VERENIGINGSNIEUWS VNJ WAB KAMERKOOR Vrouwencafé SPRINGPLANK jW MERSELO HANDBOOG EUTERPENMIWS Orkestvereniging fc\OEDK3S BOND FNV O.J.C. DE BARAK cav 2?mc I.V.N. FNV FREE WHEELIN Venray N WEST! ZUID Venrays Mannenkoor Venray St. Pe\^ DERDE ORDE PEEL EN MAAS WERKGROEP „EX" „TUSSEN MAAS EN PEEL" WIJKCOMITE EHBOwedstrijden Ruilbeurs WIJK Verenigingsnieuws s.v.p. zo vroeg moge lijk inleveren, uiterlijk dinsdags 10 uur. A.s. donderdag 3 maart oro 19.30 repetitie voor de tenoren en om 20.00 getyde koor. Donderdag 10 maart: om 19.30 repetitie voor de baspartijen en om 20.00 uur gehele koor. Zaterdag 12 maart opluistering huwe lijksmis Peter Hercns in 't Zonnelied Brukske. Aanvang 14.00 uur. Opluiste ring receptie om 19.00 uur in zaal Rongen Oirlo. Donderdag 17 maart geen voorrepeti tie, maar van 20.00 - 21.00 repetitie in 't voormalig Lyceum aan de Leunscweg. Na de pauze repetitie in De Burggraaf. Op 24 maart opnames voor Radio Omroep Zuid, v.a. 20.00 uur eveneens in 't voormalige Lyceum. Deze avond geen voorrepetitie. Donderdag 21 maart 19.30 repetitie tenoren en om 20.00 uur gehele koor. Na de repetitie kwartaalbespreking. 15 april opluistering receptie J. v. d. Velde. 16 april: Gerits Korenavond in Schin- veld. Afmelden: R. v. Mil, tel. 86917 of De Burggraaf te. 81244. Donderdag 3 maart: 19.30 uur repetitie harmonieorkest. Donderdag 10 maart: 19.30 uur repetitie harmonieorkest. Maandag 14 maart: 19.30 uur bestuursvergadering agendag Zaterdagmiddag 19 maart: Spelen van volksliederen tijden (dames interland) Ned. - W. Duitsland voetbal om 14.15 uur. Zondagmorgen: Zondagochtendconcert met Zangers van St. Frans. Zondagen 24 april en 1 mei: Communiefeesten diverse parochies. Zondag 18sept: Gemeentelijk muziektoumooi te Oirlo (voorbereiding concours) Zondag 2 oktober: Deelname aan bondsconcours te Kerk- rade in de Rodahal. (als laatst deelne mende vereniging die dag) Zondag 27 nov.: Zondagochtendconcert met Gemengde Zangvereniging. Leerlingenopleiding: Donderdag 3 maart: 18.30 uur repetitie jeugdorkest. Donderdag lOmaart: Zie 3 maart Individuele repetities volgens afspraak met uw leraar. Drumband: Zondag 6 maart: Repetitie voor (10.00 uur) leerlingen en (10.30 uur) senioren. Bardienst: P. Janssen. Zie verder agenda harmonieorkest. Afmelden harmonieorkest bij de secr. tel. 80225; leerlingen bij de Heer Raedts, tel. 82803; en drumband bij de heer van Els, tel. 86824. Telefoon clublokaal: 82515. AGENDA: Vrijdag 4 maart: om 18.30 uur voor alten en sopranen om 19.15 uur voor tenoren en bassen Zondag 6 maart: Om 10.15 uur Hoogmis in Paterskerk Maandag 7 maart: Om 18.30 uur alleen voor de alten. Dinsdag 8 maart: Om 18.30 uur alleen voor de sopranen. Woensdag 9 maart: Om 18.45 uur alleen voor de nieuwelin gen met aansluitend om 19.30 uur spelavond voor alle jongens. Eventuele afmeldingen: secretariaat Langstraat 104 tel. 81690. Algemeen: Op zondag 20 maart a.s. nemen we deel aan het zondagochtendconcert in de Schouwburg. Dit is uiteraard in uni form. Moeten er nog uniformen geruild worden? Komt er tijdig mee. In verband met dit concert is het dringend noodzakelijk dat alle leden de repetities