GEMEENTEPRAAT ar ONDANKS EEN HANDICAP TOCH SPORTPLE NOTITIES EN MEDEDELINGEN VAN DE GEMEENTE VENRAY Redactie G.A. Schütte, Bureau Voorlichting S li&U Aanleg riolering in de Langstraat Hinderwet Bouwvergunningen aangevraagd Bouwvergunning verleend Collectekalender Commissie ruimte lijke ordening en volkshuisvesting Hinderwet INVALIDEN- PARKEERKGART Voorbereidingsbe sluit bestemmings plannen Verkeersmaatregel i.v.m. ANWB- Mobielkantoor PEEL EN MAAS iQuê es eso? 030-313024 030-315212 312824-030 Kort na Pasen zal begonnen worden met de aanleg van een nieuwe riolering in de Langstraat (tussen Hensenius- straat en Palerslaan). Na de aartleg van het riool zal dit deel van de Langstraat een klinkerbestrating krijgen. Van gemeen tezij de zal geprobeerd worden de hinder ten gevolge van de werkzaamheden zoveel mogelijk te beperken. Omdat de Langstraat in het centrum van Venray ligt, is het niet te voorkomen dat naast aanwonenden ook de inwoners van het centrum en de bezoekers van het centrum enige hinder ondervinden. Immers het centrum verlaten via de Langstraat zal enige tijd onmogelijk zijn. Alle aanwonenden zijn schriftelijk uitgenodigd om op 15 maart a.s. naar het raadhuis te komen voor een informatie-avond over de werkzaam heden. De uitnodiging is helaas foutief geadresseerd. De bewoners van de Langstraat 10 t.m. 18a, die ook een uitnodiging hebben ontvangen, zijn van harte welkom. Kort daarop zal met de winkeliers vereniging van het centrum informatief overleg plaatsvinden over voorstellen voor de verkeersafwikkeling, gedurende de stremmingsperiode van de Lang straat. Via publicaties in Peel en Maas (pagina Gemeentepraat) zal aan de Venrayse bevolking worden meegedeeld welke verkeersmaatregelen getroffen worden. kennisgeving bekendmaking aanvraag Burgemeester en wethouders van Venray, gelet x>p artikel 12 van de Wet algemene bepalingen milieuhygiëne; maken bekend: dat op 28 januari 1983 bij hen een aanvraag is ingekomen van Gebr. Jaspers, Steegse Peelweg 143 te Yssel- steyn-Venray, voor een vergunning ingevolge de Hinderwet voor het oprichten, in werking brengen en in werking houden van een varkensmeste- rij en rundveehouderij, waarbij mest en meststoffen worden opgeslagen, gele gen aan de Steegse Peelweg 143 te Ysselsteyn. dat op 1 februari 1983 bij hen is ingekomen een aanvraag van H. van Neerven, Deurneseweg 9 te Heide- Venray, voor een vergunning ingevolge de Hinderwet voor het oprichten, in werking brengen en in werking houden van een propaangasinstallatie, gelegen aan de Deurneseweg 99 te Heide; dat op 2 februari 1983 bij hen een aanvraag is ingekomen van LIMAGAS N.V., Postbus 97 te Heerlen, voor een vergunning ingevolge de Hinderwet voor het uitbreiden en wijzigen van een gasontvang- en gasdrukregelstation, gelegen aan de Plataanstraat 7 te Venray; dat op 9 februari 1983 bij hen een aanvraag is ingekomen van S. Michels, Gemmadal 17 te Venray, voor een vergunning ingevolge de Hinderwet voor het ex art6a, uitbreiden/wijzigen van een legkippenhouderij, waarbij mest en meststoffen worden opgesla gen, gelegen aan de Steegse-Peelweg 73 te Leunen-Venray; dat op 9 februari bij hen een aanvraag is ingekomen van H. Kusters, Timmermansweg 47 te Ysselsteyn-Ven- ray, voor een vergunning ingevolge de Hinderwet voor het uitbreiden en wijzigen van een varkensmesterij, waar bij mest en meststoffen worden opge slagen, gelegen aan de Timmermanns- weg 47 te Ysselsteyn. De aanvragen en andere ter zake zijnde stukken liggen in het raadhuis, kamer 119, Raadhuisstraat 1 te Venray, ter inzage en wel tot 11 april 1983, elke werkdag van 