MOTORSPORT JUmPfR5 DE WIEEN SCHAKEN VC Phoenix'75 Hengelsport FLYING FLIES oosfrum OUD PAPIER RED CAPS VENRAY HULPAKTIE VOOR POLEN INLEVEREN... REUMA Schuttersgilde Sint Anna te Venray herstelde oude traditie Getuigen gevraagd Eerste eigendomsappartementen in de Gouden Leeuw te Venray opgeleverd GESLAAGD goede seizoenstart voor toon claessens en henk maessen Tijdens de eerste cross voor onze 250 cc senioren in Mill waar onze coureurs op dit loodzware circuit lieten zien dat er het komende seizoen rekening met hen gehouden moet worden. In de le Manche zat Bert Hendrix erg goed (2e plaats) met henk in de 5e positie en Toon in de achterhoede en Leo v. Soest ergens in het midden veld. Maar de pret voor Bert duurde niet erg lang nadat hij in de 4e ronden ten val was gekomen en daardoor achterop raakte en in de slotfase als 9e plaatste. Voor Henk en Toon gingen de zaken goed en wisten zich keurig in de voorste gelederen te handhaven wat betekende dat Henk 4e en Toon 5r werd. Leo kon in de eerste 10 minuten goed meekomen maar moest daarna afhaken en raakte achterop zodat hij zich niet bij de eerste 25 kon plaatsen. In de 2e Manche was het Toon die op kop vertrok met Henk als 10e. Bert in de achterhoede na een val waarna hij uit de strijd ging. Leo die ergens in het midden veld gestort was maakte de 20 min. niet vol en vertrok voortijds naar het rennerskwar tier. Onder tussen draaiden Toon en Henk goed voorin mee met Toon op een 2e en Henk op een 4e plaats. In de laatste ronde wist de in 3e positie rijdende Toon Janssen nog te verrassen waardoor Toon 3e en Henk 4e werd. In de 125 cc klasse wist Peter na een spannende finale van de le manche net de overwinning niet te pakken. De 2e manche draaide Peter ook weer goed maar meer als een 3e plaats zat er nu voor hem niet in. In de eindstand betekende dit een 3e plaats voor hem. Uitslag motorcross Nederweert: l25ccprom.: le manche Gerrit Hermsen 2e Peter v. Es 10e i 2e manche Gerrit Hermsen 3e Peter v. Es uitgevallen Totaal Gerrit 2e plaats eindstand. 120cc prom. Geert Gomans j le manche le, 2e manche 5e totaal 2e. 500 Junioren: Jan Bardoel le manche 3e, 2e manche uitgevallen. uitslag jeugdcross Venlo: 80 cc 13-15 jaar Miriam v. Dijck 29e-27e Mark v. Dijck uitgevallen 80cc 10-13 jaar.: I Twan Vullings 3e 80ccgr. Wielen.: AstridArts 11e Michel Arts 4e 4e 125 cc B. Martien Berkers finale 22e 125 cc A Geeky Vullings 16e- 18e Programma a.s. zaterdag: Jeudcross St. Joost alle klassen. Zondag: St. Joost. 125 cc jun.c 125 sen. komp. j 250 jun. B.; 250 prom. B en 500 prom. Zondag Backel 250 cc sen. zijspan jun. v basket-balL dub mraj BC Bladel-Jumpers dames 1 Met slechts 6 speelsters, waarvan 3 speelsters van dames 2 vertrokken we naar Bladel. Daar traden we aan tegen een lange ploeg, ze waren gemiddeld een hoofd groter als wii. Dit had tot eevolo dat we met de aanvallen en verdedigings rebounds moeilijkheden hadden. Door een aantal snelle breaks waaruit Elly scoorde, gingen we slechts een geringe i achterstand rusten nl. 17-14. De tweede helft had ongeveer hetzelfde spelbeeld, alleen werden onze breaks nu beter opgevangen zodat we moeilijker tot scoren kwamen. Met een laatste offensief haalden we van 33-18 op tot j 34-29. Joch moesten we de overwinning aan Bladel laten met 38-29. Met dank aan May, Tanja en Mariëlle van dames 2 voor het meespelen. Programma: 5 maart JRC-jongens asp. 11.00 scheidsrechter Albrie Beemer. meisjes jun.