RB I Puzzelen voor Gemeenschapshuis Oirlo Q O I r KERKELIJKE DIENSTEN r GASTGEZINNEN GEZOCHT! Wie heeft een beetje tijd, liefde, en warmte over voor de bewoners van Nieuw Spaeland ariaens- sport - GROTE KERK VENRAY Zaterdag: 19.00 ncderlandse hoog mis, int. Antoon Poels en Willy Poels- Schots Theodora Flinscnberg-v. d. Boogaard Hein en Judith Blocmen- Verhaegen. Zondag: Sacramentsdag - Heilig Sacrament van het lichaam en bloed van Christus. 8.00 leesmis, int. W. Broers, echtgenote en overl. kinderen; 9.30 gre goriaanse hoogmis, int. Piet Lenssen bijzondere intentie fam. G.; 11.00 nederlandse hoogmis, int. Herman Coopmans Rie Wolke-Greefkens Sjang Bonants. Maandag: 9.00 oude stichtingen Antoon Janssen en echtgenote; 19.00 Christiaan Beclet, ouders Herman Beclet en Petronella Raemakers en Marie Beclet Piet Lenssen en Grad Rooyackcrs. Dinsdag: 9.00 Jaap Hendricx; 19.00 Jan Oudenhoven en echtgenoten Gode- frida van Tilburg en Gerarda van Mill. Woensdag: 9.00 Piet Kersten; 19.00 Albertus Martens, Anna Maria Muis en Maria Smits Paul de Ruyter Jo Versteegen en zoon Martin. Donderdag: 9.00 jrd. Jacob Verhalle en overl. fam. Vrijdag: H. Hart van Jezus, hoog feest. 9.00 bijzondere intentie; 14.00 huwelijkssluiting Helmi Kuypers en Henk Winnen; 14.00 (kapel St. Jozef klooster) huwelijkssluiting Petra van Stratum en Rob Clermonts; 19.00 Sjang Bonants (buurtver. St. Jozef) Jacob Emonts (Invalidenbond). Zaterdag: 9.00 Harrie Messemaec- kers; 19.00 fam. van Goch-Stein Sjef Janssen Catharina Rutten-Peeters Josephina Franssen-Rutten. Mededelingen: Zondag onder de mis van 11.00 uur is er een kinderwoorddienst voor de kleuters en de leerlingen van klas 12 en 3. Huwelijksafkondigingen: Anjo van Rijswijck en Willy Coopmans Helmi Kuypers en Henk Winnen (Ys- selsteyn) Petra van Stratum en Rob Clermonts Thea Nabben (Heide) en Peter Smits. Akolieten: Zaterdag: 19.00 Erik Wekking en Leon Stoffels, lezer: N. van Pelt. Zondag: 8.00 Geert en Paul Flinsen- berg, lezer: G. de Groot; 9.30 John van Bcrs; 11.00 Manon Vullings en Liset Jacobs, lezer: W. Bistervels. Midienaars: Maandag en dinsdag: 19.00 Ton van Ham en Colette Teunissen. Woensdag en vrijdag: 19.00 Nicole Schwachöfer en Inge Truyen. KAPEL ST. SERVATIUS Zaterdag 4 juni: 18.30 Avondmis, int. uit dankbaarheid. Misdienaars: J. Boonman en L. Nollé. Zondag 5 juni: Sacramentsdag. 9.30 Hoogmis (gregoriaanse koor- en volks zang), int. dhr. Impelmans. Misdie naars: Bas Dirkx en Gert-Jan Wismans. Kollekte voor de Venrayse Werrk- groep Kruisen en Kapellen. De kollekte voor de week van de Nederlandse missionaris heeft opge bracht 1161,85, Alle gevers dank. Door de week avondmis om 18.30 op maandag, dinsdag, donderdag. I.v.m. plaatopnames: vrijdag geen avondmis. PAROCHIE PATERSKERK Zondag: Viering van Sacramentsdag. H. Missen: 9.00; 10.15 hoogmis, gezongen door de Zangers van St. Frans; 11.45; 18.00 avondmis. Dinsdag: Laatste dinsdag van de Antoniusnoveen. 19.00 avondmis met voorbeden voor eigen en aanbevolen intenties. Vrijdag: Feest van het H. Hart van Jezus. 