VERENIGEVGSNIEUW S m WAB >NJ PvdA EIITERPENIEIIWS Orkestvereniging L.V.B. VENRAY HVK NRD.WEST WEST 1 Venray li I.V.N. cav mc Ven rays Mannenkoor MUZIEK- COLLECTIEF LK.I.B. I.S.V. II K y WIJK WIJKCOMITE De Zonnebloem Imkers regio Venray WERKGROEP „EX" OUD PAPIER „TUSSEN MUS EN PEEL" VENRAY DOUBLET" FOLKLORISTISCHE DANSGROEP iAVOEDNGS BOND FNV Verenigingsnieuws s.v.p. zo vroeg moge lijk inleveren, uiterlijk dinsdags 10 uur. Donderdag 3 februari. Om 19.30 uur repetitie en om 20.00 uur het gehele koor. Donderdag 10 februari. Om 19.30 uur repetitie bassen en om 20.00 uur het gehele koor (al is er hazinne-avond). Donderdag 17 februari. Herringschelle na de repetitie. Zaterdag 12 maart. Opluistering huwelijksmis en receptie van Peter Herens. Binnenkort opnames voor de R.O.Z. Zaterdag 16 april. Korenavond in Schinveld. Afmelden: R. van Mil, tel. 86917 of De Burggraaf, tel. 81244. Donderdag 3 februari. 19.30 uur repetitie harmonie-orkest. Donderdag 10 februari. 19.30 uur repetitie harmonie-orkest. 21.30 uur bestuursvergadering Perdstal. Zondag 13 februari. Intocht Prins en kinderoptocht. Maandag 14 februari. Grote optocht. AGENDA Zaterdag 19 maart. 14.15 uur spelen van volksliederen bij de dames voetbalinterland Nederland- West Duitsland. Zondag 20 maart. Zondagochtendconcert met de Zangers van Sint Frans in de schouwburg. Zondag 27 november, idem met de Gemengde zangvereniging. HOFKAPEL Vrijdag 4 februari. Boerenbal Servaas om 19.45 uur. Zaterdag 5 februari. 16.15 uur gemeentehuis APK plak. 20.45 uur Vorstenhal schouwburg. Zondag 6 februari. Zondagochtendconcert. LEERLINGENOPLEIDING Donderdag 3 februari. Geen repetitie. Donderdag 10 februari. 18.30 uur repetitie jeugdharmonie. Zondag 13. februari, deelname jeugdoptocht. Maandag 14 februari, deelname grote optocht. Individuele repetities volgens af spraak met uw leraar. DRUMBAND Zondag 6 februari. 10.00 uur leerlingen. 10.30 uur drumbandrepetitie. Bardienst: hr. Raedts. Agenda Zie harmonie-orkest. Afmelden harmonie-orkest bij de secretaris, tel. 80225; leerlingenoplei ding bij de heer Raedts, tel. 82803 en drumband bij de heer van Els, tel. 86824. Telefoon clublokaal: 82515. Agenda. Vrijdag 4 februari. 18.30 uur: alten en sopranen. 19.15 uur: tenoren en bassen. Zondag 6 februari. 10.15 uur Hoogmis in de Paterskerk. Maandag 7 februari. 18.30 uur: alleen voor de alten. Dinsdag 8 februari. 18.30 uur: alleen voor de sopranen. Woensdag 9 februari. 18.45 uur: alleen voor de nieuwelingen. 19.30 spellenavond voor alle jongens. Afmeldingen: secretariaat Langstraat 104, tel. 81690. Algemeen. In verband met het zondagochtend concert op 20 maart a.s. verwachten we de komende vrijdagavondrepetities alle koorleden. VENRAYS GEMENGDE ZANGVERENIGING ARS MUSIACA Dinsdag 8 februari. 19.30 Uur repetitie voor de alten en om 20.00 uur voor het hele koor in de Essel. Dinsdag 15 februari. Geen repetitie i.v.m. Carnaval. Indien U verhinderd bent dan gelieve U zich af te melden bij dhr. J. Steijlen, Kolk weg 3, tel. 81221 of bij mevr. W. Manders-Weijers, Oranjestraat 7, tel. 86159. Gedurende de openingstijden van het Tuincentrum Henk Smits kunt U oud papier deponeren in de loods achter het tuincentrum. DAMESKOOR Zaterdag 5 februari zingen we om 19.00 uur in de Vredeskerk, tijdens de avondmis; boven bij het orgel. Woensdag 9 februari om 19.45 uur partij-repetitie voor de mezzo-sopra nen; om ongeveer 20.15 uur komen dan de sopranen en de alten erbij. Als U verhinderd bent, graag uw afmeldinge aan Mevr. v.d. Waerden, tel. 83659, of aan Mevr. v.d. Bekerom, tel. 83332. CAPRICCIO Zondag 6 februari. 