rc 60 De Wetteling AGENDA SCHOOLFOTO VAN VROEGER Indrukwekkende tentoonstelling over gevolgen van atoombommen H FNV POLITIE MOEST HARD OPTREDEN service Uit de raad van Meerlo-Wanssum het goede adres 82635 INGEZONDEN Fanfare Maashees kampioen van Noord Brabant RED CAPS VENRAY St. Theobaldusgilde Overloon oostrüm Gezien bij GEVONDEN „Het was 9 augustus 1945 om ongeveer 11 uur 's morgens Als krijgsgevangen genomen marinier liep ik op de scheepswerf op het eiland Kojagi Sjima, ongeveer negen kilometer van het centrum van Nagasaki toen ik 'n geweldige lichtflits zqe en de warmte voelde Ik stond stil en wachtte. Ik dacht aan kortsluiting. De verschrikke lijke herrie van pneumatische hamers, eigen aan een scheepswerf verstomde. Enige seconden later kwam de explosie en vloog ik tegen de grond Ik hoorde niets meer. Er heerste een afschuwelijke stilte. En daar zag ik boven Nagasaki die „bloemkool" hangen Voor het eerst na achtendertig jaar vertelde de heer H. Maul, oud-muziek leraar te Middelburg publiekelijk van zijn afschuwelijke ervaringen op de dag waarop de tweede atoombom viel op de japanse stad. „Ik kan me nog herinneren dat we op de werf jonge moeders met kinderen op de arm met verbrande gezichten langs zagen komen. Als een fotografisch beeld blijft dit in je herinnering Het was een afschuwelijk tafereel. Nu na achtendertig jaar, voor mij per soonlijk: na iedere flits, b.v. de plotselinge weerschijn in de voorruit van een auto, verwacht ik de explosie Ik heb geluk gehad, hoewel ik grote angsten heb doorstaan over mijn gezondheid en over die van mijn twee kinderen. Gelukkig zijn die gezond maar toch die ervaringen die herinneringen De heer Maul doorleefde wèèr die emoties toen hij bij gelegenheid van de ODening van de tentoonstelling „A day to Remember" In de rnfötïek van het Venrayse raadhuis zijn ooggetuigever- slag deed. Waarom die tentoonstelling van trieste beelden van de gevolgen van het ontploffen van twee atoombommen boven japanse steden Hiroshima en Nagasaki? Waarom die tentoonstelling juist in het gemeentehuis? Het antwoord daarop werd door wethouder Jo van Oers gegeven toen hij de tentoonstelling officieel opende. „Vandaag de dag, bijna 40 jaar later, weten we dat de mogelijkheden tot vernietiging alleen maar vele malen groter zijn geworden. We zijn tot de meest onmenselijke dingen in staat. Het bestaande wapenpotentieel is voldoende om nu in één klap de totale wereld te vernietigen, niet éénmaal, maar tiental len malen ...".aldus de wethouder. Hij noemde het organiseren van deze fototentoonstelling een bewustmaking van het afschuwelijke dilemma waarin men zich bevindt; van doorgaan op deze weg van vernietiging, of nog trachten de zaak te keren; een dilemma, dat helaas door hedendaagse op hand zijnde gebeurtenissen niets aan actualiteit heeft ingeboet, maar nog extra in de schijnwerpers van de belangstelling is geplaatst, nu de discussie over het al dan niet plaatsen van nieuw wapentuig in volle gang is. Hij stelde, dat deze discussie thans in QUICK SERVICE TELEVISIE PHILIPS ERRES ARISTONA T.A.R. Televisie-service BEETHOVENSTRAAT 45, 5802 GV VENRAY TELEFOON 04780-85545 Applaus van publiek Zondagavond rond het middernach telijk uur, deden zich in zaal „De Steeg" te Leunen onregelmatigheden voor, waarbij politie-assistentie werd ingeroepen. In de zaal bevonden zich op dat moment circa 500 jongeren. Hieronder bevond zich een groepje van 10 perso- rifn, dat de laatste tijd in de regio al voor de nodige overlast had ge zorgd. Over dit veelal provocerend gedrag van die jongeren, aflcomstig van de Maasdorpen en variërend in de leeftijd