19.00 avondmis voor de gezin nen van de parochie. Zaterdag: 17.00 gelegenheid om te biechten; 18.30 avondmis. Misintenties: Zaterdag: 18.30 Herman Folbers. Zondag: 9.00 Gonda van Kessel-Gel- lem voor de parochie; 10.15 Konrad Thijssen en overl. fam. tot zekere in tentie voor een voorspoedige reis; 11.45 overl. ouders Wijnhoven-Thee- len; 18.30 levende en overl. fam. Wij nen-Wijnhoven. Maandag: 8.00 Elisa Palm en t.e.v. H. Geest; 19.00 Constant Pijls. Dinsdag: 8.00 t.e.v. St. Antonius; 19.00 Wim van den Munckhof en overl. fam. overl. ouders Dielissen-van Heugten voor genezing van een zieke. Woensdag: 8.00 overl. ouders Akker mans-Timmermans; 19.00 Harrie Jans sen. Donderdag: 8.00 overl. fam. Ambro- sius; 19.00 overl. echtpaar Jacobs- Hoex fam. Wullems. Vrijdag: 8.00 fam. Peters-Arts; 19.00 gezinsmis, Harrie Crooymans (v. d. Kruisstraat). Zaterdag: 8.00 Constance Snijders en Jacoba Palm. Akolieten en Misdienaars: Zaterdag: 18.30 Geert Claes. Zondag: 9.00 Peter en Marlijn Smelt; 10.15 Eric Arts en Hans Kerstjens, 11.45 Ricky Douwes; 18.00 Leo en Johan Pouwels. Maandag, woensdag, vrijdag: 8.00 Per Lenssen; 19.00Tonnie Vermeulen. Dinsdag, donderdag, zaterdag: 8.00 Martin Linders. Dinsdag en donderdag: 19.00 Twan- nie Peeters. KERK 'T ZONNELIED BRUKSKE Zaterdag 4 juni: Eucharistieviering om 19.00. Geen crèche. Misintentie: overl. fam. Coppis-Gielen. Zondag 5 juni: 9.30 uur Eeerste Kom munieviering voor de klas van Henk Arts en Els Poels; 11.00 Gezongen eucharistieviering m.m.v. ons gemengd koor. Kindercrèche aanwezig. Woensdag 8 juni: Eucharistieviering om 19.00 uur. PAROCHIE VREDESKERK Zaterdag: 19.00 voor Antoon Volle- berg Jan Janssen Truus Wismans als jaargetijde voor Thijs Arts voor overl. familie Janssen-Kusters voor Harrie Willems (buurt). Zondag: Sacramentsdag. 8.30 leesmis voor Gerlach van Ass (jaardienst); 10.00 Hoogmis voor overl. Piet Evers en Maria Clavers en zoon Jan voor Marian en Peter Evers voor overl. ouders Philipsen-van den Berg en kin deren. Na de mis: uitstelling met korte aanbidding en zegen met Allerheiligste, na het zingen van het Tantum Ergo; 11.30 Mis met medewerking van de „VREDESKLOKJES", voor Lamber- tus van Haren en Wilhelmina van Haren-van den Hoogen; 18.30 leesmis voor het tijdelijk en geestelijk welzijn van de parochianen. Maandag: H. Norbertus. 8.00 voor Piet Swaghoven en voor Piet Lommen; 19.00 voor Lei Heidens voor Jan van Lin en zoon Noud. Dinsdag: 8.00 voor Theodoras Claes- sen; 19.00 voor Jac. van de Vorle. Woensdsag: 8.00 voor roepingen tot het priesterschap; 19.00 voor Bernard Weijs. Donderdag: H. Efrem. 8.00 voor een bijzondere intentie; 14.00 huwelijks sluiting voor Ben Willems en Ineke Evers in de kapel; 19.00 voor Handrie Willemse (buurt). Vrijdag: Hoogfeest van het Heilig Hart van Jezus. 8.00 voor Piet Emonts; 14.00 huwelijkssluiting voor Willy Coopmans en Anjo van Rijswijck in de kapel; 19.00 voor Piet Swaghoven. Zaterdag: H. Barnabas, apostel. 8.00 voor overl. Antoon en Maria Derks. Mededelingen: 1. Onder de H. Mis van 11.30 is er kindercrèche door Monique Schillings. 