GEMEENTEPRAAT NOTITIES EN MEDEDELINGEN VAN DE GEMEENTE VENRAY Redactie G.A. Schütle, Bureau Voorlichting De Diepeling in Oirlo gevaarlijk zwemwater Verklaring van geen bezwaar Bouwvergunning verleend 15 en 16 juli: BRADERIE in het centrum 16 en 17 juli: ZOMERFEESTEN op het Henseniusplein opruiming profiteer van onze aanbiedingen °pruimin9 Bouwvergunning aangevraagd Hinderwet Hinderwet SLUITING BINNENBAD Hinderwet Gemeentelijke sport- accomodaties Spreekuur vervalt Glas in de glasbak Dameskleding Lingerie en foundations Badkledingboetiek Beter huistextiel Het warme weer trekt veel zwemmers en andere watersportliefhebbers naar de waterplas van de Zand- en grindafera- ving van de fa. Teunessen aan de Val kenberg te Oirlo. Deze plas, die de naam „Diepeling" beeft gekregen is echter zeer gevaarlijk voor zwemmers. Langs de kant bevinden zich verra derlijke diepe kuilen, die uiterst gevaar lijk zijn wanneer men niet goed kan zwemmen. Bovendien is het water van de plas bijzonder diep. Daarom heeft de gemeente Venray in samenwerking met de gemeente Meerlo- Wanssum de plas tot verboden gebied verklaard. Rond de plas zijn borden „Verboden toegang" en „Gevaarlijk zwemwater" geplaatst. Foto: Archieffoto van de ontgrin- dingswerkzaamheden aan de Diepeling, op de grens van Venray-Tienray, door de fa. Teunessen uit Gennep. P. deed aangifte van diefstal van een hobbelpaard. De waarde bedraagt 60 gulden. De diefstal vond plaats in de Fagotstraat. Op de Molenhofweg werd even eens ingebroken in een geparkeerde per sonenauto. Ontvreemd werden hier accessoires en de autobescheiden. Gedeputeerde Staten van Limburg hebben op 24 mei 1983 aan het gemeen tebestuur verzonden de navolgende ver klaring van geen bezwaar, zoals bedoeld in artikel 50, lid 8 van de Woningwet, welke is vereist voor het verlenen van de gevraagde bouwvergunning voor: het bouwen van de 2e agrarische bedrijfswoning aan de Loobeek, t.n.v. P.L. Poels. Deze verklaring van geen bezwaar kan worden ingezien bij de afdeling ruimtelijke ordening, kamer 201 in het raadhuis, geopend van 9.00 tot 12.00 uur. Zij, die menen door de afgifte van de ze verklaring van geen bezwaar rechtstreeks in hun belang te zijn getrof fen kunnen op grond van de Wet A.R.O.B. een bezwaarschrift indienen bij Gedeputeerde Staten van Limburg te Maastricht. De termijn, waarbinnen een eventueel bezwaarschrift bij dat college moet zijn ingediend, eindigt dertig da gen an bovengenoemde verzenddatum. Venray, 15 juli 1983 De burgemeester van Venray, mr. H.J.M. Defesche. Burgemeester en wethouders van Venray hebben in hun vergadering van 13 juli 1983 voor de onderstaande bouwplannen bouwvergunning ver leend. Zij, die menen door de afgifte van een van deze vergunningen rechtstreeks in hun belang te zijn getrof fen, kunnen op grond van het bepaalde in artikel 7, lid 2, juncto artikel 13 van de Wet A.R.O.B. daartegen bij het col lege van burgemeester en wethouders van Venray een gemotiveerd bezwaar schrift indienen en wel binnen 30 dagen na de dag, waarop de bewuste vergun ning is verzonden of uitgereikt. Voordat U een bezwaarschrift indient, is het dan ook raadzaam te informeren of verzen ding of uitreiking van die vergunning heeft plaatsgevonden. Nadere inlichtin gen kunnen worden ingewonnen bij het bureau ruimtelijke ordening en bouwza ken, kamer 201 van het raadhuis, tel. 83838, toestel 354. het plaatsen van een overkapping aan de Allegrostraat 48, t.n.v. W.M. Vullings; het bouwen van een garage/hobby-ruimte aan de Gertru- distraat 20, t.n.v. L.P.A. Gommans; het uitbreiden en verbouwen van de woning aan de Pr. Margrietstraat 8, t.n.v. C.P. Smits; het bouwen van een woonhuis aan