zaterdag 30 april, koninginnedag, zijn alle winkels de gehele dag gesloten WEEKBLAD VOOR VENRAY EN OMGEVING Groot concours voor majoretten Venray nu ook startplaats lan delijke fietsdag Tuinhuisjes en schuurtjes in Kuluut i' <r- Programma Oranje-comité op 30 april PEEL EN MAAS OP WOENSDAG Tijdelijke daling van het aantal werklozen POSTKANTOOR VRIJDAG 29 APRIL 1983 Nr. 17 HONDERDENVIERDE JAARGANG [Q PEEL EN MAAS VOOR AL UW DRANKEN UITGAVE DRUKKERIJ VAN DEN MUNCKHOF B.V. VENRAY GROTESTRAAT 68 POSTBUS 1 TEL 82727 GIRO 1050652 VOOR AL UW DRANKEN ADVERTENTIEPRIJS 30 c«. per mm. ABONNEMENTSPRIJS PER HALFJAAR J 12,- UITSLUITEND BIJ VOORUITBETALING BUITIN DC REDIO f 1A> Onder auspiciën van dc Limburgse Bond van Tamboerkorpscn wordt zon dag 1 mei in dc Sporthal „De W'cttcling" te Venray een majorcttcnso- listenconcours georganiseerd door het bekende Venray se korps ..St. Petrus Banden". Aan dit concours nemen ma joretten uit de districten Venlo en Ven ray deel. In totaal zullen 80 solisten. 36 duo's 3 trio's. 2 kwartetten en 1 ensemble strijden om dc hoogste eer. In verband met dit grote aantal deel neemsters zal het concours de gehele dag in beslag nemen. Het aanvangsuur is 9.30 uur. De jury ligt in dc bekwame handen van mevrouw A. %an Kempen- Verstappen en de heer U. Pustjens. De uit tc voeren stukkèn zijn door dc dames zelf ontworpen en alleen al daar door belooft het een zeer bezienswaardi ge dag te worden. Belangstellenden zijn van harte welkom. Toegangsprijs be draagt ƒ2.50. De ANWB Landelijke fietsdag be leeft dit jaar. op 7 mei a.s., haar 10e edi tie. Deze Landelijke Fietsdag werd voor hel eerst georganiseerd in 1973, het jaar van de energiecrisis. U herinnert zich ongetwijfeld de autloze zondagen en dc brandstofrantsoenering. Deze situatie bracht de ANWB op het idee om het gebruik van de fiets als re creatief vervoermiddel tc stimuleren en de eerste Landelijke Fietsdag bleek een zodanig succes dat het een jaarlijks ver volg kreeg. Het Nederlands publiek is „in" voor dc fiets, want fietsen is gezond cn mi lieuvriendelijk en men ziet zo veel meer onderweg. Jaarlijks trok de Landelijke Fietsdag meer deelnemers en het aantal start plaatsen is uitgebreid (dit jaar maar liefst UI). Een van die nieuwe startplaatsen dit jaar is Venray. De organisatie wordt verzorgd door de VVV in Venray cn men is er in geslaagd een bijzonder fraaie route van ruim 40 km lengte uit te zetten, waarin in het kader van dc Nati onale Molendag, traditiegetrouw sa menvallend met de Nationale fietsdag, 3 molens zijn opgenomen. Het startpunt is het VVV kantoor in de Schouwburg, waar men van 9.00 tot 13.00 uur kan starten. De organiserende VVV in Venray zal in het eerste jaar als startplaats geen om lijstende aktiviteiten rond deze Lande lijke Fietsdag organiseren, doch richt zich hoofdzakelijk op een vlekkeloze or ganisatie van dit fietsgebeuren. Op de agenda van de deze week gehouden raadsvergadering prijkte o.a. het voorstel van b. en w. om het beroep van de heer Simons aan de Eligiusweg, tegen weigering om een bouwvergun ning voor een tuinhuisje, ongegrond te verklaren. Toen dit punt echter aan de orde kwam, zei de voorzitter dat dit onderwerp van de agenda werd afge voerd Wethouder Willems gaf over