GEMEENTEPRAAT gemeente venray b£üJ NOTITIES EN MEDEDELINGEN VAN DE GEMEENTE VENRAY Redactie G.A. Schütte, Bureau Voorlichting VERKIEZINGEN DORPSRAAD VEULEN op 19 en 20 maart Geen spreekuur MUZIEKSCHOOL B00MPUNTDAG Bijdrage schoolzwemmen Brede maatschappelijke discussie over energie-beleid Bouwvergunningen aangevraagd Bouwvergunning verleend Hinderwet PREMIE KOOPWONINGEN Opgave van leerlin gen voor kleuter en lagere scholen Ondanks een handicap toch sportplezier STRAATVERKOOP Commissie voor financiële en economische zaken Op zaterdag 19 en zondag 20 maart worden voor de tweede maal in de geschiedenis van de dorpsraad Veulen I verkiezingen gehouden. Op een van deze twee dagen kunnen de ruim 400 slemgerechtigden van dit dorp, inwo ners van 16 jaar en ouder, hun stem uitbrengen op 9 van de 12 kandidaten. De dorpsraad wordt gekozen voor een zittingsperiode van 4 jaar. Het stembu- reau zal deze dagen gevestigd zijn in de basisschool, aan de Veulenseweg en zal geopend zijn op 19 maart van 19.30 tot 20.30 uur en op 20 maart van 10.30 tot 13.00 uur. De gemeente Venray kent al vele jaren dorps- en wijkraden. Sinds 1978 zijn de raden officieel erkend door de .gemeenteraad. De raden kregen toen M bet recht om ongevraagd advies uit te brengen aan het gemeentebestuur. Daarnaast verplichtte de gemeente zich om ten aanzien van een aantal onderwerpen advies te vragen aan de dorps- en wijkraad. Aan de dorps- en wijkraden zijn geen gemeentelijke bevoegdheden overgedra gen. De dorps- en wijkraden wensen deze vooralsnog niet te hebben. L De dorpsraden fungeren als een georganiseerd communicatiemiddel, Voor de gemeente zijn de dorpsraden een herkenbare gesprekspartner gewor- ~tden, met een hoge graad van represen tativiteit. Bovendien treedt een kwali teitsverbetering op in de besluitvorming doordat de bewoners over hun leef omgeving hun eigen deskundigheid kunnen inbrengen. Daarom vindt het gemeentebestuur het van belang, dat de dorpsraden gekozen worden door de bevolking. De verkiezingen van de dorpsraad worden georganiseerd door de dorpsraad in samenwerking met de gemeente Venray en staat onder toezicht van het hoofd van de afdeling bevolking. Kandidaten. Van de 12 kandidaten voor de nieuw te vormen dorpsraad zijn er 5 voorge dragen door het Veulense verenigings leven. De overige 7 kandidaten zijn „op persoonlijke titel, PT" kandidaat. De kandidaten zijn: Grad Claessens, Brugpas 4, PT. Jan Fleurkens, Veulenseweg 26, PT. Annie Geurts-Arts, Veulense weg 40, LVB. Sef Janssen, Lorbaan 10, Het Dartele Veulen. Theo Keukens, Veulenseweg 49, PT. Theo Mulders, Eijkenhofweg 14, PT. Gerrit Reintjes, Lorbaan 3, PT. Harrij van Rijswijck, Eijkenhof-» weg 3, PT. 6B" Jeu Sonnemans, Brugpas 17, 'f1 trimclub. Frans van Staveren, Jaegershof- 2 weg 1, KPJ. Fien Takken-Nabuurs, Veulense- I waterweg 8, PT. I Jac van Wijlick, De Vlies 7, be jaardenvereniging. Uit deze 12 kandidaten kan dus iedere stemgerechtigde inwoner van Veulen er 9 kiezen. Op maandag 21 maart a.s. komt het spreekuur van weth. mevr. H. Poels- 3 Peters, in verband met afwezigheid, te vervallen. f'n Voor dringende aangelegenheden kan n men zich wenden tot de behandelende u, afdeling. Met een serie koffieconcerten op de zondagmorgen wil de muziekschool een feestelijk karakter aan het \2XA jarig bestaan geven. Deze serie heeft de vier poten van het totale muziekonderwijs in Nederland: leerlingen van de muziek school en vervolgens leerlingen en docenten van het conservatorium. Zondag 20 maart openen oud- leerlingen van de Venrayse muziek school om 11.30 uur in de aula deze serie. De medewerkers