10.30 Uur tenoren en bassen bij Hans Noyens 11.00 Uur hele koor in 216. Maandag 7 februari. 19.00 Uur: sopranen. Dinsdag 8 februari. 19.00 Uur: Alten. Zaterdagmorgen 12 februari. 11.00 Uur repetitie in de Grote Kerk. BOJEMA Vrijdag 4 februari. 18.45 Uur: strijkers en Hobo. Vrijdag 11 februari. GEEN REPETITIE. SALTARELLO Zaterdag 5 februari. Om 15.30 uur aanwezig zijn op het gemeentehuis. Standaards meenemen. AGÉVOLÉ Zondag 6 februari. Repetitie. Symfonieorkest. Woensdag 2 februari 20.00 uur alleen voor de violen in Boschveldcollege. Zaterdag 5 februari 18.00 uur repetitie voor het hele orkest in ,,de Essel". Woensdag 9 februari 20.15 uur repetitie voor het hele orkest in „de Essel". Barokensemble. Woensdag 9 februari 20.15 uur repetitie o.l.v. Jan Temme in „De Essel". Afmelden: rechtstreeks bij Pie Noten tel. 04780-87858. Daar het muziekkollektief in de nabije toekomst weer groepenpresen- taties gaat organiseren en groepen uit deze regio wil uitwisselen met muzie kanten uit andere regio's, is het noodzakelijk om de gegevens van groepen in een kort boekwerk samen te vatten. Bij deze dus een oproep aan alle muzikanten uit Venray en omgeving om hun gegevens naar het muziekkollektief testuren. Hierbij vermelden: naam soort muziek —bezetting —gage korte biografie foto) eventueel kassette. Het kontaktadres, tevens voor meer informatie en opgave leden: Wagnerstraat 10 Venray, tel. 04780-88056. DEYREDESKLOK3ÉS=# Vrijdag 4 februari. IE STEM. repetitie van 16.00-16.45 uur 2E STEM, repetitie van 16.45-17.30 uur Let goed op! Vorige week waren er te weinig kinderen voor de 2e stem op de repetitie gekomen. Die groep gaan we gróter maken, door alle kinderen die vorig jaar met pasen 1982 al op het koor zaten, de 2e stem te laten zingen. Onthou dit goed, dan zie ik jullie dus om 16.45 uur, vrijdag. De kinderen die na Pasen zijn gekomen zingen de le stem, jullie zie ik dus weer om 16.00 uur. Zorg dat je een beetje op tijd komt. Er zijn ook weer wat mededelingen. Tot vrijdag. Venray omstreken Vorige week woensdag was 't zo ver. We waren zoals ieder jaar weer te gast bii Cirkus Mök, en wat hebben we genoten, gelachen en geproefd van de venrayse Carnavalssfeer. Het is niet onze taak een vergelijkende waardering te geven voor de diverse onderdelen, immers of je verslaggever bent of „toevallige" gast, je kunt niet meer weer geven dan je persoonlijke opinie en smaken verschillen nu eenmaal! We zouden ook alle anderen tekort doen door 'n naam of groep te noemen. Wij vinden 't geweldig wat amateurs uit eigen gelederen ook dit jaar weer presteren. We mogen in deze gerust trots zijn op „ons Venray". Dank ervoor, dat jullie, naast de vele vrije tijd die in de voorbereidingen belegd is, ook dit jaar weer 'n extra avond voor bejaarden en gehandicapten hebt willen geven. Woensdagavond 9 februari is er een bijeenkomst voor de leden van de LVB in het zaaltje bij de Vredeskerk. Mevrouw Effing zal een uiteenzetting komen geven over paranormale genees wijzen. Aanvang 20.00 uur. MM VROUWE h KATHOLIEKE VROUWENVERENIGING Woensdag 9 februari a.s. gaan we bowlen in Oostrum. U wordt verzocht om 19.30 uur in de Bowling Bistro aanwezig te zijn. Als er leden zijn die zich nog niet opgegeven