N CDA KAMERKOOR JlIM MERSELO SPRINGPLANK VERENICINGSNMfS EIJTERPENIEiWS Orkestvereniging Kyiy FREE WHEELIN 0 J.C. DE BARAK Venray cav^'Jmc FNV J Venrays 1 Mannenkoor St. Pe\^S PEEL EN MAAS Buurtvereniging St. Jozef WERKGROEP „EX" De Zonnebloem RUILBEURS KUNSTKRING „AMBER" VREDESBERAAD Verenigingsnieuws s.v.p. zo vroeg moge lijk inleveren, uiterlijk dinsdags 10 uur. A.s. donderdag 24 maart opnames voor ROZ Alle aanwezigheid gewenst om 20.00 uur in het Voormalig Lyceum aan de Leunseweg. Donderdag 31 maart in de alg. jaarvergadering om 20.00 uur. Deze is niet in de Burggraaf maar wegens verbouwing in De Volle Maan aan de Merseloseweg. Donderdag 7 april is de repetitie in refe rest. Vlakwater. De voorrepetitie is om 19.30 uur voor de tenoren. Na afloop kwartaaltoepen. Donderdag 14 april is de repetitie in cafe zaal De volle Maan om 19.30 voor de bassen en om 20.00 uur voor het hele koor. Verder: 15 april recept7ie J. v.d. Velde, 16 april Gerilskorenavond in Schinveld. Afmelden alleen bij R. v. Mil, 86917. Donderdag 14 maart: '9.30 uur repetitie harmonie-orkest. Donderdag 31 maart !9.30 uur repetitie harmonie-orkest. Agenda: 9-10 april: Solistenconcours te Merselo 24 april en 1 mei: communiefeesten div. parochies. 30 april: aubade Koninginnedag. 4 mei: dodenherdenking Grote Kerk. 19 mei jaarvergadering. 11 juni Concert te Arcen (onder voorbehoud) 12 juni: Intocht jeugdvierdaagse. zaterdag 18 juni deelname Peeltournooi in Neerkant. Zondag 18 september Gemeentelijk muziektournooi te Oirlo Zondag 2 oktober Deelname aan bondsconcours te Kerk rede in de fifodahal (als laatst deelne mende vereniging die dag). Zondag 27 november Zondagochtendconcert met de Gemeng de zangvereniging. LEERLINGENOPLEIDING Donderdag 24 maart 18.30 uur repetitie jeugdorkest. Donderdag 31 maart 18.30 repetitie jeugdorkest. Individuele repetities volgens afspraak met uw leraar. HOFKAPEL 1 mei: 11.45 uur wijkcentrum Veltum. 13 mei 20.30 uur 100 jaar Geysteren. DRUMBAND Zondag 27 maart Repetitie voor (10.00 uur) leerlingen en (10.30) voor senioren. 11.15 uur bespreking met afvaardiging bestuur. Bardienst: Hr. Stevens. Zie verde: agenda harmonie orkest. Afmelden harmonie-orkest bij de secr. tel. 80225; leerlingen bij de Hr. Raedts, tel. 82803; en drumband bij de heer van Els, tel. 86824. Telefoon clublokaal: 82515. Vrijdag 25 maart: om 19.00 uur repetitie voor het gehele koor; Zondag 27 maart: Palmzondag 10.15 uur hoogmis in de Paterskerk; Woensdag 30 maart: om 19.00 uur repetitie voor het gehele koor; Maandag 28 en dinsdag 29 maart: geen repetitie. Donderdag 31 maart: Witte donderdag om 19.30 uur avond dienst in de Paterskerk. Eventuele afmeldingen: secretariaat Langstraat 104 tel. 81690 Algemeen: Jongens en mannen: we mogen terug zien op een muzikaal zeer geslaagde uitvoering tijdens het zondagochtend concert afgelopen zondag. De opkomst was prima en het koor heeft een zeer goede prestatie geleverd. Nu op naar de drukke dagen rond Pasen. Laten we er ook op die dagen weer allemaal zijn en er mooie vieringen van maken. GEMENGDE ZANGVERENIGING VENRAY K O ÏNI T A K T groep V E N R A V Beste mensen. Wij hebben nog 'n tweetal wao-volks- tuinen ter beschikking. Bent U wao-er en wilt U een volkstuin, meldt U zich bij: H. Nooijen, tel. 87498 Venray. Woensdag 30 maart. Repetitie