Werkloosheidspercentage nu 20% PEEL EN MAAS VENRAY cor In een slag 32 arestanten 30 jaar geleden Wm ACTIVITEITEN VAN DE VENRAYSE VW PEEL EN MAAS ook üw krant GESLAAGDE HULP-DIRIGENTEN KIJKDAG FIETSEN UIT DE GEMEENTERAAD VAN VIERLINGSBEEK PEEL EN MAAS WERKGROEP „EX" BOBBY DENJO MANAGEMENT NU OOK IN VENRAY Mogelijk bloedbad voorkomen LEUNEN HEEFT DE PIELH AASCUP VIJFTIG JAAR DE KLEINE GIDS FORUM-AVOND Spiegel uw benen indegjaaivan Crystal! Met ingang van 1 januari 1983 wordt bij de telling van het aantal bij arbeids bureaus ingeschreven werklozen uitge gaan van een nieuwe definitie voor werkloosheid. Als gevolg hiervan is het werkloosheidscijfer over de maand januari vergeleken met dat over decem ber sterk gestegen. Door invoering van de nieuwe werkloosheidsdefinitie, naar aanleiding van een advies van de Centrale Commissie voor de Statistiek, worden bepaalde groepen ingeschrevenen in de statistieken opgenomen, die voorheen niet werden meegeteld. Het gaat dan ondermeer om mensen die bij het arbeidsbureau staan inge schreven voor een deeltijdbaan. Vol gens de nieuwe definitie is iedereen werkloos, die werk zoekt voor 20 uur of meer per week. Voorheen werden alleen die ingeschrevenen meegeteld, die werk zochten voor 25 uur of meer. Daarnaast worden in de nieuwe werk loosheidsstatistieken voortaan ook de mensen meegeteld die bij het arbeids bureau staan ingeschreven, maar „tij delijk niet bemiddelbaar" of „voor bemiddeling ongeschikt" zijn. Tijdelijk niet bemiddelbaar zijn mensen voor wie een beroepskeuze-advies wordt opge steld, die een medisch onderzoek moeten ondergaan of voor wie het arbeidsbureau om andere redenen tijde lijk niet kan bemiddelen. Onder de categorie „voor bemiddeling ongeschikt" vallen mensen voor wie het arbeids bureau niet actief bemiddeld, bijvoor beeld omdat de eisen die zij aan een baan stellen niet te realiseren zijn. Het aanpassen van de werkloosheids- defenitie past in het streven van de Centrale commissie voor de Statistiek om eenheid te brengen in de definities van beroepsbevolking, werkloosheid en geregistreerde werkloosheid. De nieuwe definitie geeft een objec- tiver beeld van de werkloosheid en sluit tevens beter aan bij internationale statistieken. Om een zo goed mogelijke vergelij king tussen de huidige cijfers en de gegevens van 1982 te kunnen maken zijn de cijfers van 1982 herberekend volgens de nieuwe methode. Deze herberekening was echter niet mogelijk voor de categorie part-timers. Dit houdt in dat tot en met december 1982 de grens tussen full-time en part time werken, of anders gesteldt tussen wel of niet meetellen als werkloos, ligt bij 25 uur werk per week en vanaf januari 1983 bij 20 uur. De omvang van de groep part-timers in Limburg, die in december niet en in januari wel tot de werklozen worden gerekend, kan glo baal geraamd worden op ca. 500 mannen en ca. 2000 vrouwen. WERKLOOSHEID MANNEN In de verslagmaand steeg het aantal werkloze mannen in Limburg met 1197 tot 47445 mannen, zodat thans 19,0% van de afhankelijke mannelijke beroepsbevolking werkloos is. De oor zaken van deze groei zijn zowel con junctureel als seizoensmatig van aard. Evenals de vorige maand nam vooral bij het bouwvakpersoneel de werkloos heid fors toe, ruim de helft van de groei van het aanbod betrof deze beroeps groep. Het aantal werkloze mannen in Nederland steeg met 20785 (van 520.157 naar 540.942), waardoor het landelijke werkloosheidscijfer opliep tot 16,3%. Het Venrayse werkloosheidspercen tage steekt daar maar zeer ongunstig tegen af: 20,1% voor het Venrayse en 19,1% voor geheel Noord-Limburg. Percentages die men het best met die van Zuid-Limburg cq. de Mijnstreek kan vergelijken. In aantallen uitgedrukt telt het arbeidsbureau Venray nu 2770 werkloze mannen 1577 bij het bureau Gennep. Totaal 