DIE MAN IS V.E. De Wetteling C °o 01DE FOTO'S AGENDA 25e Avond- indelvierdaagse BaSKHet Aspeiges Boek Standpunt b. en w. over Rijksweg 73 Gewestelijke brandweer wedstrijden INGEZONDEN ZIEKENOMROEP Programma van de Venrayse Omroep Stichting 4e Bejaarden- pick-nick op donderdag 23 juni service GEVONDEN VOLLUK Café De Volle Maan Op donderdag 9 juni beginnen we de avondwandelvierdaagse met een Jlonnenwedstrijd. Gezien de vele akties die we tot nu toe mochten Jntvangen, ziet het er naar uit dat ook |dit jaar weer veel wandelaars zullen elnemen. Om de aanvoer van de deelnemers zo itilig mogelijk te laten verlopen zal er .•durende deze vier dagen een eenrich- ügsroute rondom de Wetteling worden maakt. Op de pagina „Gemeente- jiraat" van deze week zult U de ptuatieschets aantreffen met de bij- •horende toelichting. Het komt in het |cort hierop neer, dat men in de nabijheid van de sporthal alleen maar iag stoppen voor onmiddellijk in- en titstappen. Leiders en leidsters van groepen en auto's buiten Venray mogen 1 parkeren, mits ze in het bezit zijn ran een speciale parkeerkaart, die bij let voorinschrijven wordt verstrekt, «oor fietsers geldt deze maatregel niet j we vragen dan ook aan alle eelnemers uit Venray om zoveel ïogelijk gebruik te maken van de fiets, r zal voor voldoende fietsenstalling orden gezorgd. [dereen kan aan deze avondvierdaagse elnemen I De start is van 17.30 tot 19.00 uur |wiaf sporthal De Wetteling. De ifstanden zijn 5, 10 of 15 km. per dag, wijl op zondag 12 juni ook de 20 km. wandeld kan worden. Het inschrijfgeld bedraagt 6,- per Ideelnemer. Daarvoor mag U vier dagen Ivandelen en ontvangt iedereen een herinnering, de avondvierdaagse sticker •neen traktatie op de rustplaatsen, elke lag. Zondag 12 juni wordt er in de lamiddag gewandeld. De starttijden tijn dan als volgt: 10 km 13.00 uur 5 km 14.00 uur. Okm 14.30 uur. 5 km. 15.00 uur. m kwart voor vijf wordt deze 25e vondvierdaagse dan afgesloten met een efilé waaraan bijna alle muziekkorpen lit Venray en omstreken hun mede werking zullen verlenen. Wil men meedoen, alleen met z'n weeën, drieën of met een hele groep, ie dan wel moet bestaan uit elf ersonen, dan kan men zich inschrijven p dinsdag 7 juni en woensdag 8 juni an 19.00 tot 20.00 uur in de kantine an de Wetteling. Men kan ook .•hriftelijk inschrijven op donderdag 9 |uni vanaf 17.00 uur in de sporthal. Groepen die dit wensen kunnen geju reerd worden door een deskundige en inafhankelijke jury. Daarvoor worden in prijzen beschikbaar gesteld. Alle troepen ontvangen een groepsherinne- png. U kunt ook nog voor één dag Inschrijven. Dan zijn de kosten 3,- per persoon. Doe allemaal mee, dan wordt t gezellig rondom de sporthal en... delen is gezond. Wilt U meer informatie: van Ham. Kerkpad 1 Venray tel. 765, N. Baarman, Burggraaf 21, mray, tel. 87967. Feller Oude Oostrumseweg 7 Venray 82361. Het witte goud invde recepten en tal van wetens waardigheden Onlangs is verschenen „Het Asper- esboek", geschreven door Wiel lasten. Bewonderaars schromen om asperges roente te noemen. Ze geven er liever loëtische benamingen aan zoals het witte goud". En als ze asperges al jroente noemen, is het meteen de ,,Ko- ingin der groente". In ons land de eni- ie groente die er zich op kan beroemen lat een heuse Broederschap - analoog aan de befaamde wijnbroederschappen - voor haar belangen opkomt. Cleopatra al kende de amoureuze krachten van de asperges en in de mid- leleeuwen kwamen asperges voor in de landboeken over geneeskundige krui- len. Ook voor Wiel Basten, de schrijver ran „Het Aspergesboek", is asperges neer dan groente. Is het een fenomeen. Als Noord-Limburger bewoont hij de eboortestreek van dit fenomeen. Heeft lij - vanzelfsprekend bijna - in zijn jon- je jaren zelf asperges gestoken. Zijn lefde voor de asperges is dan ook al md. En diep. Als verwoed hobby-kok leeti hij dit koninklijk ingrediënt in al :ijn facetten leren kennen. Het op tallo- :e manieren verwerkt tot tongstrelende lerechten. In meer dan tweehonderd recepten - ariërend van eenvoudig tot zeer ver fijnd - voert hij deze prima donna onder lie groenten ten tonele. Als voorgerecht. Met sausjes en botertjes. In watertan dende combinaties met eieren. Als ver rukkende hapjes. In lichtvoetige soe- >en. Als drager van salades en cocktails, n een exotische entourage. En in speel se avonturen met exclusieve evenknieën als kreeft, zalm en truffel. Alle recepten zijn zo geschreven dat ook iemand met twee linker kookhan- den ze probleemloos kan volgen. De enige manier om te bewerkstelligen dat isperge datgene krijgt waar ze recht op leeft: de bewonderende waardering van edereen die de moed heeft uil de groen- lesleur te breken en kennis te maken met deze „Koningin der groente". Het boek geeft ook de complete ge schiedenis van de asperges in al zijn we tenswaardigheden Het boek is rijkelijk geïllustreerd in kleur en zwart-wit. „Het Asperges- boek" is o.a. verkrijgbaar bij boek handel van den Munckhof, Grote straat 68, Venray voor 24,90. Het college van b. en w. heeft zijn standpunt bepaald over het voorstel van Rijkswaterstaat directie Limburg voor de definitieve ligging van Rijksweg 73 tussen de Maasheseweg en Boxmeer. Na afweging van de verschillende aspecten en met inachtneming van de negen ingekomen schriftelijke reakties willen b. en w. terug naar het oorspron kelijke tracé van 1982, zij het met enke le aanpassingen. Hierbij wordt gesteld, dat handhaving van het viaduct in Spurkt voor alle partijen de meest acceptabele oplossing biedt. In hoofdzaak komt dat dus neer op inpassing van de rijksweg westelijk van Spurkt en de buurtschap Loobeek langs de beekdalgrens. Naar de mening van het college heeft dat tracé de volgende voordelen: Van het bos tussen Smakterweg en Spurkt blijft het meest natuurlijke en waardevolle noord-westelijke gedeelte gespaard, evenals het bosje met dassen- burcht enz. nabij de huiskavel van M. v. d. Winkel alsmede het eigenlijke Loo- b eekdal. Het weer op te nemen (land- bouwjviaduct kan met beplante taluds op alleszins aanvaardbare wijze tussen de aanwezige verspreide houtopstand worden ingepast. De rijksweg volgt dan verder het natuurlijk verloop van het landschap naar de nauwe beekdalpassa- ge bij de buurtschap Loobeek. Hier door blijven de structuur van deze buurtschap en de relatie met Smakt- Holthees bewaard. Eveneens