van 18.30 tot 19.30 uur in de Henseniusschool. Gaarne trouwe op komst i.v.m. de komende activiteiten. Paasmaandag 4 april. Om 10.15 uur zingen van de Hoogmis in de Paterskerk. Bij afwezigheid svp even afmelden bij het bestuur. VENRAYS GEMENGDE ZANGVERENIGING ARS MUSIACA Dinsdag 29 maart om 19.30 uur repetitie voor de bassen en om 20.00 uur voor het hele koor in de Essel. Indien U verhinderd bent.afmelden bij J. Steijlen, Kolkweg 3, tel. 81221 of bij mevr. W. Manders-Weijers, Oranje straat 7 tel. 86159. Gedurende de openingstijden van het Tuincentrum Henk Smits kunt U oud papier deponeren in de loods achter het centrum. Hoewel het weer slecht was, werd zaterdag j.l. toch met succes opgetreden bij de Interland Damesvoetbalwedstrijd Nederland-West Duitsland. Het ap plaus was groot. Zondag 27 maart a.s. zal het korps het frühshoppen opluisteren bij de ingebruikneming van het nieuwe lokaal van „de Springplank" aan de Beuken laan. Majoretten en Miniretjes hebben die dag normaal repetitie. «'.KLOM I ^VREDEflttOKJft^ vrijdag 25 maart lestem:rep. van 16.00-17.00uur 2e stem:rep. van 16.30-17.30 uur. Zaterdag 26 maart We zingen om 19.00 uur de H.Mis in het Schuttersveld. Donderdag 31 maart le stem:van 16.00-16.45 uur 2e stem: rep. van 16.45-17.30 Vrijdag 8 april geen repetitie Vrijdag 15 april geen repetitie Vrijdag 22 april le stem: rep. van 16.00-17.00 uur. 2e stem: rep. van 16.30-17.30 uur. Zaterdag 23 april We zingen om 19.00 uur de mis in de Vredeskerk. Ik hoop dat jullie nu wel weten hoe de rokjes aan moeten! Zorg ervoor dat je heel goed op tijd bent zaterdag en niet later dan 18.15 uur. Blijf eveneens goed op de tijden en data van de repetities letten. Ook hebben we i.v.m. zaterdag nog een paar belangrij ke dingen te bespreken en het program ma nog eens goed doorzingen. Dus zie ik jullie vrijdag allemaal weer. CAPRICCIO Zondag 27 maart: 10.30 uur Tenoren en bassen. 11.00 het hele koor. Maandag 28 maart: 19.00 Sopranen Dinsdag 29 maart 19.00 Alten. Zaterdag 2 april om 17.45 in de kapel van Servaas zijn. 18.30 begint de dienst. Zondag 3 april Om 09.30 in de kerk van het Bruukske zijn BOJEMA Vrijdag 25 maart 18.45 gezamenlijke repetitie. Vrijdag 1 april Geen Repetitie. Woensdag 6 april Om 14.30 uur in Horst zijn in het bejaarden centrum Berkelheem. Breng een eigen standaard mee. -zorg zelf voor vervoer. Vrijdag 8 april: Geen orkest. SALTARELLO Zaterdag 26 maart: 16.00 gezamenlijke repetitie. Zaterdag 2 april: 17.45 uur in de kapel van Servaas zijn. -eigen standaard meenemen. Zondag 3 april: Om 09.30 in de kerk van het Brukske zijn.-eigen standaard meenemen. DAMESKOOR Zaterdag 26 maart zingen we in de Vredeskerk tijdens de mis van 19.00 uur boven bij het orgel t.g.v. Palmzondag. Woensdag 30 maart om 20.00 uur repetitie voor het hele koor. Zondag 3 april (le paasdag) zingen we om 11.30 uur in de Vredeskerk, in uniform. Zondag 10 april zingen we om 10.00 uur de meerstemmige latijnse mis in de kapel van het ziekenhuis, in uniform. Als U verhinderd bent graag uw afmelding aan mevr. v.d. Waerden, tel. 83659, of aan mevr. v.d. Bekerom, tel. 83332. Woensdag 30 maart. Om 20.15 uur orkestrepetitie o.l.v. Henri Adams. Om 20.15 uur onderlinge repetitie voor het barokensembele. Zaterdag 9 april. Dit is de streefdatum om weer met houthakken te beginnen. Het