VERENIGINGSnWS ■a.m y> WAB KAMERKOOR JIIM MERSELO SPRINGPLANK 1UTERPENIECWS Orkestvereniging TT- Km L.V.B. VENRAY O.J.C. DE BARAK FREE WHEELIN I.V.N. NRD.WEST cav27mc Venrays Mannenkoor St. Pe\^S Oudervereniging mbd-kinderen IXF0 OUDEREN WERKGROEP „EX" Venray VOGG afd. Venray „TUSSEN MAAS EN PEEL" WIJK OUD PAPIER Verenigingsnieuws s.v.p. zo vroeg moge lijk inleveren, uiterlijk dinsdags 10 uur. Donderdag 17 maan van 20.00 tot 21.00 uur repetitie in het voormalig Lyceum, Leunseweg, i.v.m^opname ROZ op 24 maart. Hierna wordt de repetitie voortgezet in de Burggraaf. Donderdag 24 maart opname voor de ROZ in het voormalig Lyceum. Aller opkomst gewenst. Donderdag 31 maart om 20.00 uur Alg. Jaarvergadering in de Burggraaf. Op de agenda o.a. bestuursverkiezing. Donderdag 7 april om 19.30 uur repetitie tenoren en om 20.00 uur gehele koor. Na afloop kwartaaltoepen. Vrijdag 15 april, opluistering receptie J. v.d. Velde. Zaterdag 16 april, Geritskorenavond jn Schinveld. Op deze avond treden alle koren op die onder leiding staat van onze dirigent dhr. Pierre Gerits. Dat zijn: Mannenkoor Oranje, Schinveld, Mannenkoor Polyhymnia, Heerlen, Mannenkoor Vriendenkring St. Rochus Ubach over Worms, Gemengd koor St. Caecilia, Hulsberg en het Venrays Mannenkoor. Na afloop is er nog gezellig samenzijn. Ook de dames worden uigenodigd om deze avond mee temaken. Afmelden: R. v. Mi., tel. 86917 of De Burggraaf, tel. 81244. Donderdag 17 maart: 19.30 uur generale repetitie harmonie orkest i.v.m. concert zondag a.s. Gelieve er rekening mee te houden dat repetitie eventueel wat langer duurt dan normaal, (jeugdleden!!) Zaterdag 19 maart: 14.00 uur bijeenkomst in clublokaal voetbalvereniging Venray- sportpark De Wieën, voor het spelen van de volksliederen b.g.v. voetbalint. Neder land - West Duitsland (dames) Uniform: Wit hemd en vlinderdas. Zondag 20 maart: 11.30 uur Zondagochtendconcert in foyer schouwburg samen met Zangers van St. Frans. Uniform. Wit hemd en vlinderdag. Donderdag 24 maart: j9.30 uur repetitie harmonieorkest. Agenda Zaterdag§zondag 9-10 april: Solistenconcours te Merselo. Zondag 24 april en 1 mei: Communiefeesten in diverse parochies. Zondagmiddag 12 juni: intocht jeugdvierdaagse. Zaterdag 18 juni: Deelname Peeltournooi in Neerkant. Zondag 18s<»pt.: Gemeentelijk muziektournooi te Oirlo (voorbereiding concours) Zondag 2 oktober: Deelname aan bondsconcour te Kerk- rade in de Rodahal (als laatst deelne mende vereniging die dag) Zondag 27 november: Zondagochtendconcert met de Gemeng de zangvereniging. Leerlingenopleiding Donderdag 17 maart: 1.30 uur generale repetitie voor concert op zondag. Zondag 20 maart: zie harmonieorkest. Donderdag 24 maart: 18.30 uur repetitie jeugdorkest. Individuele repetities volgens afspraak met uw leraar. Drumband Zaterdag 19 maart: 14.00 uur kantine voetbalclub sport park De Wieën zie harmonieorkest. Zondag 20 maart: Géén repetitie i.v.m. zondagochtend concert harmonie. Zie verder agenda harmonieorkest. Afmelden harmonie-orkest bij de secr. tel. 80225; leerlingen bij de Hr. Raedts, tel. 82803; en drumband bij de heer van Els, tel. 86824. Telefoon clublokaal: 82515. DAMESKOOR Zondag 20 maart: 11.00 uur gezamenlijke koorrepetitie. Maandag 21 maart: 19.00 uur