GEMEENTEPRAAT m m NOTITIES EN MEDEDELINGEN VAN DE GEMEENTE VENRAY Redactie G.A. Schutte, Bureau Voorlichting Commissie openbare werken bespreekt aan bestedingsbeleid Spreekuur vervalt Bouwvergunning aangevraagd Bouwvergunning verleend Collektekalender augustus 1983 Hinderwet Hinderwet Waarom men in 1983 méér onroerendgoedbelasting betaalt dan in 1982 Comité recreatiesport Venray START CURSUSSEN 1983-1984 Verkeers maatregelen met de Kermis n A~\ J Inspraak over bungalowpark Commissie algemene zaken Bij de behandeling van de begroting voor 1983 werd door b. en w. beloofd het aanbestedingsbeleid in zijn totaliteit opnieuw in een nota bij de commissie voor openbare werken, verkeer en agra rische zaken aan de orde te stellen. Deze nota is thans klaar en zal op maandag 1 augustus a.s. om 18.00 uur in kamer 127 in een openbare vergadering aan de orde worden gesteld. In de aan de orde te stellen nota wordt uitvoerig ingegaan op de vormen van aanbesteding; de voor- en nadelen van de diverse vormen van aanbeste ding; het wettelijk kader en zijn regelin gen; de feitelijke ontwikkeling; het wen selijke aanbestedngsbeleid; de Venrayse situatie en een conclusie. In de conclusie stelt het college van mening te zijn, dat in het verleden op verantwoorde wijze werken zijn aan besteed en opdrachten verleend. B. en w. vinden dan ook dat er geen redenen zijn in dit beleid wijzigingen te moeten aanbrengen. Daarbij wordt op gemerkt dat, gezien de ongunstige eco nomische conjunctuur, lokale en regio nale ondernemers, uit het oogpunt van werkgelegenheidaspekten ten behoeve van uit te voeren werken enige voorkeur genieten, mits natuurlijk wordt voldaan aan de noodzakelijke criteria, die derge lijke werken vereisen. VERKOOP GEMEENTE-EIGENDOMMEN Nadat de commissie voor fianciën en economische zaken zich al heeft gebo gen over de verkoopmogelijkheden van gemeente-eigendommen zal ook de commissie voor openbare werken, ver keer en agrarische zaken zich hiermee bezig houden. Zij zal dat doen aan de hand van een uitvoerige nota, waarin de gemeente-eigendommen zijn geïnventa riseerd en het resultaat van een onder zoek naar de verkoopmogelijkheden is weergegeven. VERKEERSAANGELEGENHEDEN In Leunen, nabij de Disco is een aan tal tijdelijke verkeersmaatregelen geno men in afwachting van een definitieve regeling. Hierover is contakt geweest met aan- en omwonenden. Nu zal de commissie zich bezig houden met het bijstellen van de tijdelijke maatregelen. Het gaat nu om de volgende maatrege len waarover de commissie het college moet adviseren: het instellen van een parkeerverbod voor gedeelten aan beide zijden van de Gussenstraat; het instellen van een stopverbod aan de zuidzijde van het gedeelte van de St. Catharinastraat, tussen de Vul lingsstraat en de van Megenstraat; -a- het inrichten van een standplaats voor twee taxi's op de parkeerhaven aan de noordzijde van de St. Cathari nastraat. Ook op en nabij de gereconstrueerde Leeuwstraat, Henseniusstraat en Gou den Leeuw en nabij de nieuwe vestiging van Albert Heyn zijn verkeersmaatrege len nodig. De commissie moet het colle ge over de aanpassing van de voorrangs regeling kruising Henseniusstraat- Leeuwstraat-Gouden Leeuw waarbij het verkeer op de Leeuwstraat voorrang moet geven aan het verkeer dat vanaf de Gouden Leeuw komt. Het verkeer, ko mende uit de richting Paterslaan via de Henseniusstraat