blijft intact het meest natuurlijke gedeelte van het beek ver loop ten oosten van de brug. De rijksweg blijft ook op grotere afstand van de woningen van Loobeek. —Landschappelijk zowel als land bouwkundig belangrijk vinden b. en w. tenslotte, dat het bouwlandcomplex van Smakt zo min mogelijk wordt doorsne den en in zijn geheel blijft liggen aan de vestigingszijde van de boerderijen. Daarmee wordt tevens zoveel mogelijk tegemoet gekomen aan het ruilverkave- lingsbelang. Op grond van bovenstaande overwe gingen verzoeken b. en w. Rijkswater staat het tracévoorstel te herzien. OORLOGSTUIG Op de Koepas werden bij graaf werkzaamheden een granaat gevonden. Deskundigen van de EOD zorgen voor de verdere opruiming. Bij een bunker aan het Defensie kanaal werd een granaat gevonden. De mannen van EOD zullen zich ook over dat oorlogssouvenier ontfermen. BOTSINGEN Op de Albionstraat was onvol doende afstand houden oorzaak dat de bestuurder van een personenauto niet meer tijdig kon stoppen toen een voor hem rijdende personenauto moest af remmen om een autobus vrije doorgang te verlenen. Een soortgelijke botsing ontstond op de Maasheseweg waar een Fransman niet voldoende afstand hield en toen een voor hem rijdende personenauto moest afremmen om voorrang te verlenen. In beide gevallen bleef het bij lichte schade. GEEN VISITEKAARTJE Geen visitekaartje kon v. R. uit Venray ontdekken bij terugkeer bij zijn op de Past. v.d. Gaetstraat geparkeerde auto. Wel ontdekte hij dat zijn auto was aangereden door een andere auto. Hij zit nu met de schade tenzij de veroorzaker zich alsnog zal melden of dat getuigen de politie tippen. WIE STORTTE BERG ZAND OP SPOORWEGOVERGANG Dat vraagt zich de politie af, en als buschauffeur K. van de firma van Ham uit Venray niet onmiddelijk de juiste maatregelen had genomen zou het helemaal niet denkbeeldig zijn geweest, dat er een spoorwegongeluk zou zijn gebeurd. Buschauffeur K. zag een berg zand op de spoorwegovergang liggen en nam direkt het initiatief om de uit de richting Nijmegen komende trein tijdig te laten stoppen. Daarna verwijderde hij zoveel zand dat de trein zijn reis kon vervolgen. Personeel van de gemeente verwijderde later de rest van het zand. De storter welke vermoedelijk zijn gehele lading zand heeft gelost verloren is tot op heden nog niet kunnen worden achterhaald. Mogelijk zijn er getuigen; deze worden verzocht kontakt op te nemen met de politie. CONTROLE OP ONAFGESLOTEN AUTO'S In de nacht van donderdag op vrijdag werd in een gedeelte van Venray door de politie controle gehouden op het afsluiten van geparkeerde auto's. Het aantal gecontroleerde voertuigen be droeg 225. In 13 gevallen maakte de politie proces verbaal op omdat de auto's niet afgesloten waren. Het is ergerlijk hoe nonchalant men zijn auto onafgesloten laat staan, dikwijls met dure aparatuur daarin. Zodra Venrays politie weer man kracht ter beschikking heeft zal zijn doorgaan met deze controle, ook in de andere wijken. VERANDERING NAAMBORD Vredepeel bestond niet meer, als men het plaatsaanduidingsbord moest gelo ven want de naam Vredepeel bleek veranderd te zijn in oorlogspeel gem. USA. De politie maakte daarvan proces