bijwonen. Denk erom dat ook op dit concert niemand mag ontbreken. GEMENGDE ZANGVERENIGING VENRAY Woensdag 9 maart: repetitie van 18.30-1930 uur in Hensc- niusschool. Gaarne trouwe opkomst i.v.m. de komende activiteiten. Bij afwezigheid s.v.p. even afmelden, zo ook nieuwe leden mogen zich opgeven bij het bestuur. DAMESKOOR Woensdag 9 maart: 19.45 uur partij-repetitie voor de sopranen; om ongeveer 20.15 uur komen dan de mezzo's en de alten erbij. Zaterdag 12 maart: zingen we om 19.00 uur de avondmis in dc Smakt; in uniform. Wilt U s.v.p. om 18.30 uur in de kerk daar aanwezig zijn. Woensdag 16 maart: om 19.45 uur partij-repetitie voor de mezzo-sopranen. Als U verhinderd bent, graag uw afmelding aan Mevr. v.d. Waerden, tel. 83659, of aan Mevr. v.d. Bekerom, tel telefoon 83332 CAPRICCIO Vanweg de proefwerkweek en de schoolonderzoeken op het Boschveld- college komen alle repetities te vervallen in de komende week. Eerstvolgende repetitie: zondagmorgen 13 maart: voor het hele koor om 11.00 Vrijdag 4 maart: 18.45 gezamenlijk repetitie. SALTARELLO Zaterdagmiddag 5 maart: 16.00 uur gezamenlijke repetitie. ANGÉVOLÉ Zondag 6 maart: 18.45'uur repetitie in Merselo VENRAYS GEMENGDE ZANGVERENIGING ARS MUSIACA Dinsdag 8 maart: 19.30 uur repetitie voor de sopranen om 20.00 uur voor het hele koor in de Essel, Ursulastr. tevens laatste gelegenheid om uw enquêteformulier in te leveren. Zaterdag 19 maart: 20.00 uur concert in Gemeenschapshuis ,,Den Draai" te Zeilberg. Indien U verhinderd bent dan gelieve U zich af te melden bij: Hr. Steijlen, Kolk weg 3 tel. 81221 of Mw. W. Manders Weijers, Oranjestr. 7 telefoon 86159. Gedurende de openingstijden van het Tuincentrum Henk Smits kunt U oud papier deponeren in de loods achter het centrum. Wij zoeken voor de huwelijksdienst van 26 maart nog twee auto's om te rijden. Wil degenen die O" 26 maart met de auto naar Maastricht gaan contact met Wim opnemen. Degene die het vervoer al geregeld hebben willen die uiterlijk om 10.00 uur op „Het Vrijthof" zijn. Houd daar dus alvast rekening mee. Omdat Gerard de hele volgende week op studiereis is naar Schotland komt de repetitie van woensdag 9 maart te vervallen. Zaterdag 5 maart: Koorrepetitie in Venray. flNMUOM DEVREDESKLOKJEfc# Vrijdag 4 maart: lc stem: repetitie van 16.00-16.45 uur. 2e stem: repetitie van 16.45-17.30 uur. Voor vrijdag staan er weer een aantal liedjes op het programma voor de mis van 19 maart en 26 maartZorg dat je er allemaal bent dan kunnen we ze goed leren, je weet dat het heel belangrijk is deze keer. Ook zijn er weer wat mededelingen. Span je de komende tijd een wat extra in, dat vinden we allemaal fijn. Tot vrijdag. Woensdag 9 maart: 20.15 uur Okestrepetitie o.l.v. Henri Adams. 