studeren thans aan het Maastrichts conservatorium en hebben hun vooropleiding (de V.K.) in Venray genoten. De overige concerten zijn gepland op respectievelijk: 24 april, 29 mei en 18 september en zullen worden verzorgd door docenten het Maastricht conservatorium, leerlingen van de Venrayse muziekschool en als afsluiting door de docenten van de school. Het eerste concert Aan het eerste concert a.s. zondag wordt medewerking verleend door: Annemiek Weys- blokfluit, Willy Jans sen- klarinet, Anjo Voermans- electro- nische orgel, John Groeneveld- hobo. Hans Noyens- piano. Bovendien zullen verder medewerken: Magreet Gitsels- clavecimbel, Ans Thijssen- basvedel, Mijam Verheggen piano, Michel Ber- genhuizen fagot. Het wordt een afwisse lend programma met componisten als: Loeillet, Stamitz, Mendelssohn, Chopin etc. etc. De entreeprijs is slecht 1,50 (incl. koffie). U kunt ook een abonne ment voor slechts 5,00 voor de gehele serie verkrijgen. Andere aktiviteiten Een open dag voor de gehele Venrayse bevolking (misschien in sa menwerking, met de vrije academie), een play-in voor blazers, een accordeon speeldag, blokfluit dagen etc. etc. Op woensdag 23 maart a.s. wordt in Nederland de nationale boomplant-dag gehouden. Op deze dag worden in zeer vele plaatsen in ons land een, in totaal, groot aantal bomen geplant. Ook in de gemeente Venray zullen een aantal bomen worden geplant. Woensdagochtend zal om 10.00 uur het „startsein" klinken voor het planten van ±200 lindebomen aan de Henri Dunantstraat (tussen Oostsingel en Brukske) Weth. H. Willems zal door het planten van de eerste boom het begin van de actie aangeven. De andere jonge lindebomen zullen worden geplant door leerlingen van de zesde klassen van de lagere scholen de „Hommel" en de „Foekepot". Zij worden hierbij geholpen door leden van de imkersvereniging en de Jeugd Natuur Wacht uit Venray en door medewerkers van de afd. Plantsoenen en bebossing van de gemeente. De Jeugd Natuur Wacht en de gemeente zijn samen verantwoordelijk voor de organisatie van deze actie. Kennedy straat Maandag a.s. zal een begin worden gemaakt met het vervangen van een 12- tal lindebomen aan de Kennedystraat. Reden hiervoor is dat een Lindeboom overlast kan veroorzaken doordat deze boom sappen afscheid, (het zgn. druipen) Deze sappen laten zich moei lijk verwijderen van auto's e.d. die (noodzakelijkerwijs) geparkeerd staan onder de bomen. De weg te halen bomen worden vervangen door Es doorns. Deze boomsoort siert reeds een gedeelte van de straat en de directe omgeving. De genoemde overlast treedt niet op bij Lindebomen die min of meer in het „vrije veld" staan zoals aan de Henri Dunantstraat het geval zal zijn. Geluk kig wordt het verlies van een paar linde bomen aan de Kennedystraat. ruim schoot goedgemaakt door de nieuwe aanplant aan de Henri Dunantstraat. Op de afdeling SOCIAAL- CULTURELE- en MAATSCHAPPELIJKE ZAKEN (O-A) kan geplaatst worden EEN MEDEWERKSTER WERKLOZENZORG in deeltijd (20 uren per week) Deze functie omvat de volgende taken: het uitbrengen van adviezen aan het college van burgemeester en wethouders, de gemeenteraad en de raadscommissies inzake het opstellen van plannen die gericht zijn op de opvang van werklozen; het ontwikkelen van initiatieven tot nieuwe activiteiten voor werklozen, zoals vrij willigerswerk, banenplan, jeugdwcrkplan enz.; de afwikkeling van de financiële zaken die met de werklozenzorg te maken heb ben, zoals het aanvragen van rijksbijdragen en de subsidiëring van uitvoerende organisaties; het voeren van overleg, zowel binnen het gemeentelijk apparaat als met externe