van 19-23 jaar, was in samen werking met de rijkspolitie al het nodige overleg geweest. Zo was bekend dat meerdere malen de politie in aktie was geweest om die jongeren aan te pakken, recentelijk nog in zaal Brugeind te Meerlo, en eerder in Horst. Ook zaalhouder van Dijck was op de hoogte van de streken van dat tiental en had overleg gepleegd met de politie, hoe hij te handelen had. Zondagavond begon het tiental zich in de zaal te misdragen, door het vernielen van bierglazen en het om gooien van een tafel met daarop het nodige glaswerk. Hierop werd het groepje door de zaalhoude. gewaarschuwd zich rustig te houden. Men stoorde zich daaraan echter niet en men ging gewoon door met het provocerend gedrag. Hierop vorderde de zaalhouder het groepje zijn zaal te verlaten maar men lachte de zaalhouder gewoon uit. De zaalhouder bleef niets anders over dan politie-assistentie te vragen. Een burgerpartouille van de politie vorderde toen het groepje de zaal te verlaten. Ook aan deze vordering werd niet voldaan; men nam zelfs een dreigende houding aan tegenover deze politiemensen. De burgerpartouille riep daarop de assistentie in van hun ge-uniformeerde collega's die stand-by in de buurt waren. Deze assistentie, acht man sterk en één diensthond verwijderde hierop met straffe hand de jongelui. Hierbij vielen over en weer de nodige slagen. De politie maakte gebruik van de wapen slok terwijl ook de diensthond zijn plicht deed. Behalve wat striemen en blauwe plekken waren er geen letsels. De politie hield daarna vijf personen aan. Na verhoor en aanzegging van proces verbaal werd het vijftal in de loop van maandagmorgen in vrijheid gesteld. De Officier van Justitie te Roermond werd van dit politie optreden in kennis gesteld. Het in Zaal „De Steeg" aanwezige publiek was het volledig eens met het optreden van de politie en toonde dit met een luid applaus. Al met al een waarschuwing aan het adres van provocerende jongeren. Inspecteur Sietsma van de Venrayse politie verklaarde ons desgevraagd dat men niet zal accepteren dat in Venray dergelijke wantoestanden in zalen e.d. zullen ontstaan. Ook in de toekomst zal de Venrayse politie hardhandig optre den. cvsanitair riolering bel 84865 Voordat de raad met de behandeling van de agenda begon deed de raads voorzitter het voorstel een principebe sluit te nemen om een bedrag van 600.000 gulden beschikbaar te stellen voor de realisering van een sportzaal in Meerlo, al jarenlang een heet hangijzer in de raad. Die sportzaal (28x25x7,5 m) kan door het aannemingsbedrijf Vermeulen uit Mill worden gebouwd. Gedacht werd naast het huidige gym nastieklokaal te Meerlo. De reeds gevormde stichting is bereid dit plan uit te voeren. Duidelijk werd door het college gesteld dat de exploitatie geen lasten voor de gemeente zou betekenen. De raad had geen bezwaren tegen het principebesluit maar wachtte met een definitief oordeel en medewerking tot de juiste financiële consekwenties bekend zijn. Verder deelde de raadsvoorzitter mede, dat de gehouden enquette over aansluiting van aardgas in de buiten gebieden, een teleurstellende respons heeft opgeleverd. Van de 229 aan te sluiten percelen waren maar 123 eigenaars bereid aan te sluiten. Omdat verwacht was, dat driekwart wel zou willen aansluiten, gaat het plan de ijskast in. Of straks kleinere eenheden kunnen worden aangesloten is niet te zeggen. Uit de agenda noteerden wij nog de volgende besluiten. Vestiging van zakelijk recht op gemeentepercelen, ten behoeve van het Waterschap/Zuiveringsschap Limburg voor de aanleg van een riooltransport leiding naar Venray Beschikbaarstelling van een be drag van bijna 1 miljoen gulden voor de bouw en inrichting van een nieuwe lagere school te Swolgen. Beschikbaarstelling van een be drag van 410.000,- voor de aanleg van weg en riolering in een gedeelte van het bestemmingsplant te Wanssum. Beschikbaarstelling van een be drag van 248.100,- voor de aanleg van riolering aan de Krekelkamp, Heling en Blitterswijckseweg te Wanssum, Beschikbaarstelling van een kre diet van 34.900.