Geef autodieven geen kans! Tentoonstelling VIER SCHILDERS UIT WEERT in Venray „Adieu Paris" Geslaagde kunstzwemshow van SPIO Uitgifte industrieterrein in erfpacht Speelvoorziening Oirlo en Brukske Peuterspeelzaal Werkgroep voor hondenbezitters 36 Maal kraaide de rode haan Gewestelijke brandweerwedstrijden meer dan geslaagd 25e Avondvierdaagse Bloemenhulde voor ambtenaren Si! Veel van de talloze diefstallen van en uit auto's, die elk jaar plaatsvinden, zijn het gevolg van nonchalance van de eigenaar. Als een raampje voor de ventilatie op een kier wordt opengelaten, of wanneer men waardevolle artikelen (zoals foto apparatuur) duidelijk zichtbaar in de vagen laat liggen, vraagt men bij wijze van spreken om diefstal. Inbraak minder makkelijk en minder aantrekke lijk maken is dus al heel eenvoudig. Voorwerpen die niet verborgen kun nen worden, zoals een autoradio, kun nen van een bepaald merkteken worden voorzien. Worden zij gestolen, dan heeft de politie een goed aanknopings punt bij het opsporingswerk. Ook de auto zelf kan men met een merkteken voorzien, bijvoorbeeld door een visitekaartje tussen de beweegbare ruit van een portier te latfcn vallen, of door met een speciaal etsapparaatje het kenteken in de ruit te krassen. Autp- papieren moeten vanzelfsprekend nooit in de auto worden achtergelaten. Voor meer informatie kan men zich wenden tot de gemeentepolitie. De Stichting Venrayse Kunstkring brengt van 10 juni tot 4 juli wederom haar traditionele zomertentoonstelling in de schouwburg. Dit jaar omvat deze een zestigtal werken van vier kunstenaars uit Weert. De expositie is tot stand gekomen, dank zij medewerking van het Gemeentemu seum De Tiendschuur in Weert. De heer Piet Hermans, conservator van dit mu seum, zal de tentoonstelling openen op vrijdagmiddag 10 juni om 5 uur. De Weerter kunstenaars brengen zeer actueel werk. De oudste van de vier is Jan Tullemans (1924). Aanvankelijk onderwijzer, nadien Jan van Eyck Academie (1954 - 1958) alwaar eind diploma met onderscheiding. Op tal rijke tentoonstellingen, hoofdzakelijk in Limburg, exposeerde hij. Monumen taal werk maakte Tullemans in gemeen tehuizen, scholen^ bankgebouwen, het Weerter ziekenhuis en een industriege bouw in Amsterdam. Criticus Paul Haimon heeft over hem geschreven: ,,Voor zijn olieverven grijpt hij het liefst naar het grote doek. Daarop kan de vitalistische kolorist zich uitleven als in zijn eigenste element". Gard van Wegberg (1921) is net als Tullemans in Weert geboren. Hij stu deerde aan de academie in Tilburg en aan het Instituut voor Beeldende Kunst in Roermond. Hij werkte een aantal jaren samen met de bekende kunstenaar Jean Adams, vooral op het gebied van de gebrandschilderde ramen cn muur schilderingen. Hij schilderde oorspron kelijk impressionistisch, overgaand in expressionisme. Via het kubisme is hij gekomen tol een abstracte schilderwijze met een meditatief karakter. Veel por tretten werden door hem vervaardigd en hij werkte vaak in het buitenland, met accent op Frankrijk. Van Wegberg exposeerde in vele steden van Limburg, Brabant, ook in België, Duitsland en Frankrijk. Ferd Gubbels (1941) is eveneens in Weert geboren. Hij genoot een oplei ding aan de Grafische School jn Eind hoven, maar zegt van zichzelf, dat hij als kunstschilder autodidact is. Zijn schilderkunst heeft de laatste tijd steeds meer het karakter gekregen van mate riaalschilderen. Hij mengt allerlei mate rialen met zijn olieverven. Het w'erk is min of meer geëngageerd; een maat schappelijke inslag typeert de kwetsbare werken, die dan ook meestal achter glas worden gebracht. Gubbels heeft sinds 1966 in vele Nederlandse steden ten toongesteld, ook enkele malen in België. René Vacssen, geboren 1949, is de jongste van