20.15 uur Repetitie van het Barok- ensemble o.l.v. Jan Femme. Woensdag 16 maart: 20.00 uur Algemene ledenvergadering in restaurant Vlakwater. FNV-WAO GROEP VENRAY Hierbij nodigen wij alle WAO-ers en uitkeringsgerechtigden uit voor een bijeenkomst in „De burggraaf" Sta tionsweg 1 te Venray, op maandag 14 maart a.s. om 13.30 uur. Doelstelling: Oprichting WAO-uit- kcringsgerechtigden groep. Gastspreker: de heer J. Witner. Wij hopen op een grote opkomst, namens de FNV-afdeling Venray. Het koffieconcert afgelopen zondag, in het clublokaal, de aula van de LTS, mag zeer geslaagd genoemd worden. Medewerking werd verleend door de drumbands uit Melderslo en Tienray, die onder dezelfde instructeur staan. Lei Clabbers, als St. Petrus Banden. Voor het organiserende Korps was dit concert een goede generale repetitie voor de serenade op 13 maart a.s. Hoogtepunt was ongetwijfeld de uitreiking van het jubileuminsigne aan Mevr. Carlo Rommen- Kessels, die reeds vanaf de oprichting 10 jaar geleden lid is van de Majoretten en op het ogenblik ook nog steeds les geeft aan de Miniretten op woensdagavond. Voor deze gelegenheid waren districts voorzitter Martens en de heer Vollen- berg naar Venray gekomen om dit insigne uit te reiken. Voorzitter van Toor bedankte de genoemde heren voor hun medewerking en feliciteerde Carla en stelde haar als voorbeeld voor iedereen die op welke wijze dan ook meegewerkt had aan het welslagen van dit concert werd de ochtend besloten. Dinsdag 8 maart: Ledenvergadering. Het thema voor deze avond zal zijn: veiligheid in en om huis, door Mevr. R: Hendriks van de stichting Huishoudelijke voorlichting. De avond begint om 20.00 uur in zaal „Inden Engel". Verdiepingsdag Voor de verdiepingsdag in Venlo op 8 maart, vertrekken we om 8.45 uur vanaf het busstation Zuid- Ooster. De kosten inclusief warme maaltijd be dragen 27,50. (vervoer is voor eigen rekening in tegenstelling tot vorig bericht.) Men kan zich voor deze dag nog opgeven bij de Hr. Jeuken, Oude Oost jmseweg 24, Venray tl. 82046. (ook niet leden). Dinsdag 8 maart a.s. is het weer Internationale vrouwendag. Deze dag zal vooal in het teken staan van de huidige krisis en onze positie als vrouwen hierin. Ook in Venray hebben wij als vrouwen te maken met allerlei verslech teringen ten gevolge van de krisis. En daarom gaan we met een groot aantal vrouwen op dinsdag 8 maart naar de kantine van het Gemeentehuis om met elkaar te praten over deze verslechterin gen en onze ervaringen hiermee. Er zal een video vertoont worden rondom het thema: „Vrouwen en de krisis". Daarna gaan we diskusieëren en ook de kabaretgroep Bolle Bette zal voor ons optreden. Deze avond is georganiseerd door alle vrouwengroe peringen die behoren tot het Vrouwen- beraad. Dus op dinsdag 8 maart naar de kantine van het Gemeentehuis. We beginnen om 20.00 uur. Op maandag 7 maart is het Vrouwen- kafee zoals gewoonlijk open. 8 MAART INTERNATIONALE VROUWENDAG Het Vrouwenberaad (hierin zitten zoals U wellicht weet afgevaardigden van alle vrouwenverenigingen uit Venray) organiseert deze dag waarvan hel thema zal zijn: Ekonomische zelfstandigheid van vrouwen. Op 8 maart 's avonds om 8.00 uur worden alle vrouwen uitgenodigd in het gemeentehuis (in de filmzaal) alwaar we een videoband draaien getiteld: Eko nomische zelfstandigheid van Vrouwen. Welke vrouwen hebben belangstelling voor dit onderwerp? Samen praten over: emotionele relatie is dat ook vanzelf een ekonomische relatie? Hoe is dat voor mij? Hoe is dat voor andere vrouwen? Met elkaar spreken, naar elkaar luisteren zal vrouwen dichter