VERENIGINGSNIEUWS WAB ITERPENM1WS KAMERKOOR >NJ Heilderzieken 31® SPRINGPLANK cav27mc H Vrouwencafé Hengelsport DUIVENSPORT TRIMCIUR -ws Venray li FNV Venrays Mannenkoor St. Pe^S POSTZEGELRUILEN Imkers regio Venray het goede adres 82635 Postzegelen PEEL EN MAAS VELDEKE VENRAY Folkloristische dansgroep TAFELTRAPPERS STOCKCARRACING DE PEELDRIVERS KYNOLOGENCLUB M.C.C VENRAY PEEL EN MAAS Verenigingsnieuws s.v.p. zo vroeg moge lijk inleveren, uiterlijk dinsdags 10 uur. Donderdag 24 februari 19.30 uur repetitie baspartijen en om 20.00 uur het hele koor. Maandag 28 februari. 20.00 uur bestuursvergadering in de Burggraaf. Donderdag 3 maart. 19.30 uur repetitie tenoren en om 20.00 uur het hele koor. Zaterdag 11 maart. Opluistering huwelijksmis en receptie Peter Herens. Donderdag 31 maart. Na de repetitie kwartaaltoepen. Zaterdag 16 april. Deelname korenavond in Schinveld. Binnenkort opnames voor ROZ Afmelden. R. v. Mil, tel. 86917 of bij De Burggraaf, tel. 81244. Donderdag 24 februari. 19.30 uur repetitie harmonie-orkest. Donderdag 3 maart. 19.30 uur repetitie harmonie-orkest. AGENDA Zondag 20 maart. Zondagochtendconcert met Zangers van Sint Frans. Zaterdag 19 maart. Spelen van volksliederen om 14.15 uur i.v.m. de (dames)interland voetbal tus sen Nederland en West Duitsland. Zondag 18 september. Gemeentelijk muziektournooi te Oirlo (voorbereiding concours). Zondag 2 oktober. Deelname aan bondsconcours in de Rodahal te Kerkrade (als laatste optredende vereniging). Zondag 27 november. Zondagochtendconcert met Gemengde Zangvereniging. LEERLINGENOPLEIDING Donderdag 24 februari. 1.30 uur repetitie jeugdharmonie. Donderdag 3 maart. 1.30 uur repetitie jeugdharmonie. Individuele repetities volgens af spraak met uw leraar. DRUMBAND Zondag 27 februari. Repetitie voor leerlingen (10.00) en senioren (10.30). Bardienst de heer Thomassen. Afmelden: harmonie-orkest bij de secretraris, tel. 80225; leerlingen bij de heer Raedts, tel. 82803 en drumband bij de heer van Els, tel. 86824. Telefoon clublokaal: 82515. Agenda. Vrijdag 25 februari. 18.30 uur voor alten en sopranen. 19.15 voor tenoren en bassen Maandag 28 februari. 18.30 alleen voor de alten. Dinsdag 1 maart. 18.30 uur alleen voor de sopranen. Woensdag 2 maart. Om 18.45 uur alleen voor de nieuwe- lingen met aansluitend om 19.30 uur 1 spelavond voor alle jongens. Afmelden: secr. Langstraat 104, tel. 81690. DAMESKOOR Woensdag 2 maart. 19.45 uur partij repetitie voor de alten. Om ongeveer 20.15 uur komen dan de sopranen en mezzo's erbij. Woensdag 9 maart. 19.45 uur partijrepetitie voor de sopranen. Zaterdag 12 maart. 19.00 uur zingen we de avondmis in Smakt. In uniform! Als U verhinderd bent graag afmel den bij Mevr. v.d. Bekerom, tel. 83332, of aan Mevr. v.d. Waerden, tel. 83659. Op verzoek van Rob moet ik iedereen vragen zijn partijen nog eens goed door te nemen. De laatste repetitie is duide lijk gebleken, dat het inoefenen van de aparte nummers, te veel tijd vergde. Ik wil nogmaals iedereen erop wijzen, dat er voorlopig niet meer naar nieuwe zangers gezocht wordt. We hebben nu al een kleine overbezetting. Overigens iedereen bedankt voor de goede op komst van afgelopen donderdag. Zo'n mededeling in de krant doet wonderen. Zaterdag 26 