SPRINGPLANK VERVOLG GEMEENTEPRAAT Asfalterings- werkzaamheden Veulenseweg Bouwvergunning aangevraagd Bouwvergunning verleend Commissie Algemene zaken Gemeente-archief VOLLUK Café De Volle Maan 5 Jaar Wereldwinkel in Venray Zorg voor 'n onbezorgde vakantie. 32 tips. Hoe minder gelegenheid, hoe minder inbraken JUGENDLAGER YSSELSTEYN/NL Speelterreintje in Centrum 2e Lustrum Wijkgebouw „Den Hoender" Jan Verhoeven nieuw bestuurslid Expositie in koffieshop VVV informatie- post in Overloon Korte raads vergadering in Vierlingsbeek Open dag St. Anna Meerlo-Wanssum In di' periode van 6 l.m. 10 juni (of zoveel korter als mogelijk) zal op het ge deelte van de Veulenseweg tussen Jae gershofweg en Thecuwenhofweg een nieuwe toplaag worden aangebracht. Het werk wordt in gedeelten uitge voerd, steeds tussen 2 zijwegen. Omleidingen worden door middel van pijlen aangegeven. Bij burgemeester cn wethouders zijn de navolgende aanvragen ingekomen om, in afwijking van het geldende bestemmingsplan c.q. vooruitlopend op een in voorbereiding zijnd herzienings- plan, bouwvergunning te verlenen voor: het uitbreiden van de woning Ei kenlaan 66 te Venray, t.n.v. J.L.W.M. Kozijn; het bouwen van een werktuigen- berging en een zeugenstal aan de Veu lenseweg 31 te Veulen t.n.v. Gebr. Bur gers; het verbouwen en uitbreiden van de woning Langstraat 96 te Venray, t.n.v. F.H.T. Poels; het oprichten van een overdekt verkooppunt van motorbrandstoffen aan de Leunseweg47a te Venray, t.n.v. B.P. Nederland b.v. te Amsterdam; het bouwen van een mestvar- kensstal en een bergruimte aan de Schei- weg 15 te Leunen, t.n.v. G. van Kem pen; het plaatsen van een antennemast aan de Serenadestraat 40 te Venray, t.n.v. D.J.N. Funcken; het bouwen van twee varkensstal len en een bedrijfswoning aan de Loobeek te Smakt t.n.v. E.J.M. Poels, Loobeek 3 te Smakt; het bouwen van een laboratorium/apotheek aan de Merselo- seweg 15 te Venray, t.n.v. St. Zieken huis Apotheek, Stationsweg 46 te Ven ray; het uitbreiden van een fokvar- kensstal aan de Eijckenhofweg 14 te Veulen, t.n.v. Maatschap Mulders; het bouwen van een machineloods aan de Veulensewaterweg 22 te Veulen, t.n.v. W.M.L. Geurts; het verbouwen en uitbreiden van een ligboxenstal aan de Paardekopweg 19 te Ysselsteyn, t.n.v. F.C. van Rosmeulen; het uitbreiden van een fokvar- kensstal aan de Schei weg 13 te Leunen, t.n.v. P.J.M. Kuenen; het bouwen van een berging aan de woning Christoffelkruid 7 te Venray, t.n.v. Th. Stiphout; het plaatsen van een duivenhok aan de Ardenncnlaan 8 te Venray, t.n.v. J.M. van Kessel; het verbouwen en uitbreiden van de woning Gosewijnhof 1 te Venray, t.n.v. J.J.G. Oudenhoven; het bouwen van een jongvee- mestvarkensstal aan de Puttenweg 120 te Ysselsteyn, t.n.v. G.J.L. Verheijen; het bouwen van een varkensstal aan de Heidse Peel weg 50 te Ysselsteyn, t.n.v. Gebr. Fleurkens; het bouwen van een varkensstal aan de Scheiweg 25 te Leunen, t.n.v. A. van Kempen; het uitbreiden van een varkensstal aan de Meerselsepeel 1 te Ysselsteyn, t.n.v. M.J. Meulendijks; het uitbreiden van een loods aan de Pas 1 te Merselo, t.n.v. M.P. Arts; het uitbreiden van een varkensstal aan de Deurneseweg 150 te Ysselsteyn, t.n.v. P.J.C. van Ass; het herbouwen van de woning Al- bionstraat 4 te Leunen, t.n.v. J. Mar tens, Albionstraat 8a te Leunen. Burgemeester en wethouders zijn voornemens aan deze bouwplannen me dewerking te verlenen. De bouwplannen liggen met ingang van 3 juni 1983 gedu rende veertien dagen voor een ieder ter inzage bij het bureau ruimtelijke orde ning cn bouwzaken, kamer 201 van het raadhuis (van 9.00 tot 12.00 uur). Gedu rende deze termijn kunnen eventuele be zwaren schriftelijk bij burgemeester en wethouders worden ingediend. Venray, 3 juni 1983 De burgemeester van Venray mr. H.J.M. Defesche. Burgemeester en wethouders