2. Coomunie-assistenten voor zater dag en zondag zijn de heren Bastiaans en van Winkel. Akolieten en Misdienaars: Zondag: 8.30 G. Krijnen en P. van Dinter; 10.00 F. Vercauteren, M. en S. Fijneman; 11.30 B. Verstegen en S. Rongen; 18.30 O. Geurts en B. Trim bos. Maandag, dinsdag, woensdag: 19.00 O. van Leeuwen. Donderdag, vrijdag, zaterdag: 8.00 M. Cornejo; 19.00 U. van Weert en R. Duivenvoorde. PROTESTANTSE KERKENGEMEENSCHAP Zaterdag 4 juni a.s. ontspannings middag per fiets onder het motto: „De Boer op". Bijeenkomst tussen twaalf en één uur bij Den Hoebert. Zondagmorgen om half tien viering van het H. Avondmaal in de aula van Den Hoebert en om elf uur dienst in de Hervormde Kerk te Blitterswijck. Koliekten voor diaknie en kinderbe scherming. Predikant op beide plaatsen is Ds. J. Heine. PAROCHIE OOSTRUM Zaterdag: 19.00 Getruda Janssen- Peeters Jan Haegens, Jos Haegens en Aniie Haegens-van Bergen Hendrina Maria Houwen-Jacons Martien van Arsen. Zondag: 8.30 uit dankbaarheid; 10.00 overl. ouders v. d. Hoogenhof- Spreeuwenberg (Jongerenkoor). Maandag: 9.00 geen intentie. Dinsdag: 9.00 tot intentie van de fa milie T. Woensdag: 9.00 tot bijzondere inten tie. Donderdag: 9.00 Geen intentie. Vrijdag: 9.00 Geen intentie. Zaterdag: 19.00 voor de overleden spoorwegarbeiders van Oostrum. Misdienaarsbeurten: Zaterdag: 19.00 Harm van Huet, Clemens Weijs, Bram Linskens, Sander Martens. Zondag: 8.30 Wilbert Kusters, Bas Künen, Michel Ghielen, W. Vollenberg; 10.00 Ronny Reijnders, Ron Versleijen, Robin Oudenhoven, Coen Litjens. Maandelijkse kollekte: In dit weekend in alle H. Missen de bijzondere maandelijkse kollekte voor onze eigen kerk. PAROCHIE OIRLO Zaterdag: 19.00 gez. H. Mis (dames koor). Mathias Drabbels (maandd.) Allegonda Friesen-Custers (koll.) Jan Peeters (maandd.) Martien Classens (koll.). Zondag: 8.30 H. Mis voor de parochie en tot zekere intentie (V) Alfons Kurvers; 10.00 Hoogmis. Piet ten Haaf Toos Duijkers-Jenniskens Margaretha Camps-Ingenhau (mnd.) Johannes Loonen (jaard.) Sjaak Lemmen. Deze hoogmis wordt opge- luisters door het Hoorn-kwartet G. Jacobs, L. Mooren, M. Teulen en A. Reintjes. Dinsdag: 8.00 H. Mis voor een zieke. Woensdag: 8.00 H. Mis t.e.v. O.L. Vrouw. Donderdag: 8.00 H. Mis voor de vrachten der aarde. Vrijdag: 8.00 H. Mis tot zekere inten tie. Zaterdag: 19.00 gez. H. Mis (Kinder koor). Frans Baten Martien Classens namens familie Classens. RECTORAAT VREDEPEEL Zaterdag: 19.00 t.i.v. fam. Nabuurs. Zondag: 10 uur jaargetijde overl. fam. Poels. Maandag: 19.15 voor Ant. Wecrts. Dinsdag: 19.15 t.i.v. M. Janssen. Woensdag: 19.15 t.i.v. fam. Nabuurs DONDERDAG: 19.15 voor overl. ouders Vullings-Janssen. Vrijdag: 19.15 t.i.v. Hr. Peeters. Zaterdag: 19 uur voor overl. fam. v. d. Pas-Camps. Zondag 5 juni wordt de Hoogmis gezongen door het koor van Augustinus uit Gennep. PAROCHIE CASTENRAY Misdienaars: Denny Wismans en René Arts; Eddy Philipsen en Martijn Jeuken; Robert van Casteren en Xavier Weys. Opgelet: In verband met de Sacra mentsprocessie a.s. zondag worden van zelfsprekend alle misdienaars dringend uitgenodigd om in de Hoogmis èn in de processie aanwezig te zijn. Zondag om 8 uur is er geen H. Mis. Donderdagmiddag na school worden