Sopranen 19.30 uur Vergadering bestuur bij de fam.Hendriks. Dinsdag 22 maart: Geen repetitie voor de alten. Zondag 27 maart: 11.00 uur geza menlijke koorrepetitie. „BOJEMA" Vrijdag 18 maart: 18.45 uur orkest voor allen. Donder 24 maart: 20.15 uur vergadering bestuur en ouders bij de fam. van der Meulen. „SALTARELLO" Zaterdag 19 maart: 16.00 uur gezamenlijke repetitie. „ANGÈVOLÊ" Zondag 20 maart: 18.45 uur repetitie in Merselo. Woensdag 23 maart om 20.00 uur repetitie voor het heiekoor in de voormalige Henseniusschool. Zaterdag 26 maart zingen we om 19.00 uur tijdens de avondmis in de Vredeskerk; boven bij het orgel. Zondag 10 april, Beloken Pasen, zingen we om 10.00 uur de meerstem mige Latijnse Hoogmis in de kapel van het Ziekenhuis, in uniform. Zondag 24 april om 11.30 uur in de Schouwburg het zondagochtendconcert in uniform. Als U verhinderd bent, graag uw afmelding aan mevr. v.d. Waerden, tel. 83659, of aan mevr. v.d. Bekerom, tel. 83332. VENRAYS GEMENGDE ZANGVERENIGING ARS MUSIACA Zaterdag 19 maart. Om 20.00 uur concert in het Gemeen schapshuis „Den Draai" te Zeilberg. Vertrek om 19.15 uur vanaf Hotel Juliana, Julianasingel; 19.20 uur Bruk- ske, Bachstraat en 19.25 uur garage Strijbosch, Langstraat. Dinsdag 22 maart. Dm 19.30 uur repetitie voor de tenoren onr2QJX) uur voor het hele koor in de Essel, Ursulastraat. Indien U verhinderd bent dan gelieve U zich af te melden bij: dhr. J. Steijlen, Kolkweg 3, tel. 81221 of mevr. W. Manders-Weijers, Oranjestraat 7, tel 86159. Gedurenden de openingstijden van het Tuincentrum Henk Smits kunt U oud papier deponeren in de loods aclker het centrum. Vrijdag 18 maart: Om 18.30 uur voor alten en sopranen om 19.15 uur voor tenoren en bassen Zondag 20 maart: om 10.15 uur Hoogmis in de Paterskerk aansluitend om 11.30 uur deelname aan het zondagochtendconcert in de schouwburg (in uniform) Maandag 21 maart: geen repetitie dinsdag 22 maart: om 18.30 uur voor alten en sopranen Woensdag 23 maart: om 18.45 uur voor de nieuwelingen met aansluitend om 19.30 uur spelavond voor alle jongens. Eventuele afmeldingen: secretariaat Langstraat 104 tel. 81690 Algemeen: Op zondag 20 maart a.s. mag niemand ontbreken in de Hoogmis en bij het zondagochtendconcert in de schouw burg. Denk er om: in uniform. Woensdag 23 maart. Repetitie van 18.30 tot 19.30 uur in de Henseniusschool. Gaarne trouwe op komst i.v.m. de komende activiteiten. Bij afwezigheid s.v.p. even afmelden, zo ook nieuwe leden mogén zich opgeven bij het bestuur. Woensdag 23 maart. Orkestrepetitie o.l.v. Henri Adams om 20.15 uur. Het barokensemble repeteert o.l.v. Jan Temme ook om 20.15 uur. Afmelden bij Pie Noten, tel. 87858. Door een comminicatiestoornis zijn er de afgelopen week geen berichten verschenen in de Peel en Maas. In geval van twijfel altijd even bellen. Onder staand vinden jullie de agenda voor uitvoeringen buiten Venray. Je ziet het is een hele lijst. Door de drukte rondom Pasen zijn er extra repetities ingelast. 19 maart: repetitie koor en orkest 19.30 in de Heide. 22 maart: repetitie orkest en solisten 19.30 in Venray. 23 maart: Repetitie koor bij Gerard 21.00 Agenda: 26 maart Maastricht. 