GEMEENTEPRAAT NOTITIES EN MEDEDELINGEN VAN DE GEMEENTE VENRAY Redactie. G.A. Schütle, Bureau Voorlichting Cfri Dinsdagavond komt de gemeenteraad in openbare verga dering bijeen Commissie Openbare werken Verkeer en Agrarische zaken Hinderwet Verkeersmaatregel Whistlerstraat Bestemming dividend Limagas Commissieverga dering uitgesteld Bouwvergunning verleend 7e Fietsdrie daagse 1983 Hinderwet Gemeentelijk Combibad Venray Bouwvergunning aangevraagd Commissie financiële en eco nomische zaken VRIJDAG 10 JUNI 1983 Nr. 23 4 Voor de openbare raadsvergadering, welke a.s. dinsdagavond om 19.00 uur wordt gehouden zullen zeker geen drommen belangstellenden komen zoals op 29 mei j.l. toen de nota „Vrede en Veiligheid" door de gemeenteraad werd behandeld. Voor dinsdag a.s. is er weer een ge wone „huis-, tuin- en keukenagenda" waarop in totaal zestien punten voor komen. Zo te zien zullen de meeste agendapunten zonder meer de voorzit tershamer passeren. Verwacht wordt dat alleen het aanpassen van de tarieven van de legesverordening en de door de heer H. H. J. P. Philipsen te Smakt in gediende schadeclaim gesprekstof zul- ien opleveren. Via zijn advocaat heeft de heer Phi lipsen een schadeclaim van 83.600, bij de gemeente gedeponeerd. De Smaktenaar meent, dat door het nieuwe bestemmingsplan Smakt voor hem de mogelijkheid geheel is komen te verval len om op zijn perceel, gelegen op de noordelijke hoek St. Jozeflaan/Carme- lietenstraat te bouwen of te doen bou wen. Hij zou meermalen zijn wil om tot verkoop van dat perceelsgedeelte te geraken tot uitdrukking hebben ge bracht. De heer Philipsen stelt de gemeente aansprakelijk voor de waardedaling van zijn eigendom. B. en w. zien dat niet zo zitten en stellen de raad voor het ver zoek om schadevergoeding af te wijzen. LEGESVERORDENING De raad wordt voorgesteld door middel van het vaststellen van een wij ziging van de Legesverordening Venray 1981 de tarieven te verhogen met het voor 1983 in het algemeen toegestane percentage van 4. In de begroting van 1983 is overigens al rekening gehouden met de aanpassing van de tarieven, welke de gemeente 17.000,— méér op levert dan in 1982. OVERIGE AGENDA Op de agenda komen verder de vol gende voorstellen voor: verzoek aan de minister van onder wijs en wetenschappen om verhoging van het bedrag per lokaal voor 1982 t.b.v. de openbare kleuterschool „De Landweert"; verlenen van medewerking voor vervanging van versleten meubilair en de aanvullende eerste inrichting van de lagere school in Castenray; vaststelling jaarrekening 1981 van de vleeskeuringsdienst Venray; beschikbaarstellen van een krediet voor vervanging van een kasregister op afdeling bevolkingszaken; idem van een krediet voor de isola tie van de huurwoning Kempweg 166 en Vlakwater 15; beschikbaarstellen van een krediet voor het aanbrengen van duurzame wegmarkering op diverse wegen in de gemeente; idem voor het aanschaffen van ge- luidmeetapparatuur; idem ten behoeve van openbare werken in het bestemmingsplan Leu- nen-Noord (Vicarieweg en Hooipas); vestiging opstalrecht t.b.v. de aan leg van een riolering in Leunen; voorbereidingsbesluit gedeelte „Uitbreidingsplan in Onderdelen, West 2"; machtiging tot optreden in AROB- zaken; verlenging van een compensatie over het jaar 1983 aan de wethouders in verband met de premieverhoging per januari 1983. Maandag 13 juni begint om 