bij elkaar brengen. De caberetgroep de „Bolle Betten" zullen enkele liedjes m.b.t. het thema zingen. U bent van harte welkom op deze avond in 't kader van de „Internationale Vrouwendag". Infromatieavond 7 mwt 1983. Op deze avond zal een afvaardiging van het afdelingsbestuur en een bestuurder aanwezig zijn om U van de benodigde informative voorzien. De Voedingsbond F.N.V. staat voor al op de bres voor de laagstbetaalden. Dat is in deze tijd waar er toch een tendens is dat de zwaarste lasten op de zwakste schouders dreigen te komen ook voor u erg belangrijk. Bent u niet in de gelegenheid om naar de informatieavond te komen, maar wilt U toch graag geinformeerd worden, stuur dan een briefje of bel 04786- 410 of 04780-82414. Namens bestuur afd. Venray v.d. Voedingsbond F.N.V. A.s. donderdag wordt het program ma door Hanny en Jolanda, Monique, Angelique en Truus verzorgd. De deur is open van 18.15-19.45 uur. Vrijdagavond is groep 1 present om jullie een gezellige avond te bezorgen Michel, Peter, Bea staan van 19.00- 21.00 uur voor jullie klaar. Zaterdagavond dropping. Zorg dat je om 19.00 aanwezig bent. Tot ziens. Vrijdag 4 maart optreden in OJC De Brak van „Einstürzende Neubauten" „De Staalmeesters" In de muziekwinkel zul je ze niet tegenkomen want hun instrumenten jatten ze van de bouwplaats. De „Einstürzende Neubauten zien er niet alleen uit als arbeiders uit de zware industrie, hun muziek klinkt als de hoogovens op volle toeren. De muziek heeft niet met Rock Roll te maken. Maar heeft 'n sound die goed klinkt eigentijds te horen op LP: Kollaps, single's: Fur den untergang en Kalte Sterne. Aanvang 22.00 uur, entree 5.—. MUZIEK-OPTREDENS: Zaterdag 12 maart: Groepenpresenta- tie door het Muziekkollektief Venray. Er zullen dan 3 bands spelen, met: Sanity Commission, waarin Lorenz Michels, Marius van Dam e.a. spelen. Groep Iks, een al wat langer bestaande band, maar in hernieuwde samenstel ling. Groep???; de derde groep blijft nog even een verrassing. Zaterdag 26 maart: Wederom 2 Ven- rayse groepen, maar dan in de Voor kant. Zaterdag 9 april: Whale uit Venlo. Zaterdag 22 april: Toontje Lager. BAALMIDDAGEN: Deze week hebben we onze aparte Video-ruimte, met grootbeeldscherm, in gebruik genomen. (Voor deze serieuze bezigheid hadden we C. Laus gevraagd, die zocht tenslotte serieus werk maar ja, die zat alweer in het buitenland). In onze Video-ruimte draaien we elke dinsdag, woensdag en donderdag en vrijdagmiddag, steeds om 3 uur, een spannende film. Vanaf half 2 kun je steeds terecht in het café, om te zitten, te kletsen, te pool-biljarten, te lisken enz. Met de aparte Video-ruimte hebben we ook geen last meer van gepest. Voor de baaimiddagen zoeken we nog jongens en meisjes die als vrijwil liger een middag in de week achter de bar willen staan en om mee te helpen om allerlei baalmiddag-aktiviteiten te organiseren. Zin om mee te doen, of wil je meer weten; loop dan eens binnen en vraag naar Moniek Strieker of Jan Verheijen. Vrijdag 4 maart: wordt er voor de jeugd van 12-15 jaar een video-film gedraaid. Aanvang 19.00 Zaterdag 5 maart: Zijn we geopend om 20.00 uur voor iedereen van 15 jaar en ouder. Zondag 6 maart: zijn we geopend vanaf 15.00 uur voor iedereen vanaf 15 jaar en ouder. 