-Gennep 19.00 tafel E. Feenstra en Barhei, scheidsrechter Ilonka Lourenz. Kad. - Yellow Sox 19.00 laic; Drabbels en v. Sever Scheidsrechter: E. Poels. Programma 6 maart: Gennep- heren 1 14.30 Qnovadis 2- heren 2 11.00 Qunvadis- dames 2 11.00 De wedstrijd meisjes kadetten spelen in reserve shirts. De Wieën - Wertha 13-5 Het met veel spanning tegemoet geziene treffen tussen De Wieën en Wetha is de eerste klasse eindigde in een duidelijke overwinning voor de Ven- rayse ploeg (13-5). Hierdoor handhaaf den de dames en heren van de Wieën zich op de tweede plaats. De eerste helft eaf een gelijk opgaande strijd te zien. De Wieën opende de score 1-0 Wertha had meteen één antwoord klaar 1-1. De rust ging in met een gelijke stand 2-2. Het beloofde een spannende tweede helft te worden. De Wieën begon fel en Wertha moest nu het antwoord schuldig goed combinerend liep De Wieën binnen zeven minuten uit naar 7-2. Deze klap heeft Wertha niet kunnen verwer ken. De Venrayse ploeg ging rustig verder, al was de vaart en de motivatie een beetje weggeëbt. Het verschil bleef tot 9-4 vijf punten. De Venrayse dames en heren diepten nog wat uit de reserven en bepaalden de eindstand op 12-5. Zondag a.s. de topper in de eerste klas. De Wieën- Heerlen 18.30 in de Wetteling. De competitie voor de Limburgse beker voor viertallen is vorige week begonnen. Speeltijd per partij per persoon bedraagt een half uur en het snelschaakreglement is van toepassing. Venray heeft ook dit jaar met twee teams ingeschreven. Venray 1 reisde af naar Horst om daar de strijd aan te binden met Arx (Arcen), Horst en Venlo 2. Wim Jeuken en Wim dokter wonnen alles op de borden 1 en 4. Harrie Coolen op bord 2 sprak ook een woordje mee en kwam op twee punten. Gerard Kortenoeven is helemaal van slag af de laatste tijd. Hij kan de sleutel van de truckendoos niet vinden. Alleen de Horstenaar was zijn slachtoffer. Venray 1 eindigde eerste met 14 punten. Venlo 2 en Arx gaan ook een ronde verder. Het eerste team van Reuver speelt eerste klas. Het Venlose eerste team speelt promotieklas. Deze twee feiten bracht Venray 2 op de gedachte om met stellingen als bankkluizen te gaan schaken, want die spelen 2e klas. De sleutels werden dan ook maar twee keer gevonden (op de zestien is dat een aardig resultaat). In de eerste ronde tegen Venlo 1 lag er een bord verkeerd. De schoolschakers van de zesde klas weten hoe een bord moet liggen maar Jaap dus (mog) niet. Rob Groenendijk kreeg een gezellig familieschaakje op de dame en hield het voor gezien, vooral met een open koningsvleugel. Jaap pakt remise en Frans Vermeulen zou nu nog bezig zijn als er geen bepaling van eeuwig schaak in de reglementen zou zijn. Jan Louwerse dwong met zijn dame remise af en daar was een resultaat waar we geen apotheek bij nodig hebben gehad. Helden 2 was er, maar meer kun je er niet over schrijven. Zij verloren 1-3 tegen Reuver en 2 x 4-0 van de andere twee. Reuver 1 kwam tot een opmerkelijk resultaat tegen Venlo 1 door met 2-2 gelijk te spelen. Jaap Verwiel maakte zeer korte metten (5 min.), Rob kon niet verliezen, Frans zag een pionnetje over het hoofd en Jan pakte de Koning. Met als gevtolg een tweede plaats vlak achter Venlo 1Niet mis, gezien de verwachtingen. Afspraak: 22 maart thuis tegen Venray 1, 't Pionneke 1( roermond) en jawel Venlo 1 Waarschuwing voor de tegenstanders: Wij (Venray 2) hebben niets te verliezen en zijn gewapend (met stellingen als Fort Knox). En dan Jan is niet te pakken, Frans ziet de zwakke plekken, Rob en Jaap hebben hun zelfvertrou wen terug (wat hard nodig is). Red stars 1 speelde gelijk Hoezo.