REDAG0 MEUBELEN REDAC0 MEUBELEN ebberink 6.98 TAXI BESTELLEN 81415 BELLEN TAXI H.ST0KS LANGSTR.70 VENRAY Pirclax IFRAKS 1EMMERSI Peelwandelingen en auto-wandeltocht door Peelgebied Maandlasten voor nieuwbouw koophuizen nu extreem laag 25e keer avondvierdaagse in Venray Verkeerschaos in Smakt Grondbeleid in Venray SBOV Zwerfdieren losse kussens voor elk soort bankstel en meubeibekledingsstof per meter 1930-1980 MAAK KENNIS MET TENNIS OP „PARK LAND WEERT" I kg kuikenbouten en 1 kg varkenshiel samen voor DEENEN Mede vanwege de grote belangstelling tijdens de eerste Peclwandeltochten organiseert het AC-rcstaurant te Seve- num op zondag 20 maart wederom een auto-en wandeltocht door het fraaie Peelgebied. Ook nu wordt dit evene ment georganiseerd in samenwerking met de Peclkcnner bij uitstek, Piet Peeters uit Ysselsteyn. Mensen die aan deze zeer interessante tocht willen deelnemen worden die morgen om 10 uur bij het AC-restau- rant aan de Middenpeelweg te Sevenum verwacht. Per auto gaat het via Helenaveen en Griendtsvcen naar de Heidse Peel onder Ysselsteyn waar onder deskundige leiding van de heer Peeters een tocht dwars door een ongerept stuk Peel wordt gemaakt. Tijdens de wandeling zal de heer Peeters uitleg geven over de flora en fauna van dit stuk Peel. De kosten voor deze tocht bedragen vier gulden per persoon en na afloop ontvangt iedereen in het gezellige AC-restauranl een kop koffie met vlaai en tijdens de wandeling een verfrissing. Aan deze auto-wandeltocht is een prijsvraag/oriëntatieopgave verbonden met prijzen beschikbaar gesteld door AC. Inschrijfformulieren zijn nu reeds verkrijgbaar bij de Venrayse vestiging van Albert Hein op de Grote Markt. A.s. zondag 13 maart organiseert de heer Piet Peeters weer een peelwandel- tocht vanaf Herberg de Peel te Ysselsteyn. Vertrek 14.00 uur. De wandeling duurt ongeveer 2 uur. Een unieke gelegenheid om de omgeving van Ysselsteyn eens te leren kennen. Goed schoeisel voor de deelnemers wordt geadviseerd. DIEFSTAL? Zondagmiddag waren enkele kin deren in de Schoolstraat aan het tennissen. Toen de bal over een muurtje ging, liet men de rackets even liggen om de bal te halen. Teruggekomen bleken de rackets verdwenen te zijn. De rackets, blauw met rood, hebben een waarde van 100 gulden. Het is niet onmogelijk dat er een vinder van die rackets is geweest die ze gewoon heeft meegenomen. Wil die zich in verbinding stellen met de politie. De kinderen zijn erg gedupeerd. Door de oude nu nog geldende subsidieregeling is het zeer voordelig nu een nieuwbouwhuis te kopen. Door de overheid is besloten voor nieuwe toekomstige bouwprojecten de koop subsidie flink te verlagen. Dit geldt met name voor de zgn. A-premie woningen. De maximale le jaars subsidie zal 8.400,- gaan bedragen. De nu nog geldende regeling is 10.900,- Dit betekent een verschil van 2.500,- per jaar. Kopers die nu nog een huis kopen met de ,,oude" subsidieregeling hebben dus maandelijks zo'n voordeel van 200,-. „Vooral door de lage hypotheekrente (al vanaf zo'n 7,3%) zijn de kooplasten in combinatie met oude subsidieregeling bijzonder laag. Een eigendomsappar tement op basis van een 100% financiering en de maximale rijksbij drage, kost ca. 160,-per maand in het le jaar. Een nieuwbouweengezinswo- ning b.v./ 235,- per maand. Als men dit vergelijkt met de huur voor een