's avonds om 20.00 uur is er weer een video-film. Vrijdag 11 maart: is er weer disco vanaf 19.00 uur tot 22.00 uur voor iedereen van 12 t/m 15 jaar. Degene die mee willen zwemmen naar 't Meerdal op 18 maart moeten zich voor 11 maart opgeven (eigen bijdrag ge/ 2,50) direkt bij opgave betalen. 23 april: „SUN OFTARZAN" in Jum Merselo (met voorprogramma). Disco Disco Disco Disco Hallo jongens en meisjes, hier zijn we weer. Hopelijk zijn jullie ook weer allemaal uitgerust van het hossen en springen met karnaval. Zaterdagavond kun je weer bij ons in het wijkgebouw terecht voor een gezellige disco. We beginnen weer om 19.30 uur en stoppen om 22.00 uur. De entree is 1maar let wel even op want de frisdrank is gewijzigd naar/ 1,-per consumptie. Verder wensen we jullie een fijne avond namens de medewerkers: Anja, Peter-Paul, Wim Mieke, Geert en Wiel. uw Venrays weekblad Hoi, De braakballenuitpluis avond van vorige week is verzet naar aanstaande vrijdag!Dan zullen er dus braakballen van verschillende uilen- soorten worden onderzocht op aanwezige schedels en botjes van o.a. zoogdier soorten. Deze botjes kunnen dan worden gedetermi neerd op soort dus waar ze van afkomstig zijn. Dit begint vrijdagavond om 19.30 uur bij Masj in de Hoender straat. Zaterdag is er weer een nestkasten repareerdag. Dan worden de ongeveer 100 nestkasten die onze afdeling onder beheer heefd geschuurd en geschilderd waarna ze dan weer kunnen worden opgehangen.Dit is nu al nodig omdat vogels nu op zoek zijn naar nestgele genheden. Wij beginnen om 10.00 uur bij Willy Kengen Raadhuisstraat 67 te Venray. En dan is er zondag ook nog een excursie en wel een naar Vierlingsbeek. Er zullen dan vooral naar vogels worden gekeken die op de maas hun toevluchtsoord zoeken. Deze excursie vertrekt zondag dus om 9.00 uur vanaf het schouwburgplein. Inloopavond van de Werkgroep EX voor iedereen op dinsdagavond van 19.30 tot 22.00 uur in het pand van MASJ, Hoenderstraat 33 te Venray. Ledenvergadering: Vrijdagavond 4 maart om 20.00 uur opend onze voorzitter de eerste leden vergadering van 1983, wij hopen dat iedereen aanwezig kan zijn op deze avond. Het clubgebouw is vanaf 19.30 uur open zorg alle optijd aanwezig te zijn, wij hebben een hele litanie van een agenda, allemaal de moeite waard om met z'n alle te bespreken. Wij rekenen op een grote opkomst. CLUBMIDDAG: Zaterdag 5 maart is er weer gewoon clubmiddag, iedereen is dan weer van harte welkom. Wij hopen dat het weer goed druk word of nog drukker, wij van onze kant doen ons best om U te helpen waar we helpen kunnen. ZOEK DE SCHAT zoals in het c.a.v.tje reeds te lezen was hebben enkele leden van onze vereni ging een schat-zoek tocht in elkaar gezet, en deze zal aanstaande zondag 6 maart worden gelopen, (mits het redelijk goed weer is) over het wel of niet doorgaan van deze tocht kunt U zich terzijne tijd in verbinding stellen met een van onze bestuurleden. Het start schot valt om 14 00, buiten net clubgebouw. De kosten zijn voor kinderen onder 12 jaar 1,00, de rest betaalt 2.00. Dat kan de kop