GEMEENTEPRAAT NOTITIES EN MEDEDELINGEN VAN DE GEMEENTE VENRAY Redactie- G.A. Schütte, Bureau oorlichting Militaire oefening op De Peel Verordening Woonwagen centrum Wijziging huursubsidie-regeling gaat met ingang van 1 juli 1983 in. HINDERWET Commissie voor onderwijs en cultuur Gemeente kan opbrengst van hondenbelasting niet missen Hinderwet 030-313024 030-315212 312824-030 Verkeersmaat regelen tijdens de komende avondvierdaagse 0 VRIJDAG 3 JUNI 1983 Nr. 22 In de periode van 6 - 10 juni 1983 vindt op de vliegbasis Volkel en De Peel een militaire oefening plaats. Voor De Peel zal dit de aanwezigheid van extra personeel met zich meebren gen. Dit personeel maakt in hoofdzaak deel uit van het 306 Squadron, dat - zo als bekend - gewoonlijk enkele keren per jaar op die basis oefent. Alleen zullen ook dit keer geen straal vliegtuigen vanaf De Peel opereren. Wél zullen in het kader van de oefening en kele helicopters vluchten naar en van het veld maken. Burgemeester en wethouders van Venray, brengen hiermee ter algemene kennis dat vanaf heden gedurende drie maanden ter secretarie van de gemeente (kamer 205), Raadhuisstraat 1, voor ee nieder ter lezing is neergelegd het besluit van de raad dezer gemeente van 26 april 1983, nr. R 193, tot vaststelling van de „Verordening Woonwagencentrum", welke verordening in werking treed op de derde dag na dien, waarop zij is afge kondigd. Zoals aangekondigd zal ook in de huursubsidie-regeling voor het tijdvak 1 juli 1983 tot 1 juli 1984 het bezuinigingsbeleid van de overheid te merken zijn. De wijzigingen met de meest verstrekkende gevolgen is de volgende: in de voorgaande jaren werd, in geval van meerdere inkomens, een bepaald percenta ge van het laagste inkomen op de subsidie gekort. Met ingang van 1 juli aanstaande moeten ALLE INKOMENS WORDEN OPGETELD! VOORWAARDEN OM VOOR HUURSUBSIDIE IN AANMERXING TE KOMEN GROEP I: huurders beneden de 30 jaar, niet gehuwd (geweest) en geen recht op kin derbijslag. Inkomen: maximaal 26.500,— Huurprijs: minimaal 2.095,per jaar 175,— per maand) maximaal 5.940,— per jaar 495,— per maand) GROEP II: alleenstaanden ouder dan 29 jaar en gezinnen of samenwonenden, inkomen: maximaal 39.000,— (GEZAMENLIJK) Huurprijs: minimaal 2.795,— per jaar 233,— per maand) maximaal 8.820,per jaar 735,per maand) In bepaalde omstandigheden kan worden afgeweken van de hierboven genoemde maximale huurprijzen. Kort samengevat betreft het hier: bejaarden grote gezinnen (mini maal 8 personen) huurders die in het nu aflopende tijdvak al meer dan 700,— aan huur betalen èn huur subsidie ontvangen. HUURPRIJS Als tabelhuurprijs geldt de per 1 juli 1983 te betalen netto-huurprijs vermenig vuldigd met 12 (maanden). De netto-huurprijs is het totaal per maand te betalen bedrag, verminderd met de daarin begrepen bedragen voor garage/bedrijfsruimte, gebruik meubels/stoffering, levering van gas, water en electriciteit, centrale antenne en stookkosten. Overigens dienen de gegevens over de huur (blz. 3 van het aanvraagformulier) inge vuld te worden door de verhuurder. HET INKOMEN Als basis geldt het inkomen over 1982! Het tabelinkomen, aan de hand waarvan de huursubsidie berekend wordt, kan op twee manieren worden vastgesteld: A. U hebt een aangiftebiljet over 1982 ingediend: belastbaar inkomen volgens het aangiftebiljet: 3% tabelink. U hebt geen aangiftebiljet over 1982 ingediend: a. loon, salaris, uitkeringen ziektewet, WW: b. uitkeringen WWV, ABW, AAW/WAO, AWW, AOW+: J_ 1. 