heeft voorrang op de Leeuwstraat die daardoor onderge schikt wordt aan de Henseniusstraat. Bij de in- en uitgang van Albert Heyn aan de Kempweg komt een stopverbod en aan de Gouden Leeuw tussen Kemp- weg en parkeerterrein een tweezijdig parkeerverbod. OVERIGE AGENDA Het advies wordt gevraagd over het beschikbaar stellen van een krediet voor het plaatsen van een compleet nieuwe verdeelkast in de sokkel van het Hense- niusbeeld op het Henseniusplein, waarin tevens een watervoorziening wordt opgenomen. Verder wordt gesproken over defini tieve' vaststelling van de pachtprijzen, verkoop van grond in Landweert aan de heer J. Drabbels, overdracht van grond met opstallen in het kader van de onder wijs wetgeving. Tenslotte zal de commissie nog moe ten adviseren over de volgende grond- transacties: verkoop van ca. 0.33.0 ha weide grond, gelegen aan de blakterweg aan mevr. G.G. Janssen-Vink te Ysselsteyn; verkoop van een weggedeelte van ca. 0.22.0 ha nabij de Balkterweg aan de gebr. van Dijck te Oirlo; verkoop van 460 mJ van de Christ- weg (gelegen in de omgeving van de Spurkterdijk in Oostrum) aan de heer J. Martens te Leunen; vestiging opstalrecht t.b.v. aanleg riolering op een aan de heer J. Martens te Leunen in eigendom toebehorend perceel. Op maandag 1 augustus zal wethou der J. van Oers geen spreekuur houden. Bij burgemeester en wethouders zijn de navolgende aanvragen ingekomen om, in afwijking van het geldende bestemmingsplan c.q. vooruitlopend op een in voorbereiding zijnd herzienings plan, bouwvergunning te verlenen voor: het bouwen van een garage aan de Heidse Peelweg 23 te Ysselsteyn, t.n.v. H.H.T.A. Willems; het plaatsen van een afschei dingsmuur aan de Kruisdistel 20 te Ven- ray, t.n.v. J.A.J. Lenssen, Calandhof 116 te Tilburg; het uitbreiden van een varkensstal aan de Twistweg 9 te Vredepeel t.n.v. A.J.H. Arts. Burgemeester en wethouders zijn voornemens aan deze bouwplannen me dewerking te verlenen. De bouwplannen liggen met ingang van 29 juli 1983 gedu rende veertien dagen voor een ieder ter inzage bij het bureau ruimtelijke orde ning en bouwzaken, kamer 201 van het raadhuis (van 9.00 tot 12.00 uur). Gedu rende deze termijn kunnen eventuele be zwaren schriftelijk bij burgemeester en wethouders worden ingediend. Venray, 29 juli 1983 De burgemeester van Venray mr. H.J.M. Defesche. Burgemeester en wethouders van Venray hebben in hun vergadering van 27 juli 1983 voor de onderstaande bouwplannen bouwvergunning ver leend. Zij, die menen door de afgifte van een van deze vergunningen rechtstreeks in hun belang te zijn getrof fen, kunnen op grond van het bepaalde in artikel 7, lid 2, juncto artikel 13 van de Wet A.R.O.B. daartegen bij het col lege van burgemeester en wethouders van Venray een gemotiveerd bezwaar schrift indienen en wel binnen 30 dagen na de dag, waarop de bewuste vergun ning is verzonden of uitgereikt. Voordat U een bezwaarschrift indient, is het dan ook raadzaam te informeren of verzen ding of uitreiking van die vergunning heeft plaatsgevonden. Nadere inlichtin gen kunnen worden ingewonnen bij het bureau ruimtelijke ordening en bouwza ken, kamer 201 van het raadhuis, tel. 83838, toestel 354. het bouwen van een carport aan de Stationsweg 14 te Venray, t.n.v. A.W.M. Jakobs; het bouwen van een opslagruimte aan de Peelweg 8 te Ysselsteyn, t.n.v. J.W.M. v.d. Boogaard; het bouwen van een pergola aan