de vier exposerende kunste naars. Hij genoot zijn opleiding aan de academie in Tilburg. Ook zijn werk wordt getypeerd als zijnde gemaakt in een gemengde techniek. René Vaessen exposeerde seder 1975 in een reeks Limburgse centra, daarnaast in onder meer het Koninklijk Paleis in Amster dam en in het Cultuurpaleis van Oos-" tende. De tentoonstelling is op werkdagen geopend van 10.00 - 12.30 uur en van 13.30 - 17.00 uur, zaterdag en zondag 13.30 tot 17.00 uur. De toegang is vrij. Adieu Paris,....Alsof je er net vandaan komt! De straten, de pleinen, de gebouwen, de kerken, de gedenk tekens, de mensen,... de sfeer,... kor'om ,,1' esprit de Paris". Hiervan kunt U op 17 juni a.s. om 19.00 uur in de schouwburg van Venray een beetje genieten tijdens de opvoering van de musical „Adieu Paris"! Deze musical is geschreven door Benny Vreden en wordt opgevoerd door scholieren van klas 5 en 6 van de dr. Poelsschoól met medewerking van kinderen van klas 1,2,3 en 4 die d.m.v. spel, dans en zang het geheel zullen opluisteren. Zelfs de allerkleinsten, de kleuters van kleuterschool Jerusalem, zullen hun nummertje ten beste geven. Het muzikale gedeelte wordt ver zorgd door het schoolcnsemble. Live muziek dus! Komt dat zien... komt dat zien De kosten zijn zo laag mogelijk gehouden en om die te kunnen dekken vragen wij van u een entreeprijs van 3.-p.p. Toegangsbewijzen kunt U bemachtigen bij de leerkrachten van de dr. Poels- school, Langstraat 92, tel. 83261. Zondag 29 mei, was er in 'n grote drukte bij 't zwembad ,,De Meerpaal" van St. Servatius. Aanleiding hiervoor was, de groots opgezette gala voorstel ling van de kunstzwemploeg van Spio. Het zwembad was hiervoor sfeervol ingericht, met medewerking van de techtnische dienst van St. Servatius. Voor vele bezoekers was dit 'n eerste kennismaking met het kunstzwemmen: ballet - achtige dansen, uitvoeren, in het water op muziek. Het optreden van Spio werd afgewisseld door 't gast optreden van de Deutse Jugendkraft Teutonia uit Tönis-Vorste. Wat het geheel bij het publiek in de smaak viel, bleek uit 't herhaalde spontane applaus. De Venrayse kunstzwemploeg, bestaat uit 42 leden, varieërend in de leeftijd van 7 tot 20 jaar. en staal onder leiding van Ria Brands, Sylvia Rintjema en Leny Fransen. Deze show werd ingestudeerd, zaterdag 's morgens van kwart voor zeven tot acht uur, in het zwembad ,,De Meerpaal". De dansies, d.w.z. de muziek en de bewegingen -hierop worden door de meisjes zelf samen gesteld. Uniek bij deze show, was de dans, waaraan alle 42 meisjes deel namen. De Kunstzwemploeg van Spio, zal deze show nog vaker herhalen Zondag j.l. werd de zwemwedstrijd van de invaliden sportclub Venray e.o. opgeluisterd, door enkele dansen. Dat ook dit optreden in de smaak viel, bleek uit 't verzoek om in september een optreden te verzorgen te Heythuizen. Enkele andere optredens staan vast, o.a. voor de bewoners van het Psychiatrisch Centrum van St. Serva tius en van Huize Vincentius, ook zijn er al verzoeken binnen gekomen, van enkele recreatie centra. Zoals het er nu naar uitziek zal het hierbij zeker-niet blijven, de meisjes zijn allen van plan, weer hard te gaan werken aan een nieuw repertoire. Hopelijk kunnen dan nog meer mensen genieten van deze tak van sport. Het college van b. en w. heeft be sloten over te gaan tot het in erfpacht uitgeven van industrieterreinen indien bedrijven, die zich in Venray willen ves tigen, moeilijk aan de nodige kredieten kunnen komen. Dit besluit is een uitvloeisel van de in de nota „Ongegonnen werk?" opgeno men doelstelling. Letterlijk staat hier in: „Terwille van de bedrijven, die moeilijk aan de benodigde kredieten kunnen komen, zijn wij bereid grond in erfpacht uit te geven, met de mogelijk heid tot koop