INGEZONDEN Zaterdag opening Odapark in teken van bijenteelt GESLAAGD BOWLING BOND VENRAY Onder vrij grote publieke belangstel ling o.a. van de buurt, werd zondag de herstelde Rochuskapel en het vernieuw de wergkruis nabij de Vcltumse kapel ingezegend. Pastoor Alders met as sistentie van zijn kapelaan, verrichte de ze kleine plechtigheden die muzikaal werden opgeluisterd door het show- korps van St. Petrus Banden. De werkgroep Kruisen en Kapellen van Veldcke Venray verdient aller ach ting fnet zijn pogingen de Venrayse weg- kruisen en veldkapellen te behouden, te restaureren en tc vernieuwen. Op het ogenblik zijn .er in de Vrije Akademie nog verschillende nieuwe beelden in bewerking die straks in de ka pelletjes geplaatst gaan worden. 1 Mei viering Alweer voor de vijfde maal in suksessie v.ordt op 1 mei in Venray de Dag van de .Arbeid gevierd. Het eerste lustrum dus, zodat we gerust mogen spreken van een traditie. De organisatie is dit jaar in handen van de PvdA, PSP en CPN. Meer dan ooit is er in 1983 reden om van deze Dag van de Arbeid een grootse feest- en strijddag te maken. Op alle fronten hebben Lubbers en de onder nemers de aanval ingezet op de levens omstandigheden van de werkende en werkloze bevolking. Arbeidstijdverkor ting wordt gebruikt om werkgelegen heid af te breken en lonen en uitkeringen te drukken. In tientallen jaren opgebouwde sociale voorzienin gen worden in een mum van tijd tot brandhout. De toekomst van jongeren wordt op de schroothoop gedeponeerd. De PvdA, PSP en CPN willen op deze I mei duidelijk maken dat er wel degelijk hoopvolle alternatieven zijn op sociaal-ekonomische problemen het hoofd te bieden. Zo staat op deze eerste mei, net als aan het einde van de vorige eeuw, het vraagstuk van de verkorting van de werkweek centraal. Zo snel mogelijk naar 36 uur werken per week en op langere termijn naar 25 uur. Verder pleitten PvdA, PSP en CPN voor bescherming van de koopkracht van tenminste de laagst betaalden. Voor een progressief antikrisisbelcid willen PvdA, PSP en CPN het geld halen waar het zit: bij de rijken, hel zwarte geld. Defensie om maar wat te noemen. Bert Kersten (PvdA), Jan Hendriks (PSP) en Ruud Mij (CPN) zullen hun alterna tieven tijdens de 1 mei uiteen zetten. De eerste mei is ook een feestelijke en kulturele gebeurtenis. Op deze vijfde Venrayse 1 mei speelt het Tam Tam theater het stuk De Volkskwaal wat handelt over de WAO problematiek. Zij zullen ook een aantal vredesliederen zingen. Tot slot exposeert Tij Kools vredeswand kleden. Zondagavond 1 mei, zaal de Volle Maan [Merseloseweg], aanvang 8 uur, entree 3,50. PvdA - PSP - CPN Sportbeoefening overdag in regio Venray mogelijk Het ziet er naar uit. dat werklozen, mensen met een deeltijdbaan en school verlaters in de regio Venray binnenkort de gelegenheid krijgen om overdag sport te gaan beoefenen. Het initiatief daartoe is genomen door Stuw, het R.J.C. en de afdeling sport en recreatie van de gemeente. Momenteel wordt door deze drie in stanties aan de uitwerking van deze plannen gewerkt. Voorlopig zal dit projekt worden uitgevoerd bij wijze van experiment omdat men eerst wil nagaan hoe groot de belangstelling is voor het sporten overdag. Inmiddels heeft de gemeente Venray bij verschillende instanties om financië le steun aangeklopt. De Provinciale Sportraad heeft al laten weten een bedrag van 1500,— in het projekt te willen steken. Ook is om een bijdrage gevraagd aan het ministerie van welzijn, volksgezondheid en cultuur. Er bestaan plannen om in juli met een voetbalaktiviteit te beginnen met mede werking van de KNVB. Wanneer men nu al belangstelling heeft voor sportbeoefening overdag, kan men kontakt opnemen met de afdeling sport en recreatie van de gemeente Venray: Postbus 500 5800 AM Venray of telefonisch 04780-83838 toestel 242. Monument in Vredepeel In de loop van de vorige week heef' een aantal onverlaten, het „Monumen t van Afgrij zen' nabij de basis