Vrede en veiligheid NOTITIES EN MEDEDELINGEN VAN DE GEMEENTE VENRAY Redactie G.A. Schütte, Bureau Voorlichting Verklaring van geen bezwaar Dinsdag 10 mei vergadert de Venrayse gemeenteraad zwembad Coördinatie commissie minder heden gestart Werkzaamheden aan het waterleidingnet Destructie- materiaal in va ten niet aan de openbare weg Kermis Oirlo van 7-10 mei Hinderwet Hinderwet Sport- accomodaties op 5 mei open Gemeentehuis op 5 mei dicht Collectekalender Commissie openbare wer ken, verkeer en agr. zaken Commissie voor financiën en economische zaken In de nota „Vrede en Veiligheid", welke door het college van b. en w. aan de gemeenteraad is aangeboden staat op pagina 27 vermeld: „Het is mede aan de Venrayse bevol king om zich over de nota uit te spreken met inachtnemeing van het gegeven, dat de uiteindelijke verantwoordelijk heid berust bij de te onderscheiden ge meentelijke organen. De stem van de bevolking zal ongetwijfeld luid meeklin ken, maar de uiteindelijke beslissing over de inhoud van deze nota ligt echter bij de gemeenteraad." De officiële reacties vanuit de bevol king, die tot nog toe bij het gemeente bestuur zijn binnengekomen, zijn uiterst miniem. Zij beperken zich tot kaarten en korte briefjes, waarin het college, hetzij alle lof, hetzij minder vleiende uitlatin gen worden toegezwaaid. Het wachten is nog steeds op officiële reacties, die na 1 mei aan de raadsleden worden toege zonden, opdat zij in de besluitvorming van de gemeenteraad - op 31 mei a.s. - [kunnen worden meegenomen. De nota „Vrede en Veiligheid" van het college van b. en w. bevat een una nieme uitspraak van het (coalitie-)col- lege tegen plaatsing van de nieuwe kruisraketten. Deze uitspraak betekent, dat het gemeentebestuur met alle legi tieme middelen zal proberen deze raket ten van Venrays grondgebied (i.e. de slapende vliegbasis „De Peel") te we ren. In de nota wordt toegegeven, dat een feitelijke plaatsing niet kan worden tegengehouden. De beleidsvoorne mens, die in de nota worden aangedra gen, getuigen volgens het college dan ook van onmacht. Het bestemmingsplan van Venray maakt plaatsing niet onmogelijk. Wijzi ging is echter weinig zinvol omdat goedkeuring door de hogere overheid daarvoor, naar verwacht, niet zal wor den gegeven. Ook andere mogelijkheden om de eventuele plaatsing van kernwapens op Venrays territoir tegen te gaan, heeft het gemeentebestuur niet. Het kan zich slechts gedragen als een „brullende muis". Aanvragen om vergunningen zullen strikt formeel worden behandeld. Ook de gemeente beroepsprocedures niet uit de weg gaan. Verder wil de ge meente de nodige publiciteit geven aan mogelijke conflicten met de rijksover heid. Volgens de nota ligt er bij de gemeen te een duidelijke taak in het kader van het bewustwordingsproces. De leden van de tweede kamer zullen worden in gelicht over dit Venrayse standpunt. Na - ongetwijfeld moeilijke - discus sies binnen het collegeberaad hebben burgemeester en wethouders geza menlijk het standpunt ingenomen, dat het gemeentebestuur als representant ,van de plaatselijke bevolking zich wel degelijk moet bezighouden met deze problematiek en in deze een mening mag hebben. Het is een eerlijke poging, gebaseerd op reële argumenten, om een bijdrage te leveren aan het beëindigen van een waanzinnige wapenwedloop. Want dat het kernwapen een onmen selijk wapen is, dat alle leven op aarde kan vernietigen, zal niemand willen en ';unnen ontkennen. Vandaar dat in de nota wordt gesteld dat de raad van een gemeente als representant van de plaat- Effselijke bevolking alle oirbare middelen mag benutten om degenen, die in deze [de uiteindelijke beslissing