DIE MAN IS M.B. Burgers kunnen klagen bij een onafhankelijke klachten commissie Gewijzigde ophaaldagen de- structiemateriaal Wijkcentrum Veltum open Raadsvergadering Vierlingsbeek Atletiekwedstrij den voor het basisonderwijs De gemeenteraad heeft de taak van de commissie voor algemene zaken uitge breid met het kennisnemen en behan delen van klachten. Zoals bekend, bestaat deze commissie uil o.m. de voorzitters van de in de gemeenteraad vertegenwoordigde frak- tie. De burgemeester is voorzitter van deze commissie. Burgers (natuurlijke personen) en verenigingen (rechtspersonen) kunnen in het vervolg bij deze commissie terecht met klachten, welke het gevolg zijn van door of namens het gemeentebestuur verrichte of nagelaten handelingen. Het is de taak van de commissie mensen met klachten over gemeente lijke zaken niet alleen te horen, maar ook te adviseren raad te geven zo mogelijk alles in het werk te stellen om de klacht te verhelpen. Ook kan de commissie, uit eigen be weging, te bestemder plaatse de aan dacht vestigen op regels of beleids lijnen, die onbillijk werken, traag of on billijk worden uitgevoerd of zelfs ont breken. Het kan natuurlijk voorkomen, dat voor een bepaalde kiacht andere wegen open staan, waarbij gedacht kan worden aan een AROB-procedure, een beroep op Geputeerde Staten of de ge meenteraad. In die gevallen wordt de klager op die mogelijkheden gewezen en wOidt de klacht niet door de klachten commissie in behandeling genomen. Wanneer een klacht voor behandeling door de klachtencommissie in aanmer king komt, wordt de klager door een hoorcommissie, bestaande uit de bur gemeester (voorzitter), de secreatis van de commissie en twee leden van de commissie voor Algemene Zaken in een besloten hoorzitting de gelegenheid ge geven de klacht nader toe te lichten. Dezelfde hoorcommissie zal in een andere hoorzitting de persoon of de in stantie, waarop de klacht betrekking heeft, horen. Als dat allemaal is ge beurd, zal de hoorcommissie advies uit brengen aan de commissie voor Alge mene Zaken, die daarover in haar eerst volgende vergadering beraadslaagt en een eindconclusie formuleert, die bin nen zeven dagen schriftelijk aan klager wordt meegedeeld en tevens onder de aandacht wordt gebracht van het or gaan, dat tot een eindoordeel bevoegd is (b.v. het college van burgemeester en ^wethouders), zonodig voorzien van een 'advies omtrent te overwegen maatrege len. Klachten kunnen schriftelijk worden ingediend bij de voorzitter van de commissie voor Algemene Zaken, Post bus 500, 5800 AM Venray. Voor nadere inlichtingen kan men te recht bij de secretaris van de commissie de heer G. Spelbos, bestuursassistent. In verband met de viering van Bevrij dingsdag (donderdag, 5 mei) en Hemel vaartsdag (donderdag 12 mei) zullen de gemelde kadavers, die op de aansluiten de vrijdag 's morgens vóór 9 uur via de band (tel. 88899 zijn doorgegeven, diezelfde vrijdag nog zoveel mogelijk worden opgehaald. De meldingen van maandag 23 mei (Tweede Pinksterdag) worden vanaf dinsdag verwerkt. Het is in uw eigen belang de kadaver meldingen zo vroeg mogelijk door te geven; hiermee hoeft u niet te wachten tot een (normale) werkdag. GEK De ambtenaar kon zijn oren niet geloven. De stem aan de andere kant van de telefoon vroeg zo maar wat ze toch aan het doen waren in het gemeen tehuis. Déden ze dan wat in het gemeentehuis? Men zegt toch altijd, dat ambtenaren niets doen en nu opeens die vraag die suggereerde dar er wèl wat werd gedaan. ,,Ik bedoel", ging de andere kant voort, „zijn jullie soms gek geworden met die nota over vrede en veiligheid?" „Niet dat ik weet", verweer de zich de ambtenaar, die graag bereid was overal aan te twij felen, maar niet aan de verstan delijke vermogens van zijn edelachtbaar college van burge meester en wethouders. „Dan weet ik het in ieder geval wel voor jou mee', ging de stem verder. „Die lui hebben zeker de oorlog niet meegemaakt. Anders zouden ze wel anders piepen". „Toet.... toet.... toet...." zei de telefoon. BORD De familie zat, zoals iedere avond aan de buis in het alge meen en aan het Journaal in het bijzonder gekluisterd. Waar pa, ma en zoonlief op