-spannend? Na een maar liefst 4.15 uur durende wedstrijd bleek, dat je maar beter geen prognoses kunt doen. OTTC bleek namelijk een erg sterke tegenstander te zijn. Zo sterk, dat het er geruime tijd zelfs naar uitzag, dat het eerste team zijn tweede nederlaag zou gaan lijden. Het begon allemaal goed met een overwinning van Ronald. Daarna ging het echter behoorlijk fout. Liefst 4 wedstrijden op rij werden er verloren, waarvan het verlies in het dubbel misschien wel het meest pijnlijke was. Gelukkig wist men terug te komen tot 3-4, maar OTTC liep daarna toch weer uit tot 3-5. Winst van John zorgde voor 4-5, waarna Ronald in een erg spannende wedstrijd toch nog het gelijkspel wist te redden. Een terechte uitslag, die bejubeld werd alsof het een overwinning betrof. Zaterdag speelt het eerste tegen Falco (uit). Veel succes heren. Uitslagen: Armada l-'Red Stars 2 Red Stars 3-Noad 1 Red Stars 4-Panningen 1 TTC 3-Red Stars 5 Red Stars 6-DVO 2 Red Stars 7-Amnasta 2 Looping 3-red Stars 8 Red Stars 9-Seta 5 Seta4-Red Stars 10 Red Stars 11-Batave 4 Dames: Red Stars 1-Red Stars Red Stars 2-Stiphout Top Spin 1-Red Stars 4 Jongens: PSV/ Cathrien- Red Stars 1 Red Stars 1-The Backhands Panningen 1-red Stars 3 Red Stars 4-TTC1 Asterix 2-Red Stars 5 Red Stars 6-Noad 3 Red Stars 7-Helden 1 Blue Star 4-Red Stars 8 Panningen 4-Red Stars 9 Veta 1-red Stars 10 Red Stars 11-Blue Star 5 Red Stars 13-Batave2 Seta 3-ed Stars 14 Red Stars 15-Helden3 Panningen 9-Red Stars 16 Red Stars 17-DV0 3 Meisjes: Red stars 2-Maasbree 2 Red Stars 3-Helden 3 Armada 2-red Stars 4 DVO 1-Red Stars 6 Red Stars 7-Koningslust 5 Armada 7-Red Stars 8 6-4 4-6 5-5 2-8 5-5 8-2 3-7 7-8 8-2 5-5 4-6 5-5 3-7 3-7 2-8 9-1 5-5 1-9 8-2 3-7 3-7 9-1 5-5 3-7 3-7 6-4 5-5 0-10 0-10 3-7 6-4 9-1 7-3 5-5 5-5 Junioreb opgelet! Komende zondag 6 maart vind in ,,De Masselbal" de aangekondigde video show plaats. Het begint om 14.00 uur, en de entree is gratis. Zorg dus, dat je het niet vergeet. TEN BATE VAN VENRAYS MANNENKOOR KAN MEN BEZORGEN IN DE CONTAINER ACHTER GARAGE VAN HAM, MAASHESEWEG Phoenix 1-Asterix 1 2-3 In deze ontmoeting, van belang voor de 3e plaats op de ranglijst kon geen van beide ploegen zijn stempel op de wedstrijd drukken. De thuisploeg kwam langzaam in haar ritme en moest de eerst set overlaten aan Asterix: 11-15 Daarna was het echter Phoenis wat de zaken naar haar hand zette. Door vrij eenvoudige setoverwinningen met 15-8 en 15-5 kreeg men goede uitzichten op de overwinning. Maar zoals al vaker in dit seizoen werd in de hieropvolgende set zwak gepresteerd. Wellicht door een gebrek aan concentratie wist Asterix in deze set, ondanks enkele spelerswisse lingen bij Phoenix, zonder al te veel inspanning te zegevieren met 5-15. Voor de zoveelste keer dit seizoen dus weer een 5e setter voor de