GEMEENTEPRAAT Dinsdag31 meia.s. VREDE EN VEILIGHEID NOTITIES EN MEDEDELINGEN VAN DE GEMEENTE VENRAY Redactie G.A. Schütle, Bureau Voorlichting Huren van woningen gaan per 1 juli weer omhoog Verkeers maatregel in Centrum Commissie voor financiële en eco nomische zaken Collectekalender juni 1983 Hinderwet Vroeger melden van destructie- materiaal Hinderwet Parkeerverbod Julianasingel WWV-ers mogen langer met (be taalde) vakantie Bouwvergunning verleend behandelt de gemeenteraad de nota in een openbare vergadering. AANVANG 19.00 UUR Gemeentelijk Combibad Venray Kermis Leunen 28 - 29 - 30 en 31 mei 1983 Nieuwe regeling glascontainers „Sport Overdag" gecoördineerd Hinderwet Uitslag Oranje- midgetgolf wedstrijd Commissie ruim telijke ordening er volkshuisvesting De meeste huurders krijgen op 1 juli aanstaande weer te maken met de jaar lijkse huurverhoging. Volgens de wette lijke regels moet dan minstens een maand daarvoor al een brief van de ver huurder in de bus zijn gevallen. In die brief geeft de huisbaas aan met hoeveel procent hij de huur wil verhogen. Het parlement is voor 1983 akkoord gegaan met een verhoging van 5%. Dit percentage geldt echter alleen als de huurprijs redelijk is voor de grootte en kwaliteit van de woning. Veel huurders zullen een huurverho ging krijgen van 10%. Deze groep heeft te maken met huurharmonisatie. Deze groep heeft te maken met een huurhar monisatie. Dat is het aanpassen van een te lage huur aan de grootte en kwaliteit van de woning. VERSCHILLEN Het percentage van de huurverhoging waarmee u als huurder te maken krijgt hangt dus af van de grootte en kwaliteit van de woning en de prijs die daarvoor moet worden betaald. De kwaliteit van de woning wotdt uit gedrukt in punten. Er worden punten gegeven voor de oppervlakte van de ver trekken en voor de voorzieningen in huis, zoals centrale verwarming, dou che, isolatie enzovoorts. Meegeteld wor den ook aspecten uit de omgeving van de woning. Zodoende krijgt een grote comforta bele woning meer punten dan een klein eenvoudig huis en dus ook een hogere huurprijs. Hetzelfde geldt trouwens ook voor kamers of gedeelten van wonin gen. Als U het aantal punten van uw wo ning en de huurprijs op 30 juni weet, kunt U nagaan welke huurverhoging in uw geval redelijk is. Daarvoor heeft U de tabel nodig in het vouwblad Huuraanpassingen 1983 van het Mi nisterie van volkshuisvesting, ruimtelij ke ordening en milieuwbeheer. De ver hoging met 5% is trouwens wettelijk verplicht voor nieuwbouwwoningen die nog geen vijf huurverhogingen hebben gehad; ook voor woningen die na 1 juli 1979 ingrijpend zijn verbeterd. Als U met die verplichte huurverhoging te ma ken hebt kunt U geen bezwaar bij de verhuurder maken. HUURHARMONISATIE Er staan in Nederland nog altijd veel huurwoningen waarvan de huurprijs te laag is voor de grootte en kwaliteit van het huis. Er wordt al een aantal jaren gewerkt om die te lage huren op te trek ken. Dat optrekken van te lage huren heet huurharmonisatie. Er zijn twee vormen van harmonisatie en wel: Huurharmonisatie ineens. In dit ge val wordt een te lage huur ineens opge trokken als de woning aan een nieuwe huurder wordt verhuurd. Zittende huur ders hebben hiermee niet te maken. Voor velen van hen geldt: De geleidelijke huurharmonisatie. Als de huur volgens het puntensysteem te laag is krijgen zittende huurders een aantal jaren te maken met een grotere huurverhoging. Dit jaar is dat maximaal 10%. De harmonisatie gaat door tot ze een volgens de wet redelijke huur beta len. BEZWAAR MAKEN Huurders van woningen, etages of kamers kunnen in een aantal gevallen bezwaar maken tegen een voorstel om de huur te verhogen. Als u dat wilt doen moeten daarvoor