deze vrij ongebruikelijke gang van zaken nadere tekst en uitleg. Het voorstel is terugge nomen zo zei hij ondanks de ijzer- sterke argumenten van het college om een bouwvergunning te blijven weige ren. Maar, we willen ons echt ruimhar tiger opstellen en zullen de heer Simons alsnog een bouwvergunning afgeven behoudens enkele kleine wijzigingen in zijn plannen. Dat betekent nu ook dat alle lopende en komende bouwaanvragen uit deze wijk zullen worden gehonoreerd. En hoewel het college er geen probleem van maakt hoe de daken op de bij te bouwen achterbouwtjes gemaakt zullen worden plat, schuin of spits zal toch enige toetsing aan redelijke eisen van wel stand plaatsvinden. De heer Truyen (CDA) vond dit een wijs besluit. Was dit niet geschied, dan zou zijn fraktie ongetwijfeld in het ge weer zijn gekomen. In het regeer - akkord" met de P.v.d.A.-fraktie was namelijk duidelijk opgenomen dat men in de diverse bestemmingsplannen met de grootst mogelijke soepelheid moest optreden bij duidelijke bouwbehoeften in de Venrayse wijken. In Kulut kan nu in ieder geval in de tuintjes gebouwd worden. Aan alle in V enray wonende gedecoreerden Ter gelegenheid van Koninginnedag 1983 wordt op zaterdag 30 april a.s. des voormiddags om 10.30 uur een feestelijke bijeenkomst gehouden in het raadhuis. Alle gedecoreerden zijn daarbij uitgenodigd. Voor zover U eventueel geen uitnodiging ontvangen hebt, omdat U niet in Venray uw onderscheiding in ontvangst genomen hebt, willen, wij gaarne langs deze weg ook U uitnodigen. Om 11.30 uur zal de Koninklijke Harmonie Euterpe een muzikale hulde brengen aan alle gedecoreerden. Bij voorbaat heten wij U welkom. Burgemeester en wethouders van Venray, mr. H.J.M. Dcfesche, burgemeester. J.M. Poels, secretaris. Venray, april 1983. Koninginnedag 1983 Graag nodig ik allen uit om ter gelegenheid van Koninginnedag mee te doen aan de verschillende activiteiten die op die dag door het Oranje-comité met medewerking van velen zijn georganiseerd. Ook Uw belangstelling, als U zelf niet mee kunt doen, is van zelfsprekend erg belangrijk. Deelnemers en toeschouwers kunnen er samen een fijn gemeen schapsfeest van maken. Dat laatste wens ik allen toe, hopenlijk met stralend weer. Moge verder het uitsteken van vlaggen de nationale feestdag in Venray bijzonder accentueren. DE BURGEMEESTER VAN VENRAY, Mr. H.J.M. Defesche. 30 april. 8.30 uur: Herauten te paard kondigen de feestdag aan. 8.45 uur: Opening zaalvoetbaltour- nooi in sporthal „De Wetteling" met 30 teams. 9.00-19.15 uur tournooiwedstrijden. 19.15-19.35 uur optreden van Muziek en Majorettenshowkorps St. Petrus Banden. 19.35-19.55 uur wedstrijd om de 3e en 4e plaats. 20.00-20.15 uur optreden van Muziek en Majorettenshowkorps St. Petrus Banden. 20.20-20.40 uur wedstrijd om de le en 2e plaats. 21.00 uur prijsuitreiking. 10.30 uur: Feestelijke bijeenkomst in het raadhuis van de gemeenteraad, ge nodigden en gedecoreerden. 10.30 uur: Oranjevoetbaltournooi op het sportpark „De Wieën" tussen de A-elftallen van Oostrum, Oirlo, Casten- ray, Leunen, Ysselsteyn, Merselo en Venray; B-elftallen van Oostrum, Oirlo, Casten- ray, Leunen, Ysselsteyn, Merselo en Venray; C-elftallen van Oostrum, Oirlo, Leu nen, Ysselsteyn, Merselo, Holthees en Venray; 15.00 uur wedstrijden om de 3e en 4e plaatsen. 