in Vredepeel ver nield. Het bord waarop de strekking van het Monument werd aangegeven bleek uit de grond te zijn gerukt en aan splinters geslagen, de ompaling gedeel telijk omvergetrapt, het koord wat hier tussen was gespannen: verdwenen. Bij wijze van visitekaartje was er op de res tanten van het bord de mededeling achtergelaten: ,,We did it in the USSR way"; ja, in onvervalst Amerikaans dus! Het Monument van Afgrijzen, dat met gemeentelijke toestemming tot stand was gekomen, was gebaseerd op en geïnspireerd door het boek van Robert Scheer ..With enough shovels, Reagan, Bush and Nuclear War" (Ne derlandse vertaling: Het huidige gevaar, de opkomst van Reagan en het Committee on the Present Danger). Het monument van Afgrijzen zal deze week weer worden opgeknapt en het ligt in de bedoeling daar een in beton gegoten beeld te plaatsen waarin de ge volgen van een kernoorlog tot uitdruk king komen, zoals we die kennen van de foto's van verkoolde lijken na de aanval op Hirosjima en Nagasaki. Dat beeld zal dan komende zaterdag om elf uur worden onthuld. Zaterdag 30 april is er wederom een Peelwake van 11 tot 12 uur. Verzamelen om 10.45 uur bij het gemeenschapshuis in Vredepeel. Vredesberaad Venray, Chester Conner VALSE MELDINGEN Een nog onbekende vrouw schijnt er plezier in te hebben valse berichten te verspreiden over opname in een zieken huis en overlijden aldaar van familie leden. Zo ontving de fam. Sch. uit Venray een telefoontje dat de zoon en de echtgenoot in het ziekenhuis waren opgenomen en daar waren overleden. Dat daardoor de nodige angst en onrust ontstaat behoeft geen nader betoog. Het is niet onmogelijk dat nog andere personen soortgelijke telefoontjes heb ben gehad, maar daarvan tot op heden geen aangifte bij de politie hebben gedaan. Het onderzoek naar de identiteit van de anonieme belster is in volle gang. De politie hoopt haar spoedig te kunnen aanhouden. Wereldwinkel Venray De Wereldwinkel Venray heeft zich in een uitvoerige brief gericht tot het college van b. en w. en de gemeenteraad van Venray. Hierin wordt een beroep gedaan op het gemeentebestuur om maatregelen te nemen op het gebied van ontwikkelingssamenwerking op ge meentelijk niveau onder het motto „Venray cn de internationale solidari teit". De Wereldwinkel denkt hierbij in eerste instantie aan een jumelage(band) met een gemeente in een ontwikkelings land, hetgeen dan naar twee kanten kan werken: a) Concrete hulp van de gemeente Venray en haar inwoners aan de bevol king in een Derde Wereldland; b) In Venray kan gewerkt worden aan bewustwording over de oorzaken en de gevolgen van de schrijnende tegenstel lingen in de wereld en er kan een inter nationale solidariteitsgedachte vorm krijgen middels projecten op scholen (educatie), jaarlijkse solidariteitsmani- festatie, berichten in de gezamenlijke pers etc. Door Wereldwinkel Venray wordt het verzoek aan de gemeenteraad gericht om door middel van een initiatiefvoor stel hiertoe te besluiten nadat eerst hierover de commissie voor Maatschap pelijke Zorg en Algemene Zaken heb ben geadviseerd. uevraagd wordt vóór 1 januari 1984 te komen met een gemeentelijk beleids plan op het gebied van ontwikkelings samenwerking. De Wereldwinkel hoopt, dat het ge meentebestuur een en ander serieus wil overwegen en dat het een mondiale solidaire beslissing zal nemen. Mensen zonder betaalde baan. Wij, een groepje haanloze mensen uit Venray en omstreken hebben vanuit ge voel van onmacht en ongenoegen een WERKGROEP BELANGENBEHAR TIGING BAANI OZEN opgericht. Doel van de groep is o.a. iets te doen aan de vele ongenoegens, die het haan loos zijn of worden met zich meebrengt. Ongenoegens t.a.v. de sollicitatieplicht, het steeds maar blijven inleveren op de uitkeringen, waarbij de minima het meest getroffen worden. Bij het vrijwilligerswerk kunnen ook vraagtekens worden geplaatst. B.v. ver dringt dit werk de betaalde baan niet? Wordt een vrijwilliger niet