natuurlijk wei redenen zijn. Dat is het geval als de verhuurder nit aan zijn verplichtingen voldoet, dringende noodzakelijke reparaties ach terwege laat of het onderhoud aan de woonruimte ernstig verwaarloost. U moet hem van die klachten dan wel eerst - liefst schriftelijk - op de hoogte hebben gebracht. Een andere reden om bezwaar te ma ken is dat het voorgestelde percentage hoger is dan volgens het puntenstelsel en bijbehorende tabel redelijk is. Die tabel kunt u vinden in het vouwblad Huuraanpassing 1983. (verkrijgbaar op Kamer 205 van het Gemeentehuis). In deze gevallen heeft bezwaar maken zin. In veel andere gevallen niet. De huurcommissies krijgen bijvoorbeeld nogal eens bezwaarschriften die in ver band staan met de financiële situatie van de huurders, deze huurders maken gebruik van de mogelijkheid om be zwaar te maken, zonder daarvoor een wettelijke grond te hebben. Dat is uite raard niet de bedoeling van de wetgever geweest en deze bezwaren worden dan ook niet toegewezen. Als u vindt dat u een te hoge huur be taalt voor uw inkomen komt u mis schien wel in aanmerking voor individu ele huursubsidie. Als u wel een gegrond bezwaar heeft tegen de voorgestelde huurprijs, maakt u dat dan kenbaar aan de verhuurder. Dit moet schriftelijk binnen zes weken na de voorgestelde datum waarop de nieuwe huurprijs ingaat. De verhuurder kan dan binnen twaalf weken na die da tum op zijn beurt de zaak aanhangig maken bij de huurcommissie. Het is be langrijk dat alle bezwaren in het be zwaarschrift worden genoemd. Tijdens de zitting van de huurcommissie - waar voor huurder èn verhuurder worden uil genodigd - kunt u geen nieuwe bezwaren meer opperen. De huurcommissie kan daarmee dan geen rekening meer hou den. De uitspraak van de commissie is voor huurder en verhuurder bindend, tenzij een van beiden binnen twee maan den de kantonrechter inschakelt. MEER INFORMATIE Veel huurders ontvangen van hun verhuurder tegelijk met de huuraanzeg- ging het vouwblad Huuraanpassingen 1983". uitgegeven door het Ministerie van Volkshuisvesting, Ruimtelijke Or dening en Milieubeheer. Daarin staat welke huurverhoging voor welke wo ning geldt. Als u dit vouwblad niet hebt, kunt u het gratis afhalen op kamer 205 van het gemeentehuis. Als u nadere informatie wilt over de huurverhoging of bezwaar maken kunt u terecht bij de huurcommissie: Mgr. Nolensplein 66 te Venlo, tel. 077-16746. Burgemeester en wethouders van Venray, maken hierbij bekend dat bij hun besluit van 18 mei 1983 nr. 717 een verkeersmaatregel en bevoorradings- /ontheffingsregeling voor de Gro testraat, de Passage en het Schou tenstraatje is vastgesteld. Dit besluit voorziet in: 1het intrekken van niet geldende ver keersmaatregelen in de Grotestraat; 2. een vervanging van de huidige bebor- ding in de Grotestraat en de Passage door de wettelijke slechts toepasbare borden; 3. het vaststellen van een parkeerver bod voor de Grotestraal en het Schoutenstraatje en bij de uitgang van de Passage in d Schoolstraat; 4. het uitbreiden met het Schou tenstraatje van het huidige voetgan gersgebied; 5. een algemene ontheffing van het in- rijverbod van het voetgangersgebied voor bepaalde dienstvoertuigen. De bevoorradingsregeling voor de Grotestraat en de Passage blijft onge wijzigd. Voor het Schoutenstraatje geldt nu eenzelfde bevoorradingsrege ling als voor de Grotestraat geldt. Dit besluit ligt voor een ieder ter inza ge in het raadhuis, kamer 119. Belanghebbenden kunnen tegen dat besluit binnen dertig dagen na datum van deze bekendmaking beroep aante kenen. Het beroepschrift moet aan de Koningin worden gericht, maar wor den ingediend bij de commissaris van de Koningin, Bouillonstraat 3 te Maas tricht. Venray, 27 mei 1983 Burgemeester en wethouders voor noemd, mr. H.J.M. Defcsche, burgemeester J.M Poels, secretaris. De vergadering van de commissie voor financiële en economische zaken gepland voor 1 juni gaal niet door. Deze is verschoven naar 15 juni a.s. De agen da van die vergadering zal zoals gebrui kelijk in deze rubriek worden gepubli ceerd. 