GEMEENTEPRAAT NOTITIES EN MEDEDELINGEN VAN DE GEMEENTE VENRAY Redactie G.A. Schutte. Bureau Voorlichting ONTEIGENINGS- KWESTIES Dinsdag weer raadsvergadering ATTENTIE Ophalen huisvuil Reconstructie van de Stationsweg Ophalen huisvuil in Leunen BUITENGEBIED Terras-vergunning Bouwvergunning verleend Collectekalender Brede maatschappelijke discussie over energie-beleid Hinderwet in commissie vergadering De commissie voor openbare werken, verkeer en agrarische zaken komt op maandag 7 maart a.s. in openbare vergadering bijeen in kamer 127 van het raadhuis. Aanvang 18.00 uur. Aan het begin van de vergadering zal de commissie zich bezighouden met ont eigening van grond in het Centrumplan en in het bestemmingsplan Smakt. Tot op heden heeft de gtemeente geen overeenstemming kunnen bereiken over de aankoop van enkele stukken grond in het Centrumplan. Vandaar, dat een onteigeningsprocedure zal worden inge zet. Hiertegen zijn echter bezwaren in gediend door Berden-Meubelen Blerick, Gebr. Berden Bouw- en Exploitatie maatschappij Venlo en L. Oudenhoven Venray. In Smakt heeft men langs minnelijke weg de gronden van de heer H. H. J. Philipsen niet in eigendom kunnen krij gen. Ook hier dreigt een onteigenings procedure. 'Alle betrokkenen zullen in de gele genheid worden gesteld hun bezwaren tegen de onteigening mondeling ken baar temaken. De commissie zal het college van b. en w. van advies moeten dienen over het beschikbaarstellen van een krediet van ƒ27.345,voor het vervangen van een lichte vrachtwagen voor het transport van bestratingsmateriaal en van ƒ51.230,- voor het aanschaffen van twee gazonmaaiers ter vervanging van twee versleten machines. Ook voor het vervangen van een klepelmaaier, waar mee weg- en slootbermen worden ge maaid moet een krediet beschikbaar worden gesteld. Er zal een krediet moeten komen voor de aanleg van een eigen C.V.-ketel in de gemeentelijke gymnastiekzaal van Coninxhof. Wellicht zal ook nog worden gesproken over een krediet voor het aanbrengen van een verwarmings voorziening in de kelder van deze school t.b.v. het aldaar gevestigde jeugdwerk. Voor de coating van het diepe bassin van het zwembad en het aanschaffen van een onderwaterstofzuiger zal er ook geld op tafel moeten komen. Geadviseerd moet worden over het aangaan van een grondruil in het Cen- tnunplan met gesloten beurzen tussen de gemeente en „Het Middenstands huis". In het bestemmingsplan Landweert zal ca. 20 m2 grond aan de heer J. Kersten worden verkocht tegen dezelfde prijs als waarvoor de gemeente in 1980 die grond van hem kocht. Aan de heer C. W. J. Baron de Weichs de Wenne zullen enkele wegge deelten in het landgoed Geysteren Het ligt voor de hand dat in de verga dering van de gemeenteraad, die a.s. dinsdagavond om 7 uur wordt gehou den, de nota inzake het grondbeleid en de financiële positie van het grondbedrijf de nodige gespreksstof zal opleveren. Voordat dit als laatste op de agenda aangegeven onderwerp aan de orde komt, zal de gemeente raad zich nog met elf andere voorstel len bezighouden. De eerste vier punten hebben alle betrekking op de gang van zaken binnen het raadhuis zoals het afschaffen van het bedrag per kind in de vakantie uitkering voor het overheidspersoneel, de aanpassing van verhuiskostenvergoe ding voor ambtenaren, het wijzigen van de uitkeringsverordening Venray 1970 en het wijzigen van de rechtsposi tie van deeltijders in gemeentelijke dienst. Dan wordt van de raad een krediet van 10.200,- gevraagd voor het aanschaffen van een koffie-automaat ten behoeve van de dienst gemeentewer ken. Omdat er in Venray grote behoefte bestaat aan gekleurde stadsplattegron den- de oude vorraad is uitverkocht- wordt een krediet gevraagd om 6000 nieuwe kaarten te laten maken, waar mee de gemeente dan weer drie jaar vooruit kan. De raad zal de herziene