- voor bestekkosten reconstructie stamriool van Geijsteren. Lang overleg had de raad nodig, eer het voorstel tot instelling van een commissie welzijn werd teruggenomen voor nadere studie. Met verschillende onderdelen waren enkele raadsleden het niet eens. Zij wilden nog dat het voorstel eerst in de huidige commissie zou worden behandeld. Ook of de toehoorders bij vergade ringen spreekrecht zouden krijgen, moet nog nader worden bestudeerd. het juiste telefoonnummer 04780 schilderwerken t».v. VENRAY Plataanstraat 12 Tel. 82635 VENLO GENNEP LllUNIEK. de fase van besluitvorming komt te verkeren, waarmee misschien ook de inwoners van de gemeente Venray kunnen worden geconfronteerd. In dit verband herinnerde wethouder van Oers aan de nota Vrede en Veiligheid, die vóór mei aan de gemeenteraad zal worden aangeboden, om te bewerkstelligen, dat er sprake is van een meningsvorming vanuit de basis, welke kan doorklinken tot de landelijke politiek. „Daarmee heeft het Venrayse ge meentebestuur zich geen gemakkelijke opgave gesteld, waarbij geen plaats is voor het innemen van compromis stellingen", alsdus wethouder van Oers. Deze tentoonstelling kan bii ieder weldenkend mens alleen maar gevoelens van onbehagen oproepen". De tentoonstelling blijft tot eind februari in de Infotiek tijdens de kantooruren te bezichtigen. Het is, zoals wethouder van Oers zei: „Zo U de gruwelijke beelden kunt aanschouwen, kunt u alleen maar bidden en hopen, dat het meervoudige in zijn afschuwelijkheid ons bespaard mag blijven; want welk geloof of levensfilosofie u ook aanhangt, dit kan nooit de bedoeling zijn geweest van het beheren van de ons omringende wereld. Bij deze tentoonstelling past dan ook alleen maar een stilzwijgend toezien mei vele onbeantwoorde vragen VOLKSTUINTJES In Peel en maas van vorige week schreef U als redaktie dat de gemeente wel bereid is voor volkstuintjes te zorgen, als er vraag naar is. Dat is een mooie geste, maar ik ben bang dat er weinig belangstelling voor zal zijn. Ik persoonlijk heb namelijk ook een mooi stukje van de gemeente „gekre gen", en dat komt me met mijn werkloosheid goed van pas. Ik lig er dan ook niet wakker van als er eens een krop sla verdwijnt of boontjes in een pan terecht komen waar ik ze niet voor gepoot heb. Erger is echter als de aanplant wordt vernield en materialen en gereedschappen gestolen worden. Dat kan bruintje nou net niet meer trekken. Ik zie het er nog van komen, dat ik vanwege gebrek aan gereedschap de grond maar moet laten liggen. Dat zou ik verdomd jammer vinden. Is daar iets aan te doen? Noot van de redactie. U vraagt of er iets aan te doen is. We denken van niet. De baldadige verniel zucht loopt de spuigaten uit. De politie is, ook al weer vanwege de bezuinigin gen, niet in staat overal in onze gemeente uitgebreid te patrouilleren. En het blijft dan nog de vraag of men de daders op heterdaad kan betrappen. Er zit niets anders op, dan dat U met Uw collega's tuinders de zaak zo goed mogelijk afrastert en bij tijd en wijle ook zelf eens gaat controleren. Wie weet treft U de daders DIS. CASTENRAY. DE SPORT VELDEN EN DE GEMEENTE Mensen die een Gemeente willen besturen hadden indertijd