4 JUNI Tafeltennisvereniging Red Stars Venray (plaatselijke aktie in het kader van het jeugdcollectewezen). 6 t.m. 19 JUNI Nederlandse Rode Kruis (landelijke aktie). 20 t.m. 25 JUNI Lourdescomité Venray (plaatselijke aktie). Alleen voor deze akties is een collecte vergunning verleend. Collecteren buiten de aangegeven periode is rriet toe gestaan. Collectanten en collectrices moeten het legitimatiebewijs zichtbaar dragen. Kennisgeving bekendmaking aanvraag Burgemeester en wethouders van Venray, gelet op art. 12 van de Wet al gemene bepalingen milieuhygiëne; ma ken bekend: dat op 19 april 1983 bij hen een aanvraag is ingekomen van Gebr. J. en B. Burgers, Veulenseweg 31 te Veulen- Venray, voor een vergunning ingevolge de Hinderwet voor het uitbreiden en wijzigen van een varkensfokkerij, waar bij mest en meststoffen worden opgesla gen, gelegen aan de Veulenseweg 31 te Veulen; dat op 19 april 1983 bij hen een aanvraag is ingekomen van H. Kusters, Timmermannsweg 47 te Ysselsteyn- Venray, voor een vergunning ingevolge de Hinderwet voor het uitbreiden van een varkensmesterij, waarbij mest en meststoffen worden opgeslagen, gelegen aan de Timmermannsweg 47 te Ys- selsteyn; dat op 28 april 1983 bij hen een aanvraag is ingekomen van E. Poels, Loobeek 3, te Smakt-Venray, voor een vergunning ingevolge de Hinderwet voor het oprichten, in werking brengen en in werking houden van een varkens fokkerij, waarbij mest en meststoffen worden opgeslagen en waar elektromo toren worden gebruikt met een geza menlijk vermogen van meer dan 1,5 kW, gelegen aan de Spurkt (ongenum merd) te Smakt; dat op 3 mei 1983 bij hen een aan vraag is ingekomen van J.A. Meulen- dijks, Hemelrijkseweg 30 te Deurne, voor een vergunning ingevolge de Hin derwet voor het oprichten, in werking brengen en in werking houden van een varkensmesterij, waarbij mest en meststoffen worden opgeslagen en waar elektromotoren worden gebruikt met een gezamenlijk vermogen van meer dan 1,5 kW, gelegen aan de Timmer mannsweg (ongenummerd) te Ys- selsteyn; dat op 9 mei 1983 bij hen een aan vraag is ingekomen van J.A. Meulen- dijks, Hemelrijkseweg 30 te Deurne, voor een vergunning ingevolge de Hin derwet voor het ex art. 6a, uitbreiden/wijzigen van een var kensmesterij, waarbij mest en meststof fen worden gebruikt, gelegen aan de Timmermannsweg 60 te Ysselsteyn. De aanvragen en andere ter zake zijn de stukken liggen in het raadhuis, ka mer 119, Raadhuisstraat 1 te Venray, ter inzage en wel tot 27 juni 1983, elke werkdag van 9.00 tot 12.00 uur; Na deze datum, tot het einde van de termijn waarbinnen beroep kan worden ingesteld tegen de beschikking op de aanvraag, eveneens elke werkdag van 9.00 tot 12.00 uur. Desgewenst kan al daar een mondelinge toelichting op de stukken worden verkregen. De betreffende stukken kunnen tot bovengenoemde datum ook nog elke donderdag van 16.30 tot 19.30 uur wor den ingezien (na telefonische afspraak). Gemotiveerde bezwaren kunnen tot bovengenoemde datum schriftelijk bij ons college worden ingebracht. Degene, die een bezwaarschrift in dient, kan verzoeken zijn persoonlijke gegevens niet bekend te maken. Indien daarom telefonisch wordt ver zocht, (afd. openbare orde en veilig heid, telefoon 04780-83838, toestel 151), kunnen tot één week voor bovenge noemde datum mondeling bezwaren worden ingebracht, waarbij dan