9 april Brussel 30 april Hilversum 5 mei Nijmegen. Voor een groot aantal belangstellen- derrwerd zondag medewerking verleend aan een zeer geslaagd zondagochtend concert in de Schouwburg. Voor zaterdag 19 maart staat de opluistering van de Damesinterland Nederland-West Duitsland op het pro gramma. Verzamelen om 13.45 uur in het clublokaal van SV Venray, Den Boggerd. Bij het onderschrift van de verleden week geplaatste foto werd abusievelijk de naam Carla Rommen-Driessen ver meld. Dit moet echter Carla Rommen- Kessels zijn. S'Z^liMKWOOft DEOTEDEttlOKJES*» 16.00-17.00 16.30-17.30 Vrijdag 18 maart: le stem: rep. van 2e stem: rep. van Zaterdag 19 maart: Om 19.00 uur zingen we de mis in de Vredeskerk. Vrijdag 25 maart: le stem: rep. van 16.00-17.00 16.30-17.30 Zaterdag 26 maart: Om 19.00 uur zingen we de mis in het Schuttersveld. Let goed op de tijden van de repetities en kom op tijd. Zaterdag 19 maart moeten jullie om 18.30 uur in het parochiezaaltje zijn, beslist niet later. Zorg ervoor dat je een wit bloesje op truitje aantrekt, de jongens een wit overhemd. Vrijdag 18 maart krijgen jullie een briefje mee, dat je zaterdag 19 maart weer moet inleveren, vergeet dat niet! Ik verwacht jullie allemaal op de repetitie vrijdag. Tot dan. KATHOLIEKE VROUWENVERENIGING II Kt JE VROUWEN Woensdag 23 maart a.s. vieren wij Moederdag. We beginnen om 19.00 uur met 'n Eucharistieviering in de Paters kerk. Daarna wordt de avond verder gezellig doorgebracht in zaal „In Den Engel" met een kwis. De oudervereniging M.B.D. kinderen limburg organiseert op dinsdag 22 maart 1983, voor de 3e maal in Tegclen, een gespreksavond voor haar leden en overige be'-mgstellenden. Deze avond vindt plaats in Restaurant Lucker, Roermondseweg 27, Tegelen. De aanvang van de avond is gepland om 20.00 uur. De toegang is gratis. Het thema van deze avond is: „Het functioneren en accepteren van M.B.D. Kinderen in hun naaste omgeving en maatschappij". Tijdens deze avond zal ook nog nadere informatie verstrekt worden betreffende de studiedag, die op 9 april a.s., gehouden zal worden in de Stadschouwburg te Heerlen on het motto: M.B.D.;wat kun je ermee, wat doe je ermee. Hieraan werken o.a. mee: Prof. Dr. W.F.J. Kok, Drs. H. Biemans en Drs. P. Steneker. Aanmelding voor deze studiedag is nog steeds mogelijk en kan tijdens deze gespreksavonden geschieden. De bedevaart naar Sint Jozef in de Smakt voor de leden van de Ouderen vereniging gaat niet door. Op dinsdag 22 maart,wordt U verwacht in de „Winkel van Sinkel". Om 14.30 uur kunt U genieten van een heerlijk kopje koffie. Ook krijgt U via het vertonen van dia's inlichtingen over het Derde Wereld project, dat door deze winkel wordt betaald. U bent vanaf 14.30 uur van harte welkom. Inloopavond van de Werkgroep EX voor iedereen op dinsdagavond van 19.30 tot 22.00 uur in het pand van MASJ, Hoenderstraat 33 te Venray. huisvrouwenkontakt brukske Deze week, op dinsdag 22 maart gaan we dan toch echt bloemen maken van gekleurde panty's. Door een vergissing mijnerzijds stond dt ook al de vorige keer aangekondigd, maar toen zijn we naar de pottenbakker de Blauwbilgorgel gegaan. Heel interessant was dat. Vindt u het jammer dat u dit gemist hebt? Geen nood. De pottenbakker heeft ons verzekerd dat u ook zo in uw eentje kunt komen kijken. Misschien een idee onder de paasvacantie