de Athoslaan 1, t.n.v. Th.W.A. Arts; het bouwen van een garage/ber TREKKER MET OPLEGGER TEGEN TRACTOR Een 41-jarige bestuurder van een trekker met oplegger uit Asten bemerk te te laat dat voor hem, op de Wans- sumseweg, een tractor reed. Hij be merkte die eerst toen hij er achterop botste. De tractor werd geheel vernield, de trekker liep behoorlijke schade op. De bestuurder van de tractor, een inwo ner van Oostrum, moest met lichte ver wondingen naar het ziekenhuis worden vervoerd. VANDALISME TE OIRLO Tussen Castenray en Oirlo moesten een aantal straatnaamborden het ont gelden. De straatnaamborden werden van de palen gerukt. Het is onvoorstel baar dat „feestvierders" daar zo'n lol aan kunnen hebben. Gemeentewerk lieden moesten alles weer netjes op zijn plaats zetten en dat kost de Venrayse ge meenschap dan weer geld DIEFSTALLEN Op de Weg in den Berg werd ingebroken in een geparkeerde perso nenauto van Sch. uit Venray. Ont vreemd werd een autoradio ter waarde van 1200 gulden. DIEFSTALLEN Aangifte werd gedaan van diefstal van een kinderzitje vanaf een bij het zwembad gestalde fiets. Voor de eigenaar een schade van ruim 50 gulden. Een benzinedop werd gestolen van een nabij Hubenhof geparkeerde auto, van een Venrayse dame. Dankzij snelle ontdekking door buurtbewoners, kon de Venrayse politie nog net een diefstal van lood vanaf het cartonnagefabriek aan de Langeweg verhinderen. Drie grote stukken ston den reeds klaar. De kleine dadertjes bleken intussen verdwenen te zijn. De politie heeft echter een goed signale ment en hoopt die jeugdige diefjes alsnog te achterhalen. Een rijwielhandelaar deed aangifte van diefstal van een aanhangwagentje waarmee rijwielen werden vervoerd. AFRASTERING DOORGEKNIPT Een groot gedeelte van een door gemeentewerken aangebrachte afraste ring langs de Westsingel, bleek doorge knipt te zijn. Mogelijk is dat gebeurd door personen die het niet eens waren dat bij 't voormalige crossterreintje een afrastering werd geplaatst, waardoor het crossen niet meer mogelijk was. Polo's 19,- Kostuums .„„198,- Sweatshirts 25,- Kolberts 98,- Jacks vanat 69,- Pantalons 49f° Overhemden konemouw sterk afgeprijsd ging en het slopen van de bestaande ber ging aan de Overbroekseweg 7a, t.n.v. P.O. de Groot; het bouwen van een werktuigen berging en het slopen van de bestaande opslagruimte aan Kleindorp 5, t.n.v. H.J.M. Kessels; het bouwen van een carport aan de Serenadestraat 51, t.n.v. H.M. Oomen; het bouwen van een carport aan de Serenadestraat 52, t.n.v. A. v.d. Korput; het bouwen van een carport aan de Serenadestraat 53, t.n.v. J.G. Jans sen; het bouwen van een carport aan de Serenadestraat 54, t.n.v. H.W.J. de Klein; het bouwen van een fokvar- kensstal aan de Ringweg 10, t.n.v. G.M.J. van Dijck; het bouwen van een varkensstal aan de Sleegse Peelweg 143, t.n.v. Gebr. Jaspers. Venray, 15 juli 1983. De burgemeester van Venray, mr. H.J.M. Defesche. Bij burgemeester en wethouders zijn de navolgende aanvragen ingekomen om, in afwijking van het geldende bestemmingsplan c.q. vooruitlopend op een in voorbereiding zijnd herzienings plan, bouwvergunning te verlenen voor: het renoveren van de bedrijfs ruimte aan de Hoebertweg 29, t.n.v. H.J.H. Linders; het plaatsen van een macrostation aan de Vredeweg 1, t.n.v. Rijksinstituut voor de volkseezondheid; het verbouwen van het pand aan de Veulenseweg 49, t.n.v. M.G.E. de Laat; het bouwen van 2 sleufsilo's aan de Timmermannsweg 113, t.n.v. H.G.H. Pijnenborg; het uitbreiden van de ligboxenstai aan de Vredeweg 14, t.n.v. Mevr. H.M. Geven-Royackers. Burgemeester en wethouders zijn voornemens aan deze bouwplannen me dewerking te verlenen. De bouwplannen