tevens gelegenheid wordt gegeven tot een ge- dachtenwisseling over de aanvraag tus sen het bevoegd gezag, de aanvrager en de overige aanwezigen. Zij vestigen er tenslotte de aandacht op, dat degenen, die bezwaren hebben ingebracht op de wijze als bovenom schreven en een ieder die aantoont dat hij daartoe redelijkerwijs niet in staat is geweest in de gelegenheid zullen worden gesteld bezwaren tegen de ontwerp beschikking in te dienen. Venray, 27 mei 1983 Op verzoek van de Chemische Bedrij ven te Son zullen de kadavermeldingen via het telefonisch bandopname apparaat (nr. 04780-88899) dagelijks VROEGER WORDEN DOORGEGE VEN dan tot nu toe gebruikelijk is. Deze regeling gaat in op MAANDAG 30 MEI a.s. Hierdoor kunnen de chauf feurs eerder op de dag aan de ophaal- route beginnen, zodat de kadavers vroeger opgehaald kunnen worden en de vaten vroeger op die dag geledigd kunnen worden. Vor U betekent dit, dat U de melding ZO VROEG MOGELIJK op het beven- genoemde telefoonnummer dient door te geven; dit kan tot 9.00 uur. Wij raden U echter aan daarmee niet tot 9.00 uur te wachten, omdat vanaf die tijd de meldingen van de band wor den overgenomen om door te geven aan de Destructor. Bij wijze van proef zullen de meldin gen, die na 9.00 uur binnenkomen, in de namiddag nog worden doorgegeven; het is echter de bedoeling, om na enkele we ken alleen nog de ochtendmeldingen door te geven. In uw eigen belang vragen wij uw me dewerking in deze. Voor de goede orde wordt nogmaals vermeld, dat U de ka davermeldingen ook bijvoorbeeld 's avonds tevoren (en zelfs 's nachts) kunt doorgeven; belangrijk daarbij is, dat Uw melding zo vroeg mogelijk voor 9.00 uur 's morgens op de band staat, zodat nog diezelfde dag de kadavers kunnen worden opgehaald- en de vaten geledigd. Kennisgeving bekendmaking beschikking Burgemeester en wethouders van Venray, gelet op artikel 31 van de Wet algemene bepalingen milieuhygiëne; maken bekend, dat door hen, onder voorwaarden om gevaar, schade of hin der voor de omgeving te ondervangen, op 18 mei 1983 vergunning is verleend ingevolge de Hinderwet naar aanleiding van de aanvraag van: B.V. Metaalwarenfabriek Inalfa, Maasheseweg 83 te Venray voor het ex art. 6a, uitbreiden/wijzigen van een ma- taalwarenfabriek, waar elektromotoren worden gebruikt met een gezamenlijk vermogen van meer dan 1,5 kW, gele gen aan de Maasheseweg 83 te Venray; Automobielbedrijf Van Haren B.V., Raadhuisstraat 38 te Venray, voor het uitbreiden van een tankstation, waar motorbrandstoffen worden bewaard en afgeleverd, gelegen aan de Noodsingel 34 te Venray. De beschikkingen en alle ter zake zijnde stukken liggen in het raadhuis, kamer 119, raadhuisstraat 1 te Venray, ter inzage en wel van 27 mei 1983 tot 27 juni 1983 elke werkdag van 9.00 tot 12.00 uur. De betreffende stukken kunnen gedu rende bovengenoemde periode ook nog elke donderdag van 16.30 tot 19.30 uur worden ingezien (na telefonische af spraak). Ingevolge artikel 44, tweede lid, van de Wet algemene bepalingen milieuhy giëne staat tot 27 juni 1983 beroep open bij de Kroon voor: a. de aanvrager; b. de betrokken adviseurs; c. degenen, die overeenkomstig artikel 20, 21 of 22, tweede lid, of 28, eerste lid, onder c, van de Wet algemene bepalingen milieuhygyëne bezwaren hebben ingebracht; d. enige andere belangehebbende, die aantoont dat hij redelijkerwijs niet in staat is geweest overeenkomstig artikel 20, 21 of 22, tweede lid, of 28, eerste lid, onder c, van de Wet al gemene bepalingen milieuhygiëne bezwaren in te brengen. De beschikking wordt na afloop van de beroepstermijn van kracht tenzij voor deze datum beroep is ingesteld en met toepassing van artikel 60a van de Wet op de Raad van State