het Kroonkruid 4 te Venray, t.n.v. J.W.J.M. Thissen; het verbouwen van de woning Veulensewaterweg 23 te Veulen, t.n.v. A.J.M. Classens; het bouwen van een machineloods aan Klein Oirlo 12 te Castenray, t.n.v. J.H.M. Geerets; het uitbreiden van een melkstal aan de Breevennenweg 5 te Leunen, t.n.v. L.J. van Veghel; het verbouwen en uitbreiden van een ligboxenstal aan de Paardekopweg 19 te Ysselsteyn, t.n.v. F.C. van Rosmeulen; het vernieuwen van de wonig Laagheidseweg 6 te Venray, t.n.v. H.G.M. Volleberg, Whistlerstraat 4 te Venray; het uitbreiden van de woning Montgommerystraat 10 te Venray, t.n.v. J. Rozmanics; het uitbreiden van een mestopslagplaats aan Op de Kamp 4 te Merselo, t.n.v. A.H. Hegger; het bouwen van een berging aan de Allegrostraat 29 te Venray, t.n.v. J. Berkers; het uitbreiden van een berging aan de Goudsmitstraat 38 te Venray, t.n.v. H.G. v.d. Wijst; het verbouwen van de bar-bistro- woning aan het Henseniusplein 3 te Venray, t.n.v. L.Ch. Aquarius; het wijzigen van de voor- en ach tergevel van de wonig Rector Nab- benstraat 24 te Leunen, t.n.v. A.P.H. Peeters; het verbouwen van de woning Go- sewijnhof 1 te Venray, t.n.v. J.J.G. Ou denhoven.; het bouwen van een kraam- fokstal, het verbouwen van bestaande stallen tot varkensstallen en het slopen van 4 bestaande stallen aan de Rouw- kuilenweg 3 te Ysselsteyn, t.n.v. Hou- bensteyn B.V., Ysselsteynseweg 69 te Ysselsteyn. Venray, 29 juli 1983. De burgemeester van Venray, mr. H.J.M. Defesche. 15 t.m. 20 augustus: Ziekentri- dutlm Venray (plaatselijke aktie). 27 augustus: Atletiekvereniging Venray-regio (plaatselijke aktie in het kader van het jeugdcollek te wezen). 29 augustus t.m. 11 september: Koningin Wilhelmina Fonds (landelijke aktie). Alleen voor deze akties is een collek- tevergunning verleend. Collekteren bui ten de aangegeven periode is niet toe gestaan. Collektanten en collektrices dienen het legitimatiebewijs zichtbaar te dragen. Kennisgeving bekendmaking aanvraag Burgemeester en wethouders van Venray, gelet op art. 12 van de Wet al gemene bepalingen milieuhygiëne; ma ken bekend: dat op 23 juni 1983 bij hen een aanvraag is ingekomen van W. Swin- kels, Paardekopweg 13 te Ysselsteyn- Venray, voor een vergunning ingevolge de Hinderwet voor het uitbreiden en wijzigen van een varkensfokkerij, waar bij mest en meststoffen worden opgesla gen en waarbij propaan wordt gebruikt, gelegen aan de Puttenweg 78 te Ys selsteyn; dat op 24 juni 1983 bij hen een aanvraag is ingekomen van W.H. Lou- vet, Drabbelsweg 4 te Veulen-Venray, voor een vergunning ingevolge de Hin derwet voor het uitbreiden en wijzigen van een varkensmesterij, waarbij mest en meststoffen worden opgeslagen, ge legen aan de Drabbelsweg 4 te Veulen; dat op 27 juni 19.83 bij hen een aanvraag is ingekomen van A.G.T. Jen- niskens, Puttenweg 108 te Ysselsteyn- Venray voor een vergunning ingevolge de Hinderwet voor het uitbreiden en wijzigen van een kalkoenenhouderij, varkensmesterij en -fokkerij, waarbij mest en meststoffen worden opgesla gen, gelegen aan de Puttenweg 108 te Ysselsteyn; dat op 5 juli 1983 bij hen een aan vraag is ingekomen van H.J.G. Philip- sen, Roland 2 te Castenrky-Venray, voor een vergunning ingevolge de Hin derwet voor het oprichten, in werking brengen en in werking houden van een varkensmesterij. waarbij mest en meststoffen worden opgeslagen, gelegen aan de Roland 2 te