jullie allemaal aan de pastorie verwacht. Zaterdag: 19.00 tot intentie van de familie Rambags jrd. voor de overl. fam. Geerets-Weys jrd. voor Gerar- dus en Anna G. Philipsen. Zondag: 8.00 geen H. Mis (dit i.v.m. de Sacramentsprocessie); 10.00 jrd. voor Maria Louisa Rambags-Leclercq. Dinsdag: 19.00 overl. fam. Tielen- Thielen-Smits. oensdag: 8.00 tot int. van de offeraars in de H. Mis. Donderdag: 8.00 Josephina Seykens- Collin. Vrijdag: 8.00 voor de vrachten der aarde, t.e.v. O.L. Vrouw van Altrijdd. Bijstand. Zaterdag: 19.00 Martien Wismans overl. ouders van Rhee-Drabbels en zonen Jacques en Piet. PAROCHIE LEUNEN sacramentszondag Eerste zondag van de maand, bijzon dere collecte voor onze eigen kerk. U hebt kunnen zien dat er voegwerk en schilderwerk aan de kerk is verricht. U kunt zelf goed weten dat dit geen goed kope karweien zijn. Daarom graag uw steun. Zaterdag: 19.00 jrd. v. Petronella Loonen-van Mil en echtg. gest. jrd. v. Louis Wijs en echtg. Helm Claessens en Nelly Claessens-Derikx. Zondag: 8.00 lsm. v. Petronella Col berts lsm. v. Gertruda van Opbergen, overl. ouders en fam. lsm. v. Jan Tax; 10.00 hgm. v. Jozef Croijmans, echtg. en Martin Croijmans maandd. v. Eduard en Stans Dietz weekd. v. Maria Loonen-Scheffers; 11.15mnd. v. Jozef en Gerrit Claessens weekd. v. Hermin de Bruijni-Raafs, echtg. en overl. fam. lsm. v. Martinus Heesen en overl. fam. Maandag: 19.00 overl. fam. Ver- koeyen-Janssen en Frans Verkoeyen lsm. v. Petronella Colberts. Dinsdag: 19.00 lsm. v. Theod. Bouten, echtg. Anna en Gerrit Bouten lsm. v. Leo Loonen en echtg. Woensdag: 7.30 lsm. v. Petronella Colberts Gertruda van Opbergen, overl. ouders en fam. Donderdag: 19.00 lsm. v. Antoon Peeters lsm. v. Petronella Colberts. Vrijdag: 19.00 maandd. v. Antoon en Bern. Loonen, beide ecgtg. en Johanna Verheijen-Loonen lsm. v. Petronella Colberts. Zaterdag: 19.00 lsm. v. Hermine de Bruijni-Raafs, echtg. en fam. lsm. v. fam. Loonen-van Rens lsm. v. Petro nella Colberts lsm. v. fam. Jennis- kens. Misdienaar: 9.00 Emiel Kanters. Akolieten: za 19.00 J. Cornelissen en R. Kunen; zo 8.00 J. Janssen; 10.00 E. Kanters, H. Cornelissen en W. Heidens; 11.15 M. en T. Heesen. PAROCHIE MERSELO Zaterdag 4 juni: H. Quirinus, Pries terzaterdag. 7 uur uit dankbaarheid (D.). Zondag 5 juni: 10e week door het jaar, ook Sacramentsdag. Om 8.30 voor Lambertus Michels en Wilhelmina Ron gen; 10.00 Pwtrun Hub. Muijsers en Cath. Steeghs. Na de Hoogmis Sacra mentsprocessie. Geen H. Mis om 11.30. Maandag: feest van H. Norbertus. 8.30 bijz. intentie (P.). Dinsdag: Mis van H. Bonifatius, feesrdag was 5 juni. 8.30 Lambert van Meyel en Laurentia Noyen. Woensdag: 8.30 Martien v. d. Zanden. Donderdag: feest van H. Efreem, diaken en martelaar. 8.30 Peter Mathijs Gielen en overl. kinderen. Vrijdag: feest van het H. Hart. 8.30 Eerw. Zusters Josefina Wismans. Zaterdag 11 juni: feest H. Barnabas, apostel. 