hebben, kunnen zij toch komen bowlen en de kosten 10,- alsnog voldoen. Deze avond wordt gehouden in plaats van de Carnavalsviering. huisvrouwenkontakt v brukske Op dinsdagmorgen 8 februari gaan we een ochtend op excursie in een echte kantfabriek. We gaan hiervoor naar Horst. We vertrekken precies om kwart over negen en als U kunt breng dan uw auto mee. Het is niet zeker dat U ook rijden moet, dat hangt af van het aantal mensen. De benzine krijgt U vergoed, op uw eigen gedeelte na. De kosten zijn3,25. De creche voor uw peutertjes isgewoon open. Werkgroep Aktiviteiten Brukske Kaartavonden. In het vervolg is er elke vrijdagavond kaarten in het wijkcentrum „de Kiosk" in het Brukske. Er wordt begonnen om 20.00 uur en iedereen is van harte welkom. Disco. Zaterdag 5 februari van 19.30-22.00 uur en zondagmiddag 6 februari van 14.00 tot 17.00 uur is disco Calypso weer in het wijkcentrum „de Kiosk" en de entree is1,-. Programma voor de komende weken. 11 februari, kaartavond. 13,14,15 februari, CARNAVAL. 19 februari, Disco 19.30-22.00 uur 20 februari, disco van 14.00-17.00 20 februari, ruilbeurs van 10.00-13.00 Groot Carnavalsbal in Wijkgebouw „Den Hoender" op zaterdag 5 februari om 20.30 uur. Voor de origineelste carnavalskleding is er nog een klein prijsje te winnen. Tot zaterdag. ALAAF Het wijkcomité houdt op maandag 7 februari a.s. zijn maandelijkse openba re vergadering. Dan zullen de gegevens over de gehouden enquete bekend zijn en kunnen wij een programma gaan opstellen om de Gemeente aan te bieden. Bent U door omstandigheden niet in de gelegenheid geweest Uw enquêtefor mulier in te vullen, en wilt U toch nog suggesties kenbaar maken, komt U dan maandag a.s. naar de Henseniusschool. Dan kunt U alsnog Uw stem laten horen en ideeën naar voren brengen. Tot maandag 7 februari om half acht in de Henseniusschool, lokaal 3. Op zaterdag 5 februari a.s. organiseert de regio Venray van de Zonnebloem een carnavalsmiddag voor haar gasten. Alleen zij, die hiervoor rechtstreeks zijn uitgenodigd worden om 14.30 uur verwacht in Zaal In Den Engel, Poststraat. Het belooft een middag te worden vol verrassingen. Het zou leuk zijn als U, uiteraard geheel vrijblijvend, in boeren kiel of andere carnavalskledij ver schijnt. Kontaktdag. Op 6 februari a.s. bij Wim Jacobs, Witte Vrouwestraat 5 te Oostrum. Bijeenkomst om ongeveer 10.30 uur. Hiermee komt de eerder geplande datum van 13 februari te vervallen. Inloopavond van de Werkgroep EX voor iedereen op dinsdagavond van 19.30 tot 22.00 uur in het pand van MASJ, Hoenderstraat 33 te Venray. TEN BATE VAN VENRAYS MANNENKOOR KAN MEN BEZORGEN IN DE CONTAINER ACHTER GARAGE VAN HAM, MAASHESEWEG jeugdnatuurwacht Als beloofd volgt hier de gang van zaken over de stempelwaardering van de puzzel-wandeltochten. Voor een goed verloop zullen jullie die 13, 14 of 15 stempels hebben vergaard, je stem- pelboekjes aan je leerkracht moeten voorleggen, die vervolgens je naam en aantal ingebrachte stempels voor de drie tochten noteert. Lees hiertoe ook de publikatiein NETWERK! Bij hel komende bezoek van onze voorzitter, dhr. Van der Hoff, aan jullie school, tussen 14 en 18 februari a.s. zullen dan de prijswinnaars worden geloot en meteen hun prijsje in ontvangst nemen. Nestkastaklie. Bij dit bezoek ontvangen de vijfde klas JnW-ers de voorbewerkte nestkast- jes met begeleiding. Aan de vervaar diging alsook de vogelbewoning zul je