9.00 tot 12.00 uur; na deze datum, tot het einde van de termijn waarbinnen beroep kan worden ingesteld tegen de beschikking op de aanvraag, eveneens elke werkdag van 9.00 uur tot 12.00 uur. Desgewenst kan aldaar een mondelinge toelichting op de stukken worden verkregen. De betreffende stukken kunnen tot bovengenoemde datum ook nog elke donderdag van 16.30 tot 19.00 uur worden ingezien (na telefonische af spraak). Uemotiveerde bezwaren kunnen tot bovengenoemde datum schriftelijk bij ons college worden ingebracht. Degene, die een bezwaarschrift indient, kan verzoeken zijn persoonlijke gegevens niet bekend tc maken. Indien daarom telefonisch wordt verzocht (afd. openbare orde en veilig heid, telefoon 04780-83838, toestel 158) kunnen tot één week voor bovenge noemde datum mondeling bezwaren worden ingebracht, waarbij dan tevens gelegenheid wordt gegeven tot een gedachten wisseling over de aanvraag tussen het bevoegd gezag, de aanvrager en de overige aanwezigen. Zij vestigen er tenslotte de aandacht op, dat degenen die bezwaren hebben ingebracht op de wijze als bovenom schreven en een ieder die aantoont dat hij daartoe redelijkerwijs niet in staat is geweest, in de gelegenheid worden gesteld bezwaren tegen de ontwerpbe schikking in te dienen. Venray, 11 maart 1983. Burgemeester en wethouders voornoemd, namens dezen, het hoofd van algemene zaken en kabinet A.L.G.Janssen. o Bij burgemeester en wethouders zijn de navolgende aanvragen ingekomen om, in afwijking van het geldende bestemmingsplan cq. vooruitlopend op een in voorbereiding zijnd herzienings plan, bouwvergunning te verlenen voor: het vervangen en vergroten van een houten garage door een stenen garage aan de Hogeweg 4 te Oirlo, t.n.v. P. Philipsen; het bouwen van een mest varkens stal aan de Timmermannsweg 47 te Ysselsteyn, t.n.v. H. Kusters; het bouwen van een hobby-kasje aan de Hoofdstraat 40 te Oirlo, t.n.v. H. Huibers; het bouwen van een berging aan de Kruidenlaan 188 te Venray t.n.v. P. Litjens; het plaatsen van een baanverlich- ting op het tennispark aan de Kempweg te Venray t.n.v. Tennisclub Venray, p.a. Niessenstraat 16 te Venray; het bouwen van een zeugenstal aan de Timmermannsweg 122 te Yssel steyn, t.n.v. W. Lemmen; het uitbreiden van een zeugenstal aan de Twistweg 7 te Vredepeel, t.n.v. A. Cornelissen, Ripseweg4, Vredepeel; het bouwen van een fokvarkens- stal aan de Ringweg 10 te Ysselsteyn, t.n.v. G. van Dijck; het bouwen van een garage aan de Pioniersstraat 38 te Ysselsteyn, t.n.v. H. Beelen; het bouwen van een pluimveestal aan de Timmermannsweg 56 te Yssel steyn, t.n.v. W. Hubers; het bouwen van een pluimveestal het bouwen van een garage/ber ging en het slopen van de bestaande houten garage aan Kleindorp 11 te Merselo, t.n.v. G. Verdonschot, Haam- makerslraat 118 te Venray; het uitbreiden van een mengvoe- derbedrijf aan de Stationsweg 128-130 te Oostrum, t.n.v. A. Jans-Verheggen; het uitbreiden van een rundveestal aan de Meerselsepeel 7 te Ysselsteyn, t.n.v. A. Janssen. Burgemeester en wethouders zijn voornemens aan deze bouwplannen medewerking te verlenen. De bouw plannen liggen met ingang van 11 maart 1983 gedurende veertien dagen voor een ieder ter inzage bij de afdeling ruimtelijke ordening, kamer 201 van hel raadhuis (van 9.00 tot 12.00 uur). Gedurende deze termijn kunnen even tuele bezwaren schriftelijk bij burge meester en wethouders worden inge diend. Venray, 11 maart 1983. De burgemeester van Venray, mr. H.J.M. Defesche. Burgemeester en wethouders van Venray hebben in hun vergadering van 9 maart 1983 voor de onderstaande bouwplannen