verbaal op. De gemeente zal weer zorgen voor een juiste plaatsaandui ding. GESLAAGD Aan de Kath. Universiteit te Nijme gen is Jos Draaisma geslaagd voor het artsexamen. Voor het eerst in de geschiedenis van Venray zullen a.s. zaterdag 4 juni de Gewestelijke Brandweerwedstrijden in Venray worden gehouden in 3 wed strijdklassen op één dag. Dit interprovinciaal brandweertref- fen op sportief gebied, waarbij de best geplaatste ploegen van de eerder dit jaar gehouden provinciale brandweerwed- strijden aantreden, zal worden georga niseerd door de vrijwillige brandweer van de gemeente Venray. De leden van onze brandweer hebben reeds wekenlang aktie gevoerd om een waardige gastheer te zijn voor de 36 ploegen uit het gehele land. In het verleden heeft de Venrayse brandweer bewezen in kleiner verband een dergelijke organisatie aan te kunnen; de wedstrijden van a.s. zater dag zijn dan ook een grootse uitdaging. Brandweerkorpsen uit het gehele land zijn reeds vaker in Venray te gast geweest al was dit dan wel in een ander verband en dan georganiseerd door de bedrijfsbrandweer van Rank Xerox. De - Provinciale wedstrijdleider de heer Magdalijns schrijft in het voor woord van het programmaboekje, „De Gewestelijke" dat het brandweerkops tot de beste korpsen in de provincie behoort en dat de deelnemende korpsen nu gaan uitmaken welk korps zal worden afgevaardigd naar de landelijke wedstrijden. Gezonde revalitieit en inzet zijn onmisbaar bij deelname aan wedstrijden, maar het meedoen moet toch centraal staan... Burgemeester Defesche vindt dat de grote waarde van deelname aan deze wedstrijden zeker op de eerste plaat ligt bij de voorbereidingen. Door een goede voorbereiding winnen de vrijwilligers aan bekwaamheid voor dagelijkse inzet. Venrays brandweerlieden hebben dit wekend de foyer van de schouwburg omgetoverd tot brandweerfeestzaal en vandaaruit zullen dan de 36 ploegen naar het wedstrijd-object worden ge bracht. Om reden van voorzichtigheid vermelden wij dat object niet, maar iedereen kan zaterdagmorgen, als de eerste ploeg in de aanval gaat, die ploeg volgen. Om half negen vertrekt de eerste ploeg van ieder onderdeel in de drie wedstrijdklassen. MAISTEELT EN OVERBEMESTING Naar aanleiding van uw verslag (d.d. 20 mei j.l.) van de behandeling van de milieunota in de gemeenteraad van Ven ray het volgende: 1Om aan te geven welk een onstui mige groei de intensieve veehouderij in onze gemeente heeft doorgemaakt, hebben wij letterlijk gesteld: „Waar hier een eeuw geleden nog 0,2 varken en 1,5 kip per ha rondliepen, zaten er in 1979 24 varkens en 295 kippen per ha opgesloten. Terwijl de Venrayse kuituur- grond in oppervlakte iets meer dan ver dubbeld (111 steeg het aantal varkens met bijna 12000% en het aantal kippen met bijna 20.000%". Dit nu worden door wethouder Claessens „Honderd jaar oude gegevens" ge noemd. Hoewel ook wij prof. de Haan citeer den, hebben wij ons betoog voorname lijk gebaseerd op informatie uit het rap port „Intensieve Veehouderij in relatie tot Ruimte en Milieu", in 1982 uitgege ven door Staatsbosbeheer. 