gelijkwaardige woning, steekt de koopwoning bijzonder gunstig af, zeker bij mensen met lage inkomens, die ondanks de individuele huursubsidie meestal aanzienlijk meer betalen" alsdus een woordvoerder van Make laarskantoor Stienstra te Venray. Vooral nu de huursubsidieregeling onder druk lijkt te komen, waardoor mogelijk de eigen huurlasten hoger dreigen te worden kunnen de in verkoop zijnde nieuwbouwplannen in Venray een goed alternatief bieden. VLAM IN DE PAN BIJ WETHOUDER Zondagavond omstreeks zeven uur moest de Venrayse brandweer uitruk ken voor nablussing van een brandje in de keuken van wethouder van Oers, aan de Brugpas te Veulen. Vermoedelijk is door oververhitting eei! pan vet op het fornuis in vlam geraakt en de afzuigkap gaan smeulen. Door tijdige ontdekking en juist handelen kon uitbreiding van brand worden voorkomen. De gehele keuken was aangetast door roet en rook. De eigenaar is tegen brand verzekerd. De avondvierdaagse is een jaarlijks terugkerend wandelfestijn van vier dagen in Venray. Dit jaar wordt dit wandelfeest voor de 25e keer georgani seerd door de Wandelsport Federatie Venray. Met recht kunnen we dus van een jubileum spreken. De organisatoren willen van dit gebeuren een echt feest maken, vooral voor de jeugdige deelnemers, die telken- jare met enkele duizenden aan dit wandelfeest deelnemen en ook elk jaar op de sluitingsdag, de inwoners van Venray onthalen op een kleurrijk en machtig défilé, dat begeleid wordt door praktisch alle muziekkorpsen van Ven ray en omgeving. Om voor de kinderen van deze 25e avondvierdaagse een feestelijk gebeuren te maken, zouden wij een beroep op U willen doen en U willen vragen om een financiële ondersteuning, die we willen gebruiken om op de allereerste plaats de jeugdige deelnemers een feestelijke verrassing te bezorgen. In het programmaboekje zullen we alle begunstigers, die door hun bijdrage dit feest mogelijk maakten, vermelden. Wij zijn er van overtuigd dat deze 25e avondvierdaagse extra gevierd moet worden, maar wij zijn er eveneens van overtuigd dat U het daar mee eens bent en dat U daar ook aan mee wilt werken. U kunt Uw bijdrage storten bij de Rabobank te Venray op rekeningnum mer 1539 52 431 t.n.v. Wandelsport Federatie Venray. Wij danken U van harte namens de vele Venrayse kin deren. OLIE OP HET WEGDEK Maandagmorgen omstreeks kwart voor zeven gaf een bestuurder van een autobus aan de politie door, dat de kruising Deurneseweg-Midden Peelweg te Ysselsteyn spiegelglad was. Het door de politie ingestelde onderzoek wees uit dat de gladheid veroorzaakt was door dieselolie. Een oliespoor was vanaf de kruising Midden Peelweg-Deurneseweg te volgen tot de afslag Deurneseweg- Venloseweg, waardoor vermoed wordt dat de vrachtauto bij het nemen van een bocht de olie verloren had. De brandweer werd ingezet om het wegdek schoon te spuiten. De bewuste vracht auto is tot op heden nog niet achter haald. Ondanks toezeggingen van de Korps chef van de Gemeentepolitie voor passende verkeersmaatregelen in Smakt te zullen zorgen, is er zaterdag en zondag in Smakt sprake geweest van een verkeerschaos, aldus de voorzitter van de Dorpsraad. Men zal zich herinneren dat wij in ons artikel over St. Jozef van Smakt reeds memoreerden dat de pelgrims dit jaar slechts moeilijk bij St. Jozef in Smakt konden geraken vanwege de