bouwvergunning ver leend. Zij die menen door de afgifte van een van deze vergunningen rechtstreeks in hun belang te zijn getroffen, kunnen op grond van het bepaalde in artikel 7, lid 2, juncto artikel 13 van de Wet A.R.O.B. daartegen bij het college van burgemeester en wethouders van Ven ray een gemotiveerd bezwaarschrift indienen en wel binnen 30 dagen na de dag, waarop de bewuste vergunning is verzonden of uitgereikt. Voordat U een bezwaarschrift indient, is het dan ook raadzaam te informeren of verzending of uitreiking van die vergunning heeft plaatsgevonden. Nadere inlichtingen kunnen worden ingewonnen bij het bureau ruimtelijke ordening en bouw zaken, kamer 201 van het raadhuis, tel. 83838 toestel 354. het verbouwen van het toilet gebouw tot clubaccomodatie, t.n'v. FCC „Flying Flies"; het maken van een mestput aan de Lollebeekweg 46, t.n'v. A. Stiphout; het verbouwen van een kantoor en het plaatsen van "een tuinmuur aan de Dr. Poelsstraat 14, t.n.v. C.G. Reijn- ders; het bouwen van een open loods en het slopen van een bestaande loods aan de veulenseweg 22, t.n.v. Gebr. Reintjes; het uitbreiden en het verbouwen van het restaurant Peking aan het Henseniusplein 11t.n.v. Lin Hsi Huan; het bouwen van een opslagruimte en het slopen van de bestaande loods aan de Veulenseweg 22, t.n.v. Gebr. Reintjes; het bouwen van een pluimveestal aan Op de Kamp 2, t.n.v. A.H. Hegger. Venray, 11 maart 1983. Bestemmingsplan VEULEN De burgemeester van Venray, maakt ter voldoening aan het bepaalde in artikel 31 van de Wet op de Ruimtelijke Ordening bekend, dat onherroepelijk is geworden het besluit van gedeputeerde staten van Limburg van 19 oktober 1982, le afd. nr. BL 768, waarbij, behoudens aan enkele gedeelten van de gebruiksvoorschriften, goedkeuring is verleend aan het besluit van de raad van deze gemeente van 25 augustus 1981, nr. R. 940, tot vaststelling van het bestemmingsplan „Veulen". Het nu vigerende bestemmingsplan „Veulen" ligt ter gemeentesecretarie voor iedereen ter inzage. Venray, 11 maart 1983. De burgemeester voornoemd, mr. H.J.M. Defesche. (rectificatie) 7 Maart t.m. 13 maart. Rheuma Fonds (landelijke aktie). 19 Maart. Jeugdwelzijn Veltum (aktie in de wijk Veltum in het kader van het jeugd- collektewezen). Don Bosco Leunen (aktie in het kerkdorp Leunen in het kader van het jeugdcollektewezen). 26 Maart. Judovereniging Venray (plaatselijke aktie in het kader van het jeugdcollekte wezen). Alleen voor deze akties is een collectevergunning verleend. Collecteren buiten de aangegeven periode is niet toegestaan. Collectanten en collectrices moeten het legitimatiebewijs zichtbaar dragen. Op dinsdag 15 maart a.s komt de commissie voor ruimtelijke ordening en volkshuisvesting in openbare vergade ring bijeen in kamer 127 van het raadhuis. De vergadering, die om 17.30 uur begint komt in de plaats van de aanvankelijk op 3 maart jl. geplande vergadering. Als eerste punt komt het bestem mingsplan „Bergkwartier" aan de orde. De informele inspraakronde heeft een aantal reacties opgeleverd welke aanlei ding zijn geweest tot een ondergeschikte aanpassing van het plan. Voor een gedeelte van het bestem mingsplan „West 2" is het nemen van een voorbereidingsbesluit noodzakelijk om medewerking te kunnen geven aan de voorgenomen bouw van een club gebouw voor de tennisclub Venray. Vragen..? Wendt u tot de gemeentelijke voorlichter kennisgeving bekendmaking beschikking Burgemeester en wethouders van Venray, gelet op artikel 31 van de Wet algemene bepalingen milieuhygiëne; maken bekend, dat door hen, onder voorwaarden om gevaar, schade of