PvdA TRMXUB St. Christoffel FNV KERKELIJKE DIENSTEN Venray VENRAY VENRAY RED CAPS VENRAY Luchtbuks schietvereniging JEUGD- WIELERRONDE NOORD LIMBURG Fietscrosswedstrijd in Overloon COC VENRAY PEEL EN MAAS Ned. Genealogische vereniging Ned. Bond van gepens. ambtenaren Invaliden Sportclub PEEL EN MAAS PEEL EN MAAS Onze activiteiten. Zaterdagmorgen 19 maart duurloop 6 of 10 km op het metcrikcircuit. Vertrek om 7.15 uur vanaf Schadijk. Zondag 20 maart loop- trim- en spel oefeningen. Vertrek om 9.00 uur vanaf Geijsteren, wandelpad kapel. Woensdag om 21.00 uur judozaal St. Antoniusstraat voor loop-, trim- en speloefeningen. Verzamelen 5 minuten voor aangege ven vertrektijden. Inlichtingen bij: P. Loomans Ouverturestraat 14, Venrav Tel. 85384 INDUSTRIEBOND FNV VENRAV Op maandag 21 maart a.s. zal de jaarlijkse ledenvergadering worden ge houden in café Veerhuis, Hensenius- straat 13, Venray. Aanvang 19.30uur. Agenda. opening. jaarverslag en notulen jaarverga dering 1982. financieel verslag. Huldiging jubilarissen door dis- trictbestuurder. Pauze. Tijdens deze gelegenheid tot kandidaatstelling voor bestuursver kiezing. bestuursverkiezing. gastspreker A. v. Lieshout, dis trictshoofd. onderwerp: Jeugdwerkloosheid, automatisering en arbeidstijdverkorting. Verkiezing voorzitter secretaris en penningmeester. Discussie m.b.t. onderwerp gast spreker. Hierop aansluitend rondvraag. sluiting. Ook dit jaar weer wil het bestuur een beroep doen op alle leden deze vergadering te bezoeken. Het onderwerp van de gastspreker is momenteel erg actueel. Door de leden zullen in de nabije toekomst m.b.t. deze onderwerpen keuzes gemaakt moeten worden. Laat deze keuzes niet over aan alleen maar 'n klein groepje bestuurs- en kaderleden. De Jongeren Organisatie Vrijheid en Democratie heeft voor vrijdag 18 maart a.s. een thema-avond georganiseerd in hotel „Dc Burggraaf", Stationsweg 1 te Venray die om 20.15 uur zal beginnen. Het centrale thema is „Vrijheid en Dictatuur": Twee ruime begrippen waar verschil lende gedachten over gaan zullen hopelijk, met Uw hulp door aanwezig heid, leiden tot een interresante discus sie. Om een eerste aanzet tot deze discussie te geven zijn er twee sprekers uitgenodigd. Een der sprekers zal representatief zijn voor de „Stichting Vrijheid" te Sittard die zich voorname lijk tegen de Oost-Europese dictaturen richt, de ander zal van zich laten horen namens de „Organisatie Roermondse Anarchisten". Op de avond is, zoals eerder opgemerkt, iedereen van harte welkom en de J.O.V.D.-Venray hoopt dan ook op een respectabele opkomst. Oud staatssecretaris Jan Schaefer (PvdA) spreekt in Venray over woonlasten. Venray, De inkomens dalen, de woonlasten stijgen. De Amsterdamse wethouder Jan Schaefer, oud-staats secretaris volkshuisvesting, weet er alles van. Op uitnodiging van de Venrayse PvdA-afdeling is Schaefer bereid over het probleem van de stijgende woonlas ten t^komen praten in Venray. Dat gebeurt op vrijdag 25 maart vanaf 20.00 uur in wijkcentrum De Kiosk in Brukskc tijdens een PvdA-themabijeen- komst over woonlasten. De bijeen komst is openbaar en dus voor iedere belangstellende toegankelijk. Schaefer weet waar hij over praat. De Amsterdamse wethouder is al vaker in het nieuws geweest met ideeën om aan de toename van de woonlasten een halt toe te roepen. Schaefer vindt dat de overheid verantwoordelijk is voor de huisvesting van de minst draagkrach- tigen. Dat geldt ook in tijden van crisis zoals nu. Schaefer roept daarom al jaren pensioenfondsen en verzekerings maatschappijen op om hun geld te beleggen in huizen. Onlangs heeft Schaefer ook het voorstel gelanceerd om van dc huursubsidie een woonlas tensubsidie te maken. Volgens Schaefer kan dat best betaald worden uit de twintig miljard die dc export van aardgas opbrengt. En het is juist de gasprijs die dc woonlasten zo opdrijft. Op vrijdagavond 25 maart vertelt Schaefer er in Venray meer over. Vrijdag 18 mrt: Gaat onze damesgroep naar Helden voor dc 3e kompetitiewedstrijd van de kring Noord- en midden Limburg. 