gebruikt om de begrotingen bij instellingen cn mi nisteries sluitend te maken? Hoe vrij is een vrijwilliger t.o.v. uitkerende instan ties? Ook de uitkerings-gerechtigden hebben op de ministeries de positie van begrotings-sluiter. De vorstelijke salarissen met de daar aan verbonden zekerheden worden nau welijks aangetast. En nu hebben we het nog niet eens gehad over de sociale aspekten, die het haanloos zijn of wor den met zich meebrengt. Laten we op 1 mei. de dag van de ar beid eens even stil staan bij het sinistere tintje, wat deze dag heeft voor de haan lozen, hoeveel zullen het er 1 mei 1984 zijn? Met z'n allen kunnen we hier iets aan doen, alleen zijn we onmachtig. Bel ons: Hans 86573 Madeleine 89948 Klaas 88897 of kom naar het Stüpke, Antoniusstraat 3a Venray. waar wij vanaf 9 mei a.s. el ke maandag vergaderen van 9.30 tot 11.30 uur. Werkgroep Belangenbehartiging Baanlozen. Ingezonden brief n.a.v. „Venray, een dorp in de maalstroom van de wereldpolitiek", een artikel dat vorige week in Haagse Post werd gepubliceerd. Geachte redaktie. Het is duidelijk dat de journaliste in Venray niet datgene gevonden heeft, dat ze er hoopte te vinden: geen partijen, die met verhitte gemoederen tegenover elkaar staan; geen agressieve minderhe den, die vernielende rellen veroorzaken; geen autoritaire meerderheid, die de anders-denkers niet accepteert. De vraag komt dan naar voren of men deze teleurstelling moet afreageren door Venray een slaperig dorp te noe men, alsof de beschaving van de twin tigste eeuw hier nog ontdekt moet wor den. Is het dan werkelijk zo bekrompen, dat de voor- en tegenstanders hier met elkaar kunnen discussieren, zonder dat dit escaleert op een manier zoals we el ders helaas zo vaak zien. Of zou het misschien ook kunnen zijn, dat Venray met zijn oorlogsverle den en oorlogskerkhoven, waar bijna evenveel Engelse en Duitse soldaten be graven liggen als er nu mensen in Ven ray wonen, en het onthullende oor logsmuseum vlakbij, waar de tanks en kanonnen echt niet als kunstwerken ten toon zijn gesteld, zoals gevoelloos in het onderhavige artikel wordt opgemerkt, aanvoelt dat oorlogsvraagstukken niet zijn gediend met polarisatie en geweld. Wij trachten dit op een voor ons con ventionele wijze op te lossen, waarbij wij eikaars tegengestelde meningen tole reren. Jammer, dat dit bij anderen als slaperig overkomt! Jan Poels, raadslid INSLUIPING IN SRV WAGEN J. uit Ysselsteyn deed aangifte van insluiping in zijn SRV wagen welke hij nabij zijn woning geparkeerd had. Ont vreemd werden rookwaren en levens middelen. DIEFSTAL FIETSEN Van twee bezoekers bij het optre den van de Time Bandits te Oirlo werden de fietsen gestolen. MATERIËLE SCHADE Mevr. H. uit Helden lette onvol doende op toen zij vanaf een inrit van de Albionstraat met haar auto de weg opreed. Zij verleende geen voorrang aan een personenauto uit Horst. De 23-jarige L. uit Nederweert wil de vanaf de Langstraat met zijn auto de Westsingel oprijden, maar verleende daarbij geen voorrang aan een motor bestuurder. De bestuurder, B. uit Venray, moest uitwijken en belandde met zijn motor tegen de trottoirband. T. uit Someren reed op de Pio- niersweg te Ysselsteyn enkele gepar keerde auto's voorbij en kwam daar door te veel links van de weg. Hij kwam in botsing met een tegemoetkomende personenauto, bestuurd door de 33-ja- rige v. d. M. uit Venray. Akties woonlasten werkgroep tegen dure kabeltelevisie De Woonlasten Werkgroep Venray overweegt tot aktie over te gaan als het gemeentebestuur instemt met de ge vraagde garantie van 8,8 miljoen aan de C.A.I. (kabel t.v.). De werkgroep wil hiertegen stelling nemen omdat de woonlasten hierdoor 20,per maand omhoog gaan en er te weinig nieuwe mogelijkheden voor dit geld worden geleverd. Bovendien zo zegt de werkgroep zullen de servicekosten van het oude systeem in het nieuwe kabeltelevisie-abonnement verrekend worden plus een extra bijdrage voor Buma- en