ongetwijfeld veel plezier beleven! Tevens zullen jullie dan de twee reeds verschenen uitgaves van de „Jeugdna tuurwachter" ontvangen. De nog te verschijnen exemplaren ontvang je dan verder automatisch per post. Hyacintaktie. De JnW-ers die hun hyacint tot bloei hebben gebracht kunnen vanaf heden de plant aan je leerkracht ter beoor deling aanbieden. Deze zal, naar zijn visie, je bloei-plant met 1, 2 of 3 stempels waarderen. Dus neem je stempelboekje ook mee naar school! Eventuele klachten t.a.v. de kweek met betrekking tot bol etc. worden bij wijze van uitzondering gaarne op adres: Groene Hart 1, 5801 SX Venray, schriftelijk ingewacht. Het komende weekend staat geheel in het teken van de flevo-excursie. Mensen die zich opgegeven hebben (en dus betaald hebben of dit zaterdag nog doen) moeten zorgen dat ze om 7.00 uur op het station in Oostrum zijn, omdat de trein om 7.15 uur vertrekt en je daarna dus niet meer meekunt. We kopen nl. een meermanskaart voor ons allemaal. In harderwijk aangekomen lopen we naar het fietsverhuurbedrijf en fietsen van daaruit de Knardijk op. Zorg dat je boterhammen en (iets warms) te drinken bij je hebt voor de hele dag. De excursie gaat nl. door tot 's avonds zodat ja pas laat thuis bent. Tot Zaterdag 7.00 uur dan maar. Stefan, informatie 04780-82413. Voor komende maandag 7 februari staat voor leden van het IVN en geïnteresseerden een schitterende dia-le zing over „de Peel" op het programma. Dhr. T. Janssen uit Sevenum zal ons met driehonderd dia's, in vijftig minuten tijds, een beeldverhaal tonen. Korte teksten op de dia's geven de informatie, terwijl begeleidende muziek en natuurgeluiden de noodzakelijke sfeer brengen die de Peelbeelden oproepen. Deze meditatie op het Peellandschap is geïnspireerd op een eerder, door hem geschreven gids: „Een dag in de Peel". De vele beelden voeren ons via een vaste route van America over Kronenberg, Evertsoort, Helenaveen en Griendts- veen en ten zuiden van het Duitse militaire kerkhof weer terug naar het uitgangspunt. Hierbij maken we kennis met alle voorkomende landschapsty pen. Veelal wordt met oude, authentieke foto's het vroegere landschap met het huidige vergeleken. Kortom een brede informatie over wat menselijke inspan ning vermag, die aan de vorming van het Peellandschap ten grondslag ligt. We zien o.m. hoe turfstekers leefden, woonden en werkten! Door middel van een ellenlang rijm verhaalt wijlen Joh. Hermans, in die tijd opzichter van het gemeentelijk veenbedrijf te Deurne, de sociale- en werkomstandigheden. Uitgebreid komen uiteraard ook flora en fauna van de Peel aan bod! Wij bevelen allen deze dia-klank-beelden van ganser harte aan! Aanvang hiervan is om 20.00 uur in Café Lensen te Geijsteren. Amateur Fotografen Vereniging A. F. V. VENRAY Na de sfeervol verlopen jaarverga dering is het nu weer tijd om al het, in de afgelopen tijd, gemaakte foto- en diawerk te bespreken. Wij vragen U derhalve om op de clubavond van 10 februari mogelijkst veel, eigen werk mee te brenen. Verder vragen wij U om alvast Uw gedachten te laten gaan over, de op de jaarvergadering voorgestelde jaarpro- jekten t.w. de verplichte onderwerpen „water" en „de moderne tijd" en de „grote" foto. Hierover kan op deze avond verder van gedachten gewisseld worden. WIE wordt het eerste bruidspaar bij Den Dissel?? Ja. onder die vraag gaan we vrijdagavond om 19.30 uur van start. Dan hebben we een