openbare werken in dit kleine kerkdorp: de aanleg van rioleringen. Met name het gebrek aan parkeergelegenheid zou voor de verkeerschaos gezorgd hebben. De heer Broeksteeg vroeg in de commissie voor verkeer c.a. hoe het mogelijk was, dat men in maart, in de St. Jozefmaand in Smakt, openbare werken gaat uitvoeren. Is er dan helemaal geen overleg geweest? Overleg is er wel degelijk geweest. Alleen: het werk is niet op tijd gereed gekomen Wethouder Claessens beloofde met nadruk deze problematiek direkt met het college aan de orde te stellen. Wat hem betreft zijn de problemen voor de resterende zondagen opgelost. Dinsdagavond heeft de gemeenteraad ruim twee uur gediscuseerd over de gemeentelijke „nota inzake het grond beleid en de financiële positie van het grondbedrijf". Een nota van 26 pagi na's waarover de raad zijn lof betuigde, maar toch de nodige kanttekeningen plaatste. Wij verwachten volgende week in dit blad een uittreksel uit bedoelde nota en uit de raadsdiscussie te kunnen plaat sen. Het onderwerp als zodanig is te uitgebreid om in een kort verslag weer te geven. De nota krijgt bovendien in mei a.s. een vervolg, wanneer het college met een „lijst van verkoopbare gemeente lijke eigendommen" op de proppen komt. Het verkopen van gemeentelijke eigendommen die de gemeente niet beslist nodig heeft, is reeds meermalen door verschillende raadsleden bepleit. Met name de VVD is daar grote voorstander van. De stichting Bevordering Onderwijs aan Volwassenen (SBOV) start weer met een cursus bloemschikken in Venray in de R.K. Scholengem. voor Beroepsonderwijs „Marianum", Mrg. Nolensstraat 9. Aanvang: maandag 14 maart 1983. Bloemenschikken is plezier voor iedereen die van bloemen houdt. Vroeger kocht men vaak bloemen om alleen de vaas te vullen. Gelukkig denken veel mensen hier vandaag anders over. Kennis van de regels helpt de fantasie en creativiteit bij het bloemenschikken en bepalen het ver schil tussen de vaas vullen en prachtig bloemwerk. De cursus bloemenschikken wordt door een ervaren en bevoegde leer kracht gegeven. Iedere les begint met een uitgebreide demonstratie waarbij verhouding, kleur en lijnenspel wordt aangegeven en de technieken worden besproken. Op deze wijze leert u eerst de grondbeginselen. Bij het bloemschik ken zijn er namelijk bepaalde regels die u moet weten. Pas als u die regels beheerst, kunt u uw fantasie beter toepassen. Het is niet alleen het plezier van de lesavond, wat deze cursus bloemen schikken biedt. De bloemen, het materiaal alsmede een cursusboekje worden u tijdens de les uitgereikt. Men neemt na iedere les een fraai bloemstuk mee naar huis, waarvan us kennissen, familie en vrienden-zeker van zullen genieten. En weet u een leuker, orgineler cadeautje voor uw vrienden te bedenken dan een eigen gemaakt bloemstuk? Nadere informatie over de volledig verzorgde cursus bloemenschikken kunt u inwinnen bij de Stichting, tel.: 01717-2010. Ook kunt U een brief of briefkaart sturen naar SBOV, Sir Winston Churchillweg 2, 2251 CX Voorschoten. Het bestuur van de Nederlandse Vereniging tot Bescherming van Dieren, afdeling Venray, wil in samenwerking met de plaatselijke dierenartsen een regeling treffen om het aantal zwerfkat ten te verminderen en het nodeloos doden van pasgeboren katjes zoveel mogelijk te beperken. Niet alleen bezorgen de liefkozende