Phoenix ploeg. Aanvankelijk bleef Asterix aan de positieve kant (5-8) maar geleidelijk aan trok Phoenix de stand gelijk (11-11) Bij een 13-13 stand steeg de spanning ten top. Het was tenslotte toch een keer de tegenstander (en niet Phoenix) die als overwinnaar uit de bus kwam (13-15). Ondanks deze nederlaag blijft het le herenteam op een gedeelde 3e plaats staan in de le klasse. Uitslagen: Dames. Hoyoke 1-Phoenix 1 Set Up 3-Phoenix 2 0-3 3-0 Programma 5 maart: Heren: Phoenix 1-Kessel 1 18.30 telsters: H. Lipman en v. Groenendaal. AV Flash- Phoenix 2 16.00 Dames: Phoenix 1-Peelpush 17.00 tellers: v. Hooft en Stevens. HVC 2-Phoenix 2 16.00 Het was nog wel wat vochtig maar aangenaam weer om te fietsen, vandaar dat er 11 moedigen op pad togen voor een tocht, die ongeveer 50 km lang had moeten worden. Doordat er hier en daar een andere weg werd ingeslagen dan volgens het plan had gemoeten, kwamen we iets verder dan de bedoeling was en werd de afstand wat langer. In dit natte voorjaar kan het gebeuren dat er wat scherpe steentjes en andere voor wielerbandjes minder geschikte dingen op de weg terecht komen, waardoor lekke banden niet te vermij den zijn. Ook dit maal dus. Overigens werd er heerlijk gezond gefietst en ook degenen die voor het eerst na de winterstop weer op de fiets zaten, konden meekomen. Zondag 6 maart vertrekken we weer om 9.30 uur voor een rit over 50 km. leider L. Rooy en chauff. J. Phil. In Wanroy fietsten de wedstrijd- renners hun tweede voorwedstrijd. Daar regende het lekke banden. Gerard Keijsers had het meeste geluk en kwam in de eerste groep als vijfde senior binnen. Piet Engbersen kwam daar achter ondanks een lekke band in de laatste ronde als zesde senior binnen. De overige deelnemers van onze vereni ging in die groep reden lek en kwamen daardoor in de achterhoede terecht. Piet Muysers werd achtste gentlemen en Maurice Engbersen prolongeerde zijn uitslag" van vorige week. Hij werd nl. derde.De wedstrijdrenners rijden zater dag een voorwedstrijd in Gemert en zondag hun laatste rit in Wanroy. Einde maart beginnen de officiële wedstrijden van de NWB weer. Contributie en stickergeld. De le termijn van de contributie en het stickergeld had inmiddels al betaald moeten zijn. We doen een dringend beroep op die leden die nog niet aan die verplichting hebben voldaan alsnog met spoed voor betaling zorg te dragen. Ook moeten nog enkele leden keuringsgeld betalen. Maak daar haast mee zodat de keuringsdatum vastgesteld kan worden en iedereen-speelgerechtigd is voor de kompetitie. Trainingen: Afgelopen zaterdag stond de training in het teken van werpers en catchers training. Dit met bedoeling om de capaciteiten van de spelers en eventuele aanleg voor een van deze veldposities te peilen. Oud papier: Zaterdag 5 maart a.s. wordt er weer oud papier opgehaald in 't Brukske en in Venray Zuid. We starten om een uur en we verwachten alle leden hierbij behulp zaam te zijn. Indien iemand op die dag niet kan dan graag een berichtje aan: F. v.d. Waerden Allergrostraat 38, Venray tel. 83659 Nieuwe leden: We doen een dringend verzoek op de volgende leden met spoed een recente pasfoto af te geven bij: H. de Rooy Touwslagerstraat 34 Venray. T. Flintsenberg W. Flintsenberg L Naranjo J. Peeters A. Pop. hsv de roerdomp Geachte