18.00 uur een openbare vergadering van de commissie voor openbare werken, ver keer en agrarische zaken. De agenda van de commissie ver meldt de volgende onderwerpen: krediet voor riolering Heide; verkoop van bouwkavel in bp. „de Brier" aan de vereniging voor Rundveehouderij Belangen Noord- Limburg uit Horst, voor de bouw van kantoor annex depót Kunstma tige Inseminatie; verkoop van bouwgrond in 5 kerk dorpen aan de woningbouwvereni ging Noord-Limburg; een drietal grondtransacties met de firma Stienstra in' het bp. Land weert. herziening pachtprijzen 1983 van een aantal gronden; verkoop van bouwgrond in bp. Landweert (eerste fase) aan Maas- vest B.V. te Eindhoven t.b.v. de bouw van 14 premie B-woningen (de Nevanco—woni ngen) De agenda van de commissieverga dering ligt zoals gebruikelijk ter inzage in de infotiek. De bezoekers van een commissiever gadering kunnen in een sprekersronde, voorafgaande aan de agenda-behande ling, het woord voeren over onderwer pen vermeld op de agenda. Kennisgeving bekendmaking beschikking Burgemeester en wethouders van Venray, gelet op artikel 31 van de Wet algemene bepalingen milieuhygiëne; maken bekend, dat door hen, onder voorwaarden om gevaar, schade of hin der voor de omgeving te ondervangen, op 1 juni 1983 de gevraagde vergunning ingevolge de Hinderwet naar aanleiding van de aanvraag van: G.H. Versteegen, Loobeek 4 te Smakt-Venray, voor het oprichten etc. van een rundveehouderij en var- kensmesterij, waarbij mest en meststof fen worden opgeslagen, gelegen aan de Loobeek 4 te Smakt, is geweigerd voor wat betreft het oprichten en in werking hebben van een nieuw op te richten stal en voor het overige is verleend. De beschikkingen en alle ter zake zijnde stukken liggen in het raadhuis, kamer 119, raadhuisstraat 1 te Venray, ter inzage en wel van 10 juni 1983 tot 10 juli 1983 elke werkdag van 9.00 tot 12.00 uur. De betreffende stukken kunnen gedu rende bovengenoemde periode ook nog elke donderdag van 16.30 tot 19.30 uur worden ingezien (na telefonische af spraak). Ingevolge artikel 44, tweede lid, van de Wet algemene bepalingen milieuhy giëne staat tot 10 juli 1983 beroep open bij de Kroon voor: a. de aanvrager; b. de betrokken adviseurs; c. degenen, die overeenkomstig artikel 20, 21 of 22, tweede lid, of 28, eerste lid, onder c, van de Wet algemene bepalingen milieuhygyëne bezwaren hebben ingebracht; d. enige andere belangehebbende, die aantoont dat hij redelijkerwijs niet in staat is geweest overeenkomstig artikel 20, 21 of 22, tweede lid, of 28, eerste lid, onder c, van de Wet al gemene bepalingen milieuhygiëne bezwaren in te brengen. De beschikking wordt na afloop van de beroepstermijn van kracht tenzij voor deze datum beroep is ingesteld en met toepassing van artikel 60a van de Wet op de Raad van State een verzoek wordt gedaan tot schorsing van de be schikking dan wel tot het treffen van een voorlopige voorziening. Het beroepschrift moet worden gericht aan Hare Majesteit de Koninging en worden gezonden aan de Raad van Sta te, afdeling voor de geschillen van bestuur, Binnenhof 1, 2513 AA 's-Gravenhage. Het verzoek tot schorsing of een voorlopige voorziening moet worden gericht aan de voorzitter van de afdeling voor de geschillen van bestuur van de Raad van State. De beschikking wordt niet van kracht voordat op dat verzoek is beslist. Venray, 10 juni 1983 Burgemeester