beter moeten weten, resp. handelen, d.w.z. zij hadden twee afzonderlijke sportvereni gingen (lees: Gemeenschappen) nooit opzadelen met één sportpark. Natuur lijk, het was een finacieel voordeel om dat te doen, doch ergens anders werd niet bij stil gestaan en om de zwarte piet maar terug te schuiven naar de beide verenigingen is 'n lachertje, want zoals alle andere dorpen heeft zowel Oirlo als Castenray recht op een eigen vereniging c.q. Sportaccomodatie. Inderdaad mochten de verenigingen destijds kie zen, zij het met de rug tegen de muur want het was dat of niks Thans zitten Oirlo en Castenray met de gebakken peren, het Sportpark doet haar naam (heesakker) alle eer aan. Het wordt steeds slechter, en de noodzakelijke uitbreiding met minimaal een sportveld en een oefenveld alsmede de gewenste verbetering doet de Ge meente simpel af met „De financiële situatie". Los van het feit dat twee huishoudens op één accomodatie zowal praktisch als theoretisch niet te doen is hebben vertegenwoordigers van Sportstichting en beide sportverenigingen reeds diverse malen de aandacht op een en ander gevestigd doch werden steeds met beloftes aan het lijntje gehouden en de manier waarop zij vooral de laatste jaren te woord zijn gestaan kan in vele gevallen als kwajongensachtig en unfair worden bestempeld. Zelfs hel korfbalveld „de KAMP" (alleen geschikt voor korfbal) ontkwam niet aan een misplaatste tirade. Het achterbaks en huichelachtig gedoe rondom het al of niet trainen van een andere vereniging hierop deed de Oirlose en Castenrayse gemeenschap op haar grondvesten schudden Zij er oplossingen? Een mogelijkheid is een grote uitbreiding van de Heesakker. Een andere mogelijkheid is het aanleggen van twee afzonderlijke accomodaties, in elk dorp dus 'n sportpark, hetgeen heel normaal zou zijn. Hopelijk hebben in de nieuwe raad enkele wijzen hun intrede gedaan en kan eens op een opbouwende wijze begrip gezocht worden voor de nijpende situatie en begrijpelijke onvrede. Zeker, het was beter geweest dat dit stuk niet gepubliceerd had hoeven worden doch we wilden de slapenden eens wakker maken en anderen een grote rode kaart tonèn. Of Oirlo en Castenray hiermee gebaat is blijft vooralsnog een vraagteken, hopelijk wordt er toch eens gediscipli neerd naar hun gerieven geluisterd en wie weet FEIT is dat hierover het laatste nog niet is gezegd en geschreven 30 Januari, Heeswijk-Dinther; een bomvolle z*al, veel spanning en zenu wen, maar om half zes leest de voorzitter van de Bossche Bond, dhr. v. Heusden de koncoursuitslagen voor. We horen 149'/: punt voor het eerste werk, conzertstück van Kuhlman, dat de lanfare gespeeld heeft en het eerste gejoel breekt los. 148 Punten voor het tweede werk, choraalvariaties van Hu- ber, en al wat Maashees is juicht, schreeuwt en valt elkaar in de armen! Een geweldig succes, 2971; punt, liefst 17 méér dan op het Bondscon- cours van november jl. Het lijkt of er in de zaal alléén maar mensen uit Maashees zijn, zo blij en dankbaar dat we met zijn allen zijn. En als de harmonie Nederland en Oranje uil Rucphen het Wilhelmus begint te spelen, krijgen velen van ons het toch wel een beetje te kwaad: een plechtig en statig moment, de witte kampioenswim pel naar een dorp, waar de helft van de zaal amper ooit van gehoord heeft. Opnieuw een succes voor dirigent Jos Rijken en de muzikanten; met vereende kradhtsinspanning en gesteund door de hele Maashese gemeenschap, hebben zij laten zien, dat Maashees klein is van omvang, maar groot is in daden!! Fanfare Maashees kampioen van Noord Brabant 1982! Proficiat. Keuringsgeld. Denkt iedereen aan