2 2 Dagen later, zondag 20 maart gaat onze meisjesgroep naar Blerick. Eveneens voor een kompetiewedstrijd van dc kring noord- en midden Limburg. Wij wensen beide groepen veel succues. De Clubkampioenschappen worden gehouden op: Donderdag 24 maart 18.30-21.00 Vrijdag 25 maart 18.30-22.00 Zaterdag 26 maart 09.00-12.00 Zaterdag 26 maart 12.30-15.30 Alle wedstrijden worden geturnd in de zaal aan de Langcwcg. Oefenprogramma: HB Sen. Venray-Amigo 14.00 HBjun. Mulo-Venray 14.00 vertrek 12.00 rijden: Klomp, Emanuels en Jonkman. HB Adsp. Venray-Phantoms 12.00 aanwezig 10.30 uur op veld. Wij rekenen op de medewerking van de ouders. Training: Vanwege dc oefenwedstrijden wordt de training voor de pupillen later gehou den.Zaterdag 19 mrt om 10.30 op veld aanwezig zijn. Wil iedereen op tijd aanwezig zijn zodat de training op tijd kunnen beginnen en volgens schema kunnen verlopen. Contributie en keuringsgeld: Wil iedereen die zijn contributie en keuringsgeld nog niet betaald heeft dit zo snel mogelijk doen. Builentraining In verband met de eerste buitentraining en het niet op tijd aanwezig zijn van enige leden is de training op zaterdag 12 mrt een half uur uitgelopen. De Roos, Leunen Uitslagen: Leunen I - Meerlo I 824-800 Hoogste schutter HHermans 280 Sevenum I - Leunen 2 822-797 Hoogste schutter P.Swinkels 273 Meerlo 2- Leunen 3 796-786 Hoogste schutter T. Strijbos 267 Leunen 4-Kerkrade 3 772-752 Hoogste schutter J.v. Rhee 260 Vanaf dinsdag 5 julie tot en met zaterdag 9 juli wordt dit jaar de negende jeugdwielerronde van Noord-Limburg georganiseerd. Deze jeugdwielerronde, georganiseerd door de Stichting Jeugd wielerronde Noord-Limburg heeft op de eerste plaats een rekreatief karakter. Per dag wordt ongeveer 45 km fietsend afgelegd, in een rustig tempo, daarbij genietend van de mooie natuur in Noord-Limburg. Om er toch een sportief elementje in te brengen, wordt er in de middagpauze een klassementsproef gehouden, zoals een behendigheidsrit, sprint, cycle cross en een individuele tijdrit, waaruit dan de gele truidrager naar voren komt. Deelname is uitsluitend in groepsver band mogelijk voor jongens en meisjes van 10 tot en met 12 jaar. Een ploeg dient minstens uit 6 en maximaal uit 10 personen te bestaan. Zo'n ploeg wordt dan gesponsord door een Noord-Lim burgs bedrijf. In principe dient een ploeg zelf voor een sponsor te zorgen. Met vragen en nadere informatie, kan met tericht bij het secretariaat van de Stichting Jeugdwielerronde van Noord limburg, p.a. Griegstraat 51, 5802 HJ Venray, tel. 04780-89262. Op zondag 27 maart a.s. wordt de eerste fietscrosswedstrijd van dit jaar georganiseerd door fietscrossclub „de Pritter" uit Overloon. Deze wedstrijd is bedoeld voor niet- licentiehouders in de leeftijd van 5 t/m 16 jaar (ook meisjes), die in het bezit zijn van een veilige crossfiets. Tijdens de wedstrijd is het dragen van een valhelm verplicht. Inschrijfgeld:/ 3,00 Plaats: Jan Hendrikxstraat Overloon. Aanvang: 12.00 uur. Alle deelnemers worden verzocht tijdig aanwezig te zijn, want de startkaarten moeten voor 11.30 uur afgehaald zijn. Opgave is mogelijk t/in 25 maart (tot een max. van 200 deelnemers) bij onderstaande adressen: Mevr. v. Opbergen, Fr. v. Bijnenstr. 18 Tel. 04788-1623. Mevr. v.d. Weem. Fr. v. Bijnenstr. 