grandioze bruilofstpartij in Wijkgebouw Den Hoender. Het zal een bonte afwisseling worden van disco muziek, de huwelijks voltrekking en niet te vergeten onze joekskapel Rats der Neve. Om ongeveer 20.15 uur zal het bruidspaar in het wijkgebouw arriveren en zal in de loop van de avond de ambtenaar van de burgelijke stand het bruidspaar in de onecht verbinden. Natuurlijk is ook de Raad van Elf met zijn gevolg op deze avond aanwezig. Voor de ouders die belangstelling hebben om te komen kijken, houden we natuurlijk wel een stoeltje vrij. Dus blijf niet thuis zitten maar kom ook even naar het Wijkge bouw. Alle kinderen vanaf 7 jaar die aan deze avonden deelnemen gullen tevens mee eten van de reusachtige krentemik die speciaal voor deze gelegenheid gebakken zal worden door bakkerij van uassei uit Ysffclsteyn. Het einde van de avond is 22.00 uur en de entree is 1,50 per persoon. De ouders hebben gratis toegang. Van de Leiding worden de volgende mensen verwacht: Geert, Anja, Gerrit, Mientje, Wim. Peter-Paul, Mieke, Wiel. Dus tot ziens vrijdag 4 februari a.s. om 19.30uur in Den Hoender. Lourdescomité afdeling Venray Zieken. Momenteel buigen zich diverse maat schappelijke instanties over een groot aantal namen van zieken, die staan ingeschreven om in aanmerking te komen voor een gratis Lourdesreis. Op deze wijze hoopt men op een verant woorde wijze te komen tot een goede keuze. Hoewel er weer een flink aantal zieken in mei naar Lourdes mag gaan, is er nog steeds een grote groep die er dit jaar nog niet bij kan zijn. Zij blijven echter op de lijst staan en horen er een volgende keer misschien wel bij de gelukkigen. Pelgrims. We verwachten ook weer een grodï aantal aanmeldingen voor de Lourdes bedevaart van 14 tot 21 mei a.s. De kosten zijn 750,-. Men betaald bij inschrijving 100,-. Het resterende bedrag kan op een later tijdstip rechtstreeks worden overgemaakt naar Maastricht. Goede hotels. Het Lourdescomite afd. Venray heeft weer plaatsen besproken in de hotels Fr. d'Assise en Galilee. Deze hotels zijn weer gekozen om hun goede naam, maar ook om hun goede ligging. Deze hotels liggen 10 minuten lopen van de heiligdommen en in deze route komen geen heuvels voor, zodat er geen obstakels zijn voor mensen die niet zo goed ter been zijn. Ook zij die een rolstoel moeten voortbewegen, zijn in het voordeel van een korte afstand, midden in de winkelstraten. Dit zijn voor belanghebbenden zeer grote voor delen. Men kan zich opgeven bij G. Philipsen, Goudsmidstraat 42, Venray, tel. 04780-83575. Hij is tevens hotellei der. In april wordt een voorlichtings avond georganiseerd, die nog ieder jaar een groot succes is geweest. In de serie thema- en discussiebijeen komsten van de PvdA afdeling Venray is de volgende, voor iedereen toeganke lijke vergadering gewijd aan de sociale dienst. Daarover wordt maandagavond 7 februari gepraat tijdens een bijeen komst, die om 19.30 uur begint in zaal In den Engel. De praatavond is een vervolg van de discussie van Divosa (Vereniging van directeuren van overheidsorganen voor De praatavond is een vervolg op de discussie tijdens een FNV-vergadering deze week, waar een vertegenwoordiger van Divosa (Vereniging van directeuren van overheidsorganen voor sociale arbeid) sprak over de sociale dienst. Tijdens de PvdA vergadering komt vooral het sanctiebeleid bij de sociale dienst ter sprake. Daarover komt de heer Tuin van de VNG (vereniging van Ned. Gemeenten) spreken. Zijn spreek beurt vormt de inleiding voor een discussie, waarbij volop gelegenheid bestaat tot het stellen van vragen. Belangstellenden zijn maandagavond welkom In den Engel. Tijdens de laatste ledenvergadering werd bekend dat de Amsterdamse wethouder Jan Schaeffer als verwoed motorliefhebber moeite heeft met het door de PvdA bepleite en door het college ingestelde verbod voor crosswed strijden in het buitengebied, de cross banen Janslust en bij het vliegveld de Peel uiteraard uitgezonderd. Schaeffer wil daarover komen praten en met hem is afgesproken dat hij op 25 maart naar Venray komt. Niet alleen voor het crossen. De ex-staatssecretaris is ook bereid gevonden zijn zegje te doen over de steeds maar stijgende woonlasten. Over dat onderwerp wordt 25 maart een openbare discussiebijeenkomst gehou den. Stuifinavond. A.s. zaterdagavond om 20.00 uur in ons clubgebouw, Antoniusstraat 3a, te venray. Dat deze avond weer reuze gezellig wordt ligt natuurlijk voor de hand. Er worden op deze avond van allerhande spelletjes gespeeld, zoals sjoelen, dartspcl, kaarten, enz. enz. U als goed lid komt toch zeker naar binnen stuiven, om er na afloop wat leuke prijzen weer naar buiten te stuiven. Introducees zijn natuurlijk van harte welkom, hoe meer hoe liever. Bovendien geven wij aan een ieder, die eens voor de buis weg wil, de gelegenheid om eens kennis te komen maken met onze vereniging, met natuurlijk het recht om aan onze activi teiten op deze avond mee te doen. De entree is geheel gratis, aan een warm of koud drankje is gedacht. En wat de prijzen betreft, die kunt U bij het winnen daarvan zelf bepalen. Wij hebben enkele winkeliers in Venray bereid gevonden onze waardebonnen te accepteren. U kunt dus in verschillende zaken terecht. En hoe groter de opkomst, hoe groter dc prijzen. Als deze avond half zo gezellig wordt als de vorige stuifin, zijn wc al tevreden. U stuift toch ook even binnen, of niet dan? ClubmiddaR. A.s. zaterdag om 13.30 uur verwach ten wij weer iedereen in ons clubgebouw- om aldaar Uw hobby of andere activiteiten te bedrijven. Ook kunnen wij nog enige hulpjes gebruiken voor het smeedwerk waar wij al geruime lijd mee bezig zijn. als hobby, en om dc kas te spekken. Wij helpen U graag mee met Uw bezigheden, U weet wel, twee weten meer dan een. Oud papier. Dit gaat de positieve kant op. wij hebben al verschillende telfoontjes gehad om de te komen ophalen, wat wij dan ook graag doen. Ook niet leden kunnen het papier bij ons kwijt. U doet CAV 27 MC er een plezier mee. CAVtje. Is over het algemeen goed aangeko men, positief. Reden voor ons om in februari weer een CAVtje bij u in dc bus te deponeren. Wel kwam er een klein kommentaartje bij ons binnen, jammer. Maar wij benadrukken nogmaals dat alles wat er in CAVtje verschijnt, niet persoonlijk voor dc een of ander bedoeld is, we zouden niet durven. Alle advertenties, ingezonden stukken, mop pen enz. enz. worden voor ze wotden opgenocmen eerst door het bestuur gekontroleerd. Worden er dus stukken ingezonden waarin personen worden aangevallen, of beledigd, dan worden deze zonder opgaaf van rden geweigerd. Heeft U nog tekst, advertenties, of kommentaar, ideeën, graag voor 15 februari. Wij stuiven in U toch ook of niet dan? BRIDGECLUB De helft van het bridge seizoen 1982/83 zit er al weer op. Reden voor het bestuur om een ledenvergadering te houden