2. Ook het probleem van de zure regen werd door wethouder Claessens veel te sterk gerelativeerd. Het verband tussen ammoniak uitstoot en het verschijnsel zure regen zou nooit zijn aangetoond. De stroom van publikaties hierover is kennelijk nog niet lang genoeg. Zelfs het ministerie van V.R.O.M. gaat er inmiddels vanuit dat de ammoniakken uit meststoffen voor 35% bijdragen-aan het ontstaan van zure regen. De cijfers die de bedreiging van de Rouwkuilen en de Castenrayse Vennen in het bovengenoemde rapport illustreren spreken boekdelen. 3. De lezers van uw verslag zullen zich waarschijnlijk hebben afgevraagd waar om wij de raad voorstelden te stoppen met de gemeentelijke maisteelt. Uiter aard zijn wij enkele maanden geleden akkoord gegaan met het rendabel maken van braakliggende gemeente grond. Toen beschikten wij echter nog niet over de informatie, die ons er toe bracht overschakeling op een ander gewas voor te stellen. De rigoreuze ontwikkeling van de maisteelt hangt nauw samen met de intensivering van de veehouderij. Mias is een diepwortelend gewas dat vtij geringe eisen stelt aan de grond. Pro- duktie van veel en goedkoop voer is mogelijk als gevolg van het aanbod van goedkope dierlijke mest en volledig ge mechaniseerde teelt. Mais verdraagt grote overbemesting, nodigt a.h.w. uit tot het dumpen van mestoverschotten. Mais is een zomergewas dat laat wordt ingezaaid. Wanneer de mest wordt uit gereden in de bij uitstek natte jaargetij den, wordt een groot deel van de stikstof, fosfaat en kali in het grond water uitgespoeld nog voor het nieuwe groeiseizoen is begonnen. In 1979 stond er in Venray al 40% van het akkerland mais (in Limburg 29%, in Nederland 18%). Arno Cools gemeenteraadsfrak tie PSP-PPR-CPN Naschrift van de redaktie: Het is natuurlijk niet de bedoeling dat wij onze kolommen openstellen voor raadsleden die menen dat wij hen in een of ander raadsverslag tekort hebben gedaan. Iets anders is, wanneer wij hen onwaarheden „in de mond leggen". Feit is echter dat wij in ons laatste raadsverslag te summier aan het gesprokene van de heer Cools voorbij zijn gegaan, waardoor zijn pleidooi niet naar behoren naar voren kwam. Daar om bij uitzondering bovenstaand arti kel. St. Elisabethziekenhuis Venray te beluisteren via kanaal 4. Woensdag: Tweede woensdag van dc maand, van 10.15 tot 11.15 uur het pro gramma „Onder Ons" een programma over mensen en dingen die de aandacht vragen. Deze keer hebben wij het over de Gouden Leeuw. Donderdag: van 10.15 tot 11.15 uur het programma „Nieuws en informa ties", daarna het verzoekplatenpro- gramma. St. Anna, Psychiatrisch Centrum Venray Maandag: van 15.00 tot 16.30 uur het programma „Non-stop lichte en veelge vraagde muziek". Dinsdag: Tweede dinsdag van de maand, van 14.00 tot 15.00 uur het pro gramma „Onder Ons", een programma over mensen en dingen die de aandacht vragen. Deze keer hebben wij het over de Gouden Leeuw. Vrijdag: van 10.00 tot 11.30 uur het programma „nieuws en informaties" waarin het verzoekplatenprogramma. St. Servatius, Psychiatrische Centrum Venray. Donderdag: vanaf 10.00 uur het pro gramma „nieuws en informaties", waarna het programma „Onder Ons", een programma over mensen en dingen die de aandacht vragen. Deze keer heb ben wij het over De Gouden