hinder voor de omgeving te ondervan gen, op 2 maart 1983 vergunning is verleend ingevolge de Hinderwet naar aanleiding van de aanvraag van: Van Ansem's Voedercentrale BV, Groesvlaas 7 te Bakel en Milheeze, voor het ex art. 6a, uitbreiden/wijzigen van een nertsenfokkerij, waarbij mest en meststoffen worden opgeslagen en waar elektromotoren worden gebruikt met een gezamenlijk vermogen van meer dan 1,5 kW, gelegen aan de Lollebeek weg 22 te Castenray-Venray; J. v.d. Star, Mambostraat 12 te Venray, voor het oprichten, in werking brengen en in werking houden van een Toko/afhaalcentrum van Indisch eten, waarbij voedings- en genotmiddelen worden gebakken in oliën en vetten, gelegen aan de Passage 9 te Venray. De beschikkingen en alle ter zake zijnde stukken liggen in het raadhuis, kamer 119, Raadhuisstraat 1 te Venray, ter inzage en wel van 11 maart 1983 tot 11 april 1983 elke werkdag van 9.00 tot 12.00 uur. De betreffende stukken kunnen ge durende bovengenoemde periode ook nog elke donderdag van 16.30 tot 19.30 uur worden ingezien (na telefonische afspraak). Ingevolge artikel 44, tweede lid, van de Wet algemene bepalingen milieu hygiëne staat tot 11 april 1983 beroep open bij de Kroon voor: a. de aanvragers; b. de betrokken adviseurs; c. degenen, die overeenkomstig artikel 20, 21 of 22, tweede lid, of 28, eerste lid, onder c, van de Wet algemene bepalingen milieuhygiëne bezwaren hebben ingebracht; d.enige andere belanghebbende, die aantoont dat hij redelijkerwijs niet in staat is geweest overeenkomstig arti kel 20, 21 of 22, tweede lid, of 28, eerste lid, onder c, van de Wet algemene bepalingen milieuhygiëne bezwaren in te brengen. De beschikkingen worden na afloop van de beroepstermijn van kracht tenzij voor deze datum beroep is ingesteld en met toepassing van artikel 60a van de Wet op de raad van State een verzoek wordt gedaan tot schorsing van 'n beschikking dan wel tot het treffen van een voorlopige voorziening. Het beroepschrift moet worden ge richt aan Hare Majesteit de Koningin en worden gezonden aan de Raad van State, afdeling voor de geschillen van bestuur, Binnenhof 1, 2513 AA 's-gra- venhage. Hèt verzoek tot schorsing of een voorlopige voorziening moet worden gericht aan de voorzitter van de afdeling voor de geschillen van bestuur van de Raad van State. De beschikking wordt niet van kracht voordat op dat verzoek beslist is. Venray, II maart 1983. Burgemeester en wethouders voornoemd, namens dezen, het hoofd van algemene zaken en kabinet A.L.G. Janssen. Aan mensen die in aanmerking komen voor een landelijke invaliden- parkeerkaart wordt bij afgifte van de kaart tevens een invaliden parkeerschijf verstrekt. Deze schijf biedt aan invaliden de mogelijkheid om gedurende maximaal twee uur te parkeren bij een parkeer verbod (met uitzondering van parkeer verboden middels een gele streep). Nu ligt het in het voornemen van het ministerie van Verkeer en Waterstaat om per 1 januari 1985 een nieuw model invaliden-parkeerschijf vast te stellen. Het nieuwe model invaliden-parkeer schijf zal gelijk zijn aan de parkeer schijf die reeds voor de blauwe zones wordt gebruikt. Met ingang van 1 januari 1985 zal dan de huidige invaliden-parkeerschijf niet meer mogen worden gebruikt. Bij wijze van overgangsmaatregel is bepaald dat U nu reeds gebruik mag maken van het nieuw model invaliden- parkeerschijf. Bij verlenging van de parkeerkaarten op het gemeentehuis zal voortaan zo'n nieuw model parkeerschijf verstrekt worden. Ter illustratie hieronder een afbeel ding van het nieuwe model. tijdstip van aankomst De burgemeester van Venray, maakt