4347. Dat is 137 meer dan één maand geleden. Venray nam er daarvan 123 voor zijn rekening Kijken we nog even naar de werkloos heidscijfers van 1 februari vorig jaar, dan zien we dat Venray toen 1931 werkloze mannen telde; Gennep 1289. Nu zijn die cijfers resp. 2770 en 1577. Een toename in één jaar tijds van 841 en 288 Uit die cijfers blijkt ook dat in het Venrayse de werkloosheid sterker toe neemt dan in de rest van Noord- Limburg. Verwacht mag worden dat deze trend zich zal doorzetten. WERKLOOSHEID VROUWEN Een vergelijking met vorige maanden wordt voor deze categorie werklozen iets moeilijker, omdat zoals gezegd hier meer werkzoekenden genoteerd werden door het feit dat part-timers, tot 20 uur per week, nu meegeteld worden. Men kan stellen dat dit ca. 10% van het totale aantal werklozen uitmaakt. Mede daardoor steeg het aantal werk zoekende vrouwen in Venray tot 1162 en in de rest van Noord-Limburg tot 578. Een totale toename van 122 in de maand januari. Ca. 17 van hen behoren nu tot de werklozen vanwege de genoemde verschuiving van de uren- grens. MEER DAN 6000 Die verschuiving van de urengrens tussen full-timers en part-timers is er ook oorzaak van dat in Venray en Gennep nu ineens in totaal meer dan 6000 werklozen worden genoteerd. Dat betekent dat in Venray 20% van de afhankelijke beroepsbevolking (man nen en vrouwen) werkloos is. Voor de rest van Noord-Limburg ligt dat percentage iets gunstiger, nl. 18,9%. Uit het verslag over 1982 van het secretariaat van de VW Venray blijkt o.m. dat „over de VVV-balie" in de schouwburg ongeveer zestig informaties per dag werden gegeven. Er werden in 1982 in totaal 10.500 mondelinge informaties gegeven tegen 9.000 in 1981. Er werden in de loop van het verslagjaar 4.500 telefonische informa ties verstrekt tegen 3.500 het jaar daarvoor. Het aantal schriftelijke informaties daarentegen liep terug van 1000 in 1981 naar 600 in 1982'. Getotaliseerd betekend dat, dat in 1982 totaal 15.600 informaties werden verstrekt tegen 13.500 in 1981. In het verslagjaar waren 40 winkeliers aangesloten bij de VVV geschenkbon- nenaktie. De belangstelling hiervoor bij de Venrayse middenstand wordt echter te laag genoemd. In de loop van 1982 werden in totaal 12.942 bonnen met een gemiddelde waarde van 22,70 ver kocht waardoor de totale verkoop kwam op ƒ293.737,50. Een jaar eerder werden 11.948 bonnen met een gemiddelde waarde van ƒ22.40 verkocht waarmee de totale verkoop kwam op 267.800,-. Ongeveer 30% van in Venray gekoch te bonnen worden buiten Venray besteed. Dat betekent dus, dat 70% van de geschenkenbonnen in Venrayse zaken worden verzilverd. In de loop van het jaar is in nauw overleg met de directeur van de Streek VVV voor Noord- en Midden Limburg gestart met een herbezinning over het functioneren van de plaatselijke VW. Op initiatief van de VVV werd een achttal grafzerken voor verder verval beschermd. In de zomermaanden werden door de VW vijf straattheatervoorstellingen georganiseerd. In samenwerking met het Venrays Mannenkoor konden de Nachtegalen van Polen een gratis concert verzorgen in de Schouwburg. Voor 1983 wordt gedacht aan de organisatie van feestelijkheden rond het honderdjarig bestaan van de spoorlijn Nijmegen-Venlo, de organisatie van de nationale bijendag in samenspraak met de imkersvereniging en de organisatie van de Landelijke Fietsdag 1983 in Venray op 9 mei a.s. Onlangs hebben vier Venrayse muzi kanten met succes een 2-jarige cursus voor hulpdirigent afgesloten. Het zijn de heren Twan van Els, Bruno Lucassen en Ton Klinckenberg van de Kon. Harmonie Euterpe Venray en de heer Henk Jacobs van fanfare Ons Genoe gen Oirlo. De cursus stond onder auspiciën van deTegelse Muziekschool die eerder ook op andere plaatsen deze opleiding verzorgde. De examencommissie bestond uit de heren