is de bedoeling om dit elke tweede zaterdag in de maand te doen. Hiermee hopen we dat zo veel mogelijk mensen deze zaterdag vrij houden en mee helpen. Vele handen maken licht werk en alle beetjes helpen. Secr. Pie Noten, tel. 87858. Wil iedereen aanstaande zaterdag om 10.00 uur op het Vrijthof zijn. Vandaar vertrekken we samen naar de St. Servaaskerk, waar we om 11.00 de Huwelijksmis van de fam. Hovink zingen. Nemen jullie in ieder geval de volgende partituren mee. Mozart „Mis- sa in dulceJubilo" van Strawinski „Avé Maria van Matieu Geelen. Halleluya van Handel Jubilate van J v.d. Tillaart. Canticum novum van Hadyn. Repetities voor Pasen: 26 maart repetitie 21.00 bij Gerard. 30 maart repetitie 19.30 in Heide 2 april koor en orkest 21.00 Vierlings beek. li KATHOLIEKE ME VROUWENVERENIGING eerst volgende ledenavond: maandag 28 maart. Droogbloemen: wat- waarmee- hoe door mevr. T.Kersten- Houtackers uit Haelen. Zij zal ons vertellen welke bloemen geschikt zijn om te drogen, hoe ze gedroogd moeten worden en hoe ze verwerkt kunnen worden. Aanvang: 20.00 uur in de Foyer van de schouwburg. vrouwen kaf ee Maandag 28 maart a.s. is er weer een thema- avond in het vrouwenkafee. Op deze avond zullen niet de vrouwen maar de meiden speciaal in het licht staan. In heel Nederland zijn er meidengroepen, meidencafees, meidencabaretten en meidenbands. Waar is dat nou goed voor zul je je afvragen. Daar kunnen we maandagavond samen een antwoord opvinden. We vertonen een video over meiden en haar relaties met jongens en het kiezen van een beroep. Daarna kun je gaan praten met meiden die in een groep samenwerken o.a. aan een meidenkrant. Verder kun je op deze avond boeken bekijken of kopen over meiden en vrouwen. Daarna gaan we lekker swingen op te gekke muziek. Kortom het wordt een avond voor meiden! Maandag 28 maart Vrouwenkafee Hoenderstraat 10 Entree voor meiden gratis. Berichten uit 't Peppelshuus Het gonst van aktiviteiten bij de Peelspeurders. In de afgelopen weken zijn er diverse welpen en kabouters geïnstalleerd- en ook 5 sherpa's, die eerst hun ontgroeningsnacht moesten doorbrengen voordat ze zich in uniform konden steken. Proficiat allemaal! Dit komende weekend zijn onze rowans en sherpa's gastheer/ vrouw voor een rowan/sherpa groep uit Eist. Het wordt een druk programma- veel sukses en heel veel plezier. Onze penningmeester heeft nog niet alle kontributie binnen. Besteouders, wilt u dat aan hem overmaken? Graag op nr. 17.39.28.536 (Rabobank) t.n.v. Stich ting Scouting De Peelspeurders, Venray Op 15 en 16 april is er de aktie Heitje voor 'n Karweitje- u hoort er allemaal meer van! Algemeen Bestuurs- vergadering donderdag 31 maart 20.00 uur. Dan nog een bericht uit Bambilië; op donderdag 31 maart is er groot feest in Keverkapelle in Bambilië, die avond worden de leidsters Jiggelien, Krissa en Driemke samen met 4 nieuwe kabouters geïnstalleerd. De burgemeester van Keverkapelle nodigt speciaal voor deze avond uit; ouder, broertjes en zusjes van de nieuwelingen, en wel van 18.30-20.00 uur. Free Wheelin voorkant Zaterdag 26 maart. Optreden van de Smakband en Obses sion. Dit zijn twee Venrayse bands met enkele duidelijke overeenkomsten. Beide bands maken muziek voor hun plezier, we hoeven tenslotte niet alle maal een Hennie Vrienten te worden. Beide