ter voldoening aan het bepaalde in artikel 22, tweede lid, van de Wet op de Ruimtelijke Ordening bekend dat de gemeenteraad van Venray in zijn vergadering van 8 maart 1983 een partiële herziening in voorbereiding heeft verklaard van de bestemmings plannen: Castenray, voor percelen aan de Castellostraat en de Past. Verheg- genstraat; Heide, voor een perceel aan de Meester Driessenstraat; Merselo, voor percelen aan de Pastoor de Botstraat; Oirlo, voor percelen aan de Dyoni- siusstraat; Vredepeel, voor een perceel aan de Johan van Wyttenhorstweg. Het voorbereidingsbesluit is genomen ten behoeve van de sociale woning bouw. Het voorbereidingsbesluit met de daarbij behorenden en als zodanig gewaarmerkte tekeningen liggen met ingang van heden voor iedereen ter inzage bij de onderafdeling ruimtelijke ordening, kamer 201 van het raadhuis, geopend van 9.00 tot 12.00 uur en overigens volgens afspraak. Venray, 11 maart 1983. De burgemeester voornoemd, mr. H.J.M. Defesche Burgemeester en wethouders van Venray, maken hierbij bekend hun besluit van 9 maart 1983, waarbij ten behoeve van de standplaats van het mobiel kantoor van de ANWB tot de volgende tijdelijke verkeersmaatregel is besloten: 1in de periode van 14 maart tot en met 26 augustus 1983 door het plaatsen van borden 49 van bijlage II van het Reglement verkeersregels en verkeers tekens met onderbord als genoemd in artikel 121 van dit reglement het parkeren in vier parkeervlakken ge legen aan de Schoolstraat, ten zuiden van het naamloze weggetje tussen de Schoolstraat en de Merseloseweg, op dinsdag van 10.00 tot 16.00 uur te verbieden; 2. het mobiel kantoor van de ANWB ontheffing te verlenen van de onder 1 genoemde maatregel. Belanghebbenden kunnen tegen dit besluit binnen dertig dagen na de dag waarop het besluit gepubliceerd is beroep aantekenen. Het beroepschrift wordt aan de Koningin gericht en ingediend bij de commissaris van de Koningin. Venray, 11 maart 1983. Burgemeester en wethouders voornoemd, mr. H. Defesche, burgemeester. De stichting Gehandicapten Sport Noord Limburg, gevestigd te Venlo, beijvert zich al jaren, in augustus a.s. zelfs al tien jaar, om gehandicapte medemensen de mogelijkheid te bieden, op sportief gebied bezig te'zijn. Voor de uitoefening van deze taak, zijn wij voornamelijk aangewezen op de bijdragen van particulieren, het be drijfsleven, fondsen alsmede op subsi dies van overkoepelende organisaties en van de overheid. Tot op heden heeft de Stichting niet veel aan de weg getimmerd, maar min of meer stilzwijgend haar werk gedaan. Dat betekent, dat zij de extra-kosten, die het bedrijven van de sport door gehandicapten met zich meebrengt, zoals b.v. vervoer, aangepste materia len, gekwalificeerde begeleiders, voor haar rekening neemt. Al jaren blijkt in Noord Limburg dat zij hiermede in een ware behoefte voorzien. Nu regionaal initiatieven zijn geno men om in Noord-Limburg op grotere schaal gehandicapten mogelijkheden te geven sport te beoefenen, die voor hen zowel uit het oogpunt van recreatie alsook vanwege haar therapeutische waarde van belang is, heeft de Stichting Gehandicapten Sport Noord Limburg, zich graag bereid verklaard haar medewerking te verlenen aan het tot stand komen van de projecten in Bergen en in Venray. Gelet op het sukses, dat ons werk tot nu toe heeft opgeleverd, zijn wij ervan overtuigd, dat een groot aantal gehan dicapte medemensen veel vreugde zullen beleven bij de deelname aan de op handen zijnde activiteiten. Het enthousiasme waarmede de regionale plannen ter hand zijn geno men, alsmede de inzet van allen die