Castenray. De aanvragen en andere ter zake zijn de stukken liggen in het raadhuis, ka mer 119, Raadhuisstraat 1 te Venray, ter inzage en wel tot 29 augustus 1983, elke werkdag van 9.00 tot 12.00 uur; Na deze datum, tot het einde van de termijn waarbinnen beroep kan worden ingesteld tegen de beschikking op de aanvraag, eveneens elke werkdag van 9.00 tot 12.00 uur. Desgewenst kan al daar een mondelinge toelichting op de stukken worden verkregen. De betreffende stukken kunnen tot bovengenoemde datum ook nog elke donderdag van 16.30 tot 19.30 uur wor den ingezien (na telefonische afspraak). Gemotiveerde bezwaren kunnen tot bovengenoemde datum schriftelijk bij ons college worden ingebracht. Degene, die een bezwaarschrift in dient, kan verzoeken zijn persoonlijke gegevens niet bekend te maken. Indien daarom telefonisch wordt ver zocht, (afd. openbare orde en veilig heid, telefoon 04780-83838, toestel 151), kunnen tot één week voor bovenge noemde datum mondeling bezwaren worden ingebracht, waarbij dan tevens gelegenheid wordt gegeven tot een ge- dachtenwisseling over de aanvraag tus sen het bevoegd gezag, de aanvrager en de overige aanwezigen. Zij vestigen er tenslotte de aandacht op, dat degenen, die bezwaren hebben ingebracht op de wijze als bovenom schreven en een ieder die aantoont dat hij daartoe redelijkerwijs niet in staat is geweest in de gelegenheid zullen worden gesteld bezwaren tegen de ontwerp beschikking in te dienen. Venray, 29 juli 1983 Burgemeester en wethouders voornoemd, namens dezen, het hoofd van algemene zaken en kabinet A.L.G. Janssen. Kennisgeving bekendmaking ontwerpbeschikking Burgemeester en wethouders van Venray, gelet op artikel 24, tweede lid, onder c, van de Wet algemene bepalin gen milieuhygiëne; maken bekend dat zij voornemens zijn om op de aanvraag van: H. van Neerven, Deumeseweg 99 te Heide-Venray, voor een vergunning ingevolge de Hinderwet voor het oprich ten, in werking brengen en in werking houden van een propaangasinstallatie, gelegen aan de Deumeseweg 99 te Hei de, positief te beschikken onder voor waarden om gevaar, schade of hinder voor de omgeving te ondervangen. De ontwerp-beschikkingen, alsmede de aanvragen en andere ter zake zijnde stukken, liggen in het raadhuis, kamer 119, Raadhuisstraat 1 te Venray, ter in zage en wel tot 12 augustus 1983, elke werkdag van 9.00 tot 12.00 uur; na deze datum tot het einde van de termijn waarbinnen beroep kan worden ingesteld tegen het geven van de aange vraagde beschikking, eveneens elke werkdag van 9.00 tot 12.00 uur. De betreffende stukken kunnen tot bovengenoemde datum ook nog elke donderdag van 16.30 tot 19.30 uur wor den ingezien (na telefonische afspraak). De aanvragers, alsmede degenen die bezwaren hebben ingebracht naar aan leiding van een van de aanvragen en een ieder die aantoont, dat hij daartoe rede lijkerwijs niet in staat is geweest, kun nen tot bovengenoemde datum gemoti veerde schriftelijke bezwaren inbrengen naar aanleiding van een van de ontwerp beschikkingen. Degene, die een bezwaarschrift in dient, kan verzoeken zijn persoonlijke gegevens niet bekend te maken. Een bezwaarschrift dient gericht te worden aan ons college. Venray, 29 juli 1983 Burgemeester en wethouders van Venray, namens dezen, het hoofd van algemene zaken en kabinet, A.L.G. Janssen. ONROEREND-GOED- BELASTING Al hebben velen in deze tijd veel meer