nemen, in ca- su regering en Staten Geperaal, te beïn- i Uiteraard heeft elke gemeente het recht om haar ten dienste staande wet telijke middelen tegen een besluit van de rijksoverheid in het geweer te bren gen. Dat is de intentie van de nota „Vrede en Veiligheid". Gedeputeerde Staten van Limburg hebben op 27 april 1983 aan het ge meentebestuur verzonden de navolgen de verklaring van geen bezwaar, zoals bedoeld in artikel 50, lid 8 van de Wo ningwet, welke is vereist voor het verle nen van de gevraagde bouwvergunning 'voor: I het bouwen van een varkensstal aan de Hulstweg te Oostrum op perceel sectie R, nr. 514, t.n.v. A.P.M. Poels, Wethouder Pubbenstraat 18 te Merselo. Deze verklaring van geen bezwaar kan worden ingezien bij de afdeling ruimtelijke ordening, kamer 201 in het raadhuis, geopend van 9.00 tol 12.00 Zij, die menen door de afgifte van de ze verklaring van geen bezwaar rechtstreeks in hun belang te zijn getrof fen kunnen op grond van de Wet A.R.O.B. een bezwaarschrift indienen bij Gedeputeerde Staten van Limburg te Maastricht. De termijn, waarbinnen een eventueel bezwaarschrift bij dat college moet zijn ingediend, eindigt dertig da gen an bovengenoemde verzenddatum. Venray, 6 mei 1983 De burgemeester van Venray, mr. H.J.M. Defesche. Hoewel het uit zuiniigheidsoverwe- gingen gebruik geworden is dat de ge meenteraad in plaats van tweemaal slechts eenmaal [op de laatste dinsdag van de maand] in openbare vergadering bijeenkomt, wordt in de meimaand weer een uitzondering gemaakt. Op dinsdag 31 mei wordt n.l. de nota „Vrede en Veiligheid" door de raad be handeld. Er zal dan wel niet veel tijd meer over zijn voor het behandelen van andere agendapunten. Vandaar dus, dat de raad op 10 mei weer gaat vergaderen. Het voornaamste van deze agenda is ongetwijfeld de Milieunota Venray, welke als laatste punt op deze avond wordt behandeld. Verder vermeldt de agenda weinig „schokkende" voorstellen. De meeste punten zijn al voorbesproken in de ver schillende commissies van advies en bij stand. De agenda vermeldt de volgende voorstellen: Intrekking van de baatbelastingver ordening Meijerlaan omdat de eigenaar van het belaste perceel de belasting in een keer heeft betaald; het beschikbaarstellen van een kre diet voor de aanleg van openbare wer ken in de vijfde fase van het bestem mingsplan Merselo en het bestemmings plan Vredepeel. beschikbaarstellen van een krediet voor de aankoop van een woonwagen; aankoop van grond ten behoeve van tennisbanen in Merselo; verlenen van medewerking voor het aanschaffen van een audio-visueel hulpmiddel ten behoeve van de L.O.M.- school ,,'tGroenewold"; idem voor het aanschaffen van leer- en hulpmiddelen voor het vak godsdienst en een stencil-mbrandappa- raat voor de openbare school „De Keg". Eenzelfde apparaat is nodig voor de lagere school „De Landweert". Zoals gewoonlijk krijgen de mensen op de publieke tribune na afloop van de vergadering gelegenheid om met het college van b. en w. en de raad van ge dachten te wisselen over hetgeen deze avond is behandeld Nieuwe regeling plaatselijke invaliden- parkeerkaart Om gehandicapten, die niet in aanmerking komen voor een landelijke invaliden-parkeerkaart toch enigszins tegemoet te komen in hun parkeerpro blemen, heeft de gemeente Venray in 1980 de plaatselijke invaliden-parkeer kaart ingesteld. Daarbij heeft men bepaald, dat alleen degenen, die kunnen aantonen, dat ze vrijstelling van motor rijtuigenbelasting wegens invaliditeit hebben gekregen, voor deze kaart in aanmerking komen. Nu per 1 april het geven van vrijstel ling van de motorrijtuigenbelasting wegens invaliditeit is afgeschaft, is voor de