7 uur Henricus Michels en Ger- trudis Frc ezen. Misdienaars: zondag 5 juni om 10.00 en zaterdagavond: Moniek Poels en Monique Janssen; 8.30 Judith Gellings en Anja Versteegen. Kollekntanten: zaterdagavond 4 juni 7 uur T. Arts; zondag 5 juni: 8.30 P. Janssen; 10.00 T. Emonts. Kerk schoonmaken 9 juni: Mevr. v. Dijck, Kleindorp 1; Mevr. Arts-Cre- mers, Dorperveld. Mededeling: Zondag 5 juni: Sacramentsprocessie door het dorp als het weer goed is. Mag ik vragen dat zoveel mogelijk mensen meedoen. Als ge niet mee kunt doen, zou het dan niet mooi zi7jn, als voor het raam van uw huis een kaarsje brandt? Zou een voetballer of andere winnaar meer bekijks hebben van christenen, dan Christus zelf als hij het dorp zegent? Zou men niet de vlag uithan gen, waar de processie langs komt? RECTORAAT HEIDE Sacramentszondag, 5 juni 1983. Zondag: 8 uur H. Mis voor de over leden familieleden Ewals-Fleuren; 10 uur Hoogmis: gesticht gezongen jaar getijde voor Engelbertus Michels en Josephine Kersten. Misdienaars van de Hoogmis: Marco en Michel v. Kempen, Maurice Engbersen, Richard Janssen, Johnny Rongen en Aron Voermans. Na de Hoogmis processie. Volgorde: misdienaars met kruis en kandelaars, schoolkinderen mannen en vrouwen, kerkkoor, Allerheiligste begeleid door de kerkmeesters. Dragers van de Hemel: Theo Nellen, Jan Loonen, Harrie Janssen en Peter Vollenberg. Misdienaars van de week: Jan Willem van Rens en Johan Droesen. Maandag: 8 uur H. Mis voor de over-- ledem ouders Janssen-Doumen. Dinsdag: 8 uur H. Mis voor Piet Spee. Woensdag: 8 uur H. Mis voor de overleden ouders Willems-Janssen en kinderen. Donderdag: 8 uur H. Mis voor Wim Derikx en overleden familieleden De- rikx-Voesten. Vrijdag. H. Haft van Jezus. 8 uur H. Mis voor Harrie Muijsers en Piet Spee. 14.00 plechtige Huwelijkshoogn&is voor het Bruidspaar Thea Nabben en Peter Smits. PAROCHIE YSSELSTEYN Zaterdag: 19.00 1. maandd. v. Theodora Verheijen; 2. H. Mis voor overl. fam. v. Dijck-Driessen. Zondag: Sacramentszondag. 8.30 jgt. v. Frans van Soest wn Anna v. Bracht; 10.00 H. Mis voor overl. fam. Swinkels-Bennenbroek; 11.30 I. H. Mis voor m.evr. Friesen-Custers; 2. H. Mis voor Jan Hendrix. Maandag: 19.00 1. H. Mis voor Petronella van Well-Thoone; 2. Weekd. v. Willem Smeets. Dinsdag: 8.00 H. Mis voor overl. fam. Spreeuwenberg-Gooren. Woensdag: 19.00 1. H. Mis voor alle overl. fam. Mulders-Maessen; 2. H. Mis voor bijz. intentie. Donderdag: 8.00 H. Mis voor Willem Smeets nms, bewoners v. d. Immenhof. Vrijdag: 15.00 H. Mis uit dankbaar heid b.g.v. het huwelijk van Truus Arts en Frans Theunissen; 19.00 1. jgt. v. Toon Hendricks; 2. maandd. v. Teng Pouwels. Zaterdag: 19.00 H. Mis voor alle overl. parochianen van juni 1982 - juni 1983. Misdienaars: Zaterdag: 19.00 Mare Sijbers en Tom Lemmens. Zondag: 8.30 Patrick Vergeldt en Noël Michels; 10.00 Joan Lutters en Bart Rongen; 11.30 Bart Marcellis en Rob Janssen. Weekdagen: Patrick Marcellis en Rob Strijbos. Vrij: Peter Michels en Roel Emonts. Huw.mis vrijdag: 15.00 Patrick Mar cellis en Tom Lemmens. RECTORAAT VEULEN Zondag 5 juni: Sacramentsdag. Zaterdagavond om 7 uur Hgm. zal. Gertruda van Opbergen en overl. ouders. Zondag: om 10.30 Hgm. voor zal. Martinus Aarts als 5e zeswekendienst. Eerste gedeelte van de H. Mis zal in de kerk zijn. Na voorbeden processie naar rastaltaar omdat 