belangstelling voor vakantie en verfrissende vrije tijdsbestedingen, toch lijkt het wenselijk nu nog even in te gaan op iets, dat de mensen het minst graag doen: het betalen van on- roerend-goedbelasting. De aanslagen houden zich niet aan seizoenen en ook het betalen is niet seizoengebonden. Daar om, ondanks vakanties en warm te tóch een verhaal over onroe- rend-goedbelasting omdat hier over bij de gemeente tal van vragen zijn binnengekomen. Er blijkt een levensgroot mis verstand te bestaan over de hoogte van de aanslag. Men her innert zich, dat de gemeenteraad by de behandeling van de begro ting 1983 heeft besloten de on- roerend-goedbelasting met 6°7o te verhogen en nu blijkt, dat velen een veelvoud van dit percentage méér belasting moeten betalen. Hoe dót komt willen we nu proberen uit te leggen. Omdat het een nogal ingewikkelde mate rie is, zijn we helaas genoodzaakt de uitleg in twee verhalen te geven. Vandaag onze eerste poging de onroerend-goedbelasting op een voor iedereen begrijpelijke ma nier nader uit te leggen. Jaarlijks worden door de gemeente Venray zo'n 11.500 belastingplichtigen aangeslagen in de onroeren-goedbelas- tingen. Voor 1983 zijn de aanslagbiljet ten inmiddels bijna allemaal verzonden. Voor de heffing van de onroerend- goedbelastingen 1983 is uitgegaan van een nieuwe taxatie van de onroerende goederen. Bij de aanslagbiljetten is daarom een toelichting gevoegd, waarin wat uitgebreider wordt ingegaan op een aantal zaken die voor de belastinghef fing van belang zijn. In deze toelichting is onder meer aan gegeven dat de gemeenteraad heeft be sloten om voor 1983 de onroerend- goedbelastingen met 6% te verhogen. Het is juist déze mededeling, die voor vele belastingplichtigen de aanleiding vormt voor de opvatting dat hun aanleg veel te hoog is berekend. Het regende dan ook al gauw bezwaarschriften en telefoontjes waarin om opheldering werd gevraagd. Omdat wij van mening zijn dat dit vraagstuk van algemene aard is, willen wij in deze kolommen een poging wagen om in begrijpelijke bewoordingen dui delijk te maken waar de oorzaken van de verhogingen liggen. Daarbij valt het niet te vermijden dat nader wordt ingegaan op enkele belas tingtechnische begrippen, maar voordat het zover is willen wij eerst aangeven hoe het zit met de verhoging van 6°7o ONROEREND- GOEDBELASTINGEN 1983 MET 6% VERHOOGD Bij de vaststelling van de gemeente begroting voor het jaar 1983 heeft de raad besloten om de opbrengst van de onroerend-goedbelastingen met 6% te verhogen. Met andere woorden: in de gemeentebegroting 1983 is de totale op brengst van de onroerend-goedbelastin gen 6% hoger geraamd dan in 1982. Dat wil echter niet zeggen dat de nu de aan slagen met 6% worden verhoogd. Integendeel, een groot aantal van de belastingplichtigen heeft inmiddels ge merkt dat de feitelijke stijging van hun belastingaanslag veel meer dan deze 6°7o bedraagt. In het volgende zullen we trachten om deze, op het eerste gezicht niet logisch lijkende verhoging, te verklaren. DE BASIS VOOR DE BELASTING HEFFING: DE ECONOMISCHE WAARDE Voor het berekenen van de verschul digde belasting is het nodig om te weten hoe het belastingtarief is vastgesteld en aan de hand van welke maatstaf dat kan worden toegepast. Voor de onroerend-goedbelastingen is de waarde, die aan het onroerend goed in het economisch verkeer kan worden toegekend, de maatstaf op