februari. Normale repetitie in Venray. Woensdag 2 maart. Repetitie bij Gerard om 21.00 uur. VENRAYS GEMENGDE ZANGVERENIGING ARS MUSIACA Dinsdag 1 maart om 19.30 uur reptitite voor de bassen om 20.00 uur voor het hele koor in de Essel, Ursula- straat. Indien u verhinderd bent gelieve u zich af te melden bij dhr J. Steijlen, Kolkweg 3, tel. 81221 of bij mevr. W. Manders-Weijers, Oranjestraat 7, tel. 86159. Vergeet niet uw enquêteformulier in te leveren. Gedurende de openingstijden van het Tuincentrum Henk Smits kunt u oud papier deponeren in de loods achter het centrum. Vrijdag 25 februari. 15.00 uur zingen in de paterskerk bij het 25-jarig huwelijk van het echtpaar Janssen-Loonen. 18.30-20.00 uur receptie ,,Den Engel" echtpaar Louis Coopmans-Lensen. Zondag 27 februari. 10.15 uür zingen Hoogmis in de paters kerk. Woensdag 2 maart. 18.30-19.30 uur repetitie. Gaarne trouwe opkomst. Bij afwezigheid s.v.p. even afmelden bij het bestuur. Zondag 27 februari houdt het Muziek en Majoretten Showkorps St. Petrus Banden een koffieconcert in de aula van de LTS. Het begint om 11.30 uur. Het optreden van St. Petrus Banden zal worden afgewisseld met optredens van de Korpsen uit Lottum en Melderslo. Ook zal een gezamelijk optreden verzorgd worden. Om 12.15 uur zal Carla Romme-Kes- sels een onderscheiding worden uitge reikt in verband met het 10-jarig lidmaatschap van het Korps. CAPRICCIO Zondag 27 februari. 11.00 gez. repetitie met orkest in de aula maandag 28 februari. 19.00 gez. repetitie in de aula. Ook o.l.v. Hans i.v.m. het optreden voor 4 maart in de Grote Kerk. Dinsdagavond 1 maart. 19.00 uur aanwezig zijn in de aula. 19.30 uur optreden voordrachtsavond. BOJEMA Vrijdag 25 februari. 18.45 uur gez. orkestrepetitie. Zondag 27 februari. 11.00 orkestrepetitie met koor in de aula SALTARELLO Zaterdag 26 februari. GEEN REPETITIE AGÉVOLÉ Zondag 27 februari. 18.45 uur repetitie Merselo. kiNKUOOR DEVREDESKLOKJESi®' Vrijdag 25 februari. Ie stem rep. van 16.00-16.45 uur. 2e stem rep. van 16.45-17.30 uur. Zaterdag 26 februari. We zingen de mis van 19.00 uur. Ik verwacht jullie vrijdag allemaal op de repetitie. Ook moeten nog rokjes opgemeten worden van de kinderen die er de vorige repetitie niet waren! Zaterdagavond om 18.45 uur in het parochiezaaltje zijn. Tot vrijdag. Onder leiding van leden van de Postzegelvereniging I.V. Philatelica Venray e.o. is het wederom maandag 28 februari van 18.00 tot 19.30 uur postzegels ruilen voor de jeugd van 8 tot 16 jaar in de zaal café Veerhuis, Henseniusstraat 13 te Venray. Het bestuur. Verenigingsnieuws s.v.p. dinsdags voor 10 uur inleveren. Werkgroep Aktiviteiten Brukske Vrijdag 25 februari is er weer een kaartavond. Wij beginnen om 20.00 uur. Deze avond is het wijkcentrum ook geopend om een spelletje te biljarten, te tafeltennissen of te sjoelen. Het programma voor de komende weken: 4 maart, kaarten, biljarten, tafeltennis. 