exploitatie- opzetten voor de bestemmingsplannen Landweert, Oostrum, Oirlo, Castenray, Leunen, Ysselsteyn, Merselo, Heide, Veulen, Smakt en Vredepeel moeten vaststellen. Vervolgens wordt van de raad een krediet gevraagd voor het aanbrengen van een coating in het diepe bassin van het gemeentelijk buitenbad en voor het aanschaffen van een onderwaterstof zuiger ten behoeve van het zwembad. Beide zaken komen voor op de prioriteitenlijst voor 1983 Als voorlaatste punt komt het nemen van een voorbereidingsbesluit ten be hoeve van sociale woningbouw in de bestemmingsplannen Castenray, Heide, Merselo, Oirlo en Vredepeel aan de orde. Als de raad uitgesproken is over het grondbeleid en de financiële positie van het grondbedrijf krijgt- zoals gewoon lijk- de publieke tribune de gelegenheid met b. en w. en de raad te discussieren over hetgeen deze avond is behandeld. worden verkocht. Tenslotte komt een verkeersaangele- genheid aan de orde. Geadviseerd moet n.l. worden over het voornemen een richtingsverkeer en een eenzijdig par keerverbod in te stellen voor een gedeel te van de Burgemeester van de Loo- straat. Met ingang van maandag 7 maart zal het huisvuil in de gemeente een half uur eerder worden opgehaald. Dat wil zeggen, dat de vuilniszakken op de dag waarop het huisvuil wordt opgehaald om 7.30 uur in plaats van om 8.00 uur aan de straat moeten staan. Bij de huidige gang van zaken onder vindt Speciaal Transport Deurne, dat in Venray het huisvuil ophaalt, nog al eens moeilijkheden. Dit ondervindt men voornamelijk op dagen waarop er veel huisvuil wordt aangeboden. Zoals bekend moeten de vuilniswa gens het afval naar de gewestelijke stortplaats in Horst-America brengen. Hier kan men tot uiterlijk 17.00 uur terecht. Het komt regelmatig voor, dat de wagens dit tijdstip niet halen, met alle gevolgen van dien. Daarom hebben burgemeester en wethouders toegestaan, dat de aan nemer een half uur eerder met het ophalen begint. Dat betekend dat iedereen met ingang van 7 maart a.s. de vuilniszakken een half uur eerder moet klaar zetten. NIET DE AVOND TEVOREN! Ingevolge de afvalstoffen verorde ning mogen de vuilniszakken niet de avond tevoren aan de straat worden gezet. De kans bestaat nl. dat honden en katten de zakken kapot bijten, waar door het afval op de stoep en op de straat terecht komt. Bovendien kunnen de vuilniszakken gevaar voor het verkeer opleveren. Er zijn altijd „grap jassen", die met de zakken gaan sjouwen en ze ergens op de rijweg of het fietspad neerzetten. Met name in het buitengebied is het meer dan eens gebeurd, dat ongelukken zijn gebeurd doordat er een vuilniszak op het fietspad of de rijbaan terecht was gekomen. In de loop van de maand maart zal begonnen worden met de reconstructie van de Stationsweg. Deze werkzaamheden houden o.m. in, een gedeeltelijk opbreken en verschui ven van de rijbaan van de Stationsweg en de aanleg van een fietspad aan de noordzijde e.e.a. tussen de Oostsingel en de Kruidenlaan. Het fietspad aan de zuidzijde is intussen nagenoeg klaar. De totale werkzaamheden zullen in april gereed komen. Om de werkzaamheden te kunnen uitvoeren zal de Stationsweg voor alle doorgaande verkeer worden afgesloten. Er zal rekening mee worden gehouden, dat aanwonenden hun panden kunnen blijven bereiken. Met ingang van maandag 7 maart wordt het huisvuil in de kom van het kerkdorp Leunen niet meer op maandag maar op donderdag opgehaald. Alleen in het buitengebied van Leunen komt dc vuilniswagen nog op maandag. De straten waar de vuilniswagen in plaats van op maandag 7 maart op donderdag 10 maart komt zijn: Achterom- Albionstraat- Bershof- Boodenstraat- Brienshoekweg (1,2,2a en 2b)- Engesteeg- Gussenslraat- Kapel- weg- Loenerveld- Meester de Haanstr.- Pastoor Strijkersstraat- Pater Kusters- straat- Rector Nabbenstraat- Rondeveld St. Apolloniastraat- St. Catharinastr.