auteursrechten. Verder wordt naar de mening van de werkgroep er onvoldoende openheid gegeven over de bestuurlijke en finan ciële structuur, zodat de mogelijkheid, dat de gemeente Venray voor de toe komstige verliezen opdraait, nu al zijn ingebouwd. Omdat de inkomsten dalen en de uit gaven verder zullen stijgen door over heidsingrijpen in de belastingen- en woonsector, doet de Woonlasten Werk groep Venray een dringend beroep op de verantwoordelijke partijen om niet mee te werken aan maatregelen die stij gende woonlasten veroorzaken, zoals de Kabel-t.v. Albert Heijn opent nieuwe vesting Donderdag 5 mei a.s. zal, om 9 uur, een nieuwe Albert Heijn Supermarkt worden geopend aan het Hensenius- plein 10 te Venray. Op een verkoopoppervlakte van ruim 700m:, zal een assortiment worden geboden dat, buiten de normale krui denierswaren, o.m. bestaat uil brood, groente en fruit, verpakt vers vlees, vleeswaren, droeistcrij-artikelen en tijd schriften. De groente- en fruitafdeling, waaraan bij het ontwerp van dit filiaal speciale aandacht is besteed, werkt met het, door Albert Heijn ontwikkelde. BUZ- systecm. Bij dit systeem kiest, weegt en beprijst de klant zelf de artikelen. Hoewel de artikelen ook in voorver pakte vorm aanwezig zijn, is de afdeling verse vleeswaren weer een volledige be dieningsafdeling. In de directe omgeving van deze nieuwe Albert Heijn-winkel is ruim schoots parkeergelegenheid aanwezig. Ter viering van de opening van deze nieuwe Supermarkt 4wordt een groot aantal aktiviteiten georganiseerd. Bui ten een groots opgezette kortingsaktie, worden ook kinderwedstrijden en muzi kale optredens in hel programma opge nomen. Deze opening vormt ook aanleiding tot het uitgeven van een siertegel met daarop een afbeelding van het Oude Raadhuis aan de Markt te venray. De tegel is in het nieuwe Albert Heijn-fi- liaal te koop voor 1,50 per stuk. In de Albert Heijn Supermarkt aan het Henseniusplein zullen, onder leiding van bedrijfsleider L. F. van der Schu ren, 30 medewerkers werkzaam zijn, waaronder 8 part-timers. In verband met de opening van dit nieuwe filiaal, zal de Albert Heijn-ves- tiging aan de Markt te Venray na 29 april a.s. definitief zijn gesloten. De medewerkers daarvan gaan mee naar de nieuwe winkel aan het Hen seniusplein. Vrije Academie en Muziekschool vieren feest Ter gelegenheid van het 12'/2-jarig bestaan, dat beide instellingen dit jaar vieren, is er op zaterdag 7 mei feest. EXPRESSIE OP MUZIEK Onder het motto „expressie op muziek" wordt 7 mei door docenten van de Vrije Akademie met verschillen de leeftijdsgroepen in de Muziekschool gewerkt. De deelnemers kunnen zich fijn op muziek uitleven met verven of kleien. De deelname kost slechts 2,50 p.p. Je kunt je t/m 2 mei bij de muziekschool aanmelden. Aanmeldingsformulieren zijn bij bei de instellingen te verkrijgen. Geef je gauw op, want de groepsgrootte per leeftijd is max. 15 deelnemers. DAGROOSTER Om alles ordelijk te laten verlopen is er een dagrooster als volgt vastgesteld: 9.00 - 10.15 uur voor 7/8 jarigen (met verf); 10.45 - 12.00 uur voor 9/10 jarigen (met verf) 14.00 - 15.15 uur voor 11/12 jarigen (met klei) 15.45 - 17.00 uur voor 13/14 jarigen (met klei) 15.45 - 17.00 uur voor 15 jaar en ouder (met klei). Alle tekeningen en kleiwerkstukken worden nét afloop in de muziekschool tentoongesteld. Gedurende 2 weken kunnen geïnteresseerden tijdens de openingsuren hiervan komen meegenie ten. MUZIEKSCHOOL BOXMEER Op woensdagavond 4 mei zullen vioolleerlingen van de muziekschool Boxmeer een uitvoering gteven in de aula van de Muziekschool Venray. Aanvang 19.00 uur. Toegang gratis. Geen gezamelijke rekening van de 3 nutsbedrijven In de vorige raadsvergadering heeft met name de P.v.d.A. er op aangedron gen dat de drie nutsbedrijven Lima- gas, PLEM en Waterleiding hun nota's gezamenlijk aan hun klanten zouden indienen. Daarmee zou bereikt kunnen worden dat deze lasten met een zekere regelmaat over