4170 van a. (min. 200,max. 800, wanneer bij a. niets ingevuld 2. wanneer a. ingevuld 3. ingehouden premies AOW/AWW 4. het door de inspecteur der direkte belastingen bij beschikking vastgestelde bedrag dat u voor de heffing van de loon belasting mocht aftrekken Bij meerdere inkomens dienen deze dus op bovenstaande wijze berekend te worden. Het tabelinkomen is dan de som van deze inkomens. Ook de inkomens van inwonende kin deren dienen meegerekend te worden. Dit geldt echter niet voor de inkomens van inkt» nende kinderen waarvoor de (pleeg)ouders nog kinderbijslag ontvan gen of kinderaftrek genieten, en voor de RWW-uitkeringen van inwonende kin deren van 20 jaar of jonger. Als basis geldt dus het inkomen over 1982. Wanneer echter het inkomen over 1983 meer dan 25% afwijkt van het in komen van 1982, dan kan het inkomen over 1983 als basis genomen worden. HUURMATIGING Huurmatiging is het bedrag dat de verhuurder, als voorschot op de toe te kennen huursubsidie, in mindering brengt op de te betalen huur. Enkele verhuurders in onze gemeente passen deze regeling niet toe. Met ingang van 1 juli aanstaande is het voor huurders van woningen, waar van de verhuurder geen huurmatiging toepast, mogelijk om via de gemeente huurmatiging te krijgen. Dit geldt dus alleen voor die gevallen, waar de ver huurder zonder meer nooit de huur- matigingsregeling toepast. HET INDIENEN VAN DE HUURSUBSIDIE-AANVRAGE De aanvrage voor het tijdvak 1 juli 1983-ljuli 1984 moet worden ingediend voor 1 januari 1984. In geval van: 1. verhuizing na 1 juli 1983, of 2. huurverhoging na 1 juli 1983 met mi nimaal 50,— per maand moet de aanvrage worden ingediend binnen 6 maanden na verhuizing c.q. in gaan van nieuwe huur. Bij het indienen van de aanvrage moet in elk geval worden overlegd: kopie van het aangiftebiljet 1982, danwel j aaropga ve(n) 1982. 150,— 200,— I HUURGEWENNING Huurder, die: een woning verlaten die is aange merkt als krot, of een woning bewonen, waarvan de huur wegens woningverbetering wordt verhoogd, kunnen in aanmerking komen voor een huurgewenningsbijdrage onder de vol gende voorwaarden: 1. de nieuwe huurprijs is minimaal 50,per maand hoger dan de ou de huurprijs, maar niet hoger dan 735,(groep II) c.q. ƒ495, (groep I) per maand; 2. (gezamenlijk) inkomen over 1982 niet hoger is dan 39.000, 26.500,—). De huurgewenningsbijdrage is een drie-jaarlijkse bijdrage: le jaar: 60°7o van het verschil tussen de oude en nieuwe huurprijs 2e jaar: 40% 3e jaar: 25% Wanneer de nieuwe huurprijs mini maal 100,— per maand hoger is dan de oude huurprijs (maar niet hoger dan 735,c.q. 495,—) dan wordt een vijf-jaarlijkse bijdrage verstrekt: le jaar: 90% van het verschil tussen de oude en nieuwe huurprijs 2e jaar 70% 3e jaar 50% 4e jaar 30% 5e jaar 10% Een aanvraag om een huurgewen ningsbijdrage dient tegelijkertijd met de huursubsidie-aanvrage worden inge diend. Het bovenstaande is een beknopt overzicht van de huursubsidieregeling voor het tijdvak 1 juli 1983-1 juli 1984. Voor meer informatie kunt u terecht op het gemeentehuis, kamer 205, telefo nisch toestel 356 of 357. Burgemeester en wethouders van Venray, gelet op artikel 31 van de Wet algemene bepalingen milieuhygiëne; maken bekend, dat door hen, onder voorwaarden om gevaar, schade of hin der voor de omgeving te ondervangen, op 25 mei 1983 vergunning is verleend ingevolge de Hinderwet naar aanleiding van de aanvraag van: F.J.M. Vergeldt, Zeilbergseweg 10 te Ysselsteyn-Venray, voor