5 maart Disco van 19.30-22.00 uur. 6 maart Disco van 14.00-17.00 uur. Onze volgende ruilbeurzen zijn 20 maart van 10.00 tot 13.00 uur en 17 april van 10.00 tot 17.99 uur. Deze week een stukje over het verzamelen van bierviltjes. Het biervilt je is een mooi en interessant verzamel object, en men vindt ze in bijna alle landen, dus keuze genoeg. In Nederland zijn er niet zoveel viltjes maar in Duitsland des te meer. Het bierviltje kom je tegen in café's, bars en discotheken met alle soorten merken en deze verschillen dan ook nog in vormen maten en kleuren. Voor de verzamelaar is het moeilijk om aan nieuw materiaal te komen en hij is altijd druk doende om nieuwe viltjes te zoeken en dus ook te vinden. Zo zie je dat een verzamelaar nog eens ergens komt. Hij reist dan ook stad en land af om zijn verzameling zo compleet mogelijk te krijgen. Eenmaal aan het verzamelen geslagen zie je telkens weer iets nieuws of verschillen in data of letters, en van die hele kleine verschillen, dat ze bijna niet opvallen, maar daar krijg je op den duur wel kijk op. Wil men meer weten, of ook een verzameling beginnen, kom dan eens naar de ruilbeurs in het Brukske of neem kontakt op met een bierviltjesver zamelaar zoals: Ger Timmermans, Kerkstraat 28, 5871 AS Broekhuizenvorst, tel. 04763-2179. J. Kallen, Broekhuizerweg 38a, 5871 AC Broekhuizervorst, tel. 04763-1355. Vorige week was er in het geheel geen excursie maar wel was er het KAKA (karnavalskamp) dat in Well werd gehouden. Dit kamp werd gehouden samen met de afd. Eindhoven en Den Bosch. Er waren ongeveer 25 man op kamp en het was best de moeite waard. Er werd veel naar mossen en korstmos sen gekeken en werden verschillen tussen de Berger Heide en de Hamert vergeleken. Verder wérd er uiteraard ook veel naar vogels gekeken, o.a. de grindgaten bij Bergen en Well zijn daar erg geschikt voor. Donderdag, vandaag dus, is er voor bestuursleden van de afdeling weer een ABV. Alle bestuursleden worden om 19.30 verwacht op de gebruikelijke plaats (MASJ). Vrijdagavond is er weer een Braak- ballenuitpluisavond. Er worden dan dus weer uileballen uitgeplozen om te kijken of er schedeltjes (onverteerbare resten) van muizen in zitten zodat we kunnen nagaan wat zo'n uil heeft gegeten. Het begint om 19.30 uur in MASJ (Hoenderstraat 33). Dit is een nieuw onderkomen voor onze avonden omdat we hier geen huur hoeven te betalen en het gebouw geschikt is voor een niet te grote groep als wij. Verder zal er die avond nog een diaserie vertoond worden m.b.v. onze nieuwe diaprojector die de afdeling heeft kunnen aanschaffen. Tot vrijdag dan maar. Informatie, tel. 04780-82413. AFDELING VENRAY Lourdes dia-avond. Op 15 maart a.s. is er in de Wieënhof op de Leunseweg 20a te Venray een Lourdes dia-avond. Tevens kunt U voor alle informatie m.b.t. de Nationale Bedevaarten op deze avond terecht. Aanvang 19.30 uur. Op deze avond zal ook Dhr. van Heel, directeur van de Nationale Bedevaarten aanwezig zijn. Ook zal er op deze avond een film vertoond worden waarbij eenieder die er belangstelling voor heeft, kan zien hoe de gelden van de afd. Venray bij elkaar gebracht zijn. Zoals bekend gebeurde dit door een groep jongeren uit Venray, die tot doelstelling hadden een groep zieke en gehandicapte jongeren een reis naar Lourdes aan te bieden. Iedereen is hartelijk welkom op deze avond. Voor de bedevaart die van 7 tot 14 mei gaat, zijn de inschrijvingen in ee vergevorderd stadium. Eenieder die nog belangstelling heeft om met deze groep mensen mee te reizen, wordt aangera den niet al te lang te wachten. Eenieder die „Heil der Zieken" wil steunen kan terecht bij de Rabobank, t.n.v. „Heil der Zieken" afd. Venray, bankno. 