het gehele jaar verdeeld worden. Een desbetreffende motie kreeg de goedkeuring van de raad en werd ter kennisname van de andere Limburgse gemeenten gebracht. Verschillende ge meenten hebben inmiddels gunstig op deze Venrayse motie gereageerd en hun adhesie betuigd. Maar ook de drie nutsbedrijven hebben reeds schriftelijk antwoord op het voorstel van de raad gegeven. Zij zijn van mening dat een gemeenschap pelijke nota zowel eenmalig als perio diek grote kosten met zich meebrengt en dat men daarom maar afziet van een ge zamenlijke nota De heer Kersten (P.v.d.A.) vond dit antwoord maar een „kattebelletje". Hij voorzag helemaal geen kostenverhoging en daarom drong hij er bij het college op aan nadere informaties in te winnen. De heer Truyen (CDA) kon het be toog van Kersten onderschrijven. Zo ook de heer Den Brok (Samenwerking), die bovendien voorstelde de Vereniging van Limburgse Gemeenten hierbij in te schakelen. Ook de heer Cools (PSP. PPR, CPN) pleitte er voor de brief van de drie nuts bedrijven niet voor kennisgeving aan te nemen, „want dan laten we ons met een kluitje in hel riet sturen". Wethouder mevr. Poels-Peters kon met een gerust hart verklaren, dat het college het er inderdaad niet bij laat zit ten. Binnenkort zal men een persoonlijk gesprek hebben met de direkties van de drie maatschappijen. Ook Provinciale Staten, zo zei de wethouder, zijn in deze problematiek geïnteresseerd en zullen de Venrayse motie in behandeling ne men. De voorzitter, burgemeester Defe- sche, beloofde nog in de Vereniging van Limburgse Gemeenten deze zaak aan de orde te zullen stellen. Op zaterdag a.s. (Koninginnedag) gaat het Odapark, aan de Merselose weg, opnieuw voor het publiek open. De opening van hel park wordt door de Imkervereniging Venray e.o. aange grepen om een demonstratie over bijen- houden te geven. Gedurende deze dag is het mogelijk om onder leiding van des kundigen een wandeling door het Oda park te maken. BIJENTEELT In het voormalige, door het imkers te restaureren theehuis in het park, zal een imkerstation worden gevestigd. Veel van de dingen, die straks in het theehuis te zien zijn, zoals een bijenvolk, een bij enkas en instruktiepanelen voor het houden van bijen, kunt U op deze ope ningsdag al bekijken. Een korenvlechter en een kaarsenma ker zullen op deze dag hun ambacht de monstreren. WANDELEN Hel „beheer" van het Odapark is in handen van een werkgroep, samen gesteld uit leden van natuur- en milieu verenigingen, vertegenwoordigers van de bejaarden en de gemeente Venray. Onder leiding van leden van deze werk groep kan vanaf 10.00 uur op deze ope ningsdag een wandeling door het park worden gemaakt. Deze gidsen zullen U wijzen op de bijzondere planten en die ren in het park. Tekst en uitleg krijgt men ook als men het natuurpad volgt. Met behulp van tekstborden zal worden verteld wel ke bijzondere, soms zeldzame planten er groeien in het Odapark. Getracht wordt deze borden nog voor zaterdag te plaat sen, anders zeer binnenkort. OPENINGSUREN Behalve leerzaam wandelen kunt U ook gewoon een ommetje maken in het park of rustig op een bankje gaan zitten om te genieten van wat de natuur te bie den heeft. Het park is tot aan de windermaan- den dagelijks geopend, met dienverstan- de, dat de poort 's avonds wordt geslo ten en 's morgens weer open gaat. In het park wordt toezicht gehouden door leden van de werkgroep, terwijl ook geïnteresseerde bejaarden van het Schuttersveld een oogje in het zeil zullen houden. Enquête Landweert Gedurende de volgende maanden zullen een 7-tal dames van de „Vrou wen Advies Commissie in de woning bouw, Venray e.o." een persoonlijk vraaggesprek voeren met een aantal be woners m.b.t. de wooneigenschappen van de verschillende typen huizen in de woonwijk „de Landweert" in Venray. Een soortgelijke enquête werd in februari 1978 uitgevoerd in „Brukske II" alhier. Met deze enquête hoopt de VAC te bereiken, dat zowel de gunstige