wacht ten, kwam. Beelden van de demonstratie bij de poort van de Peelbasis. Twee mannen wandelden via het scherm de woonkamer bint spat lette sup< begi er g de f en i nu 1< delii zooi een kent om bloe E zier klai met schi lok< van 2 vrie ting de riet heb hoe opg len' C kra de han oml ModeBewust. Kent de trend. Maar vindt kwaliteit even belangrijk. Daarom is hij ook MerkBewust. Want Melka kombineert mode en kwaliteit. Dit jack bewijst het. VAN OORSCHOT MODE Grotestraat 73. Venray Helmond. RoosendaalBoxmeer, Oss, Venray. Voor een internationaal modeprogramma In de gehouden vergadering van ue gemeente Vierlingsbeek werden alle voorstellen van het college zonder hoofdelijke stemming aangenomen. O.a. noteerden wij voor onze lezers: Al had met name de fraktie Over- loon bezwaren tegen het bedrag van 3.500,voor de inrichting van een documentatiecentrum in de basisschool te Vierlingsbeek, na beraad door middel van schorsing ging men toch akkoord. De Overloonse fraktie had die bezwaren niet voor eenzelfde inrichting en een zelfde bedrag voor de scholen te Over- loon..... Voor de bouw van 10 z.g. HAT- woningen door de stichting Volkshuis vesting te Vierlingsbeek gaf de raad gaarne de medewerking aan de verkoop van de benodigde bouwkavels voor een totaalbedrag van 100.217,—. Geen bezwaar had men tegen de vaststelling van het hernieuwde plan Kom Maashees. Medewerking verleende de raad ook door de 'aanwijzing van een Centrale Archiefbewaarplaats volgens het voorstel van het Streekarchivaat. De Mackenweg kan worden gereconstrueerd en daarvoor werd een bedrag beschikbaar gesteld van 660.000,—. Voor de verbetering van de Antoniusstraat te Maashees werd een bedrag beschikbaar gesteld van ƒ24.615,—. De Rieterweg te Maashees kan ge reconstrueerd worden voor een bedrag van 279.512,—; dat houdt tevens een verbreding in tot 5 meter. De zorg welke men in Maashees had. over het gevaar van sneller rijden over die bredere weg, werd door het college onderkend. In overleg met de politie zal worden nagegaan of er extra maatregelen ge nomen kunnen worden om dat te be perken. Aanschaf van een toiletwagen ten bedrage van 9.442,ondervond al evenmin bezwaar, wel hoopte de raad dat het college met een voorstel omtrent de gebruiksregels zal komen. Dat werd beloofd, vóór de volgende raadsverga dering. Een bedrag van 10.234,— werd beschikbaar gesteld voor het plaatsen van een aantal richtingaanduidingsbor- den. EXPLOITATIESUBSIDIE SPORTZAAL MAASHEES Verschillende raadsleden hadden moeite met het voorstel wederom een exploitatiesubsidie te verlenen aan de Stichting Sportzaal Maashees. Reeds ze ven jaar wordt er in de raad niet alleen gepraat over de Zevensprong maar ook om telkens maar weer geld bij te passen. Toch schijnt het eind in zicht te zijn, want eindelijk zullen spijkers met kop pen worden geslagen en zal een betere stichtingsvorm gevonden worden. In mei/juni denkt men tot de definitieve overname te komen. Wel zal er nog veel moeten worden gedaan om méér te bezuinigen. Er zullen aparte stookketels moeten ko men, voor de sportzaal, voor het ge meenschapshuis en voor het woonhuis van de beheerder. Nu wordt maar raak gestookt. Hetzelfde kan worden gezegd over de telefoonkosten. NIEUWBOUW SPORT- AKKOMMODATIE HOLTHEES Er zal nu eindelijk nieuwbouw van de kleedakkommodatie op het sportpark te Holthees kunnen worden gepleegd. Maar, hel college denkt er niet aan bij overschrijding van het krediet nog eens bij het Venrayse gemeentebestuur aan te kloppen. Het totaalbedrag: 20.000 gul den van de gemeente Venray, 18.500,— van de gemeente Vierlings beek én het bedrag van de brandschade moet voldoende zijn. Daar hebben ze zich maar aan te houden. FIETSCROSSBAAN MAASHEES Onverkort zal het college zijn stand punt uitvoeren bij de aanleg van de fietscrossbaan te Maashees. Jammer vonden enkele raadsleden het dat ook de dorpsvereniging aan politiek gaat doen; dat vond men geen goede zaak. De raad heeft een eigen verantwoorde lijkheid en voert deze ook uit. Men hoopt daarbij op een goede samenwer king. KINDEREN WORDEN VERZOCHT ZICH TE MELDEN Zaterdagmiddag omstreeks half vijf reed een 20-jarige Venrayer