2e gedeelte van de H. Mis in de openlucht is, zal deze alleen plaats kunnen hebben bij goed weer. Maandag: 8 uur lsm. zal. Cecile van Wylick-Engelen en Petronella Steeghs. Dinsdag: 8 uur 9e dinsdag ter ere H. Antonius van Padua, intentie H. Mis offerblok. Woensdag: 8 uur lsm. zal. Sef Lin ders en overl. fam. Donderdag: 8 uur lsm. jgt. zal. Cor Creemers en echtg. Vrijdag: 8 uur lsm. zal. Gertruda van Opbergen. Zaterdagavond om 7 uur Hgm. voor zal. Marlie Weys. Akolieten voor Sacramentszondag: 6 akolieten uit groep Timmermans, Leys- sen, Spreeuwenberg. Misdienaars: Spreeuwenberg H. en Backer. JEHOVAH'S GETUIGEN Hierbij nodigen wij u uit voor het bijwonen van een bijbeltoespraak, met als thema: „Maakt u Jehovah werkelijk tot uw vesting?" in de Koninkrijkszaal aan Henri Dunantstraat 11, aanvang 10 uur v.m. Gratis toegang, geen collecte. Weekprijzen: 100,- 50,- 25,- contant of in waarde bonnen. 2 boekenbonnen t.w.v. 25,- HOOFDPRIJS: Een lang weekend naar parijs voor 2 personen beschikbaar gesteld door de Rabobank Oirlo U maakt een kans op de hoofdprijs door na alle 20 puzzels het totaal aantal letters „L" in te zenden. Men mag zoveel oplossingen inzenden als men maar wil. De baten zijn bestemd voor het nieuwe gemeenschapshuis te Oirlo. Voor het kansspel van deze puzzel- aktie heeft de gemeente Venray op 19 januari 1983 vergunning verleend onder nummer 65. Oplossingen moeten worden inge zonden per briefkaart, post- of bank giro en dienen uiterlijk TIEN DAGEN na verschijning in ons bezit te zijn. Oplossingen die later binnenkomen, doen niet mee aan de prijstrekking, die wordt verricht door Notaris B.T. LUNTER te Venray. ZO OPLOSSEN Nadat U deze puzzel geheel hebt opgelost, brengt U de letters uit het puzzeldiagram over naar de gelijk genummerde vakjes in de balk onder het diagram. Doet U dit op de juiste manier, dan leest U in de balk een zegswijze. Alleen deze zegswijze moet U als oplossing inzenden. Men mag zoveel oplossingen inzen den als men maar wil. De namen van de prijswinnaars en de oplossing worden gepubliceerd in dit blad. U KUNT MEEDOEN: per giro: schrijf de tekst uit de balk op het girobiljet en schrijf 2,- (twee gulden) over op: PUZZELACTIE POSTGIRO: 5425899 t.n.v. „DE LINDE". per bankgiro: schrijf de tekst uit de balk op het girobiljet en schrijf 2,- (twee gulden) over op: PUZZELACTIE BANKGIRO: 1387 11 100 t.n.v. „DE LINDE". per briefkaart: schrijf de tekst uit de balk op de ADRESZIJDE en plak boven de gewone frankering 2,- aan geldige Nederlandse postzegels en stuur de kaart naar: PUZZELACTIE HOGEWEG 6 5808 BE OIRLO Om te kunnen meedingen naar dg hoofdprijs van de laatste puzzel (nr. 20) moet bij de oplossing van deze laatste puzzel tevens opgeven het totaal aantal letters „L" uit alle 20 puzzeldiagram men en die uit de daarbij behorende balken. U DIENT DE LETTERS „L" DUS ZEER NAUWGEZET TE TELLEN Wij raden U aan voor de zekerheid alle puzzels te bewaren. Oplossing puzzel nr. 16 HET EERSTE GEWIN IS KATTEGESPIN Prijswinnaars: 1. M. Beerkens, Gussenstr. 