en wethouders voornoemd, namens dezen, het hoofd van algemene zaken en kabinet A.L.G. Janssen. Burgemeester en wethouders van Venray, maken hierbij bekend hun besluit van 8 juni 1983, waarbij in ver band met de vervanging van de huidige bestrating in een gedeelte van de Whist lerstraat, tot de volgende tijdelijke ver keersmaatregelen is besloten: met ingang van 13 tot en met 17 juni 1983 of zoveel korter of langer als in verband met de werkzaamheden moge lijk dan wel noodzakelijk is. I. Maatregelen. door het plaatsen van borden 11 van bijlage II van het Reglement ver keersregels en verkeerstekens het ge deelte van de Whistlerstraat, gelegen tussen de Westsingel en de Hel- frichstraat, gesloten te verklaren in beide richtingen voor alle verkeer be halve voetgangers; II. Ontheffingen. Eveneens is besloten tot de volgende ontheffingsmogelijkheid: voor zover genoemde werkzaamhe den dit toelaten en de veiligheid van per sonen of goederen niet in gevaar wordt gebracht ontheffing te verlenen van de onder I genoemde verkeersmaatregelen ten behoeve van bestuurders van motor voertuigen op meer dan twee wielen: awanneer zij woonachtig zijn of hun bedrijf uitoefenen aan de onder I vermelde weg(en) en de woning of het bedrij f niet langs een andere weg met het door hen bestuurde motor voertuig kunnen bereiken; b. wanneer zij het motorvoertuig bestu ren in opdracht of met toestemming van de onder a vermelde personen en onder aan de personen gestelde voor waarden; c. wanneer aangetoond of aannemelijk gemaakt kan worden dat zij geduren de de tijd dat het onder I genoemde verkeerkeersmaatregel(en) gelden ge bruik moeten maken van de onder 1 vermelde weg(en) voor het laden of lossen van goederen of voor het ver richten van noodzakelijke werk zaamheden met het door hen bestuurde motorvoertuig en deze ac tiviteiten niet of bezwaarlijk op an dere wijze kunnen verrichten. Belanghebbenden kunnen tegen dit besluit binnen dertig dagen na datum van deze bekendmaking beroep aante kenen. Het beroepschrift wordt aan de Ko ningin gericht en ingediend bij de Com missaris van de Koningin. Venray, 10 juni 1983 Burgemeester en wethouders voornoemd, H. Defesche, burgemeester J. Poels, secretaris In de vergadering van de commissie voor financiële en economische zaken van woensdag 15 juni zal o.m. gespro ken worden over de bestemming van de dividend Limagas. De commissie zal dit doen aan de hand van een voorstel van het college van b. en w. dat hieronder in het kort wordt weergegeven. De in Limagas deelnemende gemeen ten en de provoncie ontvangen als aan deelhouders dividend voorzover de gasdistributie in een bepaald jaar een voordelig saldo oplevert. In de gemeen tebegroting 1983 is hiervoor een bedrag van 54.285,geraamd. Voor 1984 en volgende jaren wordt het dividend ge raamd op de helft van dit bedrag. Het college stelt voor deze gelden met ingang van 1983 niet meer toe te voegen aan de algemene middelen. Deze gelden zullen in de toekomst ten goede komen aan inwoners, die door de gestegen energieprijzen in grote financiële moei lijkheden geraakt zijn, en die niet ge holpen kunnen worden via de Algemene Bijstandswet. Met name wordt gedoeld op situaties, waarin een financiële bijdrage het laatste redmiddel is om afsluiting van het gasnet te voorkomen. Het college komt met dit standpunt tegemoet aan een tijdens de behandeling