instanties; het verzorgen van de correspondentie die uit de hiervoor genoemde taken voortvloeit. De voorkeur gaat uit naar kandidaten die: t een Hogere Beroeps Opleiding hebben gevolgd (liefst: sociale of sociaal- culturele richting); duidelijk gemotiveerd zijn om op het terrein van de werklozenzorg werkzaam te zijn en enig zicht hebben op de werkloosheidsproblematiek. Gelet op de samenstelling van de afdeling gaat de voorkeur uit naar vrouwelijke kandidaten. ojj Het salarisniveau reikt voorlopig tot maximaal 1.687,50 per maand. Sollicitaties te richten aan het college van burgemeester en wethouders, binnen 10 dagen na het verschijnen van deze advertentie, Postbus 500, 5800 AM Venray, onder vermelding van het vacature nummer PZ-214. Onlangs hebben de ouders van de leerlingen die deelnemen aan het schoolzwemmen van de gemeente het verzoek gekregen om het 2e deel van de ouderbijdrage te willen betalen. Uit diverse reacties is gebleken dat men niet meer weet hoe het nu precies zit met die ouderbijdrage voor hel schoolzwem men. Wij willen U het waarom van deze bijdrage graag in herinnering roepen. DE BIJDRAGE De gemeenteraad van Venray heeft, bij de vaststelling van de begroting van 1982, besloten om een eigen bijdrage voor het schoolzwemmen in te voeren. Alleen dan zou het schoolzwemmen in het lespakket kunnen blijven zitten. De bijdrage per kind werd bepaald op 1,- per zwemles. Per schooljaar worden 40 zwemlessen door de gemeen te verzorgd; de ouderbijdrage is dus 40,- per schooljaar per kind. De eerste termijn van 20,- is aan het begin van het schooljaar betaald. Nu halverwege het schooljaar is de tweede termijn aan de beurt. SCHOOLZWEMMEN Met nadruk willen we erop wijzen dat gemeenten niet verplicht zijn het school zwemmen te verzorgen. Wettelijk kan worden volstaan met het geven van twee lessen gymnastiek per week. Hieraan zijn beduidend minder kosten verbon den dan aan het schoolzwemmen, vooral omdat voor gymnastiek een forse bijdrage van de rijksoverheid wordt ontvangen. Het schoolzwemmen door kinderen van de basisscholen is nooit voor een rechtstreekse vergoeding uit het ge meentefonds in aanmerking gekomen. Een groot aantla gemeenten heeft reeds noodgedwongen besloten te stop pen met schoolzwemmen. Burgemeester en wethouders van Venray hebben gemeend een dergelijk rigoureus besluit nog niet te moeten nemen ondanks het fiet, dat op alle mogelijke manieren moet worden bezuinigd. Het college wil het belang van het kind zolang mogelijk voorop laten staan. Dat kan wanneer de ouders bereid zijn 1,- per zwemles bij te dragen in de totale kosten van het zwemonderwijs inclusief het vervoer. Bij het schoolzwemmen worden de kinderen opgeleid voor de zwemdiplo ma's A en B aan de hand van een lesprogramma, dat in overleg met de schoolhoofden en de onderwijsinspectie is opgesteld. Lansgs deze weg wil het college alle ouders verzoeken om hun medewerking door op korte termijn de bijdrage te willen voldoen. Vragen...? Wendt u tot de gemeentelijke voorlichter Kom meepraten over Energie op 22 en 29 maart in Gastencentrum „De Wieënhof", Leunseweg 20a, aanvang 20.00 uur. Nederland staat de komende maan den voor de keuze. Het Parlement moet binnen niet al te lange tijd beslissingen nemen, met name op het gebied van de electriciteitsvoorzieningen. Moeten we meer of juist minder energie gaan gebruiken? Moet het gebruik van steenkool worden uitgebreid? Wat gebeurt er met kernenergie. Hoe zit het met de aardgas-reserves. Kunnen we veel energie besparen? Veel vragen en keuzes die gevolgen hebben voor onze economie, het milieu, de werkgelegenheid, de