van Venray hebben in hun vergadering van 1 juni 1983 voor de onderstaande bouw plannen bouwvergunning verleend. Zij, die menen door de afgifte van een van deze vergunningen rechtstreeks in hun belang te zijn getroffen, kunnen op grond van het bepaalde in artikel 7, lid 2, juncto artikel 13 van de Wet A.R.O.B. daartegen bij het college van burgemeester en wethouders van Ven ray een gemotiveerd bezwaarschrift in dienen en wel binnen 30 dagen na de dag, waarop de bewuste vergunning is verzonden of uitgereikt. Voordat U een bezwaarschrift indient, is het dan ook raadzaam te informeren of verzending of uitreiking van die vergunning heeft plaatsgevonden. Nadere inlichtingen kunnen worden ingewonnen bij het bu reau ruimtelijke ordening en bouwza ken, kamer 201 van het raadhuis, tel. 83838, toestel 354. het uitbreiden van het pand en het bouwen van een tuinhuisje aan de Tuinstraat 20, t.n.v. J.A. Boer; het verbouwen van hel kantoor aan de Dep. Petersstraat 30, t.n.v. Coö peratieve Vereniging Saweco; het wijzigen van de voorgevel aan de Houtzagerstraat 3, t.n.v. W.M. van EU; het bouwen van een carport cn een hobby-ruimte aan de Vullingsstraat 58, t.n.v. A.M. Langenkamp; het bouwen van een garage en ber ging aan de Vullingsstraat 60, t.n.v. M.L.M. van Vegchel; het bouwen van een tuinhuisje/berging aan de Pasodo- blcstraat 1, t.n.v. H.J.B. Francken; het maken van een crfafscheiding cn honderen cn berging aan de Past. v.d. Gactstraat 38, t.n.v. mevr. W.J.M. van Engelen; het bouwen van een berging aan Dorpcrvcld 8, t.n.v. H.J.K. Arts; het bouwen van een volière/berging aan Dorpcrveld 10, t.n.v. M.T.M. Stevens; het bouwen van een tuinberging aan Lathyrus 4, t.n.v. J.G.H. Ewals; hel verbouwen van een woning aan de Heidscweg 43, t.n.v. R.J.G. Gie- lens; het bouwen van een carport en ga rage aan de Alpenhof 5, t.n.v. J. Aal- berls; het verbouwen van de woning aan de Kruidenlaan 25, t.n.v. J.A. Pasma; het uitbreiden een biggenopfok- hok aan de Straat 13, t.n.v. C.H.J.M. v. Cuijck; het uitbreiden van de garage/berging bij begraafplaats Bosch huizen, t.n.v. Gemeente Venray; het maken van een rookkanaal aan de Marimbastraat 7, t.n.v. G.H.J. van Gcllccom; het bouwen van een kas aan de Koepas 4, t.n.v. H.G. Philipsen. Venray, 3 juni 1983. De burgemeester van Venray, mr. H.J.M. Defesche. De commissie voor Algemene Zaken komt op maandag 6 juni a.s. om 17.15 uur in openbare vergadering bijeen in de b. en w. kamer. De commissieleden en de adviseurs zullen in de eerste plaats spreken over de notitie van de Commissiesecretaris inzake de relatie gewestraadsleden/ commissie voor algemene zaken/Ge meenteraad. Dit is een aangehouden agendapunt van de vergadering van 31 maart j.l. Verder zal de commissie het college van b. en w. moeten adviseren over het beschikbaar stellen door de gemeente raad van een krediet van 110.000,— voor de aanschaf van een hulpverle ningsvoertuig ten behoeve van de brandweer. Het gemeentearchief zal op zaterdag 4 juni a.s. gesloten zijn. a.s. zaterdag 4 juni swingende Nederlandstalige muziek AANVANG 21.30 UUR Merseloseweg 36 Tel. 10036 MATERIEELE SCHADE Op de Pr. Bernhardstraat ter hoogte van het busstatioen vond een aanrijding plaats tussen een autobus van de Zuid Ooster en een personenauto Op de Brienshoekweg gaf een autobestuurster geen voorrang toen zijn vanaf een uitrit de weg op reed. Een naderende personenauto uit Venray kon een botsing niet meer voorkomen. Op de Horsterweg wilde een autobestuurder een inrit inrijden. Een achter hem rijdende 30 jarige autobe stuurder uit Venray zag dat vaart minderen te Iaat en daardoor ontstond een botsing. 