van de be groting 1983 door de raad geuite wens. Een beslissing over een tegemoetko ming ten laste van de in te stellen begro tingspost „besteding dividend Lima gas" zal door het college worden geno men na advies van het hoofd van de af deling Sociale Zaken. Die afdeling zal hoofdzakelijk de signalen opvangen die nodig zijn om te beoordelen of iemand al dan niet voor hulpverlening in het kader van de Algemene Bijstandswet of anderszins in aanmerking komt. De voor donderdag 16 juni geplande vergadering van de commissie voor Jeugd, Sport en Recreatie gaat niet door. De eerstvolgende vergadering van de ze comissie is nu op donderdag 18 au gustus. Burgemeester en wethouders van Venray hebben in hun vergadering van 8 juni 1983 voor de onderstaande bouw plannen bouwvergunning verleend. Zij, die menen door de afgifte van een van deze vergunningen rechtstreeks in hun belang te zijn getroffen, kunnen op grond van het bepaalde in artikel 7, lid 2, juncto artikel 13 van de Wet A.R.O.B. daartegen bij het college van burgemeester en wethouders van Ven ray een gemotiveerd bezwaarschrift in dienen en wel binnen 30 dagen na de dag, waarop de bewuste vergunning is verzonden of uitgereikt. Voordat U een bezwaarschrift indient, is het dan ook raadzaam te informeren of verzending of uitreiking van die vergunning heeft plaatsgevonden. Nadere inlichtingen kunnen worden ingewonnen bij het bu reau ruimtelijke ordening en bouwza ken, kamer 201 van het raadhuis, tel. 83838, toestel 354. het bouwen van een garage en het slopen van de bestaande berging aan de Kuiperstraat 3, t.n.v. J.H.G. Willems; het maken van een schutting aan de Smakterweg 11, t.n.v. P.J. Logister; het bouwen van een tuinhuisje aan Latyrus 13, t.n.v. Th.M.M. Bouten; het verbouwen van de loods aan de Veulenseweg 32, t.n.v. J.A.M. Ha- gens; het bouwen van een garage aan de Kuiperstraat 5, t.n.v. P.H.T. Megens; het bouwen van kegelbanen aan de Stationsweg 16, t.n.v. P.A.L. Tim mermans; het verbouwen van een autostal ling tot overblijflokaal en het bouwen van een stallingsruimte aan de Hoen derstraat 33, t.n.v. Gemeente Venray; het uitbreiden van een fokvar- kensstal aan de Heidse Peelweg 60, t.n.v. Gebr. J. en W. Peeters; het verbouwen van de woning en het bouwen van een garage/berging aan de Overloonseweg 81, t.n.v. A. Peren boom; het bouwen van een garage aan Veenmos 17, t.n.v. J.G.M. Versteegen; het uitbreiden van het KI-station aan Rozendaal 2, t.n.v. het varkenson derzoekcentrum „Nieuw-Dalland"; het uitbreiden van het kantoor aan de Gasstraat 6, t.n.v. W. de la Roy b.v.; het verbouwen van de woning aan de Etudestraat 10, t.n.v. P.G.M. La- mers. het bouwen van een zeugenstal aan de Timmermannsweg 122, t.n.v. W.P.J. Lemmen; het bouwen van een carport en tuinhuisje/berging aan de Heidseweg 26, t.n.v. Th.M.J. Cornelissen; het bouwen van een machineloods en het slopen van de bestaande loods aan de Vredeweg 16, t.n.v. A.C.N. van Eerd. Venray, 10 juni 1983. De burgemeester van Venray, mr. H.J.M. Defesche. De door de regen onlangs in mei jl. afgelaste fietsdriedaagse gaat MAAN DAG 20 JUNI aanstaande van start. Inschrijven Fietsdriedaagse vooraf mogelijk!!! 