wedstrijd vissers, Voor de maand maart zijn de volgende wedstrijden georganiseerd: Zondag 6 maart Vierlingsbeek- Venray voor deelnemers met korte en lange hengels, bijeenkomst om 7.30 uur. Zondag 13 maart Wim Linders beker in zes dorpen verband, bijeenkomst 7.00 uur. Zondag 20 maart P.Peters beker in zes dorpen verband, bijeenkomst 7.00 uur. Zondag 27 maart Jager im Grünewald beker in zes dorpen verband, bijeen komst om 7.00 uur. Deelnemers aan bovengenoemde wed strijden dienen zich op te geven bij H. v.d. Heuvel Langeweg 38 Venray voor donderdags 20.00 uur. Woensdag 31 maart koppelwedstrijd te Venlo voor meer informatie kunt u contact opnemen bij bovengenoemd adres. HSV HET ALVERTJE OOSTRUM Uitslagen 26 februari: 1. J. Koenen Oostrum. 2. P. Peters Well. 3. C. Hebben Well. 4. G. Robben Oostrum 5. J. Baltissen Well а.s. zondag 6 maart is de wedstrijd Oostrum- Wellerlooi. Er wordt gevist van 8.00 uur toto 11.00 uur en de bijeenkomst is om 7.00 uur bij ,,De Kooy" aan de Maas te Wanssum Opgeven bij Rene Wijnhoven te Wans sum tel. 04784-1628 De tussenstand voor de korpsen na 30 wedstrijden en nog vier wedstrijden voor de boeg is: 1Peter Cuppen 77 Vi 2. Pieter Kuenen 98 3. Hay Lenssen 100 4. Gerrit Robben 118 5. Rene Wijhoven 123 'A JanvanRhee 137 7. Martien Branje 195 Vi 8. Jos Thijssen 202 9. Wiel Berden 217'/2 10. Lambert Duyf 271 11Bart Theeuwen 353 FLYING FLIES OP DE T. V. Afgelopen zondag gingen ze op weg. Freddy de Vries, Pascal Hermsen en Petra v. Doorn en een helehoop suporters naar de Rijnhal in Arnhem waar de beste fietsers bijeenkwamen. In de manche's werd freddy 3 x 2e en in de halfe finale 3e en in de finale 5e een prachtige prestatie en dan ook nog op de t.v. goed hoor. Pascal kwam jammer genoeg niet verder dan de manche's maar je bent wel een ervaring rijker. Petra heeft ook ontzettend hard gereden zij werd 2x3e, lx2e in de kwart fin. 3e halfe fin. 4e en in de finale 5e. Prima gedaan Petra. En wij thuis hebben jullie met heel veel trots bekeken op de t.v. A.s. zaterdag 5 maart begint de buiten training weer. De eerste training begint voor iedereen om 2.00 uur. Er word nu niet meer getraind in de gymzaal. Limburgse successen in NK Cross-kampioenschap Het Nederlandse Crosskampioen schap in Eibergen heeft een tweetal Limburgse successen opgeleverd. Bij de Dames legde Wilma Rusman (Unitas) beslag op de titel. Bij de Heren ging de winst naar Cor Lambreghts (Unitas). De strijd bij de Heren ging over 11.662 m.Van onze vereniging was Paul Cop- pus aan de start van een 332 atleten tel lend veld. Paul liep een goede wedstrijd en wist zich te klasseren als 120e in de tijd van 42.26. Jo Verlinden wederom naar winst Veteraan Jo Verlinden gebruikte de Ijzeren Man-cross te Weert als laatste test voor het Nederlands kampioen schap Veteranen volgende week in Nij megen. Op een licht geaccidenteerd parcours legde Jo de cross over 10.800 m af in 39.26. In het totaalveld werd hij 12e. Trainen: Zaal: op maandagavond van 17.30 tot 19.00 voor Jun. C en Jun. D (2e jaars); op dinsdagavond van 20.00 tot 22.00 u. voor de sen. en de Jun. A/B. Op vrijdagavond van 18.00 tot 19.00 u. voor de Pup. en Jun. D(le jaars). Bos: Op zaterdag vanaf de Oude Bar rier om 15.00 uur voor de sen. en Jun. A/B/C en de 2e jaars Jun. D. Zondag onder voorbehoud i.v.m. de Steegberg- croos, training voor Pup. en Jun. D vanaf De Schaapskooi om 10.00 u. Wedstrijden: 6 maart: Steegbergcross te Sevenum. 