liggen met ingang van 15 juli 1983 gedu rende veertien dagen voor een ieder ter inzage bij het bureau ruimtelijke orde ning en bouwzaken, kamer 201 van het raadhuis (van 9.00 tot 12.00 uur). Gedu rende deze termijn kunnen eventuele be zwaren schriftelijk bij burgemeester en wethouders worden ingediend. Venray, 15 juli 1983 De burgemeester van Venray mr. H.J.M. Defesche. Kennisgeving bekendmaking ontwerpbeschikking Burgemeester en wethouders van Venray, gelet op artikel 24, tweede lid, onder c, van de Wet algemene bepalin gen milieuhygiëne; maken bekend dat zij voornemens zijn om op de aanvraag van: P.J.H. van Dorresteyn, Haag 5a te Merselo-Venray, voor een vergunning ingevolge de Hinderwet voor hel ex art. 6a, uitbreiden/wijzigen van een pluim veehouderij, waarbij mest en meststof fen worden opgeslagen, gelegen aan de Haag 5a te Merselo; M. Smits, Theeuwenhofweg 6 te Leunen-Venray, voor een vergunning ingevolge de Hinderwet voor het oprich ten, in werking brengen en in werking houden van een varkensmesterij, waar bij mest en meststoffen worden opgesla gen en waar elektromotoren met een ge zamenlijk vermogen van meer dan 1,5 kW worden gebruikt, gelegen aan de Theeuwenhofweg 6 te Leunen; Gebr. Jaspers, Steegse Peelweg 143 te Ysselsteyn-Venray, voor hel oprichten, in werking brengen en in werking houden van een varkensmeste rij en rundveehouderij, waarbij mest en meststoffen worden opgeslagen, gelegen aan de Steegse Peelweg 143 te Ys- selsteyn; M. van Ass, Kiekweg 21 te Ven ray, voor een vergunning ingevolge de Hinderwet voor het uitbreiden en wijzi gen van een varkensfokkerij, waarbij mest en meststoffen worden opgesla gen, gelegen aan de Kiekweg 21 te Ven ray; P. van Osch, Weverslo 3 te Merselo-Venray, voor een vergunning ingevolge de Hinderwet voor het uit breiden en wijzigen van een varkensfok kerij, waarbij mest en meststoffen wor den opgeslagen, gelegen aan de We verslo 3 te Merselo; J.L.G. van Dijck, Eijkenhofweg 8 te Veulen-Venray, voor een vergunning ingevolge de Hinderwet voor het uit breiden en wijzigen van een pluimvee- en rundveehouderij, Waarbij mest en meststoffen worden opgeslagen, gelegen aan de Eijkenhofweg 8 te Veulen, positief te beschikken onder voor waarden om gevaar, schade of hinder voor de omgeving te ondervangen. De ontwerp-beschikkingen, alsmede de aanvragen en andere ter zake zijnde stukken, liggen in het raadhuis, kamer 119, Raadhuisstraat 1 te Venray, ter in zage en wel tot 29 juli 1983, elke werk dag van 9.00 tot 12.00 uur; na deze datum tot het einde van de termijn waarbinnen beroep kan worden ingesteld tegen het geven van de aange vraagde beschikking, eveneens elke werkdag van 9.00 tot 12.00 uur. De betreffende stukken kunnen tot bovengenoemde datum ook nog elke donderdag van 16.30 tot 19.30 uur wor den ingezien (na telefonische afspraak). De aanvragers, alsmede degenen die bezwaren hebben ingebracht naar aan leiding van een van de aanvragen en een ieder die aantoont, dat hij daartoe rede lijkerwijs niet in staat is geweest, kun nen tot bovengenoemde datum gemoti veerde schriftelijke bezwaren inbrengen naar aanleiding van een van de ontwerp beschikkingen. Degene, die een bezwaarschrift in dient, kan verzoeken zijn persoonlijke gegevens niet bekend te maken. Een bezwaarschrift dient gericht te worden aan ons college. Venray, 15 juli 1983 Burgemeester en wethouders van Venray, namens dezen, het hoofd van algemene zaken en kabinet, A.L.G. Janssen. .etxNenv, Maandag 15 augustus t.m. vrijdag 19 augustus 1983. Gemeentelijk Combibad Ven ray. Kennisgeving bekendmaking beschikking Burgemeester en wethouders van Venray, gelet op artikel 31 van de Wet algemene