en terug te blikken op het gebeurde van afgelopen maanden. De voorzitter memoreerde dat, in goeder trouw, door het bestuur toch wel een aantal foutieve beslissingen werden genomen, met name over technische zaken. Nog steeds staat gezelligheid hoog aangeschreven. De voorzitter is van mening, dat ieder lid aan zijn trekken moet komen binnen het gebeuren van de club, zowel de prestatie-bridger als ook dc gezelligheidsbridger. Daarom beziel het bestuur ook nu reeds de mogelijkheid, om eventuele districts wedstrijden in het volgende seizoen, buiten dc clubavonden te laten plaats vinden. De club telt thans 92 leden, en het bestuur is van mening dat de ledenstop, die reeds tijdens de jaarvergadering van 1 september jl. werd afgekondigd, moet blijven. Een te grote club is moeilijk te leiden, terwijl ook de gezelligheid steeds verder wegzakt. Men kent elkaar nauwelijks meer! Fr was een voorstel aan de leden, om een aantal cursisten c.q. nieuwelingen apart op maandag avond te laten spelen maar dan wel onder de naam Doublet. Gezien het vorenstaande kon het bestuur met dit voorstel niet meegaan. Tenslotte werd door de leden over dit voorstel gestemd en ook hierbij was' de overgrote meerderheid legen. Het bestuur kan echter ook terugzien op een aantal zeer geslaagde evenemen ten. 36 Paren namen deel aan de districtsparen-competitie, 2e klasse. De uitslag: 1. Echip. Simons 2. Mevr. Hillenaar/Hr. Woudsma 3. Echip. Clermonts 4. Echtp. de Vocht 5. Echp. Hendriks 6. Echtp. Heinekamp 7. Dames Akerboom-Goumans 8. Echtp. Meertens 9. Heren Houwen-van Bemmel 10. Dames Hilhorsl-Muller. De eerste drie paren zullen thans trachten, via promotiewedstrijden, een plaats te veroveren in dc le klasse. 12 Viertallen namen deel aan dc distictsvicrtallen-compctitie, 2e klasse. De Uitslag. 1. Echip. dc Vocht/Echtp. Hendriks 2. Heren Houwen-van Bcmmcl/Mcvr. Hillcnaar-Hr. Woudsma 3. Echtp. Heinekamp/Mcvr. V'clthui- zcn-Hr. Jansen 4. Echtp. Clcrmonls/Echtp. Meertens Het viertal de Vocht/Hendriks zal nu promotiewedstrijden spelen en hoopt zodoende een plaats te krijgen in de eerste klasse. Twee andere zeer geslaagde avonden mogen niet ongenoemd blijven, i.w. de zeer gezellige St. Nicolaas-drivc cn dc feestelijke Kerst-drive. In beide gevallen was dc opkomst uitermate groot cn heeft eenieder genoten van het gebo- dene. Het waren avonden, die er zijn mochten Kortom: Doublet is een club, die leeft. Hel bestuur zal er alles aan doen om dit zo ie houden. veldeke venray vereniging voor venrayse volkscultuur Hoe vindt U ons vignet? Onder dit teken zult u nog vaker een bericht over ons vinden. Vanaf 27 september 1982 zijn wij officieel een werkgroep van Veldeke Venray. Bovenstaande naam brengt u in verband met dc enhousiaste leden van onze dansgroep U weet wel, dc groep die de oude streekdanscn van Noord- Limburg wil behouden cn uitvoeren. Wij zijn ijverig aan het oefenen, maar een optreden zit cr voorlopig nog niet in. We hebben namelijk nog geen kostuums van tussen 1850 en 1900! Omdat alles echt moet zijn kunnen wc nog heel wat gegevens gebruiken. Heeft U misschien nog oude kleren op zolder? Graag zouden wij die willen lenen om na te maken. U kunt ons ook oude kleren c.d. schenken. Wij zijn nl. een vereniging met rechtsbevoegdheid, dat wil zeggen dat de club schenken mag aanvaarden. Kijkt U nog eens in de oude doos! Wij willen zo graag oude foto's bekijken van voor 1900. U