1739 50 221. Voor verdere informatie: G. Pirlo Esdoornstraat 18 5802 CX Venray tel. 04780-86018 Drachtplantencursus. De drachtplantencursus kan starten medio maart a.s. in de biologische school te Horst en zal verzorgd worden door bijenteeltleraar en bioloog dhr. v.d. Goor. Wanneer men geen bericht ontvangt en alsnog mee wil doen met deze cursus, dan even kontakt opnemen met het sekretariaat: dhr. A. Muller, Ooster Thienweg 16a te Oostrum, tel. 84272. Kontaktdag. Op zondag 13 maart a.s bij Peter Beurskens, Stevensbeekseweg 7 te Over- loon om ongeveer 10.30 uur. Venray FNV-WAO GROEP V ENRAY Hierbij nodigen wij alle WAO-ers en uitkeringsgerechtigden uit voor een bijeenkomst in „De burggraaf" Sta tionsweg 1 te Venray, op maandag 14 maart a.s. om 13.30 uur. Doelstelling: Oprichting WAO-uit- keringsgerechtigden groep. Gastspreker: de heer J. Witner. Wij hopen op een grote opkomst, namens de FNV-afdeling Venray. VROUWENBOND FNV Beste vrouwen, De sociale zekerheidswetgeving moet veranderen. Een veel gehoorde uit spraak op dit moment, maar weten we wel wat er met sociale zekerheid bedoeld wordt. En welke wetten en voorzieningen er onder vallen? Of komen we daar pas achter als we er rechtstreeks mee te maken krijgen. En wat betekenen die wetten en voorzie ningen voor vrouwen. Allemaal vragen waar we samen over kunnen en moeten praten. Daarom organiseert de Vrouwen bond FNV afd. Venray, op woensdag 2 maart 1983 een bijeenkomst om te praten over het onderwerp sociale zekerheid. Deze avond is bestemd voor alle vrouwen uit Venray en omgeving en wordt gehouden in Wijkcentrum „De Kiosk", Brukske 1 Venray. We begin nen om 20.00 uur. Betty van Schijndel van het Paars Platvorm, verzorgt de inleiding. We hopen dat er veel vrouwen komen. Het onderwerp is belangrijk genoeg. ECHTE NEDERLANDSE FIETSERSBOND werkgroep Venray De ENFB-Venray heeft op 27 januari jl. een bijeenkomst belegd met verschil lende vertegenwoordigers van wijkra den en scholen over een maximum snelheid van 30 km/u in woonstraten van Venray. Binnenkort krijgen ge meentes de mogelijkheid om deze snelheid in te voeren. Omdat in het algemeen eerder iets ondernomen wordt als de gemeente vanuit de bevolking gestimuleerd wordt, wil de ENFB een nota aan de gemeente aanbieden die aangeeft waar in Venray een maximum snelheid van 30km/u noodzakelijk en mogelijk is. Bij de totstandkoming van deze nota zijn de vertegenwoordigers van wijk raden en scholen betrokken. Bij de discussie bleek daFde eensge zindheid groot was om tot iets te komen. Afgesproken is dat de nota geen langdurige zaak mag worden. Dit voorjaar moet de zaak afgerond zijn. Er zullen een aantal vragen worden voorgelegd aan de achterbannen van de aanwezigen (en andere belangstellen den). De antwoorden zullen in de volgende bijeenkomst aan de orde komen. De vragen hebben betrekking op een aantal mogelijke keuzes met betrekking tot de 30 km-kwestie. De volgende bijeenkomst is op 3 maart in zaal Vlakwater om 20.00 uur. Voor meer inlichtingen: ENFB-Venray, tel. 87494. katholiek vrouwengilde venray Maandag 28 februari, ledenavond. Aanvang 20.00 uur in de foyer van de schouwburg. „ontwikkelingshulp" „komt