dus niet kosten, ledereen is van harte welkom hoe meer er komen hoe meer is er te winnen. ROMMELMARKT Volgende week zaterdag 12 maart is er een QSL meeting/ rommelmarkt, dit is voor onze vereniging de eerste keer, dus kom allemaal opdagen want alle hulp en kennis van zaken is welkom. Breng meteen alle spullen die u niet meer denkt te gebruiken mee, het kan op z'n dag misschien nog een leuke duit opbrengen, wij rekenen op een grote opkomst en veel handel. OUD PAPIER Waar U daarvoor terecht kunt behoeft geen betoog, mocht U twijfelen zie dan even het c.a.v.tje erop na, en laat ons dan even weten wanneer wij het bij U op mogen komen halen. Werkgroep Aktiviteiten Brukske Vrijdagavond 4 maart is weer onze kaartavond ook kunt U deze avond in het wijkcentrum „de Kiosk" terecht om een spelletje te biljarten of te tafelten nissen. Disco calypso Zaterdag 5 maart van 19.30 tot 22.00 uur en zondag 6 maart van 14.00 tot 17.00 uur is disco Calypso weer in het wijkcentrum en de entree is 1,-. Programma voor de komende weken: Vrijdag 11 maart kaartavond, vrijdag 18 maart kaartavond, zaterdag 19 maart disco van 19.30 tot 22.00 uur. zondag 20 maart ruilbeurs van 10.00 tot 13.00 uur. Zondag 20 maart disco van 14.00 tot 17.00 uur. Verzamelaars noteer alvast deze datum 17 april dan is er in het wijkcentrum de kiosk een ruilbeurs van 10.00 tot 17.00 uur. Deze ruilbeurs is ook weer voor alle mogelijke ruilobjecten dus behalve postzegels en munten kunnen er natuur lijk ook weer stickers, bierviltjes, kroonkurken enz. geruild worden. Deze week een stukje over het verzame len van kroonkurken. Sinds kort heb ik op de ruilbeurs gezien dat kroonkurken ook een leuk verzamelobject is. Men vindt kroon kurken op veel flesjes zoals b.v. op limonade, koffiemelk, bier enz. Het leuke van deze kroonkurken is dat je verzameling niets kost en dat er zeer veel verschillende zijn. Als je de kroonkurken wat beter gaat bekijken, vind je in wat op he eerste gezicht gelijke zijn vaak nog verschillen in kleur of opdrukken. Ga je kroonkurken verzamelen dan leer je vanzelf deze verschillen ontdekken. Wil je wat meer weten over het verzamelen van kroon kurken kom dan eens naar de ruilbeurs in het wijkcentrum de Kiosk" in het Brukske. Lourdescomité afdeling Venray JAARVERGADERING Maandag 21 februari j.l. werd de jaarvergadering gehouden. Deze vrij goed bezochte bijeenkomst verliep erg vlot en zonder opportunisme. Het bestuur werd weer tot 5 personen gecompletteerd door de de verkiezing van mevr. Goortz. Ui de diverse jaarverslagen bleek, dat er weer enkele records waren gebroken. Zo was het aantal gratis reizen in 1982 maar liefst 35 en het totaal aantal pel grims 108. Allereerst werd wijlen pastoor W. Geerits hetdacht, die verleden jaar juni vrij plotseling uit ons midden werd weggenomen. De nieuwe geestelijk ad viseur, kapelaan van Galen, herdacht onze zeer gewaardeerde geestelijk advi seur in een kort gebed. Alle ondernomen akties bleken een groot succes te zijn geweest, zodat ook dit jaar weer heel wat zieken een gratis Lourdesreis kan worden aangeboden. Allereerst met de voorjaarsbedevaart, die van 14 t/m 21 mei a.s. naar