bands zijn zo'n klein jaar aan de gang. Beide bands brengen een flink aantal covers en vullen het verder aan met eigen nummers. De smakband bestaat uit: Peter Muysers/zang, Jan Fleurkens/ gitaar, Wilbert Nuy/gitaar, Jan Engels/ bas, Ferry Lucassen/drums. In Obsession spelen: John van Els/bas, Wilbert Janssen/ drums en Jack van Els/gitaar. Aanvang tegen half tien en toegang gratis. Verdere optredens. Paasmaandag: Paasmaandag: 's A- vonds optreden van Sanity Commision. Deze band, onlangs verrezen op laatste groepenpresentatie van het Muziekkol- lektief, bewijst met optredens in de Barak en wederom in Free Wheelin, dat het geen eendagsvlieg is. Zaterdag 9 april: Whale uit Venlo. Vrijdag 22 april. Toontje Lager. De voorverkoop is nu een week aan de gang en die loopt best wel lekker. Afhankelijk van de verkoop in dit weekend zal bepaald worden waar dit opgreden zal plaats vinden. Nog geen kaartje gekocht? Gauw even doen, je kunt daarvoor terecht bij Gramma, Muziekhal en Free Wheelin zelf. Free Wheelin baaimiddagen. Kursus zeefdrukken. We komen nog enkele jongens/meisjes tekort om de kursus zeefdrukken te starten. Heb je zin om in een 5 tal weken te leren hoe je affiesjes e.d. moet drukken, neem dan kontakt op mei Jan Verheijen (tel. 83293) of loop even binnen. N.b. deze kursus wordt overdag gehouden. Vrijdwilligers gevraagd. Voor de baaimiddagen hebben we dringend wat mensen nijdig om achter de tap te staan, een middag in de week. Interesse, kom dan even praten. Sanity Commission in De Brak. Op donderdag 24 maart treedt in de Brak de Venrayse band Sanity Commis sion op. Na onbevredigende experimenten met andere bands besloten Marius van Dam en Johan Gooren hun overeenstem mende muzikale inzichten te bundelen en deze zo tot expressie te laten doen komen. Enige geruime tijd later werd Lorenz Michels aangetrokken om de zangpartijen op zich te nemen. Na aanvankelijk met een programeerbare ritme-box gewerkt te hebben vond met een drummer in de persoon van Koos van Waalwijk-van Doorn. En zo was Sanity Commission een feit. Vrijdag 25 maart is er een tafeltennis- Tournooi. Iedereen kan zich opgeven tot vrijdag 19.30 in Jum. De Jum is vanaf vanavond elke vrijdag van 19.00 uur tot 22.30 uur geopend. Zaterdag 26 maart is Jum vanaf 20.00 uur geopend. Iedereen vanaf 15 jaar is van harte welkom. Zondag 27 maart geopend vanaf 15.00 uur. Om ±20.00 uur zal er een film gedraaid worden. Vrijdag 1 april is Jum gesloten i.v.m. Goede Vrijdag. Op vrijdag 8 april gaan we zwemmen. Iedereen die zich opgegeven heeft kan mee, we gaan niet naar het Meerdal maar naar Baarlo. Zijn er ouders die de jeugd naar Baarlo willen brengen? Graag bericht aan Jum tijdens ope ningstijden? Let op: Son of Tarzan komt niet 23 april maar 14 mei in Jum. Hallo jongelui. A.s. donderdagavond gewoon club voor de jongens en meisjes van 6 t/m 8 jaar van 18.15-19.45 uur. De avond wordt verzorgd door Trudy, Truus, Jolanda, Monique en Angelique Vrijdagavond zijn we open van 19.00- 21.00 voor jongelui van 9 t/m 12 jaar. Groep 4: dus Astrid- Martin- Willy- Twan en Henk, hebben een programma klaargemaakt. De dropping van afgelopen vrijdag mag geslaagd genoemd worden. We hopen dat jullie het leuk vonden. De punten zijn als volgt verdeeld: I. Angelique 38 p. 2e Monique 34p. 3 Jolanda 29p. 4c T wan 