3 en 4 juni „koffie uit El Salvador" In El Salvador worden maandelijks 850 mensen vermoord! Organisaties van mensenrechten schatten dat 80<7o van de moorden het werk is van leger op politie of van door dc overheid getolereerde doodseskaders. De bevolking van El Salvador leeft onder een konstante onderdrukking van de junta. Deze onderdrukking wordt grotendeels bekostigd door de op brengsten van de koffieplantages. Kof fie is een belangrijk exportproduct van El Salvador. Hij wordt onder miserabe le omstandigheden door de arbeiders ge oogst. D.m.v. de winst die dit opbrengt worden zij en hun families onderdrukt, gemarteld enz. Een groot aandeel van de koffie die U in Uw winkel koopt is samengesteld met bonen uit El Salvador (b.v. Douwe Eg berts, van Nelle en K&G,(koopkracht 1982)). Proeft U nooit die rare bijsmaak aan uw koffie van onrecht en zinloos bloed vergieten? De Wereldwinkel wil zijn vijfjarig bestaan vieren door een weekend lang de aandacht op El Salvador te vestigen met als thema: „Koffie uit El Salvador??". Dit gebeurt dus komend weckend 3 en 4 juni in ons pandje aan de Marktstraat 8 te Venray. Vrijdag van 19.00 tot 21.00 uur (opening en fototen toonstelling over El Salvador) en zater dag van 10.00 tot 16.00 uur. De fototentoonstelling is de hele dag te zien. Tussen 11.00 en 13.00 uur wordt een video gedraaid over de bevrij- dingsstrijd in El Salvador, 's Middags zal er muziek zijn door Hans Joosten. kortom: praten, zien en horen koffie zonder rare bijsmaak, er zijn genoeg alternatieven zonder EI Sal vador bonen kunstwerk uit verschillende ontwik kelingslanden te koop. Voor meer informatie: J. Hendriks 04780-89237 J. Reyntjes 04780-88291 Met het oog op de vakantie houdt de Venrayse politie gedurende de maaijden juni, juli en augustus een speciale aktie, gericht op de vakantieganger. Elk jaar raken vakantiegangers op weg naar of van hun vakantiebestemming in moei lijkheden of worden zij het slachtoffer van een misdrijf. Ook prettige ervarin gen worden bij thuiskomst plots overschaduwd, omdat hun woning door inbrekers is bezocht. Het aantal inbra ken tijdens de vakantieperiode neemt ook in Venray fors toe. Reden voor de politie om daar in de vorm van voorlichting iets aan te doen. Brochures over inbraakpreventie zijn gratis op het politiebureau en bij de reisbureaus verkrijgbaar. In de brochure vindt u de noodzake lijke informatie om de inbraakveiligheid van uw woning te verhogen, zonder er een complete vesting van te maken. In dien u de handreikingen in de brochure opvolgt betekent dat, dat u het de inbreker zo moeilijk en onaantrekkelijk mogelijk maakt. U voorkomt dan beslist misdrijven, omdat de meeste inbraken gepleegd worden omdat de gelegenheid zich zo gunstig voordoet. Ook uw buren kunnen een rol spelen, als het gaat om een inbraak te voorkomen. Zij kunnen uw woning tijdens uw afwezigheid een normaal aanzien laten behouden; en zij kunnen een oogje in het zeil houden, door bij verdachte gedragingen onmiddelijk de politie te bellen. Veel mensen zien vaak dingen die niet in den haak zijn, maar men vindt het niet de moeite waard de politie te bellen omdat het toch niets zal zijn. De politie denkt daar echter anders over. Daarom...84888 is snel gedraaid. Nog enkele weken en dan trekken ook uit onze regio weer duizenden erop uit. De één goed voorbereid de ander wat minder maar allemaal met hetzelfde doel, nl. genieten van een prettige vakantie. Maar ook tijdens de vakantie kunnen er zich familieomstandigheden voordoen, waarvoor terugkeer gewenst is. Evenals voorgaande jaren stelt de politie kaarten beschikbaar, waarop de vakantieganger zijn vakantieadres kan vermelden, evenals andere belangrijke informatie, zoals type auto, kenteken nummer enz. Een tweetal waarschu- wings-sleuteladressen maken de kaart compleet, en voor het vertrek kan men deze kaart dan afgeven op het politie bureau. 