ontplooiings kansen voor de ontwikkelingslanden en onze portemonnaie. De Stuurgroep Brede Maatschappe lijke Discussie Energie organiseert ook in Venray twee avonden over energie. De eerste avond zal de nadruk geiegd worden op informatie, terwijl de tweede avond is bestemd voor discussie en het invullen van het vragenformulier. Tijdens deze avonden zullen mevr. D. Boersma-Barenbrug uit Sambeek en de heer H. van Kesteren uit Oostrum als voorzitter en discussieleider optreden. Het tussenrapport van de stuurgroep is in Venray te koop op het gemeente huis. Dagelijks kunt u tussen 9 en 12 uur bij de kassier van de afdeling bevolkingszaken tegen betaling van 5,- het Tussenrapport krijgen. Bij burgemeester en wethouders zijn de navolgende aanvragen ingekomen om, in afwijking van het geldende bestemmingsplan c.q. vooruitlopend op een in voorbereiding zijnd herzie ningsplan, bouwvergunning te verlenen voor: het bouwen van een rundveestal aan de Ambachtstraat 4 te Venray, t.n.v. G.M. Swinkels; het bouwen van een pluimvecsial en een containerloods aan de Eijkenhof weg 8 te Veulen t.n.v. J. van Dijck; het bouwen van een mestvar- kensstal aan de Deurneseweg op perceel N 126, t.n.v. G.J.M. Janssen, Heidse- weg 66 te Heide; het verbouwen van een garage/berging aan de Overloonseweg 73 te Venray, t.n.v. M.F.J.M. Lins- kens; het bouwen van een carport aan de Overloonseweg 18b te Venray, t.n.v. L.J.M. Hermus; het bouwen van een loods aan de Veulenseweg op perceel N 857, t.n.v. H.L.M. Geurts, Steegse Peel weg 3 te Leunen; het bouwen van 2 deeppitslallen aan de Deurneseweg 182 te Ysselsteyn, t.n.v. F.M.M. Jenniskens, Ysselsteynse- weg 79 te Ysselsteyn. Burgemeester en wethouders zijn voornemens aan deze bouwplannen me dewerking te verlenen. De bouwplannen liggen met ingang van 11 maart 1983 ge durende veertien dagen voor een ieder ter inzage bij de afdeling ruimtelijke or dening, kamer 201 van het raadhuis (van 9.00 tot 12.00 uur). Gedurende de ze termijn kunnen eventuele bezwaren schriftelijk bij burgemeester en wethou ders worden ingediend. Venray, 11 maart 1983. De burgemeester van Venray mr. H.J.M. Defesche. Burgemeester en wethouders van Venray hebben in hun vergadering van 9 maart 1983 voor de onderstaande bouw plannen bouwvergunning verleend. Zij, die menen door de afgifte van een van deze vergunningen rechtstreeks in hun belang te zijn getroffen, kunnen op grond van het bepaalde in artikel 7, lid 2, juncto artikel 13 van de Wet AROB daartegen bij het college van burge meester en wethouders van Venray een gemotiveerd bezwaarschrift indienen en wel binnen 30 dagen na de dag, waarop de bewuste vergunning is verzonden of uitgereikt. Voordat U een bezwaar schrift indient, is het dan ook raadzaam te informeren of verzending of uitrei king van die vergunning heeft plaatsge vonden. Nadere inlichtingen kunnen worden ingewonnen bij het bureau ruimtelijke ordening en bouwzaken, ka mer 201 van het raadhuis, tel. 83838 toestel 354. het uitbreiden van de berging aan de Coppelenberg 40 t.n.v. M.H.G.M. de Mulder; het bouwen van een landbouw- werktuigenloods aan de Deurneseweg 120, t.n.v. L.J.P. Poels; het bouwen van 23 garages aan Latirus, Kruisdistel en Kroonkruid, t.n.v. Stienstra Heerlen b.v.; het bouwen van een tuinhuisje aan de Goetzenhof 9, t.n.v. P.J. van Duijn- hoven; het verbouwen van een fietsenstal ling tol berging aan de Bevrijdingsweg 2a, t.n.v. het Vormingscentrum Wer kende Jongeren; het bouwen van een afmesthok voor kalkoenen aan de Ysselsteynseweg 49, t.n.v. L.M. Arts; het bouwen van een opfokhok voor kalkoenen aan de Ysselsteynseweg 