BLOEMENSCHIKCURSUS SCHOOLFOTO VAN VROEGER De Wetteling Gezien bij [Volvo 343 Winner 1.4 f17.215 (14.589 excl. btw) rolluiken - zonschermen - binnenjaloezieën Zonwering H. van Megen 100 JAAR NATIONALE BEDEVAARTEN VIER GESLACHTEN VERSTEEGEN GEVONDEN Misschien zijn 4 generaties niet zo'n zeldzaamheid meer als vroeger, toch blijft het nog steeds een aardige foto waard. Met de geboorte van de jongeheefr Jeffrey Versteegen, Veenmos 17 te Ysselsteyn, zijn er 4 generaties manne lijke Versteegen's. Overgrootvader Joep Versteegen woont te Horst in Berkele Heem. Grootvader Jeu Ver steegen woont in Ysselsteyn, en de jonge vader Jeu Versteegen eveneens. nergens goedkoper Horst - telefoon 04709-2412 „HEIL DER ZIEKEN" Sedert vorig jaar funktioneert de VNB weer in Venray, toen nog wat stilletjes maar nu wil men er wat meer bekendheid aan geven. Hoe de VNB funktioneerd willen we hieronder in het kort beschrijven. De_VNB zetelt in Hertogenbosch en heeft vele afdelingen over het hele land. Venray is sinds kort ook begonnen met het propanganderen voor deze bedevaarten en staat sinds kort ook ingeschreven als afd. van de VNB Wat is heil der zieken? Liefdewerk,is een onderdeel van de vereniging tot samenstelling van Ne derlandse Bedevaarten bevorderen en mogelijk maken door financiële bemid deling. Daartoe wil het Liefdewerk d.m.v. propagandisten contact krijgen met Zieken, de middelen verzamelen om haar doel te bereiken. De inkomsten bestaan uit de jaarlijkse bijdrage uit deze afdelingen, bijdragen an begunsti gers en toevallige baten. Het Liefde werk, Heil der zieken werkt volgens een door de VNB bestuur goed gekeurd regelement. De propangadist word schriftelijk aangesteld, door het dioce sane Comité, die ook zijn werkterrein bepaalt. Als plaatselijke vertegenwoordiger van het Liefdewerk, draagt zij zorg voor de ontvangst van de jaarlijkse bijdragen. De ontvangsten van bijdra gen gebeurd onder afgift van een kwitantie, ter verantwoording van de financiën. Andere mogelijkheden (col lectes) mogen worden benut waar de situatie dit toelaat. De ontvangsten moeten worden overgemaakt aan het Bureau van de Nationale Bedevaarten, waar zij op naam van de desbetreffende afdeling geboekt worden. De propa gandist draagt zorg voor de aanwijzing "van de zieken, die uit de opbrengst van de jaarlijkse bijdragen in de afd., door bemiddeling van ,,Heil der Zieken" de reis naar Lourdes kunnen maken. De Zieken zullen worden uitgeloot door een notaris. De ontvangsten zullen jaarlijks bekend gemaakt worden via de media onder de naam „Heil der Zieken" afd. Venray. In het jaar 1981 waren de ontvangsten 3200,- waarvan in 1982 5 zieken kinderen een reis naar Lourdes konden maken. Deze waren opgegeven door 't groene kruis, en uitgeloot door notaris Kooien. In 1982 waren de ontvangsten 4100,- waarvan in Mei 1983 eveneens 5 zieke jongeren naar Lourdes zullen gaan. Deze kinderen warén ons opgegeven door de vereniging van Geestelijk-Ge handicapte en eveneens uitgeloot door notaris Kooien. Beide keren werd het bedrag bijeen gebracht door een groep Venrayse joh^éren De afd. Venray werkt met een propagandist en meerdere hulp-propa gandisten. De propagandisten zullen zich ten alle tijden kunnen legimente- ren. Voor informatie kunt U ten alle tijden kontact opnemen met de propa gandist. Voor 1983 zijn de treinreizen van de Nationale Bedevaarten; 7 t/m 14 mei. 21 t/m 28 juli 9 t/m 16 okt. deze reis is met een bezoek aan Nevers. Ook zijn er verschillende vliegreizen naar Lourdes. Inlichtingen hierover worden U op verzoek gaarne verstrekt door: de propagandist van de Nationale Bedevaarten afd. Venray, G. Pirlo Esdoornstr. 