32 tips voor een onbezorgde vakantie Onder dit motto geeft de politie foldermateriaal. Het bevat een checklist waarop u kunt nagaan of u liets vergeten bent, waardoor uw oning toch aantrek kelijk voor inbrekers zou kunnen worden. De voorlichting van de politie deelt ons nog mede, dat indien het de politie bekend is dat men met vakantie is, de politie tijdens surveillances extra aandacht aan Uw verlaten woning zal besteden. Hoe dit te rijmen valt met de bezuinigingen kon ons niet worden medegedeeld.... DRONKEN TREINREIZIGER Op verzoek van de Nederlandse Spoorwegen ontfermde zich de politie over een dronken treinreiziger. Deze werd ter ontnuchtering ingesloten in de daarvoor bestemde cel. Later werd hij met de aanzegging dat proces verbaal zal worden opgemaakt, huiswaarts gezonden. Hallo jongelui, A.s. donderdagavond groep voor jongelui van 6 - 8 jaar van 18.15 -19.45 uur. de avond wordt verzorgd door Trudy, Monique, Jolanda, Angelique en Truus. Denken jullie aan 't formulier voor het kamp op 2, 3, 4 juli a.s.Lever het zo gauw mogelijk in. Vrijdagavond club van 19.00 - 21.00. Het programma wordt verzorgd door groep 2. dus Frank, Sjang, Frans. Het belooft weer heel wat te worden. Zaterdagavond gewoon club van 19.30 - 21.30. Als jullie suggesties hebben wat jullie willen gaan doen, laat het dan weten. Tot a.s. weekend. Groetjes, leiding. KERKHOF VOOR DUITSE GESNEUVELDEN YSSELSTEYN - VENRAY/ PROV. LIMBURG 20 JAAR JEUGDKAMP IN HET HET KADER VAN DE AKTIE VERZOENING OVER DE GRAVEN Het staat nu vast dat de Duitse Ambassadeur, Dr. Fischer, op 26 juli a.s. op de Ambassade in Den Haag de tweede groep Duitste jongeren welke dan werkzaam is op het Duitse soldatenkerkhof in Ysselsteyn, officieel zal ontvangen. De jongeren die die eer te beurt valt zijn afkomstig uit de kring Messkirch uit Baden Wurttenberg. Zij arriveren hier op 22 juli en blijven tot 6 augustus. Niet alleen die groep zal op de Duitste Ambassade ontvangen, maar ook een 25 tal personen uit Nederland en Duitsland, die zich in de loop van de 20 jaar verdienstelijk hebben gemaakt voor het werk op het Duits soldaten- kerkhof. Onder hen bevinden zich dan monsignore A. Kohl uil Bonbruck, Pralat Oberle uit Oberkirch, em. Pastoof Sjef Janssen uit Ysselsteyn, Kapt. L. Timmermans uit Venray, de vroegere groepsleiders Werner Sauer- man uit Konstanz, Erich Friesch uit Schorndorf en Peter Müller uit Plochin- gen. De burgemeesters Schols uit Den Haag, Dittrich uit Meerlo - Wanssum en Defesche van Venray alsmede Dr. E. Krans uit Den Haag, hoofd van Sociale Sinds een aantal kinderen uit Venray centrum op 17 augustus 1982 de burgemeester op ludieke wijze naar speelmogelijkheid voor hen in het centrum hebben gevraagd, heeft de gemeente gezocht naar een plaats waar dit speelterrein zou kunnen worden in gericht. Aanvankelijk werd gedacht aan een plaatsje op de gesloten begraafplaats bij de St. Petrus Bandenkerk. Om diverse redenen heeft men van deze lokatie moeten afzien. Thans hebben b. en w. besloten het speelterreintje te laten aanleggen op een braakliggend terreintje, gelegen aan het voetpad tussen de Schoolstraat en het achterliggende grote parkeerterrein (in de Rose Vlek). Het gaat hier om een tijdelijke oplossing zodat alleen speelwerktuigen zullen worden geplaatst, die weer gemakkelijk afgebroken kunnen wor den wanneer het terrein wordt be bouwd. Gedacht wordt aan een wip. duikelrek en een schommel. De gemeen te zal het terreintje afrasteren en de toestellen zullen in zelfwerkzaamheid door de bewoners moeten worden ge plaatst. Het wijkgebouw Den Heonder aan de Ursulastraat in de Venrayse wijk Noord West bestaat komend weekend tien jaar. Tien jaar geleden begonnen de wijk bewoners met het opknappen en inrich ten van een oud metsellokaal van de ambachtsschool tot wijkgebouw. De Gemeente Venray stelde het gebouw en de materialen aan de wijkraad ter be schikking. Helaas zijn er nog velen, dip het ge bouw