Lourdes gaat. Maar ook in oktober wordt deel genomen aan de Kinderbedevaart, die dit jaar door de Stichting Limburgse Bedevaart naar Lourdes wordt georga niseerd. OPGAVE PELGRIMS Men kan zich nog steeds opgeven voor de voorjaarsbedevaart van 14 t/m 21 mei 1983. Wij staan garant voor goede hotels, niet ver van de heiligdom men. Overigens heeft eenieder een vrije keuze naar zijn/haar hotel. U kunt zich opgeven bij G. Philipsen, Goudsmidstraat 42, Venray, tel. 04780 - 83575. U betaalt 100,— bij inschrij ving; het resterende bedrag kunt U op een later tijdstip overmaken per bank of giro naar Maastricht. Wij verwachten ook dit jaar weer een grote deelname uit onze regio, zeker nu de prijzen niet zijn verhoogd. VOORLICHTINGSAVOND Onze jaarlijkse voorlichtingsavond wordt gehouden op 26 april a.s. in de prachtige aula van Huize „De Kruuze". We beginnen 's avonds om 7.00 uur met een eucharistieviering, waarna uitge breid voorlichting zal worden gegeven op velerlei terreein, dit alles verduide lijkt met dia's en eventueel een korte Lourdesfilm. Op deze avond zijn alle bedevaart gangers (ook van eventueel andere orga nisaties) van harte welkom. Maandag 7 maart a.s. brengt de heer Don Cruysberg (Venlo), voor IVN- leden en geïnteresseerden, een schitte rende dia-lezing over het Himalaya- gebergte. Hij verhaalt ons over een bijna onmenselijke voettocht door dit geberg te, waar onder de meest extreme omstandigheden, bijzonder mooie dia's zijn geschoten van de hier aanwezige unieke en typische flora en fauna. Don vergelijkt in vele gevallen diverse bijzondere planten aldaar met europese- soortgenoten. De grootsheid van dit gebergte word duidelijk geschetst door Himalaya- opnamen te wisselen c.q. combineren met verwante Europese- opnamen. U moet vooal deze beslist geweldige avond niet missen! Aanvang 20.00 in café-zaal Lenssen te Geijsteren. De clubavond van 10 maart 1983 zal grotendeels gevuld worden door Toon den Brok. Toon zal een inleiding houden over het thema:,, Het naakt in de kunst". Na deze inleiding bestaat de mogelijkheid tot discussie over het aangegeven onderwerp. Na de pauze wordt het meegebrachte fotowerk be sproken. Hopelijk is dit, net als voorgaande keren, in grote getale aanwezig. Maandag 7 maart heeft het wijk- comite West I weer haar maandelijkse openbare vergadering. De agenda is als volgt: 1. Opening. 2. Verslag vergadering 7-2-'83 3. Ingekomen stukken. 4. Programma gebruik Hensenius- school. 5. rondvraag en sluiting. Punt 4 is van zeer groot belang. Mocht U mee willen werken aan invulling van dit punt, komt U dan naar deze vergadering op maandag 7 maart om 19.30 uur in de Henseniusschool. Handboogweekend bij Rank Xerox Zaterdag en zondag a.s. fungeert de kantine van Rank Xerox in Venray weer als trefpunt voor de handboogschutters. Zaterdag worden onder auspiciën van de NHB door „Ons Genoegen" uit Ysselsteyn de Ned. Junioren kampioen schappen georganiseerd.Hieraan wordt deelgenomen door de beste 56 junioren tot 16 jaar. De hoogste jongens en meisjes per gewest uit de indoorkom- petitie worden afgevaardigd. Er wordt gestreden om het goud- zuiver en brons in de categoriën 14 en 