als de ongunstige facetten van deze woningen in de naaste toekomst respectievelijk be vorderd of vermeden kunnen worden. De keuze van de te bezoeken woningen is volkomen willekeurig en de verkregen gegevens worden absoluut anoniem verwerkt. Daar deze enquête speciaal gericht is op de leefbaarheid van de woning vanuit de praktijk, vertrouwt het. be stuur van de VAC er op, dat de te be zoeken bewoners hier enige tijd voor vrij willen maken, waarvoor het bestuur hen bij voorbaat van harte dank zegt. Voor het bestuur van de VAC-Venray Mevr. v. d. Hoff-Roelofs, voorzitter Hondenbelasting Burgemeester en wethouders hebben besloten in de maanden mei en juni een intensieve controle te houden op de betaling van hondenbelasting. De con trole zal huis-aan-huis plaatsvinden. Bij vorige controles zijn honderden honden opgespoord en de nodige pro cessen verbaal opgemaakt tegen dege nen, die de hondenbelasting trachtten te ontduiken. Het kwam zelfs voor, dat men ontkende een hond te hebben, ter wijl het dier bij wijze van spreken zelf de deur opende Om moeilijkheden te voorkomen krijgt men alsnog de gelegenheid zo spoedig mogelijk een nog niet voor de belasting opgegeven hond op de afde ling belastingen van het raadhuis te mel den. JONGE ROVER In de vroege donderdagmorgen werd een „jonge rover" in de Grotestraat door de bemannning van een politie patrouille op heterdaad betrapt, toen hij het portiek van een woning binnen sloop. Bij het zien van de politie nam hij de benen, maar na een korte wilde achtervolging, werd hij toch in zijn kraag gegrepen. Hierbij trachtte hij ver schillende malen de hem vasthoudende politiemannen te bijten. Volgens het politierapport weigerde hij zijn naam op te geven. Hij werd daarna overge bracht naar het politiebureau en in een doos opgesloten, (natuurlijk nadat daarin de vereiste luchtkanalen waren aangebracht). Op het bureau, zo lezen wij in het rapport, werd zijn identiteit achterhaald. Voornaam: Rein; familie naam de Vos. Rein droeg een halsband je. Kennelijk heeft de eigenaar van Rein zijn wilde streken willen afleren. De politiemannen leverden de rover af in het dierenasyl te Oostrum. De hoofdagent van de Venrayse politie Willy Crommentuyn behaalde in Tilburg zijn B-diploma. Gerrie Verbeek slaagde voor tekenen, handvaardigheid en kunstgeschiedenis lie graads aan de Gelderse Leergangen te Nijmegen. HONDEN MOETEN AANGELIJND ZIJN De politie wijst er nogmaals op dat het verboden is om honden los te laten lopen in bosgebieden en in de buurt van vijvers. Recentelijk is het gebeurd dal een niet aangelijnde hond een eend bij een overstortvijver ernstig heeft toege takeld. De politie heeft opdracht gekregen om tegen die loslopende honden te gaan optreden. De eigenaars zijn gewaar schuwd. VERNIELINGEN EN DIEFSTALLEN R. deed aangifte van vernielingen aan zijn aan de Eindstraat geparkeerde personenauto. De gehele linker zijkant was met een scherp voorwerp bekrast. R. uit Horst deed alhier aangifte van diefstal uit zijn geparkeerde auto. Door verbreking van het voorportier hadden de daders de autoradio, casette- bandjes en geluidsboxen ontvreemd. K. deed aangifte van diefstal van 2 autospiegels van zijn in de Schoolstraat geparkeerde personenauto. H. deed aangifte van het omver gooien van bloembakken en vernieling van zijn 27 mc apparatuur, bij zijn aan Edelweis gelegen woning. B. deed aangifte van vernieling c.q. diefstal van een vlaggemast en 3 vlaggen welke geplaatst waren aan de Oude Oostrumseweg. C. deed aangifte van het met verf en olie besmeuren van zijn aan de Vel- tumse Kleffen geparkeerd staande per sonenauto. Vandalen hebben beschermkapjes van de verkeerslichten aan de Oostsin gel vernield. v. L. deed aangifte van vernieling van de linker buitenspiegel van zijn aan de Serenadestraat geparkeerde perso nenauto. B. uit Venray deed aangifte van ver nieling van de motorkap van zijn personenauto, welke geparkeerd stond bij zijn woning