22 p. 5eMia 19 p. De winnaars v.d. groep van Angelique kunnen a.s. vrijdag een kleine attentie afhalen bij Wiel. A.s. zaterdag geen club i.v.m opening. Daarentegen is er a.s. zondag disco van 19.00-22.00 Entree gratis. aw Venrays weekblad Aan iedereen van 12 tot 23 jaar die de natuur lief is. Komend weekend houdt de NJN Venray (Ned. Jeugdbond voor Natuur studie) een propaganda-actie. De NJN is er voor iedereen van 12 tot 23 jaar en heeft tot doel het besturen en beschermen van de natuur in het algemeen. Daarom gaan we iedeie week op excursie naar verschillende gebiedjes rond Venray om daar naar allerlei dingen te kijken. De NJN houdt ook vaak kampen in Nederland (Waddeneilanden, Drenthe, Oosterschelde) waar we op excursie gaan en 's avonds ons vermaken met het determineren van de van de excursie meegebrachte dingen, of met muziek maken. Zo hebben we met de paasva kantie weer een kamp in Zuid Limburg. Er wordt daar dan vooral naar voor jaarsplan ten gekeken. Mensen die intresse hebben in deze leuke vereniging kunnen vrijdag a.s. van 16.30 tot 21.00 uur in de Grote straat eens komen kijken naar onze informatiestand om een betere indruk te krijgen van wat de NJN eigenlijk voorstelt. Zondag is er dan een propaganda- excursie. Er zullen dan enkele excursies naar natuurgebieden hier in de buurt worden georganiseerd waar iedereen gratis naar toe kan gaan. Er zullen enkele goede excursieleiders aanwezig zijn om tekst en uitleg te geven. Als je na deze excursie meent dat de NJN je wel ligt kun je je opgeven voor een proeflidmaatschap van 3 maanden. Dit is kostenloos. Na deze 3 maanden moet je dan beslissen of je lid wilt worden of niet. Het lidmaatschap kost 35,- per jaar. Informatie bij: Stefan Claessens Mgr. Nolenstraat 5, 5802 AR Venray Tel. 04780-82413 Voor de Bestuursleden is er donder dag, vandaag dus* een ABV om de propaganda-aktie nog eens door te nemen. Aanvang om 19.30 uur in MASJ. Kanaal 14 of 4? Om alle misverstanden te voorkomen hebben wij contact opgenomen met de dienst afgifte marc-machtigingen. Er werd or.s bevestigd dat het onder punt 8 op de machtiging vermelde bericht, dat zou kanaal 4 oproep kanaal zijn. Wel eens een misverstand of drukfout zou kunnen zijn. Wij zouden, zo is ons verzekerd, een officieel bericht krijgen van deze dienst der PTT, welke wij onverkort zullen publiceren in Peel en Maas. Laten nu alle 27 mc-ers in Venray nu in afwachting van dit bericht nog even geduld hebben met het gebruiken van kanaal 14 als tokkel kanaal en kanaal 14 nog even gebruiken als oproep kanaal. Dan blijft het tenminste nog even gezellig op de bak zoals het de laatste tijd is geweest. Wij bedanken nu alvast alle 27 mc- ers die zich aan het bovenstaande willen houden. Clubmiddag Kort maar krachtig! Aanstaande zaterdagmiddag Geen club middag. Eicrgooi wedstrijd We hadden voor tweede paasdag een leuke eiergooi wedstrijd willen organi seren met leuke prijzen zoals: Draag bare t.v Radio en walkmans, maar het duiveltje gooide roet in het eten. Ons is de vergunning geweigerd geworden op grond van „onwaardige wijze van etens waren»vernietiging. Daar schoot ons opeens de mountiesshow te binnen waarin vorig jaar op de tv voor de ogen van heel Nederland door de heren Bambergen en van Voorn in ±10 minuten tijd ruim 500 eieren werden geplet dus