grond waarvan de belasting wordt be rekend. Het is dus nodig dat deze waarde, die we in het vervolg de econo mische waarde noemen, van alle belast bare onroerende goedren in de gemeen te bepaald wordt. Dat gebeurt door deskundige taxateurs die er bij hun werk vanuit gaan dat ,,de volle en onbezwaarde eigendom van het onroe rend goed kan worden overgedragen". Of anders gezegd: bij de bepaling van de economischge waarde wordt er vanuit gegaan dat het onroerend goed vrij opleverbaar is. Feitelijk kan nu gesteld worden dat de economische waarde niets anders is dan de prijs die door de eigenaar bij verkoop van zijn onroerend goed bedongen kan worden. In de toelichting op de aanslagen on roerend-goedbelastingen 1983 is aange geven hoe u met behulp van het belas tingtarief en de vastgestelde economi sche waarde van het onroerend goed de verschuldigde belasting kunt berekenen. NIEUWE TAXATIE Vooral in de afgelopen jaren is duide lijk aangetoond dat de economische waarde van onroerend goed sterk aan verandering onderhevig is. Desondanks is het niet nodig dat de gemeente ieder jaar de waarde opnieuw vaststelt. Volgens wettelijke voorschriften is het voldoende als de gemeente ervoor zorgt dat de economische waarde van de on roerende goederen minstens eenmaal in de vijf jaren opnieuw wordt vastgesteld. In de gemeente Venray is besloten om telkens na een periode van vif jaren de waarde in het economische verkeer opnieuw te bepalen. In Venray werden de onroerend-goedbelastingen in 1978 ingevoerd. De aanslagen werden toen vastgesteld op grond van de economi sche waarde, die getaxeerd was naar het prijspeil per 1 januari 1977. De toen ge taxeerde waarden hebben tot en met het belastingjaar 1982 dus vijf jaar lang ongewijzigd als maatstaf dienst gedaan. Veranderingen in de vastgestel de waarde waren alleen mogelijk door nè 1 januari 1977 tot stand gekomen verbouwingen of uitbreidingen van de onroerende goederen. In deze gevallen werd de economische waarde opnieuw vastgesteld, maar dan wel teruggere kend naar het prijspeil per 1 januari 1977. We zien dus dat de onroerend- goedbelastingen over de jaren 1978 tot en met 1982 konsekwent werden gehe ven op basis cab economische waarden, die waren vastgesteld naar het prijspeil per 1 januari 1977. Nu met het verstrijken van het belastingjaar 1982 de eerste vijfjaarlijk se periode werd afgesloten, werd het noodzakelijk om voor de volgende periode van vijf jaren (die van 1983 tot en met 1987 loopt) de economische waarde van de onroerende goederen opnieuw vast te stellen. Dat is inmiddels gebeurd door midel van taxaties, die zijn verricht op basis van het prijspeil per 1 januari 1982. UITKOMSTEN NIEUWE TAXATIES De nieuwe taxaties per 1 januari 1982 hebben, in vergelijking met de taxaties per 1 januarei 1977, aanzienlijke veran deringen in de economische waarden van de onroerende goederen tot gevolg gehad. Uiteraard werkt dat ook door in de hoogte van de aanslag, zoals u in middels al gemerkt heeft. De uitkomsten van de nieuwe taxaties is een van de punten, die de nodige vragen heeft opgeroepen. Met name de stijging van de economische waarde vormde voor velen een overklaarbaar gegeven, vooral omdat zich in de laatste jaren een duidelijke daling van de koopprijzen van woningen heeft inge zet. Deze laatste ontwikkeling kan zeker niet ontkend worden en is bij de taxatie van de onroerende