gemeente dit criterium weggevallen. Daarom heeft het college van b. en w. nieuwe normen opgesteld om in aan merking te komen voor een plaatselijke invaliden-parkeerkaart Als algemene regel zal gelden, dat gehandicapten, die niet voor een lande lijke parkeerkaart in aanmerking ko men, maar die zoals uit de keuring blijkt zonder hulp niet meer dan 300 meter kunnen lopen een plaatselijke invaliden-parkeerkaart te verstrekken. Daardoor kunnen zij gebruik maken van de in Venray centraal gelegen par keerplaatsen voor invaliden. Daarbij is bepaald, dat alleen aan gehandicapten, die zélf een auto bestu ren, een dergelijke kaart wordt gegeven. Bij verzoek om verlenging van de plaatselijke invaliden-parkeerkaart door mensen, die deze hebben gekregen op grond van hun vrijstelling van de motorrijtuigenbelasting wegens invali diteit, wordt herkeuring geëist. Dit wordt nodig geacht om misbruik te voorkomen. De kaart zal twee jaar gel dig zijn met mogelijkheid tot verlen ging- OPENSTELLING BUITENBAD UITGESTELD, het buitenbad van het gemeentelijk combi-bad zal pas half mei worden opengesteld. Een en ander is het gevolg van het feit dat de renovatie van het bad nog niet voltooid is. De verkoop van seizoen-abonne menten begint wel op 1 mei. Tot aan de openstelling van het bui tenbad zijn de seizoen-abonnementen 1983 ook geldig voor het binnenbad op de vrij zwemuren. De vrijzwemuren zijn over de week als volgt verdeeld. maandag en dinsdag: van 7.00-8.30, 12.10-13.00, 18.00-19.45 en 21.00-22.00 uur. woensdag: van 7.00-8.30, 12.30- 15.30 en 20.30-22.00 uur. Donderdag: van 7.00-8.30 en 18.00-19.45 uur. vrijdag: van 7.00-8.30, 12.00-13.00, 18.00-19.45 en 21.00-22.00 uur. zaterdag: van 8.30-9.45 en 13.00- 15.45 uur. De coördinatie commissie minder heden is op woensdag 21 april j.l. bijeen geweest. Deze bijeenkomst is meteen het startsein voor de commissie geweest. De bijeenkomst werd voorgezeten door wethouder Poels-Peters, coördinerend wethouder voor Minderhedenbeleid. Doel van de commissie is onderlinge uitwisseling van informatie en ervarin gen tussen de deelnemers en uitbrengen van adviezen t.a.v. gesignaleerde pro blemen. De commissie is samengesteld uit vertegenwoordigers van minder heidsgroepen uit Venray en van instel lingen en organisaties die met en voor minderheden werken. Het idee voor het instellen van een commissie voor minderheden is reeds geopperd in het deelplan Culturele Minderheden van het Welzijnsplan van de gemeente. Ook inde begeleidings commissie van het „experiment hulp verlening buitenlandse werknemers" is deze wens geuit. Immers op het gebied van het beleid t.b.v. minderheden zijn vele ontwikke lingen aan de gang. Om enkele te noemen: educatieve activiteiten voor volwas senen. onderwijsvoorzieningen voor de tweede generatie buitenlanders. maatregelen op het gebied van de volkshuisvesting. toenemende aandacht voor de rela tie minderheden-gezondheidszorg. SAMENSTELLING In de commissie zijn vertegenwoor digd de volgende minderheidsgroepen: de Turke, de Marokkanen, de Span jaarden, de Zuid-Molukkers en de Suri- namers. Daarnaast hebben zitting in de commissie de vertegenwoordigers van Buurtwerk, het Plaatselijk Educatief Centrum, het maatschappelijk werk, de immigratie stichting, het regionaal jon geren centrum, de gezondheidszorg (huisarts), woningbouwvereniging, de Sociale Dienst van de gemeente Venray en de gemeente Venray. De coördinerend ambtenaar Minder hedenbeleid van de gemeente Venray is voorzitter van de commissie. De gemeente Venray zal gedurende het eerste levensjaar van de commissie het secretariaat voeren, daarna zal het particulier initiatief deze overnemen. TAKEN