alleen maar van buiten kennen. Dit tot teleurstelling van die mensen, die zich belangeloos inzetten voor het wijk- gebeuren. Om dit 10-jarig bestaan niet onge merkt voorbij te laten gaan hebben de besturen van de Wijkraad en Stichting Wijkcentrum een uitgebreid program ma opgezet voor jong en oud, dat dit alles mogelijk is danken wij aan de inzet van velen. Tevens willen wij langs deze weg onze erkentelijkheid en dank uitspreken aan alle mensen, die zich de afgelopen 10 jaar hebben ingezet voor de belangen van de wijk en spreken de hoop uit, dat wij ook de komende 10 jaren kunnen rekenen op Uw aller medewerking, zodat wij over 10 jaar wederom kunnen feestvieren. Het programma ziet er als volgt uit: Vrijdag 3 juni is er een Disco special voor de jeugd met als gastdiscotheek „DISCO DUCK", aanvang 19.30 tot 22.30 uur in het wijkgebouw. Entree 1,50. Zaterdag 4 juni, aanvang 13.00 uur groot ZESKAMP spektakel. Er zijn 5 deelnemende ploegen. Zij zullen deze middag strijden om de eer. Dit gebeuren speelt zich af in en rondom de M.L.K. school aan de kant van de Past. v. d. Gaetstraat. Voor de vele belangstellen den die er zullen zijn om dit spektakel mee te maken is gezorgd voor een hapje en een drankje in de aula van de M.L.K. school. Zaterdagavond is er een dansavond in het wijkgebouw, aanvang 20.30 uur, die voor iedereen toegankelijk is. Entree vrij. Zondagmorgen 5 juni vanaf half elf KOFFIECONCERT m.m.v. Thei met de Trekbuul. tevens prijsuitreiking van de zeskamp. Vrij entree. Zoindagmiddag van 14.00 tot 17.00 uur KINDERMARKT. Vanmiddag mogen alle kinderen proberen om hun koopwaar aan de man te brengen. Hiervoor wordt de Ursula straat tot aan de Bevrijdingsweg afge sloten voor alle verkeer, tevens zullen enkele kraampjes opgesteld staan met diverse attrakties, zoals kegelbaan, sjoelbakken, snoep- en broodjeskraam. H openlijk zijn de weergoden ons gunstig gezind, zodat dit gebeuren pret tig zal verlopen. Natuurlijk heeft het wijkgebouw zijn deuren weer wijd open staan. Om de hele wijk in het feestgebeuren te betrekken zal D.S.V. zondagmorgen een muzikale rondgang maken door de wijk. Bij deze willen wij dan ook iedereen uitnodigen om dit festiviteitenweekend mee te beleven. Tot ziens. Zaken van het ministerie van Defensie, zijn hierbij uilgenodigd. Al die persoonlijkheden hebben in het verleden, zich gedurende een.reeks van jaren beijferd over de graven heen vriendschapsbanden te sluiten tussen Duitse en Nederlandse jeugd. In die 20 jaar zijn er hier meer dan 50 groepen geweest met in totaal meer dan 1400 personen; aanvankelijk uit Neder Baye- ren laten uit Baden Wurttenberg. Sinds 15 jaar komt o.a. Peter Müller zijn vakantie opofferen om zich in te zetten voor dit indeaal; en dat er vriendschaps banden ontstaan zijn, daarvan liggen er overduidelijke bewijzen. Mede op aandrang van onze mede werker, op wiens voorstel deze ont vangst georganiseerd wordt, wil de Duitse Ambassadeur al die personen op zijn Ambassade ontvangen om hen namens het Duitse volk zijn dank en waardering uit te spreken. Op 6 juli zal de eerste groep jongeren weer in Ysselsteyn arriveren, ze zijn afkomstig uit de kring Durlach. Deze groep blijft tot 19 juli en zal worden afgelost door de jongeren uit Messkirch. De eerste groep zal op 13 juli door burgemeester Defesche worden ontvangen terwijl de tweede groep na de ontvangst op de Ambassade ook ontvangen zal worden door burgemeester Drs. Dittrich in het gemeentehuis te Meerlo - Wanssum. Jaarvergadering Koninklijke Harmonie Euterpe - Venray Op de jaarvergadering van de Ko ninklijke Harmonie Euterpe uit Venray 19 mei werd de heer Jan Verhoeven uit Venray met grote meerderheid van stemmen tot bestuurslid gekozen. Gezien de vele aktiviteiten van de Harmonie werd een bestuursuitbreiding dringend nodig geacht. Uit het