goederen ook beslist niet genegeerd. Dat een toename van de economische waarde van de onroerende goederen desondanks verklaarbaar is moge uit het volgende blijken. In dit artikel is al eerder uitgelegd dat voor de heffing van de onroerend-goed belastingen wordt uitgegaan van de eco nomische waarde van een onroerend goed, zoals die wordt bepaald op een zekere peildatum. Zo is er al op gewe zen dat de nieuwe taxaties zijn verricht naar de peildatum 1 januari 1982 en dat de laatste daaraan voorafgaande peil datum op 1 januari 1977 lag. de econo mische waarde, die gebruikt is voor de belastingheffing 1983 (en vastgesteld is per 1 januari 1982) mag daarom alleen vergeleken worden met de waarde per 1 januari 1977 (die de grondslag was voor de belastingheffing over de jaren 1978 tot en met 1982). Wat er in de periode tussen 1 januari 1977 en 1 januari 1982 met de koopprij zen van woningen is gebeurd, is in dit verband eigenlijk niet zo belangrijk. Het gaat er echter om, dat men weet dat de ontwikkeling van de koopprijzen op twee punten, t.w. de peildata 1 januari 1977 en 1 januari 1982, als het ware is „gepakt". De „moment-opname" die op deze twee data is gemaakt is in feite bepalend voor de uitkomsten van de taxaties. Uit de maandstatistiek bouw van het Centraal Bureau voor de Statistiek (zie figuur 1) blijkt dat, na een periode van spectaculaire stijgingen, de daling van de koopprijzen van woningen zich in de tweede helft van 1978 heeft ingezet. In figuur 1 is duidelijk zichtbaar dat op 1 januari 1977 (de peildatum voor de eerste taxatie) de koopprijzen zich nog in stijgende lijn bevonden. De „knik" in de lijn manifesteert zich pas in de tweede helft van 1978. Een vergelijking van de waarde per 1 januari 1977 met de waarde per 1 januari 1982 (de peildatum voor de nieuwe taxatie) leert dan ook dat er toch nog sprake is van een stij ging van de koopprijzen van woningen. Volledigheidshalve moet hier ook melding worden gemaakt van het vol gende. De koopprijs van een onroerend goed bestaat uit een gedeelte, dat de waarde van de grond vertegenwoordigt, en een gedeelte, dat de waarde van de opstal(len) vertegenwoordigt. In de meeste gevallen is de waarde van de grond de faktor, waarvan de comité recreatiesport comité recreatiesport ALGEMENE BASISOPLEIDING (ABO) RECREATIESPORTLEIDER A (RSL-a) .BESTUURSKADER JEUGDLEIDERCURSUSSEN (per tak van sport) jeugdatletiekleider jeugdzwemleider jeugdvoetballeider jeugdjudo-instrukteur jeugdhandballeider jeugdvolleyballeider Inlichtingen: BURO SPORTZAKEN EN RECREATIE p/a Gemeentehuis Venray Tel. 04780-83838 toestel 244 Start: bij voldoende deelname zullen de cursussen aanvang oktober worden gegeven. Burgemeester en wethouders van Venray, maken hierbij bekend hun besluit van 27 juli 1983, waarbij met het oog op de te verwachten drukte in ver band met de aanwezigheid van diverse kermisattracties op de Grote Markt en het Henseniusplein en de verkeershinder bij het opbouwen en afbreken van die attracties, de volgende maatregelen zijn genomen: I. voor het tijdvak van dinsdag 2 au gustus 1983 07.00 uur tot en met donderdag 11 augustus 1983, 18.00 uur of zoveel korter of langer dan de omstandigheden het toelaten dan wel noodzakelijk maken. 