49, t.n.v. L.M. Arts; het bouwen van een loods aan de Paardekopweg 15, t.n.v. W.M. Swin kels; het bouwen van een tuinhuisje aan de Isabellahof 17, t.n.v. G.L.G.M. Dols; het bouwen van een varkensstal en loods aan Volen 8, t.n.v. T.M.P.M. Poels; het plaatsen van een fietsenstal ling aan de Leunseweg, t.n.v. Instituut voor Middelbaar Beroepsonderwijs; het maken van een terrasoverkap ping aan de Dakdekkerstraat 14, t.n.v. D. Marinus; het bouwen van een loods aan de Moostdijk 13, t.n.v. G.M.J. van Dijck; het uitbreiden en verbouwen van de woning aan de v. Beurdenstraat 10. t.n.v. R.A. Keijzer; het herbouwen van de woning aan Op de Kamp 2, t.n.v. J.H.M. v. Rheden Venray, 11 maart 1983. kennisgeving bekendmaking ontwerp-beschikking Burgemeester en wethouders van Venray, gelet op artikel 24, tweede lid, onder c, van de wet algemene bepalin gen milieuhygiëne; maken bekend, dat zij voornemens zijn om op de aanvraag van: G.P.C. van Staveren, Jaegerhof weg 2 te Veulen-Venray, voor een ver gunning ingevolge de Hinderwet voor het oprichten, in werking brengen en in werking houden van een herstelinrich ting voor motorvoertuigen, gelegen aan de Jaegerhofweg 2 te Veulen, Landbouwbedrijf Bouwman, Put- tenweg 82 te Ysselsteyn-Venray, voor een vergunning ingevolge de Hinderwet voor het uitbreiden en wijzigen van een rundveehouderij, waarbij mest en Donderdag 10 februari jl was op deze plaats een artikel geplaatst, waarin de subsidieregeling voor premiekoopwo ningen uiteengezet werd. Vrijwel gelijk tijdig met het ter perse gaan van dat artikel, werd toch een wijziging in de regeling aangekondigd. Inmiddels is deze gewijzigde regeling met ingang van 12 februari jl. in werking getreden. Hieronder volgend de verschillen met de regeling vóór 12 februari. De bedra gen van de oude regeling zijn hierbij tussen haakjes geplaatst. PREMIEKOOP-A De voorwaarde dat de stichtingskos- ten niet hoger mogen zijn dan 142.000 is ongewijzigd gebleven. De maximale bijdrage voor het eerste jaar bedraagt 8.400,- (10.900) bij een belastbaar inkomen van maximaal 27.800,- (27.500). Voor elfce 300,- (200) dat het inkomen hoger is dan 27.800,- (27.500) wordt de bijdrage voor het eerste jaar met 100,- (90) verminderd. De minimale bijdrage voor het eerste jaar bedraagt 4.500,- (5.500) bij een inkomen van 39.500 tot 70.000,-. De bijdrage voor het tweede, derde en volgende jaren is telkens 300,- (500) lager dan de voorgaande bijdrage. Ook bij de gewijzigde regeling vindt, vóórdat de vierde en zevende bijdrage wordt uitbetaald een herziening van de jaarlijkse bijdrage plaats. Daarentegen is de herziening voor de zesde bijdrage komen te vervallen. PREMIEKOOP-B De maximale bijdrage voor het eerste jaar bedraagt 4.500,- (5.500) bij stichtingskosten van 142.000,-. Deze bijdrage wordt, evenals bij de oude regeling, verminderd met 8% van het verschil tussen de werkelijke stichtings kosten en/ 142.000,-. De minimale bijdrage voor het eerste jaar is derhalve: 4.500-8% x (177.000-142.000) 4.500-8% x 35.000 4.500-2.800 I.700,-(/2.700,-) Ook bij deze woningen wordt de bijdrage elk jaar met 300,- (500) verminderd en is de herziening komen te vervallen. Voor aspirant-kopers is het dus zaak om ofwel bij de verkoper ofwel bij de gemeente na te gaan of voor de te kopen woning de oude danwel de nieuwe regeling van toepassing is! Op maandag 21 maart a.s. kunnen leerlingen voor de in Venray gevestigde kleuter en lagere scholen voor het schooljaar 1983 - 1984 worden opge geven. Tussen 16.00 en 17.00 uur kunt u die dag uw kind opgeven voor de katholieke, de protestantse of de openbare school, al