5 Telefoon 04788-1350. I.v.m. de indeling in leeftijdsgroepen, graag de geboortedatum vermelden. Entreeprijs bedraagt slecht 1,-. UITNODIGING UITNODIGING vrouwen die van vrouwen houden mannen die van mannen houden COC afdeling Venray. Dinsdag 22 maart houden wij weer onze maandelijkse thema-avond. Dit keer gaan we ons verdiepen in de problematiek omtrent de toenemende agressie, en hei NEO-Fascisme. Ieder een die zich hierdoor aangesproken voelt, nodigen wij van harte uit. De avond begint om 20.00 uur in het MASJ gebouw gelegen aan de Hoenderstraat 33 te Venray. Omdat door het veelomvattende thema, dit keer de avond waarschijnlijk te kort zal zijn. kunnen wij jullie een hart onder de riem steken, want nl. donderdag 24 maart houden wij onze soosavond binnen de Gayclub, gelegen aan de Langstraat 7, waar, mocht daar behoefte aan zijn, er tijdens het genot van muziek en een biertje over het onderwerp kan worden nagepraat. Tot ziens! Inform, v. vrouwen: 80107, bgg 88809 mannen: 88809 'n leesbare krant GROTE KERK Zaterdag: 19.00 nederlandse hoogmis, int. Catharina Rutten-Peeters Theo- dor Cremmers Piet Lenssen (pr. Hendrikstr.) Toon Lemmens. Zondag:vijfde zondag in de veertig dagentijd 8.00 leesmis,int.leden van de Stille Omgang; 9.30 gregoriaanse hoogmis, int. Wilhelmus Janssen fam. Ebberink Kolkers Huub Reinders en schoon ouders Artz; 11.00 nederlandse hoog mis, int. Piet Terwijn Piet Lenssen (fam. Jeuken) Teng v. Vegchel Jacob Emonts (van petekinderen). Maandag: 9.00 ouq stichtingen W. Broers, echtgenote er. overl. kinderen Chris Janssen en Hermien ten Doe- schate; 19.00 Antoon v.Osch Petro- nella Claessens-Poels ouders v. Es- Barents, Cor, Toos en Dick sStien Duyf- v. Helden (vrienden en kennis sen). Dinsdag: 9.00 Malhieu Arts Ada Wolke; 19.00 Johan Verhoeven en zoon Willy Theodora Jacobs- v.d. Loo (v.d. buurt) Woensdag: 9.00 Gerard Sijbers en Petronella Keijsers bijz. int. 19.00 Christina Vermeulen- Albers Johan nes H. Willems en Maria HReijnders KLIM EENS IN UW STAMBOOM Er zijn in Nederland naar schatting zo'n 40.000 personen die belangstelling hebben voor genealogie en er zich min of meer aktief mee bezig houden. Verreweg de meesten van hen zijn amateurs, voor wie de genealogie een zinvolle vrijetijdsbesteding is waardoor men iets te weten' kan komen uit de eigen familiegeschiedenis. Anderen Anderen doen genealogische naspeu ringen om ambtelijke reden (notarissen bijvoorbeeld) of uit wetenschappelijke belangstelling. Genealogie is daarbij een nuttige hulpwetenschap voor de beoefenaars van kunstgeschiedenis, maatschappij geschiedenis, erfelijkheidsleer en ver scheidene andere studievakken. Bronnen. Voor het verzamelen van gegevens die bruikbaar zijn bij het reconstrueren van de familiegeschiedenis kan met verschil lende bronnen aanboren. Uit overleveringen en familiepapieren kan men een begin maken. Oudere gegevens, soms uit lang vervlogen tijden, zijn te vinden in Rijks-, Gemeente- en Streekarchieven. Daar naast kan men een beroep doen op enkele landelijke en regionale genea logische instellingen en verenigingen, waarvan het „Centraal Bureau voor Genealogie" te 's-Gravenhage en de „Nederlandse Genealogische Vereni ging" de belangrijksten zijn. De in 1946 opgerichte Nederlandse Genealogische Vereniging heeft door het hele land 23 afdelingen, onder leiding van een eigen bestuur. Landelijk zijn er ongeveer 5500 leden waarvan ongeveer 100 ledein in de afdeling „Land van Cuyck en Ravenstein". Voordracht. Op donderdag 24 maart 1983 zal er voor leden en belangstellenden een voordracht gehouden worden in zaal/ cafe „Het witte huis", Reekseweg 7 te Zeeland, aanvang 20.00 uur met als titel:„Huwelijken en huwelijkspartners in Vierlingsbeek in de periode 1684- 1902". Deze voordracht is een onderdeel van de historische demografie van Vierlings beek. Daartoe worden sedert 1975 alle bekende gegevens over de bevolking van Vierlingsbeek verzameld. Over de pe riode van de Burgerlijke Stand (1811- 1902) zijn alle gezeinnen reeds gerecon strueerd terwijl van de gegevens uit de Retro Acta van de Burgerlijke Stand alle huwelijken vanaf het begin (1684) tot 1811 op kaart zijn gezet. Met het opnemen van de RK dopen is een begin gemaakt, terwijl de gereformeerde dopen al verwerkt zijn, evenals de gegevens van het besnijdenis register van de