met de kinderen. Goed, deze week dus de kousenbloe- men. Brengt u s.v.p. naald en draad en een schaar mee? en als u ze hebt, gekleurde panty's die niet kunnen ladderen, U weet wel van de net nylons. We beginnen om kwart over negen in het wijkcentrum de Kiosk en tijdens deze morgen is er gelegenheid om in de donkere kamer een zwartvergroting van een negatief te maken. Als U dit wilt, brengt u dan een negatief mee, het mag gerust kleuren zijn, de afdruk wordt zwart wit. De kosten voor dit alles zijn toch maar 3,25, en dan is er ook nog een crèche voor als u kleine kinderen wilt meebrengen. Voor eventuele inlichtingen kunt u bellen naar 81397 in Venray. Voor de leden van de Limburgse Vrouwen Beweging kring Venray is de jaarlijkse Culturele Kringavond op maandag 21 maart 1983 in de Schouw burg te Venray. Om 19.00 uur openingsrede door de kringvoorzitster Mevr. Lenkens. Aansluitend is er een lezing: Ervaringen van een vrouw in het pastorale werk, door Mevr. Maria van Kan Groothof uit Deurne Na de pauze is er toneel, zang en dans gebracht door de leden van de afdelingen Merselo, Leunen, Ysselsteyn en Castenray. Voor aanvang en in de pauze, is er in de foyer van de Schouwburg gelegen heid een tentoonstelling te bezichtigen van creatief werk, gemaakt door LVB- leden van de 12 afdelingen van kring Venray. Opgave en verdere informatie bij de plaatselijke afdelingen. De Vereniging van Ouders van Geestelijk Gehandicapten houdt haar jaarlijkse voorjaarsvergadering op maandag 21 maart a.s. in zaal „In den Engel" te Venray. Aanvang 20.00 uur. Op deze avond zal door Dhr. L.J. Leenaerts, sub-hoofd van de afd. Sociale Zaken van de gemeente Venray, een spreekbeurt worden gehouden over sociale verzekeringen en bijstandsaan gelegenheden voor geestelijk gehandi capten. Het bestuur nodigt alle leden uit deze vergadering bij te wonen. Ook niet- leden die hierover belangstelling heb ben, zijn eveneens van harte welkom. Afgelopen weekend hebben we af scheid genomen van 3 leden van onze afdeling op de ouwe»sokken avond. Het was best gezellig en er waren heel wat mensen aanwezig. Een van deze ouwe zakken leid trouwens zaterdag nog een excursie. Deze excursie gaat naar de Griendt- veense peel en er zal vooral naar vogels worden gekeken maar natuurlijk ook naar andere dingen die ons pad kruisen. De excursie vertrekt om 8.00 uur vanaf het schouburgplein Zaterdag is er trouwens, ook teelwer- ken wie mee wil doen moet ook om 8.00 uur op het schouwburgplein zijn om 9.00 uur in Griendtsveen bij het kerkje te kunnen zijn. Verder is er dan zondag nog een combi- excursie met afdeling Grubben- vorst van de NJN. We gaan dan met z'n allen de Hamert in. Vertrek 9.00 uur vanaf het schouwburgplein. Vrijdag 18 maart: Vanavond kan het zwemmen niet doorgaan, omdat het al volgeboekt is. Misschien volgende week beter. Daarom is er vanavond disco-avond vanaf 7 uur is iedereen van 12-15 jaar welkom. LET OP Vanaf volgende week 25 maart zal JUM op vrijdagavond tot half 11 geopend zijn. Houdt hier rekening mee. Zaterdag 19 maart: Is Jum zoals elke zaterdagavond geopend vanaf 20.00 uur. ledereen vanaf 15 jaar is dan van harte welkom. Zondag 20 maart Geopend vanaf 15.00 uur. Om ±20.00 uur Zal er weer een video- film gedraaid