een verzoek wordt gedaan tot schorsing van de be schikking dan wel tot het treffen van een voorlopige voorziening. Het beroepschrift moet worden gericht aan Hare Majesteit de Koninging en worden gezonden aan de Raad van Sta te, afdeling voor de geschillen van bestuur, Binnenhof 1, 2513 AA 's-Gravenhage. Het verzoek tot schorsing of een voorlopige voorziening moet worden gericht aan de voorzitter van de afdeling voor de geschillen van bestuur van de Raad van State. De beschikking wordt niet van kracht voordat op dat verzoek is beslist. Venray, 27 mei 1983 Burgemeester en wethouders voornoemd, namens dezen, het hoofd van algemene zaken en kabinet A.L.G. Janssen. Burgemeester en wethouders van Venray, maken hierbij bekend hun besluit van 11 mei, nr. 667, waarbij is besloten het voor een gedeelte van de westzijde van de Julianasingel geldende parkeerverbod zodanig uit te breiden dat het parkeren aan die zijde tussen de aansluiting van de Poststraat en juist voorbij de uiterit van het pand Juliana singel nr 28 is verboden. Hierdoor wordt het verboden tegeno ver de uitrit van het Zuid-Ooster bussta tion te parkeren. Belanghebbenden kunnen tegen dit besluit binnen dertig dagen na de datum van deze bekendmaking beroep aante kenen. Het beroepschrift moet aan de Koningin worden gericht, maar worden ingediend bij de commissaris van de Ko ningin, postbus 1980, 6201 BZ Maastricht. Venray, 27 mei 1983 Burgemeester en wethouders voor noemd, mr. H.J.M. Defesche, burgemeester J.M. Poels, secretaris. Iemand met een WWV-uitkering mag per jaar maximaal vier weken met be houd van uitkering op vakantie gaan (dit was drie weken). Zij, die zestig jaar of ouder zijn kun nen in bijzondere gevallen van de ge meente toestemming krijgen een langere vakantie te houden met een maximum van drie maanden. De vakantie zal ech ter in geen geval het aanvaarden van nieuw werk mogen belemmeren. Burgemeester en wethouders van Venray hebben in hun vergadering van 25 mei 1983 voor de onderstaande bouwplannen bouwvergunning ver leend. Zij, die menen door de afgifte van een van deze vergunningen rechtstreeks in hun belang te zijn getrof fen, kunnen op grond van het bepaalde in artikel 7, lid 2, juncto artikel 13 van de Wet A.R.O.B. daartegen bij het col lege van burgemeester en wethouders van Venray een gemotiveerd bezwaar schrift indienen en wel binnen 30 dagen na de dag, waarop de bewuste vergun ning is verzonden of uitgereikt. Voordat U een bezwaarschrift indient, is het dan ook raadzaam te informeren of verzen ding of uitreiking van die vergunning heeft plaatsgevonden. Nadere inlichtin gen kunnen worden ingewonnen bij het bureau ruimtelijke ordening en bouwza ken, kamer 201 van het raadhuis, tel. 83838, toestel 354. het verbouwen van een gym nastiekzaal aan de Beukenlaan 6a, t.n.v. het gemeentebestuur; het bouwen van een tuinberging het maken van een erfafscheiding aan de Lelie 2, t.n.v. J.J. Dircks; het bouwen van een pluimveestal aan de Timmermannsweg 56, t.n.v. W.A. Hubers; het bouwen van een pluimveestal containerloods aan de Eijckenhof- weg 8, t.n.v. J. v. Dijck; het bouwen van een varkensop- fokhok aan de Past. Jacobspeel 4, t.n.v. G.J.L. Swinkels; het bouwen van een mestvar- kensstal aan de Steegse Peelweg 51, t.n.v. H.J.A. Wijs; het bouwen van een duivenhok aan de Klaproos 7, t.n.v. H.M.G. Her- msen; het bouwen van een tuinhuisje aan de Eligiusweg 30, t.n.v. W.B.J. Bon- gers; het bouwen van een berging aan de Kruidenlaan 208, t.n.v. mevr. A.C.M. Fijneman-Korsmit; het uitbreiden van een woning aan de Serenadestraat 31, t.n.v. P.W.M. de Water; het uitbreiden en verbouwen van een rundveestal aan de Meerselsepeel 7, t.n.v. A.G. Janssen; het bouwen