Leeuw. De Kruuze, Geriatrisch Centrum Venray. Maandag: van 14.00 tot 15.00 uur het programma „Houwen zo". Vrijdag: van 14.00 tot 15.00 uur het programma „nieuws en informaties", waarna het verzoekplatenprogramma. Bejaardencentrum, Het Schutters veld. Vrijdag: van 10.30 tot 11.30 uur een speciaal programma met en voor de be woners van Het Schuttersveld. Wilt U aan familie, vrienden en/of bekenden in een van bovenstaande in stellingen een muzikale groet brengen? Wij zijn U graag van dienst. Stuur Uw aanvraag tijdig naar de Venrayse Om roep Stichting, Postbus 320, 5800 AH Venray. VENRAYSE OMROEP STICHTING aanvraagformulier voor verzoekplaten Deze plaat is bestemd voor dhr/mevr/mej Instelling Afdeling kamer De plaat wordt aangeboden door: dhr/mej/mevr Woonplaatsx Voor de bejaarden uit de gehele ge meente Venray wordt op donderdag 23 juni voor de vierde maal een gezellige pick-nick georganiseerd. Tot op heden was hel gebruikelijk, dat deze pick-nick werd gehouden in de tuinen rond „Het Schuttersveld". In verband met de ver bouwingswerkzaamheden, waardoor een gedeelte van het terrein niet beschik baar is, wordt nu uitgeweken naar het Activiteitencentrum voor bejaarden aan het Kennedyplein [voormalige Hense- niusschoolj. Zowel binnen als buiten het gebouw zal er weer van alles te doen zijn. Men kan dansen en deelnemen aan allerlei spelen. Verder kan men zich te goed doen aan drankjes en hapjes, waarvoor tal van vrijwillige krachten zich weer zullen inzetten. Mocht het onverhoopt (nog) slecht weer zijn, dan vinden alle aktiviteiten binnen plaats. Ln zoals voorgaande jaren is deze pick-nick weer bestemd voor alle ouderen, ongeacht of zij bij een bejaar denvereniging zijn aangesloten. 1 oegang alteen op vertoon van deel nemerskaart, die voor 1,verkrijg baar zijn bij onderstaande adressen. Het aardige van zo'n toegangskaart is, dat deze tevens een consumptiebon is, zodat men al bij voorbaat verzekerd is van een gratis consumptie. VOORVERKOOP Tegen betaling van 1,kan men de kaarten verkrijgen op de volgende adressen: Castenray: mevr. G. Rambags-Cle- ven, Horsterweg 39, 5811 AA Casten ray. Heide: de heer J. H. Janssen, Heid- seweg 35, 5812 AA Heide, tel. 04780-- 81708. Leunen: de heer H. Ouwerkerk, Horsterweg 12, 5809 ES Leunen, tel. 04780-83341. Merselo-Vredepeel: mevr. Hoedema- kers. Endepoel 1, 5815 CR Merselo, tel. 04786-330. Oirlo: de heer J. Direks, Haalakker 17, 5808 AX Oirlo, tel. 04787-751. Oostrum: de heer J. Claessens, Randenrade 31, 5807 BL Oostrum, tel. 04780-83419. Smakt: mevr. I. Weijers, Broek 2, 5824 AC Holthees, tel. 04782-534. Venray: Bejaardenwerk, Kennedy plein 1, 5801 VH Venray, tel. 04780- 86706. Receptie „Het Schuttersveld", Berg weg 2, 5801 EG Venray, tel. 04780- 83131. Veulen: de heer P. L. Cox, Brugpas 34, 5814 AN Veulen, tel. 04780-82387. Ysselsteyn: de heer A. Winnen, Jan Poelsweg 2a, 5813, BN Ysselsteyn, tel. 04785-387. VeelEisend. Wil een broek met een prettige pasvorm. Van een goede kwaliteit. En in een aktuele modellering. Die man weet waar hij moet zijn. En dat zijn keus begint bij New Man. VAN OORSCHOT MODE Grotestraat 73. Venray |B HelmundRoosendaal. Boxmeer, Oss. Venray. Voor een internationaal modeprogramma PROGRAMMA SPORTHAL DE WETTELING van 3 t.ra. 9 juni 1983 Vrijdag 3 juni: 20.00-21.00 Bexkens zaalv. vr. Zaterdag 4 juni: 09.00-17.00 zaalvoetbaltoernooi De Klomp. 