dat geld wel goed terecht?" Margriet de Schepper en Margriet de Kruif van SOS-Wereldhandel (stichting Ontwikkelingssamenwerking) zullen dit thema aan de hand van voorbeelden in Latijns-Amerika verder uitwerken. Zij brengen producten uit Latijns- America mee zoals koffie, honing en wollen produkten die u kunt kopen. Hallo jongelui, A.s. donderdagavond wordt het programma verzorgd door Hanny, Truus, Monique, Jolanda en Angelique. Van 18.15 tot 19.45 staan deze dames voor jullie klaar. Vrijdagavond staan voor jullie Willie Twan, Astrid, Martin en Henk paraat van 19.00 tot 21.00 uur. Ze hebben weer heel wat in petto voor jullie. Zaterdagavond discodansen voor jongelui vanaf 13 jaar. De deuren zijn geopend van 19.30 tot 22.00 uur. Jongelui, denken jullie weer aan de kontribulie. We zijn weer aan de 2e helft van het seizoen. Tot a.s. weekend, groetjes de Leiding QSL meeling-rommelmarkt. Deze is op zaterdag 12 maart 1983. in het clubgebouw, St. Antoniusstraat 3a. De deuren gaan om 10.30 uur open en sluiten om 17.00 uur. Wilt U wat ruilen, verkopen of kopen wat er zoal te koop is, dan bent U van harte welkom. Dit geld zowel voor leden als niet-ledcn. Clubmiddag. Deze is op zaterdag 26 februari vanaf 14.00 uur. Bovendien zal op deze middag de diepvrieshaan worden ver loot onder de goede oplossingen die bij ons zijn binnen gekomen. Het betreft hier de oplossing uit het januarinummer van het CAVtje, De oplossing was OOST WEST THUIS BEST! Er waren verschillende inzenders met de goede oplossing, deze moeten zaterdag wel aanwezig zijn om een kans te maken. Ledenvergadering. Op vrijdag 4 maart a.s. is er een ledenvergadering. Wij hopen dat alle leden aanwezig kunnen zijn. De verga dering zal plaats vinden in het clubge bouw dat vanaf 19.30 uur open is. Om 20.00 uur wordt de vergadering ge opend. Zorg allen op tijd aanwezig te zijn, u heeft immers ook inspraak. Om daarvan gebruik te kunnen maken moet U wel verschijnen op deze avond CAVtje. Nu februari weer bijna om is, kunt U dit weer ieder moment bij U in de bus verwachten. Lees het goed door, er zit weer een prijsvraag is, en natuurlijk nog het een en ander. Bewaar alle nummers goed. Ze komen nog goed van pas. Oud papier. Leden en niet leden, die in het bezit zijn van oud papier of dit voor ons willen opsparen, kunnen ons ten alle tijden laten weten wanneer dit door ons kan worden opgehaald. Bel gerust even een van de volgende telefoonnummers. 83080, 86991, 86314, 85834, 83115. Wij danken U bij voorbaat voor uw medewerking. het juiste telefoonnummer 04780 schilderwerken hv. JEIJNIHS. VENRAY Plataanstraat 1Z Tel. 82635 VENLO GENNEP Op maandag 28 februari is er weer een thema-avond in het Vrouwenkafee. Veel vrouwen willen haar kinderen niet meer opvoeden volgens het traditionele patroon van jongens moeten sterk, flink en ondernemend worden en meisjes worden lief, zacht en afwachtend. Wij gaan er als vrouwen vanuit dat we te maken hebben met een kleine mens die allerlei eigenschappen in zich bezitten Er zijn ook meisjes met een technische knobbel en ook jongens die graag koekjes willen bakken en verzorgend bezig willen zijn. Binnen veel gezinnen is het vrouwen gelukt een roldoorbre- kend proces op gang te brengen. Maar wanneer