ook op „onwaardige wijze van etenswaren.vernietiging". Bij ons had heel Venray mee mogen helpen en dan niet in 10 minuten maar in 6Vi uur. Maar goed wat niet mag, mag niet. Dus pech gehad. We zullen proberen om iets anders le organiseren. Voor tweede paasdag maar hierover later meer. Oud papier Heeft U nog oud papier bel dan even 86314, 83080- 83115- 85834 of 86991 en wij komen dit zo snel mogelijk bij U ophalen. Kanarievereniging De Huisvriend Vergadering maandag 28 maart 1983 om 20.00 uur In den Engel, Poststraat, Venray. Agenda: Opening voorzitter, Verslag secretaris, Ingekomen stukken, Bestuursmededelingen, Contributie- inning, Uitreiking ringen, rondvraag, sluiting, Spreekbeurt keurmeester Nijboer. Leden en niet-leden. We hopen dat we U allemaal weer mogen begroeten op onze kienavond die gehouden zal worden op dinsdag 29 maart in café „De Volle Maan", Merseloseweg 36, Venray, aanvang 20.00 uur. We hebben deze keer prachtige vlees- prijzen te verkienen. De prijzen bestaan uit vleesschalen en levensmiddelen. Dus komt allen naar deze avond, ook vrienden en bekenden zijn van harte welkom. U steunt hiermee onze kas. De kaarten kosten: Serie van 6 ƒ12,50 serie van 4 10.- losse kaarten 2,50 Inloopavond van de Werkgroep EX voor iedereen op dinsdagavond van 1930 tot 22.00 uur in het pand van MASJ. Hoenderstraat 33 te Venray. Lourdescomité afdeling Venray Hoewel 14 mei nog een eind weg lijkt, is het toch aan te bevelen om niet te lang te wachten met Uw aanmelding als U voornemens hebt om met de voorjaar bedevaart naar Lourdes te gaan. De inschrijvingen verlopen vlot, zodat het aantal gereserveerde plaatsen in de hotels in Lourdes voor een groot deel bezet zijn. Wilt U van deze service gebruik maken, neem dan even kontakt op met Dhr. G. Philipsen, Goudsmit- straat 42. Venray, tel. 04780-83575. Een telefoontje is voldoende en U krijgt thuis alle gewenste inlichtingen. Maandag 28 maart a.s houden wij onze gebruikelijke Paasviering en wel om 14.30 uur in Zaal in Den Engel, Poststraat. Wij hopen U aldaar te kunnen begroeten en na afloop van de viering met U nog gezellig na te praten onder het genot van een kopje koffie en/of drankje. Zondagmorgen, vanaf half elf, begint de strijd om het kampioenschap weer, De strijd zal gaan over 8 zondagen. Na de 2e de 4e de 6e en de 7e zondag zal de stand bekend gemaakt worden in dit weekblad. Wij wensen alle gildebroeders en -zusters veel succes toe. Komende zondag, 3 april, is er weer een ruilbeurs in hotel De Burggraaf. Deze duurt van 10 tot I uur. Er kan geruild worden in alle ruilmaterialen zoals postzegels, munten, sigarenband jes, stickers etc. JEUGUPOSTZEGELS RUILEN Onder leiding en toezicht van leden vandel.V. Postzegelvereniging „Phila- telica" afd. Venray e.o. is wederom maandag 28 maart gelegenheid voor de jeugd van 8 tot 16 jaar postzegels te ruilen in zaal café Veerhuis, Hensenius- straat 13 te Venray van 18.00 tot 19.30 uur. Tevens gelegenheid voor inschrij ving lid van de officiële jeugdafdeling van genoemde vereniging. Het Bestuur. BEZOEK VAN AMBER AAN MATISSE Voor hen die afgelopen zondag niet zijn meegegaan naar de waarschijnlijk laatste overzichts'entoonstelling van Henri Matisse te Düsseldorf, zeg ik: probeer er, voor het absoluut eindigt op 4 april, nog heen te gaan.Niet omdat U persé