- Sparveld- Steegse Peelweg (oneven kant I t/m 27)- Trijnestraat- Urbanusweg- Van Megenstraat- Verkleyslraat- Vul lingsstraat- Wethouder Reintjesstraat- Zuivelweg. Dus: in het vervolg komt de vuilnis wagen in Leunen op donderdag! De burgemeester van Venray maakt ter voldoening aan het bepaalde in artikel 28, lid 6, van de Wet op de Ruimtelijke Ordening bekend, dat met ingang van 7 maart 1983 gedurende één maand bij de onderafdeling ruimtelijke ordening, kamer 201 van het raadhuis, voor een ieder ter inzage ligt het besluit van gedeputeerde staten van Limburg van 4 januari 1983, le afdeling no. BL 1526, waarbij goedkeuring is verleend aan het bestemmingsplan „Buitenge bied", vastgesteld door de gemeente raad op 25 augustus 1981 Gedeputeerde staten hebben daarbij goedkeuring onthouden aan enkele plangedeelten, bepalingen c.q. onderde len van de gebruiksvoorschriften en aanduidingen op de plankaart. Tevens hebben gedeputeerde staten bij hun bovenvermeld besluit goedkeu ring verleend aan de eerste herziening van het bestemmingsplan „Buitenge bied", vastgesteld door de gemeente raad op 10 augustus 1982. Gedurende bovenvermelde termijn van ter-inzage-legging kunnen de ge meenteraad, de inspecteur van de ruimtelijke ordening en zij die zich tijdig met bezwaren zowel tot de gemeenteraad als tot gedeputeerde staten hebben gewend, beroep instellen bij de Kroon. Gelijke bevoegdheid komt toe aan de genen, die zich tijdig op grond van art. 27, tweede lid, tot gedeputeerde staten hebben gewend, en aan een ieder, die bezwaren heeft tegen de onthouding van goedkeuring door gedeputeerde staten. Het raadhuis is geopend van 9.00 tot 12.00 uur en overigens volgens af spraak. Van horeca-ondernemers die in 1983 bij hun bedrijf een op gemeentegrond gelegen terras willen exploiteren wordt- voor zover van toepassing- alsnog binnen 14 dagen een aanvraag daartoe ingewacht. Nadere inlichtingen kunnen worden verkregen op kamer 119, toestel 154, van het raadhuis. Burgemeester en wethouders van Venray hebben in hun vergadering van 2 maart 1983 voor de onderstaande bouwplannen bouwvergunning verleend. Zij, die menen door de afgifte van een van deze vergunningen rechtstreeks in hun belang te zijn getroffen, kunnen op grond van het bepaalde in artikel 7, lid 2, juncto artikel 13 van de Wet AROB daartegen bij het college van burge meester en wethouders van Venray een gemotiveerd bezwaarschrift indienen en wel binnen 30 dagen na de dag, waarop de bewuste vergunning is verzonden of uitgereikt. Voordat een zending of uitreiking van die vergunning heeft plaatsgevonden. Nadere inlichtingen kunnen worden ingewonnen bij het bureau ruimtelijke ordening en bouw zaken, kamer 201 van het raadhuis, tel. 83838 toestel 354. het bouwen van een carpot aan Vlasakker 6, t.n.v. JJL Stevens; —Het bouwen van een carport aan Vlasakker 4, t.n.v. JWM v.d. Ven; —het plaatsen van een afscheidings muur aan de past. v.d. Gaetstr. 38, t.n.v. WJM Engelen; —het verbouwen van een woonpavil- joen aan de Stationsweg 46, t.n.v. Psychiatrisch centrum Venray; het bouwen van een mestvarkens- stal aan de Rouwkuilenweg 29, t.n.v. WGM Willems; —het bouwen van een woning aan de <Ericaweg4, t.n.v. Th.C.G. Wismans; het bouwen van een woning aan de Andeslaan 18, t.n.v. Mevr. MEJ Schmitz; het plaatsen van een kanteldeur aan de Haag 4, t.n.v. JM Michels. Venray, 4 maart 1983 De burgemeester van Venray Mr. H.J.M. Defesche. 7 maart t§m 13 maart: Rheuma Fonds (landelijke aktie). 19 maart: Jeugdwelzijn Veltum (aktie in de wijk Vcltum in het kader van het jeugdcol- lectewezen). 