bepalingen milieuhygiëne; maken bekend, dat door hen, onder voorwaarden om gevaar, schade of hin der voor de omgeving te ondervangen, op 6 juli 1983 vergunning is verleend in gevolge de Hinderwet naar aanleiding van de aanvraag van: A. van Ham, Stationsweg 185 te Oostrum-Venray, voor het oprichten, in werking brengen en in werking houden van een herstelinrichting voor persone nauto's, waar elektromotoren worden gebruikt met een gezamenlijk vermogen van meer dan 1,5 kW, gelegen aan de Stationsweg 185 te Oostrum; L.M. Arts, Ysselsteynseweg 49 te Ysselsteyn-Venray, voor het uitbreiden en wijzigen van een kalkoenhouderij en varkensmesterij, waarbij mest en meststoffen worden opgeslagen, gelegen aan de Ysselsteynseweg 49 te Ysselsteyn- Venray, voor het uitbreiden en wijzigen van een kalkoenhouderij en var kensmesterij, waarbij mest en meststof fen worden opgeslagen, gelegen aan de Ysselsteynseweg 49 te Ysselsteyn. De beschikkingen en alle ter zake zijnde stukken liggen in het raadhuis, kamer 119, raadhuisstraat 1 te Venray. ter inzage en wel van 15 juli 1983 tot 15 augustus 1983 elke werkdag van 9.00 tot 12.00 uur. De betreffende stukken kunnen gedu rende bovengenoemde periode ook nog elke donderdag van 16.30 tot 19.30 uur worden ingezien (na telefonische af spraak). Ingevolge artikel 44, tweede lid, van de Wet algemene bepalingen milieuhy giëne staat tot 15 augustus 1983 beroep open bij de Kroon voor: a. de aanvrager; b. de betrokken adviseurs; c. degenen, die overeenkomstig artikel 20, 21 of 22, tweede lid, of 28, eerste lid, onder c, van de Wet algemene bepalingen milieuhygyëne bezwaren hebben ingebracht; d. enige andere belangehebbende, die aantoont dat hij redelijkerwijs niet in staat is geweest overeenkomstig artikel 20, 21 of 22, tweede lid, of 28, eerste lid, onder c, van de Wet al gemene bepalingen milieuhygiëne bezwaren in te brengen. De beschikking wordt na afloop van de beroepstermijn van kracht tenzij voor deze datum beroep is ingesteld en met toepassing van artikel 60a van de Wet op de Raad van State een verzoek wordt gedaan tot schorsing van de be schikking dan wel tot het treffen van een voorlopige voorziening. Het beroepschrift moet worden gericht aan Hare Majesteit de Koningin en worden gezonden aan de Raad van Sta te, afdeling voor de geschillen van bestuur, Binnenhof 1, 2513 AA 's-Gravenhage. Het verzoek lot schorsing of een voorlopige voorziening moet worden gericht aan de voorzitter van de afdeling voor de geschillen van bestuur van de Raad van State. De beschikking wordt niet van kracht voordat op dat verzoek is beslist. Venray, 15 juli 1983 Burgemeester en wethouders voornoemd, namens dezen, het hoofd van algemene zaken en kabinet A.L.G. Janssen. Gedurende de vakantie (tussen 4 juli en 15 augustus) is het binnenbad van het gemeentelijk Combi-zwembad wegens onderhoudswerkzaamheden gesloten Het buitenbad is gedurende deze peri ode WEL geopend met de volgende openingstijden: dinsdag t.m. vrijdag 7.30-20.00 uur Kennisgeving bekendmaking aanvraag Burgemeester en wethouders van Venray, gelet op art. 12 van de Wet al gemene bepalingen milieuhygiëne; ma ken bekend: dat op 9 juni 1983 bij hen een aan vraag is ingekomen van G.J.L. Verhei- jen, Puttenweg 120 te Ysselsteyn-^ Venray, voor een vergunning ingevolge de Hinderwet voor het uitbreiden van een rundveehouderij en varkensmeste rij, waarbij mest en meststoffen worden opgeslagen, gelegen aan de Puttenweg 120 te Ysselsteyn; dat op 16 juni 1983 bij hen een aanvraag is ingekomen van A. Donkers, Meerselsepeel 11 te Ysselsteyn-Venray, voor een vergunning ingevolge de Hin derwet voor het uitbreiden van een var kensfokkerij en -mesterij, waarbij mest en meststoffen worden opgeslagen, ge legen aan de Peelweg 16 te Ysselsteyn- Venray. De aanvragen en andere ter zake zijn de stukken liggen in het raadhuis, ka mer 119, Raadhuisstraat 1 te Venray, ter inzage en wel tot 15 augustus 1983, elke werkdag van 9.00 tot 12.00 uur; Na deze datum, tot het einde van de termijn waarbinnen beroep kan worden ingesteld tegen de beschikking op de aanvraag, eveneens elke werkdag van 9.00 tot 12.00 uur. Desgewenst kan al daar een mondelinge toelichting op de stukken worden verkregen. De betreffende stukken kunnen tot bovengenoemde datum ook nog elke donderdag van 16.30 tot 19.30 uur wor den ingezien (na telefonische afspraak). Gemotiveerde bezwaren kunnen tot bovengenoemde datum schriftelijk bij ons college worden ingebracht. Degene, die een bezwaarschrift in dient, kan verzoeken zijn persoonlijke gegevens niet bekend te maken. Indien daarom telefonisch wordt ver zocht, (afd. openbare orde en veilig heid, telefoon 04780-83838, toestel 151), kunnen tot één week voor bovenge noemde datum mondeling bezwaren worden ingebracht, waarbij dan tevens gelegenheid wordt gegeven lot een ge- dachtenwisseling over de aanvraag tus sen het bevoegd gezag, de aanvrager en de overige aanwezigen. Zij vestigen er tenslotte de aandacht op, dat degenen, die bezwaren hebben ingebracht op de wijze als bovenom schreven en een ieder die aantoont dat hij daartoe redelijkerwijs niet in staat is geweest in de gelegenheid zullen worden gesteld bezwaren tegen de ontwerp beschikking in te dienen. Venray, 15 juli 1983 Burgemeester en wethouders voornoemd, namens dezen, het hoofd van algemene zaken en kabinet A.L.G. Janssen. Met ingang van maandag 4 juli t.m. zondag 14 augustus 1983 zijn de ge- meenielijke binncnsporiaccomodaties gesloten i.v.m. het jaarlijks groot on derhoud. Sporthal „De Welteling" Venray is gedurende deze periode in gebruik door de KNVB sportkampen. Mocht u met ingang van hei nieuwe seizoen gebruik wensen te maken van een gemeentelijke sportaccomodatie, dan gelieve telefonisch contact op te ne men met: Buro Sportzaken en Recreatie Gemeentehuis Venray Tel. 04780-83838, toestel 244 Sportpark „De Wieën" Venray zal m.i.v. zaterdag 6 augustus a.s. weer in gebruik worden genomen. Vragen...? Wendt u tot de gemeentelijke voorlichter maandag 10.00-20.00 uur zaterdag en zondag 10.00-18.00 uur Maandag 18 juli a.s. vervalt het weke lijks spreekuur van de wethouders Wil- lems, Claessens en van Oers. In dringende gevallen kan men zich wenden tot de behandelende afdelingen. Onze grondstoffen kunnen opraken. Daarom proberen wij sommige delen van ons afval opnieuw te gebruiken. Wij maken dan tegelijk minder afval en dat betekent minder vervuiling van ons milieu. Zo heeft de gemeente glasbak ken laten plaatsen. Daar kan iedereen op een milieuvriendelijke manier het glas kwijt. Verspreid over de gemeente staan inmiddels 13 glasbakken: 8 in Venray en één in de dorpen Merselo, Ysselsteyn, Oirlo, Leunen en Oostrum. GLAS, HET INZAMELEN WAARD. HUP, IN DE GLASBAK Damesbovenkleding Japonnen 49,00 RokkenVs geld Blouses 17,50 Pantalons 35,00 Mini-jurken 35,00 korting 3/« en kniebroeken 25,00 Vesten25,00 Spencers15,00 Panty's, 3 paar voor 5,00 Lingerie Huistextiel Dusters 49,00 Keukenbaddoek Elias Nachthemden 15,00 van 8,95 voor 6,95 BH's 7,50 Theedoek Elias Slips. 5 voor 10,00 van 7,95 voor 5,95 Damespyjama 29,50 Dekbedovertrekken Herenpyjama 29,50 10% korting Herenbadias 69,00 Katoenen hoeslakens gekleurd 20% korting Damesbadpakken Damesbikini's Damesbadjasjes Meisjesbadpakken Meisjesbikini's Herenzwembroeker Jongenszwembroel Badlakens 1

Peel en Maas | 1983 | | pagina 7