12 maart: Indoor voor Pup. en Jun. D te Volkel. 20 maart: Klubkampioenschappen te Venray. Parcours Vlakwater. Aanvang 10.00 uur. Voor het programma zie vol gende week. Sportverslagen dienen dinsdags voor 10 uur te zijn ingeleverd Wist U dat in Polen nog steeds een groot tekort aan allerlei dingen is? En wist U dat uw hulp nog steeds erg welkom is? Ja zelfs hard nodig is. Doe er wat aan, het is nooit te Iaat. Evenals vorig jaar vragen Jack en Marianne Pijpers uw hulp om met Pasen weer zoveel mogelijk voedsel, zeeppoeder en vooral babyvoeding naar Polen te kunnen brengen. Ook een financiële bijdrage is erg welkom. Zij zullen daarvoor de nodige dingen kopen. De transportmogelijkheid is beperkt, daarom nemen ze deze keer geen kleding mee. Heeft U echter een bijdrage zoals houdbare levensmiddelen zeeppoeder, babyvoeding of een finan ciële bijdrage, dan zouden zij u heel erg dankbaar zijn. U kunt uw hulpgoederen afgeven bij Jac en Marianne Pijpers, Valkenskamp- straat 12 in Oostrum. telefoon 83825. Rabobank Oostrum nr. 14.00.92.323 t.n.v. hulpaktie polen Voor Uw medewerking alvast hartelijk dank. Bezuinigen; inleveren; inflatie; be drijfssluitingen. Het is voor velen nu een moeilijke tijd. Voor reumapatiënten is het altijd een moeilijke tijd, want reuma inleverenals dat zou kunnen. Wat wel kan, dat is het leven van die honderdduidenden reumapatiënten dra gelijker maken. Bijvoorbeeld door het organiseren van aangepaste vakanties in binnen- en buitenland. Ook door hel verlenen van financiële bijdragen aan reumapatiënten, die tussen de wal en het schip dreigen le vallen. Het geld dat daarvoor nodig is komt voor het grootste deel uit de landelijke inzame ling, die HET NATIONAAL REUMA FONDS organiseert in de week van 7 - 13 maart. Draag daar ook Uw steentje aan bij, want er zijn meer zaken, waar geld voor nodig is. Veel geld wordt besteed aan wetenschappelijk onderzoek, want reu ma heeft nog teveel geheimen. Reuma is daarom voor de meeste patiënten onge neeslijk. Denkt U dat eens in! Zoals U ziet is Uw financiële steun hard nodig. Mocht U de Collectant/tri- ce misgelopen zijn, U kunt Uw bijdrage ook rechtstreeks storten op ons Bank nummer van de Amrobank Venray no. 48.41. 15.626 t.n.v. Plaatselijk Comité Rheumafonds te Venray. Bij voorbaat dank. DIEFSTAL BENZINE Afgelopen weekend werd uit een auto, geparkeerd staande bij het NS station te Oostrum, benzine ontvreemd, circa 40 liter. De tankdop was openge broken. De auto is eigendom van een inwoner uit Venray. Zaterdag 26 februari j.l. hield Schuttersgilde Sint Anna haar opnieuw in het leven geroepen „Teeravond". Deze feestavond werd tot voor vijftien jaar geleden nog gevierd, cn is toedertijd wegens het weinige leden aantal afgeschaft. Zaterdagavond zaten de 35 leden van het giide met hun echtgenoot/note en/of verloofde aan tafel in het gildehuis, waar de 10 kilo braadworst, 10 kilo bruine bonen en 10 kilo aardappelen verorberd werden.Na het feestmaal zaten allen gezellig tesamen en onder het nuttigen van enkele konsumpties werden voordrachtjes en liedjes gezongen, waaronder ook het Sint Annalied. Voorzitter P. v.d. Broek