26 maart: Judovereniging Venray (plaatselijke aktie in het kader van het jeugd- collectewezen). Via dc televisie en de kranten wordt de laatste tijd uw aandacht gevraagd voor dc maatschappelijke discussie over energiebeleid in Nederland. Deze ople ving is het gevolg van het uitbrengen van het „Tussenrapport" door dc stuurgroep maatschappelijke discussie energiebeleid. Als u geintresseerd bent in de energieproblematiek en alles wat daar mee te maken heeft, moet u dat Tussenrapport beslist aanschaffen. U vindt daarin veel van de in ons land levende opvattingen over het te voeren energiebeleid. Het laat u de samenhan gen zijn van energiemaatregelen en hun gevolgen. Want het energieprobleem staat niet op zichtzelf; het loopt als een rode draad door onze hele samenleving, met deze worden prijst de stuurgroep haar eigen tussenrapport aan. Het tussenrapport van de stuurgroep is in Venray te koop op het gemeente huis. Dagelijks kunt u lussen 9 en 12 uur bij de kassier van de afdeling bevolkingszaken legen betaling van 5,- het Tussenrapport krijgen. Weet u nog niet of u dat wel wilt maar u wilt toch iets meer weten over de maatschappelijke discussie energiebe leid haal dan de krant, gemaakt door de stuurgroep, op. Deze krant is gratis verkrijgbaar op het postkantoor en bij de receptie van het raadhuis en behandelt in het zeer kort het Tussen rapport. Vragen...? Wendt u tot de gemeentelijke voorlichter Opgave van leerlingen voor kleuter- en lagere scholen Op maandag, 21 maart a.s. kunnen leerlingen voor de in Venray gevestigde kleuter- en lagere scholen voor het schooljaar 1983 1984 worden opge geven. Op al deze scholen katholie ke, prot. christelijke en openbare kan men op die dag terecht van 16.00 tot 17.00 uur. De drie K.K. schoolbesturen in de kom van Venray hebben, om de leerlin gen zo optimaal mogelijk over hun scholen te verdelen, besloten een voedingsgebied te definiëren. Op bij gaande kaart staan de scholen vermeld met de daarbij behorende grenzen. Voor het opgeven van de leerlingen dienen de ouders het trouwboekje mee te brengen. De kleuters, die in de loop van het schooljaar 1983 1984 vier jaar worden kunnen voor het kleuteronderwijs wor den opgegeven. Voor dc lagere scholen behoeft men alleen de leerlingen op te geven die van school veranderen. Het bovenstaande betekent dus, dat de leerlingen die 'n R.K. school gaan bezoeken zich dienen te melden bij de school van hun wijk (voedingsgebied). Voor de Prot. Christelijke School „De Hommel" en de Openbare Scholen in Landweert, „De Keg" in Veltum en „De Flierefluit" in Brukske, gelden geen voedingsgebieden. Daar kan men dus gewoon een keus maken naar welke school men zijn kind(eren) wilt laten gaan. Op bijgaande kaart zijn terwille van de duidelijkheid ook de Prot. Chr. School ,,de Hommel" en de openbare scholen ude Keg", ,,de Flierefluit" en .„de Landweert" aangegeven. Burgemeester en wethouders van Venray. gelet op artikel 12 van de Wet algemene bepalingen milieuhygiëne maken bekend: Dat op 21 januari 1983 bij hen een aanvraag is ingekomen van H.H. Crc- mers. Roffcrt I te Castenray—Venray. voor een vergunning ingevolge dc Hinderwet voor het uitbreiden van een varkensfokkerij, waarbij mest en mest stoffen worden opgeslagen, gelegen aan dc Roffert 1 te Castenray. —dat op 21 januari 1983 bij hen een aanvraag is ingekomen van P.J.M Dorresteyn, Haag 5a te Mersclo- Venray, voor een vergunning ingevolge dc Hinderwet voor hel ex. art. 6a. uitbreiden wijzigen van een pluimvee houderij, waarbij mest en meststoffen worden opgeslagen, gelegen aan dc Haag 5a te Merselo. —Dat op 24 januari 1983 bij hen een aanvraag is ingekomen van P. van Vegchel, Vredeweg 17 te Vredepeel- Venray. voor een vergunning ingevolge de Hinderwet voor het uitbreiden van een rundveehouderij en varkensmesterij waarbij mest en meststoffen worden opgeslagen, gelegen aan de Vredeweg 17 te Vredepeel. —dat op 24 januari 1983 bij hen een aanvraag is ingekomen van P.v. Osch, Weverslo 3 te Merselo- Venray. voor een vergunning ingevolge de Hinderwet