het overmaken van het keuringsgeld als hel kan zo vlug mogelijk. Degenen die in het bezit zijn van een schoolkeuringskaart geldig t.m. 1984 hoeven geen sportkeuring aan te vragen. Willen die dit dan wel even doorgeven aan H. de Rooy. Touwsla gerstraat 34, tel. 04780-80429. Trainingen. De coaches zijn tevreden over de trainingen die goed bezocht worden. Materiaal. Het komt geregeld voor dat er iets vergeten wordt. Wil iedereen hierop letten. Oud papier. De oudpapieraktie van 5 februari was een succes. Beide containers zijn VOL. Wij danken de leden en de bewoners van de betreffende wijken voor hun medewerking. Karnavalskienen te Overloon Op 12, 13, 14 en 15 februari is er weer het bekende traditionele karnavalskie nen in het Gildehuis te Overloon. De aanvang van alle avonden is om 20.00 uur. De zaal is open vanaf 19.00 uur, vanaf die tijd zal ook d#4taariverkoop beginnen. Alle prijzen zijn geldprijzen. Het Gildehuis is gelegen aan de Pastoor van Boxtellaan 2, alwaar ook een verlicht parkeerterrein is. Papieraktie. Op zaterdag 19 februari zal het Gilde weer haar rondgang houden voor het oud papier. Op tijd aan de weg zetten s.v.p. en wel om half 10. Vodden graag apart verpakt, terwijl we het ook op prijs stellen als het papier goed verpakt is. Dank namens het St. Theobaldus gilde. Programma van 11 l.m. 17 februari. Vrijdag 11 februari. 19.00-24.00 Zaal voetbalcompetitie. Stappcrs-IVO Sicbers Fr.-Pauline Fc. Hento-de Klos SVCB 2-Baarlo Wetteling 4-Veronica 2 Zaterdag 12 februari. 8.00-10.00 MHCV zaalhockey 10.30-12.30 Zaalvoetbal comp. dames. SVCB-EJP Wetteling-De Klomp 12.30-15.30 Korfbalcomp. 15.30-19.00 MNCV zaalhockey. 19.00-21.00 Jumpers basketbal comp. 21.30-22.30 MHCV zaalhockey. Zondag 13 t.m. Dinsdag 15 februari. Karnaval. Woensdag 16 februari. 19.00-22.30 Badminton 22.30-24.00 ZVV de Wetteling zaalv.vr. Donderdag 17 februari. 18.00-21.30 Manual tr. 21.30-23.00 VCRooytr. 23.00-24.00 zaalvoetbal vr. Venray INVULLEN BELASTING FORMULIEREN VOOR FNV-LEDEN De leden van het FNV die hun belastingformulieren willen laten invul len kunnen terecht op de volgende data Op 2. 4. 7, 9, II, 14, 16. 18. 21. 23. 25, 28 en 30 maart 1983 van 9 tot 12 uur in het kantoor van de bouw en houtbond, Burg. v.d. Loostraat 2b. Voor het die het 's avonds willen laten invullen kunnen op de volgende data terecht in het wijkcentrum de KIOSK in het Brukske van 19.30 tot 22.00 uur. Op 1, 3, 8, 10, 15, 17,22,24, 29 en 31 maart 1983. Voor al deze data dient men eerst een afspraak te maken op het kantoor van de bouw en houtbond. Telefoon 04780-81795. U dient alle gegevens die men nodig heeft voor het invullen van het belastingformulier mede te brengen. Tevens een bewijs dat men lid is van het FNV daar U anders niet geholpen wordt. Uw lidmaatschapkaart, het adresbandje van uw vakbondsblad of een betalingsafschrift van de bank Tour en Wielerclub Oostrum heeft op 27 januari jl. haar jaarlijkse algemene ledenvergadering gehouden. Toen is o.a. een voorlopige lourkalender be kend gemaakt. Voor de leden is het daarom belangrijk om tot het „Ketting- b!ad*5jitkomt te noteren dat het fietsen op zondag er alsvolgt uitziet. 13 febr. Vertrek om 10.00 uur voor een rit van 45 km. Chauffeur H. Hermkens, leider H. Horstermans. 20 febr. Vertrek om 10.00 uur voor een rit van 42 km. Chauffeur B. Herm- sen, leider E. Oosthoek. 