hield om 10.00 uur een toespraak en zei dat het dit jaar 10 jaar geleden was dat Gerrit Mulder zich voor de 3e maal achter een tot koning had gescholen, hetgeen betekende dat hij keizer was geworden. De „schuld" die het gilde aan G. Mulder tien jaar lang heeft gehad, werd zaterdagavond vereffend. De eerste jaren van het keizerschap wisten geen der leden wat de verplich tingen en betekenis waren van een keizer in het gilde. De laatste jaren hadden ze andere grote financiële uitgaven, zoals de kostuums en het vaandel.Volgens oude gebruiken wordt bij het behalen van de keizertitel, het koningszilver „eigendom" van de kei zer. Het gilde kan dit zilver symbolisch terugkopen door de keizer 3 zilveren papegaaien aan een keizersschild aan te bicden, hetgeen zaterdag geschiedde. Het was voor velen een volslagen verrassing, want het was tot in de puntjes door 4 bestuursleden geheim gehouden. Ontroerd bedankte G.Mulder leden en bestuur voor dit prachtige keizers- ornament. Het is vervaardigd door edelsmid Jan Andriessen uit Helmond. Op het zilveren schild van 10 x 12 cm staan de regalia van een keizer: kussen met zwaard, scepter en wereldbol. Midden onder het schild hangt een klein schildjes met de afbeelding van H. Anna. Hieronder hangen drie zilveren koningsvogels met koningskroon. Het geheel hangt aan een uit schakels bestaande zilveren keten. Het keizers- teken heeft 'n hoogte van 28 cm cn een breedte van 25 cm, en is na 14 maart tentoongesteld in het Venrayse gemeen temuseum. —Woensdagmiddag omstreeks half drie reed de 60 jarige mevr. L. uit Venray met haar fiets over de Hense- niusstraat richting Langstraat. Ter hoogte van de voormalige slagerij Wijnhoven, reed haar een 15 jarige fietser voorbij. Op dat moment naderde van achteren een grijze BMW, die zo snel naar rechts kwam dat daardoor de fietsende jongeman werd gesneden en moest uitwijken. Deze kwam zo dicht bij de fietsende dame, dat de aan zijn schouder hangende tas met het stuur van de dame in aanraking kwam. In het appartementengebouw De Gouden Leeuw", bij de Henseniusstr., is het eerste appartement voor bewo ning gereed. De eerste bewoonster Mej. Caspari werd donderdag 24 februari j.l van harte gelukgewenst door de heer Janssen van Bouwmij. Janssen BV te Venray en door de heer Janssen van Makelaarskantoor Stienstra te Venray. Van de 37 appartementen, welke in aanbouw zijn, wordt nu de eerste fase van 14 appartementen opgeleverd. Een gedeelte van deze appartementen zal door de kopers binnen enkele weken betrokken worden. Vooral kleine gezinnen of eenper soonshuishoudens hebben hier een uitstekende kans om uit een aantal verschillende woningtypen, variërend van 1 tot 3 slaapkamers, 'n gerieflijke woonruimte te kopen, welke direkt in het centrum gelegen is. Bijzonder aan het gebouw is ae architectuur. Door toepassing van de wisselende geveldelen met de verschil lende dak hoogtes ontstond er een gebouw met een volkomen eigen stijl, die geenzins aan een appartement doet denken. De belangstelling voor deze apparte menten is, zeker door de lage rente en de nu nog hoge subsidie, sterk toegenomen. Voor velen zal de koop van een appartement, rekening houdend met de subsidie, nog géén 200,- per maand gaan kosten, aldus de heer Janssen van Makelaarskantoor