De coördinatie commissie gaat func tioneren op gemeentelijk niveau. De di verse probleemgebieden (b.v. huisves ting, werkgelegenheidssituatie) zijn plaatsgebonden. Bovendien mag van de buitenlandse vertegenwoordigers niet verlangd wor den meer dan een plaatselijke groep te vertegenwoordigen Aangezien het aantal van de deelne mende organisaties regionaal werkzaam zijn, zullen bevindingen van de coördi natie-commissie toch enigzins naar de regio doorwerken. Maar het uitgangs punt blijft plaatselijke problemen op te lossen. Het takenpakket van de commissie omvat de volgende elementen: uilwisseling van gegevens, ervarin gen en andere informatie; signaleren van knelpunten en hierop inspelen; opstellen van beleidsadviezen aan gemeente en instellingen; ontwikkelen van een samenhangend minderhedenbeleid op plaatselijk niveau; inspelen op de verwachte overheve ling van werkzaamheden van cen trale overheid naar de gemeente lijke overheid; fungeren als kontaktorgaan tussen minderheden, instellingen en gemeen te; voorstellen doen voor de kwalitatie ve verbetering van leefomstandig heden van minderheden. Ter afsluiting volgen bijdragen in de taal der minderheden. El pasado 20/4 ha tenido lugar la primera reunión de la, COMISIÓN COORDINADORA de Venray, en la que tomamos parte, todos los represen- tantes que la componemos. Dica Comisión fue formada (tras muchos debates) por diferentes perso- nas, de las Minorias y del Ayuntamien- to. Esté compuesta, por 15 miembros, cinco extrangeros y el resto, el Ayunta- miento y diferentes instancias de Ven ray. Y tiemo como fin, el afrontar todos los problemas que se ocasionen, bien por nuestra parte, o por la de ellos, de la primera entrevista, he sacado la conclu- sión de que todos nos necesitamos ayu- dar, ellos a nosotros y vicever sa, no sera facil, pero si muy importante. Por lo tanto no degen de consultar (si es necesario) con el representante de la Colonia Espanola de Vënray H. Alva rez Vila (84561) para cualquier asunto. 25.Nisan.1983 tarihir.de Belediye'de yapxlan labanoxlar Meclisi segiminde Vatandaglarxmxn oylanyle segilmi? bulunuyorum. Agagxda yazxix olan konularda Vatan- daglarxma elimden geldigi kadar yararlx ■olmaya galxgacagxm. 1-)Tecrübe ve gegitli konularda Vatandaglarxmx aydxnlatmak. 2-)Belediyenin aldxgx kararlarx Vatandaslarxma aktarmak. 3-)Belediye igerisinde Vatandaglarx- ma yardxm etmek. 4-)Belediyeye ait gelecekteki i§ probleraleri. 5-)Belediye ile Vatandaglarxm ara- sxnda arabuluculuk yapmak. 6-)Azxnlxklarxn yagam problemleri. Bilgi edinraenizi arzu eder,Saygxla- rxmx sunarxm Ahmet KOgïlGlT 1 vA 0*1)) J 'j cIs'.' J bfj WKBÊÊtÊ Maandag jl. is de N.V. Waterleiding Maatschappij Limburg in Brukske be gonnen met het schoonmaken (het z.g. proppen) van de waterleidingbuizen. In de komende maanden zal de gehele ge meente systematisch worden afgewerkt. In verband met deze werkzaamheden is het mogelijk, dat de waterlevering voor kortere of langere tijd wordt on derbroken. De waterleidingmaatschap pij zal echter tevoren de bewoners waar schuwen, wanneer de wijk aan de beurt is. Op het blauwe kaartje, dat men dan in de bus krijgt, staan enkele belangrij ke adviezen vermeld. Wanneer men zich daaraan houdt zal men van het „prop pen" weinig merken. Het beste is op de dag van de werk zaamheden voor enige voorraad water te zorgen en de kraan tijdens de aange geven periode MET te gebruiken. Ge bruikt men de kraan (of het toilet) wel tijdens de werkzaamheden, dan loopt men de kans, dat de waterleidingen bin nen verstopt raken met in de buizen los geraakt roest. De kosten van reparatie komen dan voor rekening van de bewo ner. Eerst