het uit breiden van een varkensmesterij, waar bij mest en meststoffen worden opgesla gen, gelegen aan de Pastoor Jacobspeel 1 te Ysselsteyn; P.J. van Duijnhoven, Johan van Wyttenhorstweg 18, te Vredepeel- Venray, voor het ex art. 6a, uitbreiden/wijzigen van een timmer werkplaats waar elektromotoren wor den gebruikt met een gezamenlijk ver mogen van meer dan 1,5 kW, gelegen aan de Johan van Wyttenhorstweg 18 te Vredepeel; C.X. Lin en C.H. Lin, p.a. Raad huisstraat 27 te Panningen voor het ex art. 6a, uitbreiden/wijzigen van een Chinees-Indisch restaurant, waar voedings- en genotmiddelen worden ge bakken in olieën en vetten, gelegen aan het Kennedyplein 13 te Venray. De beschikkingen en alle ter zake zijnde stukken liggen in het raadhuis, kamer 119, raadhuisstraat 1 te Venray, ter inzage en wel van 3 juni 1983 tot 3 juli 1983 elke werkdag van 9.00 tot 12.00 uur. De betreffende stukken kunnen gedu rende bovengenoemde periode ook nog elke donderdag van 16.30 tot 19.30 uur worden ingezien (na telefonische af spraak). Ingevolge artikel 44, tweede lid, van de Wet algemene bepalingen milieuhy giëne staat tot 3 juli 1983 beroep open bij de Kroon voor: a. de aanvrager; b. de betrokken adviseurs; c. degenen, die overeenkomstig artikel 20, 21 of 22, tweede lid, of 28, eerste lid, onder c, van de Wet algemene bepalingen milieuhygyëne bezwaren hebben ingebracht; d. enige andere belangehebbende, die aantoont dat hij redelijkerwijs niet in staat is geweest overeenkomstig artikel 20, 21 of 22, tweede lid, of 28, eerste lid, onder c, van de Wet al gemene bepalingen milieuhygiëne bezwaren in te brengen. De beschikking wordt na afloop van de beroepstermijn van kracht tenzij voor deze datum beroep is ingesteld en met toepassing van artikel 60a van de Wet op de Raad van State een verzoek wordt gedaan tot schorsing van dt be schikking dan wel tot het treffen van een voorlopige voorziening. Het beroepschrift moet worden gericht aan Hare Majesteit de Koninging en worden gezonden aan de Raid van Sta te, afdeling voor de geschillen van bestuur, Binnenhof 1, 2513 AA 's-Gravenhage. Het verzoek tot schorsing of een voorlopige voorziening moet worden gericht aan de voorzitter van de afdeling voor de geschillen van bestuur van de Raad van State. De beschikking wordt niet van kracht voordat op dat verzoek is beslist. Venray, 3 juni 1983 Op dinsdag 7 juni a.s. om 17.00 uur wordt in kamer 127 van het raadhuis weer een openbare vergadering gehou den door de commissie voor onderwijs en cultuur. Tijdens deze vergadering zal nadere informatie gegeven worden over emancipatie. Verder zal de commissie het college van b. en w. moeten adviseren over een aantal zaken, die daarna ter goedkeu ring aan de raad zullen worden voorge legd. Ten behoeve van de aanschaf van leer- en hulpmiddelen voor het vak godsdienst op de openbare lagere school „De Keg" zal een bedrag van 1.329.— nodig zijn. De subsidiering van het regionale al fabetiseringsproject 1982 zal definitief moeten worden vastgesteld. In totaal hebben hieraan 110 mensen deelgeno men, waarvan er 58 uit de gemeente Venray. De kosten per deelnemer be droegen 826,37, zodat de gemeente hiervoor 47.929,— zal moeten beta len. Ook voor het regionale project educa tieve actieviteiten voor culturele minder heden zal de subsidiering over 1982 moeten worden vastgesteld. Regionaal hebben hieraan 94 personen deelgeno men. De kosten per deelnemer bedroe gen hier 481,76 zodat Venray voor 40 deelnemers 