het gedrag van de kinderen een rol gaat spelen op straat, in de creche en op school dan stuiten we al gauw op allerlei problemen. De invloeden die van buiten komen zijn vaak een belemmering in roldoorbrekend opvoe den. Je hebt dan het gevoel dat alles wat je er in volle overtuiging instopt, door anderen weer kapot gemaakt wordt. Roldoorbreking is dan ook niet iets wat de overheid voor ons zal verzorgen, maar iets wat we samen moeten bewerkstelligen. Op deze thema-avond willen we dan ook graag in gesprek komen met alle vrouwen die als moeder, crècheleidster, onderwijzeres of als lerares te maken hebben met het opvoeden van kinderen. We praten er met elkaar over welke problemen we kennen bij het maat schappelijk maken van roldoorbreking. Uit deze avond zal ook blijken hoe belangrijk het is om elkaar hierin te ondersteunen en te zoeken naar een manier waarop. Als vrouwen kunnen we samen de roldoorbreking ter diskus- sie stellen in creche en op school en zal het zover komen dat het niet meer ophoudt zodra je kind de voordeur uitgaat. Kom op maandagavond 28 februari om 20 30 uur naar het Vrouwenkafee, Hoenderstraat 10. Thema avond: Als ouder doe je je best maar wal doet de rest???????? POSTZEGELVERENIGING PHILATELICA Grote postzegelveiling. Ter gelegenheid van het le lustrum houdt Postzegelvereniging Philatelica afd. Blitterswijck e.o. een grote „Post zegelveiling" op zaterdag 26 februari a.s. in Hotel Verstraelen, Geijsterseweg te Wanssum. Van 10.00 tot 12.00 kunt u de kavels bezichtigen; de veiling begint om 13.00 uur. In de zaal is een veilingcatalogus verkrijgbaar. Inlichtingen over deze veiling kunt u krijgen bij de heer J. Min, tel. 04784-1973. De afd. Blitterswijck geeft ook een speciale enveloppe uit, waarop een oude landkaartafbeelding van Noord-Lim burg staat. De oplage is slechts 1.000 stuks. De enveloppe kunt u bestellen bij de heer Th. Peek, Nieuwstraat 6, Horst. 'n leesbare krant Dankzij de vele reakties weten we nu dat bij bovenstaande foto de naam Marie Smits hoort. Marie Smits van 't Overbroek in Leunen. Waarom we dat zo graag willen welen? Mevrouw Smits heeft mooie sierraden om. We willen met zekerheid vaststellen dat deze sierraden in Venray en omstreken zijn gedragen. Dit kan alleen als we voldoende foto's en sierraden uit die tijd kunnen bekijken. Ook foto's waar een toer opstaat zijn van harte welkom. Een echte tour is natuurlijk nog beter om te bestuderen, welke materialen zijn gebruikt. Met de karnaval hebben wc nog enkele echte oude loeren gezien, alsook een oude nuzzik. Bewaar ze goed. of laat ons zien hoe ze gemaakt zijn. We zijn bezig 'n keuze te maken uit kleding die van ongeveer 1850 tot 1900 werd gedragen. Hoe meer materialen we hebben, des te gemakkelijker wordt het voor ons. Heeft U iets voor de dansgroep van Veldeke Venray? We zoeken vooral foto's waarop de oude klederdrachten duidelijk staan afgebeeld. Bet: Ans v.d. Putten, Tamboerijnstraat 3. tel. 82623 of Mieke Swinkels, Stations weg 38, tel. 84631. T af el voetbal ver Voor de eerste keer organiseert onze vereniging een toernooi soccer tafel voetbalspel nl. het: Gesloten Venrayse kampioenschap enkelspel tafelvoetbal. Dit tournooi is dus alleen voor inwoners van de gemeente Venray en vindt