75 Kilometer fietsen in drie dagen??? Eigenlijk is dit toch wel wat veel zult u zeggen, of toch niet?? Vorig jaar heb ben er zo'n 250 trimmers aan deze fiets driedaagse deelgenomen, en gezegd mag worden dat er geen trimmers hebben meegedaan die er na afloop spijt van hebben gehad. Natuurlijk, je voelt je spieren wel na zo'n afstand en je zult wellicht wat za delpijn overhouden, echter dat wordt helemaal goed gemaakt door dat adem benemende stukje wereld rondom Ven ray, dat je al fietsend te zien krijgt. Eigenlijk is de Venrayse Fietsdrie daagse voor het hele gezin een soort fietsvakantie, een gezonde vakantie. Maar ^ls organisatie hoeven wij natuur lijk niet meer te vertellen dat fietsen ge zond is voor de lichamelijke conditie, spieren en voor de slanke lijn. Gelukkig zijn er van de 8 miljoen Ne derlanders die regelmatig op de fiets stappen toch nog leden onder u, die nog iets meer willen dan alleen maar fietsen. Het Comité Recreatiesport Venray heeft in samenwerking met de Pooling RSL en de ENFB alsmede de Tour- en Wielerclub Oostrum routes uitgezet die het mooiste van Venray en zijn omge ving laten zien. Onervaren of ervaren, dat maakt bij deze sportieve aktiviteit niets uit. Er worden geen specifieke kwalitieten van de deelnemers gevraagd. De enige voor waarden waaraan de deelnemers moeten voldoen zijn: in het bezit zijn van een goede fiets, een beetje conditie, en kennis van de gebruikelijke verkeers- c.q. gedragsregels. Voegen wij aan de geringe voorwaarden de on derstaande voordelen toe dan mag heel fietsend Venray niet ontbreken. Fietsen is lekker ontspannend, iede reen kan fietsen op eigen niveau, fietsen is verantwoord meewerken aan een schoon milieu, fietsen bevordert tussen mens en natuur, fietsen kan onder alle omstandigheden, fietsen is een gezonde sport voor iedereen. LET OP!' Fietsdriedaagse 1983 Maandag 20 t.m. woensdag 22 juni a.s. Start: sporthal „De Wetteling" Startijden:'s avonds van 17.30-19.00uur Kosten: 5,voor drie dagen of 2, per dag. IEDERE DEELNEMER ONTVANGT EEN LEUKE HERINNERING. Kennisgeving bekendmaking ontwerpbeschikking Burgemeester en wethouders van Venray, gelet op artikel 24, tweede lid, onder c, van de Wet algemene bepalin gen milieuhygiëne; maken bekend dat zij voornemens zijn om op de aanvraag A. Poels, Volen 8 te Heide- Venray, voor een vergunning ingevolge de Hinderwet voor het uitbreiden van een varkensfokkerij, waarbij mest en meststoffen worden opgeslagen, gelegen aan het Volen 8 te Heide; Th. Peters, Timmermannsweg 90 te Ysselsteyn-Venray, voor een vergun ning ingevolge de Hinderwet voor het uitbreiden van een rundveehouderij en legkippenhouderij, waarbij mest en meststoffen worden opgeslagen, gelegen aan de Timmermannsweg 90 te Ys- selsteyn; J. Jakobs, Lollebeekweg 9 te Castenray-Venray voor een vergunning ingevolge de Hinderwet voor het oprich ten, in werking brengen en in werking houden van een varkensfokkerij, waar bij mest en meststoffen worden opgesla gen, gelegen aan de Lollebeekweg 9 te Castenray, positief te beschikken onder voor waarden om gevaar, schade of hinder voor de omgeving te ondervangen. De ontwerp-beschikkingen, alsmede de aanvragen en andere ter zake zijnde stukken, liggen in het raadhuis, kamer 119, Raadhuisstraat 1 te Venray, ter in nate en wel tot 24 juni 1983, elke werk- oaTvan 9.00 tot 12.00 uur; deze datum tot het einde van de termijn waarbinnen beroep kan worden ingesteld tegen het geven van de aange vraagde beschikking, eveneens elke werkdag van 9.00 tot 12.00 uur. De betreffende stukken kunnen tot bovengenoemde datum ook nog