jaarverslag van de vereniging bleek dat de Koninklijke Harmonie in het afgelopen verenigingsjaar meer dan 50 keer is opgetreden. De vergadering stond vooral ook in het teken van de deelname aan het Bondsconcours op 2 oktober in de Rhodahal te Kerkrade. De Harmonie zal daar uitkomen in de superieure afdeling en zal daarbij optreden met een sterk verjongd orkest dat momenteel uit 76 leden bestaat. De aftredende bestuursleden Verbeek en Vossen werden voor 4 jaar herkozen. Verder koos de vereniging uit haar midden de heren Herman van de Steegh, Ton Klinckenberg en Hans van Els tot werkende bestuursleden. De bekende schilder, Michel van de Heijden, exposeert gedurende de maand juni een aantal van zijn fraaie werken in Coffeeshop DE PIMPERNEL. Deze uit Someren afkomstige schilder is vooral bekend door zijn prachtige landschap pen van de Peel en omgeving. Hij zal gedurende deze periode enkele malen persoonlijk aanwezig zijn om eventuele vragen van belangstellenden te beantwoorden. Het is zeker de moeite waard om deze prachtige collectie eens te komen bekijken. Openingstijden: Dagelijks van 08.30 - 18.00 uur. Vrijdag: tot 21.00 uur. Dinsdag en zondag gesloten. Tevens ingang achterzijde (via par keerplaats Julianasingel). LASTIGE TAXIPASSAGIERS In de nacht van zaterdag op zondag, omstreeks 3 uur, wilden een aantal kermisgasten zich vanuit Leunen naar Ysselsteyn laten vervoeren met een taxibusje. Het aantal was echter veel te groot om in één busje te kunnen, maar men weigerde zich te verdelen over twee busjes. Ze stapten met z'n allen (15 tot 20 personen) in dat ene busje. De chauffeur wist niet anders te doen, dan zijn vrachtje naar het politiebureau af te leveren. Daar werd het groepje ge maand uit te stappen hetgeen overigens met veel moeite en tegenzin geschiedde. Voor de jongeren zat er niets anders op dan maar te voet Ysselsteynwaarts te gaan. DIEFSTAL FIETSEN Aangifte werd gedaan van diefstal van een zg. Omafiets terwaarde van 300,-. J. deed aangifte van diefstal van zijn bij het sportpark geplaatste Gazel- lefiets, ter waarde van 250,-. S. deed aangifte van diefstal van zijn bij het Oude gemeentehuis ge plaatste Batavusfiets. G. deed aangifte van diefstal van zijn aan de Langstraat geplaatste Batavusfiets. Bij deze reeks van fietsendiefstallen valt wel te vermelden, hoe weinig eigenaars van gestolen of vermiste fietsen zich de moeite getroosten te komen kijken op de fietskijkdag bij het politiebureau. J.l. zaterdag was daartoe de gelegenheid. Het is wel degelijk de moeite waard om te gaan kijken, want er staan nog zeer goede fietsen bij, welke als gevonden staan geregistreerd. Opmerkelijk is het grote aantal dat zeker van Venrayers moet zijn, gezien het naamticket van plaatselijke rijwiel handelaren. ILLIGALE KAMPEERDERS In de bossen van Merselo werden illegale kampeerders aangetroffen. 5 Personen verbleven daar in een kam- peerbus. Het vijftal werd gemaand te vertrekken en een officieele kampeer plaats op te zoeken. Aan dat verzoek werd bij eerste vordering voldaan. Sinds kort beschikt Overloon over een VVV-informatiepost, die functio neert onder supervisie van de Streek- WV-Noordoost-Brabant Aangezien de plaatselijke VVV Vier- lingsbeek-Overloon, gevestigd in het gemeentehuis van Vierlingsbeek, de laatste jaren geen activiteiten meer ont wikkelde en slechts op papier nog bestond, werd in een buitengewone al gemene vergadering op 24 februari j.l. besloten tot opheffing van voornoemde VVV. De laatste jaren worden steeds meer toeristische en recreatieve activiteiten regionaal gebundeld en uitgevoed door Streek-VVV's. Ook de Streek—VVV Noordoost Bra bant heeft hierop ingespeeld door in de afgelopen jaren in elf gemeenten een VVV-informatieDOst in te richten. Deze posten fungeren als bijkantoor c.q. doorgeefluik, zodat de informatie