15.30 uur wedstrijden om de le en 2e plaatsen. 16.15 uur prijsuitreiking in clublokaal „Den Boggerd". 15.00 uur: Jeu de bouleswedstrijden in „Vlakwater". 15.00 uur: Midgetgolfwedstrijden op de baan nabij restaurant „Vlakwater". 19.00 uur: Stijldansen in de foyer van de schouwburg „De Beejekurf". De monstraties van diverse dansen, waaronder aerobic. Wedstrijddansen. 20.30 uur: Vrij dansen in de foyer van de schouwburg „De Beejekurf". De muziek wordt verzorgd door de „Hof kapel". Voor iedereen is er gelegenheid deel te nemen aan een oriëntatiewandeling door Venray, waarbij enkele vragen beantwoord moeten worden. Deelnameformulieren zijn op 30 april van 10.30 tot 12.00 uur verkrijgbaar in het raadhuis. In samenwerking met de Amateur Fo tografenvereniging Venray, is een foto wedstrijd georganiseerd met als onder werp „Koninginnedag 1983". Er zijn vier categoriën: 1t.m. 13 jaar zwart/wit en kleur 2. 14 t.m. 18 jaar zwart/wit en kleur 3. vanaf 19 jaar zwart/wit 4. vanaf 19 jaar kleur Amateurfotografen aangesloten bij fo toclub en beroepsfotografen zijn van deelname uitgesloten. Deelnemers mogen maximaal 3 foto's inlevering dient te geschieden uiterlijk 27 mei a.s. met vermelding van naam, adres en leeftijd bij het Oranje-comité, Raadhuis Venray. Prijsuitreiking op 11 juni 1983. 11.30 uur Aubade voor het raadhuis door de Koninklijke Harmonie Euterpe. 13.00-17.00 uur: Telefonische schaakwedstrijd tussen leden van de Schaakclub Venray en de Schaakclub Oldenzaal in restaurant „Vlakwater". Voor het publiek zijn de verrichtingen op grote borden te volgen. 13.00-16.30 uur: Schaaktournooi tus sen teams van basisscholen uit de ge meente Venray in restaurant „Vlakwa ter". 17.00 uur prijsuitreiking. 13.45 uur: Opening fietscross- wedstrijden op de baan in „Vlakwater". Deelnemers dienen om 13.00 uur aanwezig te zijn. 14.00 uur aanvang van de wedstrijden. 16.30 uur prijsuitreiking. 14.00 uur: Kinderrommelmarkt nabij de Perdstal aan de Kempweg. 14.00-14.30 uur: Politiehondende monstraties in „Vlakwater". 14.30-15.00 uur: Gymnastiek- demonstraties door Gymnastiekvereni ging St. Christoffel in „Vlakwater". 14.30-16.00 uur: Straattekenen op een gedeelte van de Oerallaan, vanaf de Kempweg. Medewerking wordt ver leend door de Vrije Akademie. 14.30-15.00 uur: Optreden door het jeugdorkest van de Koninklijke Harmo nie Euterpe nabij de Perdstal. 15.00-16.30 uur: Organiseert het Co mité Recreatiesport/Pooling RSL Ven ray een Spel Sportinstuif in het „Vlakwater". 4 mei. 19.00 uur: Herdenkingsdienst ter nagedachtenis van de gevallenen in de Tweede Wereldoorlog met medewerking van het Venray's Mannenkoor en de Koninklijke Harmonie Euterpe. Plaats van samenkomst: St. Petrus Banden-kerk. 19.45 uur: Stille tocht vanaf de Grote Markt naar het monument op het Kerkpad. Kranslegging. Medewerking wordt verleend door de Koninklijke Harmonie Euterpe. Komende week zal Peel en Maas j.v.m. een exclusieve reclame-aktie één dag eerder verschijnen. Onze abonné's die normaliter donderdagsavonds hun krant in de bus vinden, krijgen die nu op woensdagavond thuis bezorgd. In de daarop volgende week ver schijnt Peel en Maas i.v.m. Hemel vaartsdag eveneens op