worden. Op 23 april optreden van SON OF TARZANÜ! Hier 'n recensie van „Tröckewer kecks" die 'n optreden verzorgen a.s. donderdag 17 maart in o.j.c. „De Brak" De band komt uit Amsterdam en maakt Nederlands talige snelle muziek te verelijken met „Ramones"- „Dead Kennedy's" ze speelden onder andere in het voor programma van The Underto nes, U.K. Subs, Richard Hell etc. Maakte onlangs 'n single „niet alle meisjes zijn verliefd op kors", „Lang zo aardig niet" De muziek handeld over Digitaalwekkers, strip helden, kinder lokkers, kanibalisme, solipsisme, Mas samoord en slagbomen te vinden op de lp „Schliesbaum" Aanvang 10.00 uur. Toontje Lager voorverkoop. Morgen, vrijdag 18 maart start de voorverkoop van het optreden van Toontje Lager. Dit optreden vindt vrijdag 22 april a.s. plaats. Toontje Lager timmert op dit mo ment keihard aan de weg met haar single ,,ik heb zoveel te doen"; een potentiële nummer 1 hit volgens de hilversumse deejee's (maar ja, wie kent hun belangen). De kaartjes zijn te koop bij de Muziekbal, Grammo en natuurlijk bij Free Wheelin. Over de voorverkoop het volgende. Wij rekenen erop dat het storm loopt op de kaartjes; mocht blijken dat de 300 kaartjes (meer kunnen er helaas niet in Free Wheelin) binnen enkele dagen uitverkocht zijn, dan gaan we dit concert verplaatsen naar een grotere gelegenheid binnen Venray, zodat meer mensen kunnen genieten van Toontje Lager. Dus, zowieso snel een kaartje kopen om niet achter het net te vissen en verder deze rubriek in de gaten te houden voor verdere mededelingen. Free Wheelin-Voorkant. Zaterdag 26 maart spelen er twee Venrayse groepen (uitzonderlijkerwijs: gratis toegang). Volgende week hierover uitgebreide informatie. Zaterdag 9 april: Whale. Door omstandigheden valt de voor komende zondag 20 maart geplande excursie, naar het Schuitwater te Broekhuizen, uit! De excursie-leiding heeft ter vervanging een 8 km. lange wandeling op het programma, door de boswachterij Horst: de Schadijker- bossen! Dit gebied, groot 306 ha., ligt ten noord-westen van Horst. Het zijn hoofdzakelijk uitgestrekte naaldhout- bossen die indertijd zijn aangelegd op stuifzanden door de gemeente Horst met een renteloos voorschot van de staat. De terreinen zijn door ruiling overgegaan naar het Ministerie van Landbouw en Visserij. Naast leden, zijn liefhebbers voor een fikse wandeling van harte welkom! De excursie staat o.l.v. Lies Oudenhoven en Marianne Jacobs. Vertrek vanaf het Schouwburgplein Venray om 09.30 uur. Tot ziens a.s. zondag! Hallo disco liefhebbers, Weten jullie dat er zaterdag weer een disco is? Ja maak maar een teken op de kalender en niet vergeten. Natuurlijk hebben we ook zaterdag weer de nieuwste tophits, zoals de boer is troef van Normaal. We beginnen zaterdag om 19.30 uur en stoppen om 22.00 uur. Anja, Gerrit, Geert, Mieke, Mientje, Wim en Wiel zullen namens de leiding aanwezig zijn. De entree is 1,00 en zoals gewoonlijk in wijkgebouw Den Hoender. boekhandel van den munchhof is ook dinsdag* de gehele dag geopend Lourdescomité Hallo jongelui. A.s. donderdagavond club voor dc jeugd van 6 t.m. 8 jaar van 18.15 tot 19.45 uur. Truus, Hanny, Monique, Jolanda en Angelique zijn aanwezig om jullie een gezellige avond te bezorgen. Vrijdagavond