op een later tijdstip. Eventueel kan zelfs worden gedacht aan een getrapt betalingssysteem van de erf pacht via een korting in de eerste jaren en later een toeslag". Dit aktiepunt hebben b. en w. inge volge hun toezegging nader uitgewerkt in een nota „Uitgifte industrieterreinen in erfpacht", zodat bij toekomstige uitgifte van industrieterreinen in erf pacht met de hierin gestelde voorwaar den rekening kan worden gehouden. LANDWEERT Tegemoet komende aan de wens van vele bewoners in plan Landweert heeft de gemeente voorwaarden gesteld aan het plaatsen van bijgebouwen in de tuinen bij de diverse woningen. Die voorwaarden zijn zodanig soepel, dat er zelfs twee bijgebouwtjes per tuin ge plaatst kunnen worden. Allereerst een „hoofd-bijgebouw" op de achtergrens, ter grootte van maximaal 12 m'. Verder ijog een ondergeschikt bijge bouwtje van maximaal 6 m: groot, als volière, hondenren, bloemkasje, berging of houtopslag. Beide soorten bijge bouwtjes mogen in steen of hout worden uitgevoerd. Duivenhokken zijn in de bovenstaan de gebouwtjes niet inbegrepen. Een aanvrage daarvoor, zal van geval tot geval worden bezien, of en zo ja, op welke wijze die als toelaatbaar zijn aan te merken. In zijn algemeenheid zal men aan platte daken de voorkeur geven, dat voorkomt 'n „rat-je-toe" aan verschil lende schuine daken, aldus wethouder Willems. Verschillende commissieleden vroe gen nog naar de mogelijkheden tot het bouwen van serres, het aanbrengen van plastic golfplaten als afdakje boven 'n terrasje en andere voorzieningen. De wethouder beloofde zo duideliik mogelijk richtlijnen aan de bewoners te doen toekomen. „We houden ons niet krampachtig vast aan de voorschriften. Het college is op de vrije en soepele toer. Tot op heden hebben we in Land weert (achteraf) nog slechts één vergun ning geweigerd", zo besloot hij-tot ge ruststelling, ook van hen dïe zonder vergunning een bijgebouwtje nebben opgericht.... KENTEKEN KLOPTE NIET Op verzoek van de benadeelde plaatsen wij het volgende bericht: Op maandag 9 mei j.l. tussen 09.30 uur en 16.45 uur werd op de parkeerplaats achter stomerij Optima aan de Post- straat een geparkeerde auto aangere den. De veroorzaker liet wel een briefje met kentekennummer onder de ruiten wisser van de beschadigde auto achter, maar bij navraag bleek dat kenteken nummer niet voor te komen.... Nu zijn er twee mogeijkheden: de veroorzaker heeft bewust dat nietbe- staande kentekennummer vermeld óf hij heeft zich vergist. In dat geval wordt hij verzocht zich in verbinding te stellen met de politie. In het geval van en er ander met opzet is gebeurd, kunnen mogelijke getuigen helpen. Het verzoek is, aan degene die iets gezien hebben, zich in verbinding te stellen met de politie. Ook deze week moest men konstateren dat een opgegeven autoken- tekennummer niet klopte. Op de par keerplaats aan de Poststraat werd een auto beschadigd. Op de voorruit zat een briefje met de volgende tekst: FX 93 HL rode Ford Escort heeft u aangereden. Bij navraag bleek dat nummer helemaal niet te zijn uitgegeven. Is er een fout ge maakt door degene die het briefje schreef? En wie schreef het briefje? De gene die het ongeval veroorzaakte of een getuige? Om ook deze zaak netjes af te wikkelen wordt men verzocht kontakt op te nemen met de eigenaar van de be schadigde auto: Van Rhee, Vul- lingsslraat 9 Leunen, tel. 83588. Op verzoek van de dorpsraad Oirlo zullen als aanvulling op de aanwezige speelvoorzieningen nog enkele speel toestellen worden geplaatst aan het terrein aan de Haalakker te Oirlo. De gemeente heeft echter als voor waarde gesteld, dat de speelvoorzie ningen in zelfwerkzaamheid door de dorpsraad c.q. omwonenden worden aangebracht. Nadat door de gemeente in Brukske enkele