Stienstr. Ook kopers, die al een eigen huis hebben, komen in aanmerking voor een hoge rijksbijdrage; in deze gevallen is de te ontvangen Rijksbijdrage vaak hoger dan de woonlasten, die men betaald. Voor kijklustigen zal a.s. zondag de modelwoning open slaan van 2 - 4 uur. waardoor beide kwamen te vallen. Mevr. L. moest per ambulance naar het ziekenhuis vervoerd worden. Bij onderzoek aldaar bleek zij een arm en dubbele beenbreuk te hebben opgelo pen. Graag zou de politie achter de idenditeit van de BMW bestuurder komen. Eventuele getuigen worden verzocht zich in verbinding te stellen met de politie. —Op de Maashcsewcg ter hoogte van het pand Raymakcrs kwam een 58 jarige fietsende Venrayse dame te vallen, zij raakte even buiten bewust zijn. Een man met een blauwe personenauto cn een meisje mengden zich bij haar. De dame had bij die val een hoofdwond opgelopen maar sting op eigen gelegenheid naar huis. Kort daarna geraakte zij weer buiten kennis en werd naar het ziekenhuis vervoerd. Daar werd gekonstatccrd dat ze diverse verwondingen had opgelopen. De man en het meisje en eventuele andere getuigen worden verzocht zich in verbinding te willen stellen met de politie. —Ook worden door de politie getuigen gevraagd van een verkeers ongeluk dat plaats vond op de kruising Beekweg- Molenklefweg. Een 32 jarige autobestuurder wilde bij die kruising een andere personenauto inhalen terwijl die juist de Molenklefweg wilde oprij den. Een botsing was onvermijdelijk maar gelukkig bleef het bij zware materieele schade. De verklaringen van beide bestuurders stemmen niet met elkaar overeen. vernielingen —Een in de Plataanstraat gepar keerde BMW werd door de eigenaar beschadigd aangetroffen. Met een kei was de achterruit vernield. Een op de parkeerplaats bij het ziekenhuis staande auto werd door de eigenaar aangetroffen met vernielde zijruit. —Een aan de Sportlaan geparkeerde auto werd door een onbekende aan de zijkant behoorlijk beschadigd. Uit sporen viel op te maken dat dit door een ander motorvoertuig moet zijn veroor zaakt.Een visitekaartje van de veroor zaker was niet te ontdekken. —Een op de parkeerplaats bij het station te Oostrum staande personen auto werd door de eigenaar beschadigd aangetroffen. Ook hier was van de veroorzaker niets te ontdekken. Een aan de Weg in de Berg geparkeerde personenauto van de Vcn- rayer V.W. werd met een vernielde buitenspiegel aangetroffen. K. uit Oostrum deed aangifte dat zijn personenauto welke hij in de Deken Berdenstraat geparkeerd had met een scherp voorwerp was bekrast. Zaterdagavond werd weer een ergelijke vernieling bij de politie gemeld. Een bij het jeugdonderkomen aan de St. Antoniusstraat geplaatste jongensfiets werd vernield aangetrof fen. Het achterwiel was in elkaar getrapt terwijl ook de remmen vernield waren. —Zaterdagavond werd van een in de Pr. Ircnestraat geparkeerde Personen auto de achterruit vernield. Tussen dat tijdstip hebben bewoners wel een verdacht geluid gehoord. Mogelijk zijn er geuigen van dit soort vandalisme die de politie op het spoor van de dader(s) kunnen zetten. Zij worden verzocht zich in verbinding te willen stellen met de politie. Aan de K.U. te Nijmegen slaagde voor het doctoraalexamen Geneeskunde de heer P.L. van Maarscvcen.

Peel en Maas | 1983 | | pagina 7