19.270 zal moeten betalen. Verder zal de commissie advies moe ten uitbrengen over de vaststelling van diverse onderwijsvergoedingen over 1982 voordat b. en w. dit ter vaststelling aan de gemeenteraad voorlegt. Het voornemen bestaat om de mi nister van onderwijs en wetenschappen te verzoeken om voor het schooljaar 1983-1984 toepassing te geven aan een gedeeltelijke opschorting van in totaal 12 klokuren van de normeringsregeling vakonderwijs gewoon lager onderwijs. Medewerking wordt gevraagd voor het vervangen van versleten meubilair en de aanvullende eerste inrichting van de lagere school in Castenray, voor het aanleggen van een hellingbaan t.b.v. een gehandicapte leerling van de l.o. school „De Kemp" en voor het aan schaffen van een dia-projector t.b.v. de kleuterschool ,,'t Befke". Sinds de gemeente bekend heeft ge maakt, dat een „hondenbelasting- controleur' op pad zou gaan om na te gaan of hondenbezitters inderdaad be lasting op hun viervoeter(tje) betalen blijkt het hondenbestand in Venray aan merkelijk te zijn toegenomen. Spontaan heeft zich een hondertal hondenbezitters gemeld om aan hun be lastingplicht te voldoen. Intussen heeft de hondemcontroleur al meer dan hon derd honden opgespoord, waarvoor geen belasting werd betaald. Huis-aan- huis wordt door de controleur aange beld en geleidelijk aan wordt op deze manier de gehele gemeente „uitgekamd". Meer dan eens wordt bij de gemeente geïnformeerd wat er precies gebeurt met het geld van de hondenbelasting. Het antwoord is heel eenvoudig: de op brengst van deze belasting wordt toege voegd aan de algemene financiële mid delen van de gemeente. Uit deze algemene middelen komt ook 't geld, voor de bestrijding van de milieu vervuiling nl. voor 't tegengaan van de bevuiling van straten en openbaar groen door de honden en als een bijdrage in de kosten, die de gemeente moet maken voor de reiniging daarvan. OUDE BELASTING De hondenbelasting dateerd reeds van de totstandkoming van de gemeentewet op juni 1851 waarin wordt gesteld, dat een gemeente het recht heeft tot het hef fen van belasting op honden. Aanvankelijk was het doel - dat blijkt ook uit de officiële regeringstoelichting - het aantal honden te verminderen. Deze belasting was dus een politiemaatregel, die eerst in later jaren is uitgegroeid tot een fiscale maatregel. Successievelijk zijn de rollen omge keerd. De hondenbelasting werd meer en meer geheven om de gemeente aan een bron van inkomsten te helpen. Veel gemeenten hebben van de hun toegekende bevoegdheid tot heffing van een hondenbelasting gebruik gemaakt. De tarieven zijn in de loop der jaren be langrijk verhoogd (in Venray betaalt men voor het belastingjaar 1983 (kalen derjaar) 46,— voor tedere hond). In de gemeentebegroting voor 1983 wordt het aantal honden in de gemeente geraamd op 2.800, die met elkaar goed zijn voor een geschatte opbrengst van 128.000,—. UITSPRAKEN Sinds het van kracht worden van de gemeentewet in 1851 hebben verschil lende schrijvers in commentaren op de gemeentewet „fiolen des toorns" over deze viervoeters uitgestort. Deze schrij vers hebben waarschijnlijk geen bestuursfunktie in een of andere kyno- logenclub bekleed.... We laten hieronder enkele van die uit spraken volgen: „De hond is nu eenmaal uit zijn aard een ongemanierd, onordelijk crea tuur...." „De overheid heeft er voor te zor gen, dat er niet meer honden dan men sen komen." „Wij kunnen niet inzien, waarom paarden en runderen, zelfs schapen, die