woensdagavond. Onze postabonné's zullen jammer ge noeg eerst op vrijdagmorgen hun „lijf blad" bezorgd krijgen. Dit vroeger verschijnen van Peel en Maas noodzaakt natuurlijk ook tot vroeger inzenden van advertenties en berichten. Sport- en verenigingsnieuws kunnen wij uiterlijk tot maandagmid dag 12 uur in ontvangst nemen; adver tenties kunnen ingeleverd worden tot dinsdagmiddag 12 uur. Wij rekenen hierbij gaarne op de medewerking van onze lezers en adverteerders. Door de voorjaarsopleving in de bouwnijverheid, zowel in Limburg als het Duitse grensgebied, is de al maan den voortdurende stijging van het aan tal werklozen in de maand maart tot staan gekomen en zelfs teruggelopen. In Venray verminderde in die maand het aantal mannelijke werklozen met jprecies 100, in het rayon Gennep zelfs met 146. Dat betekent dat ruim 1 van :de afhankelijke mannelijke beroepsbe volking in deze streek weer aan het werk kon. De ontwikkeling op de Limburgse ar beidsmarkt, en zeker die op de Venrayse en Noord-Limburgse, in de vorige i maand mag zeer zeker als licht positief igewaardeerd worden. Dit temeer als we zien dat landelijk de werkloosheid slechts met 0.2% terugliep. Desondanks lijft deze streek, met 19,1% werkloze ten boven het Limburgs percentage 1(18,8%) en zelfs ver boven het Neder landse percentage van 16,3%. Hoewel het aantal werklozen dit jaar maart sterker daalde dan in maart van het vorig jaar, bleef tot nu toe de seizoensopleving beperkt tot de bouw nijverheid. De algemene arbeidsmarktsituatie blijft dan ook uiterst somber. Ter ver- lijking: het Arbeidsbureau Venray elde op 1 april j.l. 799 meer mannelijke werklozen dan vorig jaar op die dag; het ayonbureau Gennep ook nog eens 292 méér. In een jaar tijd dus in Venray en [de kop van Noord-Limburg een toena me van 1091 mannelijke werklozen. Van de seizoensmatige daling van het aantal werkzoekenden profiteerden ook de schoolverlaters en de overige jeug digen. Maar desondanks blijft ook hier de situatie op jaarbasis gezien erg ongunstig. VROUWEN Ook het aantal vrouwelijke werklo zen daalde in maart niet in die mate als bij de mannen, maar toch nog altijd bij het Arbeidsbureau Venray. Bij het rayonbureau Gennep daarentegen kwamen nog 8 vrouwen zonder werk te zitten. Ook bij deze categorie werkzoeken den spreken de jaarcijfers duidelijke laai. Zo kwamen in Venray in één jaar 294 nieuwe inschrijvingen van werkloze vrouwen binnen; in Gennep '12. Evenals bij de mannen kwamen ook bij de vrouwen enkele jeugdigen aan de slag. Van Venray zijn geen exacte cijfers bekend, maar provinciaal gezien liep het aantal vrouwelijke schoolverlaters dat nog werk zoekt met 342 terug. Dat is echter ver onder het peil van vorig jaar. Al met al, 'n lichte verbetering in het totaal aantal werklozen in deze regio, maar gezien de seizoensmatige invloed die daar de oorzaak van is, mogen we jammer genoeg nog steeds niet op een algehele verbetering rekenen. VIERING KONINGINNEDAG In verband met de viering van Konin ginnedag zal de dienstregeling op zaterdag 30 april a.s. worden uitgevoerd als op zondag. De postkantoren zijn op genoemde datum voor alle diensten gesloten. De normale- en expressebestellingen komen eveneens te vervallen.

Peel en Maas | 1983 | | pagina 1