Israeliten. Deze voordracht is vrij toegankelijk. Voor schriftelijke informatie schrijft U naar het NGV, afdelingssecretariaat, Burg. Raymakerslaan 156, 5361 kj Grave. De afdeling N-Limburg waaronder Venray-Venlo e.o. houdt 21 maart a.s. om 14.30 de Algemene jaarvergadering in een der zalen van het klooster Maria Weyde (achter C& A te Venlo) Een voorlichgs ambtenaar van het Algemeen Burgelijk Pensioenfonds houdt een bespreking over onze pensi oenen nu en in de toekomst. Na de pauze worden de ingebrachte vragen beantwoord. Iedere ambtenaar die in dienst was van Rijk- Provincie of Gemeente, kan lid worden van onze pensioenbond a 20,- per jaar incl. het maandblad. Ook weduwen van ambtenaren kunnen lid worden. Informatie te Venlo: P. Ewals Burg. Bloemstr.5, telefoon 077-15794. Te Venray: J. Hillenaar Langeweg 19, Telefoon 04780-83102. Komt allen naar deze belangrijke vergadering a.s. maandag. Zaterdag 5 maart zijn we met onze leden naar twee sjoeltoernooien geweest nl. in Lottum en Wijchen. Onze leden kwamen weer met prijzen terug. In Lottum: Door v. Dijck 2e prijs, een beker in klasse B dames. Hendra v. Sinderen, 4e prijs, medaille klasse C dames. Hans Ottenheim, 4e prijs, klasse C Heren en John horneman de poedel prijs in de vorm van een fruitschaal. In Wijchen won Jo Borghs de le prijs in de klasse B heren, een beker. Allen onze gelukwensen. Stien Duyf- v.Helden (v. Houten Hoek en Bergweg Jaap Goumans. Donderdag: 9.00 Jaap Goumans (v.d. buurt) Piet Kersten Karei Jeuken en zoon Wim. Vrijdag: Maria boodschap - aankon diging van de Heer 9.00 Jan Tillemans overi. fam. Marcellis; 19.00 Jan v. Heister, ouders en broer Frans de Vocht. Zaterdag: 9.00 overl. fam Arts- Cornelissen Jenniskens- Janssen en Willy; 19.00 overl. fam. Clephas Linders ouders Janssen- v. Gerven en zoon Piet Wim v.d. Munckhof en overl. fam./ overl. ouders Philipsen- Pirlo. mededeling een gedachte voor de veertigdagen tijd: „Misschien is bidden schreeuwen om het onrecht dat minderen lijden van meerderen, schreeuwen om de leegte van de honger om de pijn van het geweld, wenen om de stad van de mensen die elkaar soms het leven zo zuur maken. „Denk u aan de vasten- aktie?! Akolieten Zaterdag: 19.00 Mirjan en Anneke van Soest, Lezer: T.de Bruyn. Zondag: 8.00 Wiljan Wilms en Wilbert van Waayenburg, Lezer.J. Wekking; 9.30 Mare Linskens en Bernadette Corzilius; 11.00 Liset Ja cobs en Manon Vullings, Lezer: W. Bistervels. Misdienaars Maandag en dinsdag: 19.00 Petra Linders en Anja Sijbers. Woensdag en vrijdag: 19.00 sandra gerrits en Jacueline Claessens. KAPEL ST SERVATIUS Zaterdag: 15.00 Doopviering Eric Verber; 18.30 Avondmis (volkszang) int. bij een verjaardag, misdienaars: Bas Dirkx en Hans Hebben. Zondag: 5e zondag in de 40 dagentijd 9.30 hoogmis (greg. en ned. gezangen) int. overl. fam. Bexkens- Bom. Misdienaars: Peter Janssen en Gert- Jan Wismans. Kollekte voor de Landelijke astenak- tie. Door de week iedere dag avondmis om 18.30 uur, behalve woensdag. Bovendien vrijdag 15.30 uur gez. Eucharistieviering bij het afscheid van dhr. M. Ewalts. PAROCHIE PATERSKERK Vijfde zondag van de veertigdagen tijd. H.Missen: 9.00; hoogmis 10.15 gezongen door de Zangers van St. Frans; 11.45; avondmis 18.00. Vrijdag: feest v. maria boodschap 19.00 avondmis. Zaterdag 17.00 gelegenheid om te biechten; 18.30 avondmis, Gezinsvie ring. Misintenties Zaterdag: 18.30 overl. grootmoeder en fam. Theuvenet Herman Folbers overl. v.d. fam. Janssen. Zondag: 9.00 voor zegen over een gezin voor de parochie; 10.15 Martien Wijnhoven en overl.fam. uit dank baarheid Teng Hendrix; 11.45 voor bijz. int.; 18.00 Hein van Lierop. Maandag: 8.00 onstance Snijders en Jacoba Palm; 19.00 Zuster Gerardinia van der Veer Huub Rijk. Dinsdag: 8.00 fam. Peters- Arts t.e.v. O.L.Vrouw en St. Antonius; 19.00 voor behoud van het geloof in gezin voor genezing van een zieke Jaap Goumans. Woensdag: 