plaats op vrijdag 4 maart in bar VAT '71, Langeweg 41tel83221 De aanvang is om 21.00 uur. Inschrijven is mogelijk t.m. woensdag 2 maart telefonisch of aan de bar. Het inschrijfgeld is 7,50 en moet voldaan worden op de speelavond. Men heeft kans op mooie bekers of prijzen t.m. de 4e plaats. Clubkampioenschap S.R.P. Zondag jl. werd op het circuit „de Spurkt" aan de Smakterweg de tweede clubwedstrijd verreden. Uit deze wed strijd en die van 17 oktober moesten de clubkampioenen van de wildakkers alsmede de kleurdakkers tevoorschijn komen. Er waren achttien witdakkers en zes kleurdakkers die om de titel streden. Het weer was prachtig voor de tijd van het jaar, de zenuwen ontbraken niet bij de heren coureurs. Het was een prachtige strijd met hier en daar de nodige brokken en pech. Desondanks bleef er spanning tot het einde. Bij de witdakkers zegevierde Wim Linders terwijl John Hendriks en Hay Jacobs een gedeelde tweede plaats veroverde. Bij de kleurdakkers ging de strijd tussen Bert Bardoel, Léon Kunzler en titelverdediger Tonnie Schoenmakers. Uiteindelijk mocht Leon Kunzler zich de nieuwe clubkampioen noemen. 1Leon Kunzler 53 p. 2. Tonnie Schoenmakers 51 p. 3. Bert Bardoel 50 p. 4. Wim Linders 46 p. 5. John Hendriks 44 p. 6. Jac Thijssen 40 p. 7. Hay Jacobs 38 p. 8. Herman Tiesen 37 p. 9. Pierre Bovee 35 p. 10. Bert Kunzler 34 p. HSV HET ALVERTJE OOSTRUM Na twee maanden rust, is zaterdag 26 februari weer de eerste wedstrijd en wel de wedstrijd Well-Oostrum. Er wordt gevist van 13.00 uur tot 16.00 uur. De bijeenkomst is om 12.00 uur. Waar de bijeenkomst is krijgt men te horen bij de opgavan tot donderdag 20.00 uur bij Rene Wijnhoven te Wanssum. tel. 04786-1628. Het Kasteelhaventje Woensdag 16 februari zijn enkele leden begonnen met de werkzaamheden om de Oostrumse beek buiten het haventje om tc laten lopen. Hiervoor moest een nieuw stuk beek gegraven worden. Naast het aanbrengen van beschoeïngen aan de oude en nieuwe beek naar de Maas moest er veel grondwerk verzet worden. Dankzij de goede werkverdeling en de inzet van de leden m.b.v. graafmachine en auto's was het werk zaterdagmiddag klaar. Toen zag men met nog meer trots naar het mooie haventje met zijn vele visbootjes keurig in rijen op de juiste wijze bevestigd, met de hoop dat nu de zandvang voorbij is. PDV DE ZWALUW Nog amper een dikke maand en we staan weer aan de start voor het nieuwe seizoen. Voor het zover is. moet er nog heel wat gebeuren aan ons nieuw clublokaal. O.a. moet er nog 'n berg graafwerk verzet worden. We rekenen komende zaterdag op flinke dooi. Mocht dit zo zijn dan serwachten we ook dan 'n aantal helpers met schop om dit werk te verrichten. Er zijn nog altijd enkele leden die ons banknummer voor de obligatielening niet kennen. Wel hier is het nog een keer: 173949 800 Rabobank Venray. Houdt alvast maandagavond 7 maart vrij voor de vliegvergadering in café 't Veerhuis. Venray en omgeving dropping dropping dropping Ditmaal heeft KC Venray gemeend eens iets heel anders tc organiseren voor haar leden nl. een dropping. Het is natuurlijk de bedoeling om (zonder honden) de leden toch wat dichter bij elkaar tc brengen. Dus wilt U een aktivitcit zonder honden, maar vast en zeker heel gezellig, doe dan mee. Maar