voor het uitbreiden en wijzigen van een varkensfokkerij, waarbij mest en mest stoffen worden opgeslagen, gelegen aan de Weverslo 3 te Merselo. —dat op 24 januari 1983 bij een aanvraag is ingekomen van M. v. Ass, Kiekweg 21 te Venray, voor een vergunning ingevolge Hinderwet voor het uitbreiden en wijzigen van een varkensfokkerij, waarbij mest en mest stoffen worden opgeslagen, gelegen aan de Kiekweg 21 te Venray. —dat op 25 januari 1983 bij hen een aanvraag is ingekomen van Maatschap Swinkels, Ambachtstraat 4 te Venray, voor een vergunning ingevolge de hinderwet voor het uitbreiden en wijzigen van een rundvee- en legkippcn- houderij, waarbij mest en meststoffen worden opgeslagen, gelegen aan de Ambachtstraat 4 te Venray. dat op 25 januari 1983 bij hen een aanvraag is ingekomen van M. Smits, Theeuwenhofwcg 6 te Leunen- Venray. voor een vergunning ingevolge de Hinderwet voor het oprichten, in werking brengen en in werking houden van een varkensmesterij, waarbij mest en meststoffen worden opgeslagen en waar elektromotoren worden gebruikt met een gezamenlijk vermogen van meer dan 1,5 Kw, gelegen aan de Theeuwenhofwcg 6 te Leunen. —dat op 25 januari 1983 bij hen een aanvraag is ingekomen van AJTh Stiphout, Lollebeekwcg 46 te Castenray Venray, voor een vergunning ingevolge de Hinderwet voor het uitbreiden en wijzigen van een legkippenhouderij, waarbij mest en meststoffen worden opgeslagen, gelegen aan de Lollebeek wcg (ong.) te Castenray. —dat op 26 januari 1983 bij hen een aanvraag is ingekomen van JLG van Dijck, Eijkenhofwcg 8 te Veulen- Venray, voor een vergunning ingevolge de Hinderwet voor het uitbreiden cn wijzigen van een pluim- cn rundvee houderij. waarbij mest en meststoffen worden opgeslagen, gelegen aan de Eijkenhofwcg 8 te Veulen. dat op 10 februari 1983 bij hen een aanvraag is ingekomen van Agrarisch bedrijf Houben BV, Ysselsteynseweg 76 te Ysselsteyn- Venray, voor een vergun ning ingevolge dc Hinderwet voor het oprichten, in werking brengen en in werking houden van een bcrenstal met ruimte voor onderhoud materialen, waarbij mest en meststoffen worden opgeslagen en waar elektromotoren worden gebruikt met een gezamenlijk vermogen van meer dan 1,5 Kw. gelegen aan de Ysselsteynseweg 65 te Ysselsteyn De aanvraag en andere ter zake zijnde stukken liggen in het raadhuis I te Venray, ter inzage cn wel tot 4 april 1983, elke werkdag van 09.00 uur tot 12.00 uur; Na deze datum, tot het einde van de termijn waarbinnen beroep kan worden ingesteld tegen de beschikking op de aanvraag, eveneens elke werkdag van 09.00 uur tot 12.00 uur. Desgewenst kan aldaar een mondelinge toelichting op dc stukken worden verkregen. De betreffende stukken kunnen tot bovengenoemde datum ook nog elke donderdag van 16.30 uur tot 19.30 uur worden ingezien (na telefonische af spraak). Gemotiveerde bezwaren kunnen tot bovengenoemde datum schriftelijk bij ons college worden gebracht. Degene, die een bezwaarschrift indient, kan verzoeken zijn persoonlijke gege vens niet bekend tc maken. Indien daarom telefonisch wordt ver zocht (af. openbare orde cn veiligheid, tel. 04780-83838, toestel 151), kunnen tot één weck voor bovengenoemde datum mondeling bezwaren worden ingebracht, waarbij dan teven gelegen heid wordt gegeven tot een gedachten- wisseling over de aanvraag tussen het bevoegd gezag, dc aanvrager en de overige aanwezigen. Zij vestigen er tenslotte dc aandacht op. dat degenen die bezwaren hebben ingebracht op dc wijze als bovenom schreven en een ieder die aantoont dat hij daartoe redelijkerwijs niet in staat is geweest, in dc gelegenheid zullen worden gesteld bezwaren legen dc ontwerpbeschikking in tc dienen. Venray, 4 maart 1983 Burgemeester cn wethouders voor noemd, namens dezen, het hoofd van algemene zaken cn kabinet, ALG Janssen.

Peel en Maas | 1983 | | pagina 9