aan de Veltumse Klef fen. H. uil Castenrav deed aangifte van vernieling, c.q. baldadigheid in verband met het lostrekken van een afsluiter van een mestbassin aan de Wustenweg. Daardoor kwam 400 m! vloeibare mest vrij en vloeide ter plaatse over een perceel bouwland. Het Waterschap Noord Limburg werd van die vervuiling op de hoogte gesteld. Door de politie zal een onderzoek worden ingesteld. De 31-jarige K. uit Venray werd aangehouden omdat hij etenswaren had ontvreemd. Na verhoor en aanzeg ging dat procesverbaal zal worden opge maakt werd hij huiswaarts gezonden. S. uit Venray deed aangifte van diefstal van benzine uit zijn aan de Ju- lianasingel geparkeerd staande perso nenauto. Ook verdween de auto antenne. Dat was voor de daders kenne lijk nog niet genoeg, want het portier werd behoorlijk beschadigd. Een jongeman uit Venray deed aan gifte van diefstal van zijn spijkerjasje uit de kleedkamer van de sporthal. P. deed aangifte van diefstal van haar spijkerjas. De jas heeft een waarde van 200,— D. uit Noordwijkerhout deed al hier aangifte van diefstal van een accu van een tractor, staande in de Vrede peel. De waarde van die accu bedraagt 550 gulden. Het lijkt wel of fietsen in Venray op bestelling worden gestolen. Er gaat vrij wel geen dag voorbij of er komt bij de politie een melding van fietsendiefstal binnen. Uit de stalling van de IMBO school aan de Leunseweg verdwenen van twee meisjes uit Blitterswijck en van een meisje uit Broekhuizenvorst de fietsen. Uit de stalling van het Boschveld- college verdween ten nadele van een Venrayse leerling een groene Champion jongensfiets. Uit de stalling van St. Servatius verdwenen ten nadele van een jonge dame uit Blitterswijck een zwarte Po pulair fiets. Verder werd aangifte gedaan van diefstal van een fiets met een zich daar op bevindende tas. In de tas bevond zich o.a. een paspoort, postcheques, boeken en pennen. S. deed aangifte van diefstal van zijn bromfiets, merk Yamaha. De bromfiets werd gestolen bij de gymzaal Brukske. De waarde van de bromfiets bedraagt ƒ700, OORLOGSSOUVENIERS Bij graafwerkzaamheden aan de Deurneseweg kwam een nog intakt zijnde granaat naar boven. Ook bij graafwerkzaamheden aan de Ellerbeck- laan vond men een intakt zijnde gra naat. Beide granaten waren van Ameri kaanse makelij en hadden een door snede van 105 mm. In de Spurkt werd een raket van 15 centimeter, geheel intakt, aangetroffen. De mannen van EOD hebben dit oor logstuig opgeruimd. VERWAARLOOSDE HOND AANGETROFFEN In de bossen van het Vlakwater werd door de Venrayer W. een ernstig ver waarloosde tackel aangetroffen. De geraadpleegde dierenarts konstateerde bij de hond ook een ernstige ooront steking. De vinder heeft zich over het hondie ontfermd, maar de politie hoopt de eigenaar van de hond alsnog te kunnen opsporen. DRANK IN BESTUURDERS L. uit Venray werd met zijn auto aangehouden. De politie konstateerde dusdanig alcoholgebruik dat hij naast de blaasproeven ook de bloedproef moest ondergaan. B. uit Helden. 20 jaar, werd al slingerend met zijn auto op de Midden Peel weg aangehouden. Ook die be stuurder moest naast de blaasproef de bloedproef ondergaan. Met een rijverbod en de aanzeg ging dal procesverbaal terzake rijden onder invloed zal worden opgemaakt werden beide bestuurders zonder auto huiswaarts gezonden. Uitslagen na de 3e wedstrijdrinde: Maandagavond: Verheijen/Old Dutch-The Real Str. Reijnders/C.E.