8 teams. 17.00-18.00 Theeuwen zaalv. vr. 18.00-20.00 SVV zaalv. vr. Zondag 5 juni: 09.00-17.00 zaalvoetbaltoernooi De Klomp. 8 teams. 17.00-18.00 Mennen zaalv. vr. 18.00-19.00Thuyls zaalv. vr. 19.00-20.00 Hanen zaalv. vr. Maandag 6 juni: 18.00-21.00 VC Rooy. Verder nog geen programma. Dinsdag 7 juni: 18.00-21.00 VC Rooy. 19.00-20.00 inschrijven Jeugd-avond vierdaagse. 21.00-23.00 Badminton. Woensdag 8 juni: 19.00-22.30 Badminton. 19.00-20.00 inschrijven Jeugd-avond- vierdaagse. 22.30-24.00 ZVV De Wettelins zaalv. Donderdag 9 juni: 18.00-21.00 Badminton. 21.00-22.30 VC Rooy tr. Jeugd- en avondvierdaagse cv sanitair riolering bel 84865 ketephas venray van 24 t.m. 29 mei 1983 Horloge met groen cijferplaat aan zwart bandje, merk Antiloc 18 karaats gouden herenhorloge, vierkante kast, merk Omega Quartz meisjeshorloge aan rose bandje, merk Quartz Plastic regenjas-kapuchon, bordeaux-rood, maat L Zwarte portemonnaie met in houd Kleine zwarte portemonnaie, in houdende 2 sleutels en kleingeld Sleutel, opschrift: ABUS Germany. Voor inlichtingen kunt u zich wenden tot de administratie van de Gemeente politie Venray, Leunseweg4, tel. 04780- 84888, toestel 227. a.s. zaterdag 4 juni swingende Nederlandstalige muziek AANVANG 21.30 UUR Merseloseweg 36 Tel. 10036 Deze week in foto van Venray Luchtwachtpost uit de mobilisatie, 1939 1940. Deze Luchtwachtpost zetelde op het Patronaat in de Paterstraat en fungeerde als berichtendienst van de nationale luchtverdediging. Op 10 mei 1940 gaf deze post, als eerste van alle Nederlandse posten, 's morgens om 4 uur, de melding door aan de Generale Staf van het Nederlandse Leger, dat grote aantallen vreemde vliegtuigen het Nederlandse luchtruim binnenvlogen. Tot circa 6 uur duurden die meldingen; toen echter werd de brug in Venlo opgeblazen en was elke verbinding met de Staf verbroken. Op bevel ging de gehele Venrayse luchtwachtpost toen naar Utrecht en Den Haag, waar men tot 28 mei krijgsgevangenen was. Op de foto staan de volgende personen: Bovenste rij: Jacq Janssen, Pierre Claessens Thy Vermeulen, Hub Verstraelen Willem Baltussen, Jacq Raymakers, Gerard Janssen, Joos Ariaens, Theng Verschu ren, Jaap Janssen, Har Pouwels, Hub Hawinkels, Jan Vollenber, Meester Dreth, Hub Houba, Toon Oudenhoven en Jan van Heijster. 2e rij: Joos Beerkens, Theng Jeuken, Piet Kruijsen, Johan Jeuken. ZONDAGSDIENST HUISARTSEM Weekenddienst voor de patiënten van W Bloemen, A. Franken. Th Lankveld. H Schraven en J. Wittgen: TH. LANKVELD Langstraat 76. telefoon 83558 Weekenddienst voor de patiënten van P. Corver. G. van Loon, F. de Muinck Keizer. F. Schmeetz. Th. van Thlel. D. Vercauteren en J. de Vocht: D.J. VERCAUTEREN Merseloseweg 33. telefoon 82200 DOKTER VAN DONGEN Kahrorkstraat 12, America telefoon 04764-1707 Voor spoedeisende gevallen kunt u op de genoemde data bij de genoemd# doktoren terecht: 's morgens van 10 tot 11 uur; 's middags van 17 tot 18 uur. ZIEKEN- EN ONGEVALLENVERVOER Telefoon 04780-81333 WEEKEND- EN