18 Leunen 2. Mevr. Gerards, Horsterweg 7 Leunen 3. H. Swinkels, Boddenbroek 13 Oirlo 4. J. Classens, Klein Oirlo 10 Castenray 5. P. Custers, Oirloseweg 7, Oirlo Prijzen beschikbaar gesteld door: ELECTRO OIRLO Gespecialiseerd in aode voor mannen en jongemanaen ■WiBWBIfWBWa Kclephas venray WAT IS NIEUW SPRAELAND? Nieuw-Spraeland is een zwakzinnigen instituut, waar ongeveer 205 mannelijke en vrouwelijke zwakzinnigen wonen. Zwakzinnigen of geestelijk gehandi capten zijn mensen die, doordat ze ver standelijk minder ontwikkeld zijn, al lerlei dingen minder of niet kunnen, zo als: lezen, schrijven, rekenen, praten, zichzelf wassen, aankleden, enz. Dit is afhankelijk van de mate van achter stand. Grotestr./Passage Venray Tel. 04780-81253 RECTORAAT SMAKT Zaterdag 4 juni: 19.00 Avondmis voor Maria Petronella Koenen-Derkx, fam. Weerdenburg en ouders Bastiaans. Zondag: 8.30 H. Mis te Holthees voor Nelly Peeters-Fleuren; 10.00 uur plechtige Hoogmis van het Sacraments feest opgeluisterd door onze fanfare. Intenties voor moeder Kersten, overl. ouders Janssen-Versteegen, Mhr. Jos- tens en t.e.v. de H. Jozef voor een gezin in moeilijkheden. 0 Maandag: 8.45 H. Mis voor alle over ledenen van de Carmel, en uit dank baarheid voor onze kinderen en hun gezinnen. Dinsdag: 8.45 H. Mis voor een zieke man en voor een kind dat ernstig ziek is. Woensdag: 8.45 H. Mis t.e.v. de H. Jozef voor gezin in moeilijkheden en uit dankbaarheid voor verkregen gunsten. Donderdag: 8.45 H. Mis voor de op gegeven intenties van de pelgrims; 19.30 H. Mis voor fam. van Herpen en Trienes. Vrijdag: 8.45 H. Mis t.e.v. het Heilig Hart voor een zieke man en voor onze jongste dochter. WAT WIL NIEUW-SPRAELAND?pi Een gedeelte van de wat jongere be woners van Nieuw-Spraeland krijt weinig of geen bezoek van zijn familie.] De ouders van deze bewoners zijn vaal op leeftijd of reeds overleden. Broers zussen wonen ver weg, hebben een eigt gezin, problemen met vervoer, etc. Juist voor deze bewoners zoeken wij mensen die regelmatig wat tijd hebl om eens een bezoekje te brengen aan' hen en nog fijner zou het zijn, als zij af en toe bij u op bezoek kunnen komen. WAAROM GASTFAMILIES? Gastfamilies kunnen een stukje extra aandacht geven aan de bewoners. Extra aandacht die niet gegeven kan worden door het personeel. Een plpkje hebben buiten het instituut, waar je fijn opge vangen wordt, waar je je thuis voelt, waar je gezellige dingen kunt doen, dat is het wat onze bewoners vragen. Het geeft hun meer zelfvertrouwen en tevens vreugde. WAT DOEN GASTFAMILIES? Gastfamilies komen af en toe op bezoek bij één van onze bewoners en zijn bereid hem een keertje mee naar huis te nemen. Bijvoorbeeld een dagje op en neer of een avondje of een kort weekend. Je kunt dan samen gezellige dingen ondernemen, zoals boodschap pen doen, in de tuin werken, knutselen, t.v. kijken, spelletjes doen, auto wassen, uitstapjes maken, enz. Dit gaat natuurlijk niet van de ene op de andere dag; we zullen dit samen geleidelijk opbouwen. Dit zal ook niet altijd even gemakkelijk gaan, maar als het lukt is het de moeite van de inspan ning waard. U krijgt een stukje warmte en harte lijkheid terug. Met behulp van een folder is de