versleten speelvoorzieningen zijn verwijderd, heeft de wijkraad Brukske enkele voorstellen gedaan ter vervang ing van deze speelwerktuigen. Deze wensen worden door de gemeente gehonoreerd. Verder zal, op verzoek van de wijkraad, een twintigtal rust banken in de wijk en bij de bergings vijver aan de Baggerweg worden ge plaatst. Na overleg met de wijkraad is afgezien van de aanleg van een fietscrossbaan. Precies een jaar geleden hebben b. en w. besloten het vrijkomende klaslokaal van de kleuterschool te Oirlo te bestem men als nieuwe ruimte voor de peuter- speelzaaal. Nu vaststaat dat dit lokaal per 1 aug. a.s. in gebruik kan worden genoem zal zo spoedig mogelijk worden begonnen met de interne aanpassingen van de ruimte. Verder zullen door de gemeente materialen worden geleverd om de ouders zelf het buitenterrein te kunnen laten inrichten. In verband met de slechte financiële positie van de gemeente kan een aantal wensen van school en peuterspeelzaal niet worden vervuld, zoals het verplaat sen van een pui in de school, het aan brengen van extra kapstokken en deur tjes voor opbergkasten in het lokaal waarin de peuterspeelzaal wordt geves tigd. Hiervoor zal Oirlo de mogelijk heden moeten zoeken. Naar aanleiding van onze oproep in Peel en Maas d.d. 28-4 j.l. zijn er verschillende reakties binnengekomen, waaruit blijkt dat er iets gedaan moet worden voor onze honden. Daar wij als hondenbezitters ook hondenbelasting betalen zouden we het ook aannemelijk vinden om hier iets voor terug te zien. Regelmatig krijgen wij reakties waar uit blijkt dat mensen het niet op prijs stellen dat honden her en der hun be hoefte doen. Met deze mening zijn wij het helemaal eens, zodat hier geen ver gissing over ontstaat. Echter telkens worden we verwezen naar plaatsen waar we onze honden niet mogen uitlaten. Dit is een hinderlijke zaak omdat er geen plaats of ruimte is waar we onze honden officieel uit kunnen laten. Dit ervaren wij als een groot gemis. Vandaar dat wij als werkgroep aktie willen gaan voeren d.m.v. het ophalen van handtekeningen. Wilt U onze Werkgroep ondersteu nen, neem dan kontakt op met onder staande adressen: A: Kersten, Harpstraat 2, tel. 88917: J. Schenk; Pavanestraat 112, tel. 04780-85691. DODELIJK VERKEERSONGEVAL Dinsdagmorgen reed de 45-jaruige Gerardus van Meijel, rijschoolhouder uit Castenray, met zijn personenauto over de Horsterweg in de richting Venray. In een flauwe bocht ter hoogte van het Schoor geraakte zijn auto rechts van de weg in de berm, reed toen naar links de rijbaan over en kwam in de linkerberm eerst in botsing met een lichtmast en daarna met een bushalte wachthuisje (Abri). Auto, lichtmast, betonnen paal en wachthuisje werden vernield. Van Meijel werd zwaar gewond over gebracht naar het ziekenhuis waar hij korte tijd later overleed. Omtrent de oorzaak kon niets worden medegedeeld. Deskundigen noemen het ongeval on verklaarbaar. Hel slachtoffer was ge huwd. DADERS DIEFSTAL DOOR RIJKSPOLITIE AANGEHOUDEN Vorige week donderdagavond ont dekte een bewoner van de Veltumse Kleffen, dat in zijn kelderruimte was ingebroken. Ontvreemd waren een kleurentelevisie, gereedschap zoals dop- pendoos en boormachine, casette - recorders, koptelefoons, etc. Er was 's middags in de buurt een verdacht groenkleurige Volkswagenbus gesigna leerd, met daarin twee personen. Een zelfde busje was die middag ook in Deurne aangetroffen, waar de inzitten den die sportfietsen hadden ontvreemd. Nadat de Venrayse diefstallen en verdere bijzonderheden aan andere politieinstanties in de regio waren doorgegeven, kwam 's avonds het bericht door dat de rijkspolitie van de groep Horst, in Ooyen, gemeente Broekhuizen, dat busjes had aangehou- den.Jn het busje zaten twee mannen en twee