onbeheerd op straat worden aangetrof fen, moeten worden opgeborgen (ge schut) en indien zij zich onbetamelijk gedragen, door de overheid moeten worden afgemaakt, in het belang van de openbare orde en veiligheid en „de hond" al zijn lusten maar vrijelijk op openbare plaatsen mag botvieren." „Beesten, niet ongelijk aan kalve ren, althans wat de grootte betreft, loopen het gansche jaar kinderen de stuipen op het lijf te jagen". Deze uitspraken zijn beslist niet af komstig van iemand van het Venrayse gemeentebestuur uit het verleden of he den, maar van toch wel achtenswaardi ge lieden, die commentaar op de ge meentewet hebben geleverd. Het college van b. en w. van Venray heeft beslist geen hekel aan honden maar wil wel graag ter rechtvaardiging van de hondenbelasting, dat i e d e r e hondenbezit(s)ter voor zijn/haar trou we beest(je) betaalt. NEDERLANDSE VERTALING VAN ONDERSTAANDE BEKENDMAKING De Infotelefoon Wat is dat? ue mtotelefoon geeft informatie in uw eigen taal. Iedere maand over een ander DRAAI onderwerp. 030-313024 SPAANS 030-315212 TURKS 030-312824 ARABISCH en u krijgt informatie In de maanden juni en juli over twee onderwerpen: de huurverhoging in juli en vakantie en hygiëne. In de maand augustus over individue le huursubsidie. Kennisgeving bekendmaking ontwerpbeschikking Burgemeester en wethouders san Venray, gelet op artikel 24, tweede lid, onder c, van de Wet algemene bepalin gen milieuhygiëne; maken bekend dat zij voornemens zijn om op de aanvraag van: A. van Ham, Stationsweg 185 te Oostrum-Venray, voor een vergunning ingevolge de Hinderwet voor het oprich ten, in werking brengen en in werking houden van een herstclinrichting voor personenauto's, waar elektromotoren worden gebruikt met een gezamenlijk vermogen van meer dan 1,5 kW, gele gen aan de Stationsweg 185 te Oostrum; L.M. Arts, Ysselsteynseweg 49 te Ysselsteyn-Ven ray, voor een vergunning ingevolge de Hinderwet voor het uit breiden en wijzigen van een kalkoenen- houderij en varkensmesterij, waarbij mest en meststoffen worden opgesla gen, gelegen aan de Ysselsteynseweg 49 te Ysselsteyn, positief te beschikken onder voor waarden om gevaar, schade of hinder voor de omgeving te ondervangen. De ontwerp-beschikkingen, alsmede de aanvragen en andere ter zake zijnde stukken, liggen in het raadhuis, kamer 119, Raadhuisstraat 1 te Venray, ter in zage en wel tot 17 juni 1983, elke werk dag van 9.00 tot 12.00 uur; na deze datum tot het einde van de termijn waarbinnen beroep kan worden ingesteld tegen hel geven van de aange vraagde beschikking, eveneens elke werkdag van 9.00 tol 12.00 uur. De betreffende stukken kunnen tot bovengenoemde datum ook nog elke donderdag van 16.30 tot 19.30 uur wor den ingezien (na telefonische afspraak). De aanvragers, alsmede degenen die bezwaren hebben ingebracht naar aan leiding van een van de aanvragen en een ieder die aantoont, dat hij daartoe rede lijkerwijs niet in staat is geweest, kun nen tot bovengenoemde datum gemoti veerde schriftelijke bezwaren inbrengen naar aanleiding van een van de ontwerp beschikkingen. Degene, die een bezwaarschrift in dient, kan verzoeken zijn persoonlijke gegevens niet bekend le maken. Een bezwaarschrift dient gericht te worden aan ons college. Venray, 3 juni 1983 Burgemeester en wethouders van Venray, namens dezen, hel hoofd van algemene zaken en kabinet, A.L.G. Janssen. mm Ef infoteléforto da gtfwroes en su tengua materna. Cada tros sobre oiro asunto. Mar car tafotetefomi si2e kendi diönizde bDgter verin Her ay ba$ka bir konu tslenir. y te darèo mformactön. no.yu araymiz Bögtteri dinleymiz. da&U .