L. Rours, directeur Tegelse Muziekschool, L. v.d. Hoonaard, directeur Venrayse Muziekschool en H.Lober, leraar directie en o.a. dirigent van de Kon. Harmonie Horst. Naast een theoretische gedeelte om vatte het examen ook een praktisch gedeelte waarvoor de Venrayse Harmo nie en de Oirlose Fanfare gaarne hun medewerking verleenden. Geïnteresseerden kunnen zich op zaterdag 26 februari 1983 tussen 9.00 en 13.00 uur vervoegen aan het bureau van de politie te Venray om na te gaan of zich onder de daar aanwezige (brom-) Fietsen mogelijk een eigendom bevindt. Tijdens de vorige week gehouden raadsvergadering van de gemeente Vierlingsbeek kwamen o.a. de volgende voorstellen aan de orde. De blokhut te Maashees kan worden gerenoveerd door het Werk voorzieningschap. Met dat Schap heeft de gemeente goede ervaringen. Het betekent tevens dat het minder gaat kosten. Toch was er nog een bedrag nodig van 50.000,-. Het kerkbestuur stelde de grond voor deze blokhut middels een erfpachtcanon ter beschik king voor het symbolische bedrag van 1,- per jaar. Wel werd door het kerk bestuur bedongen dat de afschrijving in 20 jaar zou geschieden en niet, zoals was voorgesteld op 30 jaar. De jaarlijkse huur, voor de stichting Jeugdservice, werd op een bedrag van 1.260,- per jaar vastge steld. De raad hooDte dat spoedig gestart kan worden met de renovatie van het pand want daarop heeft de jeugd van Maashees al te lang gewacht. De stichting „De oude Schoen doos" te Vierlingsbeek kreeg veel lof van de raadsleden te incasseren. Men had er dan ook geen moeite mee een subsidie van 1.500,- te verlenen. Dreigden er aanvankelijk wat problemen van de zijde van het raadslid van Mill, tegen de procedure rond de benoeming van de leden in de commis sie welzijn; na een duidelijke uiteen zetting door de raadsvoorzitter ging de raad tot stemming over en werden de heren P. Marcellis, J. Koopmans en J. van Dongen als zijnde niet-raadsleden in die commissie benoemd. De sloop van de bibliotheek en het jeugdhuis ondervond geen bezwaren bij de raadsleden en een bedrag van ƒ8.201,- werd daarvoor beschikbaar gesteld. Tijdens de rondvraag werd nadere uitleg gevraagd over een bericht in Peel en Maas, dat 4 sociale woningen van Smakt in Holthees zouden worden gebouwd. De raadsvoorzitter kon alleen verklaren dat er overleg met het Venrayse college was geweest en dat men nog moest wachten op het besluit van Venray. Op 7 maart a.s. vindt op het Venrayse gemeentehuis een gesprek plaats tussen de colleges van Vierlings beek en Venray, en vertegenwoordigers van de Provinciale Waterstaat van Limburg en Brabant over de aanleg van een fietspad, Overloon-grens Venray. Of er aan weerzijde van de weg een fietspad zal komen, zoals Brabant dat wil, of dat het één rijwielpad gaat worden, zoals de milieugroep wil, valt nu nog niet te zeggen. De raadsvoorzitter zegde toe overleg te plegen met de politie over maatregelen tegen het zwemmen van honden en paarden in het Schaartven. Het blijkt dat Venrayse hondenlief hebbers hun honden daar laten zwem men, omdat zulks in Venray verboden is. De kwaliteit van het water in dat Schaartven zal volgens de voorschriften worden bemonsterd. Omtrent de toestand van een gezin, dat onder erbarmelijke toestan den op de Duivenbosch verblijft, wilde de raadsvoorzitter geen mededelingen doen, omdat de privacy van het gezin dan geweld wordt aangedaan. UIT PEEL EN MAAS FEBRUARI 1953 Het legendarische Vaderpaard Nico van Melo was op 28 januari 18 jaar geworden. In 1938 was hij door de Hengstenassociatie Venray in Zeeland gekocht voor het niet geringe vooroor logse bedrag van 13.500,-. Met zijn 18 jaar is hij vader van meer dan 500 dochters en 400 zoons. In cirkus Mök had men ter zijner ere een fraai lied ten gehore gebracht. Voor 20,- per ton, franco thuis, bracht