moet houden van Matisse's pasteuze coloriet, de wijze waarop hij decoratieve elementen wezenlijk betrekt bij de afgebeelde thema's of van de zeer luchtige en levendige toets waarmee hij zijn doeken schilderde. Nee, dit zien is slechts eenvoudige analyse. Doch wat de meerwaarde geeft aan zijn werk is, dat U bij het kijken ernaar opgetild en meegevoerd wordt tot ver achter de horizon van de afbeelding. En vooral dat men deelge noot wordt van een ruimtelijk en blij levensgevoel. Deze meerwaarde schijnt vanzelf te ontstaan als men te gast is bij Matisse, een levenskunstenaar die toe vallig ook schilderde. Een extra dimensie kreeg hierdoor wel onze algemene ledenbijeenkomst te Vlakwater op maandagavond. Vrijwel alle leden brachten eigen werk mee. zoals afgesproken, ter bespreking en zeker wel onderling genoegen. Hoewel dat laatste niet steeds van het bekende dakje ging. Aangenaam verrast werd eenieder door het onverwacht bezoek van en kennis making met Dhr. Kees Salentijn. Uit dankbaarheid werd hij dan ook onmid- delijk voor het blok gezet om, opstraffe van het betalen van zijn eigen drankje, deel te nemen aan genoemde bespreking Wij zijn hem zeer erkentelijk voor de ons aangereikte hoeveelheid informatie en beschouwingen. Hoewel de gepre senteerde werkstukken zeer uiteenliepen en dit. mogelijk door de hitte der discussie, bii sommige leden de indruk zou kunnen wekken dat Amber een vereniging dreigt te worden van of- of. wil ik U verzoeken mocht U er moeite mee hebben, dit toch trachten te relativeren tot en- en. Tot slot nog de vermelding dat zondag 27 maart de bus naar de Nieuwe Kerk te Amsterdam met 30 man gevuld is waarvan er 8 Amberleden aldaar deelnemen aan de landelijke tentoon stelling „Dicht bij huis". VENRAY Het bestuur van het CDA- Venray heeft de heer Dr.s. Harry Notenboom uit Venlo. lid van het Europees Parlement, uitgenodigd en bereid ge vonden om in de algemene vergadering, voor CDA leden, van dinsdag 5 april a.s. een lezing te houden over „De koers van het CDA" Aanvang 20.00 uur in „de Wieënhof' te Venray. De leden van het CDA Venray ontvangen tijdig voor deze vergadering een uitnodiging met agenda en nadere toelichting in de vorm van een leden bulletin. Het fraktiebestuur nodigt de CDA- leden uit deel te nemen aan de frakticvergadering op 28 maart a.s. De bijeenkomst dient ter voorbereiding van de Gemeenteraadsvergadering op 29 maart a.s. Aanvang 20.00 uur in de fraktieruimte van het Gemeentehuis (koffiekamer). Vanaf 19.30 uur ligt relevante correspondentie ter inzage. Venray BOUW EN HOUTBOND FNV De afdeling Venray van de Bouw en Houtbond heeft 14 maart haar jaarver gadering gehouden in zaal „In den Engel". Voorzitter Haegens kon een groot aantal belangstellenden welkom heten. Nadat de statutaire zaken waren afgehandeld sprak distriktsbestuurder Henk van der Velden de aanwezigen toe. Belangrijk onderdeel van de avond was de huldiging van 13 jubilarissen, waarvan 5 jubilarissen 50 jaar lid waren van de vakbond en 8 jubilarissen 25 jaar. Jammer dat enkele jubilarissen wegens ziekte verstek moesten laten gaan. Een drietal bestuursleden werd door de voorzitter in het zonnetje gezet wegens langdurig bestuurslidmaatschap Jan Swinkels dankte bii zijn afscheid als bestuurslid de vergadering voor het vertrouwen gedurende een reeks