-iiin ti j i pij wklbl ou^uit JA JjmcxxU durante los meses de junto y julio sobre: la subida del alquiler en julio y vacaciones e higtene en el mes de agosto sobre subsidlo individual para el alquiler (huursubsidie) haziran ve temmuz aylarinda iki konu islenmektedir: temmuz aytnda olan kira artisiari ile izin ve temizlik agustos ayinm konusu kisisel kira yardtmidtr (huursubsidie) y* J y* 4JI&1 j èlls» J ajlJi aUM!' J,*?" «iJJ- JAJJ .üllaJ1 j Jj f 'j o;'u' .(Huursubsidie) Om chaotische toestanden van andere jaren rond de sporthal „De Wetteling" tijdens de jeugdvierdaagse (9 t.m. 12 ju ni a.s.) te voorkomen, zullen tijdens de ze dagen enkele tijdelijke (verkeers)- maatregelcn van kracht zijn. Om de rommelige situaties op de kruising Zuidsingcl/Sportlaan te voor komen, is de eenrichtingsvcrkecrsrege- ling in overleg met de organisatie opge zet. In- en uitstappen op de Zuidsingcl is om de Verkeersdoorstroming niet te be lemmeren, ten strengste verboden. Ou ders, die hun kinderen per auto halen en brengen kunnen de Sporthal (vertrek punt van de wandelingen) alleen berei ken via de Hoebertweg en de Sportlaan. Hier geldt eenrichtingsverkeer. Op het onverharde parkeerterrein wordt een sluis gemaakt, waar men kinderen kan laten uitstappen. Onmiddclijk doorrijden is een ver eiste voor een vlotte afwikkeling en ten behoeven van een doorgang, eventueel voor een hulpverleningsvoertuig. Op het onverharde parkeerterrein is tot 18.30 uur alleen parkeren toegestaan voor kaarthouders. Nadat de kinderen snel zijn uitgestapt moet men dus elders parkeerruimte zoe ken. Belangrijk is derhalve voor hel welslagen van deze proefregcling dat kinderen, voor het uitstappen geïnstru eerd zijn over wat zij moeten doen na het verlaten van de auto. RECTIFICATIE Door een technische onvolkomenheid zijn er in de tabel van de treinvertrektij- den die wij vorige week publiceerden op drie plaatsen tekens weggevallen. Hieronder vindt U deze tabel nog maals, nu voorzien van alle tekens die erbij horen. DIENSTREGELING SPOORWEGEN VAN VENRAY NAAR: NIJMEGEN VENLO 5.58 tt 6.27 6.30 7.00 X 7.00 X 7.30 7.30 X 8.00 5C 8.00 8.30 8.30 en zo ieder half uur op werkdagen en ieder uur op zon- en feestdagen, tot en met: X^.OO X 17.00 17.30 17.30 daarna: 18.00 18.30 19.00 19.30 20.00 20.30 21 00 0 21.30 22.00 0 22 30 ZJ.UU 0 23.30 0.00 0 18.00 18 30 S 19 00 19.30 20.00 20.30 5 21.00 21.30 22.00 22.30 S 23.00 23.30 0.00 0.30 LET OP DE TEKENS! maandag t.m. vrijdag X maandag t.m. zaterdag niet op 25 december, 22 en 29 april. 0 op zon en feestdagen echter NIET op 25 december 1983, 22 en 29 april, 5 en 31 mei 1984. Treinen waar geen teken bij staat, rijden dus iedere dag VAKANTIE-TREINEN: Op zaterdag van 4 juni - 20 au gustus gaat de trein van 9.30 uur naar Venlo en Roermond als Valkenburg-expres via Maastricht naar Valkenburg (a. 11.09 uur) Op zaterdag van 4 juni - 20 au gustus gaat de trein van 13.00 uur naar Nijmegen via Arnhem, Zut- phen en Deventer door naar Zwolle (a. 14.47). Op zaterdag van 9 juli - 20 augustus rijden de volgende treinen: Venlo v: 9.49 uur via Eindhoven, Roosendaal, Goes en Middelburg naar Vlissingen (a. 12.19); en Vlissingen v: 12.50 uur via Middel burg, Goes, Roosendaal, Tilburg en Eindhoven naar Venlo (a. 15.41). Nadere bijzonderheden vindt u in het nieuwe spoorboekje

Peel en Maas | 1983 | | pagina 9