pleeg- (groot)ouderskommissie binnen Nieuw- Spraeland reeds geruimetijd bezig om gastfamilies te verwerven. Een artikel in het Dagblad voor Noord-Limburg en kontakten met de vrijwilligerscentrale te Venray hebben tot nog toe slechts geringe resultaten opgeleverd. Graag maken wij dan ook gebruik van Peel en Maas om meer be kendheid te geven aan dit vrijwilligers werk, in de hoop belangstellenden te vinden onder de medewerk(st)ers en ex- medewerk(st)ers van St. Servatius en St. Anna, hun familie, vrienden en kennis sen, buren, etc. Wij stellen geen leeftijdsgrens. Even min willen we enkel uitgaan van gezinnen. Samenwonenden, alleen staanden, enz. kunnen voor dit werk in aanmerking komen. Het belangrijkste is dat iemand wat tijd en hartelijkheid wil investeren. Mensen die serieuze belang stelling hebben kunnen wij een goede opvang en begeleiding geven vanuit Nieuw-Spraeland. Zij zullen uitgeno digd worden voor een informatiebijeen komst en verdere kennismaking met ons instituut. Deelname hieraan schept nog geen verplichting. Pas na bovenstaand bezoek kunnen we tot wat meer defini tieve afspraken proberen te komen. Belangstellenden kunnen voor meer informatie kontakt zoeken met onder getekende: Nel van Enckevort, Nieuw- Spraeland, tel. 04780-84343 toestel 335. HORIZONTAAL: 1 tussenruimte tussen woorden; 7 rang bij de padvinderij; 13 Europees gebergte; 14 slaapplaats; 16 roofdier; 17 wit vlies op wijn; 18 buigzaam; 20 plezier; 21 nummer; 22 zonder gezelschap; 24 voegwoord; 26 waterhoudend magnesiumsilicaat; 28 plaats in de Betuwe; 31 persoonlijk voornaamwoord; 33 vol tooid; 34 boomloot; 36 muzieknoot; 37 uitroep; 38 weekdier; 40 leefregel wat spijs en drank betreft; 42 sluiting van een tas; 44 Engelse titel; 45 met andere woorden; 46 kloosterzuster; 47 schoenmakerspriem; 48 stelsel van godsdienst; 50 spuitwaterfles; 52 oevergewas; 53 paardeslee; 54 voegwoord; 56 insekt; 57 persoonlijk voornaamwoord; 58 muzieknoot; 59 roofdier; 61 bind- materiaal; 63 heer; 64 telwoord; 67 bijwoord, 69 edel metaal; 71 soort kers; 72 snoeimes; 74 vergissing; 76 deel van een tabakspijp; 77 rangtelwoord, 78 kansspel; 79 soort hond VERTIKAAL: 1 ruime japon in de 18e eeuw; 2 voornemen tot iets 3 afzonderlijk; 4 tot en met; 5 voorzetsel; 6 energiebron voor mo toren; 8 voorzetsel; 9 meisjesspeelgoed; 10 vogel, 11 slotwoord van gebeden; 12 vochtig; 14 tenen mand; 15 projectieplaatje. 18 water doorlatende; 19 opening; 22 telwoord; 23 niet raak: 25 vergissing; 27 vaartuig; 29 loofboom; 30 vrouwelijk beroep; 32 on uitstaanbaar persoon; 34 voedingsstof; 35 zangstem; 37 opkoper van gestolen goed; 39 vlaktemaat; 40 halsdoek; 41 vat; 43 ge steente; 49 landmaat; 51 dans; 52 mannetjeshond. 55 hoofddek sel; 57 hemellichaam; 59 ruw mens; 60 deel van een auto; 61 korte tijdsduur; 62 plaats in Limburg; 63 muziekinstrument; 65 korte kous; 66 loofboom; 68 toespraak; 69 inwendig orgaan; 70 aanwij zend voornaamwoord; 72 lidwoord; 73 door, met; 75 de oudere; 77 lidwoord. 22 V 28 79 32 22 7» P 8 Wo 39 mv 67 j-5* Oplossingen puzzel nr.18 inzenden vóór 13 juni 1983

Peel en Maas | 1983 | | pagina 12