men vanuit Heerlen „prima SLAM" naar Venray. Brandt nog beter dan kolen, zo stond er in een advertentie. De Venrayse slagers adverteerden met vet spek: 500 gram voor 1,20 en 100 gram gekookte ham voor 55 ct. De Venrayse Middenstand vierde zijn 40 jarig bestaan met een receptie, een plechtige H. Mis, een gezamelijke koffietafel en een feestavond in zaal Wilhelmina. Verschillende midden standspanden waren ter gelegenheid van dit feest op min of meer bescheiden wijze geïllumineerd. Bovendien hadden een aantal middenstanders een aardige fotowedstrijd georganiseerd, onder de titel „wie ben ik". „Hoog bezoek" kwam eens kijken in Peelplan Zuid. Men wilde zelf onder zoeken hoe het stond met de krepeer- gevallen, waarover in de pers nogal wat te doen was geweest. Men moest na afloop van het bezoek toegeven dat er op korte termijn iets aan de huisvesting diende te gebeuren, zó was het een onverantwoorde toestand. Vanwege de grote watersnoodramp werden geen carnavalsbals meer gehou den. Ook de carnaval zal geen doorgang vinden. Ook een voorstelling van O. en O. werd afgelast. Ook andere openbare uitvoeringen, met name op de kerk dorpen, werden uitgesteld. „Venray helpt Hontenisse" was een Venrayse hulpactie die binnen één week na de watersnoodramp 3 vrachtwagens en 1 aanhangwagen met 150 m' goeder en naar dit Zeeuwsvlaanderse dorp bracht. Antoon Poels (Hofstraat) werd geko zen tot voorzitter van de afdeling Limburg der Kon. Vereniging Het Nederlandse Trekpaard. 200 DUW arbeiders in de Vredepeel en 125 uit het kamp Vlakwater zijn ingezet in het Zeeuwse rampgebied. Andere DUW-arbeiders hebben meer dan 250 ton zandzakken gereed gemaakt. In het kader van de Boekenweek sprak in Zaal Wilhelmina „Louis de Bourbon" over zijn leven en letter kundig werk. Plotseling overleed op 51 jarige leeftijd Frans Aerts. Hij was 32 jaren op het gemeentehuis werkzaam; laatstelijk als chef-kommies. 42 woningen kreeg Venray voor 1953 toegewezen. Mogelijk komen er nog 30 industriewoningen bij. EEN ABONNEMENT WAARD VRIJDAG 25 FEBRUARI 1983 Nr. 8 HONDERDENVIEI meesterschilders omdat schilderen een zaak van vertrouwen is. cor reijnders dr. poelsstraat 14 venray telefoon: 82810 Inloopavond van de Werkgroep EX voor iedereen op dinsdagavond van 19.30 tot 22.00 uur in het pand van MASJ, Hoenderstraat 33 te Venray. DIEFSTALLEN Mevr. K. deed aangifte van diefstal van een groene PTT brievenbus. v. T. deed aangifte van diefstal van zijn paspoort en rijbewijs uit zijn geparkeerde auto. C. deed aangifte van diefstal van zijn polstasje inhoudende 10 cheques, 2 paspoorten, 2 rijbewijzen en een kentekenbewijs. De diefstal vond plaats in de bioscoop. Een inwoner van Meerlo-Wans- sum deed alhier aangifte dat, toen hij in een groep feestgangers terecht kwan^hij plotseling zijn polstasje miste. Hij weet niet of hij het in het feestgedrang verloren is dan wél dat het gestolen werd. In het tasje bevonden zich een rijbewijs, paspoort, militair paspoort een legitimatiebewijs en 800 gulden. Ook een giropas en de groene kaart van zijn auto bleken daar in te zitten. Wanneer het tasje door iemand gevon den is, wil deze zich dan melden op het politiebureau. Der verliezer is ernstig gedupeerd. Een mevrouw miste haar dames mantel. Deze moet per vergissing zijn meegenomen uit de tent op het Henseniusplein. Een jongedame miste haar blauwe spijkerjas, uit de zaal aan de Poststraat. Uit een cafe aan de Merseloseweg miste een muziekliefhebber zijn piston, alsmede een trui. Enkele dagen later deelde hij de politie mede dat hij zijn zaken terug had. Bobby Denjo opende in 1971 zijn eerste Theaterburo in Dordrecht waar na hij na enkele jaren verhuisde naar Helmond. Hij reisde met zijn eigen show 3 jaar door Nederland, waarin hij steeds weer andere bekende Nederland se artiesten arrangeerde