dropping. De dropping voert ons door de bossen en weilanden, over beken en dwars door struikgewas, dus een zaklamp mag heel zeker niet ontbreken. Vanaf het vertrekpunt naar het clubge bouw is het ongeveer 5 km. Bij elke groep kinderen loopt iemand van de leiding mee. De winnende groep krijgt een kleine attentie. Alle jongens en meisjes van 5 t.m. 13 jaar uit Zuid en natuurlijk de rest van Venray zijn van harte welkom. Na afloop krijgen jullie frites en fricandellen. Kom in ieder geval op tijd. Om 19.00 uur gaan we weg. Zeg thuis dat het i.v.m. de dropping wel wat later kan worden dan 21.00 uur. Zaterdagavond zijn we open voor jongelui vanaf 13 jaar t.m. 16 jaar van 19.30 tot 21.30 uur. Degenen die 2 april a.s. mee willen naar 't Meerdal moeten a.s. zaterdag dit kenbaar maken aan de leiding en tevens de eigen bijdrage meebrengen. Tot a.s. weekend, groetjes leiding. Zondagavond 20 maart is weer onze maandelijkse kienavond. We beginnen om 19.30 uur er zijn leuke prijzen en geld te winnen. Dan willen we de kinderen alvast laten weten dat er op woensdag 6 april in de paasvakantie een hobby en knutselmiddag is van 2 tot 4 uur. Dus allemaal tot ziens in wijkgebouw Den Hoender. Werkgroep Aktiviteiten Brukske Kaartavonden. Elke vrijdagavond is er kaarten. Ook kunt U deze avonden een spelletje komen biljarten of tafeltennissen. De aanvang is om 20.00 uur. Disco Calypso. Zaterdag 19 maart van 19.30 tot 22.00 uur en zondag 20 maart van 14.00 tot 17.00 uur is disco Calypso weer in het wijkcentrum „De Kiosk". Entree is ƒ1.-. Ruilbeurs. Zondag 20 maart van 10.00 tot 13.00 uur is er weer ruilbeurs en zoals U in de laatste weken in de Peel en Maas heeft kunnen lezen wordt hier behalve postzegels en munten ook bierviltjes, kroonkurken, sigarenbandjes, stickers enz. geruild. Wilt U hier iets meer over weten komt U dan eens naar de ruilbeurs in wijkcentrum „De Kiosk" in het Brukske. Verzamelaars vergeet niet te noteren dat er 17 april a.s. weer een ruilbeurs is van 10.00 tot 17.00 uur. QSL meeting/Rommelmarkt. Ondanks de kleine opkomst afgelo pen zaterdag tijdens de rommelmarkt waren de resultaten toch nog enigzins bevredigend. Wij zijn er toch nog niet helemaal tevreden over. De aangesleep te „rommel" was naar omstandigheden bedroevend net als de opkomst van de leden. Wij dachten dat alle leden het toch hadden kunnen weten dat er iets dergelijks georganiseerd zou worden en dan op z'n minst z'n neus had kunnen laten zien. Er waren toch ook nog enkele niet leden gekomen en dat is toch nog een positief lichtpuntje. Clubmiddag Er zijn al enkele kinderen bezig met het maken van nestkastjes. Omdat de lente alweer op komst is, is dat toch een leuk idee. Iedereen mag die dingen maken en de kosten zijn 0,00 alleen de clubmiddag kosten ƒ0,50 zoals ge woonlijk. Denk eens aan al dat plezier dat U eraan hebt of uw kinderen om het te maken en het plezier dat de vogels er aan zullen hebben als ze er hun liefdes nestje in bouwen. Dus de opkomst moet, als het goed is overweldigend zijn. Oud P«pier Bewaar het voor ons, en laat het even weten. Bel 86314 en wij halen het bij U op. afdeling Venray Men kan zich nog steeds opgeven voor de voorjaarsbedevaart, die van 14 t/m 21 mei a.s. gehouden wordt. Er hebben zich al ±60 deelnemers voor deze bedevaart aangemeld. Voor de prijs van S 750,- garanderen wij een uitstekend hotel, dichtbij de heiligdom men. Indien men dit zelf wenst kan men uiteraard goedkoper of duurder loge ren, die keuze is voor ieder persoonlijk. Voor alle gewenste inlichtingen kan men terecht bij Dhr. G. Philipsen, Goudsmidstr. 