elke donderdag van 16.30 tot 19.30 uur wor den ingezien (na telefonische afspraak). De aanvragers, alsmede degenen die bezwaren hebben ingebracht naar aan leiding van een van de aanvragen en een ieder die aantoont, dat hij daartoe rede lijkerwijs niet in staat is geweest, kun nen tot bovengenoemde datum gemoti veerde schriftelijke bezwaren inbrengen naar aanleiding van een van de ontwerp beschikkingen. Degene, die een bezwaarschrift in dient, kan verzoeken zijn persoonlijke gegevens niet bekend te maken. Een bezwaarschrift dient gericht te worden aan ons college. Venray, 10 juni 1983 Burgemeester en wethouders van Venray, namens dezen, het hoofd van algemene zaken en kabinet, A.L.G. Janssen. Parkweg 2 Venray Telefoon 04780-82069 verkoop seizoenabonnementen Het combibad Venray opent op woensdag 1 juni de poorten van het buitenbad. Verkoop van seizoenabonnementen geschiedt aan de kassa van het zwembad. tarieven GEZINSABONNEMENTEN Geldig voor het hele gezin f 115,75 PERSOONLIJKE ABONNEMENTEN Personen tot 16 jaar f 35,- Personen vanaf 16 jaar f 54,50 Bovenstaande abonnementen zijn geldig voor de periode van 1 juni tot 1 september, uitsluitend voor het buitenbad. Bij burgemeester en wethouders zijn de navolgende aanvragen ingekomen om, in afwijking van het geldende bestemmingsplan c.q. vooruitlopend op een in voorbereiding zijnd herzienings plan, bouwvergunning te verlenen voor: het bouwen van 8 premie B- woningen aan de Randenrade te Oostrum, t.n.v. Bouwbedrijf J. Raedts en Zn., Mgr. Hanssenstraat 57 te Oostrum; het bouwen van een garage/ hob byruimte aan de Gcrtrudisstraat 20 te Oirlo, t.n.v. L.P.A. Goumans; het bouwen van een garage/ ber ging en het slopen van de bestaande garage/berging aan de Overbroekseweg 7a te Leunen, t.n.v. P.O. de Groot; het uitbreiden van een werkplaats aan de Geijsterseweg 9 te Oostrum, t.n.v. Gebr. Versieyen; het bouwen van een bungalow op perceel M 727 aan de Kerkweg te Ys- selsteyn, t.n.v. P.J.T. Koopmans, Brechstraat 45 te Venlo. Burgemeester en wethouders zijn voornemens aan deze bouwplannen me dewerking te verlenen. De bouwplannen liggen met ingang van 10 juni 1983 ge durende veertien dagen voor een ieder ter inzage bij het bureau ruimtelijke or dening en bouwzaken, kamer 201 van het raadhuis (van 9.00 tot 12.00 uur). Gedurende deze termijn kunnen eventu ele bezwaren schriftelijk bij burge meester en wethouders worden inge diend. Venray, 10 juni 1983 De burgemeester van Venray mr. H.J.M. Defesche. Op woensdag 15 maart wordt een openbare vergadering gehouden van de commissie voor financiële en economi sche zaken. De vergadering begint om 17.15 uur en wordl gehouden in kamer 127. T De agenda van de commissie vermeldt de volgende onderwerpen: garantieregeling oversluiten hypo theek. afwikkeling jaarrekening 1979, 1980 en 1981; de arbeidsmarktsituatie, maart 1983; de openslaande prioriteiten en de post onvoorzien van de gemeentebegro ting; bestemming van het dividend Li magas; garantieverlening Stichting CAI Venray; slotwijziging van de dienst 1982. De agenda van de commissievergade ring ligt ter inzage in de infotiek. De be zoekers van een commissievergadering kunnen in een sprekersronde, vooraf gaande aan de agenda-behandeling, het woord voeren over onderwerpen ver meld op de agenda. Vragen..? Wendt u tot de gemeentelijke voorlichter

Peel en Maas | 1983 | | pagina 9