zoals bv. Ben Cramer, Imca Marina, Corry Koonings en Frank en Mirella. Steeds weer wist hij elke organisatie tot een goed einde te brengen. In 1979 noopt hem een goed contract met de in Frankrijk wonende impressa- rio Franko Medini te stoppen met zijn eigen buro en vertoefde hij regelmatig in en rond Frankrijk, steeds weer optredend in andere showproducties. Nu na 2Vi jaar weer terug in Neder land, steeds weer terugdenkend aan Venray, waar hij zijn latere jeugd heeft versleten (vele Venrayers kennen hem beter als Piet van Hilten) is hij terug in Venray. Voorlopig nog op kamers maar binnenkort weer met zijn eigen buro. Naast het arrangeren van artiesten zoals ieder theaterburo, heeft hij er enkele andere aspecten aan toegevoegd. Zo kan men bv. bij Bobby Denjo's Managment terecht voor het afhuren van paarden, beren, kamelen etc. etc. Ook zijn er via hem stuntmannen in te zetten, compleet met auto's en motoren, die over brandende schansen en door schuttingen gaan. Dit soort dingen worden vaak gevraagd bij openingen van zaken, campings en andere buitengebeuren, als blikvanger en/of als speciale attractie. Bobby Denjo verzorgt verder alle soorten festiviteiten en feesten en zonodig draagt hij er ook zorg voor dat de desbetreffende vergunningen aan wezig zijn. Zo zal hij op 11 maart in cafe het Trefpunt aan de Kruisstraat in Venray, als eerste zijn Venrayse vrienden verrassen met zijn show. Hierbij terzijde gestaan door de gehele nieuwe formatie COBRA eveneens afkomstig uit Venray, waarvan de algemeen leider niemand minder is dan de alom bekende Ben Peries, die reeds, evenals Bobby Denjo, meer dan 15 jaar in het vak zit. Ben Peries is bij velen bekend als de organisator van vele Indonesische dans avonden waarin hij niet alleen als presentator maar ook als conferancier en zanger zijn aandeel had. Tijdens deze avond zullen er diverse verrassingsele menten zijn, en een gratis, door Bobby Denjo aangeboden loterij waarin aar dige prijsjes weg te halen zijn. Maar dit blijft nog even een verrassing. Verder gaat Bobby Denjo ook weer een poging wagen om het DJ record in Venray te verbeteren-, maar hierover hebben we het later in dit weekblad. Al met al zal het een gezellige avond worden en Bobby rekent dan ook hele maal op het publiek van Venray en omstreken, waarvoor hij in de toekomst regelmatig dansavonden en andere activiteiten zal gaan verzorgen, zowel voor de jeugd als voor de ouderen. Als het aan hem lag, het liefst iedere week want er is voor iedereen op dit gebied maar bitter weinig te doen in Venray. Zaterdagavond omstreeks elf uur kwam bij de politie een melding binnen dat zich in de Pentagon-bar een grote groep jongeren bevond welke op wraak uit was en elk moment kon gaan vechten. Bij onderzoek bleek dat die avond een 35-tal jongeren van 17 tot 21 jaar, met een speciaal door hen gehuurde bus van Arnhem naar Venray waren gekomen voor een wraakaktie. De bedoelde bus stond in de nabijheid van de bar. Inmiddels kwamen bij de politie meerdere meldingen binnen over de aanwezigheid van de groep. Omstreeks kwart voor een kwam 'n seintje van een ter plaatse aanwezige burger-politie patrouille, dat de groep jongeren naar buiten kwam en reeds vocht met op straat aanwezige jongelui. Een 8-tal politiemannen, die inmid dels waren opgetrommeld ter verster king van de dienstdoende groep, waren binnen 2 minuten ter plaatse. Met een lange wapenstok werden enkele rake klappen uitgedeeld en werd de Arnhem se groep in de bus teruggedreven. Onder politiebewaking werd de bus naar het politiebureau gedirigeerd. Een voor een moesten de knapen daar de bus verlaten. Op het bureau werden de knapen gefouilleerd en later werd de bus op wapens doorzocht. Daarbij kwam een rijk arsenaal van verboden wapens boven water. Van slagersmes