8.00 overl. ouders Akkermans-Timmermans tot zekere int.; 19.00 Thei v.d. Voort Jan v. Teeffelen (v.w. buurt) t.i. leden van de KW Donderdag: 8.00 Piet Spee voor rechtvaardige vrede in Europa en in de wereld; 19.00 Gerrit Arts (v.w. bejaar denver.) jrg. Luc Rijnja. Vrijdag: 8.00 overl. fam. Arts- Janssen uit dankbaarheid; 19.00 gezindsmis; t.e.v. Maria Herman Folbers (v.w. Bejaarden ver.) jrg. vooor overl zus. Zaterdag: 8.00 overl. fam. Ambro- sius. Akolieten en misdienaars Zaterdag: 18.30 Johan en Leo Pouwels. Zondag: 9.00 Peter en Martijn Smelt; 10.15 Geert Claes; 11.45 Ricky Douwes; 18.00 Eric Arts en Hans Kerstjens. Maandag, woensdag, vrijdag; 8.00 Martin Leenders; 19.00 Twannie Pee- ters. Dins-,donder-,zaterdag: 8.00 Simpat Kapriologli en Theo Camps. Dinsdag en donderdag: 19.00 André Basten. PAROCHIE VREDESKERK Zaterdagavond: Muzikale opluiste ring door de Vredesklokjes. Intentie: overl. ouders van Ass-Delho- ven; Antoon Volleberg(Koll.); overl. Thijs Arts; overl. Toon Jacobs (van 2 vrienden) Zondag: vijfde zondag in de veertig dagentijd; 8.30 leesmis voor overl. Heerom Hubertus. Voor het tijdelijk en geestelijk welzijn van onze parochia nen; 10.00 Hoogmis, voor overl. fam. Appels- de Boer; 11.30 leesmis voor overl. fam. Baeten-Martens; voor overl. BenCoolenenFam.; 18.30 leesmis voor Huberta Janssen- Hendriks. Maandag: 8.00 voor overl Dina Linders; 19.00 Toon Stevens (buurt); antoon volleberg (buurt); voor overl. moeder Agatha Theuvenet. Dinsdag: 8.00 voor antoon Derks; 19.00 Voor Piet willems; vor een fam. (0 voor de fam. Martens-Michiels; Harry Linders en overl. fam. Woensdag: 8.00 voor Theodorus Claassen; 19.00 voor overl. Martinus Jacobs. Donderdag: 8.00 voor de zielen in het vagevuur; 19.00 voor Lei Heidens (buurt Nieuwlandstr); uit dankbaarheid voor verkregen gunsten. Vrijdag;Maria boodschap hoogfeest. 8.00 voor Johannes van Galen; 14.00 Huwelijks sluiting voor het bruidspaar Pouwels- Janssen in de kerk; 19.00 voor overl. ouders van Ool-Lucassen/ ouders Massen-Swaghoven Zaterdag: 8.00 overl. ouders en kinderen voor levende en overleven den van de fam. de Haart-Creemers; 19.00 voor Antoon Volleberg(buurt) jrg. voor Jan van den Heuvel Maria van Zwamen Hermsen Willy de la Roy er Annie van den Akker. Mededelingen Communie assistentie wordt ver leend door Hr. Bastiaans en Hr. v. Winkel. Kindercrèche onder de mis van 11.30 door Mientje Kusters. Is uw vastenoffer al gegeven ten bate van Zr. Ewals, die 148 kinderen uit Zuid afrika een toekomst wil bieden? Zakjes verkrijgbaar in de kerk, en u kunt ze terugbezorgen via de offerkis ten. Dank U! Dankt U eraan en zeg verder dat de missen van 8.00 en 9.00 zijn gewijzigd in 8.30 uur. Akolieten en Misdienaars Zondag: 8.30 S. Rongen, B. Verste gen; 10.00 F. Vercouteren, S. Fijneman en M. Fijneman; 11.30 0. Geurts en P. van Weert; 18.30 G. Krijnen en P. Dinter. Ma.Di.Wo.: 8.00 O. v. Leeuwen; 19.00 S. de Bruijn. Do.Vrij. Zat.: 8.00 Nico; 19.00 R. Duivenvoorde en J. Verstegen. Akolieten opgelet voor jullie is er 18 maart een bijeenkomst bij de kapelaan thuis. We beginnen om 19.30. PROTESTANTSE KERKGEMEENSCHAP 20 maart a.s. de vijfde zondag in de veertigdagentijd, om tien uur dienst in de aula van Den Hoebert, waarin voorgaat Prof. Dr. N.T. Bakker uit Roosendaal. Koliekten voor de Noodlijdende Gemeenten en het plaatselijk kerke- werk. Tijdens de dienst kinderkerk en oppas. PAROCHIE OOSTRUM Zaterdag: 19.00 Linda Goemans Bert Daniëls en overl. fam. Albert Claessens (vw. de kaartclub) Hen- drina Maria Houwen-Jacobs Jan en Jos Haegens Annie Haegens- van Bergen overl. fam. Kessels-Nissen (jongerenkoor) Zondag: vijfde zondag van de veertigdagentijd. 