krijgt ze terug! Misschien herinnert U zich nog oude dansliedjes? Oude schoenen uit die tijd zouden wij graag beter willen bekijken. Enkele leden van dc dansgroep draagt 'n bril. Zo'n modérn montuur past natuurlijk niet bij de kostuums die we bij onze optredens gaan dragen. Daarom: ook stokoude brillen kunnen wc heel goed gebruiken. Dc leden van dc dansgroep zijn bereid er alles voor te doen om aan oud materiaal tc komen. Dc dansgroep vindt b.v. veel kleding te bijzonder om met de karnaval tc gebruiken. Het zou jammer zijn als een echt oud kledingstuk in die drie dolle dagen beschadigd zou raken. Als U kleren van grootvader of grootmoeder wilt aantrekken met kar naval, wees cr dan voorzichtig mee cn denk eraan om het ons te laten weten na afloop, zodat wij in ieder geval het patroon kunnen natekenen. Heeft U nog zoiets voor ons? Laat het ons dan weten, wij zitten er om te springen. Tot slot: Van bovenstaande foto is ons de naam van de vrouw onbekend, kent iemand haar? Bel Ans v.d. Putten, tamboerijnstraat 3 Venray. tel. 82623. Op maandag 7 februari onze maande lijkse informatie-avond. U kunt er terecht voor al uw vragen, opmerkingen suggesties, klachten kwesties enz. enz. Wij als afdelingsbestuur zullen dan trachten U zo goed mogelijk te helpen cq. adviseren. Evenals vorige keren wordt deze avond gehouden bij A. Evers, Grootdorp 10 Mcrselo van 19.00-20.30 uur. Gaarne wijzen we er U op dat we onze jaarvergadering op donderdag 10 maart in „de Wieënhof" hebben. Leden ontvangen nog persoon lijk bericht. ENRAY özze groep bustöt onguvèr uut 25 kels cn vrollie. len cn gebied van miër dan 35 duuz-zend minse zun toch miër minse ien buweging motte zien zuddc zegge. Viende ut gek oof dürfde gei nie tc komme? Ge ziet nie wies, ge lèft mar ietie kiër en as dat ök nog gcz.oond cn cn bitje „SPORTIEF" kan gebeure, is dat toch moj mitgenome oof nie sooms. Ut zien mar cn paar uurkus „zwië-tu", miër nie. Pruuf zclluf is. hoe schön dat is urn smergus tc „zwictu", ziet zclluf hoe gej dan beter tcggc veul miër dingc kunt, lekkur oontspannu en mit vul miér zin. Bclóve kunne wej ollie alius, mar ut bèstu is as gej zclluf mit koompt loëpe! As gej mént dat gej van alius mankiërt, doe dür dan zullef wat an en „oontspan" oow. Ziet now is iënc kiër goed wies en gót trimmc. ök mil dees daag. Weej doen dat: swinturs urn aacht uur smérgus sommers drie kwartierkes iër sondags loepe cn spculc um nege uur swoensdags kuite cn loëpe ien dc judo zaal ien dc sint-Tunnisstroat ök um nege uur. Dc rest zicde ien de weck blaar oof bel andurs mar cfkus noar Piet Loomans, welliswoar iemport, mar den begriept oow wel. Bcllu is ut mckkelikst, 85384. Schrievc mudde ók wel mar dan ien ut hollands gcr, nor dc Ouvcrturestroat 14 O joa. dat zcuj ik nog hdst vergètc, wej zien allied vief minute vür dat wej beginne dor al um oos tc verzamulc, doede gillie dal dan ök mar, dat is mekkelukker vür oos allcmoal. Lop ze. Aktiviteiten. Zaterdagmorgen 5 februari duurloop 6 of 10 km. op het Ovcrloon circuit. Vertrek om 8.00 uur vanaf parkeer plaats de Vers. Restgroep minimidwin- tcrmarathon tc Apeldoorn. Zondagmorgen 6 februari loop-, trim- en speloefeningen. Vertrek om 9.00 uur vanaf de Gcijsterse Bossen. Woensdagavond om 21.00 uur judo zaal St. Antoniusstraat voor loop-, trim- en speloefeningen. Verzamelen vijf minuten voor de aangegeven vertrektijden.

Peel en Maas | 1983 | | pagina 11