sen, dolken, nunchaku stokjes, loden pijp, ploertendoder, stiletto tot stukken bierpullen toe (zie foto)*. In totaal werden 18 verboden wapens in beslag genomen. Van deze groep van 35 personen, werden er 32 ingesloten. Een van hen bleek gewond te zijn en werd naar het ziekenhuis gebracht voor behandeling. Hij had in de Pcntagon-bar rake klappen opgelopen. Uit de verhoren is duidelijk komen vast te staan, dat het politie-optreden net op tijd was geweest. Men was op weg naar de bus om daaruit een aantal wapens te halen. Het snelle optreden van de politie heeft ongetwijfeld een bloedbad voorkomen. Uit de verhoren bleek verder dat deze wraakaktie was gepland omdat een 6-tal knapen van de Arnhem* groep enkele weken terug in Venray door een andere groep bedreigd was geworden. De zes wraaknemers hadden links cn rechts wat vechtlustige knapen met wapentuig om zich heen verzameld cn een bus gehuurd voor deze Venrayse trip. Op een zo vroegtijdige confrontatie met de Venrayse politie hadden zij in hun plan geen rekening gehouden. Natuurlijk stelt de Venrayse politie een gestreng onderzoek in naar de andere groep, maar op dit moment konden daarover nog geen mededelin gen worden gedaan. Op maandag 14 januari maakte de Prinsenwagen van Leunen het land van de Knollekes zich op net als vele andere kerkdorpen om deel te nemen aan de grote optocht in het land van de Piëlhaas. Omstreeks twee uur zette de optocht zich in beweging en trok als een sierlijk lint door de Venrayse straten, gade geslagen door duizende mensen en een critische jury. De optocht was mooi en er was weer menig uurtje aan besteed om goed voor den dag te komen. Kwart over vijf steeg de spanning ten top want toen was de prijsuitreiking die viel weer goed uit voor onze Knollekes, want voor de twaalfde keer konden de Knollekes weer zingen „Leunen heeft de Piëlhaascup". Prins Andre 1 van de Jeugdige Knollekes nam de Piëlhaas in ontvangst en droeg hem over aan Prins Rien 1 en het feest was begonnen. Onder de begeleiding van de blaaskapel werd het feest geopend voor de schouwburg tot de wagens arriveerden die ons met de Piëlhaascup naar ons Knollerijk zou brengen. Het was zes uur toen de stoet zich in beweging zette richting ons Knolleland, Begeleid door een muziekwagen werd er een rondrit door ons knollerijk gemaakt welke eindigde bij ons Knollehuus en daar klonk als uit een stem met z'n alle „Leunen heeft de Piëlhaascup" tot in de laatste uurtjes. BRAND Een begin van brand werd ontdekt in een combine-wiellader van het loonbedrijf P. Al rijdende over de Deurneseweg, ontstond er kortsluiting ten gevolge waarvan rubber-onderdelen vlam vatten. De chauffeur kon uitbrei ding voorkomen waardoor de schade beperkt bleef. Door onverklaarbare oorzaak brak brand uit in een personenauto welke in een garage naast een woning aan de Houtklef stond. Uitbreiding kon worden voorkomen. De auto brandde echter geheel uit. Er was veel rook schade aan garage en woning. De eigenaar is tegen brandschade verzekerd. INBRAAK Bij de fam. S. te Castenray bleek te zijn ingebroken. Enkele vloerkleden (perzen) en een video-recorder waren gestolen. De bewoners waren afwezig. Zij vergezelden een transport naar Polen. Geen prettige thuiskomst als je je hebt ingezet voor de mensen in Polen en je eigen landgenoten je op die manier armer maken. Voor de tweeënveertigste keer in 50 jaar is „De kleine Gids" voor de Nederlandse Sociale zekerheid versche nen. Deze succesvolle en nuttige uitgave van de Vereniging van Raden van Arbeid geeft al sinds jaar en dag, in klein doch zo volledig mogelijk bestek, praktische informatie over alles in de Sociale verzekering. Verder zijn hoofdstukjes over Alge mene Bijstandswet, Rijksgroepsregeling werkeloze werknemers, Wet Sociale Werkvoorziening, internationale sociale zekerheid, instellen