vrouwen allen uit Helmond 19 tot 26 jaar, een gedeelte van de gestolen goederen werd in het busje aangetroffen. Het viertal werd overge bracht naar het Venrayse politiebureau. Later werden de twee dames in vrijheid gesteld omdat zij met de diefstallen niets te maken hadden. De twee mannen werden aanvankelijk ingesloten in het Venrayse politiebu reau en vrijdag na verhoor overgebracht naar Deurne en daar ingesloten. In hoeverrre het tweetal nog betrokken zou zijn bij andere nog niet opgehelder de inbraken in de regio kon nog niet worden medegedeeld. De in Venray gestolen goederen werden aan de gedupeerde ter houd gesteld. ONGEVAL MET NASLEEP Vrijdagmorgen had op het fietspad langs de Maasheseweg een ongeval plaats. Een bromfiets met twee perso nen raakte door oneffenheid van het wegdek uit de juiste koers geraakt en de twee personen kwamen daardoor ten val. Het waren twee jongens van 12 en 13 jaar, beide afkomstig uit Lottum. De 13 jarige knaap liep dusdanige verwon- dingen op dat hij naar het ziekenhuis moest worden vervoerd. De andere liep geen noemenswaardig letsel op. De bromfiets had het tweetal,was even tevoren in Venray gestolen. Zij hadden op die plaats twee fietsen achtergelaten, die ze eerder in Wanssum, en in venray hadden gestolen. Het tweetal was die morgen vroeg van huis gegaan. Na opmaking van proces verbaal kon de ene naar huis terugkeren, de andere zal nog enige tijd in het ziekenhuis worden verpleegd, maar dan krijgt hij wel de rekening, in casu de aanzegging dat proces verbaal zal worden opge maakt, gepresenteerd. DIEFSTALLEN In de Serenadestraat werd een kinder crossfiets ontvreemd, geel zwart van kleur, merk Nian Korsten. In landweert werd een bruinkleu- rige damesfiets, merk Rivel, vóór de woning van de eigenaresse ontvreemd. Aan de Langstraat werd een roodkleurige damesfiets, merk Nevada, ontvreemd. Woensdagavond werd bij het winkelcentrum te Veltum een grijskleu- rige racefiets, merk Alpina Super Star ontvreemd. In de nacht van dinsdag op woensdag werd een 26 jarige Venrayse jongeman door de politie aangehouden in verband met diefstal van een tuinstoel. Welke hij bij Wieeënhof ontvreemd had. Ontkennen was onmo gelijk want de jongeman had die stoel nog bij zich. - In het gemeentelijk zwembad werd uit de kleding van een zwemster haar Timex horloge, een paar zilveren oorbellen en een zilveren armband ontvreemd. DRONKEN ACHTER HET STUUR Twee gewonden In de nacht van zondag op maan dag zag een 26-jarige Venrayse autobe stuurder, waarschijnlijk door zijn drankgebruik beneveld brein, op de Horsterweg te laat dat een voor hem rijdende personenauto uit Castenray de remlichten en richtingwijzers in werking had. Hij botste prompt tegen die afremmende auto. De bestuurder en een medepassagier liepen verwondingen op en werden naar het ziekenhuis vervoerd. Na behandeling aldaar konden zij naar huis worden gebracht. De bestuurder moest echter eerst naar het politiebu reau om de bekende proeven te ondergaan wegens geconstateerd alco holgebruik. MATERIËLE SCHADE Te laat bemerkte een 23-jarige autobestuurder dat op de T-splitsing Noordsingel-Nieuwe Maasheseweg het verkeerslicht voor hem op rood stond, en dat alleen het rechtdoorgaand ver keer groen licht had. Een tegemoetko mende auto uit Maashees had groen licht en reed rechtdoor, maar door het misverstand ontstond nu een botsing met materiële schade. Schade viel eveneens te .noteren op de kruising Steegse Peelweg-Vullings straat-Enge Steeg waar een 24-jarige autobestuurder geen voorrang verleen de en in botsing kwam met de personen auto uit Venray. Begunstigd door fraai zomerweer was Venray zaterdag onbetwist de brand- weerstad van Nederland. Mede door de perfecte organisatie van Venrays Vrij willige