18 5802 CX Venray. Tel.: 04780-86018 ELF VENRAYSE JONGEREN BEZORGDEN VIJF KINDEREN EEN LOURDESREIS Dankzij de inzet van elf jongeren uit Venray, konden er dit jaar weer vijf reizen verloot worden onder gehandi captejongeren. Nadat de notaris vijf jongeren uitgeloot had, werd tijdens de Kerstvie ring van 't ouderkomite van de Geestelijk Gehandicapte Vereniging, Dekenaat Venray, een reis aangebo den. Deze zijn inmiddels ingeschreven bij de Nationale Bedevaarten, 's- Her togenbosch. Langs deze weg willen we nogmaals iedereen bedanken voor hun inzet en ook willen we die mensen bedanken die financieel hebben bijgedragen, zodat evenals vorig jaar weer jongeren kunnen genieten van 'n onbezorgde vankantie in Lourdes. Uw geldelijke bijdragen zijn dan ook nog altijd welkom op bankno. 17.39.50.221 Rabo Venray. t.n.v. Heil der Zieken. Mochten er nog mensen zijn, die zich bij deze groep aan willen sluiten, kunnen ze kontact opnemen met de propagadist van de Nationale Bedevaar ten, G. Pirlo Esdoornstraat 18 5802 CX Venray Tel. 04780-86018. BATU BADAUN Dank zij het feit, dat het ministerie van welzijn, volksgezondheid en cultuur beried is 95% voor zijn rekening te nemen, zal de ontmoetingsruimte van de Molukse Stichting Batu Badami aan de Merseloseweg, met een vergader ruimte van plm. 25mJ kunnen worden uitgebreid. Hierdoor kan het gebouw beter aan zijn doel beantwoorden. De bedoeling is dat met het bouwen van de uitbreiding omstreeks mei a.s. wordt begonnen. M uziekcol lectief krijgt bijdrage Het college van b. en w. heett besloten aan Muziekcollectief Venray een eenmalige bijdrage van 650,- te verstrekken. Hiermee kan in zelfwerk zaamheid de door het Muziekcollectief gehuurde kelderruimte in de Ursula- school worden opgeknapt. Het Muziekcollectief is in 1982 ontstaan uit een initiatief van een twintigtal jongeren, die in hun vrije tijd muziek willen maken. Een belangrijke voorwaarde daarbij is het beschikbaar zijn van een ruimte, waar permanent een muziekinstallatie aanwezig is, waarvan de leden gebruik kunnen maken.De kosten van de te huren ruimte en herstel c.q.vervanging van de muziekinstallatie worden door de leden zelf betaald. Naast het nuttig besteden van vrije tijd heeft het Muziekcollectief tot doel het geven van voorlichting over eigen tijdse (jeugd)muziek, het bevorderen van de beoefening en beleving van muziek door middel van work-shops etc. en het geven van publieksvoorstel- üngen. Er is dus duidelijk sprake van amateuristische kunstbeoefening door jongeren. Vandaar, dat het college de eenmalige bijdragebetaalt uit het jeugd- fonds. Er wordt op gerekend, dat het Muziekcollectief zeker anderhalf jaar van deze kelderruimte gebruik kan maken. Gemeente verhaalt schade Een tweetal inwoners van de gemeen te Venray heeft de rekening gepresen teerd gekregen nadat tegen hen proces verbaal is opgemaakt wegens diefstal. In oktober jl. hebben beiden ingebro ken in de gemeentelijke werkplaats aan de Spurkterdijk en in de gemeentelijke schaftkeet nabij de Bakelsedijk te Merselo. De twee zullen het herstellen van de aangebrachte schade en de waarde van het gestolen goed moeten betalen. Uw off. Volvo-dealer voor Venray e.o. AUTOBEDRIJF HANS KOK Venrayseweg 29 HORST tel. 04709- 1400 (gratis haal- en brengservice) De