04780-86333 Geopend ma. t.m. vr. van 9.00-17.00 uur VROUWEN BELLEN VROUWEN Vrouwen luister- en informatiedienst van ma. t.m. vr. van 9-12 uur. Elke dinsdagavond van 8-11 uur. TELEFOON 04750-18000 NED. VER. VAN RHEUMA- PATIËNTEN AFD. LIMBURG Postbus 100, 6100 AC Echt Algemene informatie: tel. 04754-2054 ALGEM. HULPDIENST VENRAY Tel. 04780-84163 Bereikbaar elke werkdag van 9.00-11.00 en van 19.00-20.00 uur. NVIH COC afd. Venray Telefonische opvang voor homoseksuele mannen/vrouwen Tel. 04780-88809 MASJ/KBB Hoenderstraat 33, Venray tel. 85251 open ma. t.m. vr. van 10.00-17.30 uur. RECHTSWINKEL HORST-VENRAY Postbus 6110 Horst Schoolstraat 41 Spreekuur: vrijdagavond 19.00-20.00 uur Tel. 04709-3298 (alleen deze uren)

Peel en Maas | 1983 | | pagina 3