van beroep en over het Voorlichtingscentrum Sociale Ver zekering opgenomen. Ook vindt met er een duidelijk schema in, dat de sociale verzekerings wetten en de daarbij behorende uitvoe ringsorganen laat zien en een samenvat tend overzicht van de sinds 1 januari 1983 geldende premies en uitkeringsbe dragen. Om het geheel te completeren is een adreslijst in het oekje geplaatst, welke de adressen vermeld van alle bij de uitvoering van ae sociale verzekering betrokken instellingen. Het geheel volgens de meest recente gegevens. De gids is voor de onveranderde prijs van slechts één gulden verkrijgbaar bij elke Raad van Arbeid en o.a. bij boekhandel van den Munckhof, Grote straat 68, Venray. Wie toezending per post wenst, moet er op rekenen dat portokosten in rekening worden gebracht (het boekje weegt 115 gram). OPSLAGSCHUUR IN BRAND De Venrayse brandweer moest vrij dagavond veel manschappen en mate rieel inzetten bij een brand in ccn opslagschuur op de Vliegert. Het dak dat in brand stond was vanwege zijn constructie moeilijk te bestrijden. De schuur was een grote aardappelopslag; daarom kan van ccn grote schadepost (rond 50.000,-) gesproken worden. De oorzaak van de brand is vermoedelijk een gevolg van kortsluiting bij het opwarmen van de schuur tegen vorst. De Venrayse brandweer is enkele uren bezig geweest. De eigenaar is tegen brandschade verzekerd. ILLEGALE ENGELSMAN AANGEHOUDEN Zondagmiddag trof de Venrayse politie een 26-jarige Engelsman aan die in het bezit bleek van een vals paspoort. Zondagavond werd hij op transport gesteld naar zijn geboorteland. INBRAAK IN GEMEENSCHAPSHUIS Weer werd de beheerder van het Ysselsteynse gemeenschapshuis gecon fronteerd met inbraak. Door een ruit uit te nemen werd toegang verkregen tot het gebouw. Er werd een hoeveelheid drank, sigaretten, shag en sigaren meegenomen, terwijl ook een bandre corder verdwenen bleek te zijn. Personen die in de nacht van zondag op maandag iets verdachts hebben waargenomen bij het gemeenschapshuis worden verzocht zich in verbinding te stellen met de politic. GEEN BRIEFJE Een Venrayse autobestuurder ont dekte maandagmorgen, bij terugkeer bij zijn aan de Raadhuisstraat gepar keerde auto, dat deze beschadigd was. De veroorzaker had echter geen briefje achter gelaten. Getuigen van die beschadiging kunnen zich in verbinding stellen met de politic. VERNIELINGEN In de Lindenstraat was een ruit aan diggelen gegooid, terwijl in de Grotestraat praktische alle vuilnisbak ken waren omgegooid; op het Hense niusplein waren enkele bloembakken omgegooid. RIJDEN ONDER INVLOED Venrays politic moest tegen een 31 jarige autobestuurder uit Mcerlo-Wans- sum proces verbaal opmaken omdat die bestuurder teveel aan Bacchus had geofferd. Nadat hij de bekende proeven had ondergaan werd hij met de aanzegging dat proces verbaal zal worden opgemaakt en hem een rijver bod was opgelegd, huiswaarts gezonden FIETSEN ONTVREEMD Ook het afgelopen weekend kwamen bij de politie enkele meldingen binnen van diefstal van fietsen. VANDALISM^ In het centrum van Venray waren weer enkele knapen zo leuk om T.L.- armaturen te vernielen. De „helden" waren verdwenen toen de politie arriveerde. DIEFSTAL v.d. H. deed aangifte van diefstal van een kozijn vanaf een bouwterrein. van „Zelfstandige ondernemers" Op maandag 14 magrt organi seert de Vereniging van Ellfstandige Ondernemers afd. Venray een forum avond voor ondernemers uit het midden en kleinbedrijf. Deze avond staat in het (eken van het beleidsplan van het college van burge meester en wethouders, met name ten aanzien van het sociaal-economisch beleid in onze gemeente. Deze bijeenkomst zal worden ingeleid door de leden van het college en is toegankelijk voor genodigden. sir:. ebberlnk Dcveetej«p| vanteaCiBe.

Peel en Maas | 1983 | | pagina 9