-Magic Line Fall Down/Swaza-All 10 Spraeland Sport-The Lady Strikers SVCB-Pinfall Wizzard Dinsdagavond: Returns-The Strikers Sjopins-Sigma's Club Up 52-Spares Oud Meerlo-Red Arrows venray wint uitwisseling In de uitwisseling met Venlo, Ho en Sittard is Venray ook in de laa; wedstrijd te sterk gebleken. Deze uit» seling, die speciaal bedoeld was voo; en D spelers ging over 4 wedstrijd; Voor Venray hebben er ongeveer bowlers aan meegedaan. De voorsprc van 35 punten, die door de Venrp bowlers na drie wedstrijden was ojf bouwd, werd in de laatste wedstrijd Sittard vakkundig verdedigd en u nog was uitgebouwd. De fraaie trof; die aan deze wedstrijdenreeks verba den was, verdwijnt dus in de prijzenfc van de Bowling Bond Venray. Imkers Regio Venray Gezondheidsverklaringen Imkers, die op eigen gelegenheid m hun bijen willen reizen, kunnen de zondheidsverklaringen ophalen bij secretaris. Openstelling Odapark Op zaterdag 30 april a.s. wordt h Odapark opengesteld. De imkersveret ging heeft er een bijenstand ingerid die een educatieve funktie heeft. Om dit feit te vieren is iedereen vi harte welkom om een wandeling da het park te maken en een bijenstand \t nabij te bekijken. Tevens staat er et observatiekast opgesteld, zodat het ven en werken van de honingbij van ra bij bezien kan worden. Ook het traditi nele vlechtwerk van de meestervlechu Jan Vogels, zal present zijn, evenals mogelijkheid een lekker potje honingi kopen en het maken van kaarsen vj zuivere bijenwas. Van 10.30 tot 16.00 uur willen de in kers uit de Regio Venray U kennis lal nemen met het boeiende leven van honingbij Alliance fran^aise Op vrijdag 6 mei a.s. houdt de Alliat ce franchise te Asten haar feestelijk slotavond om 20.00 uur in het Colleg Asten-Someren, Beatrixlaan 25, Aster Dit keer zal er geen Franse zanger voy U optreden, maar zult U naar de acteer prestaties van Uw eigen comité kunne; kijken. Ze zullen proberen U te amuse ren, maar U zult ook wat moeten doet Er loopt nl. als een rode draad een qui door het spel en U zult, gesterkt doe wijn en kaas, moeten proberen op vragen te antwoorden. Natuurlijk zal ook muziek zijn en gelegenheid voor ee gezellig praatje. We hopen vele leden met hun intro ducees te mogen ontvangen op deze sic- tavond. Wel moeten wij U een bijdraf van 5,per persoon voor deze avon vragen. Zij, die belangstellen in onze cursiu sen en graag nog een les zouden wille bijwonen, moeten zich haasten, wat begin mei wordt al weer de laatste les ge geven. Inlichtingen bij mevr. J. te Steeg-Beudeker, Vlinkert 17, Astet Tel. 04936-3239. Raad delegeerd; straatnaamgeving aan b. en w. Door de straatnaamgeving en daai mee het wijzigen en intrekken va straatnamen en dorps- en wijkbegret zingen aan b. en w. te delegeren, is gemeenteraad een regelmatig terugkt rend discussiepunt kwijtgeraakt. Het was in het verleden n.l. een zelo zaamheid, wanneer de raad het in keer eens was met een door b. en voorgestelde straatnaam. Werden bloo mennamen voorgesteld, dan koos d raad voor vogeltjes of omgekeerd Vooral op de kerkdorpen lag het sou moeilijk omdat die zaak daar veel gt voeliger ligt. Daaraan herinnerde dinsdagavond d heer J. Driessen (CDA). Hij pleitte dan ook voor dat het college terdef rekening zou houden met de advieze van de wijk- en dorpsraden. Maar di was al vastgelegd in het delegatiebeslui: evenals het vragen van advies aan commissie voor Onderwijs en Cultuur. Het ging de heer Driessen dan oc meer om de nodige voorzichtigheid betrachten bij eventuele correcties vat wijk- c.q. dorpsgrenzen. Volgens her was dit van „levensbelang" voor betrokkenen. De heer A. den Brok (Samenwerking vond het in tegenstelling tot overige raadsleden geen prima voa stel. In dit verband herinnerde hij aan het verleden gehouden discussies ovt straatnaamgeving en wijziging v« wijk- en dorpsgrenzen, waarbij dikwijl in het voorstel, op verzoek van de raac een wijziging moest worden aange bracht. Volgens hem was het nodig oc b.v. in het centrum waar men gec wijkraad heeft de mening van de lx- woners te vragen. De voorzitter was het met hem eem. maar herinnerde er aan dat wijk- es dorpsraden in de commissie-vergadf ring worden gehoord en dat daar bf langhebbenden ook hun woordje mc gen zeggen. Wethouder van Oers, die voorzitte van de commissie voor onderwijs e cultuur is, onderstreepte dit nog eens. En zo ging de straatnaamgeving ove van de gemeenteraad naar het colleg van b. en w.

Peel en Maas | 1983 | | pagina 10