als de waterleidingmaatschappij de schoongemaakte buizen heeft „gespuid", kan men weer uit de kraan tappen en de doorspoelinrichting van het toilet gebruiken. Men zal dan in het huis even alle kranen moeten openen om het bruin gekleurde water uit de bin nenleidingen te krijgen. Overigens, zo zegt de waterleiding maatschappij, is het gekleurde water niet schadelijk voor de gezondheid. Wanneer iedereen zich houdt aan de aanwijzigingen op het blauwe kaartje kan de schoonmaakoperatie aan de lei dingen zonder overlast verlopen. Nu de temperaturen langzamerhand gaan oplopen wordt een beroep gedaan op houders van destructie vaten, waarin biggen en/of pluimvee aan de Destruc tor worden aangeboden. Regelmatig en op veel plaatsen blijkt, dat de vaten aan de openbare weg blijven staan. Ingevolge de Algemene Politieverordening is dit echter Niet toegestaan. Vooral in de zomermaanden bestaan hiertegen alleen al om hygiënische reden, grote bezwaren, ook al is het vat afgedekt en het deksel verzwaard met bijv. een steen. Daar komt nog bij, dat regelmatig klachten binnenkomen van ngemeente- werkers, die de bermen maaien en vijzelen, en door de aanwezigheid van de vaten in hun werk gehinderd worden. Er wordt derhalve een DRINGEND BEROEP gedaan op alle vatenhouders, om de vaten NIET AAN DE WEG TE LATEN STAAN, maar die weer op het erf te plaatsen, direkt nadat ze geleegd zijn. Intussen is dit aan alle vatenhouders ook schriftelijk verzocht. En afschrift van die brief is toegezonden aan de Korpschef van gemeentepolitie. Uw medewerking wordt zeer gewaar deerd. De kermis te Oirlo begint op zaterdag 7 mei te 16 uur en duurt tot dinsdag 10 mei te 24 uur. Het achterterrein van café-restaurant De Ruif, Hoofdstraat 43, wordt weer als kermisterrein gebruikt. De volgende attrakties worden ge plaatst Autoscooter Kindervliegtuigmolen Boksbal; exploitant Boeker., Helmond. Schietsalon; exploitant A. Regter, Lan- genboom. Lintrekspel Bussensport; exploitant J. Regter, Oss. Balco-Rotor; exploitant Van Spronsen, Delft. Nougat-Suikerkraam; exploitant Camps, Horst. Viskraam; exploitant Otten, Gemert. Friture; exploitant Zegers, Castenray. De exploitanten mogen de attrakties naar believen openen, maar op de vol gende uren dienen zij zeker open te zijn: op zaterdag te 17 uur, op zondag te 13 uur, op maandag en dinsdag te 16 uur, waarbij de viskraam telkens twee uur later. Voor de meeste attrakties gelden af gesproken maximum-tarieven, te weten: autoscooter per 2-persoonswagen: 1,— per rit; 5,voor 7 ritten, 10,voor 15 ritten; kindervliegtuigmolen: 75 cent per rit en 2,50 voor 4 ritten boksbal: 1voor 4 x slaan; schietsalon: 1,50 voor 3 schoten en 5,voor 12 schoten; kleuren fotoschieten 3,50 voor 3 schoten; lijntrekspel: 1,— per spel en 2,50 voor 3 x spelen; bussenspel: 1,— per spel; balco-rotor: 25 of 50 cent per spel naar keuze van de speelkast. Kennisgevina bekendmaking ontwerpbeschikking Burgemeester en wethouders van Venray, gelet op artikel 24, tweede lid, onder c, van de Wet algemene bepalin gen milieuhygiëne; maken bekend dat zij voornemens zijn om op de gevraagde vergunning ingevolge de Hinderwet van: G.H. Versteegcn, Loobeek 4 te Smakt-Venray, voor het oprichten, etc. van een rundveehouderij en var- kensmesterij, waarbij mest en meststof fen worden opgeslagen, gelegen aan de Loobeek 4 te Smakt, te weigeren voor wat betreft het oprichten en in werking hebben van een nieuw op te richten stal en voor het overige te verlenen, onder voorwaarden om gevaar, schade of hin der voor de omgeving te ondervangen. De ontwerp-beschikkingen, alsmede de aanvragen en andere ter zake zijnde stukken, liggen in het