1door het plaatsen van borden 11 van bijlage II van het Reglement verkeersregels en verkeerstekens te sluiten voor alle verkeer in bei de richtingen behalve voor voet gangers: a. de Schoolstraat, voor het ge deelte gelegen tussen de weg genaamd Schouwburgplein en het Henseniusplein; b. de rijbanen en pleinen van het Henseniusplein alsmede het fietspad over dit plein; c. parkeerterrein Gouden Leeuw; 2. door plaatsing van de borden 12 en 13 van bijlage II van genoemd reglement het gedeelte van de merseloseweg tussen de Deken Thielenstraat en de Kempweg te sluiten voor alle verkeer behalve voetgangers in de richting van het Henseniusplein; 3. door het verwijderen van de on derborden, behorende bij bord 49 van bijlage II van genoemd reglement, op de Grote Markt een algeheel parkeerverbod in te stellen; II. voor het tijdvak van zaterdag 6 au gustus 1983 tot en met woensdag 10 augustus 1983, dagelijks van 15.00 uur tot 24.00 uur, of zoveel korter grootste (opwaartse) invloed is uitge gaan op de nieuw vastgestelde economi sche waarde. In sommige gevallen is zelfs gebleken dat de grondwaarde bijna verdubbeld is. In de opgenomen statistiek wordt overigens uitsluitend gewerkt met de gemiddelde koopprijzen van de wonin gen (inclusief grond). De gegevens moeten daarom onder een zeker voor behoud worden uitgelegd. Er kunnen altijd specifieke omstandigheden aan wezig zijn die afwijkingen van de ge middelde ontwikkeling kunnen veroor zaken. (Wordt vervolgd) eengezinshuizen woningen In •lie woningen -- - /ellewonlgen X niel vrij te aanvaarden - - of langer dan de omstandigheden heden het toelaten dan wel noodza kelijk maken, door plaatsing van de borden 11 van bijlage II van eerder genoemd reglement te sluiten in bei de richtingen voor alle verkeer be halve voetgangers: a. de Hofstraat; b. de Schoolstraat voor het gedeel te, gelegen tussen de Jan Hen- senstraat en de weg genaamd Schouwburgplein; c. de Grote Markt; d. de Henseniusstraat, voor het ge deelte gelegen tussen de Langstraat en de Leeuwstraat; III. te bepalen, dat van de onder II a. en d. opgenomen inrijverboden taxi's zijn uitgezonderd. Belanghebbenden kunnen tegen dit besluit binnen dertig dagen na datum van deze bekendmaking beroep aante kenen. Het beroepschrift wordt aan de Ko ningin gericht en ingediend bij de Com missaris van de Koningin. Venray, 29 juli 1983 Onlangs maakten wij er melding van, dat het college van b. enw. in principe bereid is medewerking te geven aan een bouwplan van acht woningen in het bungalowpark Westeinde. In dit bericht werd gesteld, dat er een informatie-inspraakavond voor aspi rant-kopers zal worden georganiseerd en dat met de resultaten van deze avond in het uiteindelijke bouwplan rekening zal worden gehouden. Het ligt voor de hand, dat deze in formatie-inspraakavond zeker ook is bedoeld voor de huidige bewoners van Westeinde. Nu de aanvankelijk voor 4 juli jl. ge- plandde vergadering van de commissie algemene zaken niet is doorgegaan, zal op donderdag 4 augustus om 17.15 uur een extra openbare vergadering van de ze commissie worden gehouden. Tijdens deze vergadering zal men van gedachten wisselen over het jaarverslag 1982, de begroting 1984 en het be leidsprogramma 1984 van de gemeente politie. Tevens zal de notitie van de commissiesecretaris over de relatie gewestraadsleden/commissie voor alge-, mene zaken/gemeenteraad worden besproken. Als laatste punt staat de voortgezette evaluatie over de toezending van b. en w. verslagen op de agenda.

Peel en Maas | 1983 | | pagina 12