8.30 Harry Vermeulen en overl. fam. 10.00 Gest. jaard. Jozef Jenneskens en echtgenote Jan Kessels (gem. Koor) Maandag: 9.00 tot zekere int. Dinsdag: 9.00 tot int. van de fam.T. Woensdag: 9.00 Toon Janssen. Donderdag: 9.00 Gest. jaard. Willem Jenneskens. Vrijdag: 9.00 t.e.v. O.L. Vrouw van Oostrum overl. ouders Hulsman- Jansen. Zaterdag: 19.00 Gezinsmis met palm- wijding gest. jaard. Michel Jacobs vader en moeder Maas en Mia en Joep overl: fam. Madou- van de Eisen overl. fam. Gommans overl. tante Jacobus Driessen en Henrica Driessen- Daniëls Jaard. Lena Camps-Driessen Wim Emons (kinderkoor) Misdienaars Zaterdag: Marcel Holtackers.John Martens, Tonny Linders, Twan van Enckevort. Zondag: 8.30 Geert Ver steegen, Arno Janssen, Paul Bovendeerdt, Maarten Camps.; 10.00 Ron Versleijen, Robin Oudenhoven, Sjonnie van Cuijck, Coen Litjens. Vijfde zondag in de veertigdagentijd De veertigdaagse bezinningsperiode schiet al op; nog twee weken en het is Pasen. Het wordt tijd, dat we gaan kiezen voor iets nieuws om hoopvol verder te kunnen gaan. We zullen het samen moeten doen. Fouten maken we ook allemaal. In de a.s. boeteviering hebben we de kans een nieuwe weg te vinden naar God en naar elkaar. PAROCHIE OIRLO 5e zondag van de veertigdagentijd Zaterdag: 19.00 Gez. H.Mis (Dames koor) Allegondag Friesen-Custers Piet rongen Mathias Drabbels Martien Classens st. Martinus bomm Maria Poels. Zondag: 8.30 H.Mis t.e.v. H. Machutus (Friesen); 10.30 Hoogmis. Jan Peeters namens de kollectanten st. Johannes v.d. Sterren en Petronella Muijzers. Dinsdag: 8.00 H.Mis s.t Mathias Gooren Gertrudis v.d. Water. Woensdag: 8.00 H.Mis st.-Joh. Thijssen Maria v.d. Laak 2 Jacomina geurts Johanna Rongen. Donderdag: 8.00 H.Mis t.e.v. O.L. Vrouw. Vrijdag: feest van Maria Boodschap 19.00H.Mis Gerardus Wismans en Petronella Lommen. Zaterdag: 19.00 Gez.H.Mis (kinder koor) Truss Guffens-Swinkels Martien Classens Jan Zanders. PAROCHIE CASTENRAY Misdienaars Pepijn Houwen en René Arts; Eddy Philipsen en Martijn Jeuken; Robert van Casteren en Xavier Weys. Zaterdag: 19.00 overl. fam. Donders- Hoedemakers Piet Rambags (coll) Zondag: 8.00 voor het geestel. en tijdel. welzijn van alle parochianen, t.e.v. O.L Vr. van A.B.; 10.00 Overl. ouders Ewals- van de Loo. Dinsdag: 19.00 uit dankbaarheid (D) Woensdag: 8.00 overl. ouders Sey- kens en Collin int. offeraars. Donderdag: 8.00 Piet Rambags (be jaarden- Biljart-club van Castenray) Vrijdag: 8.00 Martinus Kuypers (koll) Zaterdag: 19.00 overl. fam. Wismans Wijnhoven; 17.00 Extra H.Mis bij gelegenheid van het 25 jarig bestaan van de KJB uw Venrays weekblad PAROCHIE LEUNEN Zaterdag: 19.00 lsm. Maria Ver- schuuren Verstappen (vanw. fam. Ver- schuuren) gest. jd. v. Henri Weijs, echtg en overl. kinderen lsm. t.e.v. H. Jozef. Zondag: 8.00 Lsm. overl. fam. Claessens-Gussen lsm. v. Gertruda v. Opbergen overl. ouders en fam.; 10.00 hgm. v. pastoor de Bot gest. jd. Willem Jenniskens gest. jd. v. Piet Loenen, echtg en Jan Loenen; 11.15 lsm v. Harry Heesen lsm. v. Martinus Heesen en overl. fam. weekd. v. Maria Loonen Scheffers. Maandag: 19.00 lsm. v. Henri Direks lsm v. Maria Achten- v. Dijck en overl. fam. Dinsdag: 8.00 lsm. t.e.v. O.L.Vrouw /lsm. Jan Tax Woensdag: 19.00 lsm v. Frans v. Bavel en overl fam lsm. Ant Verheijen en overl. ouders. Donderdag: 19.00 maandd. v. Ine Janssen lsm. v. Gertruda v. Opbergen overl. ouders en fam. Vrijdag: 19.00 lsm tot bijz. int. (v) lsm t.e.v. O.L.Vrouw v. Altijd dur. Bijstand (M) Zaterdag: 19.00 Boeteviering aanslui- dtend jd. v. Sjeng Philipsen maandd v. Rudy Croqué lsm. Frans Rongen en overl. fam. Rongen-v. Cuijck. Misdienaar: 19.00 Sander Peeters. Akolythen: za. 19.00 Th.v. Kempen, R. Duijkers zo. 8.00 J.Janssen 10.00 hgm. R. v.d. Beele, E. Kanters en W. Heidens; 11.15 Men T. Heesen. Huweüjkafk.: Dré v.d. Sterren - Maij Huijs (hegelsom) Vastenactie: Hebt u uw vastenoffer al gegeven Zo ja, dan hartelijk dank Zo neen, doe het dan nu RECTORAAT VEULEN Zaterdag: 19.00 Hgm. ter ere H. Jozef tot bez. int. Zondag: 5e zondag veertigdagentijd 9.45 Hgm. jgt.Cecilia Wylick Englen; 11.15 Hgm voor Jan v.d. Aker. Maandag: 8.00 lsm. fam Drabbels Klaasen Meyel. Dinsdag: 8.00 lsm. Sef Linders en overi fam. Woensdag: 8.00 Lsm. Antonia Jans sen Sanders. Donderdag: 8.00 lsm uit dankbaar heid fam Geurts Ambrosius. Vrijdag: 8.00 Lsm Gertruda v. Opbergen. Zaterdag: 7.00 Hgm Sef Linders en overl ouders. Akolieten Zondag: C. Classens Reintjes Janssen. Misdienaars Spreeuwenberg Mare Reintjes Frank. RECTORAAT HEIDE Zondag: vijfde zondag in de veertig dagentijd. 