raadhuis, kamer 119, Raadhuisstraat 1 te Venray. ter in zage en wel tot 20 mei 1983, elke werk dag van 9.00 tot 12.00 uur; na deze datum tot het einde van de termijn waarbinnen beroep kan worden ingesteld tegen het geven van de aange vraagde beschikking, eveneens elke werkdag van 9.00 tot 12.00 uur. De betreffende stukken kunnen tot bovengenoemde datum ook nog elke donderdag van 16.30 tot 19.30 uur wor den ingezien (na telefonische afspraak). De aanvragers, alsmede degenen die bezwaren hebben ingebracht naar aan leiding van een van de aanvragen en een ieder die aantoont, dat hij daartoe rede lijkerwijs niet in slaat is geweest, kun nen tot bovengenoemde datum gemoti veerde schriftelijke bezwaren inbrengen naar aanleiding van een van de ontwerp beschikkingen. Degene, die een bezwaarschrift in dient, kan verzoeken zijn persoonlijke gegevens niet bekend te maken. Een bezwaarschrift dient gericht te worden aan ons college. Venray, 6 mei 1983 Burgemeester en wethouders van Venray, namens dezen, het hoofd van algemene zaken en kabinet, A.L.G. Janssen. Kennisgeving bekendmaking aanvraag Burgemeester en wethouders van Venray, gelet op art. 12 van de Wet al gemene bepalingen milieuhygiëne; ma ken bekend: dat op 30 maart 1983 bij hen een aanvraag is ingekomen van M.H. en H.A. Peeters, Heidse Peelweg 47 te Ysselsteyn-Venray, voor een vergunning ingevolge de Hinderwet voor het ex. art. 6a, uitbreiden/wijzigen van een var kensfokkerij, waarbij mest en meststof fen worden opgeslagen en waar elektro motoren worden gebruikt met een geza menlijk vermogen van meer dan 1,5 kW, gelegen aan de Heidse Peelweg 47 te Ysselsteyn; dat op 30 maart 1983 bij hen een aanvraag is ingekomen van gebr. J. en W. Peeters, Heidse Peelweg 60 te Ys selsteyn Venray voor een vergunning ingevolge de Hinderwet voor het ex. art. 6a uitbreiden/wijzigen van een varkens fokkerij, waarbij mest en meststoffen worden opgeslagen en waar elektromo toren worden gebruikt met een geza menlijk vermogen van meer dan 1,5 kW, gelegen aan de Heidse Peelweg 60 te Ysselsteyn; dat op 31 maart 1983 bij hen een aanvraag is ingekomen van P.M. Col- bers, Blakterweg 4a te Oirlo-Venray, voor een vergunning ingevolge de Hin derwet voor het uitbreiden en wijzigen van een pluimveehouderij, waarbij mest en meststoffen worden opgeslagen, ge legen aan de Blakterweg 4a te Oirlo; dat op 18 april 1983 bij hen een aanvraag is ingekomen van G. Wismans, Pas 3 te Merselo-Venray voor een vergunning ingevolge de Hinderwet voor het uitbreiden van een var- kensmesterij en -fokkerij, waarbij mest en meststoffen worden opgeslagen, ge legen aan de Pas 3 te Merselo. De aanvragen en andere ter zake zijn de stukken liggen in het raadhuis, ka mer 119, Raadhuisstraat 1 te Venray, ter inzage en wel tot 6 juni 1983, elke werk dag van 9.00 tot 12.00 uur; Na deze datum, tot het einde van de termijn waarbinnen beroep kan worden ingesteld tegen de beschikking op de aanvraag, eveneens elke werkdag van 9.00 tot 12.00 uur. Desgewenst kan al daar een mondelinge toelichting op de stukken worden verkregen. De betreffende stukken kunnen tot bovengenoemde datum ook nog elke donderdag van 16.30 tot 19.30 uur wor den ingezien (na telefonische afspraak). Gemotiveerde bezwaren kunnen tot bovengenoemde datum schriftelijk bij ons college worden ingebracht. Degene, die een bezwaarschrift in dient, kan verzoeken zijn persoonlijke gegevens niet bekend te maken. Indien daarom telefonisch wordt ver zocht, (afd. openbare orde en veilig heid, telefoon 04780-83838, toestel 158), kunnen tot één week voor bovenge noemde datum mondeling bezwaren worden ingebracht, waarbij dan tevens gelegenheid