kattenparen doorgaans drie keer per j jaar de nodige overlast door hun uithuizigheid en onwelluidend gezang, om van de minder aangename geurtjes nog maar niet te spreken, maar de gevolgen zijn niet minder vervelend. Men zit na enkele weken met een i ongewenst nest jonge poesjes, die vaak i slachtoffertjes worden van een goed- i kope manier om er van af te komen. J Het is geen zeldzaamheid dat doosjes met luid klagende diertjes in bos en veld gevonden worden; een verdrinkings dood in een zakje met een steen i bezwaard is geen uitzondering. Meestal tot groot verdriet van kinderen die dit kleine goedje niet willen missen. Dergelijke toestanden kunnen voor komen worden; daar wil de Dieren bescherming aan helpen of tegemoet komen in de kosten van sterilisatie van de moederpoes of castratie van de kater. Uw dierenarts zal U na de I behandeling als bewijs een nota over handigen waarop is aangegeven welk i I bedrag zal worden gerestitueerd. Voor lopig is dat gesteld op 20,- voor sterilisatie en 10,- voor castratie. Nadere inlichtingen worden verstrekt 1 door de dierenartsen en het bestuur, tel. 04780-81000 of 04780-82131. j 1 NU OOK VOOR ook diverse artikelen voor doe-het-zelf-stoffeerders Bij Redago Meubelen de beste GARANTIE Wij zijn lid van INTERIEUR WAARBORG INTERIEUR w WAARBORG 1Drie jaar kwaliteitsgarantie 2. \feilig aanbetalen 3 Onpartijdige behandeling van geschillen SCHOUTENSTRAATJE 12-18 VENRAY TELEFOON 04780 - 80638 TEL. 04780 -81415 Tennispark Landweert, gelegen aan de Smak- terveldweg 6 te Venray biedt u de mogelijk heid, om op een gezelige wijze kennis te ma ken met tennis. Op dit parkt treft u in totali teit 6 banen (gravel) aan, waarvan 2 banen ter beschikking staan van „Landweert-leden" en 4 banen van leden van Tennisclub „Rohde". Tevens is er voor alle tennissers een gezellig gemeenschappelijk clubhuis. Wit u met uw gezin eventueel buiten vereni gingsverband tennissen, dan kunt u terecht Dp de 2 Landweert-banen. 3aat uw voorkeur er echter naar uit om in Dlubverband te spelen, waarbij deelname aan diverse tournooien en competitie binnen uw bereik ligt, dan bent u bij Tennisclub „Rodhe" aan het juiste adres. Zowel „Landweert-leden" als leden van Ten- niscub „Rodhe" kunnen individueel trainings- lessen nemen. Tennisclub „Rodhe" stelt zich echter boven dien als doel, het tennisniveau van de jeugd in en om Venray op een hoger peil te bren gen. Dientengevolge worden de trainingsles- sen voor de jeugd gedeeltelijk door Tennis club „Rodhe" gefinancierd. Mocht u interesse hebben in een van boven staande mogelijkheden, neem dan kontakt op met een van onderstaande personen. Tennisclub „Rodhe": Hr. J. Zuidhof, tel. 83520 Hr. B. Röttgering, tel. 80144 Park Landweert: Hr. J. Drentje, tel. 88453 bgg 89931 familieclruhwerLen: v. d. munchliofi Grotestraat 41, VENRAY. Tel. 04780-85552 woNiNGiNRiniTirir APROOUCTQF ll REL.LT Na de lattenvering, nu Pirelax: het eerste systeem met balanssteunen. De groene balanssteun is een Pirelli exklusiviteit, die aan iedere lat van het Pirelax-systeem een totale bewegingsvrijheid uw lichaam. Deze actie loopt t/m 30 april 1983, en geldt niet voor Eveil en Tenera. OpgetutJta J hoek marktstraat 5 schoolsjpat, venray TELEF. 82268 gafcflg 10, 11 «n 12 maart 1983 tiOBAfpeesnvwr yoe* 8üe&. MHDS WO&PMr

Peel en Maas | 1983 | | pagina 10