werkgroep Speel-o-theek Venray is alweer 15 maanden bezig met het werken aan haar doelstelling: de oprichting van een Specl-o-theek.Een plaats waar u spelen en speelgoed kunt lenen net zoals in de bibliotheek. Nu zijn we zover dat de gemeente ons subsidie heeft toegekend. Maar omdat ook de gemeente hel in deze tijd kalmpjes aan moet doen, is., het toegezegde bedrag niet genoeg om er voldoende speelgoed van aan te kunnen schaffen. Daarom willen wij (gevruikt) speelgoed Inzamelen om in de speel-o-theek op te nemen. Is het speelgoed niet geschikt om uit te lenen dan willen wij dit ter zijner tijd verkopen ten bate van de speel-o-theek. Hebt u speelgoed of spelen die u wilt afstaan aan de speel-o-theek dan kunt u dit naar een van de volgende 4 adressen brengen. Coby ter Beek, Rochusstr. 26(82839); Bets Ehren, Bosweg 9; Ank v.d. Broeke, Aronskelk 51 (89308); Ine Pleit, Serenadestr. 64 (84760) Kunt u 't speelgoed echter niet zelf brengen dan willen wij het graag bij u komen halen. Als alles 'n beetje volgens plan verloopt zal de speel-o-theek na de zomervakantie opengaan. Heeft u nog vragen of ideeën neem dan even kontakt op met: Irma Godenbeld, Mambostr. 88, tel. 87329. Ondanks het feit, dat het behoud van groen hoog in het vaandel van het Venrayse gemeentebestuur staat ge schreven, kunnen zich tóch omstandig heden voordoen, waarmee het tegenge stelde zou kunnen worden bewezen. Neem nu b.v. dat geval met een houtwal aan de Steegse Peelweg. De mensen van gemeentewerken vroegen de eigenaar van die uit eiken en berken bestaande houtwal of hij zo vriendelijk wilde zijn de bomen iets te snoeien omdat men dan beter de sloot zou kunnen schoonhouden. Mu is voor snoeien en uitdunnen van hout geen gemeentelijke toestemming nodig. De eigenaar van de houtwal heeft het verzoek van de gemeente iets té ruim genomen en rigoureus de motorzaag in de stammen gezel. Dit „onheil" had voorkomen kunnen worden, wanneer de eigenaar tevoren advies had inge wonnen bij de gemeentelijke plantsoe nendienst. Niets meer aan te doen, maar wel jammer van de houtwal, zoals de foto laat zien. Woensdag j.l. heeft het college van b. en w. met pijn in het hart de eigenaar van een ongeveer 20 jaar oud populie renbosje ter grootte van 0,50 ha. een kapvergunning gegeven. Dit bosje staat bijzonder fraai in het landschap nabij de oude stortplaats en is goed zichbaar vanaf de Beekweg. Maar mooi of niet, er stond de gemeente niets in de weg om de gevraagde kapvergunning te verle nen. De aanvraag had n.l. betrekking op een productiebosje. Dat is een bosje, dat twintig jaar geleden werd aange plant met de bedoeling de bijl er in te zetten, wanneer de bomen groot genoeg waren. Dit ogenblik is thans aangebro ken. De bomen zijn- wat men noemt- kapbaar en geschikt voor de aanmaak van souvenirklompjes. Het college heeft er echter wél de voorwaarde aan verbonden, dat ter plaatse wordt herplant binnen drie jaar na de velling. Jammer van het bosje, maar niets aan te doen. Hopelijk staat er over een jaar of tien weer een mooi populierenbosje op deze plaats. REMMENSERVICE GESTART IN WANSSUM Per 1 januari is Wanssum een ondernemer rijker, in de vorm van Tepe remmenservlce Theo Pijpers is een groothandel in rem onderdelen voor personenauto's begonnen. Daarnaast kan men er terecht voor het afdraaien van remschijven, uitdraai en van remtrommels, op klinken van remvoering en reparatie van remcilin- ders en remleidingen (geen de- en montage op