met zijn auto over een zandweg in de bossen nabij Daland. Nadat hij juist een bocht naar rechts genomen had zag hij 2 kinderen op een fiets naderen. Deze fietsten al slingerend midden op het zandpad. Tengevolge van een uitwijk manoeuvre, om die kinderen niet te raken, botste de auto tegen een boom. De geschrokken kinderen fietsten hier op weg zonder dat hun identiteit kon worden vastgesteld. De kinderen zijn plm. 10 jaar oud. Het bleef bij materiele schade. De ouders van de kinderen de poli tie neemt aan dat deze aan hun ouders het voorval hebben verteld worden verzocht zich in verbinding te willen stellen met de politie voor de regeling van de schade. AUTO GEDEUKT Vrijdag bemerkte een Venrayse auto- bezitster dat haar auto aan de rechter- achterzijde gedeukt was. Gezien de schade moet die deuk door een vracht auto veroorzaakt zijn. Die bestuurder is zonder zijn identiteit bekend te maken doorgereden. De aanrijding vond plaats achter het St. Elisabethziekenhuis. Als oud-wethouder, jarenlang be trokken bij de bouw van een wijkcen trum in Veltum. mocht mevr. Rutten- Tielen zaterdagmiddag „het Schöpke" officieel openen. Zij deed dat, na een korte toespraak, door het onthullen van een wandversiering waarin nog eens tot uitdrukking werd gebracht, dat Veltum méér is, als het gebied rondom het win kelcentrum en de fiats. De heer Schapendonk, voorzitter van de Wijkvercniging Veltum, memoreerde in zijn inleiding de vele medewerkers die belangenloos hun medewerking aan de totstandkoming van dit wijkgebouw hebben verleend. En dat zijn er in dc loop der jaren heel veel geweest.... Het verheugde hem ook, dat er zoveel belangstelling voor ,,'t Schöpke" is, ge zien de bezetting welke men nu reeds mocht noteren. Gelijk met de opening vertrok vanaf Vlakwater een optocht naar het nieuwe wijkgebouw, waar een ballonnen wedstrijd werd georganiseerd. Diezelfde middag en avond trok ,,'t Schöpke" veel bezoekers bij de receptie en de eerste feestavond. ELFDE NATIONALE MOLEN DAG OP 7 MEI Op zaterdag 7 mei wordt voor de elfde keer door „De Hollandsche Molen" een Nationale Molendag geor ganiseerd. Op deze nationale molen(feest)dag zal een aantal vakmolenaars en vrijwil lige molenaars, onze wind- en water molens in werking stellen. Op alle molens waarop of waarbij een vlag staat, is men binnen van harte wel kom. In veel molens zullen ook bepaal de werktuigen, zoals de stenen, zagen, enz. in werking zijn. De aanwezige mo lenaars geven gaarne deskundige uitleg. In het kader van de Landelijke Fiets dag zullen veel fietsroutes ook langs molens gaan. Informatie over de routes is te verkrijgen bij de ANWB en VVV kantoren. VALSE MELDINGEN De „dame" die recentelijk al valse telefoonmeldingen deed over zieke of gewonde personen, gaat gewoon door. Nu ontving een bewoner van de Sta tionsweg een telefoonbericht dat zijn schoonmoeder was overleden. Hij kreeg echter argwaan en wist het bericht naar waarde in te schatten. De raad van de politie is, raak bij dergelijke berichten niet in paniek en in formeer eerst, zeker als het een stem vaneen „dame" is. Vergeet ook niet de politie van die telefoontjes in kennis te stellen. Zaterdag 21 mei a.s. organiseert het Comité Rekreatiesport Venray, i.s.m. de Pooling Rekreatiesportleiders Ven ray en A.V. Venray, atletiekwedstrijden voor alle kinderen in de leeftijd van 6 - 12 jaar. Deze wedstrijden zullen beginnen om 13.00 uur op het sportpark „De Wieén" in Venray. De onderdelen zijn: 60 m. sprint verspringen hoogspringen balwerpen hindernislopen afstandsloop. Elke deelnemer/ster zal na afloop het door de K.N.A.U. uitgegeven J.A.N.S. diploma uitgereikt krijgen. Deelnamekosten zijn: 1,50 per per soon. Dus op zaterdag 21 mei 1983 mee doen aan de schoolatletiekwedstrijden! Heb je zin om mee te doen stuur dan dit inschrijfformulier op naar: Gemeente Venray Raadhuisstraat 1 5801 EV VENRAY Buro port en rekreatie Telefoon: 04780-83838 toestel 244. INSCHRIJFFORMULIER Naam: Adres: Woonplaats: Tel.: Leeftijd: Wil deelnemen aan de atletiekwedstrij den op zaterdag 21 mei a.s. op sport park „De Wieén" in Venray. Inschrijven voor 11 mei 1983.

Peel en Maas | 1983 | | pagina 11