van een machineber ging aan de Ringweg 6, t.n.v. Fa. Gebr. Spreeuwenberg; het verbouwen van het Moluks- centrum aan de Merseloseweg 38c, t.n.v. Gemeente Venray; het bouwen van een tuinhuisje aan de Eligiusweg 23, t.n.v. C.A. Simons; het maken van een overdekt terras aan de St. Jozeflaan 4, t.n.v. W.CH.L.M. van Rijswick; het bouwen van een carport hobbyruimte aan de Vullingstraat 56, t.n.v. L.J.M. Reintjes; het bouwen van een carport overkapping aan de Allegrostraat 24, t.n.v. W.L.M. Crommentuin. Venray, 27 mei 1983. De burgemeester van Venray, mr. H.J.M. Defesch Parkweg 2 Venray Telefoon 04780-82069 verkoop seizoenabonnementen Het combibad Venray opent op woensdag 1 juni de poorten van het buitenbad. Verkoop van seizoenabonnementen geschiedt aan de kassa van het zwembad. tarieven GEZINSABONNEMENTEN Geldig voor het hele gezin f 115,75 PERSOONLIJKE ABONNEMENTEN Personen tot 16 jaar f 35,— Personen vanaf 16 jaar f 54,50 Bovenstaande abonnementen zijn geldig voor de periode van 1 juni tot 1 september, uitsluitend voor het buitenbad. De Kermis in Leunen begint zaterdag 28 mei te 16.00 uur en duurt tot dinsdag 31 mei te 24.00 uur. Op het Kermister rein bij de kerk worden de volgende at tracties geplaatst: Autoscooter, Babysport, Kindervlieg- tuigmolen en boksbal door exploitant Boeken, Helmond. Schietsalon door exploitant Anton Regter, Langenboom. Rupsbaan, Lijntrekspel en Bus- senspel door exploitant J. Regter, Oss. Balco-Rotor door exploitant Van Spronsen, Delft. Nougat-suikerkraam door exploitant Camps, Horst. Suikerspin-Popcorn door exploitant Lutgens, Roermond Viskraam, door exploitant Otten, Ge- mert. De exploitanten mogen de attracties naar believen openen, maar op de vol gende uren dienen zij open te zijn: op zaterdag te 17.00 uur op zondag te 13.00 uur op maandag en dinsdag te 16.00 uur De viskraam opent telkens 2 uur la ter. Voor de meeste attracties gelden af gesproken maximum-tarieven te weten: autoscooter per 2 persoonswagen: 1,- per rit; 5,- voor 7 ritten en 10,- voor 15 ritten. babysport 75 cent per rit, 2,50 voor 4 ritten. kindervliegtuigmolen 75 cent per rit, 7,50 voor 4 ritten. boksbal ƒ1,- voor 4 keer slaan. - i.hietsalon 1,50 voor 3 schoten, 5,voor 12 schoten, 3,50 voor 3 x kleurenfoto. rupsbaan 75 cent per rit. lijntrekspel 1,- per spel, 2,50 per 3x spelen. bussenspel 1,- per spel. balco-rotor 25 en 50 cent per spel naar keuze van de speelkast. Bij het behandelen van de Milieunota Venray door de gemeenteraad werd door het college van b. en w. meege deeld, dat het aantal glasbakken in Ven ray zal worden uitgebreid en dat geko zen is voor een nieuw soort glasbak. In de loop van 1980 zijn in de ge meente op 11 lokaties vijftien glascon tainers geplaatst waarvoor jaarlijks ruim 6000,- huur moet worden be taald. Speciaal Transport uit Deurne, het bedrijf dat in de gemeente Venray het huisvuil ophaalt, wil nu gratis eenzelfde aantal glasbakken plaatsen en boven dien de glasinzameling nog verder sti muleren. Het worden klokvormige bakken van kunststof, die geluidsarm zijn. Doordat de bakken in het centrum van Venray tweemaal per week zullen worden leeggemaakt, kan het aantal lo katies met vier worden uitgebreid. Een ander voordeel is, dat de bak zodanig is geconstrueerd, dat kinderen de flessen er bijna niet meer kunnen uithalen. Het nieuwe contract zal met ingang van 1 januari 1984 ingaan. Verschillende instanties, waaronder de gemeente, het STUW, RJC en Free Wheelin zijn bezig met het mogelijk ma ken, dat mensen met vrije tijd overdag sport kunnen beoefenen. Op deze ma nier hoopt men te kunnen komen tot een zinvolle vrije tijdsbesteding voor o.m. werklozen. Thans heeft het college van b. en w. besloten de