auto). Tesamen met een goede sevice en kwaliteit een welkome aanvulling voor de autobrance. Tepe remmenservice is gevestigd in Wanssum op de Venrayseweg 24 te Wanssum. Een zwarte poes met witte pootjes en wit befje een jonge bruine hond een bankbiljet kinder kwartzhorloge met zilverkleurige kast en armband ring met 3 sleutels en een flesopener 3 huissleutels in zwarte etui 4 5 grijze plastic kratten bril met bruin-grijs montuur in een rood-bruin etui met opschrift Camps Speciaal Quick.. Voor inlichtingen kunt u zich wenden tot de administratie van de Gemeente politie te Venray, Leunseweg 4, tel. 04780-84888, toestel 227. Op maandag 14 maart, start in de Scholengemeenschap voor Beroepson derwijs „Marianum", Mgr. Nolensstr., een cursus bloemschikken. Bloemenschikken is een creatieve hobby, die de laatste tijd veel belang stelling geniet. En terecht, want het schept bijzonder veel vreugde, om met kleurige bloemen iets moois te maken. Voor hen, die graag meer willen weten van deze boeiende bezigheid is het verheugend te vernemen, dat de Stich ting Bevordering Onderwijs aan Vol wassenen (SBOV) weer start met de cursus bloemenschikken en binden (voor de bloemist-winkelier) verzorgt. Moeite waard om het te leren. De laatste jaren is bloemenschikken steeds meer van „vakwerk" naar „huisvlijt" uitgegroeid. Logisch, want bloemenbinden (zoals deze vaardigheid officieeel heet), is één van de mooiste beroepen die een mens kan leren. De „leek" heeft er dan ook al lang het plezier van ontdekt. Vandaar dat bloemschikcursussen zo populair zijn geworden. Vandaar dat bloemschikcur sussen het genoegen van iedere les lekker ontspannen bezig zijn Natuurlijk een bos bloemen in een vaas staat ook mooi, maar met wat extra moeite haal je toch een beetje meer feest" in huis? wat houdt de beginnerscursus in? De bedoeling van de bloemschikcur sus voor beginners is niet om vak mensen te scholen. U leert er de grondbeginselen die nodig zijn om bloemwerk zelf te maken, de techniek van het verwerken van materiaal en de regels om een bloemstuk goed in verhouding en balans te krijgen. En als u deze regels goed onder de knie heeft, zult u meer vrijheid hebben om uw fantasie uit te leven. De Stichting Bevordering Onderwijs aan Volwassenene organiseert deze cursus. Deze stichting heeft een ruime ervaring met deze cursus. Men leert de bloemen op verschillende wijzen te schikken; zo wordt er een tafelstukje, een wanddecoratie, een corsage, een vaasboeket etc. gemaakt. Er wordt veel aandacht besteed aan verhouding, kleur en lijnenspel. Demonstratie Tijdens iedere les worden bepaalde grondvormen behandeld en zal een demonstratie worden gegeven. Daarna gaat u zelf aan de slag en leert u de bloemen en het materiaal zo natuurlijk mogelijk te gebruiken.Na iedere les neemt u een fraai bloemstuk mee naar huis. Bloemen, materiaal en cursus boekje worden tijdens de les verstrekt en zijn bij de cursusprijs inbegrepen. De lessen zijn van 19.30 uur tot 21.30 uur. Na het afsluiten van deze cursus bestaat er voor belangstellenden tevens de mogelijkheid de gevorderdencursus te volgen en eventueel verder te gaan met de officiële vestigingsopleiding bloemist-winkelier. Voor verdere informatie kan men op werkdagen, tijdens kantooruren, bellen naar: 01717-2010, of een brief of briefkaart sturen naar: Stichting Bevor dering Onderwijs aan Volwassenen, Sir Winston Churchillweg 2, 2251 CX Voorschoten. openbare bibliotheek v/enray Keuze uit de nieuwe