veel gemakkelijker en sneller ter beschikking komt van de regionale en de verblijfs- recreanten. Aldus ontstaat een geogra fische spreiding van informatieposten in het qua oppervlakte vrij omvangrijke werkgebied van de Streek-VVV. In overleg met het gemeentebestuur van Vierlingsbeek is gezocht naar een locatie die het best dienstbaar kan zijn aan toerist en recreant. Deze locatie werd gevonden in Geschenkhuis Ver straten te Overloon, in de onmiddellijke nabijheid van het Oorlogs- en Verzets museum, een concentratiepunt van dagrecreanten en ver gelegen van enkele grote verblijfsrecreatieve bedrijven. Deze WV-post geeft informatie over de recreatieve aspecten van Overloon en wijde omgeving middels: folders, kaar ten, en gidsen voor vakantie en vrije tijd, auto-, fiets- en wandelroutes, hotel-restaurantlijsten, camping-bunga- lowgidsen, brochures met dagtochten en arrangementen in eigen land enz. Het juiste adres van de VW-infor- matiepost is: Geschenken huis Verstraten Museumlaam 30 5825 AK Overloon tel. 04788-1889 geopend: dagelijks van 9-18 uur. BEDEVAART NAAR BANNEUX Woensdag 22 juni is een Bedevaart naar Banneux voor bejaarden en lopende zieken. Op de terugweg is een koffietafel te Maastricht. Aanmelden tot 15 juni bij Mevr. Janssen,Brugstraat 1 la te Wanssum, te lefoon 04784 - 1226. De vorige week door de raad van Vierlingsbeek gehouden raadsvergade ring, waren de raadsleden zó snel door de agenda heen, dat de raadsvoorzitter voor de rondvraag een pauze moest in lassen om koffie te kunnen serveren. De volgende agendapunten bleken hamerstukken te zijn. Beschikbaarstelling van een kre diet voor een klim- en klautertoestel ten behoeve van de kleuterschool te Holt- hees. Uitbreiding van het aantal leerlin gensets van de lagere school te Vier- Gngsbeek. Gedeeltelijk woonrijpmaken van het Pasveld te Overloon; daarvoor werd een bedrag beschikbaar gesteld van 132.516,—. De jaarrekening over 1980 werd vastgesteld. 1980 is een jaar geweest van grote investeringen ten bedrage van 8,1 miljoen. RENOVATIE ST. JOZEFSCHOOL De raad had geen moeite met een ga rantieverklaring voor de herbouw van de voormalige St. Jozef-en Laurentius- school te Vierlingsbeek tot gemeen schapsruimte. Wel vonden de raads leden het verwarrend dat in het raads voorstel gesproken werd van exploita tie; dét was helemaal niet aan de orde. De garantie gaat tot een bedrag van 50.000.— waarvoor de stichting reeds een lening bij de Rabobank tegen lage rente had kunnen afsluiten. De raad kreeg nog een lijst van inves teringen aangereikt. KOPEREN GEMEENTESECRETARIS Voor de aanvang van de raadsverga dering werd de altijd lachende, maar ook altijd zwijgende gemeentesecretaris Jan Wijnhoven door de busgemeester feestelijk toegesproken voor het feit dat hij \2]A jaar geleden tot gemeentesecre taris was benoemd. Wetende dat de ge meentesecretaris wars is van iedere hulde aan hem, bood de burgemeester toch een presentje aan en Marijke van Bergen namens de raad een boeket bloe men voor zijn echtgenote. RONDVRAAG Aandacht werd gevraagd voor plaat sing van wildspiegels. Dat werd toege zegd, terwijl de aangeboden hulp van de Overloonse Natuurvrienden gaarne zal worden aanvaard. Oudere mensen van Venray en om streken en jongeren die met gezins zorg voor de oudere mens te maken hebben, worden uitgenodigd om op woensdag 15 juni tussen 13.45 uur en 17.45 uur een kijkje te komen nemen op de lokatie St. Anna. (Ingang: Noord- singel) van het Psychiatrisch Centrum Venray, St. Annalaüm 5 te Venray. Dit om U een beeld te geven van het leven, wonen en werken van bewoon sters en bewoners van St. Anna. Omdat de bevolking van St. Anna tegenwoordig grotendeels uit bejaarde personen bestaat, hebben wij er de voorkeur aan gegeven, oudere mensen en degenen, die veel met oudere mensen omgaan op deze open middag te ver welkomen. Het programma luidt als volgt: 13.45 uur: Ontvangst in het restaurant. Kopje koffie of thee met koekje. 