8.00 H.Mis voor Johannes Mommen Maria Seijkens Piet Lomme; 10.00 Hoogmis gesticht gezongen rg. voor Handrie Maas. Akolieten: Peter Vollenberg en Comé v. Meijel. Misdienaars: Marco en Michel v. Kempen Tweede inzameling van de Vasten- aktie. Maandag: 8.00 H.Mis voor Helm claes. Dinsdag: 8.00 H.Mis voor Piet Spee. Woensdag: 8.00 H.Mis uit dankbaar heid. Donderdag: 8.00 H.Mis voor de overl. ouders Meijboom-Janssen en overleden familieleden. Vrijdag: Maria Boodschap; 8.00 H.Mis voor de overl ouders Huisman- Pouwels en zoons. Zaterdag: 19.30 avondmis voor Jan v. Dijck en Petronella Wismans. EEN ABONNEMENT WAARD PAROCHIE YSSELSTEYN Zaterdag: 19.00 HM voor Marian v. Haperen en overl fam./ HM voor Teng Pouwels nms. de buurt. Zondag: 8.30 H.M. voor bijz. int.; 10.00 gest. jrgt. v. Hendrikus v.d. Ven en Theo v.d. Ven HM voor overl. parochianen mrt 1982- mart 1983; 11.30 HM v. overl. ouders Arts-Gielen en Harrie en Jacob Arts. Maandag: 19.00 HM voor Helm Janssen Antonetta Hendriks Teng Pouwels nms. fam. Nooyen en fam Spreeuwenberg. Dinsdag: 8.00 HM voor Mathieu Arts en overl fam. Arts Jenniskens/ HM voor Jan Jeurissen. Woensdag: 8.00 HM uit dankbaar heid. Donderdag: 8.00 HM overl. fam. Peeters- Verhaegh feest van Maria Boodschap.; 19.00 weekd. v. Teng Pouwels Jan Hendrix Piet Spee Jeu v. Ass en overl. fam. Zaterdag: 19.00 HM voor Teng Pouwels nms de buurt. Misdienaars Zaterdag: 19.00 Patrick vergeldt en Peter Michels. Zondag: 8.30 Roel Emont en Mare sijbers 10.00 Tom Lemmens en Noël Michels; 11.30 Joan Lutters en Bart Rongen. Weekdagen:Rob Janssen en Bart Marcellis. Vrij: Patrick Marcellis en Rob Strijbos. Mededelingen: In de Goede week zijn de boetevieringen op Dinsdag 29 en woensdag 30 maart 's avonds om half acht, gevolgd door de H.Mis. Gelegen heid voor persoonlijke biecht is er op die avonden van 6-7 uur. In het volgende nummer komen de diensten van de Goede week en Pasen. Denkt U nog aan de Vastenactie? In de goede week is de tweede inzameling voor pater Ch. v.d. Hoff uit Maas tricht. De bus staat achter in de kerk. Mogen we rekenen op aller medewer king? Het speciale banknummer voor missie- activieteiten in onze parochie is: Missieacties H.Oda no: 15.93.15.344. Via dit banknummer hebt U een bewijsje voor aftrek van de belasting! KERK 'T ZONNELIED Vrijdag 18 maart: 14.00 huwelijks viering van Dhr. Thomassen en Mej. Smedts. Zaterdag 19 maart: Eucharistievie ring om 19.00 uur. Geen crèche. Mis- intentie: overl. ouders en fam. de Lange-Groart en van Treeck-Stoffels. Zondag 20 maart: Gezongen eucha ristieviering om 10.00 uur m.m.v. ons Gemengd Koor. Kindercrèche wordt verzorgd door Iris Kroon en Yvonne Cybulkski. Misintentie: Jos Linders en jerti overl. fam. dhr. P. Kruysen Peter en Marianne Verstappen (namens de Cla- njn raschool). Woensdag 23 maart: Eucharistievie ring om 19.00 uur. Misintentie: Zr. Philomena. PAROCHIE MERSELO Zaterdag: feest van St. Joseph. 