aanwinsten voor de volwassenafdeling: Amour, L. De mustangman. Een buiten de wet gestelde cowboy helpt en beschermt een jonge vrouw die op zoek is naar een goudschat. Asimov, I. Het dossier van de zwarte weduwnaars. De leden van een herenclub lossen maandelijks een mys terie op. Lugt, A. van der. De gekke dokter. Als in een dorp op een van de Zuidhollandse eilanden zich een nieuwe arts vestigt die zich wat opvallend gedraagt geeft de bevolking hem al gauw een passende bijnaam. Met grote letter gedrukt. Osborn.D. De fatale beslissing. De Amerikaanse regering probeert langs slinkse wegen de oliereserves van Frankrijk in handen te krijgen. —Poe, E.A. Het reisverhaar van Arther Gordon Pym. Een jonge verste keling op een walvisvaarder beleeft gruwelijke avonturen. Pratchett, T. Delven. Verhalenover de verstandhouding tussen verschillende soorten intelligente wezens op andere planeten. Robbins, H. Eerst sterft de droom. Dankzij aandelen in een sexblad en ten kosten van anderen wordt een jonge man in snel tempo miljonair. Sagan, F. Tranen in de rode wijn. Dertien luchtig ironiserende novellen over dames en heren die zich in hun tweede jeugd aan liefdesavonturen wagen die meestal anders aflopen dan was voorzien. Vrijdag 21 januari: 19.00-24.00 Zaalv. comp. EJP 2-Stapppers FC PR- de Pelikaan de Wetteling 3- IVO 4 EJP- de Wetteling (dames) SVCB 2-de Wet teling 2. Zaterdag 22 januari: 08.00-10.00 MHCV zaalhockey 10.00-12.30 Manual Handbal comp. 12.30-19.00 VC Rooy comp. 13.00 Dy-Hovoc 5 A jeugd VC Rooyl- Hovoc 1 A jeugd VC Rooy 1-VCSD2 14.30 D2- Lyceum 2 H2- Lyceum2 16.30 Dl-Pagaus Hl-Lyceum '641 19.00-21.30 Jumpers basketbal comp. 21.30-22.30 MHCV zaalhockey tr. 22.30-23.30zaalv.tr. Zondag 23 januari: 08.00-10.00 Castenray zaalv. vr. 10.00-12.00 Badminton 12.00-15.00 korfbal comp. 15.00-18.30 Manual handbal comp 18.30-22.30 MHCV zaalhockey H-Tegelen Horst-Tegelen Venrav- horst. maandag 24 januari: 18.00-21.00 VC Rooytr. 21.00-24.00 zaalv. comp. de Wetteling-de Treffers de Klomp- SVCB 2/ Pauline 4-FC Hento 2 Dinsdag 25 januari: 18.00-21.00 VC Rooy tr. 21.00-23.00 Badminton Woensdag 26 januari: 19.00-22.30 badminton 22.30-24.00 zvv de Wetteling zaalv. Op 1 oktober 1929 werd deze schoolfoto gemaakt te Oirlo. Niet alleen de schoolkinderen maar ook het voltallige onderwijzend personeel werd hier vereeuwigd. Bovenste rij v.l.n.r.: Driena Thijsen, Lies Michels, An Michels, Ben Janssen, Nella Jansen, Theo Rongen,...v.d. Ven, Meester Achten en Claasens 2e rij: Cato Rongen, Netje Theeuws, Piet Jansen, Piet Arts, Bert Arts, v.d. Ven,Meester Peters en Mej. Loisa de Ponti. 3e rij: Karei Rongen, An Theeuws, Toni Arts, Jan Linskens,v.d. Ven, ...v.d.Ven. 4e rij: Jo Gommans, Lies Arts, Anneke Linskens. Jozef Thijssen.v.d. Ven. Met Lei en Martin Rongen en Jac Linskens. Foto's kunnen worden besteld bij: v.d. Putten, Westsingel 18 Venray. Telefpon 89803. WIL DE EIGENAAR VAN DE HOND ZICH MELDEN Op vrijdag j.l. werd omstreeks 19.00 uur op de Venloseweg alhier, ter hoogte van de parkeerplaats, een geelzwarte herdershond, die plotseling de weg opliep, aangereden door een auto, bestuurd door een inwoonster van Helden. Bij de botsing werd de hond gedood en werd de auto aan de voorzijde behoorlijk beschadigd. Om dat de eigenaar van de hond tot nog toe niet kon worden achterhaald roept de politie de eigenaar van de hond op zich te melden voor het regelen van de schade aan de auto.

Peel en Maas | 1983 | | pagina 12