Brandweer St. Oda was het een waar brandweerfestijn, waarvan een goede Venray - promotie uitging. „Het was geen toevalligheid maar een bewuste keuze" aldus de Provinciale wedstrijdleider om de organisatie op te dragen aan de leden van het Venrayse brandweerkorps, immers in het verle den hebben zij reeds bewezen die organisatie aan te kunnen. De taken van de brandweer zijn de laatste jaren verzwaard, maar de kern hulpverlening en paraatheid, gepaard met deskundig heid, zal blijven bestaan. Oefeningen en wedstrijden kunnen de deskundigheid verhogen, waarvan bij werkelijke inzet kan worden geprofiteerd", aldus deze Provinciale wedstrijdleider. Burgemeester Defesche van Venray sprak een woord van welkom tot de vle gasten, toen hij tot de prijsuitreiking overging. Hij hechte grote waarde aan dit soort wedstrijden, waarbij zeker fouten gemaakt worden en waar de deelnemers na afloop zich zullen ergeren aan de gemaakte fouten. Het is belangrijk mee te doen, elkaar te ontmoeten en van mekaar te leren. Oefeningen en wedstrijden verhogen de kennis. De burgemeester was vol lef over de organisatie. Als vanavond om half zes alle deel nemers hun luchtballonnen hebben opgelaten is daarmee de 25e Avondvier daagse begonnen, vanaf het parkeerter rein van sporthal „De Wetteling". Morgen 10 juni en zaterdag 11 juni vertrekken de deelnemers ook vanaf 17.30 uur. De afstanden zijn 5, 10 15 km en op zondag 12 juni is er ook een 20 km route. Alle deelnemers ontvangen elke dag een versnapering en na afloop een herinnering en een sticker. Tevens zal de fa. Blue Band alle deelnemers tot 12 jaar een attentie aanbieden. Op zondag 12 juni zijn de starttijden als volgt: 20 km om 13.00 uur 15 km om 14.00 uur lOkmom 14.30 uur 5 km om 15.00 uur. Vanaf 16.30 uur stellen de deelnemers zich op voor het défilé in de Helfrich- straat alwaar men om 16.45 uur ver trekt. Via de Merseloseweg gaat men naar de schouwburg, waar het défilé wordt afgenomen door de autoriteiten. Daar na gaat men terug naar de sporthal waar door burgemeester Defesche de prijzen worden uitgereikt aan de groepen die gejureerd zijn. Alle groepen krijgen daar een groeps- herinnering en de deelnemers hun her innering. Om de veiligheid van de kinderen te kunnen waarborgen is er een eenrich- tingsroute rondom de sporthal. Ook de parkeerplaatsen rondom de Wetteling zijn bijna geheel gesloten. Ouders die kinderen naar de sporthal bregen Dinsdag j.l. werden enkele ambte naren van de gemeente „aangenaam ge stoord" in hun dagelijkse werkzaam heden. Wat was er aan de hand? Sonja en Leo deelden bloemen uit aan die ambte naren die, volgens deze twee, er dan voor gezorgd hebben dat het Vlakwater- gebied voor een groot deel bevrijd is van overlast van auto's en crossende brom mers. Paden en wegen in dit recreatiegebied waren nu voorzien van paaltjes en/of een slagboom en een weg zelfs geblokkeerd met behulp van een bult zand. Alles met het doel het recreatie gebied het domein van de voetganger en de fietser te laten zijn en blijven. Al ruim een jaar geleden werd door bewoners in en rond het Vlakwaterge ls dat niet mogelijk, dan moet men er rekening mee houden dat men in de om geving van de sporthal alleen maar mag stoppen, maar niet parkeren. Men zal moeten uitwijken naar een andere plaats voor de auto b.v. Brukske, het Zandakker of in het Centrum. Hopelijk blijft het mooi wandelweer. Verder hopen wij op een grote belang stelling van de Venrayse bevolking. Bij gelegenheid van het 25-jarig jubi leum kunt U ook voor zondag 12 juni inschrijven. De kosten bedragen dan Mocht U nog iets willen weten over deze Avondvierdaagse, dan kunt U te recht in de sporthal „de Wetteling", tel. 85333. bied en de gemeente geconstateerd IE1 de verbindingsweg