zorg voor warme kleding. Misschien vraagt U zich af waarom zonder honden. Dit is om zo min mogelijk risico's tc nemen. Het Verzamelpunt is het Wijkgebouw aan de Beukenlaan in Venray en wel om 20.00 uur. Er zijn over de rest van het jaar nog heel wat aktiviteiten gepland met honden. Zoals een cursus ringdres- suur, gehoorzaamheidscursussen, lezin gen, een clubmatch etc. etc. Wilt U wat meer weten in verband met de Dropping of andere aktiviteiten dan kunt U rustig kontakt opnemen met onze secretaris. Dhr. J. Smetscrs. Postbus 156, 5800 AD Venray, tel. 04780-81257. Ook om U te melden als lid! Tot ziens!! Prima seizoen start Peter Wilmsen. Tijdens de openingscross van Motor- sportorganisatie Nederland in Horst wist Peter een klinkende overwinning te behalen. In beide manches ging Peter goed van start achte- '.»en Scheres die telkens kopstart had. In de le manche wist Peter na een 4 tal ronden Ben tc verdringen van de koppositie en ging bouwen aan een grote voorsprong. Peter ging zo hard dat bij de finisch nog maar 7 coureurs in dezelfde ronde zaten. In dc 2c manche deed Peter het nog dunnetjes over en wist weer met ruime voorsprong tc winnen wat voor hem de grootste beker betekende. Mario Oostendorp, de regerende kampioen kwam in dc le manche niet verder dan een 12e plaats en moest in de 2e manche halfcours opgeven met een haperende versnellingsbak. Een verdienstelijk optreden bij de 250 cc junioren had good old Ton Hcndrix die zich in de le manche constant in de voorste gclderen bevond en een fraaie vijfde plaats voor zich opeiste. In dc 2c manche ging het nog beter met Ton. Na aanvankelijk op de 2e plaats gereden tc hebben moest hij in de slotfase een paar plaatsen prijsgeven en werd 4c wat in het eindklassement een 5e plaats betekende. Van dc overige Venrayse courreurs wist Bert v. Well een 7e plaats in de 2e manche te behalen. In de le manche kwam hij na een val niet verder dan een 30e plaats. Hans Tunisscn werd hierin 22 en Jos Pijpers 25e. In de 2c manche zal hel bij deze coureurs ook weer niet mee en werd Jos 25e en Hans 30e. Bij de 125 cc promotic wist alleen Peter van Es zich in dc 2c manche te klasseren en werd 12e. In dc le manche zat Peter en Gerrit Hermsen er beide goed bij maar sneuvelden beide door een valpartij waarbij Gerrit zich blesseerde en in de 2e manche niet meer van start ging. Programma zondag 27 februari. MILL. 125ccscn./250ccsen. NEDERWEERT. 250 cc prom. B 500 cc jun. B 125 cc Prom. B. Maandag 28 februari Jaarvergade ring!! om 20.00 uur in VAT'71. AGENDA opening; notulen; verslag secretaris; verslag penningmeester; programma 1983; clubkampioenschap; betalen contributie!! pauze, indienen rondvraag; behandeling rondvraag; sluiting. Onze aktiviteiten. Zaterdag 26 februari duurloop van 6 of 10 km op het Lorbaancircuit. Vertrek om 8.00 uur vanaf parkeer plaats wandelpad. Zondag 27 februari loop-, trim- en speloefeningen. Vertrek om 9.00 uur vanaf parkeerplaats „De Vers" Over- loon. Woensdag om 21.00 uur judozaal Si. Antoniusstraat voor loop-, trim- en 'speloefeningen. Verzamelen 5 minuten voor aange geven vertrektijden. Inlichtingen verstrekt gaarne: P. Loo- tnans. Ouverturestraat 14, Venray. tel. 85384. uw Venrays weekblad

Peel en Maas | 1983 | | pagina 7