7.00 Jongeren Mis. Thema „Elk huis draagt zijn kruis. int. M.v.d. Zanden. Zondag: 20 maart: 5e zondag van de Vasten: Vroeger Passie zondag; 10.00 Bernard Gielen Maria Arts en fam.; 11.30 Ter ere van het H. Sacrament. Maandag: sterfdag van H. Benedic- tus. 8.30 jgt. Antoon v.d. Hoogenhof- AM Drabbels en dochter Wilhelmina. Dinsdag: H.Turibius de Mongrovejo: 8.30 jgt. Johanna en Hendrika Custers. Woensdag: schoolmis; 8.45 jgt. Hen- ricus v. Osch- Theodora Poels. Donderdag: 8.30 Jacobus van Meyel. Vrijdag: feest van Maria boodschap 8.30 jgt. Jan Mathijs Michels- Christina v.d.Hoven; 7.00 's avonds toediening van H. Vormsel door Mgr. Janssen, Oudbisschop van Ethiopië, nu pastoor in Broekhuizen. Int. Mevr. Willemsen- Ophei. Zaterdag: feest va. H. Ludger, Bisschop.6.00 uur en niet om 7.00 uur H.Mis tot int. van Natuurvrienden, vooravond van Palm zondag. Misdienaars Zondag: 10.00 en zaterdag: Judith Gellings en Anja Versteegen; 11.30 Susanne v. Kruijssen en Saskia Arts. Kollectanten Zaterdag: 7.00 H. Arts. Zondag: 10.00 F. Hendrix; 11.30 G. Ewals. Kerk schoonmaken 24 maart: Mevr. Michels Kleindorp 6b Mevr. Hendriks Weth. Pubbenstr. Vergeet niet de vastenactie. Voor Palmzondag heb ik weer palmtak jes nodig. Wie kan er me bezorgen? RECTORAAT VREDEPEEL Zaterdag: 19.00 ter ere van St. Jozef. Zondag: 10.00 uit dankbaarheid. Maandag: 19.15 t.i.v. fam. v.d. Heuvel. Dinsdag: 8.00 t.i.v. fam Huis. Woensdag: 10.15 t.i.v. fam. Bol Donderdag: 8.00 t.i.v. fam. v.Hoof Vrijdag: Feest van Maria Boodschap 19.15 H.Mis t.i.v. M. Janssen. Zaterdag: 19.00 t.i.v. fam. Botden RECTORAAT SMAKT Zaterdag: feest van de H.Jozef 8.30 H.Mis t.e.v. de H.Jozef voor genezing van een zieke, uit dankbaar heid, voor moeilijkheden in gezin, voor werk. voor alle int.; 10.00 Plechtige hoogmis met medewerking van dames en heren koor uit Smakt-Holthees voor Ardina van de Broek-Jonkers overl. fam. Rutten alle int. v.d. Pelgrims.; 11.30 H.Mis t.e.v. de H.Jozef voor zegen in gezin, uit dankbaarheid, voor alle andere int.; 15.00 gebedsdienst t.e.v. de H.Jozef; 19.00 Plechtige avondmis t.e.v. de H.Jozef met mede werking van het gemengdkoor uit Arcen, voor overl. ouders Nellen Toon Sanders /fam.Verstegen-Kuipers Jozef Wismans Dorus Koek v.b.i. Zondag: 8.30 H.Mis te Holthees voor Johannus van de Ven fam. v.d. Heyden Tieny Marten.; 8.30 H.Mis t.e.v. de H.Jozef uit dankbaarheid voor zegen in gezin en voor vele int. van Pelgrims.; 10.00 Plechtige Hoogmis met medewerking van zangvereniging Vondel uit Vierlingsbeek, voor verkre gen gunsten, uit dankbaarheid, t.z.i. voor overl. ouders Philipsen van Dijck, overl. van Kempen-Lochtens overl ouders van Ex-Barends Toos en Dick fam. Rutten-Janssen.; 11.30 H.Mis t.e.v. de H. Jozef uit dankbaarheid v.b.i. voor alle intenties.; 15.00 Gebeds dienst t.e.v. de H.Jozef. Maandag: 8.45 H.Mis voor de overl. van de Karmel voor een zieke, voor werk en v.b.i.; 15.00 Bedevaart Sprae- land. Dinsdag: 8.45 H.Mis voor genezing van een zieke t.z.i.; 10.00 H.Mis voor bedevaart uit Dongen; 15.00 H.Mis voor St. Servaas. Woensdag: 8.45 H.Mis t.e.v. de H. Jozef voor vele int. van Pelgrims; 10.00 H.Mis voor Bedevaart Gilze-Rijen. Donderdag: 8.45 H.Mis uit dank baarheid t.z.i.; 11.00 H.Mis voor bedevaart Bleyerheide- Kerkrade; 14.30 bedevaart de Kruuze. Vrijdag: 8.45 H.Mis t.e.v. de H.Jozef voor verkregen gunst uit dankbaarheid v.b.i. voor alle int. VAMOSAVER NOTICIAS RELIGIOSAS EI doningo próximo el dia 20 de marxo 5 domingo de Cuaresma: celebramos la fiesta de San José en la Misa de las once y cuarte en nuestra capilla, overloonseweg 2 con cantos en castellano y meditación sobre la Pasión de Nuestro Sefior. Tal vez hay dos de vosotros que en el Domingo de Ramos (eld dia 27 de marzo) quieren leer con el padre Juan en la Misa La Passion de Nuestro Sefior? Hasta la vista! NOTICIAS CULTURALES Todos los Lunes, Miercoles y Viemes haty excuela para Espafioles: primera etapa, segudna etapa y Adultos. En el Centro, el sèbado el dia 19 de marzo, al las 8 horas, de las noche: pelicula en espafiol (video). Hasta La vista! JEHOVAH'S GETUIGEN Hierbij nodigen wij u uit voor, het bijwonen, van een bijbel toespraak met als thema, Leef niet voor uzelf, maar voor het doen van gods wil. In de Koninkrijkzaal aan de Henry Dunantstraat 11 aanvang 10.00 V.M. gratis toegang, geen collecte.

Peel en Maas | 1983 | | pagina 12