NACHTDIENST VENRAYSE APOTHEKEN van heden vrijdagavond 18 uur tot vol gende week vrijdag. APOTHEEK DE MONNIKSKAP Paterslaan-hoek Patersstraat. tel. 80140 Openstelling: zaterdag van 9.00 tot 13 00 en van 17.00 tot 18.00 uur;, zondag: van 10.00 tot J100 en van Verder alleen voor spoedgevallen (via het nachtluikje) TANDARTSEN WEEKENDDIENST VENRAY Voor spoedeisende gevallen, uitsluitend na telefonische afspraak, neemt waar H. PETERS, telefoon 83478 WEEKENDDIENST DIERENARTSEN DIERENARTSENPRAKTIJK W.H. Kremer en W.G.A.M. Loonen dienst op vrijdag, zaterdag en zondag W.H. KREMER, Mgr. Nolensstraat 12 Venray telefoon 04780-81000 Spreekuur kleine huisdieren: za en zo van 13.30 tot 14.00 uur en volgens afspraak KLEINE HUISDIERENPRAKTIJK M.J. van Winden E.M. Ruijmbeek 04780 - 81336 - 83829 J.M. VAN WINDEN Stationsweg 8 Venray tel. 04780-81336 Onderwijs- en beroepskeuzevoorlichting Venray, Leunseweg 2a, tel. 10032 Openingstijden: ma tm do 8.30 - 12.45 en 13.15 - 17.00; vrijdags 9.00 - 12.30 en 13.00 - 16.30 uur INFO 3 Informatiecentrum van de provinciale nutsbedrijven PLEM, LIMAGAS en WML Past. Wijnhovenpark 1. 5801 BZ Venray telefoon 04780 - 86333 Geopend maandag tm vrijdag 9-17 uur. VROUWEN BELLEN VROUWEN Vrouwen luister- en informatiedienst van maandag t.m. vrijdag van 9-12 uur elke dinsdagavond van 8-11 uur. TELEFOON 04750-18000 ned. ver. van rheuma- pati Enten afd. limburg Postbus 100 8100 AC ECHT Algemeen Informatie-adres: Tel. 04754-2054 REGIONALE VERENIGING HET GROENE KRUIS VENRAY De dienstdoende wijkverpleegkun dige voor Venray, Meerlo en Wanssum is bereikbaar via telefoonnummer 04780 -81269. Spreekuur voor Venray: Voor eventuele behandelingen door de wijkverpleegkundigen alsmede het doorgeven van boodschappen is er ge legenheid van maandag tot en met vrijdag van 08.30 tot 09.00 uur. Uitleen voor Venray: Voor het afhalen en terugbrengen van uitleenartikelen kunt U terecht van maandag tot en met vrijdag van 08.30 tot 09.00 uur en van 16.00 tot 17.00 uur. In het weekend alleen voor spoedge vallen door de wijkverpleegkundige van de weekenddienst. Eenieder wordt verzocht de artikelen na gebruik zo spoedig mogelijk terug te bezorgen. Zuigelingen-kleuterbureau en gehoorscreening: Uitsluitend op afspraak, telefoon 81269. Spreekuur Diëtiste: Uitsluitend op afspraak, telefoon Zwangerschapsgymnastiek: Aanmeldingen via telefoon 81269. Groene Kruis Wijkcentrum „De Kiosk" Brukske Venray: Spreekuur en uitleen door de wijkver pleegkundige van maandag tot en met vrijdag van 13.30 tot 14.00 uur, telefoon 83859. Zuigelingen- en kleuterbureau uitslui tend op afspraak. Wijkgezondheidscentrum „Landweerl" Venray: Spreekuur en uitleen door de wijkver pleegkundige op maandag, woensdag en vrijdag van 08.30 tot 09.00 uur, tele foon 88273 of 85900. ONDER INVLOED De 35 jarige autobestuurder uit Helden moest biet de blaastest onder gaan omdat hij slingerend over de Leunseweg reed. Oorzaak was overma tig alcohol gebruik. Na de blaastest moest hij ook de bloedproef ondergaan. Hij kon vertrekken met een rijverbod en de aanzegging dat proces verbaal zal worden opgemaakt. Uiteraard moest hij zijn auto laten staan.

Peel en Maas | 1983 | | pagina 3