bij de projecten betrokken zijn, staan hiervoor borg. Bedoeling van de aktiviteiten. Veel gehandicapten denken: „Sport is niets voor mij, dat kan ik toch niet". Dat is jammer, want er zijn echt verrassend veel sporten mogelijk. Wij willen de mensen kennis laten maken met deze verschillende mogelijkheden. Wij hebben een paar enthousiaste en deskundige sportleiders gevonden. Zij zullen U met plezier een beetje in het sportgebeuren inwijden, als U dat wenst. Per keer vragen wij een ■vergoeding van vergoeding van 2,-. Bij ons hoeft U niet te presteren. Neen, de gezelligheid en het plezier staan voorop. U kiest zelf die spelen die U wilt doen. Hopenlijk komen er zoveel enthousiaste deelne mers, dat de aktiviteiten pok n& de zomerperiode door kunnen gaan. U bent van harte welkom. Sport- en spelinstuiven Venray. De sport- en spelinstuiven zij erop gericht om de lichamelijke gehandicap ten met een scala van recreatieve spel en sportonderdelen kennis te laten maken. Sport en spel, die tevens een betere indruk geven van de sportmogelijkhe den die er voor U als lichamelijk gehandicapte aanwezig zijn. Iedereen kan op zijn eigen manier/ niveau onder verantwoorde leiding aan de instuiven deelnemen. Enkele van die spel/sportvormen waaraan U in de verschillende instuiven o.a. kunt deel nemen zijn: schaken dammen kaarten sjoelen gezelschapsspelen tafeltennis bad minton goalbal koersbal rillete- baan speedplay volleybal rolstoel basketbal atletiekcircuit etc. etc. De instuiven zijn op: 19 en 26 maart 2, 9,16 en 23 april 7 en 14 mei steeds van 13.30 tot 15.00 uur in de sportzalen Brukske I en II aan de Kiosk, nabij het winkelcentrum Brukske in Venray. Na afloop van het project zal er voldoende belangstelling een periodi terugkerende instuif worden opgezet. Inlichtingen: Gemeente Venrj Buro Sport en Recrea Tel. 04780-83838 tst.l Gehandicapten sportproject Noord Limburg 1983. Naast de sport en spelinstuiven Venray worden in het kader van gehandicapten sportproject nog g« ganiseerd: Zweminstuiven voor geestelijk gehandicapten in het zwembad vi Bergen op: 7,21 en 28 mei en op 4,11, 18 en 25 juni. Ruitersport voor geestelijk en lich melijk gehandicapten in de mane Seurenheide in Well op: —2, 9, 16, 23 en 30 juni. Watersport voor geestelijk en lich melijk gehandicapten in het waterplas sengebied 't Leuken op: 1, 8, 22 en 29 juni. Inlichtingen over deze instuiven ku: U krijgen bij: Stichting Gehandicapten Sj Noord-LimI Tel. 077^8; Vervoer. Er wordt van uitgegaan dat i deelnemers zelf voor hun zorgen. Als U zelf het vervoer niet kt regelen, dan kan de stichting daarvc zorgen. Natuurlijk moet U daarvc een gedeelte van de kosten betalen, deelnemersbijdrage wordt dan vet: hoogd tot f5,- (dus 3,7 voor vervoer). Inlichtingen/afspraken over verve, bij: mevr. M. Willems, tel. 077-48267. EEN KRANT OM TE LEZEN KM)1 £1 infoteléfonoda informes en su tengua materna. Cada mes sobreotro asunto. Marcar: infotelefonu, size kendi dilinizde bilgiler verir. Her ay ba?ka bir konu isfenir. d'ii» 1 jgsufi jfriul fJij wUfal y le dar an inform aóón. en el mes de marzo sobre cómo rellenar el formulario de los impuestos. en el mes de abril sobre estar sin trabajo y estancia en Holanda. en el mes de mayo sobre la obligación de tr a la escuela en Holanda. no.yu araytmz. Bilgiferi dinleyiniz emart ayinm konusu vergi formüllerinin doldurulusu. nisan ayimn konusu i$sizlik ve Hollanda'da kalis. mayis ayinm konusu Hollanda'da egitim zorunlutuiju. oU^lxU J-t Cr* Jr> J JLj' 3* -JlhJI J,> J-j.1 sjr* i-CJys Commissie Voorlichting Minderheden

Peel en Maas | 1983 | | pagina 14