tussen Weg in Berg en Aan den Dril in zeer slecl 'El staat verkeerde. Maatregelen ter verl 'r tering van de weg werden toen overw 1' gen. November vorig jaar ging 1 G college akkoord met een aantal ma regelen waardoor en de rust en de vq u' keersveiligheid gediend werden. O Eén probleem deed zich echter vo een aantal van de wegen waarvo maatregelen werden getroffen liggi El buiten de bebouwde kom van Venra 3J Toestemming van gedeputeerde statf-E was nodig om de voornemens ook d' kunnen uitvoeren. Voordat gedeputetj de staten beslissen over dit soort as. vragen wordt advies gevraagd aan F: vinciale Waterstaat van Limburg. Omdat een beslissing uitbleef is da I®2 de verantwoordelijke ambtenaren mei j.l. tijdens een kennismakingsg sprek met de nieuwe verantwoordelijl man bij de P.W.S. de kwestie opnieu aangekaart. Resultaat: begin maar met het nemi van de maatregelen, de toestemmii van gedeputeerde staten komt wel. Het resultaat is inmiddels zichtbaa Voor Sonja en Leo aanleiding om de bi trokken ambtenaren een bloemetje t brengen, „uit eigen tes" betaald. Waar van acte. VERNIELINGEN In de nacht van zaterdag zondag is op een aan de Spinetstraat g parkeerde auto witte verf gespotei Weer een zinloze vernieling waarbij tl eigenaar van de auto voor de schad kan opkomen. T"1 Bij het Vlakwater werd een gept keerde auto bekrast aangetroffen. GEEN VOORRANG Een 40- jarige autobestuurster ree vanaf de Hoenderstraat de Langewe op en bemerkte te laat een over d Langeweg rijdende 19- jarige bromfiet ser. Gevolg: een botsing; het blee gelukkig bij materieële schade. Brandweercommandant Manders j.p bracht dank aan de direktie van h< psychiatrische ziekenhuis St. Anna voo de beschikbaarstelling van de gebot wen; bracht dank aan de vele „slacht offers" zonder welke de wedstrijde, geen realistisch element zouden hebbqGA! gehad en bracht ook dank aan zij n ondercommandant de heer Schilling zonder wiens deskundigheid en organ: satievermogen de wedstrijden niet viel keloos zouden kunnen verlopen. DE PRIJSUITREIKING In een overvolle foyer van Venrayse schouwburg welke de gehelj dag ontmoetingsplaats was voor brandweerkorpsen, voornamelijk i Brabant, Zeeland en Limburg werde| onder spanning van de deelnemers prijzen uitgereikt. Extra prijzen: Beste aanvalsploeg Gemeente Brand weer Thorn (beker gemeente Venray) - Beste waterploeg; Brandweer Oistei f wijk en Empel. Beste slangenploeg Brandweer Goes. Beste Ordenans, bedrijfsbrandweer provinciehuis Den Bosch. Beste Pompbediende, nl. vrijwillig! brandweer Rogge. Beste Bevelvoerder, vrijwillige brand weer Thorn. Uitslagen wedstrijden: afgevaardigd naar de Landelijke wed strijden. Klasse II gemeente brandweer Briellé 1.471 pnt. gemeente brandweer Sprang Capelle 463 Zi pnt. gem. brandweerl Dtnteloord 439 pnt., gem. brandweei 1 Roggel 434 Vi pnt. Klasse II Perslucht. 1. Gem. brandweer Oister wijk 500 pnt., bedrijfsbrandweer Pro vinciehuis Den Bosch 49014 pnt., Gent brandweer Empel 488 Vi pnt. Q Klasse Tas HD/D Gem. brandweer Thorn 722 pnt., gem brandweer Goes 7041/2pnt., gem. brandweer Hout Blerick 675 Vi pnt., gem. brandweer Blerick 675 Vi pnt. Hl V F Je bent naar Venray gereisd om je mannetje te staan bij dei brandweer- wedstrijden. Je hebt de winst of verlies omgezet in een potje bier en je loopt net door de Grotestraat te flaneren en te ge nieten van het .heerlijk zomers zonnetje, of daar sta je plotseling oog in oog met een blonde schoonheid die haar weelde rige vormen verstopt heeft Spaanse creatie. Als ze dan een van haai attributen (haar waaier) laat vallen, komt Don Guan in je boven en je snelt toe om dit kleinood op te rapen en haar aan te reiken. Dat is toch heel wat an ders dan zo'n warme bluspartij.

Peel en Maas | 1983 | | pagina 12