14.30 uur: Film van en over St. Anna in de schouwburg van St. Anna. 15.15 uur: Glaasje frisdrank en aanvang bezoek aan de bezigheidsthera pieën, o.a. De Kleffen en de hobby training. 16.00 uur: Optreden in de schouw burg van het zangkoor „De Servan- na's" en bejaarden volksdansen. (Dit alles gebracht door bewoonsters en be woners). 17.00 uur: Onder het genot van een consumptie even napraten in het restaurant. 17.30 - 17.45 uur: Sluiting. Om enigszins het aantal bezoekers en bezoeksters te kunnen taxeren, is er gelegenheid zich voor 15 juni te melden als gast op de volgende adressen: Open Bejaardenwerk (dhr. Ruland) De Clockert, tel. 82996. Gezinszorg, Westsingel-hoek Sans- hofstraat, tel. 86363. Het Schuttersveld, Bergweg, tel. 83131. Bewonersraad St. Anna, tel. 86666, toestel 2442. Namens de bewonersraad Mevr. A. Nijsten, voorz. Het is te verwachten dat hei colleg van Gedeputeerde Staten spoedig goeó keuring zal hechten aan het raadsbeslui van de gemeente Meerlo-Wanssum, to het beschikbaar stellen van een bedra van 3.370.000,voor de bouw va een nieuw gemeentehuis. De raad besloot verleden week n weer in twee instanties over de bestedin van dat bedrag te hebben gepraat zonder overigens nieuwe gezichtspunte aan te halen, met 9 stemmen voor en tegen voor die bouw. Mevr. Franssen-Camps, het enig vrouwelijke raadslid, kon het allemaa wat moeilijk volgen: drie raadsleden di in de commissie financiën vóór he collegevoorstel waren en in de raads vergadering de vorige keer tégen ster» den, en waarom de raad moeite had me het volgen van de adviezen van deskun digen. De materie was de raadslede toch al veel langer bekend; waarom dar niet nuchter en zakelijk meewerken zo dat de ambtenaren een meer menswaai dige behuizing krijgen en de inwoner die ruimte krijgen welke in het kade van de privacy noodzakelijk is. Natuurlijk konden de leden van dt Progressieve combinatie ook nu weet niet laten hun kritiek te spuien aan he adres van het college. Een informatieavond ten behoevi van de inwoners werd op 2 juni gegevet in het parochiehuis te Blilterswijck. Het aannemersbedrijf J. P. A. Nelis sen uit Venray behoeft nog maar enkelf weken te wachten om het werk u kunnen starten. Voor die bouw hebben, daar waar mogelijk, ook de in de ge meente Meerlo-Wanssum gevestigdt onderaannemers een kans op inschrij ven gehad. De raad volgde vervolgens he collegevoorstel om het pand Geysteren Wanssumseweg een andere bestemminj te geven, waardoor het mogelijk zaï zijn, omwille van het behoud van dii karakteristieke pand, volledige mede werking te verlenen. Het voorstel om het bestemmings plan kern Blilterswijck te wijzigen werd door de raad niet overgenomen, omdal bestemmingsverandering conflictsitua ties zou kunnen oproepen. D Weijers, Wanssumseweg te Geysteren verkreeg medewerking om een jongvee stal te bouwen. De aanval van het raadslid L. Beterams aan het adres van ons week blad, omdat wij een onjuise informatie zouden hebben gegeven omtrent de cijfers van het exploitatietekort, wer den door wethouder Rutten als een mis verstand onzerzijds bestempeld hetgeen wij uiteraard met onze excuses beves tigen. Onverkort blijft, wat ook door wethouder Rutten werd beaamd, dat het moeilijk zal zijn een sluitende ex ploitatie te hebben. MINI RAKKERS Volgend weekend 11 en 12 jini viert de gemeente Uden „Vier Uden Spor tief", waaraan ook de Mini-rakkeres van Venray met hun mini-motortjes deelnemen Zowel zaterdags als zon dags zullen ze van 12 tot 6 uur acte de presence geven. De TROS maakt van het een en ander 's woensdags vooropnamen, welke donderdags in het programma „Op volle toeren" wordt uitgezonden.

Peel en Maas | 1983 | | pagina 10