naar gelang uw keuze. Door de besturen van de katholieke scholen is afgesproken dat Venray wordt opgedeeld in voedingsgebieden. Doel hiervan is het leerlingen aanbod zo optimaal mogelijk over de scholen te spreiden. Het gaat hier om de kleuterscholen: 't Befke, 't Beukenhofje, Coninxhof I en II, De Foekepot I en II, Jerusalem, St. Anna en de Vlas wei. Het gaat om de volgende lagere scholen Coninxhof, De Kemp, Dr. Poelsschool, De Foekepot, St. Claraschool, St. Franciscusschool, St. Petrus Banden- school en de Vlaswei. Mocht u niet weten naar welke R.K. School u kinderen behoren te gaan volgens de afgesproken verdeling? Geen nood, zonodig verwijst men u. Voor de protestanse kleuter- en lagere school „de Hommel" en de openbare kleuter- en lagere scholen „Landweert" „de Keg" en „de Flierenfluit" gelden geen voedingsgebieden. U bent dus vrij u kinderen op te geven bij de school van uw keus. Bij het aanmelden van leerlingen dienen de ouders het trouwboekje mee te brengen. De kleuters die in de loop van het schooljaar 83/84 vier jaar worden, kunnen nu reeds worden opgegeven. Voor de lagere scholen hoeft men alleen de leerlingen op te geven die van school veranderen. meststonen worden opgeslagen, gelegen aan de Puttenweg 82 ie Ysselsteyn, N.V. Nederlandse Gasunie, Noord Brabantlaan 265 te Eindhoven, voor een vergunning ingevolge de Hin derwet voor het ex. art. 6a, uitbreiden/wijzigen van een gasont- vangststation, waar gasdruk wordt ge meten en geregeld, gelegen aan de Witte Vennenweg 5 te Oostrum-Venray, positief te beschikken onder voor waarden om gevaar, schade of hinder voor de omgeving te ondervangen. De ontwerp-bcschikkingen, alsmede de aanvraag en andere ter zake zijnde stukken, liggen in het raadhuis, kamer 119, Raadhuisstraat 1 te Venray, ter in zage en wel tot 1 april 1983, elke werk dag van 9.00 tot 12.00 uur. Na deze datum tot het einde van de termijn waarbinnen beroep kan worden ingesteld tegen het geven van de aange vraagde beschikkingen, eveneens elke werkdag van 9.00 tot 12.00 uur. De betreffende stukken kunnen tot bovengenoemde datum ook nog elke donderdag van 16.30 tot 19.30 uur wor- De stichting Gehandicapten Sport Noord Limburg, gevestigd te Venlo, beijvert zich al jaren, in augustus a.s. zelfs al tien jaar, om gehandicapte medemensen de mogelijkheid te bicden, op sportief gebied bezig te zijn. Gelet op het sukses, dat ons werk tot nu toe heeft opgeleverd, zijn wij ervan overtuigd, dat een groot aantal gehan dicapte medemensen veel vreugde zullen beleven bij de deelname aan de op handen zijnde activiteiten. Het enthousiasme waarmede de regionale plannen ter hand zijn geno men, alsmede de inzet van allen die bij de projecten betrokken zijn, staan hiervoor borg. Bedoeling van de aktiviteiten. Veel gehandicapten denken: „Sport is niets voor mij, dat kan ik toch niet". Dat is jammer, want er zijn echt verrassend veel sporten mogelijk. Wij willen de mensen kennis laten maken met deze verschillende mogelijkheden. Wij hebben een paar enthousiaste en deskundige sportleiders gevonden. Zij zullen U met plezier een beetje in het sportgebeuren inwijden, als U dat wenst. Per keer vragen wij een ■vergoeding van vergoeding van 2,-. Bij ons hoeft U niet te presteren. Neen, de gezelligheid en het plezier staan voorop. U kiest zelf die spelen die U wilt doen. Hopenlijk komen er zoveel enthousiaste deelne mers, dat de aktiviteiten ook né de zomerperiode door kunnen gaan. U bent van harte welkom. Sport- en spelinstuiven Venray. De sport- en spelinstuiven zij erop gericht om de lichamelijke gehandicap ten met een scala van