15 jarigen, 12 en 13 jarigen en de categorie tot 12 jaar. De wedstrijden beginnen om 12.00 uur en zullen tot 15.30 duren. Er worden 2x30 pijlen geschoten om 25 m. afstand. Zondag wordt door „Ons genoegen" haar jaarlijkse indoortournooi geor ganiseerd.De Nat. topschutters zijn hier afwezig i.v.m. de EK in Zweden. Hierdoor word het een open strijd wie de Rank Xerox trofee opeist. Er zal worden gestreden in de cat. Dames Heren en Junioren. Er word in 3 groepen geschoten vanaf 9.00 uur.'De toegang is gratis en iedere toeschouwer is welkom. Bondswedstrijd Uitslagen 6e bondswedstrijd: Organisatie „Diana" te Venray. Klasse Ere 1. St. Joris 13.60 2. de Batavieren 1358 3. St. Sebastiaan 1353 4. Diana 1351 5. Ons Gen. Ijss. 1342 6. de Rare Schutters 1310 7. St. Hubertus 1307 Klasse A 1de Schutroe 1 1318 2. de Batavieren 2 1304 3. 't Trefpunt 1 1302 4. Ons Genoeeen2 1300 5. St. Joris 2 1286 6. Willem Tell 1 1285 7. Ons. Gen. America 1 1272 8. St. Sebastiaan 2 1272 9. De Waldschutters 1-1270 10. Diana 2 1268 Klasse B. 1Uitspanning 1 1302 2. de Schutroe 2 1246 3. St. Anna 1 1245 4. de Batavieren 3 1237 5. de Rare Schutters 2 1237 6. ons Gen. Ijss. 3 1233 7. Mosa Rosa 1 1229 8. St. Hubertus 2 1216 9. St. Joris 3 1213 10. St. Sebastiaan 3 1205 11Diana 3 1177 Klasse C 1Uitspanning 2 1189 2. de Schutroe 3 1167 3. Ons 'Gen. America 2 1145 4. de Batavieren 4 1123 5. St. Anna 2 1122 6. Ons Gen. Ijss. 4 1116 7. Mosa Rosa 2 1109 8. de Waldschutters 2 1104 9. St. Joris 4 1053 10. de Schutroe 4 1028 11. St. Hubertus 3 1016 12. St. Anna 3 967 13. Ons gen. Ijss. 5 846 De hoogste schutter van deze 6e bondswedstrijd is G. Koonings van St. Joris te Leunen met 241 punten. Proficiat.... Prijzen: G. Koonings St. Joris 50 T. Rutten St. Anna 50 J. Siebers Diana 4x10 F. v. Wylick ons gen. ijss. 4x10 G. Bistervels St. Hubertus 5x9 H. Cox Schutroe5x9 W. Bouten St. Joris 5x8 J. Verstraaten Rare Schutters 4x8 W. Thijssen Schutroe 4x7 T. Willems St. Anna 4X7 R. v. Reijen Schutroe 4x6 H.v.d. Zanden St. Hubertus 3x6 G. Aerts St. Anna 3x5 D. v.d. Ven Willem Teil 3x5 M. v. Oyen Waldschutters 3x4 B. Jacobs Batavieren 3x4 J. Linders Schutroe 2x3 D. Reinders Batavieren 2x3 L. v. Hoof ons gen. 2x2 M. Millen Diana 2x2 A. Janssen St. Hubertus 3x1 P. Houben St. Joris lxl OVERLOON Op zondag 6 maart 1983 worden in het gêhieenschapshuis te Overloon E.H.B.O. wedstrijden gehouden. Deze wedstrijden zijn wedstrijden voor het landelijk kampioenschap. Tijdens de wedstrijden worden door een lotusgroep situaties en verwon dingen uitgebeeld die door een wed- strijdploeg behandelt moeten worden. De wedstrijden beginnen om 13 uur en zijn voor ieder die belangstelling heeft toegankelijk. De toegang is gratis. Komende zondag, 6 maart, wordt in hotel De Burggraaf een ruilbeurs gehouden. Die van 10.00 tot 13.00 uur duurt. Er kan geruild worden in alle ruilmate rialen zoals postzegels, munten, siga renbandjes en stickers. Ook in de maand maart staat het wijkgebouw zondags van 11.00 - 13.00 uur open voor de bewoners van wijk zuid U kunt dan gezellig kaarten, biljarten en een praatje maken. Tot Ziens, „de Wijkraad".

Peel en Maas | 1983 | | pagina 10