42, Venray, tel. 83575. Hij komt U gaarne aan huis bezoeken en eventueel inschrijven. Op 26 april organiseren wij in de prachtige aula van De Kruuze een voorlichtingsavond, waarop o.m. de reis en verblijf in Lourdes wordt belicht en ter verduidelijking enkele dia's worden vertoond. Verpleegkundigen, die deze pelgrimstocht ook meemaken, geven uitgebreid voorlichting wat be treft de medische kant. Medewerkers§sters gevraagd Venray wordt steeds groter, maar het aantal medewerkers/sters wordt te klein. Wij vragen vrijwilligers voor de huis- aan huis kollekte in juni a.s. Voor inlichtingen en opgave G. Philipsen Goudsmidstraat 42, tel. 83575 of H. Beerkens Noodsingel 11tel. 83428. Amateur Fotografen Veremg.ng A. F. V. VENRAY De clubavond van 24 maart is gere serveerd voor het bespreken van eigen werk (foto's en dia's). Wij hopen dat er in voldoende mate werk aanwezig zal zijn om een boeiende avond te verkrijgen. Voor hen die niet weten wat ze mee zullen brengen, willen wij de „verplichte onderwerpen" voor dit jaar nogmaals onder de aandacht brengen, nl. „Water" en „De moderne tijd". Clubleden en belangstellenden, voor een eerste of verdere kennismaking, zijn van harte welkom op deze avond. Plaats: St. Antoniusstraat 1 te Venray, aanvang: 20.00 uur. De eerstvogende bijeenkomst is op dinsdag 22 maart in defoyer van het Cultureel Centrum „De Beejekurf" te Venray om 20.00 uur. Op deze avond zal de heer drs. MKJ Smeets, oud Rijksarchivaris in Limburg spreken over: „De Roermondse Munsterabdij", haar stichting en haar betekenis voor stad en streek. In de laatste decennia hebben wij meer inzicht gekregen in de gang van zaken bij de stichting van de Cester- cienserinnenabdij, het O.L. Vrouw- Munster, te Roermond rond 1220. De betekenis van deze abdij, gesticht door de landsheer, de graaf van Gelre, blijkt niet gering geweest te zijn in religieus, economisch en cultureel opzicht voor de stad van vestiging en een groot gedeelte van het Overkwartier. Een volledig beeld hiervan kan echter nog niet gegeven worden, mede door de beperkt heid van het bronnenmateriaal. Met name verkeert het onderzoek naar de relaties tussen de abdij en Venray nog in een beginstadium, op welke relaties in een binnekort te verschijnen publikatie eveneens wordt ingegaan. De te houden inleiding wil mede een aansporing zijn om dit onderzoek juist vanuit Venray Systematisch voort te zetten. Het bestuur is ervan overtuigd, dat het een zeer interessante avond zal worden, waarbij uiteraard ook introdu- cees en andere belangstellenden van harte welkom zijn. Beste Schuttersvrienden. Op woensdag 23 maart a.s. is de jaarvergadering in het Gildehuis cafe Klomp. Aanvang 20.30 uur. Het bestuur hoopt op een goede opkomst voor deze belangrijke vergadering. TEN BATE VAN VENRAYS MANNENKOOR KAN MEN BEZORGEN IN DE CONTAINER ACHTER GARAGE VAN HAM, MAASH ESEWEQ

Peel en Maas | 1983 | | pagina 11