recreatieve spel en sportonderdelen kennis te laten maken. Sport en spel, die tevens een betere indruk geven van de sportmogelijkhe den die er voor U als lichamelijk gehandicapte aanwezig zijn. Iedereen kan op zijn eigen manier/ niveau onder verantwoorde leiding aan de instuiven deelnemen. Enkele van die spel/sportvormen waaraan U in de verschillende instuiven o.a. kunt deel nemen zijn: schaken dammen kaarten sjoelen gezelschapsspelen tafeltennis bad minton goalbal koersbal rillete- baan speedplay volleybal rolstoel basketbal atletiekcircuit etc. etc. De instuiven zijn op: —19 en 26 maart 2,9, 16 en 23 april 7 en 14 mei steeds van 13.30 tot 15.00 uur in de sportzalen Brukske I en II aan de Kiosk, nabij het winke'centrum Brukske in Venray. Na afloop van het project zal er bij voldoende belangstelling een periodiek terugkerende instuif worden opgezet. Inlichtingen: Gemeente Venray Buro Sport en Recreatie Tel. 04780-838381st. 244 Gehandicapten sportproject Noord Limburg 1983. Naast de sport en spelinstuiven in Venray worden in het kader van het gehandicapten sportproject nog geor ganiseerd: Zweminstuiven voor geestelijk en gehandicapten in het zwembad van Bergen op: —7, 21 en 28 mei en op 4, 11, 18 en 25 juni. Ruitersport voor geestelijk en licha melijk gehandicapten in de manege Seurenheide in Well op: —2. 9, 16. 23 en 30 juni. Watersport voor geestelijk en licha melijk gehandicapten in het waterplas- sengebied 't Leuken op: 1, 8, 22 en 29 juni. Inlichtingen over deze instuiven kunt U krijgen bij: Stichting Gehandicapten Sport Noord-Limburg Tel. 077-48267. Vervoer. Er wordt van uitgegaan dat de deelnemers zelf voor hun vervoer zorgen. Als U zelf het vervoer niet kunt regelen, dan kan de stichting daarvoor zorgen. Natuurlijk moet U daarvoor een gedeelte van de kosten betalen. De deelnemersbijdrage wordt dan ver hoogd tot 5,- (dus 3,- voor het vervoer). Inlichtingen/afspraken over vervoer bij: mevr. M. Willems, tel. 077-48267. den ingezien (na telefonische afspraak De aanvrager, alsmede degenen die bezwaren hebben ingebracht naar aan leiding van de aanvraag en een ieder die aantoont, dat hij daartoe redelijkerwijs niet in staat is geweest, kunnen tot bo vengenoemde datum gemotiveerde schriftelijke bezwaren inbrengen naar aanleiding van de ontwerp-beschikking. Degene, die een bezwaarschrift in dient, kan verzoeken zijn persoonlijke gegevens niet bekend te maken. Een bezwaarschrift dient gericht te worden aan ons college. Venray, 18 maart 1983. Burgemeester en wethouders van Venray, namens dezen, het hoofd van algemene zaken en kabinet, A.L.G. Janssen. In de gemeente Venray worden, gedurende het gehele jaar, vis, bloemen en frituurwaren aan de man gebracht. Wat dit betreft vormt 1983 geen uitzondering op voorgaande jaren. Wel heeft er een verschuiving van een standplaats plaatsgevonden en neemt de visboer die al 5 kerkdorpen aandoet nu ook de standplaats in het Brukske in. De verdeling van de standplaatsen voor 1983 isalsvolgt: 1. Blocmenstandplaats Grote Markt, verkoop elke vrijdag en zaterdag; J.Keijsers en H. Wijnhoven uit Venray 2. Bloemenstandplaats Henseniusstr. (huidige lokatie kop Grotestraat), verkoop elke vrijdag en zaterdag en de zondag van de jcugdvierdaagse; A. Poels, Venray; 3. Visstandplaats Veltum, verkoop op vrijdag; J. Otten, Gemert. 4. Visstandplaats Hcnscniusplein, ver koop op vrijdag; J.Korlaar, Spakenburg. 5. Visstandplaats in Castenray (donder dag van 9.00-10.00 uur), Oirio do.: 10.00-11.00). Brukske (do.: 11.15- 13.00, parkeerplaats bij winkelcen trum) Oostrum (do.: 13.00-13.45), Merselo (do: 14.00-15.00) en Y*d- steyn (do: 16.30-18.00), A. Sier Volendam. 