27 febr. Vertrek om 9.30 uur voor een rit van 50 km. Chauffeur L. Rooyak- kers, leider J. Philipsen. Laten we hopen dat de winter niet inzet en dat we het drooghouden, zodat we in ieder geval de basis kunnen gaan leggen voor een gezond tourseizoen. Uw off. Volvo-dealer voor Venray e.o. AUTOBEDRIJF HANS KOK Venrayseweg 29 HORST tel. 04709 - 1400 (gratis haal- en brengservice) openbare bibliotheek jO venray Keuze uit de nieuwe aanwinsten voor de jeugdafdeling: —397.13 Livingstone, C. Mam. wat is geadopteerd? Op directe en eenvou dige wijze wordt uitgelegd wat adoptie is en worden enkele vragen beantwoord die adoptie-kinderen vaak stellen. 416.1 Boonstra, M. e.a. Rollen op de helling. Als het werk binnenshuis en buitenshuis tussen mannen en vrouwen anders verdeeld wordt, dan zou hel er thuis ook heel anders uitzien. —577.2 IJsseling, M. Moet je kijken; zó is de natuur. Wanneer jc buiten jc eren en ogen wijd open houdt, ontdek je dat er veel te zien is dat de moeite waard is. —598.95 Fcustel, G. Ilka. Informa tieve prent vertelling over een bunzing die tijdens de jacht op voedsel voor haar jongen, zelf aangevallen wordt door een hond en een adder. 621.7 Noort, N. van. Nieuwe kwispocket voor de jeugd. Meer dan duizend vragen over allerlei onderwer pen; de juiste antwoorden staan achter- —623.3 Allen, Judy. Postzegels verzamelen. Handleiding voor begin nende postzegelverzamelaars waarin o.a. aan de orde komt hoe je postzegels herkent, behandeld en rangschikt. 629.2 Cocq, B. de Koken leer je van (je) zelf. Speelse aanwijzingen voor het werken met basisivoedingsmid- delen, zoals eieren, vlees, aardappelen, kaas etc. Voor kinderen vanaf 10 jaar. —644.1 Burgess, J. e.a. Energie. Met veel plaatjes en weinig tekst wordt uitgelegd wat energie is en waarvoor het gebruikt wordt. —889.4 Vanpol, M. Tijl Uilenspie gel. Kort, eenvoudig toneelstuk in vijf bedrijven voor tenminste 18 spelers, gebaseerd op een schelmenstreek van tijl uilenspiegel. Met regie en decoraan- wijzigingen en suggesties voor kleding. 925. Gilbert, John. Het leven van de ridders in de tijd van de kruistoch ten. Beschrijving van het leven van dc ridders rond de kruistochten (1096- 1271) en van hun plaats en rol in de maatschappij van toen. in de week 31 januari-6 februari. Zonnebril met grijs-paars montuur goudkleurig dameshorloge met zwart bandje, merk Venlona zilveren kwartshorloge met witte cijferplaat, merk Hema zwarte kunstleren hand schoenmet beige voering bruine leren damesportomonnaie met inhoud bruin sleuteletui met 3 sleutels zwart sleuteletui (simca) met 3 sleutels huissleutel bruin sleuteletui met druk ker en 3 sleutels hondenhalsband met rabius inenting penning chroom wieldop. Voor inlichtingen kunt U zich wenden tot de administratie van de gemeentepolitie Venray, Leunsewcg 4. tel. 04780-84888, toestel 227. SCHOOLFOTO VAN VROEGER Van een oud-Ysselsteynse mevrouw kregen we een schoolfoto uit 1931, gemaakt in Ysselsteyn. Drie klassen uit de toen nog kleine gemeenschap werden op één foto vereeuwigd. Ie rij van boven v.l.n.r. Meester Vermeulen Grad Swinkeis Jeu Spreeuwenberg Marie van Asten Truus Claasen Jet Hubers Wies Geurts Maria Swinkeis Anneke Flipsen. 2e rij v.l.n.r. Els Jeurissen Marie Heiligers Nel van Dei ik Emilia Smeets Marta Geerits Toon Jaspers Toni Winnen Jeu Geerits Lij Vergeld Agnest Maassen. 3e rij v.l.n.r. Bertha Peters Jan Bus Jang Cose Toos v.d. Weijer Cato Arts Marie Fleurkens Greta v. Montford Cato Janssen Bets Janssen Piel Arts Leen Swinkeis. 