coördinatie van „Sport Overdag" onder te brengen bij het Bu reau Sport en Recreatie ten gemeente- huize. Omdat dit fenomeen ook raakvlak ken heeft met het gemeentelijk (sport en werklozen) beleid is op bestuurlijk niveau de coördinatie in handen gege ven van weth. J. van Oers. Naar het zich nu laat aanzien kan op zeer korte termijn een experimenteel programma worden aangeboden. Bij bepaalde onderdelen van „Sport Overdag" zal worden geprobeerd de sportverenigingen in te schakelen, zoals inmiddels gebruikelijk is bij de recreatiesport-activiteiten. Kennisgeving bekendmaking ontwerpbeschikking Burgemeester en wethouders Venray, gelet op artikel 24, tweede 1 onder c, van de Wet algemene bepal gen milieuhygiëne; maken bekend i t zij voornemens zijn om op de aanvra van: Gebr. Fleurkens, Heidse Peelu 50 te Ysselsteyn-Venray, voor een gunning ingevolge de Hinderwet vel het uitbreiden van een varkensmestei waarbij mest en meststoffen worden c geslagen, gelegen aan de Heidse Pejtc weg 50 te Ysselsteyn, positief te beschikken onder voo waarden om gevaar, schade of hincjA voor de omgeving te ondervangen. De ontwerp-beschikkingen, alsnu4U' de aanvragen en andere ter zake zijn stukken, liggen in het raadhuis, kan 119, Raadhuisstraat 1 te Venray, ter i zage en wel tot 10 juni 1983, elke wet dag van 9.00 tot 12.00 uur; na deze datum tot het einde van termijn waarbinnen beroep kan word jj( ingesteld tegen het geven van de aanj vraagde beschikking, eveneens werkdag van 9.00 tot 12.00 uur. De betreffende stukken kunnen I bovengenoemde datum ook nog eli ni donderdag van 16.30 tot 19.30 uur wc den ingezien (na telefonische afspraak 'n De aanvragers, alsmede degenen i bezwaren hebben ingebracht naar a< leiding van een van de aanvragen en ieder die aantoont, dat hij daartoe re lijkerwijs niet in staat is geweest, kii nen tot bovengenoemde datum gemo veerde schriftelijke bezwaren inbrengi naar aanleiding van een van de ontwei beschikkingen. Degene, die een bezwaarschrift i dient, kan verzoeken zijn persoonlijl gegevens niet bekend te maken. Een bezwaarschrift dient gericht worden aan ons college. Venray, 27 mei 1983 Burgemeester en wethouders van Venray, namens dezen, het hoofd van algemene zaken en kabinet, A.L.G. Janssen. In het kader van de oranjefeesten koninginnedag is een midgetgi wedstrijd gehouden. Er werd t gestreden in twee categorieën. Voor categorie is een prijs beschikbaar. li middels zijn de prijswinnaars bekend] In de groep 9 t.m. 12 jaar: Mich< Janssen. In de groep 13 jaar en ouder: Geuyen. De beide prijswinnars kunnen hi prijs afhalen bij de heer P. Verbeek het gemeentehuis. Donderdag 2 juni wordt een openbai vergadering gehouden van de commiss voor ruimtelijke ordening en volkshui vesting. De vergadering vindt plaats hel raadhuis en begint om 17.30 uur, De agenda voor de commissieven dering vermeldt o.a. de volgende pi ten: Een vijftal voorbereidingsbesluiten ij verband met de: uitbreiding van de bedrijfsbebot) wing Hermus Oostrum; vestiging van een supermarkt in Led nen aan de Albionstraal; bouw van een burgerwoning in Yj selsteyn; I uitbreiding van een bedrijf aan a Veulenseweg; I I uitbreiding van een bedrijf aan a Drabbelsweg Het concept raadsvoorstel m.b.t. randvoorwaarden bijgebouwen ij Landweert. De derde wijziging in het bestel mingsplan Brukske (t.b.v. de Meant woningen aan de Polka- en Rui bastraat. Het standpunt van het college t. de tracering Rijksweg A-73. Dit stand punt zal in een van de komende weke via deze rubriek gepubliceerd worden. De vestiging van een stomerij aan d Koepas in Oïrlo. De volledige agenda van de vergaderii ligt zoals gebruikelijk ter inzage in i Infotiek.

Peel en Maas | 1983 | | pagina 10