6. Friturestandplaats in Castenray, verkoop vrijdag, zaterdag en zon dag en tijden kermis en andere feest dagen ;G. Zegcrs-Wismans, Castenray. Op 21 maart begint 17.15 uur een extra openbare vergadering van de commissie voor financiële en economi sche zaken. Op de agenda voor deze vergadering staan drie onderwerpen nl: De voortzetting van de Venrayse deelname aan de advertentiecampagne van het LIOF. In april 1981 heeft de gemeenteraad besloten om deel te gaan nemen in een (gezamelijke) advertentie-campagne van LIOF, provincie en gemeenten. Doel van de campagne was: het verbeteren van het imago van Limburg en het werven van nieuwe bedrijven (o.a. voor Venray). Van het beschikbaar gestelde krediet van 200.000,- is al ruim één ton op, terwijl het effect van de campagne minimaal is. Het (op termijn) verbeteren van het imago van Limburg is nauwelijks gelukt. De vestiging van nieuwe bedrij ven is niet gerealiseerd. Over de jaren 1981 en 1982 zijn 15 reacties binnen gekomen. Geen van deze reacties heeft geleid tot bedrijfsvestiging. Een moment van bezinning is dus op z'n plaats. Het college heeft dat gedaan en komt met het voorstel om in 1983 op bescheiden wijze aan de advertentie campagne voor 1983 deel te nemen. De campagne voor 1983 heeft veel actie matiger karakter en kent voor Venray de volgende hoofdmomenten: —een promotiedag voor investeer ders; Op 10 juni 1983 zal per deelnemende gemeente een ontvangst, voor potentiële investeerders, worden georganiseerd; —een mailing, met info van de gemcente^de provincie enz. aan potenti ële investeerdecf.De kosten hiervan zijn voor rekening van het LIOF; —deelname aan dc inhaakadvertcn- tie;„Burgemeesters zoeken werk"; De kosten van de Venrayse deelname worden geschat op 13.000,--. Het restant van ƒ77.000,- van het in 1981 door de raad beschikbare krediet wil het college ten goede laten komen van de werkgelegenheid. Aan de commissie wordt een advies gevraagd over dit voorstel. - De positie van de gemeentebegro ting 1983 De financiële positie van een gemeen te is voor een groot deel afhandelijk van uitkering en van de rijksoverheid aan de gemeente. In de hoogte van deze uitkeringen wordt met dc regelmaat van de klok gesnoeid gedurende het gehele jaar. Welke de konsekwenties van deze besnoeingen voor onze gemeente zijn zal worden besproken in deze vergade ring. Het college is van mening dat een nieuwe bezuinigingsronde (binnen de vastgestelde gem. begroting) onmoge lijk is. In plaats daarvan kiest zij voor dekking via de saldi- reserve. Het mcerjarenbeleid 1983-1986 is hel derde onderwerp Het financieel beleid van de gemeente zal zich ook in de eerst komende jaren blijven kenmerken door min of meer opgelegde bezuinigingen. Aan een heroverweging van het totale beleid, op middellange termijn, is dan ook niet meer te ontkomen. Op welke wijze dit plaats kan vinden is nog niet uitgekris talliseerd. Ter bespreking in de commissie ligt een zeer uitgebreide notitie over de meerjarenbegroting en het meerjarenbe- lcid. Het college wil, voordat zij met een eindoordeel komt, de opvatting van de commissie over deze materie vernemen. Een conclusie heeft het college al wel getrokken, nl.; dc hoogte van dc bezuinigingen voor 1984 zal zijn 1,1 miljoen. Gekozen is voor een evenredi ge taakstelling, het geen betekent da' alle sectoren van het beleid gelijkelijk moeten bijdragen om dit bedrag te halen(een procentuele bezuiniging), in dc sfeer van dc personeelskosten zal bovendien nog eens 550.000,- moeten worden bezuinigd.

Peel en Maas | 1983 | | pagina 9