4e rij v.l.n.r. Piet Fleurkens Sef Smeets Jo v. Asten Piet Hendriks Wim Jaspers. Ook deze foto kan men nog nabestellen bij J. v.d. Putten, Westsin gel 18, telefoon 89803. Hebt U ook 'n oude (school)foto die U in Peel en Maas geplaatst wilt hebben, dan kan dat. Er zijn geen kosten aan verbonden cn de foto krijgt U weer terug. ZONDAGSDIENST HUISARTSEK Weekenddienst voor de patiënten van W. Bloemen, A. Franken, Th. Lankveld, H. Schraven en J. Wittgen: zaterdag en zondag J. WITTGEN Langstraat 76. telefoon 86082 maandag en dinsdag W. BLOEMEN Stationsweg 15 tel. 81465 Weekenddienst voor de patiënten van P. Corver. G. van Loon, F. de Muinck Keizer. F. Schmeetz. Th. van Thiol. D Vercauteren en J. de Vocht: carnavals zaterdag D.J. VERCAUTEREN Mersetoseweg 33. telefoon 82200 carnavals-ziVdag G. VAN LOON Patersstraat 60 telefoon 88800 carnavals-maandag F. SCHMEETZ Aronskelk 76, tel. 85900 carnavals-dinsdag P. F. CORVER Oostingel 6, Venray, tel. 81393 DR. KE1JZER van Beurdrnweg 10, Ysselsteyn telefoon 04785-777 Voor spoedeisende gevallen kunt u op de genoemde data bij de genoemde doktoren terecht: 's morgens van 10 tot 11 uur; 's middags van 17 tot 18 uur. ZIEKEN- EN ONGEVALLENVERVOER Telefoon 04780-81333 WEEKEND- EN NACHTDIENST VENRAYSE APOTHEKEN van heden vrijdagavond 18 uur tof vol gende week vrijdag. APOTHEEK DE MONNIKSKAP Paterslaan-hoek Patersstraat. tel. 80140 Apotheek Oda is maandag en dinsdag gesloten Openstelling: zaterdag van 9.00 tot 1300 en van 17.00 tot 16.00 uur;, zondag: van 10.00 tot 11.00 en van 17.00 tot 18.00 uur. Verder alleen voor sporxlgevallen (via het nachlluikje) TANDARTSEN WEEKENDDIENST VENRAY Voor spoedeisende gevallen, uitsluitend na telefonische afspraak, neemt waar B. RUYTEN telefoon 81383 (zaterdag en zondag) H. JANSSEN Jr.. telefoon 82557 (maandag en dinsdag) WEEKENDDIENST DIERENARTSEN DIERENARTSENPRAKTIJK W.H. Kremer en W.G.A.M. Loonen dienst op vrijdag, zaterdag en zondag M.G.A.M. Loonen, telefoon 82690 Mgr. Hanssenstraat 42, Oostrum Spreekuur kleine huisdieren: za en zo van 13.30 tot 14.00 uur en volgens afspraak KLEINE HUISDIERENPRAKTIJK van Wmden/Ruymbeek E.M. RUYMBEEK Brieneniaan 5. Venray tel. 04780-83829 Onderwijs- en beroepskeuzevoorlichting Venray, Leunseweg 2a, tel. 10032 Openingstijden: ma tm do 8.30 - 12.45 en 13.15 - 17.00; vrijdags 9.00 - 12.30 en 13.00 16.30 uur INFO 3 Informatiecentrum van de provinciale nutsbedrijven PLEM, LIMAGAS en WML Past. Wijnhovenpark 1. 5801 BZ Venray telefoon 04780 - 86333 Geopend maandag tm vrijdag 9-17 uur. MASJ Hoenderstraat 33, Venray Tel. 04780-85251 open: maandag tm donderdag 10 - 18 vrijdag 10 - 20 uur REGIONALE VERENIGING HET GROENE KRUIS VENRAY De dienstdoende wijkverpleegkun dige voor Venray, Meerlo en Wanssum is bereikbaar via telefoonnummer 04780 -81269. Spreekuur voor Venray: Voor eventuele behandelingen door de wijkverpleegkundigen alsmede het doorgeven van boodschappen is er ge legenheid van maandag tot cn met vrijdag van 08.30 tot 09.00 uur. Uitleen voor Venray: Voor het afhalen cn terugbrengen van uitleenartikelen kunt U terecht van maandag tot en met vrijdag van 08.30 tot 09.00 uur en van 16.00 tot 17.00 uur. In het weekend alleen voor spoedge vallen door de wijkverpleegkundige van dc weekenddienst. Eenieder wordt verzocht dc artikelen na gebruik zo spoedig mogelijk terug Ie bezorgen. Zuigelingen-kleuterbureau en gehoorscreening: Uitsluitend op afspraak, telefoc' 81269. Spreekuur Diëtiste: Uitsluitend op afspraak, telefoon 81269. Zw angerschapsgy mnastiek: Aanmeldingen via telefoon 81269. Groene Kruis Wijkcentrum „De Kiosk" Brukske Venray: Spreekuur en uitleen door de wijkver pleegkundige van maandag tot en met vrijdag van 13.30 tot 14.00 uur, telefoon 83859. Zuigelingen-en kleutcrbureau uitslui tend op afspraak. Wijkgezondheidscentrum „Landweert" Venray: Spreekuur en uitleen door de wijkver pleegkundige op maandag, woensdag cn vrijdag van 08.30 tot 09.00 uur, tele foon 88273 of 85900.

Peel en Maas | 1983 | | pagina 3