wordt gegeven tot een ge- dachtenwisseling over de aanvraag tus sen het bevoegd gezag, de aanvrager en de overige aanwezigen. Zij vestigen er tenslotte de aandacht op, dat degenen, die bezwaren hebben ingebracht op de wijze als bovenom schreven en een ieder die aantoont dat hij daartoe redelijkerwijs niet in staat is geweest in de gelegenheid zullen worden gesteld bezwaren tegen de ontwerp beschikking in te dienen. Venray, 6 mei 1983 Burgemeester en wethouders voornoemd Alle gemeentelijke sportaccommoda ties zijn op donderdag 5 mei geopend. Op deze dag kan men de gehele dag in het overdekte zwembad terecht voor re creatief zwemmen. Op bevrijdingsdag, donderdag 5 mei. is het gemeentehuis de gehele dag ge sloten. van 2 mei Lm. 8 mei. Astma Fonds (landelijke aFtïc» 13 mei (19.00-21.00 uur) en 14 mei Muziek- en Majorcitenshowkorps St. Petrus Banden (plaatselijke aktie in het kader van het jeugdcollektewezen). Alleen voor deze akties is een collek- tevergunning verleend. Collecteren bui ten de aangegeven periode is niet toe gestaan. Collectanten en collectrices moeten het legitimatiebewijs zichtbaar dragen. Maandag 9 mei wordt om 18.00 uur een openbare vergadering van de com missie voor Openbare Werken, Verkeer en Agrarische zaken gehouden in kamer 127 van het raadhuis. Op de agenda prijken de volgende on derwerpen: voorstel voor krediet ad ƒ23.300,voor het aanbrengen van duurzame wergmarkering op diverse wegen in Venray; voorstel voor krediet ad ƒ7.755, voor isolatie van de 2 gemeentewonin gen; voorstel voor krediet van ƒ16.000,— t.b.v. openbare werken in bp. Vredepeel, de voorbereidende werk zaamheden voor de bouw van vier wo ningwetwoningen; voorstel van een krediet t.b.v. openbare werken in bp. Leunen, ter voorbereiding van 14 woningen; voorstel voor vestiging van een opstalrecht in het b.p. Leunen; wijziging grondtransactie in b.p. Landweert met Stienstra BV Heerlen; wijziging grondtransactie in b.p. Landweert met Stienstra Roermond BV Zoals bekend kunnen de bezoekers van een commissievergadering in een sprekersronde, voorafgaande aan de agenda-behandeling, het woord voeren over onderwerpen vermeld op de agen da. De voorzitter van de commissie in ventariseert of de bezoekers van dit spreekrecht gebruik willen maken. De agenda van deze vergadering en de notulen van de voorgaande vergadering van de commissie liggen ter inzage in de Infotiek. Op woensdag 11 mei a.s wordt om 17.15 uur in kamer 127 van het raadhuis een openbare vergadering gehouden door de commissie voor financiën en economische zaken. Bij de ingekomen stukken bevindt zich een brief van het hoofd van District Zuid voor aanvullende civieltechnische werken. Hierin wordt de gemeente me degedeeld, dat de minister van Sociale Zaken en Werkgelegenheid besloten heeft het beleidsintrument van het wer- kenbestand niet meer te gebruiken. Dit heeft tot gevolg, dat in het vervolg door de D.A.C.W. geen registratie meer zal plaatsvinden van de door de gemeente Venray aangemelde objecten. Gesproken zal verder worden over de openstaande prioriteiten, de post on voorzien en de arbeidssituatie in februa ri. Verder zal de commissie het college van b. en w. advies moeten uitbrengen over de volgende voorstellen aan de ge meenteraad: Rapport goederen- en diensten stromen: aanpassing tarieven leges met een verhoging van 4^»; aanschaf geluidsmcetapparatuur; jaarrekening 1981 van de Venray se vleeskeuringsdienst. Belanghebbenden worden voor de openbare vergadering in de gelegenheid gesteld hun mening over bepaalde voor stellen kenbaar te maken. Vragen..? Wendt u tot de gemeentelijke voorlichter

Peel en Maas | 1983 | | pagina 9