van jaren in hem gesteld. Ook John Marks, voorzitter van de plaatselijke FNV benadrukte in zijn toespraak nogmaals het belang van een goed funktioncrende vakbond met de klemtoon op de jubilarissen die door hun langdurig lidmaatschap de rugge- graat zijn van de afdeling. Omdat 2 bestuursleden in het nieuwe seizoen niet meer beschikbaar zijn en zich geen nieuwe kandidaten voor het bestuur gemeld hebben, is het afdelings bestuur nu samengesteld uit 7 man; te weten P.Haegens, die met grote meer derheid werd herkozen als voorzitter L.Wilms secretaris, M.Lenssen Pen ningmeester, H.Nooyen, P.Spee, H. Verrijdt en A.v.d. Wijngaard bestuurs leden. De zeer geslaagde avond werd besloten met een uurtje kienen. Voor belangstellende leden wordt medege deeld dat op 25 maart a.s. een rayonvergadering wordt gehouden in café Veerhuis handelende over de consept CAO-^Voorstellen die U vindt in de Profiel van 16 maart. FNV WEST-NOORD-LIMBURG Het FNV-kring West-Noord-Lim burg is op de voorjaarsvergadering als volgt samengesteld: S. der Meer/ voorzitter, J.Teijken, vice voorzitter, H. Nooijen/sekretaris, J. v.d. Kolk/ 2e c?cretaris, J. Peeters, penningmeester, M. Janssen, M. Lin- ders, J. Houben, A. Rossy, S. Habets allen bestuurslid. De Werkgroep Werkgelegenheid van de FNV-kring WNL bestaat uit de volgende personen: J. v.d. Kolk S. der Meer W. Jans-beken J. Marks P. Verhaegh P. Peeters J. v.d. Velde W. Friedirichs. Wij hebben als FNV-kring afgevaar digden in: GAB-, WWV-, WSW kommissies. DAC in Limburg, waar onder: Uitkeringsgerechtigden en le vensbeschouwing; Coördineren de sa menwerking tussen de opererende FNV afdelingen in de regio WNL. Zoals U allen wel weet nam onze Burgemeester H. Defesche deel aan de burgemeestersconferentie georganiseerd door het LOVO, het Landelijk Overleg Vredes Organisaties. Hij was in dit verband de enige CDA burgemeester. U begrijpt dat het Vredesberaad Venray dit van harte ondersteunt. Anders is dit in het landelijk CDA, waar met name de heer Bukman heeft gezegd: „De kernwapen-problematiek is geen taak voor burgemeesters, die moeten zich bezig houden met plaatse lijke politiek". Wij van het Vredesberaad Venray denken hier anders over en ervaren het standpunt van burgemeester Defesche als een steun in de rug. Zo ook ten aanzien van de komende nota „Vrede en Veiligheid? die de eerste in zijn soort binnen de gemeente Ver.iay wordt. Met deze nota zal onze burgemeester op 9 juni a.s. een inleiding verzorgen tijdens het grote congres waarop de rol van Gemeentebesturen bij de beslissing over het al of niet plaatsen van kernwapens op gemeente lijk Grondgebied wordt besproken. Aan deze nota wordt nu hard gewerkt en we hopen dat in april het concept ons ter nand wordt gesteld. Wc verwachten ook in de toekomst een goede samenwerking en ondersteu ning van burgemeester, wethouders en gemeenteraad cn natuurlijk de gehele Venrayse bevolking. Iedere zaterdag van elf tot twaalf uur wordt, gezamenlijk met de Vredesbe wegingen uit Bakel/Milheeze en Deumc een symbolische wake gehouden aan de hoofdingang van Vliegbasis „De Peel". Kom en sluit bij ons aan. Wilt U op enerlei wijze deelnemen aan het Vredesberaad Venray dan kunt U bij de volgende mensen bellen voor inlichtingen. Nel de Best 86812 Mickc Peeters 86288

Peel en Maas | 1983 | | pagina 11